سوال در مورد بازار کار نرم افزار های مکانیک

amin-mir

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
لیسانس ساخت و تولید هستم و خدمت سربازیم تازه تموم شده (یادش بخیر 2 سال پیش همین جا تاپیک ارشد و پیگیری میکردم خیلی شدید )
تصمیم ندارم ادامه تحصیل بدم ولی می خوام اطلاعات کسب کنم در زمینه بازار کار نرم افزار ها مثل کتیا و ...
هر چی می بینم تو آگهی ها خیلی کم پیش میاد مثلا کتیا لازم باشه
اصلا کتیا بازار کار داره ؟ ارزش داره مجتمع فنی تهران ثبت نام و حدود 900 هزار تومن هزینه یادگیریش کنم ؟ کلا باهاش میشه چی کارا کرد ؟ (منظورم از نظر در آمد زاییه) کلا واسه منه ساخت و تولیدی و لیسانسه چه چیزایی بهتره که یاد بگیرم ؟
واقعا نیاز به مشاوره دارم ، اگر هم جایی رو یا کسی رو سراغ دارید که بتونه مشاوره کلی بهم بده ممنون میشم بهم معرفی کنید
تقریبا تنها جاییه اینجا که می دونم واقعا اعضاش کمک می کنن اگر بتونن ، اگر جوابی ندادین میزارم رو حساب این که مطلع نبودید ، و الا پرچم این سایت بالاست همیشه :)
با تشکر فراوان

Asghar_

عضو جدید
سلام داداش

900 هزار تومن؟؟؟؟؟؟:surprised::eek:

مگه میخوان چی به آدم یاد بدن!!!!:surprised:

خدایی این رقم درسته؟؟؟

جاهای دیگه ارزون تر نیست؟؟

من از مهر تازه میرم ارشد،میخوام یه سری از نرم افزارها مثل انسیس و کتیا و شاید متلب(کدنویسی) رو برم کلاس.هر کدومشون 20-30 درصد راه بیفتم بقیشو خودم میتونم یاد بگیرم،ببخشید که سوال رو با سوال جواب دادم!!!ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه که کدوم موسسه واسه کلاس برم خوبه؟کدوم ارزون تره؟چکار کنم که که ارزون تر برام تموم بشه؟؟
اگه یک دانشجوی دکتر و ازین مدرسها که تبلیغات میزارن تو دانشگاه ها و بقیه مکانها خوبه برم پیششون کلاس؟اینطوری به نظرم کمتر تموم میشه.نظر شما چیه؟؟
من چون بیشتر میخوام رو درس و پایان نامه و دکترا زوم کنم دوست دارم زودتر تا حدودی با کتیا و انسیس آشنا شم.
دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنین.:redface:

Asghar_

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
لیسانس ساخت و تولید هستم و خدمت سربازیم تازه تموم شده (یادش بخیر 2 سال پیش همین جا تاپیک ارشد و پیگیری میکردم خیلی شدید )
تصمیم ندارم ادامه تحصیل بدم ولی می خوام اطلاعات کسب کنم در زمینه بازار کار نرم افزار ها مثل کتیا و ...
اصلا کتیا بازار کار داره ؟ ارزش داره مجتمع فنی تهران ثبت نام و حدود 900 هزار تومن هزینه یادگیریش کنم ؟ کلا باهاش میشه چی کارا کرد ؟ (منظورم از نظر در آمد زاییه) کلا واسه منه ساخت و تولیدی و لیسانسه چه چیزایی بهتره که یاد بگیرم ؟
واقعا نیاز به مشاوره دارم ، اگر هم جایی رو یا کسی رو سراغ دارید که بتونه مشاوره کلی بهم بده ممنون میشم بهم معرفی کنید
تقریبا تنها جاییه اینجا که می دونم واقعا اعضاش کمک می کنن اگر بتونن ، اگر جوابی ندادین میزارم رو حساب این که مطلع نبودید ، و الا پرچم این سایت بالاست همیشه :)
با تشکر فراوان

ولی خوب کاری کردی سربازیتو رفتی،خیالت راحت شد،منم اگه قبول نمیشدم میرفتم سربازی،اگه علاقه داری ادامه بده،ضرر نداره،هم کار کن و هم واسه دانشگاه دولتی بخون،وقت میشه به مولا

amin-mir

عضو جدید
والا قبل از خدمت فکرم دانشگاهی بود و همه چیو از اون زاویه میدیدم ، ولی الان کلا همه چیم عوض شده ، طرز فکرم و دیدم نسبت به زندگی ، نه این که از دانشگاه بدم بیاد ، ولی اصلا احساس نیاز نمی کنم که ادامه بدم علم یا ثروت ؟ 100 % ثروت ، قبلا 50 -50 بود واسم
واقعا 2 سال فوق خوندن جز این که عقب بندازه منو از رسیدن به ثروت (!) تاثیر دیگه ای داره ؟ الان هم که همینجوری هر سال تعداد فارغ شده ها بیشتر از سال قبله و تقاضا برای بازار کار بیشتر میشه
کاش همون موقع که درس می خوندم ، از همون ترم اول فکر اصلیم بازار کار و سرمایه بود ، نه پاس کردن یه مشت واحد و فقط به فکر ترم بعد بودن (تا نوک بینیمو دیدن ...) و دنبال منابع ارشد گشتن ...
در مورد سوال تو کلاس زیاد هست (نه اونقد زیاد ها :دی) ولی من ترجیح می دم معتبر تریننشونو برم که فکر می کنم مجتمع فنی باشه ، هزینش شاید زیاد باشه ولی اگه بدونم واقعا به کارم میاد ، چرا هزینه نکنه آدم ؟ :) اگه بدونی قراره چند برابرش رو با همون مدرک در بیاری ، ارزش هزینه کردن رو داره ...
می رسیم سر سوال خودم :دی
که واقعا ارزش داره یا نه ؟ بازار کار و این چیزا و ادامه داستان ... منتظر جواب های قشنگتون هستم :دی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
از نرم افزارای طراحی اتوکد و سالید
یا اتوکد و کتیا رو باید بلد باشی

چون بچه های ساخت بیشتر کارشون واسه طراحیه

البته این بستگی به جاییم که کار میکنی داره
چون هر شرکتی انتظارات خاص خودشو داره و نمیشه که همه چیزو یاد گرفت
چون یهو میبینی ازت انسیس میخوان یا آباکیوس

اما وقتی هنوز شاغل نشدی باید طراحی هارو بلد باشی
900 تومن که خیلی زیاده اما من از کلاسای بیرون اطلاعی ندارم

وقتی چیزی بدرد میخوره هزینه ارزش داره...

انیشتن

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
با تشکر فراوان

سلام کتیا آسونه خدا وکیلی نسبت به بقیه وقت بذاری یک ماهه یا میگیری هم چی پولی نده الکی میگن .خودت یاد بگیر

