رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشيد اينجا مطرح ميكنم
بچه ها هيچكدوم از شما تا حالا از جي 5 استفاده كرده؟؟
نتيجه ديده
اگه كسي هست ميتونه در موردش توضيح بده
لطفا
حتما
http://www.g5g5.ir/

من تجربه شخصی مو در مورد بسته های g5 برات مینویسم
من تو 2 دوره از اینکه در یادگیری لغات زبان کمک می کنه شکی نیست...........ولی اگه بعد از کنکور تکرار نشه این جعبه لغات از یادت میرن
من با g5 حدود 5000 لغت حفظ کردم........کنکور موفق نبودم به دلایل دیگه ای........
بر دوران کاردانی ام چون حوصله ام زیاد بود برای پنج درسم g5 نویسی کردم که به قول بچه ها خودش ی برنامه ریزی خوب بود
به این صورت که قرار گذاشتم روزی از هر درس 25 برگ g5 بنویسم......هر روز مختص 2 درس بود.......زبان هم یکی اش بود
کلا در روز دو ساعت تایم درس خوندن من می شد
نتیجه:
زبان با وجود حفظ 5000 لغت 40 درصد زدم
تاریخ-تونستم کتاب های پیرنیا،ابراهیم زارعی، معماری معاصر غرب،مهدوی نژاد-سعیدی پور- رو در نهایت به صورت g5 در بیارم که 100 درصد زدمش
فن و مصالح-اصلا کار ساز نبود چون بیشتر نیاز به درک داشت نه حفظ....یادم نمیاد 50 بود یا 30
تنظیم شرایط محیطی---سه کتاب قبادیان----بدک نبود....برای ی کتاب قبادیان خوب بود که همون ابنیه سنتی---نه بقیه اش
این فقط تجربه شخصی ام بود:)

qazal.

عضو جدید
عزیزم من با نرم افزارش پارسال پیش رفتم بعد از این کلاس درپیتیها ک موسسات میرفتم پسر(معلممون پسر بود)تا یه کلمه میگفت من مترادفه انگلیسیشو میگفتم...خودش کف کرده بود چون میدونست دارم برا ارشد میخونم....اما الان ک 6-7 ماه ول کردم تقریبا شاید نصف کلمات تو ذهنم مونده...من پیشنهاد میکنم حتما تا آخر عمرتون تکرار کنید ....واسه من نمیدونم چرا یعد 6 ماه فراموش شد و نرفت تو حافظه بلند مدتم....؟؟؟
ولی به قول دوستمون فقط به درد زبان میخوره

فک کنم اگه همون لغتارو تو جمله میخوندی هیچوقت یادت نمیرفت....کلمه ی خالی بیروحه....بعد مدتی از یاد میره....اما با جمله ساختن، آدم با اون کلمه زندگی میکنه پس یادش نمیره....اینا بارها تکرار شده تو تاپیک که جمله بخونید ولی بازم بچه ها اشتباه میکنن...خواستم اینبار جور دیگه ای عنوانش کنم...

arcdoc

اخراجی موقت
فک کنم اگه همون لغتارو تو جمله میخوندی هیچوقت یادت نمیرفت....کلمه ی خالی بیروحه....بعد مدتی از یاد میره....اما با جمله ساختن، آدم با اون کلمه زندگی میکنه پس یادش نمیره....اینا بارها تکرار شده تو تاپیک که جمله بخونید ولی بازم بچه ها اشتباه میکنن...خواستم اینبار جور دیگه ای عنوانش کنم...
تاپیک ها قاطی شده ها.....بعضی چیزهارو باید تجربه کرد تا فهمید....باید سرت به سنگ بخوره دوسال دوسال زبان رو منفی بزنی تا بفهمی..... 5000 لغت که سهله ... میشی مثل اون دختر کره ای که 50 هزار(Fifty Thousand!) لغت حفظ بود ولی یک کلمه هم نمیتونست حرف بزنه......
Never study a single, individual word. Never
When you find a new word, always write down The Phrase it is in. Always.
When you review, always review all of the phrase,.. not the word.
Collect phrases. Your speaking and grammar will improve 4-5 times
faster. Never again study a single word. Never write a single word in
your notebook, always write the complete phrase.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

