دو دریا که به هم چسبیده اند

opalopal48

عضو جدید
اگه به تصویری که قرار دادم خوب نگاه کنید از سه مسیر این دو دریا به هم راه دارند . و اگه خوب دقت کنید این مسیرها کاملا شکل طبیعی خودشون رو دارند و هیچ نشانه ای از حفاری در اونها دیده نمیشه در ثانی کشور آلمان با چه امکاناتی و چرا مسیر این کانال را پر پیچ و خم حفر کرده ؟ اگر آلمان در اون سال توانایی حفر کانال رو داشته چرا در مسیر مستقیم این کار صورت نگرفته ؟ چرا سه کانال اونهم در فواصل بسیار دور از هم حفر شده ؟ مسیر هر سه کانال دارای پیج و خم های بسیار هست که همان شکل اولیه خود را دارند و اگر عملیاتی صورت پذیرفته باشه در حد لایروبی و افزایش عمق مسیر بوده .

opalopal48

عضو جدید
این هم تصویری از نمای نزدیک . محل رود و ارتباطی که بین دریای شمال و بالتیک بوجود آورده . به محل جزیره که با فلش قهوه ای روشن و محل دو آبراهه بزرگ که توسط رود بوجود آمده دقت کنید ؟ این مسیر یکی از سه مسیریست که دو دریا را به هم وصل می کند .Deniz 3.jpg

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
من که توضیح دادم تحت چه شرایطی میشه این موضوع رو معجزه حساب کرد:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/339476-%D8%AF%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85-%DA%86%D8%B3%D8%A8%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF/page2?p=4478383#post4478383

چند نکته دیگه هم هست که باید بهش توجه داشت:

دریای بالتیک آبش شوره...البته شوری اون مثل هر دریای که از چند طرف محصور شده و رودخونه های زیادی بهش میریزه با آب های آزاد تفاوت داره...اما آب شیرین نیست. دریای خزر 11 گرم در لیتر نمک داره و دریای بلتیک در قسمت مرکزی اش و نه در نزدیکی دریای شمال 8 گرم در لیتر نمک داره.. بدیهیه که قسمتهای نزدیکتر به اقیانوس و دریای شمال شوری بالاتری داشته باشن.

بعد در قرآن گفته بین اون دو دریا حد فاصلی هست که با هم مخلوط نمیشوند. اما اصلن منطقی نیست که بین بالتیک و دریای شمال حائلی باشه..چون اگه اون همه آب رودخونه ای که بالتیک میریزه از بالتیک خارج نشه و به دریای شمال و بعد اقیانوس نره و درجاهای گرم سیری بخار نشه؛ اون وقت آب دریای بالتیک اونقدر بالا میاد که اروپا رو آب برمیداره!

از اینها گذشته همونطور که عرض کردم حتی اگر این دریای واجد شرایطی یود که قرآن گفته بود برای اینکه به این خبر یک خبر غیبی گفته بشه(علم غیب) باید شرایطی عرض شد رو داشته باشه. یعنی هیچ احتمالی ندیم که جهانگردی کسی این خبر رو به گوش بقیه رسونده باشه.

خلاصه این که از دید من این موضوع بیش از این ارزش وقت گذاشتن رو نداره و زوایایش روشن شده.

......
من راجع به ابن سینا صحبتی ندارم.

========
در مورد تعداد خشکی و دریا در قرآن هم چنان منتظر جواب شما هستم.

-------
موفق باشید

opalopal48

عضو جدید
سلام دوست گرامی امیدوارم حالتون خوب باشه .
یکی از اشتباهات رایج در بین مردم اینه که فکر میکنن آب در جاهایی به بخار تبدیل می شود که هوا گرمه . بله گرما سرعت تبخیر رو بالا میبره ولی تبخیر مایعات در هر دمایی صورت میگیرد حتی در دماهای زیر صفر . ( تبدیل آب یخ زده لباسهای پهن شده در طناب در فصل زمستان به بخار که بهش میگن تصعید ..... ایجاد برفک در جا یخی یخچال و ... همه نشانه تبخیر مایعات در هر دمایی حتی در زیر صفر هست ) پس برای تبخیر آب بالتیک نیازی به منطقه با اب و هوای گرم نیست . پس مشکلی با تبخیر آب در منطقه ای که بالتیک قرار داره وجود نداره .در ثانی دوست عزیز حایل اشاره شده در قرآن دیوار که نیست و این پدیده از آسمان به خوبی قابل مشاهده هست که بین این دو اب مرزی وجود داره .

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
سلام دوست گرامی امیدوارم حالتون خوب باشه .
یکی از اشتباهات رایج در بین مردم اینه که فکر میکنن آب در جاهایی به بخار تبدیل می شود که هوا گرمه . بله گرما سرعت تبخیر رو بالا میبره ولی تبخیر مایعات در هر دمایی صورت میگیرد حتی در دماهای زیر صفر . ( تبدیل آب یخ زده لباسهای پهن شده در طناب در فصل زمستان به بخار که بهش میگن تصعید ..... ایجاد برفک در جا یخی یخچال و ... همه نشانه تبخیر مایعات در هر دمایی حتی در زیر صفر هست ) پس برای تبخیر آب بالتیک نیازی به منطقه با اب و هوای گرم نیست . پس مشکلی با تبخیر آب در منطقه ای که بالتیک قرار داره وجود نداره .در ثانی دوست عزیز حایل اشاره شده در قرآن دیوار که نیست و این پدیده از آسمان به خوبی قابل مشاهده هست که بین این دو اب مرزی وجود داره .

ممنونم از لطف شما

درست میگید و در هر دمایی میتونه تبخیر صورت بگیره...نمیدونم رشته شما چیه اما فکر میکنم با مفهوم موازنه جرم آشنا باشید . به هرحال حجم عظیمی که ورودی این دریاست با میزان تبخیر و درواقع خروجی سیستم سازگار نیست و موجب تجمع آب در این دریا خواهد شد. اما از انجایی که حجم این دریا ثابته نتیجه میگیریم که این دریا الزامن خروجی دیگر جز تبخیر آب داره.

میدانیم که در یک سیستم : جرم ورودی-جرم خروجی=جرم انباشته شده
----------
اما آیه قرآن:

19. دو دريا را به گونه اي روان كرد كه با هم برخورد كنند.20. اما ميان آن دو حد فاصلي است كه به هم تجاوز نمي کنند.21.

طبق توضیحی که دادم این دو دریا ناچارن که به نوعی به هم تجاوز کنن

opalopal48

عضو جدید
در مورد دریا و خشکی کلمات البحر و البر به معنی دریا و خشکی رو جستجو کردم نتیجه همونی بود که عرض کردم

opalopal48

عضو جدید
ممنونم از لطف شما

درست میگید و در هر دمایی میتونه تبخیر صورت بگیره...نمیدونم رشته شما چیه اما فکر میکنم با مفهوم موازنه جرم آشنا باشید . به هرحال حجم عظیمی که ورودی این دریاست با میزان تبخیر و درواقع خروجی سیستم سازگار نیست و موجب تجمع آب در این دریا خواهد شد. اما از انجایی که حجم این دریا ثابته نتیجه میگیریم که این دریا الزامن خروجی دیگر جز تبخیر آب داره.

میدانیم که در یک سیستم : جرم ورودی-جرم خروجی=جرم انباشته شده
----------
اما آیه قرآن:

19. دو دريا را به گونه اي روان كرد كه با هم برخورد كنند.20. اما ميان آن دو حد فاصلي است كه به هم تجاوز نمي کنند.21.

طبق توضیحی که دادم این دو دریا ناچارن که به نوعی به هم تجاوز کنن

اولا با چه سندی میگید که حجم اون دریا ثابته ؟ ثانیا مقدار تبخیر این دریا رو چگونه اندازهگیری کردید ؟ چون همه میدونن بخار حالت گازی ماده هست و دیده نمیشه پس اگه کسی ادعا کنه حجم بخار دریای بالتیک رو اندازه گیری کرده از موهومات حرف میزنه هر چیزی که بیان شده فقط برون یابی بوده از اندازه گیری حجم بخار اب در یک منطقه خیلی کوچک که اونم میدونیم به دلیل باز بودن سیستم باز جوابش در اون ناحیه خیلی کوچک هم درست نیست . بعدش تبخیر در مناطق مختلف یک دریا متفاوته چون به عواملی غیر از گرما هم بستگی داره

opalopal48

عضو جدید
ذکر یک نکته هم لازم و ضروریه اونم نفوذ اب در حوضه ای هست که دریا در اون قرار داره و با توجه به جنس لایه ها متفاوته

opalopal48

عضو جدید
تا به حال کسی نتونسته ادعا کنه که میزان نفوذ اب در دریایی رو اندازه گیری کرده چون این کار غیر ممکنه

opalopal48

عضو جدید
به همین دلیل هم هست که وقتی تونلی زیر کف اقیانوس و دریا حفر میشه نگرانی اصلی نفوذ آب در لایه هایی پایینی و تخریب تونل هست . اولین کار هم بررسی زمین شناسی منطقه هست تا ببینن سنگهای زیرین چقدر تخلخل مطلق و مفید دارند ، جنسشون از چی هست و .....

opalopal48

عضو جدید
دریای خزر 11 گرم در لیتر نمک داره و دریای بلتیک در قسمت مرکزی اش و نه در نزدیکی دریای شمال 8 گرم در لیتر نمک داره

این قسمتی از نوشته دوست عزیزمون هست ولی باید به این نکته دقت کرد که در قرآن اشاره شده این دریا شیرین هست نگفته خواهد بود . پس آب دریا در 1400 سال پیش با الان نمی تونه یکی باشه . دلیل شوری اب دریا زیاده که یکیش میزان املاح وارده به اون هست که اونم در طول زمان تغییر میکنه . از کجا میدونید در 1400 سال پیش این شوری چقدر بوده ؟ اون اعدادی که شما گفتین برای الان هست نه 1400 سال قبل

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
سایتهایی هستند که کلمات رو در قرآن جستجو میکنند با کمک اونها میشه تعداد کلمات البحر و البر رو حساب کرد....با توجه به جستجویی که من انجام دادم تنها در 12 مورد کلمه البر بکار رفته و نه 13 مورد. من دونه دونه آیه ها رو چک کردم.

نگاه کنید به :
http://www.erfan.ir/farsi/quran/quran_proj/display/display_result.php?num=1&ksk=1&cst=quran_Ar&aee=%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%B1
و
http://www.erfan.ir/farsi/quran/qur..._result.php?num=0&ksk=1&cst=quran_Ar&aee=البر

از طرف دیگه واژه بحر به صورت البحر و بحر و بحرین و ....38 مرتبه به کار رفته و حالا این سوال پیش میاد که چرا باید مشتقات مختلف بحر رو وخود "بحر " رو نشماریم تا به عدد 32 برسیم؟ با چه منطقی!

هرچند اگر هم دلیل خوبی میداشتیم باز تفاوتی نمیکرد زیرا که 12 تا "البر" تقسیم بر 44 میشه 27 درصد و نه 29 درصد! پس موضوع منتفیه!

در نقدی هم که حجت الاسلام عباس یزدانی !! به اعجاز عددی قرآن داشتند بیان کردند که چرا یک مرتبه برای یک کلمه خاص میبایست مثلن تعداد کلمات نکره اش را شمارش نکرد و یا مثنی ها را شمرد اما جمع را نشمرد تا به اعجاز عددی رسید!!و ....

-------------
در مورد این دریا ، فکر میکنید اگر 1400 سال پیش شیرین بوده و کسی این رو میدونسته که دیگه این آیه چیز عجیبی حساب نمیشه...اگرم شیرین بوده و شور شده که ما نمیدونیم! و اونها هم نمیدونستنن این آیه ها واسه چی بوده؟ وقتی میگه از آن ماهی تازه میخورید؟؟؟

خلاصه من صحبتم رو در این تاپیک تمام میکنم و به همه کسانی که طالب حقیقت هستند پیشنهاد میکنم به جای شمارش کلمات و .... به پایه های اسلام توجه کنند تا بتونن اون رو به درستی رد و یا قبول کنن.

خداحافظ

• Like
واکنش ها: EECi

opalopal48

عضو جدید
سلام دوست عزیز بحث منحرف شد کسی نگفته شیرین بودن دریا معجزه هست مساله اصلا یه چیز دیگه بود . به هر حال موفق باشید ممنون که وقت گذاشتید .

بالا