رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم
خوبین ؟
من یه مشکلی دارم
نمی تونم تونم متریال فمیلی ها یا کامپوننت ها رو عوض کنم
کسی می تونه کمکم کنه؟
ممنونم:gol:

سلام
شاید یک مورد هم این باشه که شما مایل هستید متریال رو داخل پروژه انجام بدید . یعنی مثلا یه میز ساختید و توی پروژه لود کردید و حالا میخواهید اینجا بهش متریال بدید که نمیشه .
شما باید فایل فمیلی رو باز کنید و اونجا بهش متریال بدید . حالا اگه سخته براتون که توی فایل فمیلی متیال بدید که واقعا هم سخته چون سیو هم نمیشه و هر دفعه هم که نمیشه ساخت پس یه کاری کنید توی فایل فمیلی یه متریال الکی درست کنید و فقط اسمش با متریال اصلی داخل فایل پروژه دقیقا یکی باشه بعد لود کنید و .....
درست میشه . حالا من با متریال و رندر کاری ندارم اما همین هاشور رو هم زورم میاد درست کنم همین میکنم و درست میشه و راستش توی ورژن پایین هم به ورژن بالا میارم و مشکل زیادی ایجاد نمیکنه فقط یه اپدیت میکنه که معمولا زیاد طول نمیکشه

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقای نقدی یه سوال فنی داشتم در مورد رندر گرفتن تو رویت... من وقتی رندر میگیرم تو تنظیمات ، هوای خیلی ابری و انتخاب میکنم تو رندر نهایی آسمونو نصفه میندازههههه:cry: چیکار کنم ؟!!!!!!!!:w10::question::question:

غزل جان باور بفرمایید من اصلا از رندر سر در نمیارم .
من طراح جزییات هستم که با رندر هیچ ربطی نداره . مثلااز این چیزا که برا کسی جالب نیست 1.jpg2.jpg

آخرین ویرایش:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیــــــــلام خدمت دوستای معمارم..
آقا من با این پله،ینی پله با من مشکل داره..وقتی دارم یه پله شسته رفته میکشم ارور میده..نمیذاره بکشم..اصول خواصی داره رفتار با پله احیانا؟؟
ببینین طبق صحبت دوستمون و عکس اول،من خط باندری رو میکشم بعدم رایزرا...اما چرا ارور عکس دوم رو میده آیا؟؟
عکس اول1.jpg

عکس دوم2.jpg:gol::gol::gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
آقا من با این پله،ینی پله با من مشکل داره..وقتی دارم یه پله شسته رفته میکشم ارور میده..نمیذاره بکشم..اصول خواصی داره رفتار با پله احیانا؟؟
ببینین طبق صحبت دوستمون و عکس اول،من خط باندری رو میکشم بعدم رایزرا...اما چرا ارور عکس دوم رو میده آیا؟؟
عکس اول

عکس دوم:gol::gol::gol:

خب راستش فکر کنم مشکل از پاگرد اول باشه که باندری باید سر پله قطع بشه بعد یه تیکه کوچیک بزاری تا درست شه
اگه کردی نشد همین جا بنویس نشده . الان خسته شدم باید برم . اگه نشد بنویس فردا میام برات کامل اصلا توضیح میدم

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستای گلم
خوبین ؟
من یه مشکلی دارم
نمی تونم تونم متریال فمیلی ها یا کامپوننت ها رو عوض کنم
کسی می تونه کمکم کنه؟
ممنونم:gol:
سلام منم یه راهنمایی کوچک در حضور اساتید دارم شاید به درد شما و بقیه هم بخوره. اون هم تعریف پارامتر متریال برای هر جز فمیلی هست.
روی فمیلی کلیک کنید
به edit family بروید
هر قسمتی از فمیلی که میخواید متریال بدید انتخاب کنید مثلا یه میز- پایه هاش - رو انتخاب کنید
در properties قسمت material and finishes اگر مستقیم برید سراغ انتخاب متریال. هر بار که خواستید متریال رو عوض کنید توی پروژه نمی تونید و باید باز برگردید به همین قسمت و ویرایش کنید اما دقت کنید سمت راستش یک دکمه کوچک خاکستری هست کلیک کنید تا بتونید برای متریال -پایه میز- یک پارامتر متغیر متریال تعریف کنید تا هر وقت بخواید در پروژه راحت متریال اون قسمت فمیلی رو تغییر بدید.
تو پنجره جدید add parameter بعدش اسم پارامتر رو بنوریسید مثلا Leg material (بقیه تنظیمات رو تغییر ندید) بعد هم روی اسم اون پارامتر کلیک کنید و ok
بعد سمت چپ بالا family types رو باز کنید زیر پارامتر material and finishes برای هر قسمت از فمیلی که پارامتر متریال به این شیوه انتخاب کردید میتونید متریال انتخاب کنید. مضاف بر اینکه همین تغییر متریال در پروژه مستقیم در properties اون فمیلی وجود خواهد داشت. save کنید.

