گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sarvejahan

عضو جدید
ادم های زیادی دیدم که اولویت و نیازشون کار بوده برای همین اصلا از لیسانسشون استفاده نکردن و با فوق دیپلم وارد بازار کار شدن و با حقوق خوب و امنیت شغلی بالا و آرامش خاطر تقریبا رسمی شدن، ارشد هم خوندن البته با توقع کمتر یا از یه دانشگاه خوب شبانه و 3یا 4 ساله تمام کردن و بعد از چند سال در ازمون داخلی اون شرکت ارتقا مدرک دادن تا لیسانس( که من این سبک نمی پسندم چون ممکنه باعث بشه خودت از سرپرست بالا تر ببینی که همین جور هم هست و دل به کار ندی و از نظر روحی هم به آدم فشارمیاد که باید یه ادم با سواد پایین تر از خودش تحمل کنه)

قصدم هرگز تضعیف روحیه نیست و معتقدم کسی که احساس توان علمی بالایی داره و تشنه علمه حتما حتما حتما باید حداقل تا ارشد ادامه بده و فقط هم درس بخونه و به هیچ چیز دیگه مخصوصا نگرانی بازار کار فکر نکنه
هرکسی یه نظری داره ولی کار باعث ارامش بیشتر فرد و در ضمن جهت دهی بهتر به زندگی میشه پس هردوتاش با هم باید باشه خیلیا رو دیدم با درس بدون کار که الان استاد دانشگاههای بزرگی هم هستند ولی تو ساخت یه ربات درستو حسابی میمونن
البته اینا رو گفتم تا به فکر کار هم باشین اما الان اگه این چند ماهو برا ارشد وقت بذارین زیاد برا کارتون ضرر نمیبینین

sarvejahan

عضو جدید
دقیقا، من اگه بخوام کسی رو جذب کنم که حتی دکتری باشه و یکی دیگه لیسانس، و هر دو حقوق یکسان بخوان (بر فرض) اولویت من با کسی هست که سواد و تجربه عملی بالاتری داره و در عمل هم حتما این رو در برنامه هایی که داریم پیاده میکنم.
ان شاالله تو هردوتاش موفق باشین

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود
دوستان کسی کتابی میشناسه که فرمولها قضایای ریاضیات باشه .
مخصوصا برای ریاضیات دانشگاهی
من خودم اینو دارم : فرمولها وقضایای ریاضی
ولی میخوام بیشتر در مورد ریاضی 1-2 باشه :D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه !
آقا من از امروز شروع کردم الکترومغناطیس رو از رو رهیافت دیانی میخونم.
این کتاب عالیه من یچ ایده ای از مغناطیس تو ذهنم نبود اما امروز تو 4 ساعت فصل 1 رو خوندمو اکثر مساله هاشو بدون غلط حل میکردم.
این واسه منی که هیچی از مغناطیس بلد نبودم یه انقلابه !!!!!!!!!!!!!!!!:)

rezarst1911

عضو جدید
سلام به همه !
آقا من از امروز شروع کردم الکترومغناطیس رو از رو رهیافت دیانی میخونم.
این کتاب عالیه من یچ ایده ای از مغناطیس تو ذهنم نبود اما امروز تو 4 ساعت فصل 1 رو خوندمو اکثر مساله هاشو بدون غلط حل میکردم.
این واسه منی که هیچی از مغناطیس بلد نبودم یه انقلابه !!!!!!!!!!!!!!!!:)

این کتاب ماله کنکور ارشده یا درسی؟
من دارم از رو مدرسان و پارسه میخونم و به نظرم فصل اول مدرسان خیلی بد گفته شده

