راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

real_madirid

عضو جدید
منم آماده کمک هستم.راستش یاد خاطرات سال 1378 و 1379 خودم افتادم.یادش به خیر ولی دوره ما 000 1650 نفر شرکت کننده بود:confused: و 120000 نفر کل سراسری (روزانه شبانه پیام نور و فیر انتفاعی و ...) و 140000 نفر هم کل آزادها می گرفتن.الان شما صندلی خالی هم دارید. کسی در مورد رشته ها و بازار کار و ماهیت دروس سوال داشت به خصوص مهندسی در خدمتم

سوال بالای من درخصوص رشته خودتونم هس
ممنون میشم جواب بدین

*MSH*

عضو جدید
یعنی به نظر تو عمران شاهد از معماری یا کامپیوتر بهشتی بهتره؟؟؟آخه شاهد اونقد دانشگاه معتبری نیست که!!
کی گفته اتفاقا دانشگاه قویه ولی چون مصاحبه داره بچه ها خیلی نمیزننش
در ضمن قبولی های شاهد توی ارشد بیشتر از بهشتیه
بهشتی دانشگاه فنی نیس تا جایی که میدونم بیشتر توی پزشکی و انسانی قویه
البته در حد راهنمایی بود براتون
گفتم اگه خیلی عمران دوس دارید اونجا رو بزنید
و درمورد اعتبار ی دانشگاه نمیشه با حرف مردم سنجید اگه می خواهید قضاوت کنید اول با مطلعینش مشورت کنید
یاعلی

آخرین ویرایش:
ممنون از پاسخت آقا آریااشا.......حالا اگه بخوام تهران برم چطوور؟>؟تهرااان میتونم مهندسی معماااری یا مهندسی کامپیوتر بهشتی (البته شبانه) رو برم به نظرت .....اولا کدومشون بهتره .......ثااااانیااا این دوتااا نسبت به مکانیک یا صنایع/عمران شهرستان چطووره/؟؟(البته مهندسی مواد امیر کبیر روزانش هم میتونم برم ولی فک می کنم خیلی بازاره کااار نداشته باااشه .درسته؟؟)
خوب ممکنه بتونی شبانه بری(البته نمیدونم اوضاع شبانه بهشتی چجوریه)ولی خوب شبانه پولیه...انتخاب واحدت آخر سره...دانشگاهم وقتی استاداش کمتر باشه خوب انتخاب واحد آخر سر یه مقدار مشکل داره...خوابگاه تعلق نمیگیره...تسهیلات دانشجویی هم نداری
بعد اینکه بستگی به علاقت داره.بنظر من اگه معماری کامپیوتر واقعا علاقه داری بخاطر تهران بودن یا دانشگاه بهتر بودن رشتتو فدای مکانیک عمران نکن.ولی اگه واقعا به مکانیکو ایناهم علاقه داری خوب دانشگاه بهتر انتخاب کن(البته مکانیک رتبه بهتری میخاد...ولی صنایع و بعضی موقعا عمران بدتر)*
مهندسی مواد هم رشته خوبیه نزدیک به ساخت و تولید و مهندسی پزشکی بیومتریال
اینو بهت بگم اگه قصدت دکترا گرفتنه نگران بازار کار نباش چون یه دکترا بنظرم خودش باید به فکر ایجاد شغل باشه تا اینکه منتظر بازار کار باشه.درضمن بازار کار واسه دکترا تقریبا مهیاست چون جز منابع کمتر کشورن دیگه
ولی خوب شما با مواد میتونی ارشد بیای ساخت و تولید یا اینکه تو امیرکبیر تغییر رشته با دو ترم بالا 17 بدید که نسبتا راحته
ولی اگه به این امید نخاید بشنید خیلی رشته خوبیه و حالا من شنیدم که جوشکاریا خیلی راحت میتونن تحت یسری شرایط که نسبتا واسه خیلی دانشجوهای خوب هست ماهیانه بالا 10 تومن در بیارن و خودم دیدم دانشجوی ارشدیشو که خیلی پول در میاره...