پ.ن: فیلم آموزشیش هم دارم با شرح جزئیات اگه کسی خواست آپلود کنم، انگلیسیه.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تموم سعیمو کردم که باندری های پاگرد رو جدا کنم..پله کشیده شد ولی این اشکالات رو داره..یادم رفته چجوری اصلاح میشه..حتی نرده هم همون اشکالات رو داره..چون کلی وقته پله نکشیدم یادم نیس ایت مشکلاتش چجوری حل میشد..کلا نرده توی ورژن 2013 خیلی فرق داره ،توی 2012 باهاش مشکل نداشتم ..خیلی راحت میزبان رو انتخاب میکردم و نرده سرجاش قرار میگرفت...
peleh2.jpgpeleh3.jpg:gol::gol::gol:

PERSIA2500

عضو جدید
سلام بچه ها .... یه سوال داشتم .... میشه کاری کرد کیفیت رندر تو رویت بالا بره یعنی مثلا عینه تریدیمکس شه ... یه خورده از حالت کارتونی در بیاد .... مرسی

mahans

عضو جدید
عکس اولمشاهده پیوست 169675

عکس دوممشاهده پیوست 169676:gol::gol::gol:

خب دوست عزیز شما وقتی باندری میکنید باید خط باندریت باز باشه و نباید کاملا بسته باشه!!!!تو ساخت پله باید حتما باندری داخل و باندری خارج باز باشه تا نرم افزار بتونه جهت چرخش پله و محل انتخاب پاگرد رو مشخص کنه!!!!

اگه متوجه منظورم نشده اید بفرمایید تا براتون فیلمی تهیه کنم و بزارم تا ببینید....

mahans

عضو جدید
من تموم سعیمو کردم که باندری های پاگرد رو جدا کنم..پله کشیده شد ولی این اشکالات رو داره..یادم رفته چجوری اصلاح میشه..حتی نرده هم همون اشکالات رو داره..چون کلی وقته پله نکشیدم یادم نیس ایت مشکلاتش چجوری حل میشد..کلا نرده توی ورژن 2013 خیلی فرق داره ،توی 2012 باهاش مشکل نداشتم ..خیلی راحت میزبان رو انتخاب میکردم و نرده سرجاش قرار میگرفت...
مشاهده پیوست 169688مشاهده پیوست 169689:gol::gol::gol:

شما خط باندری خارجی کف پله ها رو با کف پاگرد جدا نکرده اید!!!!بخاطر همین اینطوری میشه!!من خودم با 2013 کار میکنم و خیل هم عالی پله رو ترسیم میکنه....

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
اول از دوستمون jhangard برای متریال فمیلی تشکر کنم چون خیلی باحال بود
بعد از دوست دیگه mahans برا پله . اگه فیلم درست کردی بزار تا بچه ها بهتر بدونن . من ازاین چیزا بلد نیستم در نتیجه با بدبختی تایپ میکنم

حالا پله رو یه کوچولو بگم . البته توی آموزش قدم به قدم مفصل فکر کنم گفتم . یه نیگا به اونم بکنید بد نیست

ببینید تنها نکته اینه که موقع باندری هر شیب یه خط و هر صاف هم یه خط داره اون پله خط پاگرد با شیب یکی شده که باید جدا بشه

مشاهده پیوست 169787
اون دایره دایره ها و خط وسط محل شکست خط رو زور زدم نشون بدم که نمیدونم خوب شده یا نه ولی همین نقطه باید روی پله باشه
راستش دارم زور میزنم یه جوری بگم که خودمم بفهمم . یعنی خط باندری باید روی شیب یه خط مجزا و پا گرد یه خط مجزا برای کنار هم همینطور
مشاهده پیوست 169788

اخر سر پله سالم هست . رویت 13 و 14 هم نداره بابا . پله هست دیگه به ورژن چیکار دارید . تازه از 13 به بعد با پله کامپوننت که راحت تر میتونید بکشید .
نکات فنی مثل شمشیری و دال و این پیزا رو نمیتونید بکشید که با چند تا خط دو بعدی تو برش میتونید جزییات رو بهتر و کامل کنید

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب دوست عزیز شما وقتی باندری میکنید باید خط باندریت باز باشه و نباید کاملا بسته باشه!!!!تو ساخت پله باید حتما باندری داخل و باندری خارج باز باشه تا نرم افزار بتونه جهت چرخش پله و محل انتخاب پاگرد رو مشخص کنه!!!!