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال:
اگه شما میخواستین یه مهندس رو جذب کنید و دونفر متقاضی داشتین که یکیش فوق لیسانس بود بدون تجربه کاری و اون یکی لیسانس با دوسال تجربه کار کدومو انتخاب میکردین؟ حاضر بودین یه فوق لیسانسی که تجربه نداره رو ترجیح بدین و یه حقوق بیشتری هم بهش بدین؟
ارشد بیشتر برای کارای تحقیقاتی ارزش داره و صنعت نیاز چندانی به تحصیلات بالا نداره هرچند که رفته رفته بخاطر افزایش لیسانسه ها برای کاهش متقاضیا از متقاضیا فوق لیسانس میخوان اما مطمئنا کسی که تجربه بیشتری داره تو اولویته شما هم فرصتای شغلی رو از دست ندین اما به فکر ارشد هم باشین چون ارشدو هر وقت بخوای میتونی بخونی اما به فکر روزی باش که بعد دوسال تلاش بری متقاضی شی و ازت سابقه کار بخوان
البته با غضه خوردن هم چیزی درست نمیشه اگه فرصت شغلی ندارین با جدیت ارشدو بخونین تا یه جای خوب مثل تهران قبول شین اونموقع حتما کار پیدا میکنین

هر دو شون
اونکه مهندسه تجربه کاری داره استخدام می کنم برام خوب کار کنه
اونی که فوق داره استخدام میکردم فقط بیمه اش می کردم که رتبه شرکتم بالا بره
---------------
اما ایده من این جوریه وقتی دانشجوی فوق شدم هر دو رو انجام میدم هم درس میخونم هم کار بعد ارشد هر جا رفتم اولیت اول باشم

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درسیه،راستش من اول میخوام درس رو تموم کنم بعد کنکوری بخونم،پارسه خیلی خوبه اما انگار کامل نیست،کتاب دکتر طاهری انتشارات جهش رو تعریفشو زیاد شنیدم

alidodar1

عضو جدید
این کتاب ماله کنکور ارشده یا درسی؟
من دارم از رو مدرسان و پارسه میخونم و به نظرم فصل اول مدرسان خیلی بد گفته شده

متن کتاب و مثال های مدرسان و پوران کاملا از کتاب گریفیث کپی شده و بعضی دیگه از مثال ها هم مال سال های ابتدایی کنکور الکترومغناطیس هستن (67 به بعد) که محاله از ایده هاش تو سوالات کنکور استفاده بشه . به علاوه این کتاب بردارهای یکه رو با i^ j^ k^ و توزیع بارها هم با علائم کتاب گریفیث منطبقه (مثلا توزیع بار سطحی با سیگما نشون داده شده) و ممکنه واسه کسایی که تو دانشگاه چنگ خوندن یا استادشون از کتاب چنگ بهشون جزوه گفته به مشکل بخورن.
به علاوه هیچ نبوغی در حل مسائل استفاده نشده و فقط خواستن با هر زبونی که خودشون راحت بودن مساله رو حل کنن و فقط به جواب برسن.
در فصل میدان در حل تست های کنکور خیلی کم به تقارن توجه شده و یکی از تست های فکر میکنم سای 75 رو بازه انتگرال رو از منفی بینهایت تا بینهایت گرفتن که فقط حجم محاسبات رو برده بالا و بخاطر تقارن کارتزینی میتونستن فقط از منفی یک تا یک انتگرال بگیرن تا محاسبات راحت تر باشه.
به دوستان مخصوصا کسانی که ضعیف هستن توصیه میشه اصلا سراغ کتاب های الکترومغناطیس مهندس شفیعی نرن!(انتشارات مدرسان و پوران)
البته سومین کتاب الکترومغناطیس ایشون هم ظاهرا در راهه! از انتشارات سری...!

Z A H R A

عضو جدید
سلام
دوستان بنده امسال رتبه خوبی نیاوردم و تقریبا مطمئنم که دانشگاه خوبی قبول نمیشم اما یه حسی تمام وجودمو گرفته و مانع از درس خوندم شده واسه کنکور بعد
به نظر شما اگه از بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته بخونم مشکلی پیش نمیاد؟یا اینکه دیر نیست؟وضعیت درسیم در حد متوسط رو به بالاست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

سلام
دوستان بنده امسال رتبه خوبی نیاوردم و تقریبا مطمئنم که دانشگاه خوبی قبول نمیشم اما یه حسی تمام وجودمو گرفته و مانع از درس خوندم شده واسه کنکور بعد
به نظر شما اگه از بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته بخونم مشکلی پیش نمیاد؟یا اینکه دیر نیست؟وضعیت درسیم در حد متوسط رو به بالاست.
بهتره درسهایی رو بخونی که اگه قبول شی هم بدردت بخوره بیکار نشین

hbd.2006

اخراجی موقت
سلام

به نظرم بري دانشگاه بهتره تا يك سالت بره.....