سلام من 5000 آوردم منطفه 2 گرگان مکانیک میخام بنظرتون رشت _ بابلسر _ سهند قبول میشم؟؟؟؟؟
صنعتی بابل شبانه میاری...روزانه صنعتی قم
خود دانشگاه تبریز احتمالا روزانه بیاری
دانشگاه تفرش میاری(اینو بهت پیشنهاد میکنم خیلی خوبه)
بقیرو نمیدونم راستش

بی زحمت زودتر جوابمو بدین عجله دارم
من رتبم 2500منطقه2شده
چن جا مشاوره رفتم
اولش که به عمران علاقه داشتم
برق هم چون همه میگن سخته نمیخواستم اصن برم
مشاورا میگفتن سخت هم باشه میتونی خوب باشی
خونمون اراکه
میخواستم بدونم که به نظرتون برم برق یا رشته های دیگه؟
اینم بگم که برقو دوس داشتم از اولم ولی خب همه میگن سخته
........
دانشگاه صنعتی شیراز قبول میشم و دانشگاه اراک
و شایدم عباس پور
نظرتون چیه؟
صنعتی شیراز دانشگاه خوبیه؟
بعد از اصفهان کدوم شهر بهتره؟
.......
سوال آخر اینکه کدوم گرایشا به ترتیب بازار کار بهتری داره؟ترجیحا کار آزاد
صنعتی شیراز خوبه ولی خود دانشگاه شیراز بهتره
بعد از اصفهان برو سراغ شیراز و بعد هم مشهد(فردوسی)بعدشم بیا سراغ تبریز

گرایشا تا اونجایی که میدونم اول قدرت-کنترل-مخابراط-الکترونیک-دیجیتاله که بعضی دانشگاه ها الکترونیک دیجیتالشون یکیه

real_madirid

عضو جدید
صنعتی شیراز خوبه ولی خود دانشگاه شیراز بهتره
بعد از اصفهان برو سراغ شیراز و بعد هم مشهد(فردوسی)بعدشم بیا سراغ تبریز

گرایشا تا اونجایی که میدونم اول قدرت-کنترل-مخابراط-الکترونیک-دیجیتاله که بعضی دانشگاه ها الکترونیک دیجیتالشون یکیه

ممنون آقا آرش:redface:

واقعا خوشحالما انقد رتبت خوب شد....
پس من اینطوری انتخاب کنم برقو خوبه؟
اصفهان
شیراز
صنعتی شیراز
فردوسی مشهد
؟
بین الملل قزوین یا بوعلی همدان خبر نداری خوبه یان؟
تبریز سختمه برم
اراک چی؟:confused:

HDT

عضو جدید
سلام

به نظرتون با 6800 منطقه 3 عمران شبانه جایی میشه آورد؟

moeinominii

عضو جدید
صنعتی بابل شبانه میاری...روزانه صنعتی قم
خود دانشگاه تبریز احتمالا روزانه بیاری
دانشگاه تفرش میاری(اینو بهت پیشنهاد میکنم خیلی خوبه)
بقیرو نمیدونم راستش
شبانه بابل خوبه ولی یه مشکلی هست قبلش روزانه صنعتی اراک رو زدم ک الان پشیمونم همه مشاورا گفتن بابلسر احتمالش زیاده نشد سهند قطعیه یعنی سهند نمیتونم برم؟؟؟؟

ممنون آقا آرش:redface:

واقعا خوشحالما انقد رتبت خوب شد....
پس من اینطوری انتخاب کنم برقو خوبه؟
اصفهان
شیراز
صنعتی شیراز
فردوسی مشهد
؟
بین الملل قزوین یا بوعلی همدان خبر نداری خوبه یان؟
تبریز سختمه برم
اراک چی؟:confused:
خیلی ممنون...لطف دارید شما
بنظرم فردوسی مشهدو ببر بالا صنعتی شیراز....قزوین خوبه ولی خوب تا اونجایی که میدونم پولیه.امکانات و کیفیت تحصیلی عالیه
بوعلی هم فکر کنم عمرانش خوب باشه...ولی برای رتبه تو با 2500 بدرد نمیخوره
اراک هم خود دانشگاه اراک بد نیست ولی تفرش بهتره که اونم باز برا رتبه تو بدرد نمیخوره...بچرخ تو مایه ها شهید عباسپور-دانشگاه اصفهان و صنعتی-خود تبریز هم خیلی خوبه...سعی کن دانشگاه ها بهترو حتما بزار تو انتخابات

سلام

به نظرتون با 6800 منطقه 3 عمران شبانه جایی میشه آورد؟
دانشگاه اراک شبانه میتونی بیاری...پارسال 7000 آورده بودن(البته بدون در نظر گرفتن تغییر ظرفیتا و تغییر درصد بومی ها)
غیر انتفایی ها میتونی بیاری
دانشگاه شاهرود شبانه
دریانوردی چابهار روزانه

maede18

عضو جدید
سلاااااااااااام کسی میدونه دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران حدودا تا چه رتبه ای پذیرش داره؟؟؟:( تورو خدا ج بدید:confused:

HDT

عضو جدید
سلاااااااااااام کسی میدونه دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران حدودا تا چه رتبه ای پذیرش داره؟؟؟:( تورو خدا ج بدید:confused:

اینجا رو ببینید. با توجه به منطقه و رشته ی مورد علاقتون یه چیزایی دستگیرتون میشه

شبانه بابل خوبه ولی یه مشکلی هست قبلش روزانه صنعتی اراک رو زدم ک الان پشیمونم همه مشاورا گفتن بابلسر احتمالش زیاده نشد سهند قطعیه یعنی سهند نمیتونم برم؟؟؟؟

فک کنم حداقل یک بار بتونی ویرایشش کنی تا آخر روز پنجشنبه

m1113

عضو جدید
من رتبه ام 37000 شده منطقه 3 میخوام بدونم دانشگاه غیرانتفاعی پاسارگاد شیراز در رشته فناوری اطلاعات میتونم قبول بشم یا نه؟

shokoufeh94

عضو جدید

احتمالا ویرایش میشه کرد ولی بابلسر چون اولین سال مکانیک می گیره خیلی نمیشه روش حساب کرد بعد 6 سال هنوز کلاس آز عمران تو بابل برگزار میشه ولی احتمالا اساتید همون هایی هستند که تو بابل درس میدن

lion2010

عضو جدید
فوري ! فوري ! لطفا يكي جواب بده؟::)
من يه سوال دارم اگه رشته علوم مهندسي يه نفر قبول بشه بعد دوسال مثلا يكي از دوازده خوشه به طور مثال برق الكترونيك رو برداره و انتخاب كنه زمانيكه فارغ التحصيل شد در مدرك كارشناسي كه ميگيره چه چيزي ذكر ميشه؟
به طور مثال من شنيدم كه كلمه مهندسي برق ذكر ميشه ايا اين درسته وكلمه علوم مهندسي حذف خواهد شد ؟
يا اينطور نوشته ميشه كارشناسي علوم مهندسي با گرايش برق الكترونيك؟
ممنون ميشم بگيد چيزي كه در مدرك فارغ التحصيلان علوم مهندسي درج خواهد شد دقيقا به چه عنواني خواهد بود؟

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
سلام روزانه مهندسی کشاورزی و مهندسی نساجی قبول میشم وتربیت بدنی ومدیریت ها...به نظرت بهتر نیس اینارو برم تا این که برم مهندسی معماری غیر انتفاعی...؟
این مشاوره میگفت حیفه ارزش نداره به خاطر روزانه شبانه بودن دانشگاه ،رشته ی مهندسی رو ول کنی...میگه خوب نیس کار ندارن ...
نظرتون چیه؟به نظرت حیف نیست شبانه مدیریت جهان گردی رو ول کنم...برم غیر انتفاعی؟
تربیت بدنی و معماری رو دوس دادم چون از گشتو گذار خوشم میاد فک کنم مدیریت جهان گردی رم دوس داشته باشم...ولی تقریبا هیچکدومو بیشتر از اون یکی دوس ندارم...
خیلی گیجم لطفا کمکم کنین...

moeinominii

عضو جدید
تو رو خدا یکی کمک کنه مکانیک اراک اردبیل ارومیه بناب کدوم بهتره ؟؟؟؟ از لحاظ شهر افراد همه جور ......http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif
  • :confused:

Amir73

عضو جدید
سلام روزانه مهندسی کشاورزی و مهندسی نساجی قبول میشم وتربیت بدنی ومدیریت ها...به نظرت بهتر نیس اینارو برم تا این که برم مهندسی معماری غیر انتفاعی...؟
این مشاوره میگفت حیفه ارزش نداره به خاطر روزانه شبانه بودن دانشگاه ،رشته ی مهندسی رو ول کنی...میگه خوب نیس کار ندارن ...
نظرتون چیه؟به نظرت حیف نیست شبانه مدیریت جهان گردی رو ول کنم...برم غیر انتفاعی؟
تربیت بدنی و معماری رو دوس دادم چون از گشتو گذار خوشم میاد فک کنم مدیریت جهان گردی رم دوس داشته باشم...ولی تقریبا هیچکدومو بیشتر از اون یکی دوس ندارم...
خیلی گیجم لطفا کمکم کنین...

سلااام.......مسلمااا رشته های مهندسی خیلی بهتر از غیر مهندسی هست و اون مشاور هم درست گفته چون واسش کااره بیشتری هست.....البته معماری یه رشته ای هست که باید به هنر و اینجووچیزااا علاقه داشته باشی تا بتونی خوب کار کنی البته چون دختر هستی به نظرم مهندسی معماری برات بهترین رشته هست.......ولی درکل مسلمااا مهندسی معماری خیلی بیشتر از رشته های غیر مهندسی کار داره.........بعدشم این که میگن دانشگاه دولتی معتبر تر از غیرانتفاعی هااست بستگی به دانشگاهش دااره خیلی دانشگاه های دولتی هستن که از از بعضی موسسه های غیرانتفاعی پاایین تر هستند......واینم بدون که تو میتونی در آینده دانشگاهتو عوض کنی و حتی از غیرانتفااعی بری دانشگاه دولتی روزانه(تویه کارشناسی ارشد) ولی این رو بدون که به هیچ وجه نمی تونی رشتتو عوض کنی و تا آخر عمر باید ادامش بدی.......البته خب موسسه های غیرانتفاعی یخورده هزینش بالاست که البته خیلی با شبانه ها تفاوت نداره......

آخرین ویرایش:

Amir73

عضو جدید
سلااام به همتون ...........به نظرتون از بین این 4تا کدومشو برم؟؟(رتبه3000منطقه 1رشته ریاضی از تهران)

1.مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی تهران(روزانه)
2.مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان(روزانه)
3.مهندسی عمران دانشگاه خوارزمی تهران(روزانه)
4.مهندسی معماری دانشگاه بهشتی (شبانه)

اینم بگم علاقه ی من به هر سه تا رشته یکیه فقط با توجه به بازار کار رشته و اعتبار علمی دانشگاه و راحتی رفت و آمد ..........کدومشون بهتره؟؟............:gol:فقط تروخدااا زود ج بدیییییییییین:gol:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
امیر جان بارشته ی صنایع نمیتونی تنها کار کنی باید تو کارخونه باشی که وضع صنعت کشورو داری میبینی ولی با معماری وعمرا ن میتونی دفتر مهندسی بزنی یا تو دفتر کارکنی بین این دو تا رشتم به نظرم به شرایط کاری اطرافت توجه کنی و ببینی کدوم کمتر اشباه شده بهتره...
چون تو شهر خودتونم هست هزینت خیلی کمتر میشه، رفتو امد نداری وکمتر خسته میشی...

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
سلااام.......مسلمااا رشته های مهندسی خیلی بهتر از غیر مهندسی هست و اون مشاور هم درست گفته چون واسش کااره بیشتری هست.....البته معماری یه رشته ای هست که باید به هنر و اینجووچیزااا علاقه داشته باشی تا بتونی خوب کار کنی البته چون دختر هستی به نظرم مهندسی معماری برات بهترین رشته هست.......ولی درکل مسلمااا مهندسی معماری خیلی بیشتر از رشته های غیر مهندسی کار داره.........بعدشم این که میگن دانشگاه دولتی معتبر تر از غیرانتفاعی هااست بستگی به دانشگاهش دااره خیلی دانشگاه های دولتی هستن که از از بعضی موسسه های غیرانتفاعی پاایین تر هستند......واینم بدون که تو میتونی در آینده دانشگاهتو عوض کنی و حتی از غیرانتفااعی بری دانشگاه دولتی روزانه(تویه کارشناسی ارشد) ولی این رو بدون که به هیچ وجه نمی تونی رشتتو عوض کنی و تا آخر عمر باید ادامش بدی.......البته خب موسسه های غیرانتفاعی یخورده هزینش بالاست که البته خیلی با شبانه ها تفاوت نداره......
یعنی نه نظرت بازار کار تربیت بدنی کمتره؟نمیتونم بین روزانه تربیت بدنی و غیر انتفاعی معماری انتخواب کنم...

Amir73

عضو جدید
امیر جان بارشته ی صنایع نمیتونی تنها کار کنی باید تو کارخونه باشی که وضع صنعت کشورو داری میبینی ولی با معماری وعمرا ن میتونی دفتر مهندسی بزنی یا تو دفتر کارکنی بین این دو تا رشتم به نظرم به شرایط کاری اطرافت توجه کنی و ببینی کدوم کمتر اشباه شده بهتره...
چون تو شهر خودتونم هست هزینت خیلی کمتر میشه، رفتو امد نداری وکمتر خسته میشی...

مرسی از پاسخت خودمم فکر می کنم تهران باشم بهتره.......ولی آخه از چند نفر شنیدم که میگن مهندسی صنایع بازارکارش زیاااده !!حالا نمیدونم چطووریه؟؟

Amir73

عضو جدید
یعنی نه نظرت بازار کار تربیت بدنی کمتره؟نمیتونم بین روزانه تربیت بدنی و غیر انتفاعی معماری انتخواب کنم...

آره ......تویه تربیت بدنی آخرش می خوای چیکاار کنی؟؟اصلا هم کلااس رشته معمااری و هم باازار کارش از رشته هایی مثله تربیت بدنی که غیر مهندسی هستند خیلی بیشتره......بعدشم مهندس معمااری اون سختی ها و پاایه ساختمان رفتناایی که عمران دااره و رو ندااره و تو بیشتر باید به طراحی ساختمون و زیباییش و دکوراسیون داخلیش بپردازی که فکر می کنم واسه ی شما که خانومی خیلی بهتر باااشه.......بعدشم همنطوری که گفتم میتونی در آینده اگه خوب درس بخونی تویه کارشناسی ارشد بری به یک دانشگاه روزانه دولتی .......ولی رشتتو دیگه نمی تونی عوض کنی.......بازم اینا نظر من بود....... میتونی تویه گوگل سرچ کنی و باازار کار تربیت بدنی و مهندسی معماری رو مقایسه کنی یا از یک مشاااور بپرسی;)

amir73:
خوب اینکه بازار کارت چی باشه بقیه بیان سراغت یا تو بری سراغ بقیه کاملا بستگی به خودت داره با صنایع هم میتونی خودت واسه خودت کار کنی
صنایع کار واسش زیاده مخصوصا اگه دانشگاه خوب باشی
ولی خوب از بین اینا صنعتی اصفهان بهتره صنایعش(از نظر من)
اولا اصفهان درسته به تهران نمیرسه از لحاظ موقعیت شغلی اما بد نیست که
دوما خوارزمی خابگاه نداره اعتبارشم اندازه صنعتی اصفهان نیست

purya1991

عضو جدید
سلام اولویت دانشگاه آزادای تهران برای مکانیک و عمران چطوریه؟(ساکن قیطریه) (تهران جنوبو که به خاطر فاصلش بیخیال شدم)
بین اولویت تهران شمال و تهران غرب شک دارم s:
به نظرتون اینطوری خوبه؟ 1.علوم تحقیقات 2.مرکزی 3.شمال 4.غرب (یا 3.غرب 4.شمال؟) S:

mhr74

عضو جدید
سلام دوستان من خودم فکر کنم به کنترل و الکترونیک علاقه داشته باشم و از طرف دیگه چون پسر هستم بازار کار هم برایم مهم است. می شود دانشگاه های زیر در رشته برق در گرایش ها مختلف از بهتر به بدتر بچینید؟ ممنون

کنترل شیراز - الکترونیک شیراز - کنترل صنعتی شیراز - الکترونیک صنعتی شیراز - الکترونیک اصفهان - کنترل کاشان - الکترونیک کاشان-الکترونیک یزد - الکترونیک شهرکرد - الکترونیک همدان(بوعلی) - کنترل زنجان - الکترونیک زنجان

گرایش قدرت را هم اگه می شود خودتان قید کنید

فقط خواهشاً سریع من استان بومی ام اصفهان است و سهمیه ام منطقه 2 است

یک سوال دیگه به نظر شما برم راه دور برق بخوانم بهتره یا صنعتی اصفهان و عباسپور IT بخونم؟

ممنون

(رتبم در منطقه 2 // 2400)

بالا