عزیزم اتفاقا تو جمله هم خوندم در آخر تو 1-2 ماه آخر همون لغات رو دائم تکرار میکردم...مسلما یه سری لغات رو چون کمتر وقت شد دائم مرور کنم اونها فراموش شد....و اینکه من به صورت مترادف هم میخوندم ...ولی اینم بگم اگه یه دور دوره بشه دوباره یادم میاد...تازه ما اگه بخوایم تو جی5 کنار لغات جمله هم بنویسیم چ کاریه میریم همون کتاب رو میخونیم...جی5 بعد خوندن کتاب هست

memar_lahijani

عضو جدید
تاپیک ها قاطی شده ها.....بعضی چیزهارو باید تجربه کرد تا فهمید....باید سرت به سنگ بخوره دوسال دوسال زبان رو منفی بزنی تا بفهمی..... 5000 لغت که سهله ... میشی مثل اون دختر کره ای که 50 هزار(Fifty Thousand!) لغت حفظ بود ولی یک کلمه هم نمیتونست حرف بزنه......
Never study a single, individual word. Never
When you find a new word, always write down The Phrase it is in. Always.
When you review, always review all of the phrase,.. not the word.
Collect phrases. Your speaking and grammar will improve 4-5 times
faster. Never again study a single word. Never write a single word in
your notebook, always write the complete phrase.

عالی بود مرسی .;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عزیزم من با نرم افزارش پارسال پیش رفتم بعد از این کلاس درپیتیها ک موسسات میرفتم پسر(معلممون پسر بود)تا یه کلمه میگفت من مترادفه انگلیسیشو میگفتم...خودش کف کرده بود چون میدونست دارم برا ارشد میخونم....اما الان ک 6-7 ماه ول کردم تقریبا شاید نصف کلمات تو ذهنم مونده...من پیشنهاد میکنم حتما تا آخر عمرتون تکرار کنید ....واسه من نمیدونم چرا یعد 6 ماه فراموش شد و نرفت تو حافظه بلند مدتم....؟؟؟
ولی به قول دوستمون فقط به درد زبان میخوره
ممنون از همتون كه وقت گذاشتين و ممنون تر از دوستاني كه خيلي خيلي لطف دارن به من
بابا من داداش نيستماااا
پس ميگين فقط به درد لغات انگليسي ميخوره اره؟؟
والا من مشكلم تو يادگيري و از ياد رتن نبود چون اينقد تكرار ميكنم كه مي ميرم
اما الان شايد نصف چيزايي كه خوندم يادم باشه
چيزي كه هست اينكه رتبه هاي برتر كنكور ازش زياد تعريف كردن من وسوسه شدم بدونم چه خبره
و چقدم گرونه!
بازم ممنون
نحوه ي كار باهاش چطوريه ميشه كسي اسونه اسون توضيح بده؟

arefeh

کاربر ممتاز
بابا من داداش نيستماااا
چيزي كه هست اينكه رتبه هاي برتر كنكور ازش زياد تعريف كردن من وسوسه شدم بدونم چه خبره
و چقدم گرونه!
بازم ممنون
تیک آف جان کدومو دقیقا میکی؟؟؟آخه شنیدم یه سری نرم افزارها هم هست ک جدید اومده منظورم 2 ساله ک حدودا 15-20 بوده...اما من از jmemoriz استفاده کردم...
البته اگه دستی بخوای هم ک کاری نداره یه جعبه درست میکنی با کاغذ ک توش یادداشت میکنی...
روشش هم اینجور است که:
روز اول میخونی بلد باشی میره تو خونه 2 بلد نبودی همون خونه اول میمونه روز بعد دوباره لغاتی ک تو خونه دوم بوده رو میخونی اگه بلد بودی میره خونه سوم اگه بلد نبودی دوباره میوفته خونه اول
همزمان با لغات خونه 2-لغات خونه 1 هم می خونی اگه بلد بودی میره یه خونه بالاتر اگه نه همچنان تو همون میمونه
همینطور روزها رو سپری میکنی با این نکته ک اگه حتی خونه 5 رفتی و موقع خوندن اشتباه جواب بدی دوباره میوفته همون خونه اول ک خونه 0 هست. و نکته یعدی اینه ک زمان بندی داره یعنی نیازی نی همه لغاتی ک تو خونه هات هست رو هر روز بخونی...(به مرور زمان فاصله زمانیش بیشتر میشه)
نمی دونم چقدر واضح گفتم

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بابا من داداش نيستماااا
و چقدم گرونه!
بازم ممنون
جعبه ی لایتنر و کاغذای رنگی مخصوص رو تو مراکز قلم چی هم می فروشن، الانو نمی دونم ولی من که زمان قبل کنکور می خریدم (3 سال پیش) بسته ای 1000 تومن بود -فک کنم 400 تا اینا کاغذ بود تو هر بسته- خود جعبه هم یادم نیست ولی قیمت خاصی نداشت در مقایسه با جی5 -که اون موقع بالای 50-60 تومن بود- عملکرد هر دو هم یکسانه اصلا لزومی نداره کلی پول بدی برا جی5 ، به قول بچه ها خودتم می تونی درست کنی تو خونه ولی اگه آماده شو خواستی هم اینایی که گفتن بد نیست

qazal.

عضو جدید
فایل pdf نحوه استفاده از جعبه لاینتر

فایل pdf نحوه استفاده از جعبه لاینتر

بابا من داداش نيستماااا
و چقدم گرونه!
بازم ممنون

یادمه حدود یسال پیش شما یه پست گذاشته بودی....با عکسه یه جعبه پر از کارتای لغت که خودت درست کرده بودی....اونارو به روش لاینتر نخونده بودی؟
اینجا تقریبا مثل عارفه توضیح داده....از صبح پیداش نمیکردم فایلو...یدفعه یادم افتاد ممکنه کجا باشه

mahan(layentere_zaban).pdf

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا من داداش نيستماااا
و چقدم گرونه!
بازم ممنون
من یه چیزو غیر از به یاد سپردن لغات از g5 یاد گرفتم
تو متن رو می خونی و سعی می کنی ازش سوال بسازی
و زمانی که می خوای به یادت بیاری به صورت سوال از خودت می پرسی به این صورت ذهن تو تنبل نمیشه
و عادت نمی کنه جواب اماده بخونه و در تلاش بیفته که جوابو پیدا کنه و همین باعث میشه که سرعت عملت تو کنکور به صورت فوق العاده ای بره بالا
یعنی فرض کن تو همش داری یه سری تست جواب میدی که خودت با کنکاش از تو کتاب طرحش کردی...
موضوع دوم برنامه ریزی خودکار این جعبه است..من از نرم افزارش سر در نمیارم با جعبه اش کار کردم......
هر روز قرار تو یه سری سوال های جدید وارد کنی و به صورت خودکار مطالب قبلی تو مرور میکنی و این خود به خود به تو برنامه میده
مثلا تو روزی قرار 5 صفحه ابراهیم زارعی بخونی و نکاتشو برداری و داری به صورت تستی می خونی نه داستانی و تشریحی
در ضمن خوش به حالت به خاطر به یاد سپردن قوی ات....من که اساسا با این موضوع مشکل دارم:redface:

qazal.

عضو جدید
و زمانی که می خوای به یادت بیاری به صورت سوال از خودت می پرسی به این صورت ذهن تو تنبل نمیشه
و عادت نمی کنه جواب اماده بخونه و در تلاش بیفته که جوابو پیدا کنه و همین باعث میشه که سرعت عملت تو کنکور به صورت فوق العاده ای بره بالا
یعنی فرض کن تو همش داری یه سری تست جواب میدی که خودت با کنکاش از تو کتاب طرحش کردی...
موضوع دوم برنامه ریزی خودکار این جعبه است..من از نرم افزارش سر در نمیارم با جعبه اش کار کردم......
هر روز قرار تو یه سری سوال های جدید وارد کنی و به صورت خودکار مطالب قبلی تو مرور میکنی و این خود به خود به تو برنامه میده
مثلا تو روزی قرار 5 صفحه ابراهیم زارعی بخونی و نکاتشو برداری و داری به صورت تستی می خونی نه داستانی و تشریحی
در ضمن خوش به حالت به خاطر به یاد سپردن قوی ات....من که اساسا با این موضوع مشکل دارم:redface:

مسلمه که واسه حافظه بلند مدت نیاز به تکرار هست و مرور....اما تکرار داریم تا تکرار.....نمیدونم چه جوری بگم....ولی بعضی تکرارا مثل جویدن آدامس میمونه....تکراری که همون لحظه بصورت طوطی وار میمونه مفید که نیس مثل آدامس ذهنو دچاره خستگی، زدگی و از بین بردن کلمه میکنه....تکرار باید با هوشیاری و بجا باشه تا تثبیت کنه مطلبو....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با اين حساب بايد يه دور كتابو اول بخونيم دور بعد اينكارو كنيم ديگه نه؟

arefeh

کاربر ممتاز
با اين حساب بايد يه دور كتابو اول بخونيم دور بعد اينكارو كنيم ديگه نه؟

اون ک 100%....جی 5 هم یه جور خلاصه نویسیه دیگه اما به صورت سئوال جواب یا میشه تستی کرد یا یکم تشریحی تر و یا جتی با ایجاد یه برگ یه فصل رو مرور کرد(البته منظورم تو دروس دیگه بود)تو زبان هم وفتی اول کتاب رو بخونی اون کلمه رو تو جمله میبینی و هر زمان داری مرور میکنی تو اون جمبه یادت میاد

morteza2010

عضو جدید
اون ک 100%....جی 5 هم یه جور خلاصه نویسیه دیگه اما به صورت سئوال جواب یا میشه تستی کرد یا یکم تشریحی تر و یا جتی با ایجاد یه برگ یه فصل رو مرور کرد(البته منظورم تو دروس دیگه بود)تو زبان هم وفتی اول کتاب رو بخونی اون کلمه رو تو جمله میبینی و هر زمان داری مرور میکنی تو اون جمبه یادت میاد
نه سیستم واسه برای جملات کوتاه است بلند نویسی و شرج باید تو ذهن تداعی شود و به زبان اورد
متن بلند کسلات اوره تو این سیستم

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
گرامر - درس اول

گرامر - درس اول

این رو من از کتابی که داشتم براتون نوشتم
البته هرچی گشتم فقط دو تا از کتابای اون زمانو پیدا کردم :(

اینو نگاه کنین اگه خوبه که هر چند شب در میون یه درسشو بزارم (شرمنده چون باید ترجمه کنم و توضیح بنویسم نمی رسم هر شب بزارم)
سوالی هم داشتین توی پیام خصوصی بگین تا توضیح بدم.
موفق باشید :);)

مشاهده پیوست 164730

سلام دوستان اینو توی تاپیک کلمات زبان گذاشته بودم اینجا هم گذاشتم شما هم استفاده کنید اگه اون تاپیک سر نمی زنید.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هنوز نفهمیدم فلش کارت کارش چیه ؟ یه کاغذه که لغات رو روش نوشته فرقش با یه پی دی اف پرینت شده چیه ؟

qazal.

عضو جدید
هنوز نفهمیدم فلش کارت کارش چیه ؟ یه کاغذه که لغات رو روش نوشته فرقش با یه پی دی اف پرینت شده چیه ؟

فلش کارت اندازش کوچیکه....قابل حمله....شاید 1 چهارم a4...... موقع خوندن مثل کارت دستت میگیری .....ولی پی دی اف پرینت شده اندازش a4 .....مگر اینکه خودت با قیچی تقسیمش کنی.....هر کی با هر کدوم راحت تره همون راهو میره....ولی قابل حمل بودن فلش کارت از مزیت هاشه و واسه سریع مرور کردن تو جعبه لاینتر بدرد میخوره

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلش کارت اندازش کوچیکه....قابل حمله....شاید 1 چهارم a4...... موقع خوندن مثل کارت دستت میگیری .....ولی پی دی اف پرینت شده اندازش a4 .....مگر اینکه خودت با قیچی تقسیمش کنی.....هر کی با هر کدوم راحت تره همون راهو میره....ولی قابل حمل بودن فلش کارت از مزیت هاشه و واسه سریع مرور کردن تو جعبه لاینتر بدرد میخوره

منم فک کنم فلش کارت بهتره چون همه جا باهاته و می تونی سریع جلو بری و این برا اعتماد به نفستم بهتره. چون من وقتی یک کتاب با اندازه صفحه بزرگ می خونم حوصله ام سر میره اما کتابای کوچولو چون تند تند ورق می خورن آدم حس میکنه سریع داره پیشرفت میکنه!

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سایت جالب پیدا کردم برای آموزش لغت زبان >>> http://www.memrise.com
توش فلش کارتای آماده داره و خودتون هم می تونید درست کنید.من دارم برای تافل رو درست می کنم تا درس 3 این کار رو کردم.
در حالی که درارید کلماتو می خونید هر چندتا کلمه که می خونید خودش برعکس سوال می پرسه حتی دیکته اش رو هم می تونید تمرین کنید.میتونید عکس اضافه کنید و خودتون هم نکته اضافه کنید برای خودتون.
من که باهاش خیلی حال کردم...
مطمئنم شماها هم خوشتون میاد امتحان کنید...
اینم آدرس فلش کارتاش >>> http://www.memrise.com/courses/persian/
حتی میتونیم هم روند همو دنبال کنیم :D
اینم پروفایل من >>> http://www.memrise.com/user/sweetbrier/

واقعا ازت ممنونم دوست عزیز بخاطر معرفی این سایت واقعا معرکه اس;)

عالیه ایشالله خیر از جوونیت ببینی ننه:biggrin:

raha pania

کاربر بیش فعال
بچه ها یه سایت جالب پیدا کردم برای آموزش لغت زبان >>> http://www.memrise.com
توش فلش کارتای آماده داره و خودتون هم می تونید درست کنید.من دارم برای تافل رو درست می کنم تا درس 3 این کار رو کردم.
در حالی که درارید کلماتو می خونید هر چندتا کلمه که می خونید خودش برعکس سوال می پرسه حتی دیکته اش رو هم می تونید تمرین کنید.میتونید عکس اضافه کنید و خودتون هم نکته اضافه کنید برای خودتون.
من که باهاش خیلی حال کردم...
مطمئنم شماها هم خوشتون میاد امتحان کنید...
اینم آدرس فلش کارتاش >>> http://www.memrise.com/courses/persian/
حتی میتونیم هم روند همو دنبال کنیم :D
اینم پروفایل من >>> http://www.memrise.com/user/sweetbrier/
میشه توضیح بیشتری برای استفاده ازش بدید؟

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه توضیح بیشتری برای استفاده ازش بدید؟

توضیح خواستی نداره دوست عزیز اصلا اونجا چیزی به فارسی ذکر نشده . اول باید دکمه start رو بزنی سپس باید شروع به ثبت نام بکنی بعدش که اسم نوشتی رو صفحه اول روی کتاب 504 کلیک میکنی رو شروع به کار میکنی همین جور که ادامه بدی روند کار دست میاد . این کتاب شامل 49 level . که بعد از هر دوره کار قسمت سمت چپ صفحه روی کلید pause کلیک میکنی و تا اونجایی که پیش رفتی رو save میکنی که واسه مراحل بعد از ادامه بتونی پیش بری .
ببخشید دوست عزیزم اگه نتو نستم خوب توضیح بدم امیدوارم بتونی باهاش کار کنی .
موفق باشی;)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسلمه که واسه حافظه بلند مدت نیاز به تکرار هست و مرور....اما تکرار داریم تا تکرار.....نمیدونم چه جوری بگم....ولی بعضی تکرارا مثل جویدن آدامس میمونه....تکراری که همون لحظه بصورت طوطی وار میمونه مفید که نیس مثل آدامس ذهنو دچاره خستگی، زدگی و از بین بردن کلمه میکنه....تکرار باید با هوشیاری و بجا باشه تا تثبیت کنه مطلبو....
غزل جان من مشکلم همین تکراره.......کسی میشه کمک کنه
من 504 رو اینجوری میخونم شش درس که تموم شد همه لغتهایی رو که خوندم رو از درس اول دوباره مرور میکنم
ناراضی نیستم ولی راضی هم نیستم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عارفه جان شما پارسال فقط 504 رو خوندی 30 درصد زدی؟؟؟؟؟؟؟
میشه بگی چه جوری خوندیش

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غزل جان من مشکلم همین تکراره.......کسی میشه کمک کنه
من 504 رو اینجوری میخونم شش درس که تموم شد همه لغتهایی رو که خوندم رو از درس اول دوباره مرور میکنم
ناراضی نیستم ولی راضی هم نیستم

خود 504 اینطوری طراحی شده که کلمات درسهای قبلی توی مثالهای درسهای بعدی اومده و بهترین روش خوندن کتاب هم همینه که درسها رو از روی کتاب بخونی و مثالها رو هم بخونی و کم کم بعد از چند درس که بخونی چون کلمات قبلی توی مثالها اومده دائم مرور میشه و خیلی مفیده ... البته جمله سازی با کلماتی که یاد گرفتی هم خیلی به یادگیری کمک می کنه یعنی سعی کنی وقتی معنی رو درک کردی باهاش یک جمله ی ساده بسازی و اینطوری راحت توی ذهن می مونه ...

آخرین ویرایش:

Zhenio

عضو جدید
سلام
کسی کتاب یا جزوه میشناسه که مجموعه درک مطلب و سوالاتش باشه؟ تالیفی و کنکوری رو جمع کرده باشه توش.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
کسی کتاب یا جزوه میشناسه که مجموعه درک مطلب و سوالاتش باشه؟ تالیفی و کنکوری رو جمع کرده باشه توش.
زبان تخصصی عصر کنکاش خوبه درک مطلبا رو همینطوری کرده
یه کتاب درک مطلب هم مهرداد امیری داره کلیه نه فقط برا معماری

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خود 504 اینطوری طراحی شده که کلمات درسهای قبلی توی مثالهای درسهای بعدی اومده و بهترین روش خوندن کتاب هم همینه که درسها رو از روی کتاب بخونی و مثالها رو هم بخونی و کم کم بعد از چند درس که بخونی چون کلمات قبلی توی مثالها اومده دائم مرور میشه و خیلی مفیده ... البته جمله سازی با کلماتی که یاد گرفتی هم خیلی به یادگیری کمک می کنه یعنی سعی کنی وقتی معنی رو درک کردی باهاش یک جمله ی ساده بسازی و اینطوری راحت توی ذهن می مونه ...
مرسی من برا عمومی میخوام 1100, 504 و لغتهای ضروری تافل رو بخونم شاید نرسم تخصصی رو جز لغتهای سالهای گذشته و آخر کتابای گلابچی بخونم...............به نظرتون بهم لطمه نمیزنه؟
اگه عمومیمون خوب باشه میتونیم تخصصی ها رو هم بزنیم
راجع به گرامر هم چقد مهمه تو آزمون؟؟؟؟؟؟؟5 سوال از گرامره؟؟؟؟؟؟؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
زبان تخصصی عصر کنکاش خوبه درک مطلبا رو همینطوری کرده
یه کتاب درک مطلب هم مهرداد امیری داره کلیه نه فقط برا معماری

کتاب زبان انگلیسی عمومی-جلد اول(گرامر) - جلد دوم( لغات و درک مطلب) انتشارات پوران پژوهش:)

مرسی بچه ها :w27: حالا به نظر شما از این دو تا کدومش بهتره برای سطح پیشرفته؟! من وضع ریدینگم بد نیست فقط می خوام بیشتر تمرین کنم نکات تکمیلی شو یاد بگیرم، تخصصی عصر کنکاش برام بهتره یا عمومی پوران پژوهش؟!
برا کلوز تست همچین کتابی نداریم؟ فکر این 5 تا تست کلوز منو پیر کرده :biggrin:

بالا