كه با حداقل حقوق....

يه سال معادل 12*500= شش ميليون تومان ناقابل!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
به نظرم بري دانشگاه بهتره تا يك سالت بره.....

كه با حداقل حقوق....

يه سال معادل 12*500= شش ميليون تومان ناقابل!

دانشگاه رفتن چه ربطی به حقوق داره؟
به نظرت کسیکه دانشگاه خوبی درس بخونه راحت صاحب شغل میشه یا کسیکه یه دانشگاه ضعیف بی نامو نشون درس بخونه؟ اونیکه بره یه دانشگاه ضعیف درسشم تموم شه خیابونارو متر میکنه شغل نیستش

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام

بسلام
اگه حدتون خوب به بالا هستش بمونید و یه سالم زحمت بکشید.
بهتره از همین الان شروع کنید با روزی 3 4 ساعت کث بتونید تا موقع اومدن نتیجه بتونید اونموقع ساعت درس خوندنتونو به 8 9 ساعت برسوندی.زیاد وقت نداریدا.دو ماه گذشته

hbd.2006

اخراجی موقت
بسلام
اگه حدتون خوب به بالا هستش بمونید و یه سالم زحمت بکشید.
بهتره از همین الان شروع کنید با روزی 3 4 ساعت کث بتونید تا موقع اومدن نتیجه بتونید اونموقع ساعت درس خوندنتونو به 8 9 ساعت برسوندی.زیاد وقت نداریدا.دو ماه گذشته

من امكاناتم جور نبود سال آخر بيخيال شدم.....

I think its too late

llvll.asoud

کاربر ممتاز
البت با عيدي كه دوماه حقوق مي گيريد و مزاياي سالانه ميشه هفت ميليون ناقابل:w21:

استاد ما که توی صنعت دستی داره و کار میکنه دانشجوی دکترای الکترونیکه.میگف من 6 7 تا دوست داشتم که تهران میخوندن.ارشدشونو که گرفتن رفتن توی شرکتهای خصوصی کار میکنن ماهی 7 8 میلیون میگیرم مخابرات سیستم

ghalndar

عضو جدید
با سلام خدمت همه
من یک تازه وارد هستم !
چه تاپیک های خوبی
کلی از سوالات م پاسخ داده شد متشکرم
اما هنوز کلی سوالات شخصی دیگر دارم
بهتره اول خودمو معرفی کنم
بنده مهر که بشه میرم ترم دو کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیق در دانشگاه ازاد شوشتر(خوزستان) با توجه به اینکه دوره کارشناسی ناپیوسته ما 5 ترم هست و چهارترم دیگه دارم تا فارغ التحصیلی ، برای ارشد تمایل دارم در دانشگاه های دولتی تهران یا شیراز ادامه تحصیل دهم (به لطف خدا) در رشته کنترل،بسته اموزشی ماهان و کلاس حضوری مدار و الکترونیک ثبت نام کردم(استاد کهن)
0) ایا یه معدل 14 با ضعف تحصیلی و پایه خیلی ضعیف می تونه تو دوسال خودشو بکشونه بالا و انتظار قبولی در دانشگاه های خوب رو داشت (واقع بینانه)؟
1)برای رشته کنترل،ظرفیت کدوم دانشگاه ها زود تر پر میشود یعنی ترافیک رتبه برتی ها بیتشر سمت کدوم دانشگاه هست(برای گرایش کنترل)
2)بنده بسته آموزشی ماهان رو تهیه کردم (کنترل خطی مدار و الکترونیک و زبانش برام خوب بود ،خوشمان آمد ساده برای سطح من بنظرم خوب بود)ایا منبع خاص دیگری لازم هست (هم برای تست هم مرجع) اخه میخام معدلمو تو دانشگاه ببرم بالا!
3)در دانشگاه ما کلا درس معادلات دیفرانسیل و تجزیه تحلیل سیستم تدریس نمیشود یعنی اصلا در دانشگاه نمیخونیمش(چون کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیقم) وخیلی ضعف دارم پیشنهاد شما برای این دو درس چی هست؟
4)و سوال اخر ایا تفاوت چندانی داره که کدوم یک از دانشگاه های تهران میخونیم مثلا واقعا بر اینده ای حرفه ای ما تأثیر گذاره که خواجه نصیر خوندیم یا امیرکبیر یا علم صنعت؟