انیشتن

عضو جدید
والا قبل از خدمت فکرم دانشگاهی بود و همه چیو از اون زاویه میدیدم ، ولی الان کلا همه چیم عوض شده ، طرز فکرم و دیدم نسبت به زندگی ، نه این که از دانشگاه بدم بیاد ، ولی اصلا احساس نیاز نمی کنم که ادامه بدم علم یا ثروت ؟ 100 % ثروت ، قبلا 50 -50 بود واسم
واقعا 2 سال فوق خوندن جز این که عقب بندازه منو از رسیدن به ثروت (!) تاثیر دیگه ای داره ؟ الان هم که همینجوری هر سال تعداد فارغ شده ها بیشتر از سال قبله و تقاضا برای بازار کار بیشتر میشه
کاش همون موقع که درس می خوندم ، از همون ترم اول فکر اصلیم بازار کار و سرمایه بود ، نه پاس کردن یه مشت واحد و فقط به فکر ترم بعد بودن (تا نوک بینیمو دیدن ...) و دنبال منابع ارشد گشتن ...
در مورد سوال تو کلاس زیاد هست (نه اونقد زیاد ها :دی) ولی من ترجیح می دم معتبر تریننشونو برم که فکر می کنم مجتمع فنی باشه ، هزینش شاید زیاد باشه ولی اگه بدونم واقعا به کارم میاد ، چرا هزینه نکنه آدم ؟ :) اگه بدونی قراره چند برابرش رو با همون مدرک در بیاری ، ارزش هزینه کردن رو داره ...
می رسیم سر سوال خودم :دی
که واقعا ارزش داره یا نه ؟ بازار کار و این چیزا و ادامه داستان ... منتظر جواب های قشنگتون هستم :دی
خوب کاری میکنی ارشد خوندن به درد نمیخوره منم ارشدم تموم شه دکترا نمیخوام بخونم.کار پیداکن.بخداشاغلین آزاد درامدشون از منی که ارشد خوندم بیشتره.آفرین کارکن

ali_pishtaz

عضو جدید
خوب کاری میکنی ارشد خوندن به درد نمیخوره منم ارشدم تموم شه دکترا نمیخوام بخونم.کار پیداکن.بخداشاغلین آزاد درامدشون از منی که ارشد خوندم بیشتره.آفرین کارکن

سلام

شما کتیا رو با چی منبعی یاد گرفتین؟

انسیس رو چطوری یاد بگیریم،من اصلا نرم افزار بلد نیستم،تو ارشد میشه یاد گرفت یا برم کلاس؟

کلاس کجا برم؟

چکار کنیم ارزون تر برام تموم بشه؟

این که میگن 900 هزار تومن هست درسته؟؟

با تشکر

mahdi_one11

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
با تشکر فراوان
سلام
کلاس نرو بابا مگر اینکه مدرک معتبر بدن بخاطر اون بری
من سال دوم کارشناسی ام
کتیا و autocad رو 20 روزه خودم یاد گرفتم الانم دارم شروع میکنم solid

mahdi_one11

عضو جدید
سلام داداش

900 هزار تومن؟؟؟؟؟؟:surprised::eek:

مگه میخوان چی به آدم یاد بدن!!!!:surprised:

خدایی این رقم درسته؟؟؟

جاهای دیگه ارزون تر نیست؟؟

من از مهر تازه میرم ارشد،میخوام یه سری از نرم افزارها مثل انسیس و کتیا و شاید متلب(کدنویسی) رو برم کلاس.هر کدومشون 20-30 درصد راه بیفتم بقیشو خودم میتونم یاد بگیرم،ببخشید که سوال رو با سوال جواب دادم!!!ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه که کدوم موسسه واسه کلاس برم خوبه؟کدوم ارزون تره؟چکار کنم که که ارزون تر برام تموم بشه؟؟
اگه یک دانشجوی دکتر و ازین مدرسها که تبلیغات میزارن تو دانشگاه ها و بقیه مکانها خوبه برم پیششون کلاس؟اینطوری به نظرم کمتر تموم میشه.نظر شما چیه؟؟
من چون بیشتر میخوام رو درس و پایان نامه و دکترا زوم کنم دوست دارم زودتر تا حدودی با کتیا و انسیس آشنا شم.
دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنین.:redface:
انجمن علمی هر دانشکده کلاس میذاره به قیمت بسیار بسیار ارزون
به 4 تا رفیقت که بلدن بگو شبی نیم ساعت یادت بدن 1 ماهه تمومه

mahdi_one11

عضو جدید
واقعا؟؟؟
مارو ناامید نکنید بذارید درسمونو بخونیم :(

amin-mir

عضو جدید
ممنون از جواباتون
اولا به نظر من این که یه کلاس معتبر بری و مدرکش رو در کنار یادگیری کامل اون نرم افزار بگیری خیلی بهتر از اینه که خودت یاد بگیری ، قوی کردن رزومه واسه کسی مثل من که سابقه کاری و پارتی نداره خیلی مهمه پس به هزینه کردنش می ارزه (فقط هنوز جواب سوالمو نگرفتم که واقعا تو بازار امروز ، کتیا به عنوان مثال لازم هست یا خیر )
این لینک قیمت ها و تاریخ شروع کلاس های دپارتمان مکانیک مجتمع فنی تهران
http://www.eng.mft.info/UploadedFiles/gFiles/258952c6fd324f7.htm

حالا سوای این بحث من نمی گم درس خوندن بده ، ولی واسه دیگران زندگی کردن واقعا افتضاحه ...
باید واقعا ببینی خودت چی می خوای ، کلاه خودتو قاضی کن واقعا 100 % درس می خونی به عشق درس خوندن ؟ یا مثلا توش ناخالصی داره و یه مقدارش به خاطر اینه که پس فردا (رک بگم) تو هر جمعی که بودی به این چشم نگات کنن که وای فلانی فوق مکانیک داره از امیر کبیر ؟ اگه اینه ، بدون که این شاید اولش واست جذاب باشه ولی بعد از یه مدت می فهمی که واست نون و آب نمیشه ...
تو خدمت چون افسر آموزش بودم (اونایی که رفتن می دونن یعنی چی) هر 2 ماه که سربازای جدید واسه آموزش می اومدن زیر دست ما ها بودن ، هر 2 ماه 100 نفر آدم مختلف رو میدیدیم و 2 ماه باهاشون بودیم ... من قبل از خدمت فقط قشر مثل خودم رو دیده بودم ، کسایی که فقط درس خوندن ! ولی بین اونا کلی آدم جدید با فرهنگ ها و سطح فکری جدید میبینی که بعضی هاشون خیلی وضعشون بده و بعضی ها هم مثلا یه لیسانس پیزوری از پیام نور گرفته و اومده خدمت ، ولی مثلا طلا فروشی داره ! اولش احساس برتری داری نسبت بهش ولی یه کم که می گذره میبینی وای خدای من ، تا آخر عمرت هم کار کنی به پاش نمیرسی ، طرف با ماکسیما ی خودش می اومد خدمت ... و من با مترو ...
بحثم این نیست که پس کار اون درسته ، من همیشه دلم می خواست یه آدم با سواد پول دار باشم نه بی سواد و پول دار
من الان به یه دیدی رسیدم که سواد و شعور تو مدرک نیست واقعا ، و ترجیح می دم هر چی زود تر واقعا زندگیو شروع کنم و مستقل شم که هیچی شیرین تر از حس استقلال نیست ، گر چه اگر یه روزی توی کار حس کنم که فوق الان واسم لازمه برای ارتقای شغلی حتما با جون و دل می خونم ... دیگه نمی زارم کسی واسه زندگیم تصمیم بگیره ، هیچ کس .

mohammdjavad110

عضو جدید
سلام. نمي خواهد فعلا پول بدي بري كلاس، اول برو تو يكي از كلاسهاي فني و حرفه اي(كه رايگان هستند) اموزش ببين(خوب كار كن و با نمره بالا قبول شو) بعد بگرد دنبال كار.
اگر كلاس هم بري تا سابقه كار طراحي نداشته باشي روت حساب نمي كنند ، البته اگر خودت مي خواهي به صورت ازاد كار كني و به صورت پروژه اي كار بگيري و انجام بدي همون كلاسهاي فني و حرفه اي براي ابتدا لازم است فقط بايد تلاش كني و از نظر طراحي خودتو قوي كني. بعد برو كتاب بخر و خودت كار كن
اگر ديدي كار هست و نياز به اموزش بيشتر داري برو كلاس و ياد بگير.
من كلاسي سراغ ندارم اما اين مبلغ يك كم بالاست.

hasan_w

اخراجی موقت
سلام. نمي خواهد فعلا پول بدي بري كلاس، اول برو تو يكي از كلاسهاي فني و حرفه اي(كه رايگان هستند) اموزش ببين(خوب كار كن و با نمره بالا قبول شو) بعد بگرد دنبال كار.
اگر كلاس هم بري تا سابقه كار طراحي نداشته باشي روت حساب نمي كنند ، البته اگر خودت مي خواهي به صورت ازاد كار كني و به صورت پروژه اي كار بگيري و انجام بدي همون كلاسهاي فني و حرفه اي براي ابتدا لازم است فقط بايد تلاش كني و از نظر طراحي خودتو قوي كني. بعد برو كتاب بخر و خودت كار كن
اگر ديدي كار هست و نياز به اموزش بيشتر داري برو كلاس و ياد بگير.
من كلاسي سراغ ندارم اما اين مبلغ يك كم بالاست.

سلام داداش ممنون.

این کلاسا که میگی رایگان هست کتیا و انسیس یاد میدن؟؟؟

کلاس های فنی و حرفه ای منظورت کجاست؟؟یه خورده بیشتر توضیح میدی،ممنون میشم،دست ما فقیر و فقرا رو بگیر:redface:

mohammdjavad110

عضو جدید
سلام.
بله رايگان هستند. فني و حرفه اي كه زير نظر وزارت كار و امور اجتماعي كشور هستند را مي گويم.
آدرس سايت را در پايين مي نويسم و برو از داخل سايت استان محل سكونت خود را پيدا كن و بعد ادرس هاي فني و حرفه اي استانتون را نوشته.
http://www.irantvto.ir/index.aspx?siteid=1&siteid=1&siteid=1&pageid=163

hasan_w

اخراجی موقت
سلام.
بله رايگان هستند. فني و حرفه اي كه زير نظر وزارت كار و امور اجتماعي كشور هستند را مي گويم.
آدرس سايت را در پايين مي نويسم و برو از داخل سايت استان محل سكونت خود را پيدا كن و بعد ادرس هاي فني و حرفه اي استانتون را نوشته.
http://www.irantvto.ir/index.aspx?siteid=1&siteid=1&siteid=1&pageid=163

سلام آقا الان این ادرسو که دادی رفتم و دیدم تو شهر خودم داره،اگه واقعا کلاس بزارن و رایگان باشه خیلی خوبه،فقط کافیه راه بیفتم باقیشو با کتابا یاد میگیرم،آقا ممنون،آقا من فردا میخوام برم!برم چی بگم آقا؟یه خورده درمورد چگونگی ثبت نامش توضیح میدین؟

mohammdjavad110

عضو جدید
چيزي نمي خواهد بگي. برو اونجا ببين كلاس كتيا، انسيسو... در حال برگزاري هست يا نه. اگر برگزار ميشه ثبت نام كن.
اين كلاس ها هر چند وقت يكبار برگزار ميشه و اگر كلاسها شروع نشده بود ثبت نام كن و صبر كن تا كلاسها تشكيل بشه.
من نمي دونم شهرتون كجاست ايا كلاس كتيا و ... برگزار مي كنند يا نه اگر گفتند به دليل اين كه از اين كلاسها استقبال نميشه برگزار نمي كنيم خودت برو حداقل 10 الي 12 نفر بشويد و بريد درخواست كلاس اموزش كتيا و... بدهيد.

hasan_w

اخراجی موقت
چيزي نمي خواهد بگي. برو اونجا ببين كلاس كتيا، انسيسو... در حال برگزاري هست يا نه. اگر برگزار ميشه ثبت نام كن.
اين كلاس ها هر چند وقت يكبار برگزار ميشه و اگر كلاسها شروع نشده بود ثبت نام كن و صبر كن تا كلاسها تشكيل بشه.
من نمي دونم شهرتون كجاست ايا كلاس كتيا و ... برگزار مي كنند يا نه اگر گفتند به دليل اين كه از اين كلاسها استقبال نميشه برگزار نمي كنيم خودت برو حداقل 10 الي 12 نفر بشويد و بريد درخواست كلاس اموزش كتيا و... بدهيد.

