لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

EECi

مدیر بازنشسته
با تشکر از پاسختون
بهتون تبریک میگم چون خیلی روشهای خوبی رو تو زندگیتون در پیش گرفتید. اما از اونجایی که فکر میکنم الگو برداری از زندگی آدمهای موفق از صد بار مراجعه به مشاور و روانشناس بهتر هست می خواستم کمی ریزتر وارد مسایل بشم.
گفتید که به حرف منفی یا غیر منطقی دیگران توجه نمی کنید. اگر این دیگران معلم . استاد . مدیر یا پدر و مادرتان یا کسی که خودتان خیلی قبولش دارید باشد چطور؟ باز هم می توانید به حرف منفی آنها توجه نکنید؟ اگر می توانید کمی راجع به آنچه در ذهنتان می گذرد توضیح دهید.
سوال بعدیم اینه که آیا موقع تحصیل زمان امتحانات یا موقع پاسخگویی سر کلاس یا موقع کنکور دچار استرس می شوید یا نه؟و اگر نمی شوید می تونید بگید چطور و چرا؟
گفتید که اشتباه بخشی از زندگی آدمه. آیا در کل آدمی بودید که پراشتباه ظاهر می شدید یا کم اشتباه؟ برای افراد پراشتباه هم پیشنهاد میدید که از اشتباه کردن نترسند و به خودشون اجازه اشتباه کردنو بدن؟
آیا خودتان را مهمترین فرد در زندگی به حساب میارید و سعی می کنید به خودتان بیشتر از همه ارزش بدهید؟
ممنون میشم وقت بگذارید و به این سوالات پاسخ بدید.
از نظر بقیه دوستان هم استقبال می کنم.
ممنون
:gol:
کمک گرفتن از مشاورین می تونه خیلی به ساختن شخصیت قوی ، کمک کنه

من فکر می کنم رفتار دیگران با ما ، آینه رفتار ما با خودمان هست
بخشی از این نظرات منفی بخاطر رفتار خود فرد است
باید رفتار حرکتی و محتوای حرف ها طوری باشه که زمینه سرزنش و اظهار نظر منفی ، توسط دیگران رو فراهم نکنه. باید صحبت فعال با طرف مقابل داشته باشید و حدود و حریم خودتون رو براش مشخص کنید( بصورت غیرمستقیم بهتره)
بخشی از این نظرات منفی هم بخاطر ذات طرف مقابل هست که نباید زیاد جدیشون بگیرید .

اگر این افراد( از هر دو نوع بالا ) پدر و مادر شما باشند ، بهتره همه عکس العمل های شما با احترام حداکثری باشه . قضیه پدر و مادر جداست و نباید از شما رنجیده بشن. ولی این به این معنی نیست که در زندگی شخصی شما دخالت سو و منفی کنند. (البته در 99٪ پدر و مادر ها خوبی و خیر فرزندانشون رو می خوان)

بله سر امتحان های حساس و سخت ، دچار استرس میشم ، ولی هرچقدر که تسلطم روی مباحث بیشتر باشه استرسم کمتر میشه. سعی می کنم موقع امتحان فقط تمرکزم روی سوالات باشه و به نمره و نتیجه فکر نکنم . اولش سوالات اسون رو جواب میدم و بعدش میرم سراغ سوالات بعدی . در مورد کنکور بهترین راه برای بهتر نتیجه گرفتن این هست که توقعاتتون رو از نتیجه کنکور بیاریید پایین و در طول امتحان با توجه به شرایط حرکت کنید . اول سوالات اسون رو حل کنید و بعدا به سراغ سوالات متوسط و سخت برید. قبل کنکور ، سعی کنید شبیه سازی کنید و بارها شرایط کنکور رو تجربه کنید . انتظار هر نوع سوالی رو در کنکور داشته باشید. توکلتون هم بخدا باشه و به مصلحت خدا راضی باشید

مهارت در زندگی بیشتر از طریق اجتماعی و مطالعه و تربیت خانوادگی بدست میاد . تجربه کردن همه چیز درست نیست ، از تجارب دیگران استفاده کنید . من بیشتر اشتباهاتم رو قبل از رسیدن به بلوغ فکری انجام دادم . الان قبل اینکه بخوام کار مهمی انجام بدم مشورت و مطالعه می کنم و بعد تصمیم می گیرم . اشتباهات جزئی بازم پیش میاد ولی اشتباهات کلی به ندرت .

