مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

hanaw

عضو جدید
ببخشید با ثبت کدوم شرکت کشاورزی مثلا تعاونی یا سهامی یا غیره دستت واسه فعالیت کشاورزی و طرح. باز تره وباهاش میتونی دامنه وسیع تر ازکارها انجام بدی

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
ببخشید با ثبت کدوم شرکت کشاورزی مثلا تعاونی یا سهامی یا غیره دستت واسه فعالیت کشاورزی و طرح. باز تره وباهاش میتونی دامنه وسیع تر ازکارها انجام بدی
معمولا مناقصات و مزایده ها......... سعی میکنن به تعاونی های کشاورزی بدند تا سهامی خاص! اونچیزی که مدنظر شماست همه و همه به قدرت اعضای شما و نوشتن اساسنامه برمیگرده... و همچنین قدرت مالی شما.... زیاد نوع شرکت مهم نیست... البته تا وقتی که نخواین پروژه ملی انجام بدین که معمولا پروژه ملی رو به شرکت هایی میدن که خودشون از قبل باهاش هماهنگ کردن....

hanaw

عضو جدید
واسه تعاونی باید چند نفر باشیم و حتما باید مدرک لیسانس داشته باشیم یا دیپلم میشه سهامی خاص چطور.بعدش باید چند نفر رشته کشاورزی باشیم؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
واسه تعاونی باید چند نفر باشیم و حتما باید مدرک لیسانس داشته باشیم یا دیپلم میشه سهامی خاص چطور.بعدش باید چند نفر رشته کشاورزی باشیم؟

سلام باید اعدادتون فرد باشه ... 5-7-9
ببینین قانون نیست اما بهتره نصف+1 کشاورزی باشین :gol:
بله میشه
[h=1]نحوه تاسیس شرکت خدمات فنی مهندسی کشاورزی[/h]

lakistan

عضو جدید
سلام دوستان.به نظر شما با یک هکتار زمین چه کاری میشه کرد که خیلی سود داشته باشه؟

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.به نظر شما با یک هکتار زمین چه کاری میشه کرد که خیلی سود داشته باشه؟
سلام
بستگی به موقعیت آب وهوایی و منطقه و آبی یا دیم بودن و ... داره و یک مطالعه منطقه ای می خواد تا ببینی چه محصولی بازار بهتری یا به عبارتی تقاضای بیشتری توی منطقه داشته باشه
و یه برآورد اقتصادی که چه محصولی سود بیشتری داشته و همه اینها رو باید در نظر داشته باشید .

آخرین ویرایش:

Guneit

عضو جدید
دوستان بنده سوالی داشتم از خدمت دوستان محترم
ما تو باغمان یک درخت انجیر داریم هرسال اوایل مرداد میوه هیش میریزد ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
bababay31@yahoo.com

lakistan

عضو جدید
سلام
بستگی به موقعیت آب وهوایی و منطقه و آبی یا دیم بودن و ... داره و یک مطالعه منطقه ای می خواد تا ببینی چه محصولی بازار بهتری یا به عبارتی تقاضای بیشتری توی منطقه داشته باشه
و یه برآورد اقتصادی که چه محصولی سود بیشتری داشته و همه اینها رو باید در نظر داشته باشید .
پرسیدمٰ منطقه ی سرد سیره؛هم میشه کشت دیمی داشت هم آبیٰ.دوستان خواهشا راهنمایی کنید

sourena.agri

عضو جدید
پرسیدمٰ منطقه ی سرد سیره؛هم میشه کشت دیمی داشت هم آبیٰ.دوستان خواهشا راهنمایی کنید

عزیز من ، یه مقدار توضیح در مورد شرایط زمینت بده . چه میدونم ، مثلا : چه جوریه خاکش ؟ ابش چه مقداره ؟ هوا چطوریه ؟ رطوبت چقدره ؟ حداقل منطقه اش رو بگو ؟

نظر من :

مثلا در منطقه خمین اراک با ارتفاع 1800 متر از سطح دریا با زمستان های خیلی سرد و تابستان نسبتا معتدل/گرم ( 35 تا -20 ) با توجه به کمبود آب ، زعفران تو 1 هکتار خیلی بهتر از گندم و ذرت و نخود است و تا 7 الی 8 سال هم جواب میده با یکبار کاشت. فقط چند تا ابیاری واسه پاییز میخواد . قیمتش هم بالاست فقط کارگر واسه چیدن میخواد که اونجا هم داره . زعفران خاک شنی رسی میخواد با اب کم و همون اب کم هم واسه پاییزه ( تو خمین میشه ابان و اوایل اذر ). اگه برق هم داری ( سه فاز) فکر کنم گلخونه هم واسه 1 هکتار خوب باشه ولی من زیاد اطلاع ندارم .

lakistan

عضو جدید
عزیز من ، یه مقدار توضیح در مورد شرایط زمینت بده . چه میدونم ، مثلا : چه جوریه خاکش ؟ ابش چه مقداره ؟ هوا چطوریه ؟ رطوبت چقدره ؟ حداقل منطقه اش رو بگو ؟

نظر من :

مثلا در منطقه خمین اراک با ارتفاع 1800 متر از سطح دریا با زمستان های خیلی سرد و تابستان نسبتا معتدل/گرم ( 35 تا -20 ) با توجه به کمبود آب ، زعفران تو 1 هکتار خیلی بهتر از گندم و ذرت و نخود است و تا 7 الی 8 سال هم جواب میده با یکبار کاشت. فقط چند تا ابیاری واسه پاییز میخواد . قیمتش هم بالاست فقط کارگر واسه چیدن میخواد که اونجا هم داره . زعفران خاک شنی رسی میخواد با اب کم و همون اب کم هم واسه پاییزه ( تو خمین میشه ابان و اوایل اذر ). اگه برق هم داری ( سه فاز) فکر کنم گلخونه هم واسه 1 هکتار خوب باشه ولی من زیاد اطلاع ندارم .

1700 متر از سطح دریا فاصله داره؛خاکش رو نمی دونم؛منطقه اش غرب کشوره؛

دانشجو1370

عضو جدید
به دنبال تاثیر پوزولان (گندم"جو"کاج"برگ نخل) بر بتن

به دنبال تاثیر پوزولان (گندم"جو"کاج"برگ نخل) بر بتن

سلام.من به دنبال تاثیر پوزولان (گندم"جو"کاج"برگ نخل) بر بتن هستم ,اگر مقاله ای مرتبط به این موضوع ها برخورد کردین برام بفرستید.ممنون.:)

hanaw

عضو جدید
سلام میشه. کل فعالیت های که شرکت خدمات فنی مهندسی کشاورزی میتونه انجام بده. برام بنویسین یا مقاله بفرستین تا آگاه بشم وشرکت که زدم. بتونم انجام بدم ممنون میشم

*محیا*

کاربر ممتاز
قدرت جوانه زنی بذر های دو نمه شده گندم

قدرت جوانه زنی بذر های دو نمه شده گندم

قدرت جوانه زنی بذر های دو نمه شده گندم ( بذری که رطوبت جذب کرده و بعد از شکسته شدن مولکولهای بزرگ به مولکول های کوچکتر خشک شده و عمل جوانه زنی یه علت خشک شدن محیط متوقف شده ) برای فصل زراعی بعد به چه صورت خواهد بود؟؟؟؟؟؟ با توجه به اینکه بیشتر کشاورزا از این بذرها برای کشت سال بعد خود استفاده خواهند کرد .

lakistan

عضو جدید
مشاوره جهت گرفتن وام های 100 میلیونی

مشاوره جهت گرفتن وام های 100 میلیونی

دوستان؛برای گرفتن وام های 100 میلیونی یا بیشتر باید چه مراحلی رو طی کرد؟باید از کجا شروع کنم؟نوشتن طرح یا ...؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان؛برای گرفتن وام های 100 میلیونی یا بیشتر باید چه مراحلی رو طی کرد؟باید از کجا شروع کنم؟نوشتن طرح یا ...؟

فکر کنم باید تعاونی تشکیل بدید.. تا وام رو دریافت کنید.....یکی از دوستان من..شرکت تعاونی تشکیل دادن...
زمین باید داشته باشی...
یه سری موارد خاصی میخواد باید رعایت کنید تا وام دریافت کنید.. اونم با هزار جور تلاش های مختلف....

Barabox

عضو جدید
سلام یه مشاوره میخواستم

ببینید ما گندم و جو رو تو زمستون و خربزه رو از اوایل بهار تا آخر شهریور زیر کشت داریم ...

خربزه رو تهران و کرمان ویزد و ... صادر میکنیم ودرامد نسبتا خوبی داره

اما یه مشکلی که داریم نبود درآمد تو 6 ماه اخر سال هست ...

یعنی درآمد جو و گندم تو ماه خرداد و خربزه تو تابستون تا آخر شهریور هستش

یعنی همه درامدها تو 6 ماه اول یکباره درمیاد و 6 ماه اخر دقیقا برعکسه

راه حل شما برای کسب درآمد تو 6 ماه ی دوم چیه؟

به عنوان مثال با راه اندازی گلخانه میشه تو 6 ماه دوم هم درامدی متوسط درست وپا کرد؟

اصلا میصرفه ؟

راه حلی دارین شما؟

میشه گلخونه آزمایشی و کوچیک زد واسه نتیجه ش؟

چه محصول هایی تو اونموقع از سال بهتره کشت بشه

shaiad

عضو جدید
چگونگی ارسال فایل

چگونگی ارسال فایل

با سلام من میخواستم فایل پاور پوینت اشکال زیبا از میوه ها را می خواستم بفرستم ولی هر کار کردم نشد لطفا نحوه چگونگی ارسال فایلهای آموزشی را راهنمایی کنید با تشکر

مارجين

کاربر ممتاز
در مورد كمبود عناصر روي يه گياه زينتي عكس ميخوام...خودمو كشتم پيدا نميكنم....ميخك رو سرچ كردم...رز..مينا...سينرر...شمعداني...بيدمجنون...ژربرا...هرچي كه فكرشو كني...خسته شدم و هيچ عكسي پيدا كردم...
مشكل اينه كه بايد تمام عناصر باشه.....:w19:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
در مورد كمبود عناصر روي يه گياه زينتي عكس ميخوام...خودمو كشتم پيدا نميكنم....ميخك رو سرچ كردم...رز..مينا...سينرر...شمعداني...بيدمجنون...ژربرا...هرچي كه فكرشو كني...خسته شدم و هيچ عكسي پيدا كردم...
منظورت اینجوریه؟

کمبودهای ذرت:

کمبودهای مرکبات:

اینم گفته گردو!

آخرین ویرایش:

مارجين

کاربر ممتاز
ممنونم اما نه..!
منظورم گياه زينتي هست...نه زراعي نه باغي..براي گياهان زراعي عكس زيادهست...اما گياهان زينتي فقط يكي دو تا از عناصر رو ميشه با عكس پيدا كرد...
مثلا رز...يا مثلا گلايل...يا هرچي...اما كمبود تمام عناصر رو بتونم با عكس روي يكي از اين گياهان نشون بدم...
تا الان كه حدود ده پانزده روزه دارم تلاش ميكنم اما متاسفانه نتونستم عكسي پيدا كنم...
بازم از سعيي كه كرديد ممنونم.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

آرابیدوپسیس رو سرچ کردی ؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه مشاوره میخواستم

ببینید ما گندم و جو رو تو زمستون و خربزه رو از اوایل بهار تا آخر شهریور زیر کشت داریم ...

خربزه رو تهران و کرمان ویزد و ... صادر میکنیم ودرامد نسبتا خوبی داره

اما یه مشکلی که داریم نبود درآمد تو 6 ماه اخر سال هست ...

یعنی درآمد جو و گندم تو ماه خرداد و خربزه تو تابستون تا آخر شهریور هستش

یعنی همه درامدها تو 6 ماه اول یکباره درمیاد و 6 ماه اخر دقیقا برعکسه

راه حل شما برای کسب درآمد تو 6 ماه ی دوم چیه؟

به عنوان مثال با راه اندازی گلخانه میشه تو 6 ماه دوم هم درامدی متوسط درست وپا کرد؟

اصلا میصرفه ؟

راه حلی دارین شما؟

میشه گلخونه آزمایشی و کوچیک زد واسه نتیجه ش؟

چه محصول هایی تو اونموقع از سال بهتره کشت بشه

در سمت چپ سایت .. یه گزینه ای به نام جستجوست.. شما گلخانه رو تایپ کنید.. تا مطالبی که میخواید رو براتون سرچ کنه.