مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gift92

عضو جدید
سلام! حالتون چطوره؟ :)
یه ذزه می خوام چالشای ذهنیمو بگم اینجا!
اگه شما یه آدمی باشین که ترم 7 برین امسال و بدون کنکور بتونین سال بعد دانشگاه خودتون (غیر تهران) بمونین واسه ارشد، چیکا میکنین آیا؟!
ریسک اینو متحمل میشین که از تیر 93 تا بهمن 93 واسه ارشد 94 بخونین و یه دانشگاه بهتر از جایی که خودتون هستین قبول شین؟! (به قیمت اینکه 1 سالتون هدر میره تا مهر 94 برین ارشد یه جای بهتر به جای 93 دانشگاه خودتون! و اینکه آیا یه جای بهتر قبول بشین یا نه!) :confused:

mahdooneh

عضو جدید
اگه شما یه آدمی باشین که ترم 7 برین امسال و بدون کنکور بتونین سال بعد دانشگاه خودتون (غیر تهران) بمونین واسه ارشد، چیکا میکنین آیا؟!
ریسک اینو متحمل میشین که از تیر 93 تا بهمن 93 واسه ارشد 94 بخونین و یه دانشگاه بهتر از جایی که خودتون هستین قبول شین؟! (به قیمت اینکه 1 سالتون هدر میره تا مهر 94 برین ارشد یه جای بهتر به جای 93 دانشگاه خودتون! و اینکه آیا یه جای بهتر قبول بشین یا نه!) :confused:

دوست من معدل الف دانشگاهمون بود و میدونست که ارشدش تضمینه.اما با این وجود تلاش خودشو کرد و البته با سهمیه شاگرد اولی الان توی یکی از دانشگاه های تاپ تهران درس میخونه.
اما خب کسایی هم بودن که شاگرد اول بودن و به خودشون فشار نیاوردن و بدون سختی موندن توی همون دانشگاه

gift92

عضو جدید
دوست من معدل الف دانشگاهمون بود و میدونست که ارشدش تضمینه.اما با این وجود تلاش خودشو کرد و البته با سهمیه شاگرد اولی الان توی یکی از دانشگاه های تاپ تهران درس میخونه.
اما خب کسایی هم بودن که شاگرد اول بودن و به خودشون فشار نیاوردن و بدون سختی موندن توی همون دانشگاه

شاگرد اولی تا آخر ترم هشت به حساب میاد، درسته؟

چقد زندگی پیچیده ست... :(( دو راهیه بدیه!!!

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیز دانشگاه ما بچه ها ااخر ترم 6 یا اول ترم 7 درخواست میدن برای ممتازیینی معمدل ترم هشت اصلا حساب نمیشه براشون
شاگرد اولی تا آخر ترم هشت به حساب میاد، درسته؟

چقد زندگی پیچیده ست... :(( دو راهیه بدیه!!!

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو ارشد چیز زیادی فرای کارشناسی یاد نمیگیرین بیشتر مدرکش مهم پس اگه میتونید دانشگاه خودتون برید فقط بنیه تون از لحاظ اطلاعات وکاری قوی کنید و وقت برای ارشد نذارین..

gift92

عضو جدید
سلام عزیز دانشگاه ما بچه ها ااخر ترم 6 یا اول ترم 7 درخواست میدن برای ممتازیینی معمدل ترم هشت اصلا حساب نمیشه براشون
سلام، بله واسه همون دانشگاه بدون کنکور، معدل تا آخر ترم 6 به حساب میاد اما واسه استفاده از سهمیه ی شاگرد اولی، شاگرد اول بودن تا آخر ترم هشت به نظرم!
مرسی دوست عزیز :)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اندرز فرنک لوید رایت به نوآموزان جوان معماری[/FONT][FONT=&quot]...
.
.
.
[/FONT]
[FONT=&quot]هر معماری ای را که در دنیا هست فراموش کن[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]معماری را برای امرار معاش انتخاب نکن[/FONT][FONT=&quot] ...