مهمترین افراد برای من در زندگیم علاوه بر خدا ، خانواده ام هست ، سعی می کنم اهداف و کارهام طوری باشه که در جهت منافع خودم و خانواده ام و اجتماع باشه . بله به شخصیت خودم ارزش زیادی قائلم
:gol:

Asa l

عضو جدید
افکار خودکشی

افکار خودکشی

می خوام بیشتر درمورد افکار خودکشی بدونم من از این افکار زیاد دارم ولی جرات انجام دادنش رو ندارم نمی دونم چکار کنم بعضی وقتا خیلی اذیتم میکنه
بهش فکر می کنم ولی بازم که بیشتر فکر می کنم میبینم تواناییش رو ندارم

palang-sorati

عضو جدید
می خوام بیشتر درمورد افکار خودکشی بدونم من از این افکار زیاد دارم ولی جرات انجام دادنش رو ندارم نمی دونم چکار کنم بعضی وقتا خیلی اذیتم میکنه

سلام

به نظرم اگر شما تحت فشار روحی هستید به یک روانشناس مراجعه کنید
چون خیلی بهتر می تواند شما را درمان کند

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوبه جرئت انجامشونداری چون هنوزبه زندگی وزیباییاش توآینده امیدداری
خودکشی راهیه واسه خلاص شدن ازمشکلات وگرفتاریاالبته آدمااین فکرومیکنن که بامردن همه چی تموم میشه
اکثرآدمهاوبیشترجوونااین افکارمرگ وخودکشیوتوسرشون دارن وگاهاتامرحله ی اجراپیش میرن ولی لحظه ی آخرازانجامش پشیمون میشن
بیشترزمانی خودکشی میادتوذهن که مشکلات ودغدغه های عشقی یاعاطفی پیش بیادوآدم فکرمیکنه دیگه به بن بست رسیده
وهیچ راهی نداره جزمردن
بت پیشنهادمیکنن به مسائلی که توروبه فکرکردن به خودکشی وادارمیکنه فکرنکنی بهترین راه سرگرم شدن ومنحرف کردن ذهن به کارای دیگه اس به کارایی که دوس داری
خلوت کردن تنهاشدن وبه جنبه هاوخاطرات بدزندگی فک کردن آدماربه افکارخودکشی وامیداره
هروقت فکرخودکشی اومدتوذهنت به چیزای خوب فکرکن نذارتوذهنت راههای خودکشی بیاد
اگه تورخت خابی که فکرتوبافکرای جالب،برنامه ریزی واسه آیندت مشغول کن
اگه تووطول روزاین فکرااومدسراغت خودتوباکتاب خوندن،نت ،ورفتن به جاهایی که دوس داری خودتومشغول کن
اگه این افکاربدتوذهن جمع بشن وباهاش مقابله نکنی حالت افسردگی تااونجایی پیش میره که بی ارادی میری به سمت خودکشی
وشایدم این فکراجلوگیری کنه ازتمرکزتووکارای روزمره ویه حس ناامیدی ویاس بوجودبیادکه ازپیشرفت وآینده ایده آل جلوگیری کنه

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم حتما با یه مشاور صحبت کنین حرفای دلتونو بهش بزنین.
اعتماد کنین و نترسین

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنظرم قرص برنج رو امتحان کن.جواب داده.من تضمین میکنم....شک نکن

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه این چند اصل پایین رو یادگرفته و رعایت کنی افکار خودکشی ازت دور میشه
این افکار معمولا زمانی سراغ انسان میان که هدف و امیدش رو از دست میده و ما میتونیم با ساختن شخصیتی محکم در برابر این چنین افکار مقاوم باشیم . پاینده باشی

