رهروان راه شهدا2(شهیدیان)

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بسم الله...

باسلام خدمت دوستان عزیز...

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که نیت کاری رو دردل داشته باشید و تمام عزمتون رو برای انجام اون جمع کرده باشید اما بعدازمدتی ، مایوس بشید و یا با درگیرشدن در مسائل و مشکلات زندگی ، اهمیت درستی انجام اون کار برای شما کمتربشه.

قرارهست دراین تاپیک یک قراری بذاریم...قراری گروهی که بتونیم درکنار هم با حاضری ها و بررسی بیشتر عملکردمون درزندگی باعث پیشرفت بیشترخودمون بشیم.

رمزورود همه ما به این تاپیک "دلمونه"....

اما قرارمون چیه؟

یک پیشنهاد:

ما یک دوره ای رو درنظرمیگیریم..مثلا چهل روزه...و این دوره تقسیم میشه به چند هفته...

موضوعاتی رو با توافق دوستان ، هرهفته شروع میکنیم.هرهفته با یک موضوع پیشنهادی

(موضوعی که شهدامون سفارششون رو کردند و باعث انس بیشترما هم میشه)
و دراین هفته ، با کارکردن روی ویژگی های خودمون ، سعی میکنیم اون موضوع رو در وجودمون بهترکنیم و حاضری چگونگی انجام اون رو دراین تاپیک بیان میکنیم.
چگونگی روند کار، کاهلی ها و پیشرفت کار رو هم میگیم تا درصورتی که کم کاری انجام شده یک تلنگری باشه واسمون برای بهترشدن...
درصورت کم کاری هم جریمه ای رو درنظرمیگیریم...
منتظرحضور دوستان عزیزم هستیم...

1: حاضری این هفته: پیشنهادم برای شروع نمازاول وقت هست (کمی فکرکردم و به این نتیجه رسیدم شروعمون با عادت به رفع نقص نمازهامون باشه بهتره....
2:دوره ها، هرهفته با موضوعی جدید همراهه..و حاضری های هفته های گذشته رو هم ادامه خواهیم داد.
3:جریمه ای رو درنظرمیگیریم...(پیشنهاد من ، خوندن زیارت عاشورا یا ادعیه ی خاص هست..(مثلا درقبال هرکوتاهی ، یک هفته ،زیارت عاشورا در سحرها..))
4:روند صعودی یا نزولی درانتهای هرهفته ، توسط خود اعضا بررسی بشه و اون رو اخر هرهفته اعلام کنند.
5:دربین تاپیک ، میتونیم به بیان نظرها ، وصیت نامه ها، سفارشات ، معرفی کتب و فایلهای صوتی و تصویری مرتبط با موضوع هفته و یا لینک تاپیکهایی که مرتبط هستند، بپردازیم.

6:هرهفته رمزی رو برای شروع کارمون داریم که هرکسی اول حاضری خودش اون رو به کارمیبره...
رمز این هفته: یا زهراسلام الله علیها
منتظر پیشنهادات دوستان هستیم.
امضا:خادم گمنام شهدا...

پ ن1: مشابه این تاپیک ، درسالها قبل، با بچه های اهل دل انجام شدو به حال خوبی رسیدیم..
امیدوارم این تاپیک ادامه دارباشه و تاثیرگذار..

پ ن2: توجه به قوانین بخش دفاع مقدس رو از حضورتون خواهش دارم
پ ن 3:ازارسال پست های اسپم خودداری کنید.
سپاس

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نماز در سیره ی شهدا

نماز در سیره ی شهدا

یا زهرا!

سر سفره عقد نشسته بودیم...

عاقد خطبه را خواند...

در همین موقع صدای اذان از مناره مسجد محل به گوشمان رسید. حسین بلافاصله برخاست و به نماز ایستاد.

دوستم کنارم بود، سر در گوشم گذاشت و گفت: این مرد برای تو شوهر نمیشه.

متعجب و نگران پرسیدم : چرا؟!

گفت: کسی که انقدر به نماز و عبادتش مقید باشه، بدان که جایش توی این دنیا نیست، این جور آدمها ماندنی نیستند!

راوی: همسر شهید حسین دولتی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه پیشنهاد دارم!

اگه کسی خواست، هر هفته به عنوان حرکت تبلیغاتی واسه موضوع معیّن شده تو تاپیک، یه جمله از وصایا/ یه حدیث/ یه آیه ی قرآن/ اصلاً هر جمله ای که توجهّش رو جلب کرده در مورد اون موضوع رو بذاره تو امضاش!

اگه خواست...

من خواستم! پَ گذاشتم! :D

s_aa

کاربر ممتاز
یه پیشنهاد دارم!