اگه متوجه منظورم نشده اید بفرمایید تا براتون فیلمی تهیه کنم و بزارم تا ببینید....
متوجه هستم و تا اونجایی که میدونم بسته نکشیدم..
شما خط باندری خارجی کف پله ها رو با کف پاگرد جدا نکرده اید!!!!بخاطر همین اینطوری میشه!!من خودم با 2013 کار میکنم و خیل هم عالی پله رو ترسیم میکنه....
اینم چون قبلش آقای نقدی گفتن جدا جا کشیدم خط شیب پله ها و خط پاگرد رو..ولی نمیدونم چرا شکسته شده...و نرده ها هم همینطور..

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جناب نقدی مرسی از توضیحتون ولی عکساتون مثل اینکه آپلود نشده..عکسی وجود نداره..:smile:

ilia791

عضو جدید
با سلام
یه سوال: این علامت های چهار نما رو چطوری باید توی رویت 2013 بیارم؟؟!

اگر کمکم کنید ممنون میشم :gol:

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها .... یه سوال داشتم .... میشه کاری کرد کیفیت رندر تو رویت بالا بره یعنی مثلا عینه تریدیمکس شه ... یه خورده از حالت کارتونی در بیاد .... مرسی
مثل مکس و وی ری که نمیشه هیچوقت چه از لحاظ کیفیت و نورپردازی خصوصا global illumination. و چه از نظر زمان رندر گیری! بهترین کار اینه که ببریش توی مکس و با وی ری رندر بگیری.

z_r

عضو جدید
نماش رو میتونید با استفاده از دستور کرتین سیستم ایجاد کنید و بعد بجاب متریال شیشه اون متریال توی پروژه رو بدید، بجای پروفیل ها هم متریال مسی رنگ رو، با استفاده از روش جایگذاری در و پنجره تو کرتین سیستم هم میتونید در و پنجره ها رو جا بگذارید

راجع به توضیحی که دادین ممنون..ولی بلد نیستم..آخه کرتین سیستم چطوری میشه اون نقوشو توش در آورد..نور پردازیه پشتش که باعث میشه سوراخای خالی نورانی بشه چطور انجام میشه؟میشه یکم با جزییات تر توضیح بدین..ممنونss.jpg

PERSIA2500

عضو جدید
مثل مکس و وی ری که نمیشه هیچوقت چه از لحاظ کیفیت و نورپردازی خصوصا global illumination. و چه از نظر زمان رندر گیری! بهترین کار اینه که ببریش توی مکس و با وی ری رندر بگیری.

یعنی میشه تو رویت مصالح و متریال داد بعد بردش تو تری دی مکس رندر گرفت ؟؟؟؟؟ یا باید تو تری دی مکس متریال بدم ؟؟؟؟ مرسی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یعنی میشه تو رویت مصالح و متریال داد بعد بردش تو تری دی مکس رندر گرفت ؟؟؟؟؟ یا باید تو تری دی مکس متریال بدم ؟؟؟؟ مرسی

همه متریالا و نورپردازیا و ... تو تری دی مکس اینپورت میشن، شما میتونی همونجا با همینا رندر بگیری، اما یادت باشه فقط و فقط با استفاده از موتور رندر منتال ری تری دی مکس
اگر بخوای با وی ری رندر بگیری باید کلیه متریالا و نورا و دوربینا و ... رو به نوع وی ری تبدیل کنی که زیاد سخت نیست و زمان کمی هم میبره اگر مسلط باشی به وی ری و یکمی هم مکس

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
راجع به توضیحی که دادین ممنون..ولی بلد نیستم..آخه کرتین سیستم چطوری میشه اون نقوشو توش در آورد..نور پردازیه پشتش که باعث میشه سوراخای خالی نورانی بشه چطور انجام میشه؟میشه یکم با جزییات تر توضیح بدین..ممنونمشاهده پیوست 170295

اگر دقت کنید اون پترن های روی نما تقریبا به شکل یه پترن مربعی مثلا 50 در 50 سانت هستن، شما کافیه یه دونه از اون پترنا رو شکل دو بعدیشو بهم بدید من دقیقا همین نما رو بهتون تحویل بدم اما بهتون سرنخ رو میدم:

وقتی ما یه مس رو میسازیم که اینجا مس امون یه مکعب مستطیل هست، که میتونید رو صفحات مختلف این مس کلیک کنید و با استفاده از گزینه divid surface یه پترن به سطح بدید، که در حالت پیش فرض none هست و دقت کنید پترن های بعدیش هم بصورت دو بعدی هستن، شما می تونید یه نیو فمیلی باز کنید و تمپلیت از نوع آداپتیو رو باز کنید و تو اون یه پترن سه بعدی بسازید، یعنی یه سطح مربعی شکل که بصورت یه صفحه هست و شکل موردنظر رو روی صفحه میکشید و بعد تبدیلش میکنید به یه پترن سه بعدی و تو پروژه لودش میکنید و بعد تو دیواید سورفیس اون پترن لود شده رو انتخاب میکنید و میبینید اون پترنی که ساختید تو سطح انتخاب شده تکرار میشه و کافیه فقط زاویه های دیواید رو عوض کنید تا بشکل لوزی لوزی قرار بگیرن

پ.ن: شما پترن اسلیمی رو اگر بصورت کدی بهم بدید (یه تایل که تکرا شده کلا) من آموزشش رو میسازم میذارم باشگاه

z_r

عضو جدید
اگر دقت کنید اون پترن های روی نما تقریبا به شکل یه پترن مربعی مثلا 50 در 50 سانت هستن، شما کافیه یه دونه از اون پترنا رو شکل دو بعدیشو بهم بدید من دقیقا همین نما رو بهتون تحویل بدم اما بهتون سرنخ رو میدم:

وقتی ما یه مس رو میسازیم که اینجا مس امون یه مکعب مستطیل هست، که میتونید رو صفحات مختلف این مس کلیک کنید و با استفاده از گزینه divid surface یه پترن به سطح بدید، که در حالت پیش فرض none هست و دقت کنید پترن های بعدیش هم بصورت دو بعدی هستن، شما می تونید یه نیو فمیلی باز کنید و تمپلیت از نوع آداپتیو رو باز کنید و تو اون یه پترن سه بعدی بسازید، یعنی یه سطح مربعی شکل که بصورت یه صفحه هست و شکل موردنظر رو روی صفحه میکشید و بعد تبدیلش میکنید به یه پترن سه بعدی و تو پروژه لودش میکنید و بعد تو دیواید سورفیس اون پترن لود شده رو انتخاب میکنید و میبینید اون پترنی که ساختید تو سطح انتخاب شده تکرار میشه و کافیه فقط زاویه های دیواید رو عوض کنید تا بشکل لوزی لوزی قرار بگیرن

پ.ن: شما پترن اسلیمی رو اگر بصورت کدی بهم بدید (یه تایل که تکرا شده کلا) من آموزشش رو میسازم میذارم باشگاه
.دوست عزیز فایل کد پترن رو واستون آپلود کردم..ممنونم ازلطفتون البته آپلودش 5 ساعت اعتبار داره و احتمالا خراب میشه.اگه نگرفتین دوباره صبح میفرستم.
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=1320e1afef33876abff1fca78c90b250

z_r

عضو جدید
یه سوال دوستان..واسه ترسیم پله برقی باید چیکار کنم؟ اگه فقط پله درست کنم دستگیره های بغلشو با چی درست کنم؟

jhangard

کاربر بیش فعال
مرسی دوست عزیز..فقط یه سوال..وقتی لودش میکنم چطور باید تو پروژه بذارمش؟با مدل این پلیس؟میشه روششو بگین
architecture > component >place a component > load family

برای model in place اگه با family editor بتونی کار بکنی خودت هر مدلی بخوای میتونی بسازی چندان هم مشکل نیست.

آخرین ویرایش:

z_r

عضو جدید

بخشید من یه کم عجله دارم ممنون میشم اگه لطف کنین آموزششو بذارین

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بخشید من یه کم عجله دارم ممنون میشم اگه لطف کنین آموزششو بذارین

سلام
من اون پترن رو ساختمو لود هم کردم تو مس با همون دیوایس سورفیس، اما متاسفانه تو تکرار پترنا مشکل داره و عینا پترنا با اندازه واقعیشون تکرار نمیشن
ببخشید نتونستم کمک زیادی بکنمتون و یکم دیر شد، یه مدتی کار زیاد داشتم نمیرسیدم

mary.asadi

عضو جدید
نحوه صحیح نصب رویت 2013

نحوه صحیح نصب رویت 2013

این ورژن های جدید وقتی نصب میشن قسمت مربوط به elevation و section ندارن
لطفا توضیح بدین که چه کار اضافه ای در قسمت نصب باید انجام شود تا نرم افزار کامل نصب شود.;)