* آموختن مهارتهای زندگی :
آموختن و تقویت مهارت های زندگی از اصول مهم در پیشگیری از افسردگی است. داشتن مهارت کنترل بر جریانات و حوادث زندگی علاوه بر تقویت اعتماد به نفس مردم، از عواقب تلخ بعدی جلوگیری کرده و چه بسا از بروز یک افسردگی در شخص پیشگیری نماید.
مهارت های زندگی در چند اصل اساسی خلاصه می شود:
1) خودآگاهی : ابتدا شخص درون خود را به خوبی بشناسد. نیازها و خواسته ها ، نقاط مثبت و منفی، حدود و ویژگی های شخصیتی خود را خوب بشناسد و از دیگران هم در این مورد کمک بگیرد.
2)داشتن ارتباط مؤثر : که در مبحث قبلی به آن اشاره شد.
3)کنترل خشم : در زمان عصبانیت تصمیم نگیرد، حتی الامکان سخنی نگوید که موجب پشیمانی شود، موقعیت و محل را تا جایی که امکان دارد ترک کند، نوشیدن یک لیوان آب ، نفس عمیق و گفتن جملات آرام بخش به خود «الان تو عصبانی هستی، نفس عمیق بکش، قبلاً هم این اتفاق افتاده، آرامشت را حفظ کن» به شخص کمک می کند.
4) مدیریت استرس : استرس فرایندی است که فرد و محیط را تحت تأثیر قرار می دهد. به عبارت دیگر فرد در رابطه ای قرار می گیرد که فشارآورنده است و کنترل آن برای وی مشکل می شود.
اما این فشاری که فرد احساس می کند فقط شامل موضوعات منفی نمی شود بلکه وقایع مثبت هم می تواند استرس زا باشد مانند بچه دار شدن، عوض کردن خانه ، ازدواج و .....
در هر حال توانایی سازگار شدن با موقعیت جدید و استرس زا هنری است که به آن مدیریت استرس گویند و در پیشگیری از افسردگی بسیار مؤثر است.
در مدیریت استرس راه کارهای کوتاه و بلند مدت وجود دارد که در هر کدام توضیح داده می شود در برخورد با یک استرس مشخص چه باید کرد. مسائلی از قبیل خودآگاهی ، توجه به دعا و معنویت، تنفس عمیق ، تلقین جملات مثبت ، ورزش و تغذیه مناسب، که به طور مفصل در کارگاه های آموزشی به اطلاع همکاران رسانیده می شود.
5) مهارت حل مسأله : برخورد افراد با مسائل و مشکلات زندگی متفاوت است. برخی در برخورد با یک مشکل تنها پاسخ های هیجانی دارند مثلاً گریه می کنند، ناله سر می دهند ، عصبانیت خود را به سر دیگران تخلیه می کنند. برخی پاسخ های ناسازگارانه می دهند، به اعتیاد رو می آورند، اقدام به خودکشی یا فساد می کنند و عده ای هم با آرامش به حل مسأله فکر می کنند و راه های موجود را ارزیابی می کنند.
مهارت حل مسأله در مقابله با مشکلات زندگی یکی از راه کارهای پیشگیری از افسردگی است که انشاء ا... در دوره های آموزشی مفصلاً به آن پرداخته می شود.

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاترکجاس بش مشاوره صلواتی بدم؟:D
بیاپیش خودم حالت ازاین روبه اون رومیشه مطمئن باش

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
پس استار تر کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نکنه..................:cry:

اصلا یکی نیست به استارتر بگه عامو..............شیرازی چرا باید خودکشی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا ادم شیرازی باشه خودکشی کنه ضایست!!!!!!!!!!;)

آخرین ویرایش:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منم دارم یه مشاوروروانشناس میشم دیگه چراراه دوربره وپول خرج کنه بیادپیش خودم:D

من میتونم یه وقت براتون خالی کنم - پنج شنبه ساعت 8:30 تا 9
خواستن مراجع کنین

خدا بخیر کنه.
استارتر فرار کرده :w11:

به نظرم استارتر دچار افسردگی شده و افکار خودکوشی و بیانش تنها نوعی فریاد احساسات درونیشه

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصلا یکی نیست به استارتر بگه عامو..............شیرازی چرا باید خودکشی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره خیلی ضایعه اس:whistle:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز

خودکشی هم جرات میخواد......کی گفته بده؟دلیلش چیه که میگن بده؟

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

دلیلش اینه آدم اونقدسست وبی اراده میشه که مشکلاتشوبزرگ میکنه وتاب وتحملشوازدست داده
آدم بایدقوی باشه وصبرکنه که بتونه آیندشواونطورکه دوست داره بسازه نه اینکه فرارکنه به سمت اون دنیا
نمیگم آدم قوی هستم وبه مرگ وخودکشی فکرنکردم صادقانه بگم منم چن باربه خودکشی فکرکردم اماالان میفهمم خداروشکرعجول نبودم وجرئت انجامشونداشتم وگرنه دیگه تبودم که اشتباهتموجبران کنم

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

کی گفته بده؟؟؟؟:cool:

اتفاقا جرات نمی خواد................اگه ادم جرات داشته باشه با مشکلات زندگیش مواجه می شه...................نه این که خودشو بکشه..............

ادمی که خودشو می کشه یعنی ازون مشکلی که به خاطرش خودشو کشته کوچیک تر بوده...............اونوقت به نظرت اینجور ادمی جرات داره؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرت ادمه محکمیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلش اینه آدم اونقدسست وبی اراده میشه که مشکلاتشوبزرگ میکنه وتاب وتحملشوازدست داده
آدم بایدقوی باشه وصبرکنه که بتونه آیندشواونطورکه دوست داره بسازه نه اینکه فرارکنه به سمت اون دنیا
نمیگم آدم قوی هستم وبه مرگ وخودکشی فکرنکردم صادقانه بگم منم چن باربه خودکشی فکرکردم اماالان میفهمم خداروشکرعجول نبودم وجرئت انجامشونداشتم وگرنه دیگه تبودم که اشتباهتموجبران کنم

:surprised:..اون دنیا بده؟؟!!!
این دنیا خیلی خوبه؟!اینقد خوبه که هرچیم مشکلات داشته باشه باید بمونه؟؟؟!!!
الان داری اشتباهاتتو درست میکنی؟!یعنی دیگه کار اشتباهی انجام نمیدی؟!جوابات قانع کننده نبود....

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

حالا خودم کشتی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

الان زنده ای؟؟؟؟؟؟؟:redface:

پیام از دیار باقی نیست که؟؟؟؟؟؟؟؟:smile:

منم فک کردم.................اما چون روشه مناسبی پیدا نکردم گذاشتم واسه بعد!!!!!!!!!

شما چطوری می خواستی خودتو بکشی؟؟؟؟؟؟؟؟به من بگو تا منم یه تستش بکنم;)

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته بده؟؟؟؟:cool:

اتفاقا جرات نمی خواد................اگه ادم جرات داشته باشه با مشکلات زندگیش مواجه می شه...................نه این که خودشو بکشه..............

ادمی که خودشو می کشه یعنی ازون مشکلی که به خاطرش خودشو کشته کوچیک تر بوده...............اونوقت به نظرت اینجور ادمی جرات داره؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرت ادمه محکمیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused:

شما فرمودین ضایست...ضایع یعنی خوب؟
اون که میفرمایید جرات نیست اون حماقته وقتی که راهی واسه خلاص شدن از درد و رنج هست ولی بخوای خودتو زجر بدی....
من نمیدونم این دنیا چه یا این زندگی چه خوبیایی داره که اینجور چسبیدن بهش مردم.هرکیم بخواد زندگی نکنه میگن آدمه بدی بوده...
چند دلیل منطقی بگین که انسان باید زندگی کنه تا طبیعی بمیره

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
الان داری اشتباهاتتو درست میکنی؟!یعنی دیگه کار اشتباهی انجام نمیدی؟!جوابات قانع کننده نبود....

یعنی الان میری خودتو می کشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:D

من که کلی ارزو دارم.....................:biggrin:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون دنیابدنیس مهم اینه که چجوری بری اون دنیا
خدابهمون نعمت نفس کشیدن داده که توفرصتی که داریم ازش استفاده کنیم وبه آرزوهامون برسیم نه اینکه این فرصت ازخودمون بگیریم
مثال بزنم شمایه چیزیوبه کسی میدین ولی اون شخص امانت داری نمیکنه واونوداغون میکنه شماناراحت نمیشین؟درسته بهش هدیه دادین ولی دوس دارین همیشه سالم نگهش داره تاوقتی که خودش به مرورزمان ازبین بره
توزندگی هرکس یه سری اشتباهات وجودداره وهمیشگی هم هست تودوره کودکی یه اشتباهایی میکنی مثلانمره کم بگیری به خونواده دروغ بگی که مثلا20گرفتی این میشه اشتباازنظریه بچه که دروغ روبزرگترین اشتباه میدونه
دوره های بعدی هم اشتباهاتمون زیادترمیشه وقتی اشتبامیکنیم احساس میکنیم کاش نباشیم دیگه وزندگیمون بایدتموم شه بخاطرهمین شایدبه خودکشی فکرکنیم نمیدونیم اشتباهات بزرگتری هم هست که درمقابل این اشتباهاوغم هامون هیچی نیستن
من سعی کردم اشتباهای گذشتموجبران کنم وهمه چیزاونقدبزرگ نکنم که ارزش تموم کردن زندگیموداشته باشه
آره بازم اشتبامیکنم ولی بعداشتباهام سعی میکنم فکرکنم بهشون واونقدرناراحتم نکنه که بخام زندگیوازخودم بگیرم چه بسادیگرون زندگیی دارن که ازمن خیلی بدتره اصن زندگی ندارن که اگه من جاشون بودم روزی هزاربارآرزوی مرگ میکردم ولی اوناازمنم شادترن وباامیدزندگی میکنن چقدخوبه آدم زاونایادبگیره

narges.1368

عضو جدید
حالا خودم کشتی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

الان زنده ای؟؟؟؟؟؟؟:redface:

پیام از دیار باقی نیست که؟؟؟؟؟؟؟؟:smile:

منم فک کردم.................اما چون روشه مناسبی پیدا نکردم گذاشتم واسه بعد!!!!!!!!!

شما چطوری می خواستی خودتو بکشی؟؟؟؟؟؟؟؟به من بگو تا منم یه تستش بکنم;)

شما آخر روحیه دادن هستی ها