اگه کسی خواست، هر هفته به عنوان حرکت تبلیغاتی واسه موضوع معیّن شده تو تاپیک، یه جمله از وصایا/ یه حدیث/ یه آیه ی قرآن/ اصلاً هر جمله ای که توجهّش رو جلب کرده در مورد اون موضوع رو بذاره تو امضاش!

اگه خواست...

من خواستم! پَ گذاشتم! :D
یادم بود بگما..پیش دستی کردید:دی
فوق العاده ست...
بذاریم...البته یک فکردیگه هم هست..تاوقتی که این تاپیک جابیفته و دوستان اطلاع پیداکنند لینک تاپیک رو تایه مدتی درامضابذاریم بهترنیست؟

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یادم بود بگما..پیش دستی کردید:دی
فوق العاده ست...
بذاریم...البته یک فکردیگه هم هست..تاوقتی که این تاپیک جابیفته و دوستان اطلاع پیداکنند لینک تاپیک رو تایه مدتی درامضابذاریم بهترنیست؟

بله! چرا بهتر نیست؟! خیلیم بهتره!

فکر خوبیه. حتماً.:gol:

bitajan

کاربر ممتاز
یا زهراسلام الله علیها

امام علی علیه السلام:
مَن صَلّی رَکعَتَینِ یَعلَمُ مایَقولُ فِیهما اِنصَرَفَ وَ لَیسَ بَینَه وَ بَینَ اللهِ - عَزَّ وَ جَلَّ - ذَنبٌ؛
هر کس دو رکعت نماز بخواند و بداند چه می گوید، از نماز فارغ می شود، درحالی که میان او و میان خدای عز و جل گناهی نیست.

شهيد آخوند رجبي علي:
- و بدانيد، نماز خوب انسان را از فحشاء و منكر دور مي‌كند، نماز را با حضور قلب اقامه كنيد...

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"جاده‌های کردستان آن قدر ناامن بود که وقتی می‌خواستی از شهری به شهر دیگر بروی، مخصوصا توی تاریکی، باید گاز ماشین را می‌گرفتی، پشت سرت را هم نگاه نمی‌کردی. اما زین‌الدین که همراهت بود، موقع اذان، باید می‌ایستادی کنار جاده تا نمازش را بخواند. اصلا راه نداشت.

پس از شهادتش یکی از برادران در عالم رویا دید که آقا مهدی مشغول زیارت خانه خداست. عده ای هم به دنبالش بودند. پرسیده بود: تو اینجا چه می‌کنی؟ گفته بود: به خاطر نمازهای اول وقت که خواندم اینجا هم فرمانده هستم."
یازهرا سلام الله علیها...

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی بچه ها نماز اول وقت دقیقا بعد اذانه؟؟؟

آخه امروز سرکار چندبار رفتم وضو بگیرم نشد بعد حدودا 15دقیقه بعد اذان تونستم

سلام

نه اتفاقا ماه رمضون بود از تلویزیون گفت..
برای نماز صبح نیم ساعت بعد از اذان اول وقت هست... برای نماز ظهر و مغرب هم 1ساعت تا 1ساعت و نیم بعد اذان اول وقت هست...
ولی نظر شخصی من اینه که زمانی که اذان میدن اصن یه حال و هوای دیگه داره نماز خوندن! و من اون حس نمازرو 1 ساعت بعده اذان ندارم...
حدیث هم داریم که هنگام اذان به نماز رو اورید وگرنه شیطان شما را سرگرم میکند و از نماز خواندن غافل میشوید..
یازهرا..

آخرین ویرایش:

s_aa

کاربر ممتاز
سلام

برای نماز صبح نیم ساعت بعد از اذان اول وقت هست... برای نماز ظهر و مغرب هم 1ساعت تا 1ساعت و نیم بعد اذان اول وقت هست...
ولی نظر شخصی من اینه که زمانی که اذان میدن اصن یه حال و هوای دیگه داره نماز خوندن! و من اون حس نمازرو 1 ساعت بعده اذان ندارم...
حدیث هم داریم که هنگام اذان به نماز رو اورید وگرنه شیطان شما را سرگرم میکند و از نماز خواندن غافل میشوید..

سلام دوستان!
حاضری هاتون یادتون رفته ها..
منتظریم....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
می گفت « دوست دارم شهادتم در حالی باشد که در سجده هستم » یکی از دوستانش می گفت : در حال عکس گرفتن بودم که دیدم یک نفر به حالت سجده پیشانی به خاک گذاشته است . فکر کردم نماز می خواند ؛ اما دیدم هوا کاملاَ روشن است و و قت نماز گذشته ، همه تجهیزات نظامی را هم با خودش داشت .