آقا دمت گرم،گرفتم منظورتو ،اوکی،کاملم توضیح دادی،ممنون،یاعلی

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

سلام . دوست خوبم . شما رفتید موفق شدید ثبت نام کنید ؟؟
من امروز رفتم ولی متاسفانه گفتن فقط مراکز استان داره کلاس مربوط به رشته مکانیک .
شما چیکار کردید ؟؟؟

mohammdjavad110

عضو جدید
سلام. من نمي دونم شهر شما كجاست و شما مي گوييد شهر شما نداره و بايد به مراكز استان خود برويد.
حال مي خواهم راهنماييتون كنم و اين كه برو به مراكز استان و ثبت نام كن و بگو من نمي توانم هر روز بروم وبيايم و در همان استان در مركز فني و حرفه اي خوابگاه رايگان در اختيارت مي گذارند و مي تواني شبها اونجا بخوابي حال دقيقا نمي دونم فني و حرفه اي شهر شما خوابگاه مي دهند يا نه من چند ماه پيش در اراك رفتم به بچه شهرستاني ها خوابگاه رايگان با غذاي رايگان مي دادند. حال برو پيگيري كن ببين شهر شما اين امكان را دارد يانه.
التماس دعا.

ali-gold

کاربر فعال
سلام. من نمي دونم شهر شما كجاست و شما مي گوييد شهر شما نداره و بايد به مراكز استان خود برويد.
حال مي خواهم راهنماييتون كنم و اين كه برو به مراكز استان و ثبت نام كن و بگو من نمي توانم هر روز بروم وبيايم و در همان استان در مركز فني و حرفه اي خوابگاه رايگان در اختيارت مي گذارند و مي تواني شبها اونجا بخوابي حال دقيقا نمي دونم فني و حرفه اي شهر شما خوابگاه مي دهند يا نه من چند ماه پيش در اراك رفتم به بچه شهرستاني ها خوابگاه رايگان با غذاي رايگان مي دادند. حال برو پيگيري كن ببين شهر شما اين امكان را دارد يانه.
التماس دعا.

من امروز رفتم ولی متاسفانه گفتن فقط مراکز استان داره کلاس مربوط به رشته مکانیک .
شما چیکار کردید ؟؟؟

سلام

منم رفتم ولی بهم گفتن مرکز استان انجام میدن،و تو شهرمون بیشتر آموزش برق خودرو،مکانیک درجه 1،برق صنعتی آموزش میدن،
ولی گفتم که تو مرکز استان آموزش نرم افزار های تخصصی میدن طرف گفت آره میدن و گفتم که قضیه خوابگاه و غذای رایگان حقیقت داره طرف گفت آره و بعد بهم شماره آن مراکزی که خوابگاه داره رو بهم داد،من میخوام پیگیری کنم و برم ولی کاشکی محمدجواد زودتر بهم میگفتی،من کلا این تابستان بیکار بودم و منتظر جواب ارشد بودم،حالا نمیدونم چکار کنم هفته اول شهریور جواب ارشد میاد،به نظرت چکار کنم محمدجواد؟بزارم تابستون دیگه برم یا تو ارشد هم میشه رفت؟من بچه رامسر هستم تنکابن و نوشهر نداشتن،ولی میگن ساری دارن،من مشکلی ندارم میتونم برم،ولی خوب مشکلم بابت زمان یاد دادنشه چقدر طول میکشه به آدم یاد بدن؟کافیه راه بیفتم باقیشو از کتابا یاد میگیرم،فقط میترسم بابت کلاسای ارشد به مشکل بخورم.محمدجواد کمکم کن دستمونو بگیر

mohammdjavad110

عضو جدید
سلام.
ديگه نميشه كاري كرد بايد وقت داشته باشي كلاسها را بري حالا برو ثبت نام كن و بگو اگر با كلاسهاي ارشدم يكي شد ديگه كلاس كتيا نميامببين قبول مي كنند.
البته اگر ساعت اموزش كل كتيا كم است و تا نتيجه ارشد تموم ميشه برو ثبت نام كن. حالا بايد بري و با مسئول فني و حرفه اي صحبت كني.
يك سوال فوري دارم كتيا بلدي يك نقشه خيلي ساده مي خواهم بكشم ولي بلد نيستم خيلي برام حياتي است. لطفا كمك كن.
دمت گرم. ياعلي

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام.
ديگه نميشه كاري كرد بايد وقت داشته باشي كلاسها را بري حالا برو ثبت نام كن و بگو اگر با كلاسهاي ارشدم يكي شد ديگه كلاس كتيا نميامببين قبول مي كنند.
البته اگر ساعت اموزش كل كتيا كم است و تا نتيجه ارشد تموم ميشه برو ثبت نام كن. حالا بايد بري و با مسئول فني و حرفه اي صحبت كني.
يك سوال فوري دارم كتيا بلدي يك نقشه خيلي ساده مي خواهم بكشم ولي بلد نيستم خيلي برام حياتي است. لطفا كمك كن.
دمت گرم. ياعلي

ببخشيد حواسم نبود كه كتيا بلد نيستي

سلام . شما بفرمایید اون نقشه چیه . میشه انجامش داد

hasan_w

اخراجی موقت
شما چیکار کردید ؟؟؟

سلام دوستان.

من امروز رفتم و پرسیدم و خیلی پیگیر بودم،اولا که اصلا تلفنی جواب نمیدن،مرکز استانمون هم زنگ زدم اصلا تلفن رو جواب نمیدن،خودم رفتم تو مرکز آموزشی شهرمون،مثل این که نرم افزار های تخصصی رو دیگه آموزش فنی و حرفه ای انجام نمیده و سپردن به اموزشگاه های ازاد .ولی امتحانش به عهده آموزش فنی وحرفه ای هست و تدریس و یاد گرفتنش برعهده آموزشگاه های ازاد هست در واقع اموزشگاههای ازاد زیر نظر آموزش فنی و حرفه ای دارن کار میکنن.و آن قضیه خوابگاه رایگان و غذای رایگان دیگه تموم شده برای کسایی که نامه داشته باشن میتونن و انم فقط یه آموزش یه هفته ای هست!!در مورد قیمتش هم پرسیدم گفت مثلا کتیا رو 720 ساعت درس میده و چیزی حدود 600 تومن در میاد و نرم افزارهای دیگه هم تقریبا تو همین رنج هستن(در واقع استانداردش اینطوره)،رفتم از مجتمع فنی تهران پرسیدم ظاهرا آنجا خیلی ارزون تر بود مثلا کتیا رو 75 ساعت درس میداد 350 تومن و نرم افزراهای دیگم تو رنج 250 و 330 تومن بود،کلا به این نتیجه رسیدم که کسی که دستش به دهنش میرسه بره مجتمع فنی تهران بهتره،اگرم نمیرسه خودش باید یاد بگیره!!!مملکتمون خداییش وضعش داره بدجور خراب میشه،رفتم آموزش فنی و حرفه ای دیدم آن طرفی که میخواد به سوالام تلفنی جواب بده داره با زن و فامیلش در مورد مهمونی فردا و خریدش و مشکلاتش حرف میزنه،کلی هم عصبی شدم!!!حالا کلی هم منتظرش موندم تا تلفنش تموم بشه در حالی که حضوری خدمتش رسیدم!!حالم بهم خورد تو این زمونه پول نداشته باشی باید بریم بمیریم،هیشکی دستتو نمیگیره!!!خستم..........

bluestar69

عضو جدید
سلام

شما کتیا رو با چی منبعی یاد گرفتین؟

انسیس رو چطوری یاد بگیریم،من اصلا نرم افزار بلد نیستم،تو ارشد میشه یاد گرفت یا برم کلاس؟

کلاس کجا برم؟

چکار کنیم ارزون تر برام تموم بشه؟

این که میگن 900 هزار تومن هست درسته؟؟

با تشکر

انجمن علمی دانشگاه تهران همه کلاس ها رو داره و هزینشون هم زیرِ 100 هزار تومان هم هست.

Benyamin_NV

اخراجی موقت
انجمن علمی دانشگاه تهران همه کلاس ها رو داره و هزینشون هم زیرِ 100 هزار تومان هم هست.

سلام من که دانشگاه تهران قبول نمیشم....اطراف تهران....مثلا بوعلی قزوین سمنان قبول میشم....شماهم عجب نظری دادیناااا:surprised:

sadegh1068

عضو جدید
سلام من که دانشگاه تهران قبول نمیشم....اطراف تهران....مثلا بوعلی قزوین سمنان قبول میشم....شماهم عجب نظری دادیناااا:surprised:

دانشگاه های دیگه هم من دیدم کلاس ارزون قیمت برگزار میکنن. مثلا دانشگاه شاهرود که من لیسانسم رو اونجا بودم، کلاس های انسیس، فلوئنت، کتیا ، سالید و متلب رو با پیگیری انجمن برگزار میکرد، مدرک فنی و حرفه ای هم میداد. هزینه شون هم همگی زیر 20 تومن بود.
در کل اگه انجمن هر دانشگاهی یه خورده پیگیر باشه و با فنی و حرفه ای هماهنگ کنه میتونه کلاس های خیلی ارزونی برگزار کنه.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز

دانشگاه سمنان هم کلاساش زیر 100 تومن هستش،زیر نظر شرکت دانش صنعت قومس،دکتر مهدی پروینی هیات علمی دانشکده ی مهندسی شیمی، اکثر کلاس هارو تشکیل میدن

دانشگاه شاهرود هم همینطوره، پارسال کلاس فلوئنت رو 15000 تومن گذاشته بود

MN.REZVAN

عضو جدید
سلام من واقعا هنگم آخه اصلا فک نمیکردم قیمتها در این حد بالا باشه چون همونطور که دوستان اشاره کردن قیمت دانشگاهها خیلی کمتره.ولی بجای این هزینه های زیاد میتونی 20 تومن هزینه خرید کتاب کنی و خودت بشینی خونه و بدون دردسر بخونیش.نمیدونم چرا اکثرا بفکر کلاس رفتنید و اینکه کسی این نرم افزارها رو بهتون یاد بده من خود خوانی این نرم افزارها رو تجربه کردم خدایی میگم که خوندنش از آسونترین واحدی که پاس کردیم آسونتره .اگه بکوب بخونیش حداکثر یک ماهه تمومش میکنی .من چند جلسه از کلاسهای دانشگامونم رفتم ولی راضی نبودم .البته برای یادگیری این نرم افزارها دنبال کتابایی برید که خودآموزن مثله انتشارات" مثلث نارنجی".من گرفتم راضی بودم خیلی واضح و مرحله به مرحله پیش میره. ولی حواستون باشه ک ورزن کتابی که میخرید با ورزن نرم افزاری ک از اون نرم افزار روی کامپیوترتون نصب کردید یکی باشه . راستی اگه بفکره مدرکشید ک من از استادم قبلا پرسیدم که گفتن برای استخدام شدن لازم نیست چون اگه بگی که بلدی چه مدرک داشته باشی چه نداشته باشی میگن که الان برامون فلان نقشه رو بکش که هنرتو ببینیم.اگرم خییلی اصرار به مدرک داری شاید بشه که خودت بخونی ولی بری فنی حرفه ای امتحانشو بدی و مدرک بگیری البته مطمئن نیستم ولی برای مدرکای دیگه دیدم که اینطوری هم میشه.

بالا