تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم من کتاب کریمی رو میخوام بخرم و جزوه معتقدی رو دارم. کتاب کریمی تنها کافیه یا جزوه معتقدی رو بخونم بعد برم سراغ کتاب کریمی؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم من کتاب کریمی رو میخوام بخرم و جزوه معتقدی رو دارم. کتاب کریمی تنها کافیه یا جزوه معتقدی رو بخونم بعد برم سراغ کتاب کریمی؟
سلام
در این باره قبلا بحث شده و میتونی تاپیکو بخونی . اما اگه خلاصه بگم معتقدی و کریمی دو سبکه متفاوت درس دادن من خودم کلاس معتقدی رو میرم و فقط از روی جزوه و کتاب خودش میخونم . فصل یک و دو کتاب کریمی رو هم خوندم من که وپایم ضعیفه خوشم نیومد . اگه میخوای کتاب کریمی رو بخونی ٬ از جزوه خود کریمی استفاده کن ٬ تو همین تاپیک جزوه پرنگ کریمی رو خودم گذاشتم میتونی دانلود کنی .
یه چیز دیگه اینکه اگه از رو کتاب کریمی خوندی ٬ چون کریمی سری فوریه رو عالی گفته تصور نکن که تا اخر همینجوریه ٬ واسه فصلایه بعدی میتونی از کتابهای دیگه مثل معتقدی و مومن زاده استفاده کنی.
در کل سعی کن تمرکزت اصلیت روی یه مولف و کتابش باشه چون همه مولفا همه چیزو گفتن با سبکایه متفاوت ٬ فقط هر جا کم اوردی اونو از یه منبع دیگه استفاده کن .

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

سلام.واسه ریاضیی مهندسی میخوای یا معادلات؟

واسه معادلات چون نخوندم نمیتونم نظر بدم ولی اگه میخوای واسه ریاضی مهندسی بخونی اگه پایت متوسطه کریمی خیلی خوبه.البته اگه الان بخوای بگیری دو جلدی هستش که چیزی حدود 50 تومن میش فک کنم.از ویژگیهاش بخوای متنش که خیلی خوبه قسمت سری فوریه و انتگرال مختلط رو عالی گفته بقیه فصل ها رو هم به جز معادلات با مشتقات جزیی و معادلات موج و گرما خیلی خوب گفته.داشتن سوالای خیلی زیاد واسه تسلط بر مباحث
کتاب مومن زاده هم میگن خوبن ولی من فقظ فصل مشتقات جزیی و معادلات موج و گرماشو خوندم که عالی گفته

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون;)

سلام.واسه ریاضیی مهندسی میخوای یا معادلات؟

واسه معادلات چون نخوندم نمیتونم نظر بدم ولی اگه میخوای واسه ریاضی مهندسی بخونی اگه پایت متوسطه کریمی خیلی خوبه.البته اگه الان بخوای بگیری دو جلدی هستش که چیزی حدود 50 تومن میش فک کنم.از ویژگیهاش بخوای متنش که خیلی خوبه قسمت سری فوریه و انتگرال مختلط رو عالی گفته بقیه فصل ها رو هم به جز معادلات با مشتقات جزیی و معادلات موج و گرما خیلی خوب گفته.داشتن سوالای خیلی زیاد واسه تسلط بر مباحث
کتاب مومن زاده هم میگن خوبن ولی من فقظ فصل مشتقات جزیی و معادلات موج و گرماشو خوندم که عالی گفته

50 تومن:confused: فک نمیکردم دو جلدی باشه وگرنه سفارش نمیدادم:D

آخرین ویرایش:

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در این باره قبلا بحث شده و میتونی تاپیکو بخونی . اما اگه خلاصه بگم معتقدی و کریمی دو سبکه متفاوت درس دادن من خودم کلاس معتقدی رو میرم و فقط از روی جزوه و کتاب خودش میخونم . فصل یک و دو کتاب کریمی رو هم خوندم من که وپایم ضعیفه خوشم نیومد . اگه میخوای کتاب کریمی رو بخونی ٬ از جزوه خود کریمی استفاده کن ٬ تو همین تاپیک جزوه پرنگ کریمی رو خودم گذاشتم میتونی دانلود کنی .
یه چیز دیگه اینکه اگه از رو کتاب کریمی خوندی ٬ چون کریمی سری فوریه رو عالی گفته تصور نکن که تا اخر همینجوریه ٬ واسه فصلایه بعدی میتونی از کتابهای دیگه مثل معتقدی و مومن زاده استفاده کنی.
در کل سعی کن تمرکزت اصلیت روی یه مولف و کتابش باشه چون همه مولفا همه چیزو گفتن با سبکایه متفاوت ٬ فقط هر جا کم اوردی اونو از یه منبع دیگه استفاده کن .

ممنون;)

دوستان بحث سوال قبلی تموم شد ولی بد نیست به صفحه 6 و7 جزوه ریاضی معتقدی که در ضمیمه هم گذاشتم یه نگاه بندازید .
این جزوه معتقدیه که تو صفحه 50 گذاشتید؟ من جزوه پارسه شو دارم با این فرق میکنه این چیه پس؟!

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون;)

این جزوه معتقدیه که تو صفحه 50 گذاشتید؟ من جزوه پارسه شو دارم با این فرق میکنه این چیه پس؟!

اره اینا فرق دارن ٬ اینا رو اقا احسان تو سایتشون گذاشتن معروفن به جزوه های طرح ۹۰ پارسه معتقدی اینا رو سر کلاساش به بچها میداد و از روی اینا تدریس میکرد . من حالا که دارم کلاسشو میرم یه جزوه بهمون داده که دقیقا درسنامش همین متنیه که در این جزوست فقط مثالاشو برداشته و خودش در کلاس فقط تست حل میکنه . شما هم اگه میخوای از روی جزوه های معتقدی بخونی همینا رو بخون .
بخصوص معادلاتش که هیچ جا جزوه به این ترو تمیزی و خوبی نمیبینی . هر اون چیزی که نیازه گفته فقط میمونه تست بیشتر که از رو کتب دیگه تست بزن . واسه ریاضی مهندسیم به ما میگه برای درسنامه همین چیزایی که تو جزون کافیه و باقی توضیحات در کتاب خودش و باقی جاها هست به قول خودش یه مشت مزخرفاته :D که نیاز نیست بخونی و همینا رو بخونی و بفهمی کافیه . در مورد کتاب معتقدیم اصلا توصیه نمیکنم بگیری چون هم گرونه ( ۳۴ هزار تومن) هم اپدیت نشده . اخرین بار سال ۸۸ اپدیت شده منم چون کلاسش میرم گرفتمش . واسه منبع تستم من چون با یه سری از اساتید برخورد دارم و ازشون سوال میکنم توصیه میکنم کتابایه سرمه ای دانشگاه تهرانو بگیری و از رو اونا تست بزنی من خودمم میخوام بگیرم . این موضوع واسه همه درساست چون ما بعد اینکه یه مطلبی رو خوندیم و ازش تست زدیم و یه جواریی قضیه رو گرفتیم باید بریم سراغ بانک تستا تا با پراکنده تست حل کردن اشنا بشیم و دیگه تست طبقه بندی شده حل نکنیم تا مشکلمون در سر جلسه حل بشه .

llvll.asoud

کاربر ممتاز
2 جلدی هست . ولی با هم نیست :-؟
یعنی میتونی فقط جلد 1 بگیری. من که اینجوری خریدم

اونطوری که من شنیدم جلد دوم فقط سوال هستش با جواباش.به نظرم بهتره هردوتاشم بگیرید.مهم سوال حل کردنه کسی با صرف خوندن متن نمیتونه درصد خوبی کسب کنه.تا با سوالای مختلف آشنا نشدی خوندن متن بی فایدس

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

اگه بخوای کریمی رو بگیری باید هر دو جلد رو بگیری چون تست تو جلد اول خیلی کمه..
جلد دوم هم حل بعضی از تستها رو ارجاع داده به جلد اول...

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اینا فرق دارن ٬ اینا رو اقا احسان تو سایتشون گذاشتن معروفن به جزوه های طرح ۹۰ پارسه معتقدی اینا رو سر کلاساش به بچها میداد و از روی اینا تدریس میکرد . من حالا که دارم کلاسشو میرم یه جزوه بهمون داده که دقیقا درسنامش همین متنیه که در این جزوست فقط مثالاشو برداشته و خودش در کلاس فقط تست حل میکنه . شما هم اگه میخوای از روی جزوه های معتقدی بخونی همینا رو بخون .
بخصوص معادلاتش که هیچ جا جزوه به این ترو تمیزی و خوبی نمیبینی . هر اون چیزی که نیازه گفته فقط میمونه تست بیشتر که از رو کتب دیگه تست بزن . واسه ریاضی مهندسیم به ما میگه برای درسنامه همین چیزایی که تو جزون کافیه و باقی توضیحات در کتاب خودش و باقی جاها هست به قول خودش یه مشت مزخرفاته :D که نیاز نیست بخونی و همینا رو بخونی و بفهمی کافیه . در مورد کتاب معتقدیم اصلا توصیه نمیکنم بگیری چون هم گرونه ( ۳۴ هزار تومن) هم اپدیت نشده . اخرین بار سال ۸۸ اپدیت شده منم چون کلاسش میرم گرفتمش . واسه منبع تستم من چون با یه سری از اساتید برخورد دارم و ازشون سوال میکنم توصیه میکنم کتابایه سرمه ای دانشگاه تهرانو بگیری و از رو اونا تست بزنی من خودمم میخوام بگیرم . این موضوع واسه همه درساست چون ما بعد اینکه یه مطلبی رو خوندیم و ازش تست زدیم و یه جواریی قضیه رو گرفتیم باید بریم سراغ بانک تستا تا با پراکنده تست حل کردن اشنا بشیم و دیگه تست طبقه بندی شده حل نکنیم تا مشکلمون در سر جلسه حل بشه .
آره کتاب سرمه ای رو هم سفارش دادم فعلاً یه جلدشو.
بابت جزوه هم ممنون:gol:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونطوری که من شنیدم جلد دوم فقط سوال هستش با جواباش.به نظرم بهتره هردوتاشم بگیرید.مهم سوال حل کردنه کسی با صرف خوندن متن نمیتونه درصد خوبی کسب کنه.تا با سوالای مختلف آشنا نشدی خوندن متن بی فایدس

بله با حرفتون موافقم :دی
ولی متاسفانه اون موقع که من مخواستم بخرم کتابو همو گفتن نیازی به جلد 2 نیست . منم نخریدم حالا گرونتر شده :cry:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بله با حرفتون موافقم :دی
ولی متاسفانه اون موقع که من مخواستم بخرم کتابو همو گفتن نیازی به جلد 2 نیست . منم نخریدم حالا گرونتر شده :cry:

بهتر تا گرونتر نشده بری بخری به نفع خودته.
من که سه سال پیش گرفتم تک جلده :دی
قبلنم گفتم شما متن بخونی تست حل نکنی به هیچ جا نمیرسی ولی تست حل کنی متن نخونی حداقل 30 درصد سوالارو میتونی بزنی :دی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر تا گرونتر نشده بری بخری به نفع خودته.
من که سه سال پیش گرفتم تک جلده :دی
قبلنم گفتم شما متن بخونی تست حل نکنی به هیچ جا نمیرسی ولی تست حل کنی متن نخونی حداقل 30 درصد سوالارو میتونی بزنی :دی

چاپ پارسال باشه مشکلی نداره ؟؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
چاپ پارسال باشه مشکلی نداره ؟؟

ماله من چاپ 89 هستش تک جلدیه.این دو جلدیشم ندیدم ولی انگار تستاش اضافه شده مثلا ماله من تستای فصل سری فوریه 117 تاس ولی انگار این جدیدا 172 3 تاس .یکیم ماله من جواب تشریحی نداره فقط گزینه درستو نوشته.برو از دست دوم فروشیا بگیر یا این بچه هایی که سال پیش میخوندن
مهم اینه سوال به اندازه ای که بتونی توی اون فصل مسلط بشی حل کنی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
امروز ریاضی شروع کردم
خوب بوده تا الان :دی
فقط 2 تا سوال :

1 : چجوری شکل یه تابع رسم کنیم ؟؟ (یکی از مشکلات بزرگ من تو این چند سال همین رسم شکل توابع بوده :D )
مثال :

100_7750.jpg

2 : چجوری از روی شکل تشخیص بدیم که زوجه یا فرد ؟؟

890031156

کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
امروز ریاضی شروع کردم
خوب بوده تا الان :دی
فقط 2 تا سوال :

1 : چجوری شکل یه تابع رسم کنیم ؟؟ (یکی از مشکلات بزرگ من تو این چند سال همین رسم شکل توابع بوده :D )
مثال :

مشاهده پیوست 165139

2 : چجوری از روی شکل تشخیص بدیم که زوجه یا فرد ؟؟
سلام علیک!
1رسم توابع با نقطه یابی ه یام باید شکل تابع رو از قبل بدونی/نقطه ی بابی تو بازه ی مذکور بهتره
2زوجو فردم اگه نسبت به محور عمودی متقارن بود زوج اگرم نسبت به مبدا متقارن بود فرد!:)

ehsan0641

کاربر بیش فعال
آقا این قسمت نگاشتو باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟ :mad:تورو خدا یکی بگه چطوری باید این قسمتو خوند؟:wallbash::wallbash::wallbash: تمام ریاضی مهندسی رو کار کردم فقط این نگاشت مونده!!! حیفم میاد نخونمش چون وقت هست و ریاضی مهندسی رو هم خوب کار کردم حیفه امتیاز این قسمت بهمین راحتی از دست بره. لطفا کمک کنید.

alidodar1

عضو جدید
آقا این قسمت نگاشتو باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟ :mad:تورو خدا یکی بگه چطوری باید این قسمتو خوند؟:wallbash::wallbash::wallbash: تمام ریاضی مهندسی رو کار کردم فقط این نگاشت مونده!!! حیفم میاد نخونمش چون وقت هست و ریاضی مهندسی رو هم خوب کار کردم حیفه امتیاز این قسمت بهمین راحتی از دست بره. لطفا کمک کنید.

نگاشت رو مهندس کریمی فوق العاده گفته.
البته باید یه کم هم ریاضی بلد باشی!

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که جزوه معادلات معتقدی رو دارید یه لطف میکنید ببینید معادلات با همین سرفصلایی که براتون میذارم؟ جزوه من برای سال 86هست:w05:
تو فهرست جزوه من تا صفحه 81 زده درسته؟ممنون میشم کمکم کنید.

IMAG0169.jpg

IMAG0171.jpg

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

سلام
دوستانی که جزوه معادلات معتقدی رو دارید یه لطف میکنید ببینید معادلات با همین سرفصلایی که براتون میذارم؟ جزوه من برای سال 86هست:w05:
تو فهرست جزوه من تا صفحه 81 زده درسته؟ممنون میشم کمکم کنید.

مشاهده پیوست 165292

مشاهده پیوست 165293

کلا تغییر پیدا کرده چاپ 89به بعد رو تهیه کن

ehsan0641

کاربر بیش فعال

نه داداش ریاضی بلد نیستم!!!!! تا دیروز بنایی میکردم الان یه دفعه اومدم میخوام فصل نگاشت ریاضی مهندسی رو بخونم!!!!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
نه داداش ریاضی بلد نیستم!!!!! تا دیروز بنایی میکردم الان یه دفعه اومدم میخوام فصل نگاشت ریاضی مهندسی رو بخونم!!!!!!

بابا تو انیشتین تو ریاضیدان. دوستمون منظورش این بود که پایه ریاضی 1 و 2 رو بلد باشی. ایشون شمارو نمیشناسن پس توضیحاتی که میدن باید درحدی باشه که یه منگل وقتی میخونه متنشو بفهمه چی میگه

samin_m

کاربر ممتاز
توضیح خاصی که نمیشه داد.تقسیمه دیگه.تو کتابهای دبیرستانی این بحث رو یاد میگیریم اگه نیاز داشتین یه مرور بکنید.ایشالله مشکلاتتون حل میشه.

مرسی از لطفت

منظور من این بود ک دقیقا چی رو ب چی تقسیم کنیم؟

دلیل این تقسیم کردن چیه؟(منطورم توجیه منطقی برای یادگیری منطق این روش هست)

بازم ممنون از اینکه حوصله ب خرج میدید

mohsen067

عضو جدید

دروود بر دوستان
مدتی نبودیم دلمان برای باشگاه و دوستان تنگ شده بود :D

خب در مورد سوال شما ، باید بگویم همانطور که خودتان اشاره کردید حیف است که از این قسمت ساده بگذرید و هیچ امتیازی کسب نکنید !
فصل نگاشت همانطور که دوستمان alidodar1 گفتند جزوه دکتر کریمی منبع خوبی هست ، خیلی فرمولی کار نکردن ایشان و بیشتر تلاششان بر بیان نگاشت بصورت هندسی هم بوده !
این موضوع شما را گاهی از حفظ بعضی نکات بدون فهم صحیح انها خلاص میکند .
سعی کنید جزوه ایشان که در باشگاه هم هست را گیر بیاورید و نگاهی بیاندازید
البته باید بگویم حدود 75 درصد تستهای این فصل را بصورت عدد گذاری میتوان حل کرد ! اما برای رسیدن به این مهم ، اینگونه نیست که شما بدون هیچ امادگی یکی دو تا عدد بذارین و راحت تست پاسخ بدین
باید روی این روش کار کنید تا در پیشنهاد کردن مقدار برای جایگذاری خلاق باشید و سرعت عمل داشته باشید.
نکته ی اساسی در حل تستهای نگاشت با توجه به روش جایگزینی این است که بدانیم :
1- نقاطی که درون مرز داده شده هستند بعد از نگاریده شدن توسط نگارشگر (همان تابع اف ضد) در صفحه جدید (دابلیو) نیز درون مرز قرار میگیرند !
2- نقاطی که در صفحه ضد ، خارج از مرز هستند در صفحه دابلیو پس از نگاریده شدن باز هم خارج از مرز هستند .
3- نقاطی که روی مرز هستند در صفحه ضد ، پس از نگاریده شدن در صفحه دابلیو دقیقا بر روی مرز نگاشته می شوند .

این دنیای عذاب اور و مهلکی است که نگاشت گر بر روی نواحی اعمال میکند ، همیشه نقاط محبوس و زندانی ، زندانی و محبوس باقی می مانند ، زندانی تا ابد !
نقاط بیرون مرز و ازاد هم برای همیشه ازاد و رها زندگی خواهند کرد
و نقاط روی مرز هم برای همیشه در مرز ازادی و حبس باقی می مانند.

حال در این روش شما باید به گزینه ها توجه داشته باشید ، مثلا یه جا بهتر است یه نقطه پیشنهاد بدین واسه جایگذاری که بیرون از مرز است بعد به گزینه ها نگاه میکنید که ایا پس از نگاریده شدن در صفحه دابلیو باز هم بیرون مرز است یا خیر ، ان گزینه هایی که این شرایط را نداشته باشند پاسخ تست نمی باشند
و همین طور روی مرز و داخل مرز هم به همین گونه هستند .

فقط دقت کنید ناحیه ای را باید پیشنهاد دهید که بهترین حالت باشد که گزینه های بیشتری را رد کند !
با تمرین با این روش هم میشه خیلی از این تست ها را پاسخ داد ، اما من به شما پیشنهاد میکنم که حتما و حتما روشهای دکتر کریمی رو هم بخونین چون ساده گفته و شما را درگیر حفظیات بی خود نمیکند
و تا جایی که امکان پذیر است سعی کنید با همان روشها مسئله کنید ، چون مطمئن تر و راحت تر است
این روش عدد گذاری ، روش خوبیه اما بعضی وقتها واقعا ساده نیست و شما با یکی دو تا جایگزینی نمی تونین به پاسخ تست برسید و گاهی هم جایگذاری حتی یک پیشنهاد هم در صورت گزینه ها کار وقت گیری است .
پس به نظر من سعی کنید که حتما ان روشها را بلد باشید و این مفهوم نگاشت و این دنیای نگاشت را هم بدانید که گاهی حسابی کمکتان میکند.
مانا باشید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
شاید خیلی از دوستان با این حرف من مخالف باشن ولی
نگاشت یک کلام معتقدی والسلام
وقتی قشنگ یاد گرفتی برو سراغ کریمی میبینی تستها و مثالهاش رو چقد راحت به جواب میرسی.
منو یی از دوستام که تقریبا هیچ چیزی از نگاشت یلد نبودیم با خوندن کتاب اقای معتقدی (ولی انصافا مشتی خوندیمش) این فصل رو به بهترین نحو یاد گرفتیم.
دروود بر دوستان

فقط دقت کنید ناحیه ای را باید پیشنهاد دهید که بهترین حالت باشد که گزینه های بیشتری را رد کند !
با تمرین با این روش هم میشه خیلی از این تست ها را پاسخ داد ، اما من به شما پیشنهاد میکنم که حتما و حتما روشهای دکتر کریمی رو هم بخونین چون ساده گفته و شما را درگیر حفظیات بی خود نمیکند
و تا جایی که امکان پذیر است سعی کنید با همان روشها مسئله کنید ، چون مطمئن تر و راحت تر است
این روش عدد گذاری ، روش خوبیه اما بعضی وقتها واقعا ساده نیست و شما با یکی دو تا جایگزینی نمی تونین به پاسخ تست برسید و گاهی هم جایگذاری حتی یک پیشنهاد هم در صورت گزینه ها کار وقت گیری است .
پس به نظر من سعی کنید که حتما ان روشها را بلد باشید و این مفهوم نگاشت و این دنیای نگاشت را هم بدانید که گاهی حسابی کمکتان میکند.
مانا باشید.
اتفاقا کتاب اقای کریمی خیلی خواسته نگاشت رو حفظی یاد بده.ولی وقتی نگاشت رو یاد بگیری با خوندن کتاب کریمی سرعت عملت بیشتر میشه
مخصوصا نگاشت موبیوس رو که اصلا خوب نگفته

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مرسی از لطفت

منظور من این بود ک دقیقا چی رو ب چی تقسیم کنیم؟

دلیل این تقسیم کردن چیه؟(منطورم توجیه منطقی برای یادگیری منطق این روش هست)

بازم ممنون از اینکه حوصله ب خرج میدید

ایشالا این یکی دو روزه یه توضیح اجمالی میدم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
شاید خیلی از دوستان با این حرف من مخالف باشن ولی
نگاشت یک کلام معتقدی والسلام
وقتی قشنگ یاد گرفتی برو سراغ کریمی میبینی تستها و مثالهاش رو چقد راحت به جواب میرسی.
منو یی از دوستام که تقریبا هیچ چیزی از نگاشت یلد نبودیم با خوندن کتاب اقای معتقدی (ولی انصافا مشتی خوندیمش) این فصل رو به بهترین نحو یاد گرفتیم.

اتفاقا کتاب اقای کریمی خیلی خواسته نگاشت رو حفظی یاد بده.ولی وقتی نگاشت رو یاد بگیری با خوندن کتاب کریمی سرعت عملت بیشتر میشه
مخصوصا نگاشت موبیوس رو که اصلا خوب نگفته

اصلا اینکه کسی این کتابو خونده یا اون کتابو اصلا مهم نیستش.مهم اینه که خوب خونده باشه همشون عالی گفتن
من کریمی خوندم میگم عالی گفته شما معتقدی خوندی میگی عالی گفته یکی شاید مومن زاده خونده بگه عالی گفته.بلاخره همشون میخوان یه چیزی رو یاد بدن و توی یادگیری یه مطلب خود فرد نقش مهمی داره کث مطالبو درک کنه

بالا