·▪•●سوالات و درخواست آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی ●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
آموزش نرم افزارهای در خواستی خود را در این تاپیک مطرح کنید. در صورت مشاهد هر گونه تاپیک از کاربران آن تاپیک حذف می شود.
با تشکر.

آخرین ویرایش:

taj

عضو جدید
در خواست آموزش pdms

در خواست آموزش pdms

آموزش نرم افزارهای در خواستی خود را در این تاپیک مطرح کنید. در صورت مشاهد هر گونه تاپیک از کاربران آن تاپیک حذف می شود.
با تشکر.
سلام مهندس
اگه برای دوستان امکان داره از pdms شروع کنید

az_barzzakh

عضو جدید
مدل سازی با مطلب

مدل سازی با مطلب

با تشکر.
سلام
خسته نباشید
ممنون از تمام زحماتتون
راستش من میخواستم مدل سازی دیتا های تجربی(فرموله کردن این دیتا ها) رو یاد بگیرم.استادم بهم Matlab رو پیشنهاد کرد.آموزش این کارو با Matlab میخواستم
نرم افزار دیگه ای هم هست؟
ممنمون میشم کمکم کنید.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام
خسته نباشید
ممنون از تمام زحماتتون
راستش من میخواستم مدل سازی دیتا های تجربی(فرموله کردن این دیتا ها) رو یاد بگیرم.استادم بهم Matlab رو پیشنهاد کرد.آموزش این کارو با Matlab میخواستم
نرم افزار دیگه ای هم هست؟
ممنمون میشم کمکم کنید.

فکر میکنم که همون MATLAB در این زمینه بهترین باشه :w20:
البته ، اگه کسی نظر دیگه ای داره ، ما رو هم شریک کنه . . .

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
ممنون از راهنماییت
آموزش این کار با MATLAB رو میخواستم اگه کسی داره لطف کنه واسه دانلود بذاره

میتونی از کتاب های راهنمای matlab کمک بگیری
من هم اگه آموزش الکترونیکی در این زمینه پیدا کردم میذارم برات . . .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فرضا هم متلب به صورت فیلم باشه.. اولا حجمش خیلی بالاست و دوما شما اینقدر زبانتون خوبه پس دیگه لازم نیست فیلم لاتین نگاه کنید می تونید به قسمتhelp متلب مراجعه کنید.

1000eyes

عضو جدید
آموزش PFD , P&IF

آموزش PFD , P&IF

سلام من آموزش تجزیه و تحلیل نقشه خوانی رو میخوام چند تا سوال دارم
1-جایی که 1 مهندس شیمی میخواد کار کنه در مورد نقشه های PFD , P&ID چه چیزایی باید بلد باشه؟
کسی 3تا اپیزود در رشته مهندسی شیمی-صنایع پتروشیمی داره در این مورد (نقشه ها)

1-جایی که 1 مهندس شیمی میخواد کار کنه در مورد نقشه های PFD , P&ID چه چیزایی باید بلد باشه؟
خوب pfd رو که میدن بهت باید وسیله ها رو بخوبی بشناسی تا بتونی بخونیش .
مثلا باید بدونی که این وسیله برج تقطیره یا اون یکی کمپرسور و ...
ولی وقتی p&ID رو بهت میدن شما باید در زمینه piping هم اطلاعاتی داشته باشید . چون تمام جزییات روش مشخصه . مثلا نوشته فلان جا قطر لوله چند اینچ هست و مثلا توان کمپرسور و یا بار کندانسور و ریبویلر و...
این جزییات روی نقشه وجود داره

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته

همون توضیحاتی که نیما گفت
+
اگه وقت کنم یه P&ID پترو شیراز رو دارم ، براتون اسکنش میکنم . . .

نفهمیدم چی گفتی !

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعاتي كه بهش نياز داري

اطلاعاتي كه بهش نياز داري

كسي كه ميخواد نقشه خواني كند بايد ريشه هاي علمي نقشه را بلد باشه مثلا يك مهندس شيمي بايد بيلان انرژي مواد را خوب بداند ،ترمو را بشناسد ،سيالان را كاملا بداند و از همه مهمتر در درس عمليان واحد استاد باشد اما نيازي ندارد كه لوله كشي را در بخش استاندارد هاش و مكانيكالش سر در بياره و يا بدنبال كسب اطلاعاتي از مكانيك يونيت باشه و يا چگونگي عملكرد سيستم هاي كنترل و ابرار دقيق را بداند اينا كار مهندس مكانيك و برق بطور خلاصه :
در پروسس فلو دياگرام ارتباط منطقي اجزا مورد بررسي قرار ميگيرند حتي ممكنه يك مهندس مشاور فرايند ديگري را پيشنهاد كند در اين نقشه ها مهندس شيمي كاري به جزئيات جريان سيالات و يا ابعاد يونيت ندارد ولي در نقشه هاي تفضيلي مهندس شيمي بايد در خصوص فشار ،دما و سايز لوله ها و يونيت همچنين صحت محاسبات مس و انرژي بالانس مطمئن شود در واقع در اطراف هر يو نيتي بايد يك باندري بكشي و محاسباتس را تحت كنترل قرار بدي امروزه اينكارها با پيدايش نرم افزاز هايي مثل پرو2 خيلي سريعتر و آسانتر شده

1000eyes

عضو جدید
شرح وظایف کاری یک مهندس شیمی

شرح وظایف کاری یک مهندس شیمی

سلامی دوباره - منظورم از 3تا اپیزود 3تا از پروژههایی که یک مهندس شیمی میتونه توی اون تبحر داشته باشه در مورد نقشه خوانی باشه بهتره خالا اگه چیز دیگه ای هم باشه ممنون میشم بفرستید ( در حقیقت شرح وظایف کاری یک مهندس شیمی مثلا توی پتروشیمی چیه)

سلامی دوباره - منظورم از 3تا اپیزود 3تا از پروژههایی که یک مهندس شیمی میتونه توی اون تبحر داشته باشه در مورد نقشه خوانی باشه بهتره خالا اگه چیز دیگه ای هم باشه ممنون میشم بفرستید ( در حقیقت شرح وظایف کاری یک مهندس شیمی مثلا توی پتروشیمی چیه)
البته بهتره که کسانی که هم اکنون در صنعت مشغول به کار بودند اظهار نظر کنند ولی منم یه چیزایی شنیدم
کار مهندسی شیمی میتونه در اتاق کنترل باشه
میتونه نظارت داشته باشه روی واحد
میتونه عیب یابی کنه
میتونه در زمان shut down پالایشگاه ، به بازرسی و رفع عیب بپردازه .
البته بازم میگم که فقط اینارو شنیدم

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته

البته اون وظایفی که نیما گفت رو توی ایران به مهندس شیمی دادن ، ولی در واقع وظیفه اصلی مهندس شیمی طراحی هست ، نه اپراتوری . . .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نرم افزار PDMS جز یکی از نرم افزارهای محبوب رشته های مهندسی مکانیک و شمی می باشد که بیشتر برای سیستم های لوله کشی و غیره کاربرد دارد. اگر کتابی در این زمینه پیدا کردم حتما قرار می دهم.
موفق باشید.

دقیقا
ولی فعلا مهندسای بیچاره باید امپراتور بار بیان!

کسی واسه طراحی به مهندس ایرانی اعتماد نمیکنه!
تازه وقتی صفر کیلومتری باید بری اول اپراتوری تا جا بیفتی!

amirgb

اخراجی موقت
عزيزم
براي آموزش گمبيت بايد به آموزش فلوينت مراجعه كنيد
زيرا اين 2 نرم افزار با هم لينك هستند

mamins_chem

عضو جدید
Aloha

Aloha

سلام
اگر امكان داره آموزش نرمافزار aloha را براي من بذاريد
ممنون:)

hamedd56

عضو جدید
آموزش نرم افزار OLGA

آموزش نرم افزار OLGA

لطفآ آموزش نرم افزار OLGA را در لیست آموزش نرم افزار ها قرار دهید.

xawax_h

عضو جدید
هر کسی لینک دانلود نرم افزارهای تخصصی مهندسی نفت (همه گرایشها) رو خواست به : ایمیل بده.
ممنون می شم اگه کسی eclips (یا آموزش هر نرم افزار نفتی) رو بلده ، آموزششو بزاره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
هر کسی لینک دانلود نرم افزارهای تخصصی مهندسی نفت (همه گرایشها) رو خواست به :ایمیل بده.
ممنون می شم اگه کسی eclips (یا آموزش هر نرم افزار نفتی) رو بلده ، آموزششو بزاره
اگه دوست داری بذار تا همه استفاده کنند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب عضویت که سخت نیست مهندس
عضویت با یه دعوت نامه که شما هم لطفش رو میکنین دوست من
خوب شما اگه دانلود کردین از طریق سرورهای رپیدشر آپلود کنین و اینجا بزارینش
بهتر از ارسال با میل نیست ؟
متشکر

بالا