جلو رفتم تا عکسی در همین حالت از او بگیرم . دستم را که روی کتفش گذاشتم ، به پهلو ا فتاد . دیدم گلو له ای از پشت به او اصابت کرده و به قلبش رسیده ، آرام بود انگار در این دنیا دیگر کاری نداشت . صورتش را که دیدم زا نوهایم سست شد به زمین نشستم . با خودم گفتم : «این که یوسف شریف ا ست ».

سلام

یا زهرا سلام الله علیها
:gol:

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یا زهرا سلام الله علیها

به سوى نماز جماعت بشتابید كه تنها نماز، به فریاد شما مى‏رسد. شهید ابوالقاسم مقیم فاروجی

خون و آب
شب عمليات رمضان نزديكىهاى پاسكاه زيد بوديم . عمليات حدود بيست كيلومتر پياده روى داشت . بايد براى نماز از قبل وضو مىداشتيم چرا كه شايد مجبور مىشديم نماز را در حال حركت بخوانيم .
خمپاره اى نزديك مان منفجر شد. همه در حال وضو گرفتن بوديم . تركشى خورد به سر يكي از بچه ها كه داشت مسح سر مي كشيد با خونسردي و لبخندي بر لب . خون از سرش جوشيد و با آب وضوي صورتش آميخت . اما خنده هنوز روي صورتش بود .

قضاى نماز صبح (شهيدعلى فتاح پور)
آن روز نماز صبح همه قضا شد. وقتى على را براى خواندن نماز قضا بيدار كردم و او متوجه موضوع شد، با ناراحتى ما را خطاب كرد كه چرا امروز خواب مانده ايد؟ هر چه دليل آورديم ، براى او قانع كننده نبود. از آن به بعد على شب ها در بسيج مىخوابيد و پس از آن كه نماز اول وقت را در مسجد مىخواند، به منزل برمىگشت تا مبادا مجددا نمازش قضا شود.

رابطه نماز و امام زمان و سه مسجد مهم و اصلی: « مسجد الاحرام ، مسجد الاقصی و مسجد کوفه که به ترتیب پایگاه قیام مهدی ، مصلی مهدی و مرکز حکومت جهانی مهدی عج می باشد »

آخرین ویرایش:

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز

قسمتی از نامه جانسوز همسر سردار شهید حجت الله نعیمی :

آقا حجت! خودت هم می دانستی که تو، گلی سرخ از گل های بهشتی! بارها تو را می دیدم که چگونه می خواهی درب زندگی که در آن حبس بودی را با شهادتت باز کرده به ملکوت سفر کنی...!

شوهرم! یادم نمی رود که چگونه بر قبله گاه عشق تمام قامت می ایستادی و نماز شب می خواندی. آن قدر سجده های آخر تو طولانی می شد که من گمان می بردم خوابت برده است! و حتی یک بار از سر عطوفت بر این حالت معنوی تو آن قدر در تعجب شدم که وقتی شانه هایت را تکان دادم به جای تکان خوردن شانه هایت، دستانم لرزید!​

ناگهان صدای العفو العفو تو مرا بر سرزمین جایم میخکوب کرد!​

یا زهرا سلام الله علیها
:gol:

s_aa

کاربر ممتاز
یا زهرا سلام الله علیها

ممنون دوست من

حالا گزارش کار رو چه روزایی میذاریم؟؟ جمعه؟

من که باید هر روزمو بنویسم ... کارام زیاده اینطوری هواسم جمع میشه
سلام خانومی
اره.گزارش موضوعات هر هفته ... روزانه ست
و دراخرهفته دریک روز هرکسی جمع بندی کارهفته اش رو مینویسه...
سلام
گزارش نویسی کنیم ؟
سلام
بله..
گزارش روزانه ست.... و جمعبندی دراخرهرهفته....

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام

یازهرا..

وای ممنونم که گفتی ..بیشتر اوقات یه جور عذاب وجدان می گرفتم که دقیقا نمیشد اول وقت بخونم ... مرسی عزیزم ..
یا زهرا ... منم هستم ... من نماز مغرب رو سر وقت خوندم ... انشالله خدا بهم این قدرت رو بده بتونم نماز صبح رو هم سر وقت بخونم ..
واقعا واسه من شده دغدغه ...

s_aa

کاربر ممتاز
وای ممنونم که گفتی ..بیشتر اوقات یه جور عذاب وجدان می گرفتم که دقیقا نمیشد اول وقت بخونم ... مرسی عزیزم ..
یا زهرا ... منم هستم ... من نماز مغرب رو سر وقت خوندم ... انشالله خدا بهم این قدرت رو بده بتونم نماز صبح رو هم سر وقت بخونم ..
واقعا واسه من شده دغدغه ...

یازهرا...
سلام
میتونید به یکی ازدوستان یا نزدیکانتون که بیدارمیشن بگید بهتون زنگ بزنن ....
و یا اگه دوستی دراین تاپیک دارید که شماره تماستون رو دارند ...بااونها هماهنگ کنید که باشماتماس بگیرند و بیداربشید
کم کم درست میشه بزرگوار...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
یازهرا...
سلام
میتونید به یکی ازدوستان یا نزدیکانتون که بیدارمیشن بگید بهتون زنگ بزنن ....
و یا اگه دوستی دراین تاپیک دارید که شماره تماستون رو دارند ...بااونها هماهنگ کنید که باشماتماس بگیرند و بیداربشید
کم کم درست میشه بزرگوار...

نه خب راستش ساعت هم می زارم .. ولی چون شب دیر می خوابم بیشتر وقتا قضا میشه .. اینکه میگم بیشتر وقتا یعنی خیلی روز از سال.
نمی دونم دیگه ... ما هم اینجوری هستیم ..

s_aa

کاربر ممتاز
نه خب راستش ساعت هم می زارم .. ولی چون شب دیر می خوابم بیشتر وقتا قضا میشه .. اینکه میگم بیشتر وقتا یعنی خیلی روز از سال.
نمی دونم دیگه ... ما هم اینجوری هستیم ..
منم همین مشکل روداشتم و الانه کم وبیش...
به یکی ازدوستام گفتم...تماس میگرفت....کم کم بهترشد ..
پیشنهادمیکنم امتحانش کنیداا.....مفیده...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
منم همین مشکل روداشتم و الانه کم وبیش...
به یکی ازدوستام گفتم...تماس میگرفت....کم کم بهترشد ..
پیشنهادمیکنم امتحانش کنیداا.....مفیده...

خب ساعت هم مثل زنگ زدنه .... باشه حالا اگه شد حتما این کار رو می کنم ..
می دونم راهش چیه .. اینکه ساعت 11 بخوابم . صبح بیدار میشم ولی خب 11 زوده.

s_aa

کاربر ممتاز
خب ساعت هم مثل زنگ زدنه .... باشه حالا اگه شد حتما این کار رو می کنم ..
می دونم راهش چیه .. اینکه ساعت 11 بخوابم . صبح بیدار میشم ولی خب 11 زوده.
من ساعت میذاشتم بیدارنمیشدم:دی
دوستم که زنگ میزد..عذاب وجدانم بیشتربود..اخه تا وقتی که من بیدارنمیشدم و ردنمیدادم تماس میگرفت... و تا سحرممکن بود که بیداربمونه....(من شرمنده میشدم)
شب زنده داری وسکوتش یه چیزدیگه ست...ولی خب..باید بایک برنامه درست سیستم بدن رو تنظیم کرد....
امیدوارم واسه شمام مفید باشه.

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زهرا سلام الله علیها
سلام ممنون از دعوتت دوستم ......... انشالله که نمازهامون مورد قبول درگاه حق باشه ..... من هم هستم با توکل به خدای مهربون ........ ( من بعضی وقتا نماز شبم رو تا اذان صبح ادامه میدم به خاطر همینم نماز صبحم به موقع میخونم ....... خیلی آرامش میده بهم شما هم امتحان کنید .....)

(عباس نمازش را بسیار با آرامش و خشوع می خواند. در بعضی وقتها كه فراغت بیشتری داشت آیه «ایّاك نعبد و ایّاك نستعین» را هفت بار با چشمانی اشكبار تكرار می كرد.
به یاد دارم از سن هشت سالگی روزه اش را به طور كامل می گرفت. او به قدری نسبت به ماه رمضان مقیّد و حساس بود كه مسافرتها و مأموریتهایش را به گونه ای تنظیم می كرد تا كوچكترین لطمه ای به روزه اش وارد نشود. او همیشه نمازش را در اول وقت می خواند و ما را نیز به نماز اول وقت تشویق می كرد.
فراموش نمی كنم، آخرین بار كه به خانه ما آمد، سخنانش دلنشین تر از روزهای قبل بود. از گفته های او در آن روز یكی این بود كه: وقتی اذان صبح می شود، پس از اینكه وضو گرفتی، به طرف قبله بایست و بگو ای خدا! این دستت را بروی سر من بگذار و تا صبح فردا برندار.
به شوخی دلیل این كار را از او پرسیدم. او در پاسخ چنین گفت:
اگر دست خدا روی سرمان باشد، شیطان هرگز نمی تواند ما را فریب دهد.
از آن روز تا به حال این گفته عباس بی اختیار در گوش من تكرار می شود.)
شهید بابایی