[/FONT]
[FONT=&quot]مگر دوست داشته باشی که در کارت آن را اصل قرار دهی[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]یاد بگیر که بین چیز غیرعادی و زیبا فرق بگذاری و خوی تحلیل گری پیدا کنی[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]فکرت را بر چیز های ساده متمرکز کن[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]هیچ کاری را نیمه کاره و نارس انجام نده[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]یک مطبخ را با همان شوقی بساز ؛ که برای ساختن یک کلیسای جامع احساس میکنی[/FONT][FONT=&quot] .

[/FONT]
[FONT=&quot]هرگز نقشه فروش نشو[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]
[FONT=&quot]معماری شغلی است که خودش باید صاحبش را پیدا کند[/FONT][FONT=&quot]..[/FONT]

archi&tini

عضو جدید
پس این آقایی که توی این لیست هست اسمشون ....کی هستن ؟www.mehrnews.com/TextVersionDetail/2114507

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نهههههههههههههههههههه:eek:
مطمئنی؟ شایعه نیستش؟
کنکور دبیرستانیا که امسال ادغام شد، بچه ها می تونستن امسال 150 تا رشته انتخاب کنن (50 تا آزاد)... تا جایی که من می دونم کنکورش هیچ تغییری نداشت، فقط دیگه کنکور آزاد برگزار نشد و با همون رتبه ی سراسری برا دانشگاه آزادم می تونستن انتخاب رشته کنن

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز
...منم هستم.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کنکور دبیرستانیا که امسال ادغام شد، بچه ها می تونستن امسال 150 تا رشته انتخاب کنن (50 تا آزاد)... تا جایی که من می دونم کنکورش هیچ تغییری نداشت، فقط دیگه کنکور آزاد برگزار نشد و با همون رتبه ی سراسری برا دانشگاه آزادم می تونستن انتخاب رشته کنن
اتفاقا خواهر من کنکور داده بود امسال میگفت نسبت به سال های پیش که کنکور هاشو خودش زده بود سخت تر بوده !!!!!!!!!!!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
اتفاقا خواهر من کنکور داده بود امسال میگفت نسبت به سال های پیش که کنکور هاشو خودش زده بود سخت تر بوده !!!!!!!!!!!
داداش منم کنکور داد ولی تغییر غیرعادی نداشت، سخت تر شدن چیزیه که زیاد اتفاق میوفته و آمارش اعلام می شه، مث درس فیزیک کنکور ریاضی سال 84 یا درسای ریاضی و فیزیک کنکور ریاضی 89 که میانگین درصدا افت شدید داشتن... امسالم کنکور تجربی ظاهرا زیست شناسی شون خیلی سخت بوده ولی اینا تغییرات غیرعادی ای نیستن که به ادغام شدن با آزاد مربوط بشن... مثلا همین ارشد پارسال با اینکه هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده بود سوالای تاریخ خیلی سخت شد و میانگین درصدا اومد پایین، امسالم ممکنه همچین اتفاقی برای درسای دیگه بیفته ولی فک نکنم صرفا به خاطر اضافه شدن آزاد به سراسری بیان تغییر خاصی ایجاد کنن...

morteza2010

عضو جدید
امروز شنیدم انگاری میخوان کنکور سراسری و آزادو ادغام کنن. مث کاردانی. خواهرم میگفت اخبار رادیو گفته
کسی خبری داره؟
اگه اینجوری بشه سوالا را کی میده؟!:confused:
کلا تو کشورمون خیلی سیر تحولات و پیشرفت سرعت بالای داره محققان و پژوهشگران ایرانی همیشه صحیح ترین راه حل ها را انتخاب میکنن و بلادکفره که کپی میزنه
کلا هیچ وقت استقفرالله (اگه درست نوشتم) اشتباهی درکار نیست مو لای درز برنامه ها نمیره

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش منم کنکور داد ولی تغییر غیرعادی نداشت، سخت تر شدن چیزیه که زیاد اتفاق میوفته و آمارش اعلام می شه، مث درس فیزیک کنکور ریاضی سال 84 یا درسای ریاضی و فیزیک کنکور ریاضی 89 که میانگین درصدا افت شدید داشتن... امسالم کنکور تجربی ظاهرا زیست شناسی شون خیلی سخت بوده ولی اینا تغییرات غیرعادی ای نیستن که به ادغام شدن با آزاد مربوط بشن... مثلا همین ارشد پارسال با اینکه هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاده بود سوالای تاریخ خیلی سخت شد و میانگین درصدا اومد پایین، امسالم ممکنه همچین اتفاقی برای درسای دیگه بیفته ولی فک نکنم صرفا به خاطر اضافه شدن آزاد به سراسری بیان تغییر خاصی ایجاد کنن...
درسته زیستشون واقعن سخت بود ولی تو رتبه ها تاثیر نداشت چون به قول شما میانگین درصدا اومده بود پایینو اتفاقا بر عکس هم شده بود چون اکثر اونایی که کم خونده بودن یا مفهومی نخونده بودن نتونسته بودن بزنن بنابر این رتبه اش هم خوب شد برای من هم کنکور ارشد سال پیش همین اتفاق افتاد با این که تاریخ خونده بودم و تست های آزمون ها رو هم خوب میزدم ولی تو کنکور اصلن نتونستم بزنم چون تست ها اون منابعی که من خونده بودم نبودند که این نگران کننده هستش :confused: ایشالا که امسال به خیر بگذره .....

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کلا تو کشورمون خیلی سیر تحولات و پیشرفت سرعت بالای داره محققان و پژوهشگران ایرانی همیشه صحیح ترین راه حل ها را انتخاب میکنن و بلادکفره که کپی میزنه
کلا هیچ وقت استقفرالله (اگه درست نوشتم) اشتباهی درکار نیست مو لای درز برنامه ها نمیره
یعنی واقعاً ممکنه من برم سر جلسه کنکور، بعد جواب دادن سوالا، برگه اسکیس منظرو بذارن جلوم؟؟؟:surprised::evil: فک نکنما :w20:
این چه وضیه آخه؟ :biggrin:
من که برناممو ریختم. ادامشم میدم.:w10:
امیدوارم هستـــــــــــــــــم :w11::w17:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس راس بوده! به نظر شما بزرگان ینی الان باید چیکار کرد؟ منابع سراسریو خوند یا آزاد؟ سوالای آزادو که دیدین چقده بی حساب و کتابه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس راس بوده! به نظر شما بزرگان ینی الان باید چیکار کرد؟ منابع سراسریو خوند یا آزاد؟ سوالای آزادو که دیدین چقده بی حساب و کتابه
من نمیدونم راسته یا نه
من امسال آزادم امتحان دادم بیشتریه کمدی بود تا آزمون
شما راه خودتونو برین..........بعدشم آزاد اونقد سخت نیس که بخواین منابع تغییر بدین(در حد اینکه راپیدو چه جوری بگیریم و آیا با پیستوله میشه نقشه کشید و مقیاس و ایناس :biggrin:اونایی که امتحان دادن میدونن چی میگم زبانشم که خیلی راحت بود........

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
درسته زیستشون واقعن سخت بود ولی تو رتبه ها تاثیر نداشت چون به قول شما میانگین درصدا اومده بود پایینو اتفاقا بر عکس هم شده بود چون اکثر اونایی که کم خونده بودن یا مفهومی نخونده بودن نتونسته بودن بزنن بنابر این رتبه اش هم خوب شد برای من هم کنکور ارشد سال پیش همین اتفاق افتاد با این که تاریخ خونده بودم و تست های آزمون ها رو هم خوب میزدم ولی تو کنکور اصلن نتونستم بزنم چون تست ها اون منابعی که من خونده بودم نبودند که این نگران کننده هستش :confused: ایشالا که امسال به خیر بگذره .....
آره بدی سخت شدن اینه که اونایی که بیشتر خوندن بیشتر ضربه می خورن، مثلا سال ما که سوالای فیزیک قسمت برقش خیییلی سخت شد اکثر بچه ها نتونستن بزنن ولی منی که همیشه از این سوالا ندیده و نخونده رد می شدم درصدام همونی شد که تو خونه برای کنکورای سالای قبلو می زدم، فقط اون وقتا رتبه م - با تخمین رتبه- می شد بالای 15000 تو کنکور اصلی شد8000 به خاطر عقب افتادن بچه هایی که رو همه ی سوالا وقت گذاشتن!!! ... اینو فقط محض تجربه گفتم، همیشه باید سعی کنیم یه سری مباحث آسون و اصلی رو که به نظرمون پای ثابت کنکورن در حدی بخونیم که تو سخت ترین کنکورا هم بتونیم جواب بدیم ولی برای خوندن و مسلط شدن روی تمام مباحث وقت و انرژی تلف نکنیم چون سر جلسه اگه یه وقت سخت شد نه می تونیم ازش دل بکنیم نه می رسیم جواب بدیم به همه ش و ... البته اینم بگم که اگه کلا نخونیم هم ممکنه خیلی آسون باشه سوالا این دفعه همه جواب بدن ما عقب بمونیم، مثلا همون سالی که من کنکور دادم اگه سوالای برق خیلی آسون می شد در حد تمرین کتاب درسی من بدبخت می شدم چون واقعا در حد مبتدی هم چیزی ازش بلد نبودم!!! :d

حالا منم نمی دونم راسته یا نه ولی منظورم این بود که قبلا این اتفاق افتاده و سراسری روند خودشو حفظ کرده پس احتمالش زیاده که تو ارشدم وضع همین باشه، یعنی سراسری بدون هیچ تغییری سر جاش بمونه و فقط آزاد -که به قول شما و بقیه خیلی سرسریه آزمونش- حذف شه، تنها تغییرات در مورد انتخاب رشته باشه... به نظرم همین درست باشه، یعنی فک می کنی جایی که استاد قیابکلو نمی تونه حریف گلابچی شه تو سوال دادن، طراح سوال دانشگاه آزاد می تونه بیاد بگه نصفشم باید من طراحی کنم؟!! :biggrin:

اگه کنکور سراسریو آزاد یکی شه. واسه هردوش باید اسکیس بزنیم؟ من که اسکیس منظر کار نکردم اصلاً. بلد نیستم.
نه دیگه، اصولا یه دونه رتبه صادر می شه و با همون برای همه ش انتخاب رشته می کنیم، در واقع آزادم مث غیرانتفاعی و پیام نور می شه جزئی از کنکور سراسری... البته این برداشت منه... نگران نباش اسکیسای منظر و داخلی -تا جایی که من شنیدم البته- فعلا به پیچیدگی اسکیس معماری نیستن و سریع می شه پیشرفت کرد، یعنی بعد آزمون تئوری کلی وقت داری برا تمرین ;)

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
یعنی به همون روند سالای قبل چند ماه بعد کنکور اسکیسه دیگه؟ اگه باشه خوبه. من نگران وقتیم که واسه اسکیس میمونه.
فک کنم، تا وقتی که زمان بندی اعلام نشه که نمی شه با قطعیت حرفی زد، اینا همه ش حدسه دیگه... ولی خب نگرانی که فایده نداره، اگه زمان کم شه برای همه یکسانه و به نظر من بازم جای نگرانی خاصی نیست... اکثریت بعد آزمون می خوان تمرین کنن اگه 1 ماه فاصله باشه کسی برنده ست که این 1 ماهو خوب کار کنه و اگه 6 ماه باشه طبیعتا باز اونی که 6 ماهو بهتر کار کنه موفق تره، کمتر کسی پیدا می شه که قبل از آزمون تئوری برای اسکیس آماده باشه اونا هم اکثرا دوران دانشگاه خوب کار کردن و بقیه چه 1 ماه وقت داشته باشن چه 6 ماه به راحتی نمی تونن به کسی برسن که 2-3 سال همه چی رو جدی گرفته...در کل با این فکرا خودتو آشفته نکن، درسته کنکور ما خیلی بی در و پیکره ولی نه دیگه در اون حد که در عرض 1 سال بیان همه چیو زیرو رو کنن ;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چقد اینجا سوت وکورشده دیگه اون حالت جو داغ درسخونی حس نمیشه:cry:شایدم توهمم:eek:
منم گاهی همین حسو دارم. اما میتونه یه نشونه خوب باشه. اینکه همه حسابی گرم خوندنن و زیاد وقت نمیکنن بیان اینجا.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
منم گاهی همین حسو دارم. اما میتونه یه نشونه خوب باشه. اینکه همه حسابی گرم خوندنن و زیاد وقت نمیکنن بیان اینجا.

شايدم مثل من درگير پايان نامه ان................عمرمو تموم كرد اين پايان نامه:confused:......چقدر كار ميبره؟..........حسابي خسته كنندست هم درس بخوني هم پايان نامه رو جمع كني:(

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شايدم مثل من درگير پايان نامه ان................عمرمو تموم كرد اين پايان نامه......چقدر كار ميبره؟..........حسابي خسته كنندست هم درس بخوني هم پايان نامه رو جمع كني:(
سلام خوشتیپ نگران نباش درست میشه به امید خدا........
بچه ها واقعا جرئیات ارتقا دهنده همش نکته س .من موندم هنوز چه جور بخونمش(نه اینکه سخت باشه واقعا آدم لذت میبره از خوندنش ولی چیزی که اینجا مطرحه مسئله زمانه).......یکی میشه کمک کنه

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واقعا جرئیات ارتقا دهنده همش نکته س .من موندم هنوز چه جور بخونمش(نه اینکه سخت باشه واقعا آدم لذت میبره از خوندنش ولی چیزی که اینجا مطرحه مسئله زمانه).......یکی میشه کمک کنه

تا حالا از کتابای گلابچی کدوما را خوندی.؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز

فقط يه نكته ميگم سجاد جان.....اين كتاب چون سال اول قرار سوال بياد ازش زياد سوالهاي ريز نميدن.....پس مطالب كلي رو بخون.....شكل هاش هم خيلي مهمه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حالا از کتابای گلابچی کدوما را خوندی.؟
سلام
من درک رفتار سازه ها و سازه در معماری رو خوندم که دارم مرورشون میکنم...چند صفحه هم از جزئیات ارتقا دهنده که البته موقتا خوندنشو قطع کردم که مرورام تموم شه

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من درک رفتار سازه ها و سازه در معماری رو خوندم که دارم مرورشون میکنم...چند صفحه هم از جزئیات ارتقا دهنده که البته موقتا خوندنشو قطع کردم که مرورام تموم شه

سلام.
من خودم جزییات را کامل نخوندم ولی اون مقداری که خوندم این نتایج را گرفتم:
قبل از هر چیز بهتر کتابای پایه ایستایی مثل درک و سازه در معماری و مبانی سازه را خوب خونده باشی یا اگر جزوه یا نمیدونم از این کتابایی که کل ایستایی و سیستم را جمع کرده را خونده باشی. خلاصه اینکه پایه ایستایی و سیستم ساختمانی خودتان را قوی کنید.
چون اینجوری زمانی که طول میکشه کتاب را بخونید تقریبا نصف میشه. در این صورت چون متن خیلی روانی داره میخونی و رد میشی چون میفهمی نه اینکه یه ساعت رو هر کدوم از مطالبش فکر کنی.

دوم : چون فصول کتاب کاملا از هم مجزا هستند میتونید فصل به قصل بخونی تا برات خسته کننده نشه.
سوم : شکلها خصوصا شکلهایی که حالت ترسیمی و نقشه دارن از عکسهای رنگی مهمتر هستن.

و در پایان : این حرفی که دوست خوبمون atrali گفتن درسته ولی تجربه به من نشان داده که در مورد کنکور و خصوصا گلابچی نمیشه همیشه راجه به این مطالب مطمئن بود. بطور مثال سوالات نانو در کنکور 91 به مراتب ریزتر و سخت تر از اون تو کنکور 92 بودن.
بنابراین شمایی که داری وقت میزاری رو این کتاب خیلی هم سرسری نخون که هیچی سر کنکور بدتر از این نیست که بگه من این مطلبو خونده بودم ولی یادم رفته.

امیدوارم به دردت خورده باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.