سلام لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون

bolghanabadi

عضو جدید
من میخوام یک حصار حفاظتی دور باغم بکشم.که فقط به من برسونه که عبوری صورت گرفته حالا بهر صورتی که کم هزینه تره.
(اگه طوری باشه که یه باریکه تقریبا نامرئی در شب یه مسیر بسته ای درست کنه که با عبور از آن حلقه مداری قطع بشه ودرادامه اش هشدار بصورت تماس یا روشن شدن چراغ یا آژیر رو داشته باشم)خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید:gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام یک حصار حفاظتی دور باغم بکشم.که فقط به من برسونه که عبوری صورت گرفته حالا بهر صورتی که کم هزینه تره.
(اگه طوری باشه که یه باریکه تقریبا نامرئی در شب یه مسیر بسته ای درست کنه که با عبور از آن حلقه مداری قطع بشه ودرادامه اش هشدار بصورت تماس یا روشن شدن چراغ یا آژیر رو داشته باشم)خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید:gol:

سلام دوست عزیز

اگه نخواهید از روشهای فیزیکی برای این منظور استفاده کنید، یک روش استفاده از دوربین های مدار بسته و استفاده از یک نرم افزار به منظور ایجاد فنس مجازی در محدود دید دوربین ها می باشد که پس از عبور از این فنس مجازی، آلارم های در نظر گرفته شده فعال خواهد شد.

نکته ای که وجود داره، اینه که اگه متراژ باغتون بالا باشه، در عمده روشها هزینتون بالا میره

sarvejahan

عضو جدید
بستگی به وسعت باغتون داره با مادون قرمز هم میتونید اینکارو انجام بدین با دوربین هم میشه

bolghanabadi

عضو جدید
تقریبا مستطیلی به طول و عرض 400×50متر.ممنون میشم به روش مادون قرمزو بیشتر توضیح بدین.:que: و یه براورد هزینه تقریبیم اگه بدین دیگه خیلی کمکم کردین .وروش دوربینم با این ابعاد بصرفه است؟!حدودا چقدر هزینش میشه؟منتظرتونم دوست عزیز:gol:

آخرین ویرایش:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقریبا مستطیلی به طول و عرض 400×50متر.ممنون میشم به روش مادون قرمزو بیشتر توضیح بدین.:que: و یه براورد هزینه تقریبیم اگه بدین دیگه خیلی کمکم کردین .وروش دوربینم با این ابعاد بصرفه است؟!حدودا چقدر هزینش میشه؟منتظرتونم دوست عزیز:gol:

دوست عزیز اگر در این ابعاد از دوربین استفاده نمایید حداقل نیازمند 12 عدد دوربین می خواهید که با متعلقات و دکل و ... عدد بزرگی برای یک باغ شخصی میشه. باید نظر سایر دوستان رو در این مورد نیز پرسید. شاید روش ارزانتر پیدا نمود.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام در مورد IR بنده هزینشو نمیدونم ،

ولی با استفاده از دوربین مدار بسته و یک DVR که قابلیت Motion Capture و Scheduling داشته باشه میتونید برای بالاترین ضریب امنیت از چندین دوربین BOX معمولی با IR یا از 2-3 عدد دوربین PTZ استفاده کنید .

هزینه اش به طور تقریبی (این تاپیک مرداد 92 هست) حدود 2.5 میلیون میشه.

البته رنج قیمت بسته به نوع دوربینی که استفاده میکنید بسیار متغیر هست.
دوربین Raster bullet با کمترین امکانات ولی با کیفیت و جنس خوب توی بازار هست با قیمت 300 هزار
و دوربینی مثل Soyo با یک سری امکانات عجیب و کیفیت متوسط رو تا 150 هزار هم میتونید تهیه کنید.

bolghanabadi

عضو جدید
سلام در مورد IR بنده هزینشو نمیدونم ،

ولی با استفاده از دوربین مدار بسته و یک DVR که قابلیت Motion Capture و Scheduling داشته باشه میتونید برای بالاترین ضریب امنیت از چندین دوربین BOX معمولی با IR یا از 2-3 عدد دوربین PTZ استفاده کنید .

هزینه اش به طور تقریبی (این تاپیک مرداد 92 هست) حدود 2.5 میلیون میشه.

البته رنج قیمت بسته به نوع دوربینی که استفاده میکنید بسیار متغیر هست.
دوربین Raster bullet با کمترین امکانات ولی با کیفیت و جنس خوب توی بازار هست با قیمت 300 هزار
و دوربینی مثل Soyo با یک سری امکانات عجیب و کیفیت متوسط رو تا 150 هزار هم میتونید تهیه کنید.