باتشکر

hbd.2006

اخراجی موقت
استاد ما که توی صنعت دستی داره و کار میکنه دانشجوی دکترای الکترونیکه.میگف من 6 7 تا دوست داشتم که تهران میخوندن.ارشدشونو که گرفتن رفتن توی شرکتهای خصوصی کار میکنن ماهی 7 8 میلیون میگیرم مخابرات سیستم

خوشخياله استاد...... استاد دانشگاه خودمون ارشد داشت زماني كه من كارشناسي مي خوندم 1.500 حقوق داشت. فيش حقوقيش رو خودم ديدم.:D

البته بعد يه سال شايد نيم تا ديگه برسه. اونم اگه همه چي تموم باشي.

دكتراي الكترونيك كه بابا اوه كي بره اين همه راه رو گرفتي ما رو؟!:huh:
مگه چند نفر قبول ميشن تو كشور؟؟
....... ما دانشجوي ارشديم اگه خدا بخواد سه ترم ديگه داريم. مخابرات/سيستم.

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه
من یک تازه وارد هستم !
چه تاپیک های خوبی
کلی از سوالات م پاسخ داده شد متشکرم
اما هنوز کلی سوالات شخصی دیگر دارم
بهتره اول خودمو معرفی کنم
بنده مهر که بشه میرم ترم دو کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیق در دانشگاه ازاد شوشتر(خوزستان) با توجه به اینکه دوره کارشناسی ناپیوسته ما 5 ترم هست و چهارترم دیگه دارم تا فارغ التحصیلی ، برای ارشد تمایل دارم در دانشگاه های دولتی تهران یا شیراز ادامه تحصیل دهم (به لطف خدا) در رشته کنترل،بسته اموزشی ماهان و کلاس حضوری مدار و الکترونیک ثبت نام کردم(استاد کهن)
0) ایا یه معدل 14 با ضعف تحصیلی و پایه خیلی ضعیف می تونه تو دوسال خودشو بکشونه بالا و انتظار قبولی در دانشگاه های خوب رو داشت (واقع بینانه)؟
1)برای رشته کنترل،ظرفیت کدوم دانشگاه ها زود تر پر میشود یعنی ترافیک رتبه برتی ها بیتشر سمت کدوم دانشگاه هست(برای گرایش کنترل)
2)بنده بسته آموزشی ماهان رو تهیه کردم (کنترل خطی مدار و الکترونیک و زبانش برام خوب بود ،خوشمان آمد ساده برای سطح من بنظرم خوب بود)ایا منبع خاص دیگری لازم هست (هم برای تست هم مرجع) اخه میخام معدلمو تو دانشگاه ببرم بالا!
3)در دانشگاه ما کلا درس معادلات دیفرانسیل و تجزیه تحلیل سیستم تدریس نمیشود یعنی اصلا در دانشگاه نمیخونیمش(چون کارشناسی ناپیوسته کنترل ابزار دقیقم) وخیلی ضعف دارم پیشنهاد شما برای این دو درس چی هست؟
4)و سوال اخر ایا تفاوت چندانی داره که کدوم یک از دانشگاه های تهران میخونیم مثلا واقعا بر اینده ای حرفه ای ما تأثیر گذاره که خواجه نصیر خوندیم یا امیرکبیر یا علم صنعت؟

باتشکر

سلام خوش اومدی.
اینکه شما چه معدلی داشتید دلیل بر عدم موفقیتتون توی کنکور نمیشه.اصلا کلا سوالای تستی با تشریحی فرق میکنه دلیل نمیشه که مثلا وقتی توی یه درسی 10 شدی یعنی اون درسو خیلی ضعیفی یا هرچی
من خودم معدلم 14.55 هستش و خیلی هم امیدوارم و مصمم
من دوستی داشتم با معدل 18.5 و سهمیه اولی رتبش شد 2000 قدرت
در مورد گرایش کنترل اول تهران بعد شریف امیرکبیر و خواجه نصیر
مایی هم که این درسارو پاس کردیم ماله خیلی وقت پیشه دو سه سال پیش و اینکه همشو شب امتحان خوندیم در واقع هیچی یادمون نیستش

llvll.asoud

کاربر ممتاز
نه به جدت رشته خود من هم همينه دوستام هر جا ميرن ميگن سابقه نداري 500 بيشتر جا نداره.;)

خوشخياله استاد...... استاد دانشگاه خودمون زمان كارشناسي مي خوندم 1.500 حقوق داشت. فيش حقوقيش رو خودم ديدم.:D

البته بعد يه سال شايد 5 برسه. اونم اگه مه چي تموم باشي.
اگه شركت براي خودت باشه شايد يه 10 تايي دستت رو بگيره.

بهتره برید از استاد کهن یا تقدسی هم بپرسید موقعیت شغلی مخابرات سیستم در شهر تهران خیلی خوبه.بهتره برید بپرسید که کدوم یک از گرایشها موقعیا شغلی بیشتری براشون ایجاد میشه در شرایط مساوی از لحاظ سواد و کار بلدی
خوش خیال نیس استاد ما.خیلیم کارش درسته یعنی طوری تعریف میکرد که معلوم بود خودشم حسرت میخورد

hbd.2006

اخراجی موقت
بهترين حقوق در حد عرف و معمول سه ميليون ......

البته خيلي ها با قابليت هايي كه دارن ممكنه بالاتر بگيرن. ديگه طرف بايد شزن باشه:smile:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بهترين حقوق در حد عرف و معمول سه ميليون ......

البته خيلي ها با قابليت هايي كه دارن ممكنه بالاتر بگيرن. ديگه طرف بايد شزن باشه:smile:

واسه فردی با مدرکه کارشناسی ارشد میگید؟
توی تهران سه میلیون پولی نیستش

hbd.2006

اخراجی موقت
بهتره برید از استاد کهن یا تقدسی هم بپرسید موقعیت شغلی مخابرات سیستم در شهر تهران خیلی خوبه.بهتره برید بپرسید که کدوم یک از گرایشها موقعیا شغلی بیشتری براشون ایجاد میشه در شرایط مساوی از لحاظ سواد و کار بلدی
خوش خیال نیس استاد ما.خیلیم کارش درسته یعنی طوری تعریف میکرد که معلوم بود خودشم حسرت میخورد

الان من خودم plc زيمنس بلدم ..... avr ميكرو كنترلر بلدم..... آيلتس 6 دارم....... مدار طراحي كردم..... كار پاره وقت پيدا نمي كنم! 500 بيشتر وجود نداره!

فقط خدا كنه مدرك بگيريم به قول شما بريم تو ميليون:smile:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
الان من خودم plc زيمنس بلدم ..... avr ميكرو كنترلر بلدم..... آيلتس 6 دارم....... مدار طراحي كردم..... كار پاره وقت پيدا نمي كنم! 500 بيشتر وجود نداره!

پیدا کردن کار پاره وقت یکم سخته قبول کن.
الانم همه جا سابقه میخوان به نظرم بهتره یه سالی با 500 تومن بگذرونی که واست سابقه کار باشه.من باشم با همون حقوق میرم بخاطر سابقه کارش

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا