تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

451369

عضو جدید
سلام
لطفا این نرم افزار گزینه آخر رو برای دانلود قرار دهید چون من خیلی دنبالش هستم...

sanup2006

عضو جدید
نرم افزاری برای یادگیری لغات بر مبنای جعبه لایتنر تحت اندروید و یا ویندوز که عالی باشه کسی سراغ داره ؟
ممنون میشم.

hmdelectron

عضو جدید
نرم افزاری برای یادگیری لغات بر مبنای جعبه لایتنر تحت اندروید و یا ویندوز که عالی باشه کسی سراغ داره ؟
ممنون میشم.

سلام دوست عزیز
من از چند تا نرم افزار استفاده میکنم واقعا عالی هستن

1) B15 - خیلی عالی هست 15 مرحله داره ولی عیبش اینه که تلفظش ماشینیه
2) ویکی لایتنر - عالیه مخصوصا 1100 لغتش و word by word اش تلفظش انسانی هست
3) 1000 vocabs - یه بازیه سرگرم کننده برای تقویت دایره لغات و همچنین املای انگلیسی عالیه
4) داستانک انگلیسی - این هم داستانهای کوتاه انگلیسی زیادی داره

بازم راهنمایی خواستین در خدمتم

hamedhifa

عضو جدید
حامد

حامد

من سال آخر الکترونیک هستم،دنبال کتاب خوبی برای گرامر هستم،لطفا یک منبع خوب معرفی کنید. باتشکر

aminvo

عضو جدید
من سال آخر الکترونیک هستم،دنبال کتاب خوبی برای گرامر هستم،لطفا یک منبع خوب معرفی کنید. باتشکر

سلام دوست عزیز
اگر که زمان داری و مخصوصا که حالا که تابستان هست و وقت آزاد بیشتری داری برای گرامر کتاب English Grammar Digest کتاب خوبی هست( البته بنده در حدی نیستم که بخوام کتاب توصیه کنم). این کتاب برای تافل هم هست.

شاد و پیروز باشید.

آیناز66

عضو جدید
واسه زبان عمومی کتاب زبان عمومی انتشارات سری عمومی عالیه
متن این کتاب یه جوریه که خود خوانه
واسه درسای تخصصی دیگه هم اگه کسی سوال داره بگه

generalenglish

عضو جدید
سلام
تنها کتابیه که با پاسخ خیلی تشریجی زبان عمومی همه رشته ها رو تو 7 سال داره.
بانک لغاتش هم خیلی کامله و تمام کنکورها رو تجزیه و تحلیل کرده و نوشته که هر لغت چندبار تو کنکور اومده.
همه کتابهای دیگه مثه 504 و اسنشیال هم پوشش می ده.
برای واژگان زبان عمومی کافیه. سال قبل تو یکی از گروهها از 40 تا گزینه 10 تا سوال اول، 39 تاش تو کتاب بوده!!! دیگه خودت ببین چجوری بوده.

qazal.

عضو جدید
نام کتاب : ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی (۵۰۴ Absolutely Essential Words)​
ترجمه و تلفظ گذاری : رضا دانشوری​
ناشر : -​
تعداد صفحات : ۳۷۹​
فرمت کتاب الکترونیک : pdf.

لینک دانلود

منبع :www.txt.ir

بچه ها میشه لطفا یکی اینو واسم بزاره؟ مثل اینکه خرابه لینک و سایتش

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من نرم افزار جعبه لایتنر رو واسه کامپیوتر میخواستم کسی داره؟ یکیش بود اسمش Jmemorize بود فک کنم.

یدونه دیگه هم بود اسمشو کسی میدونه؟

adnan hossenpoor

عضو جدید
سلام.من میخوام خوندن زبان واسه ارشدبرق شروع کنم.و همه وازگان زبان تقریبا فراموش کردم میخواستم اگه منبع خاصی واسه اینکه از زبان اسان شروع کنم هست برام معرفی کنی

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام.من میخوام خوندن زبان واسه ارشدبرق شروع کنم.و همه وازگان زبان تقریبا فراموش کردم میخواستم اگه منبع خاصی واسه اینکه از زبان اسان شروع کنم هست برام معرفی کنی

اگه هیچی لغت یادت نمیاد بیخودی وقتتو تلف نکن واسه لغت بشین گرامر بخون و برای لغت فقط لغات سوالای ارشد سال 67 به بعدو حفظ کن هم لغات10 سوال اول که مربوط به لغته همم لغات داخل ریدینگ ها.
تمام انتشاراتم که واسه زبان کتاب دادن بیرون همشون سوالای ارشد سالهای پیشو با معنی دارن.بهتره بری یکیشو بگیری بخونی

I amir

عضو جدید
سلام دوستان من نرم افزار جعبه لایتنر رو واسه کامپیوتر میخواستم کسی داره؟ یکیش بود اسمش Jmemorize بود فک کنم.

یدونه دیگه هم بود اسمشو کسی میدونه؟
یک نرم افزار دیگه هم هست به نام AnkiDroid که هم نسخه اندروید داره و هم ویندوز که میتونی لغات رو درگوشی و کامپیوتر مرور کنی.
اسمش رو سرچ کنی سایت رسمی‌ش میاد فقط برای ایران اجازه دانلود نمیده که باید از روش‌های معمول برای این مورد استفاده کنی!

aminvo

عضو جدید
کتاب 504 که بنده می خونم ترجمه نداره، یکی از دوستان کتاب ترجمه دارش را گرفته و داره می خونه. ولی بعضی جاهاش به شدت به مفاهیمی که من از جمله برداشت کردم متفاوت هست.

یکی از قسمت های این کتاب دارای یک همچین جمله ای هست.

in honor study halls, student's pledge themselves to quiet study. generally , the teachers' attitude toward students is casual. pupils pursue courses they choose themselves. so far the positive reaction is unanimous; everyone senses that the fortunate students at john dewey high school are pioneers in the thrust to find new ways of teaching and learning

چیزی که من برداشت کردم از این متن کاملا با ترجمه کتاب متفاوت بود. مثلا جایی از جمله که در رابطه با طرز برخورد معلمین با دانش آموزان هست کلمه casual به کار برده شده که به معنی سطحی هست مثل casual friends که در مقابل actual friends و close friends هست. توی این کتاب ترجمه کرده که روابط بین معلمان و دانش آموزان کاملا صمیمانه هست. من کلا گیج شدم که casual چی کاره هست اینجا!!!

می خواستم از دوستان خواهش کنم متن بالا را ترجمه کنند تا چند تا ایهامی که بنده دارم رفع بشه.

بسیار سپاسگذارم.

شاد و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

.V A H I D.

عضو جدید
من کلا گیج شدم که casual چی کاره هست اینجا!!!
Casual همون طوری که خودتونم میدونین معانی زیادی داره اما اینجا بیشتر معنی رفتار خودمانی(رفتاری خارج از رابطه بین معلم دانش آموزی)میده.
کل متنم اینو می گه قوانین این مدرسه با جاهای دیگه فرق داره و یه طوری انگار دانش آموزان راحت ترن نسبت به قوانین متفاوت این مدرسه...

amir mahdian

عضو جدید
زبان

زبان

براي گرامر فرقي نداره چه كتابي بخونيد ، مثلا زبان عمومي ( هرانتشاراتي باشه فرقي نميكنه ) بگيريد خيلي خوب همه رو توضيح داده .
حتي ميتونيد تو اينترنت سرچ كنيد .
درباره خوندن زبان توصيه ميكنم هر روز حدود يكساعت براش وقت بگذاريد . ( حتي شده آخر شب بعد از خوند دروس ديگه )
زبان درسي هست كه بايد مدام تكرار بشه تا لغاتش فراموش نشه .
بهترين راه هم براي ياد گيري لغت و حتي گرامر خواندن متن و جمله هست .

اگه گرامر تون ضعیفه، خیلی روی سوالای گرامر حساب باز نکنید مگه اینکه وقت زیادی داشته باشید. گرامر رو لازم نیست همه اش رو بخونید، بعضی بخش های مثل معلوم و مجهول سنگینه از اونا بگذرید و مباحثی مثل شرطی ها و یا جملات سببی که آسونتر هست رو بخونید. یه نگاهی به کنکور سال های قبل بندازید دستتون میاد که از روی کدوم بخش ها باید بپرید و نخونده رد بشد.

بر خلاف گرامر که سقفش محدوده، لغت اینطور نیست. و به نظرم ارشد منبع خاصی نداره، البته ۵۰۴ توسط خیلی از اساتید توصیه شده. بنظرم همون یه کتاب رو کامل و دقیق بخونید و تمرین هاش رو حل کنید. چیزی حدود ۲۵۰۰ لغت یاد میگیرید.
معنی لغت رو در جمله یاد بگیرید و حفظ کنید.
از وقت های مرده، مثلا زمانی که توی مسیر رفت و امد هستید، برای حفظ و یاداوری لغات کمک بگیرید.

rezaei.sp

عضو جدید
کتاب 504 که بنده می خونم ترجمه نداره، یکی از دوستان کتاب ترجمه دارش را گرفته و داره می خونه. ولی بعضی جاهاش به شدت به مفاهیمی که من از جمله برداشت کردم متفاوت هست.

یکی از قسمت های این کتاب دارای یک همچین جمله ای هست.

in honor study halls, student's pledge themselves to quiet study. generally , the teachers' attitude toward students is casual. pupils pursue courses they choose themselves. so far the positive reaction is unanimous; everyone senses that the fortunate students at john dewey high school are pioneers in the thrust to find new ways of teaching and learning

چیزی که من برداشت کردم از این متن کاملا با ترجمه کتاب متفاوت بود. مثلا جایی از جمله که در رابطه با طرز برخورد معلمین با دانش آموزان هست کلمه casual به کار برده شده که به معنی سطحی هست مثل casual friends که در مقابل actual friends و close friends هست. توی این کتاب ترجمه کرده که روابط بین معلمان و دانش آموزان کاملا صمیمانه هست. من کلا گیج شدم که casual چی کاره هست اینجا!!!

می خواستم از دوستان خواهش کنم متن بالا را ترجمه کنند تا چند تا ایهامی که بنده دارم رفع بشه.

بسیار سپاسگذارم.

شاد و پیروز باشید.

با سلام .
دوست عزیز خیلی مراقب ترجمه هایی که تو بازار عرضه میشه باش. همینطور که خودتون گفتید خیلی از ترجمه ها اصولی نیست و کاملا اشتباه ترجمه شده و همین یه عاملی هست که دانشجو از زبان بیزار میشه و فراری میشه .
تو 504 بعد از دیدن هر کلمه اول مشخص کن که صفت هست یا اسم یا فعل . معمولا هر کلمه تو یه نقش ظاهر میشه که اول باید نقشش رو مشخص کنی بعد تو دیکشنری دنبال توضیح مربوطه به خودش بری .
تو 504 مقابل تعریف casual اینو نوشته : چیزی که تصادفی و اتفاقی باشه ، چیزی که واسش برنامه ریزی نشده یا از قبل توقع نداریم که اتفاق بیفته ، چیزی که نیاز نداره واسش وقت زیادی بزاریم یا کلا توجه خاصی رو نیاز نداره . پس نتیجه میگیریم که صفت هست اینجا . مثل : Casual friends : دوستان تصادفی ، Casual manner: روش اتفاقی و عادی ، Casual meeting: دیدار اتفاقی
the teachers' attitude toward students is casual : اینجا casual به همان معنی که اشاره کردیم بکار رفته ، یعنی خیلی برنامه ریزی شده و رسمی یا Formal نیست و دوستانه است. پس مترجم غیر رسمی بودن و دوستانه بودن رو با واژه صمیمی جایگزین کرده که در کل کار درستی نیست و دانشجو یا داوطلب کنکور اگه یکم زرنگ باشه کلا گیج میشه و نمیتونه پیشرفت کنه .
واسه موفقیت در زبان سعی کن ریشه ای بخونی و عمقی مطلب رو درک کنی تا از این چاله چوله ها جون سالم بدر ببری .

پیروز باشید .

rezaei.sp

عضو جدید

با سلام . اگه احساس میکنی خیلی تو زبان ضعیف هستی که Steps to Understanding رو بخون که ابتداییه و واسه راه افتادن خوبه . ولی سرعت رو زیاد کن که وقت کم نیاری .
504 خوبه ولی تموم کردنش زمان میبره .

890031156

کاربر ممتاز
سلام.
کسی هست که زبان رو 100 زده باشه ؟
نمیدونم ولی لامصب ها خیلی سخت میدن یکی 2 سوالو
سخت ازین لحاظ که کاربرد کلمه(اصطلاح) میدن و میبینی 2تا گزینه درسته ولی سازمان یکیشو درست زده:confused:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سخت ازین لحاظ که کاربرد کلمه(اصطلاح) میدن و میبینی 2تا گزینه درسته ولی سازمان یکیشو درست زده:confused:

آره دقیقا :biggrin:

من اصلا زبان نخوندم . سوالات ریدینگ 3تا متن تخصصی که داده بودن من درست زدم تستاشو . درصدم شد 23%
به نظرتون روی ریدینگ کار کنم ؟ ارزش داره ؟

890031156

کاربر ممتاز

من اصلا زبان نخوندم . سوالات ریدینگ 3تا متن تخصصی که داده بودن من درست زدم تستاشو . درصدم شد 23%
خب تونستی بزنی خوبه دیگه متنای تخصصی رو بخون ضمنا یکمی با دقت باشی میتونی همه ی Reading هارو بزنی

rezaei.sp

عضو جدید
از این مدل سوال اگه موردی دیدی حتما بزار که روش کار کنیم.
من خیلی از سوال Cloze test میترسم که ساختارش وحشتناکه و هر کار بکنی حل نمیشه ..... نمیدونم با حفظ کردنه یا با چیه ؟

rezaei.sp

عضو جدید

اصل همون ریدینگ هست که وقت میگیره و بعد ذهن رو به چالش میندازن که یک گزینه رو انتخاب کنه . تا حالا هر چی کم اورده بودم از لغات ریدینگ ها بوده . فکر میکنم در حد یک انگلیسی زبان باید به متن و لغاتش مسلط باشیم که بتونیم بزنیم. رو لغات و متن خیلی کار کن .

890031156

کاربر ممتاز
از این مدل سوال اگه موردی دیدی حتما بزار که روش کار کنیم.
من خیلی از سوال Cloze test میترسم که ساختارش وحشتناکه و هر کار بکنی حل نمیشه ..... نمیدونم با حفظ کردنه یا با چیه ؟
این نظر منه ها
close test بعده ریدینگ که وقت گیره راحت ترین بخش زبانه
چرا که گرامره و فقط یه گزینه صحیحه

بالا