ممنون بابت تمام کمکتون :smile:عزیزین

چوخ ممنون دوستان عزیز...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

سلام
با دوربین مدار بسته هزینه بالای داره. مثلا یک نوع دوربین بود تا 200 متر زوم داشت و حسگر . یعنی از زمانی که فعال میشد هر کسی که از دید این دوربین عبور میکرد دوربین گوشی صاحب ملک رو به صدا در میاورد . و روی سیستم هم به اپراتور الارم میداد. مطمئه ولی خیلی هزینه بر بود . فقط دوربین دو میلیون و پونصد بود.
...
شاید با دوربین های ارزونتر بشه . ولی ایا چقدر ارزونتر ؟!
...
به نظر من از فکر دوربین بیا بیرون
...
در مورد موارد دیگه دوستان پیشنهاد میدن من دقیقا اطلاعی ندارم.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با دوربین مدار بسته هزینه بالای داره. مثلا یک نوع دوربین بود تا 200 متر زوم داشت و حسگر . یعنی از زمانی که فعال میشد هر کسی که از دید این دوربین عبور میکرد دوربین گوشی صاحب ملک رو به صدا در میاورد . و روی سیستم هم به اپراتور الارم میداد. مطمئه ولی خیلی هزینه بر بود . فقط دوربین دو میلیون و پونصد بود.
شاید با دوربین های ارزونتر بشه . ولی ایا چقدر ارزونتر ؟!
به نظر من از فکر دوربین بیا بیرون
در مورد موارد دیگه دوستان پیشنهاد میدن من دقیقا اطلاعی ندارم.
سلام مهندس وقت بخیر :gol:

اون دوربین ها یی که به صورت خودکار optical زوم میکند ، به طور کلی 2 نوع هستند ، یکیش اسمش دوربین Zoom هست (احتمالا همینی که شما میفرمایید) بله البته گرون هست و این دوربین هیچ وقت برای کنترل خودکار و برنامه ریزی استفاده نمیشه. موارد استفادش جاهایی هست که یک نفر اپراتور همیشه پشت دستگاه باشه و دوربین رو کنترل کنه ، موارد استفادش جاهایی مثل استادیو های فوتبال ، پارکینگ های خیلی بزرگ و مساحت های زیاد هست.

دوربینی که برای برنامه ریزی خود کار استفاده میشه همین PTZ ها هستند و معمولا از نوع Speed Dome استفاده میشه ، دستگاهی که این هارو برنامه ریزی میکنه مربوط به خودشون نیست ، در واقع Sheduling از DVR هست ، حالا همین DVR رو میشه به ایمیل ، تلفن پلیس ، آژیر خطر و ... وصل کرد.
و جالبه که بدونید میشه دوربینی با کیفیت با قیمت 120 هزار تومان هم در این پروژه به کار برد ، فقط باید تعداد زیاد ازش استفاده بشه چون مساحت تحت پوشش زیاد هست.
مهمترین مشخصاتی که یک دوربین رو گرون میکنند قابلیت هایی مثل WDR= wide Dynamic range (سیستمی هست که در شدید ترین نور آفتاب تصاویر رو به خوبی و بهترین رنگ انتقال میده.)
و قابلیت PTZ : pan tilt zoom یعنی 180 درجه قابلیت دوران ، 90 درجه قابلیت جابجایی عمودی و قابلیت زوم. این مشخصه رو هر دوربینی داشته باشه در آشغال ترین نوعش حد اقل 1 میلیون تومن قیمتش هست ، ولی یک دوربین PTZ به راحتی کار 3-4 دوربین BOX یا bullet رو انجام میده.
بقیه موارد همگی قابلیت DVR هست و به دوربین مربوط نیست.
---------------------------استارتر محترم--------------------------
چون تقریبا میشه گفت که بنده کارم همین هست بهتون توصیه میکنم از دوربین استفاده کنید. دوربین های مدار بسته در صورت راه اندازی با UPS بالاترین ضریب امنیتی رو برای شما فراهم میکنند. اگر فرضا شما مداری رو بدون کوچکترین نقص با استفاده از مادون قرمز بخواهید طراحی کنید درسته شاید نهایتا کمتر از 100 هزار تومان براتون خرج داشته باشه . ولی کسی که کمترین آشنایی با کارکرد این اشعه داشته باشه به راحتی میتونه دورش بزنه. البته در صورتی که متوجه بشه شما از این نوع سیستم امنیتی استفاده کردید. بدی مادون قرمز اینه که از نور خورشید هم تاثیر پذیر هست. با در نظر گرفتن این موارد ببینید مادون قرمز به کارتون میاد یا خیر. و البته همه ی اینها در صورتی هست که این وسیله رو برای حفاظت در مقابل سارقین (انسان) استفاده کنید.

مطمئنا راه حلهای بهتر و ارزون تری هم هست ، اگر پیدا کردید خوشحال میشم به ما هم اطلاع بدید.
موفق باشید.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
f
سلام مهندس وقت بخیر :gol:

اون دوربین ها یی که به صورت خودکار optical زوم میکند ، به طور کلی 2 نوع هستند ، یکیش اسمش دوربین Zoom هست (احتمالا همینی که شما میفرمایید) بله البته گرون هست و این دوربین هیچ وقت برای کنترل خودکار و برنامه ریزی استفاده نمیشه. موارد استفادش جاهایی هست که یک نفر اپراتور همیشه پشت دستگاه باشه و دوربین رو کنترل کنه ، موارد استفادش جاهایی مثل استادیو های فوتبال ، پارکینگ های خیلی بزرگ و مساحت های زیاد هست.

دوربینی که برای برنامه ریزی خود کار استفاده میشه همین PTZ ها هستند و معمولا از نوع Speed Dome استفاده میشه ، دستگاهی که این هارو برنامه ریزی میکنه مربوط به خودشون نیست ، در واقع Sheduling از DVR هست ، حالا همین DVR رو میشه به ایمیل ، تلفن پلیس ، آژیر خطر و ... وصل کرد.
و جالبه که بدونید میشه دوربینی با کیفیت با قیمت 120 هزار تومان هم در این پروژه به کار برد ، فقط باید تعداد زیاد ازش استفاده بشه چون مساحت تحت پوشش زیاد هست.
مهمترین مشخصاتی که یک دوربین رو گرون میکنند قابلیت هایی مثل WDR= wide Dynamic range (سیستمی هست که در شدید ترین نور آفتاب تصاویر رو به خوبی و بهترین رنگ انتقال میده.)
و قابلیت PTZ : pan tilt zoom یعنی 180 درجه قابلیت دوران ، 90 درجه قابلیت جابجایی عمودی و قابلیت زوم. این مشخصه رو هر دوربینی داشته باشه در آشغال ترین نوعش حد اقل 1 میلیون تومن قیمتش هست ، ولی یک دوربین PTZ به راحتی کار 3-4 دوربین BOX یا bullet رو انجام میده.
بقیه موارد همگی قابلیت DVR هست و به دوربین مربوط نیست.
---------------------------استارتر محترم--------------------------
چون تقریبا میشه گفت که بنده کارم همین هست بهتون توصیه میکنم از دوربین استفاده کنید. دوربین های مدار بسته در صورت راه اندازی با UPS بالاترین ضریب امنیتی رو برای شما فراهم میکنند. اگر فرضا شما مداری رو بدون کوچکترین نقص با استفاده از مادون قرمز بخواهید طراحی کنید درسته شاید نهایتا کمتر از 100 هزار تومان براتون خرج داشته باشه . ولی کسی که کمترین آشنایی با کارکرد این اشعه داشته باشه به راحتی میتونه دورش بزنه. البته در صورتی که متوجه بشه شما از این نوع سیستم امنیتی استفاده کردید. بدی مادون قرمز اینه که از نور خورشید هم تاثیر پذیر هست. با در نظر گرفتن این موارد ببینید مادون قرمز به کارتون میاد یا خیر. و البته همه ی اینها در صورتی هست که این وسیله رو برای حفاظت در مقابل سارقین (انسان) استفاده کنید.

مطمئنا راه حلهای بهتر و ارزون تری هم هست ، اگر پیدا کردید خوشحال میشم به ما هم اطلاع بدید.
موفق باشید.

بله درسته. ممنونم.
ولی ندیده بودم 120 هزار تومنی! که الان متوجه شدم هست. چون از یک فروشنده شنیده بودم که دید در شب باشه کیفیت خوب داشته باشه حداقلش 200 تومنه.
dvr: digital video records فقط برای به نمایش درآوردن تصاویر دوربین و ذخیره اونا استفاده میشه و اینکه چطور چند دوربین رو بشه از یک نقطه کنترل کرد.
و برای الارم دادن باید دوربین بوسیله کابل rs232 (اگه اشتباه نکنم) که همون کابل lan هست برای شبکه کردن و از طریق سیستم کامپیوتر اعلام کردن استفاده میشه.
...
خوب چند دوربین دید در شب کیفیت مناسب با قابلیت lan و یک دی وی ار و هارد برای ذخیره اطلاعات و کابل و سوکت های مخصوص برای نصب دوربین ها و یک منبع تغذیه مناسب (ups) و یک سیستم کامپیوتر , فکر کنم اینا نیاز باشه. با توجه به قیمت 120 تومنی که اقا علی فرمودن ببینید به چند دوربین نیاز دارین که حرفه ای طراحی باشه به گونه ای که یک دوربین هم فضا رو داشته باشه و هم از دوربین بعدی خودش محافظت کنه . چون قطع کردن دوربین کار زیاد سختی نیست.
یو پی اس هم اگر فقط برای دوربین استفاده بشه که حدودا 800 هزار تومنی میشه تقریبا.

bolghanabadi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز:gol:
واقعا خوشحالم که صمیمانه منو کمکم میکنید،دست همه مرسی....
من چند جا به فاصله 3/4کیلومتری باید این سیستم امنیتی رو داشته باشم و اگه این سیستما هم با dcکارکنه ونیروی متخصص برای کار باهاشو لازم نداشته باشه خیلی عالی میشه.
دوستان و اساتید بزرگوار حسابی خسته نباشید من بازم منتظر نظراتتون هستم....
:smile: