مطالعه گروهی برای کنکور ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.
من هدف رو مشخص کردم اما نمیدونم میتونم بهش برسم یا نه به خاطر همین کمی دل سرد شدم

دوسته عزیز همین که هدفت مشخصه یعنی میتونی خیلیا نمیدونن هدفشون چیه وبی هدف پیش میرن ...شک نکن اگه تو واسه هدفت تلاش کنی خدا هم کمکت میکنه .
امیدوارم موفق باشی

neda mosavi

اخراجی موقت
منم با نظر دوستمون پرویز موافقم این روش زود خستت میکنه و انگیزتو واسه خوندن میگیره با یک برنامه درست از درسهای سبکتر شروع کن به نظرم شما به یه برنامه ریزی درست احتیاج داری

neda mosavi

اخراجی موقت
سلام

منم می خوام بخونم هر چند دیره اما ماهی و هر وقت ا آب بگیری تازه است

البته یکم مشکلات دارم

تا حالا منتظر نتایج نهایی کنکور بودم اما هر چی فکر کردم دیدم با رتبه افتضاحم امکانش نیست

نگران نباش منم تازه شروع کردوم ولی با جدیت دارم میخونم اگه منبع وکتابه خوب و مهمتر از همه پشتکار خوبی داشته باشی شک نکن که موفق میشی

LM741

عضو جدید
خدمت دوستان سلام می کنم
بچه ها خواستم دو تا سوال بپرسم .
در کتاب معادلات کریمی چند تا بخش تکمیلی داره ، ایا امسال از این فصل ها سوال امده بود .
سوال بعدم در مورد درس ریاضی مهندسی هست : چه فصل هایی مومن زاده نسبت به کریمی سر هست .

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان منم یه نظری در مورد ریاضی مهندسی بدم-اشتیاق به پست دادنه دیگه;)-
این درس خدا وکیلی درس سختیه خیلی از ما چون این درس رو خوب متوجه نمیشیم -دلیل اصلیشم اینه که ما نمیدونیم این چیزها که داریم حل میکنیم چیه اخه فقط مثله یه ماشین حساب حلشون میکنیم- میریم سراغ یه کتاب دیگه .مثلا من اول کتاب نصیر-مهندس کریمی- رو گرفتم دیدم بعضی چیزهارو متوجه نمیشم کتاب پارسه-مهندس معتقدی- رو گرفتم دیدم نه خیلی فرقی نکرد و دیدم باید این چیزها که متوجه نمیشم رو خیلی با انرژی و وقت بیشتری بخونم تا لم حل سوالهاش دستم بیاد و تعویض کتاب انچنان تفاوتی ایجاد نمیکنه.
منکر نمیشم که یه سری مطالب رو یه کتاب بهتر از یه کتاب دیگه گفته ولی واقعا انچنان تفاوت زیاد نیست.

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به جای تبلیغات تعداد چاپ های اینارو با هم مقایسه کنید هر کتابی که چاپه بالایی داره قطعأ بهتره این دیگه اینقد بحث نداره
آقا باز شروع نکنین به بحث میان این تاپیکم قفل میکنن ها
هر کسی با یه کتاب راحت تره همه ی کتابام تا حدودی همه ی نکات رو دارن

bolka

عضو جدید
بچه ها یه سوال، میشه راهنماییم کنین؟
برای درس الکترو مغناطیس چه کتابی مناسبه؟ من شنیدم کتاب چنگ هم حتمآ باید مطالعه بشه؟ تو همه درسا من یه منبع خوب دارم جز این درس و درس الکترونیک
کتاب سپاهان الکترونیک خوبه؟ کتابی میخوام خوب توضیح داده باشه و کلی مثال داشته باشه مثل زرگر

890031156

کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال، میشه راهنماییم کنین؟
برای درس الکترو مغناطیس چه کتابی مناسبه؟ من شنیدم کتاب چنگ هم حتمآ باید مطالعه بشه؟ تو همه درسا من یه منبع خوب دارم جز این درس و درس الکترونیک
کتاب سپاهان الکترونیک خوبه؟ کتابی میخوام خوب توضیح داده باشه و کلی مثال داشته باشه مثل زرگر
دوست عزیز تو تاپیک های مربوطه کلی بحث شده یه نگاه بنداز:smile:

Mr.Perfect

عضو جدید
خدمت دوستان سلام می کنم
بچه ها خواستم دو تا سوال بپرسم .
در کتاب معادلات کریمی چند تا بخش تکمیلی داره ، ایا امسال از این فصل ها سوال امده بود .

سلام در مورد بخش های تکمیلی کتاب کریمی در درس معادلات:

مباحث تکمیلی فصل اول:
{1-لاگرانژ
2-ریکاتی
3-فاقد متغیر تابع
4-فاقد متغیر مستقل
5-مسیرهای مایل
6-قضیه ی یکتایی جواب و قضیه ی پیکارد
(نظر شخصی بنده اینه که قسمت های 3 و 4 این فصل را حتما مطالعه کنید....)

فصل 2:
{
1-معادلاتی که با تکنیک تغییر متغیر uv حل میشه...(که 2 دسته میشه)
2-مبحث دیگه تحت عنوان ضرایب ثابت بیان شده
3-قضیه ابل
(نظر بنده اینکه اگه کم وقت دارید یک نگاهی به قضیه ی ابل بندازید(چون فوق العاده سادست و با یکبار خوندن یادتون میمونه هر چند فکر کنم 3 تست در کل رشته ها از این موضوع طرح شده...
قسمت های 1 و2 به نظرم برای افرادی که به همه ی تست های معادلات چشم دوختند مناسب است نه درصدهای معمول چون کمی حل تستهای این گروه نیاز به دقت و تبحر داره)

فصل سوم:
{1-معادله دیفرانسیل گاووس
2-وابسته ی لژاندر
واقعا احتمالش نزدیک صفره که از این مبحث تست بدن باز خودتون میدونید

فصل چهارم:
{مبحثی تحت عنوان مبحث تکمیلی نداره

در مورد اینکه امسال سوال اومده یا خیر...یک چیز بیشتر شرکت کنندگان را شوکه کرد و اون طرح سوال از معادلات بسل بود که مدتها(فکر کنم 3-4 سالی) به دست فراموشی سپرده شده بود و بعضی از مشاورین اون را حذف شده قلمداد میکردند

فصل های بعدی هم تکمیلی معرفی شده و به نظر من شما با دونستن همون اطلاعات فصل پیش هم قادر به حل تستها هستید...

سوال 1 معادلات:فصل 1 و جالبه بدونید تست سال 80 میکانیک بوده با اندکی تغییر
سوال 2 معادلات:بسل
سوال 3 معادلات:با توجه به گزینه ها میشه جواب را پیدا کرد...
سوال 4 معادلات:تکراری سال 83 برق با تغییر گزینه ها(فصل سری توانی)
اینها نظر شخصی بنده است و افرادی که تجربه ی بیشتر دارند میتونند بهتر راهنماییتون کنند:smile:

آخرین ویرایش:

sanaztt

عضو جدید
سلام.رشتم الکترونیکه ازاول تابستون شروع کردم به درسای قدرت خوندن ولی الان فهمیدم اصلاقدرت دوست ندارم:(تصمیم گرفتم الکترونیک ادامه بدم ولی احساس میکنم همه وقتم هدررفته برای ادامه راه ناامیدشدم

890031156

کاربر ممتاز
سلام.رشتم الکترونیکه ازاول تابستون شروع کردم به درسای قدرت خوندن ولی الان فهمیدم اصلاقدرت دوست ندارم:(تصمیم گرفتم الکترونیک ادامه بدم ولی احساس میکنم همه وقتم هدررفته برای ادامه راه ناامیدشدم
والا چی بگم؟؟؟؟:w19:
اگه درسای قدرتو خوب و با کیفیت خوندی همون قدرتو بخون
به پایه الک و تجزیه ات بستگی داره خصوصا الک
اگه پایه ات خوبه زود راه میوفتی نگران نباش

rezaei.sp

عضو جدید
والا چی بگم؟؟؟؟:w19:
اگه درسای قدرتو خوب و با کیفیت خوندی همون قدرتو بخون
به پایه الک و تجزیه ات بستگی داره خصوصا الک
اگه پایه ات خوبه زود راه میوفتی نگران نباش
زیاد ضرر نکردی .
درسای مشترک که تو الکترونیک هم امتیاز میاره واست اگه خوب خوندی به نفعته
ولی الک و تجزیه رو بچسب و تست زدن یادت نره. جبران میشه

rezaei.sp

عضو جدید
سلام به همگي. خسته نباشيد. من بعد از يه استراحت درست و حسابي، ان شاالله از فردا شنبه 8تير شروع ميكنم.
تصميم دارم تابستون همه درس ها رو 1 دور خونده باشم
ميخواستم كنكور آزمايشي شركت كنم اما هيچكدوم واسه تابستون برنامه اي نداشتن
مطالب همه ي كتابها رو 4 قسمت كردم و هر 2 هفته يك چهارم منابع رو ميخونم. اميدوارم بتونم به برنامه ام عمل كنم
واسه همه تون ارزوي موفقيت ميكنم;)

سلام . چیکا کردی ؟ سه ماه گذشته از تاریخ شروع .
یه گزارش مختصر میدی که واسه ما هم تجربه بشه ؟
من هنوز تو دور اول هستم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا