گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

maryami!i!

عضو جدید
:surprised: ساختملان دادها تو دبیرستان نیس بعدشم کامپیوتر پیش دانشگاهی نداره چطور تو پیش دانشگاهی میخونی :confused:
یکی روشنم کنه.
آره خــــــــــــــــــــــــیلی ساده س از اولش که برجای هانوی بگیر تا مبحث درختش

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ی جورایی سادس ولی آدمو گیج میکنه :cry:
نمیدونم چ جوری بخونمش تا یادش بگیرنم:cry:
سعی کن مفهومی بخونی دیگه،اونجایی که کد داره وایسا و سعی کن مفهوم چندخط کد را درک کنی و بری جلو..تمرین حل کن و ..

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
در عرض نیم ساعت، گوشی که قرار بود 1هفته تو نمایندگی بخوابه و 1ماه مسافر تهران بشه، با تعویض تاچش در یه مغازه عادی تعمیر شد. و این بود خدمات پس از فروش نوکیا.
قضیه این نیست که نخواد سرویس بده. اتفاقا میخواد. ولی در قبالش میخواد بره داخل گوشیتون رو کاملا گشت و گذار کنه و بفهمه چی به چیه!
نه خداییش این دیگه آخر بدبین بودنه. من چندبار گوشی برای تعمیر دادم. همون اول کار مموری و سیم کارت رو درمیارن میدن به خودت. روی مموری داخلی گوشی هم معمولاً اس ام اس و کامتکت ها میمونه که تابلوئه اینا به درد تعمیرکار نمیخوره.
درد گارانتی اینه که از جیبش خرج تعمیر و تعویض قطعات نکنه و پول گارانتی رو هورتی بکشه بالا. مثل شرکت های بیمه که جونشون بالا میاد و هزاران بهانه میارن تا پولتو بدن.
سلام دوست عزیز
چون از هر بترسی جذبش میکنی (قانون جذب)
آره قانون جذبه.
:cry: کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
درس ساختمان دادها خیـــــــــــــلی سخته نمیتونم یادش بگیرم :cry::cry:
میتونین کمکم کنین؟؟؟؟؟؟:(
سوالتون رو مطرح کنین تابقیه جواب بدن.
طاها ی عزیز ممنون که در مورد پست گذاشتن تو چند تا تاپیک تذکر دادین.من واقعا اینو نمیدونستم.
و ممنون ب هخاطر مشاوره و اطلاعاتی که دادین.
اگه بشه آزادو با سراسری معادل سازی کرد که عالیه.من اینو نمیدونستم و یکی از دغدغه هام بود.
یه خواهش. شما حدود درصد ها و طرازی که برای IT دانشگاه های تهران لازمه رو میدونید؟ اگه میدونید خیلی خیلی ازتون ممنون میشم کمکم کنید
باز هم یه دنیا تشکر
خواهش میکنم. تا 6-7 سال پیش که 3تا از همکلاسی های من معادل سازی کردن میشد، ولی قوانین ایرانه دیگه، ساعتی عوض میشه، شما یه خبری هم بگیری بد نیست.
تو کتاب قلم چی میتونین اینا رو پیدا کنین.
ی جورایی سادس ولی آدمو گیج میکنه :cry:
نمیدونم چ جوری بخونمش تا یادش بگیرنم:cry:
خودتون شاید نتونین تنها بخونین. معمولاً درک کدها بدون توضیح و آمادگی قبلی خیلی سخته. البته به اینم بستگی داره که از چه منبعی دارین میخونین و اینکه قبل از تدریس استاد اقدام به خوندن کرده باشین.

امیرحسین.

اخراجی موقت
با سلام
فایل با پسوند pj1 یه فایل شامل اطلاعات ثبت نامی دانش آموزان هست که از طریق سایت ثبت نام دانش اموزان دریافت میگردد و وارد برنامه دانش اموزی در رایانه میگردد.
میخواستم ببینم میشه وارد اکسس بشه ؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
:surprised: ساختملان دادها تو دبیرستان نیس بعدشم کامپیوتر پیش دانشگاهی نداره چطور تو پیش دانشگاهی میخونی :confused:
یکی روشنم کنه.
آره خــــــــــــــــــــــــیلی ساده س از اولش که برجای هانوی بگیر تا مبحث درختش

رشته ریاضی هستم و دروس رو با علاقه شخصی میخونم. تا حالا 6 تا کتاب سیستم عامل مختلف رو خوندم :redface:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
نه خداییش این دیگه آخر بدبین بودنه. من چندبار گوشی برای تعمیر دادم. همون اول کار مموری و سیم کارت رو درمیارن میدن به خودت. روی مموری داخلی گوشی هم معمولاً اس ام اس و کامتکت ها میمونه که تابلوئه اینا به درد تعمیرکار نمیخوره.
درد گارانتی اینه که از جیبش خرج تعمیر و تعویض قطعات نکنه و پول گارانتی رو هورتی بکشه بالا. مثل شرکت های بیمه که جونشون بالا میاد و هزاران بهانه میارن تا پولتو بدن.

بدبین نیستم. واقعیتی بود که از نزدیک دیده بودم. حتی یه بار یکی از تعمیرکارا بهم گفت که احتمال فورمت شدن کامل گوشیت هست (اونم بخاطر خراب شدن ویبراتور که در اثر تعویض قاب توسط گارانتی داغان شده بود! :D )

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
هرچه بیشتر فکر میکنم به این نتیجه میرسم که خدا بی شعور تر از مدیران و کاربران Phoronix نیافریده. خبر انتشار جبیر ۱.۰.۱ رو براشون فرستادم ، حالا بجای تست کردن شروع کردن مسخره کردن :| . (حیف که هم خلاف قوانینه و هم سایت فیل میشه وگرنه یک دونه از اون فحشای اساسی نثارشون میکردم تو جمع :mad: )

اینم خبر برای دوستان گلم (که حداقل اگر تست نمیکنن، مسخره هم نمیکنن :D ) :
http://jabirproject.org/jabiros-1-0-1-is-released

mazadkhani

عضو جدید
با سلام به همه دوستان دانشجو رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه ازاد کرمان
من انشا الله دو یا شاید سه ترم دیگه فارغ التحصیل میشم
خواستم از فرصت استفاده کنم یه سری تجربیاتیی که در این راه کسب کردم در اختیار تون قراربدم
1- یادتون باشه درسی مانند سیستم عامل و معماری کامپیوتر و شبکه 1و2 . مهندسی فناوری اطلاعات 1و2 و.... البته بستگی به گرایشتون در ارشد داره ، اینارو خوب بخونین که نمره دراین درسها مهمه چون احتمال داره براتون جبرانی بخوره
2- درس گسسته رو خوب بفهمید ک منظورم بحث صفر و یک هاست ک این واسه درس مدارمنطقی خیلی مهمه . من خودم گسسته رو با یک استاد خوب اما سختگیر داشتم یه بار افتادم اما بار بعدی جبران کردم و یکی از اولین نمره های درس مدار رو اوردم 18 شدم
3- در باره رشته کامپیوتر شاید توضیح دادن زیاد سخت نباشه ، اما یادتون باشه رشته کامپیتر با تمام گرایش هاش زیر شاخه رشته فناوری اطلاعات است
4- فوق العاده درسهای کنترل پروژه و استراتژیک و تجارت و مدیریت رو جدی بگیرید ، شاید به طور قطع این رشته ها (البته اگه شانس داشته باشید استاد خوب و اینکاره داشته باشید) میتونه زیربنای شخصیت شما در این رشته رو موجب بشه ، پس یادتوم باشه حفظ نکنید حتما خوب بفهمید
5- فناوری اطلاعات یک انفجاری است در عرصه اطلاعات و ارتباطات ، و به کامپوتر خلاصه نمیشه ، مثلا یک مرغ داری میتونه توسط تفکرات IT توسط یک مهندس IT در روند تولید محصولاتش تغییرات شگفت اوری بوجود بیاره ، پس به کامپوتر معطوف نمیشه
در آخر هر هنگام که در دانشگاه و محیط زندگیتون و ... قدم میزنید خودتون رو یک مهندس IT بدونید چرا که این ذهنیت از شما یک کلاس شخصیتی مناسب این رشته میسازه و در راه رفتن و صحبت کردن و ... موثر است
به امبد موفقیت تمام دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته خودمون _ مهندسی فناوری اطلاعات )

آخرین ویرایش:

maryami!i!

عضو جدید
رشته ریاضی هستم و دروس رو با علاقه شخصی میخونم. تا حالا 6 تا کتاب سیستم عامل مختلف رو خوندم :redface:

آفرین ولی سیستم عامل مث ساختمان دادها نیس، ساختمان دادها تا کسی اولش بهت یاد نده تنهایی بخونی یادگیریش برات سخته

yasi70

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من ساختمان داده مشکلی ندارم اگه دوست داشته باشی میتونم کمکت کنم
چیزی نداره
موفق باشی
آفرین ولی سیستم عامل مث ساختمان دادها نیس، ساختمان دادها تا کسی اولش بهت یاد نده تنهایی بخونی یادگیریش برات سخته

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچه بیشتر فکر میکنم به این نتیجه میرسم که .... . خبر انتشار جبیر ۱.۰.۱ رو براشون فرستادم ، حالا بجای تست کردن شروع کردن مسخره کردن :| . (حیف که هم خلاف قوانینه و هم سایت فیل میشه وگرنه یک دونه از اون فحشای اساسی نثارشون میکردم تو جمع :mad: )

اینم خبر برای دوستان گلم (که حداقل اگر تست نمیکنن، مسخره هم نمیکنن :D ) :
http://jabirproject.org/jabiros-1-0-1-is-released

اولا اینکه به اعصاب خودت مسلط باش . همین الان هم تند رفتی.
دوم اینکه اینجا اگه قوانین هم نداشت و فیلتر شدنی هم در کار نبود. جای فحش دادن و ... نبود.

-----------
سوم اینکه :
خوبه دیگه. خبرش رو براتون کار کردن. کلی براتون تبلیغات شد :

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTQzODM

http://phoronix.com/forums/showthread.php?83448-JabirOS-A-Former-Ubuntu-OS-Turned-FreeBSD

هرچی هم بیشتر تو تاپیک مربوطه پست بخوره. بیشتر به دیگران معرفی میشین.

موفق باشید

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
@دانیال : درسته زیادی تند رفتم. آخه وقتی اسم Iran رو میاری خیلی شروع میکنن چرت گویی. همین عصبیم کرده بود.

دیشب یه سرچ زدم چندتا سایت به زبانهای مختلف (من جمله روسی ، چینی و ترکی!) در مورد JabirOS نوشته بودن :smile:

gharashmish

عضو جدید
مهندسی فناوری اطلاعات1
امنیت اطلاعات،مهندسی فناوری اطلاعات2
برنامه نویسی تحت وب، مهندسی فناوری اطلاعات3
تجارت الکترونیک، مهندسی فناوری اطلاعات4
خدمات رایانهای در شهرداری، مهندسی فناوری اطلاعات5
طراحی صفحات وب، مهندسی فناوری اطلاعات6
مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری7

کدوم یکی از رشته های بالا از لحاظ درامد و سهولت برای خانوما بهتره؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسی فناوری اطلاعات1
امنیت اطلاعات،مهندسی فناوری اطلاعات2
برنامه نویسی تحت وب، مهندسی فناوری اطلاعات3
تجارت الکترونیک، مهندسی فناوری اطلاعات4
خدمات رایانهای در شهرداری، مهندسی فناوری اطلاعات5
طراحی صفحات وب، مهندسی فناوری اطلاعات6
مهندسی فناوری شبکه های کامپیوتری7

کدوم یکی از رشته های بالا از لحاظ درامد و سهولت برای خانوما بهتره؟
منظورتون از طراحی صفحات وب با برنامه نویسی تحت وب چیه؟
طراحی یعنی اینکه با ابزارهای طراحی فقط کار طراحی رو انجام بدید؟
سوالتون خیلی کلیه ، منظورتون از سهولت چیه؟ تا چه اندازه درآمد شما را راضی نگه میداره؟ برای خانوما بهتره ، آیا شما مشکل مکان هم دارید؟منظورم اینه که حتما باید تو یه جای عمومی کار کنید ؟

پ.ن: الان دیگه بحث جنسیت نیست، الان فقط تجربه و دانش حرف اول رو میزنه.
دوستای گلم باز ببخشید که نتونستم برای پست های قشنگتون تشکر بزنم. از همه شما متشکرم.
ماشین های دوست تازه نفسمونم خوب بود.لذت بردم. من عاشق رانندگی و سرعت هستم. تازه کلاس های آموزش رانندگیم تموم شد. خفن رانندگی میکنم، میگید نه ؟؟ بشنوید!!! بدون کلاج دنده عوض میکنم:biggrin: نخندید خب تازه کارم دیگه :D

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ماشین های دوست تازه نفسمونم خوب بود.لذت بردم. من عاشق رانندگی و سرعت هستم. تازه کلاس های آموزش رانندگیم تموم شد. خفن رانندگی میکنم، میگید نه ؟؟ بشنوید!!! بدون کلاج دنده عوض میکنم:biggrin: نخندید خب تازه کارم دیگه :d

اول تبریک که کلاستون تموم شده :).

دوم این که بدون کلاچ دنده عوض کردن سادست. کافیه دور موتور رو در هر دنده ای که هستیم بیاریم روی حداکثر (حداکثر چیزی که اون دنده میکشه. مثلا دنده 2 توی پراید 3000 نهایتشه ) بعدش پا رو سریع از رو گاز برداریم و دنده رو عوض کنیم :) کلا 3-4 ثانیه بیشتر طول نمیکشه

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول تبریک که کلاستون تموم شده :).

دوم این که بدون کلاچ دنده عوض کردن سادست. کافیه دور موتور رو در هر دنده ای که هستیم بیاریم روی حداکثر (حداکثر چیزی که اون دنده میکشه. مثلا دنده 2 توی پراید 3000 نهایتشه ) بعدش پا رو سریع از رو گاز برداریم و دنده رو عوض کنیم :) کلا 3-4 ثانیه بیشتر طول نمیکشه
اصولش اینه که با کلاج دنده عوض شه ولی خب حرف شما هم متین. بابت تبریکتونم ممنون

shirin_5960_mf

عضو جدید
سلام برو بچ...
من رشتم کشاورزیه اما مدتیه تو فکر درست کردن سایت شخصی برا خودمم ولی بلد نیستم میشه تو این کار کمکم کنید منم کاری که مربوط به رشتم باشه و بخواین کمک می کنم ....؟ لطفا یه پاسخ روشن بدید...
ممنون:redface:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام برو بچ...
من رشتم کشاورزیه اما مدتیه تو فکر درست کردن سایت شخصی برا خودمم ولی بلد نیستم میشه تو این کار کمکم کنید منم کاری که مربوط به رشتم باشه و بخواین کمک می کنم ....؟ لطفا یه پاسخ روشن بدید...
ممنون:redface:

سلام.

اصلا کار سختی نیست. کافیه بلد باشید بخونید و بنویسید و پرداخت کنید :D .

اونطور که وردپرس میگه : 1.میزبان مناسب پیدا کنید (که ما در خدمتیم ;) ) 2. وردپرس خود را راه اندازی کنید (که بازم در خدمتیم ولی بسیار سادست).

در مرحله 3 باید یک پوسته خوب نصب کنید و بعدش شروع کنید به نوشتن.

اصلا میتونید مکانیزم داینامیک پیش بگیرید و از CMS هم استفاده نکنید.

shirin_5960_mf

عضو جدید
خوب من بلدم بخونمو بنویسم..سوادم بد نیست..!
اگه واقعا در خدمتید پس تمام مراحلو دقیق بگو یا چطوری ازت یاد بگیرم چون واقعا قصدم جدیه.؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خوب من بلدم بخونمو بنویسم..سوادم بد نیست..!
اگه واقعا در خدمتید پس تمام مراحلو دقیق بگو یا چطوری ازت یاد بگیرم چون واقعا قصدم جدیه.؟

خب دوست عزیز راهنمایی خاصی نیاز نیست. خوشبختانه وب تنها زمینه ای هست که به اندازه کافی داکیومنت فارسی داریم در موردش. مثلا پشتیبانی رسمی وردپرس فارسی : http://wp-persian.com

اگر هم راهنمایی میخوای یک تاپیک بزن تا اونجا در موردش بحث کنیم :gol:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
@دانیال : درسته زیادی تند رفتم. آخه وقتی اسم Iran رو میاری خیلی شروع میکنن چرت گویی. همین عصبیم کرده بود.

دیشب یه سرچ زدم چندتا سایت به زبانهای مختلف (من جمله روسی ، چینی و ترکی!) در مورد JabirOS نوشته بودن :smile:
تبریک میگم، خسته نباشید

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای وای میگم یه چیز یادم رفت و بعد اینکه پست طاها رو دیدم یادم افتاد.
منم تبریک میگم به دوست تازه نفسمون. به امید موفقیت های روزافزون شما در تمامی مراحل زندگیتان.
و یه ممنونم از طاها که یاداوری کرد. ممنون طاها جان

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خب دوست عزیز راهنمایی خاصی نیاز نیست. خوشبختانه وب تنها زمینه ای هست که به اندازه کافی داکیومنت فارسی داریم در موردش. مثلا پشتیبانی رسمی وردپرس فارسی : http://wp-persian.com

اگر هم راهنمایی میخوای یک تاپیک بزن تا اونجا در موردش بحث کنیم :gol:
ماشالله خوب کارا دست گرفتی

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام،
از دوستان کسی تا حالا امتحان سازمان فنی حرفه ای رو داده؟
من امروز امتحان CCNA رو داشتم که البته اسمش تو سازمان فنی حرفه ای تکنسین تجهیزات شبکه های کوچک هست.
بخدا سر امتحان من چندین بار بخاطر میزان مسخره بودن سوالات خندم گرفت.
اصولاً تجهیزات شبکه های کوچک همون سوییچ، هاب، بریج و تقریباً روتر هست. حالا سوالا رو شما دریابید.
40 تا سوال بود:
5تا سوال کلا در مورد این بود که فلان اسم مخفف چی هست!!!
4تا سوال از Framerelay بود،
4 تا از ISDN.
یه دونه سوال داده بود کدام ترتیب درست لایه های OSI هست که 4 تا لایه پایین مدنظر بود. و دوباره یه سوال دیگه مثه همون داده بود که ترتیب همه لایه ها مدنظر بود. گزینه ها هم جالب بود. یکی از چپ به راست ترتیب درست لایه ها بود و یکی از راست به چپ.
و کلی سوالات مزحک دیگه که هیچ کدام به مباحث اصلی ربطی نداشت و در منبع هم وجود نداشت.(مثلاً سوال داده فلان چیز در کدام ویندوز کار میکنه!!!)
مربی گفته بودها سوالات کلاً بی ربط و نامعلومه.

اینا در حالی بود که تصور من یه چیز دیگه بود. من فکر میکردم حداقل چندتا دستور میدن. یا مثلاً یک شبکه میدن مگن designated port اینجا کدومه. یا مثلاً برای فیلتر کردن دسترسی به فلان آی پی از طریق لیست دسترسی باید از کدوم گزینه استفاده کنیم، یا مثلاً از VLSM سوال میدن، ...
آخه چه معنی داره امتحانی که مبحث اصلیش سوئیچینگ و روتینگ هست، فاقد سوالات مربوطه باشه.

چرا واقعاً امتحان ها در کشور ما این قدر غیراستاندارد هست؟ واقعاً طرح سوال این قدر سخته؟ یا افرادی که هیچ سوادی ندارن نشستن دانش بقیه رو به چالش میکشن.

واقعاً جای تعجب داره که مدرک سازمان فنی و حرفه ای اعتبار جهانی داره!!!!!!

من بابت امتحان ناراحت یا دلخور نیستم چون نهایتاً میشه دوباره امتحان داد. فقط الان در تعجبم که تو مملکت ما واقعاً چه خبره.

بالا