رفع اشکال | دروس تاریخ و مبانی نظری آزمون ارشد معماری

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
خیلی مرسی;)صفحه 19 و صفحه 30

عزیزم تختان به معنی همون صفه است
صفحه 30 : منظورش این بوده که سه تا صفه روی هم ساخته شده که هر کدوم میشه یک طبقه و هر طبقه که بالا میره عقب تر نشسته و یک جوری سلسله مراتب به وجود آورده و به وسیله ی رمپ هم یک مسیر رو نشون داده که این سلسله مراتب رو تاکید می کنه
اگه متوجه نشدی بگو کجاشو مشکل داری که توضیح بدم;)

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی....

تو یه تستی دیدم نوشته بود:

" 5شیوه از 6 شیوه معماری ایرانی از معماری ایلامی ها الهام گرفته "....
کدوم شیوه از ایلامی ها الهام نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه نمیدونید...... میشه از استاداتون بپرسید اینجا بزارید ......ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام به همگی....

تو یه تستی دیدم نوشته بود:

" 5شیوه از 6 شیوه معماری ایرانی از معماری ایلامی ها الهام گرفته "....
کدوم شیوه از ایلامی ها الهام نگرفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر گزینه ها هم می گفتی خیلی خوب می شد....
من دقیقا نمی دونم اما فکر می کنم شیوه آذری (البته با اطلاعات عمومی خودم دارم جواب می دم ...)
اگه جوابشو پیدا کردم حتما می گم:)

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال. کسی میدونه استاد دکتر امیر بانی مسعود کدوم دانشگاه تدریس میکنن؟

,والا تا اونجا که من میدونم امیر جون قبلا قزوین درس میدادن الان هم درحال تحصیل در کانادا هستند و برای دکترا میخونن

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جزوه تروتپل برای تاریخ چی خوبه بخونیم؟
ک توش اروپا و ایران مصر ژاپن و چین گفته باشه

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هشتی پله دار کاخ کنوسوس کجاست؟

هشتی پله دار کاخ کنوسوس کجاست؟

سلام من نمیخوام موشکافی کنم یا سوتی بگیرم صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم...در کتاب معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) امیر بانی مسعود... کسی میدون شماره ده در این پلان کجاست؟ص 38 کتابDSC_0035.jpg

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من نمیخوام موشکافی کنم یا سوتی بگیرم صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم...در کتاب معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) امیر بانی مسعود... کسی میدون شماره ده در این پلان کجاست؟ص 38 کتابمشاهده پیوست 166165
من این را که می گید را نمی دونم دقیقا کجا هست ولی بدون که در این پلان قسمت تئاتر خیلی مهمه . شماره 15... و همچنین این تئاتر پیش در آمدی برای ساخت تئاتر های یونانی بوده .. بقیه مواردش زیاد مهم نیست ...;)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فک کنم لاک پشت وار در کنار بقیه منابع بهتر باشه چون تاریخ فرار و زود یادمون میره ... منابع بخونیم تا ابان و بعد دوباره دوره ...
پیشنهادتون برا خوندن تاریخ چیه
مثلا یه هفته رو برا خوندن هر کدومش بزاریم یا لاک پشت وار در کنار سایر منابع بخونیم

من این را که می گید را نمی دونم دقیقا کجا هست ولی بدون که در این پلان قسمت تئاتر خیلی مهمه . شماره 15... و همچنین این تئاتر پیش در آمدی برای ساخت تئاتر های یونانی بوده .. بقیه مواردش زیاد مهم نیست ...;)

اگر اتباه نکنم آگورا آکروپونیکا باشه

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام من نمیخوام موشکافی کنم یا سوتی بگیرم صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم...در کتاب معماری غرب (ریشه ها و مفاهیم) امیر بانی مسعود... کسی میدون شماره ده در این پلان کجاست؟ص 38 کتابمشاهده پیوست 166165

عزیزم روی پلانی که خودت گذاشته بودی مشخص کردم, اونجایی که مربع قرمز کشیدم هشتی پله دار هس
وقتی همانطور که آقا ابرام گفتن قسمت تئاترش مهمه ;)

DSC_0035.jpg

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستم مرسی ولی میشه بدونم از کجا میدونید اینجاست؟اخه اصلا شبیه هشتی نیست:cry:
عزیزم روی پلانی که خودت گذاشته بودی مشخص کردم, اونجایی که مربع قرمز کشیدم هشتی پله دار هس
وقتی همانطور که آقا ابرام گفتن قسمت تئاترش مهمه ;)

مشاهده پیوست 166259

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
دوستم مرسی ولی میشه بدونم از کجا میدونید اینجاست؟اخه اصلا شبیه هشتی نیست:cry:

خواهش می کنم, اینها بناهای خیلی معروفی هستن, در سایتهای تاریخی خارجی اطلاعات زیاد هست. عکس با توضیح انگلیسیشم برات توی ضمیمه می زارم
شماره 11 رو نوشته stepped porch که معنای تحت اللفظیش میشه هشتی پله دار (البته بگم porch به معنی مکان سرپوشیده یا دالان هم هست, ایشون اینجوری ترجمه کرده)
در مورد هشتی هم که دوستمون توضیح دادن لزوما نباید بعد ورودی باشه!
البته بگم واسه کنکور اینقدر جزئی لازم نیست خونده بشه من به خاظر علاقم به تاریخ اینجو چیزا رو زیاد نگاه می کنم:)

minoan__plan_of_palace_at_knossos_(second_palace_period)__c_1700-1450_bce1354581613514.jpg

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وای مرسی انقد برام وقت میذاری سنگ تموم گذاشتی خانوم;)
خواهش می کنم, اینها بناهای خیلی معروفی هستن, در سایتهای تاریخی خارجی اطلاعات زیاد هست. عکس با توضیح انگلیسیشم برات توی ضمیمه می زارم
شماره 11 رو نوشته stepped porch که معنای تحت اللفظیش میشه هشتی پله دار (البته بگم porch به معنی مکان سرپوشیده یا دالان هم هست, ایشون اینجوری ترجمه کرده)
در مورد هشتی هم که دوستمون توضیح دادن لزوما نباید بعد ورودی باشه!
البته بگم واسه کنکور اینقدر جزئی لازم نیست خونده بشه من به خاظر علاقم به تاریخ اینجو چیزا رو زیاد نگاه می کنم:)

مشاهده پیوست 166293

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
وای مرسی انقد برام وقت میذاری سنگ تموم گذاشتی خانوم;)

خواهش می کنم
البته یک سری از این اطلاعات رو که توی پست ها جواب می دم زمانی که درس معماری جهان و معماری اسلامی داشتم سرچ می کردم
موفق باشی;)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مسجد جامع قزوین دوپوسته ست یا یه پوسته؟؟؟؟؟؟
تو سبک شناسی یه جا گفته دوپوسته یه جا گفته یه پوسته؟؟؟؟؟؟؟

اينطور كه من متوجه شدم دو پوسته بوده اما طي گذر زمان يكي از پوسته هاش كنده شده نميدونم يعني اينكه خراب شده
مثل مسجد ورامين كه خيلي از جاا گفته 4 ايوانيه اما در واقع يه ايوانيه و فقط نماي 4 ايواني داره
كلا كتاب پيرنيا تناقض زياد داره

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينطور كه من متوجه شدم دو پوسته بوده اما طي گذر زمان يكي از پوسته هاش كنده شده نميدونم يعني اينكه خراب شده
مثل مسجد ورامين كه خيلي از جاا گفته 4 ايوانيه اما در واقع يه ايوانيه و فقط نماي 4 ايواني داره
كلا كتاب پيرنيا تناقض زياد داره
بله دقیقا درسته دو پوسته بوده و رویه ی بالایی تخریب شده

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی کاخ پاسارگاد دوره پارسی جلوی ساختمان بخش ستون دار ایوان حساب میشه یا ستاوند؟؟ یادمه تو جزوه متدین دیده بودم ستاونده ولی کتاب پیر نیا گفته شبیه ایوان هستند!!!!!!!!!!!!!

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کاخ پاسارگاد دوره پارسی جلوی ساختمان بخش ستون دار ایوان حساب میشه یا ستاوند؟؟ یادمه تو جزوه متدین دیده بودم ستاونده ولی کتاب پیر نیا گفته شبیه ایوان هستند!!!!!!!!!!!!!
ستاوند میشه دوست عزیز که همون ایوان ستوندار هست