اموزش های مربوط به: MASS in revit

kiana -m

عضو جدید
برو بچ من با توجه به پست 20 وقتی میخوام وارد محیط cconceptual massبشم..مس خالیه!!:confused:
اگر رویت 2013 داری احتمالا مشکل شما نداشتن template هستش ، میتونید فولدر metric template رویت 2011 که در program data/autodesk\rac2011/metric templat هست و کپی کنید در اینجا program data\autodesk\rac2013/templates
مشکل حل میشه

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر رویت 2013 داری احتمالا مشکل شما نداشتن template هستش ، میتونید فولدر metric template رویت 2011 که در program data/autodesk\rac2011/metric templat هست و کپی کنید در اینجا program data\autodesk\rac2013/templates
مشکل حل میشه

از کجا بیارم؟:D

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا دوتا سوال دارم:
1.چجوری میشه مخروط کشید؟
2.چجوری میشه روی massحفره ایجاد کرد؟

*Mina*

عضو
آقا دوتا سوال دارم:
1.چجوری میشه مخروط کشید؟
2.چجوری میشه روی massحفره ایجاد کرد؟

سلام بر نگین جان ، همشهری عزیز :d

1-یک مربع در محیط مس در لول 1 ایجاد کن ، حالا یک مربع خیلی خیلی کوچکتر وسط اون یکی مربع بکش و انتخابش کن و در سطح بالاتر (مثلا لول 2) قرارش بده

حالا هر دو مربع رو انتخاب کن و گزینه creat form رو بزن اینجوری مخروط مورد نظر ساخته میشه

2-اون پوسته ای از مس که مد نظرت هست رو انتخاب کن و گزینه edit profile رو بزن ، و سطح مقطع مورد نظرت رو بکش و روی مثلث کنار creat form کلیک کن تا کشو باز بشه و گزینه void form رو بزن ، اینجوری روی سطح پوسته مس حفره ایجاد میشه بعد برای عمق فرورفتگی میتونی با ابزار x,y,z عمقش رو کم و زیاد کنی .

اینم از تصویری که من الان ساختم :

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر نگین جان ، همشهری عزیز :d

2-اون پوسته ای از مس که مد نظرت هست رو انتخاب کن و گزینه edit profile رو بزن ، و سطح مقطع مورد نظرت رو بکش و روی مثلث کنار creat form کلیک کن تا کشو باز بشه و گزینه void form رو بزن ، اینجوری روی سطح پوسته مس حفره ایجاد میشه بعد برای عمق فرورفتگی میتونی با ابزار x,y,z عمقش رو کم و زیاد کنی .

اینم از تصویری که من الان ساختم :

سییییلاممم رو مات همشری:دی ..:گل
گلو مورد یک درست شد..
مورد دو هم کشیدم..درست شد..متوجه نشدم چجوری عمق بدم:Dاین ایکس و ..اینا کجان؟

آخرین ویرایش:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گلو مورد یک درست شد..

اینجوری که من بلدم باتوجه به نوع دیواری که بعدش بهش میدم و ضخامت اون دیوار میتونم ضخامت حفره رو تنظیم کنم..یه کار دیگه هم که کردم اینکه موقع کشیدن حفره با آفست کشیدم و حفرش همچینی عمیِِِِِــــــــــــــــق شد:دی

*Mina*

عضو
گلو مورد یک درست شد..

مستطیل رو بکش و حتما حتما انتخابش کن بعد گزینه void form رو بزن (مثل تصویر زیر)

بعد میتونی پوسته ای که عمق پیدا کرده (با خطر قرمز دورش کشیدم) انتخاب کنی اینجوری محورهای x,y,zنشون داده میشه و توی محور مربوطه جابه جا کنی :

*Mina*

عضو
اینجوری که من بلدم باتوجه به نوع دیواری که بعدش بهش میدم و ضخامت اون دیوار میتونم ضخامت حفره رو تنظیم کنم..یه کار دیگه هم که کردم اینکه موقع کشیدن حفره با آفست کشیدم و حفرش همچینی عمیِِِِِــــــــــــــــق شد:دی

این حرف زمانی درست از آب درمیاد که اون حفره ای که قراره عمق پیدا کنه خط هاش روی پوسته مخروط افتاده باشه و یک عمق خیلی کم پیدا کرده باشه وگرنه وقتی تبدیل به دیوار بشه اون قسمت وسط خالی نمیشه

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرف زمانی درست از آب درمیاد که اون حفره ای که قراره عمق پیدا کنه خط هاش روی پوسته مخروط افتاده باشه و یک عمق خیلی کم پیدا کرده باشه وگرنه وقتی تبدیل به دیوار بشه اون قسمت وسط خالی نمیشه

مررسی عزیــــــــــــزم..:heart:
فقط یچیزی من از دیروز درگیر حفره روی کره ام..:w09:یکی از دوستان گفت باید از نمای تاپ روش حفره بدی..این کارم کردم ولی نمیشه..:w05:احیانا روش خاصی داره آیا؟؟:cool:

mohsen2129

عضو جدید
من با revit 2014 برای پروژه نهایی طرحم را در قسمت conceptual mass
طراحی کردم و شکل آن طوری است که در 3 بعد تغییر میکند و قسمت هایی از آن را با uv جدا کرده و متریال دادم.
من به این امید بودم که طرحم را به مکس برده و رندر v-ray بگیرم،اما دیدم که متاسفانه در مکس کل طرح من را یکپارچه در نظر میگیرد و نمیتوانم به قسمت های مختلف متریال های متفاوت دهم.
برای رفع این مشکل سعی کردم به طرح دیوار دهم که دیدم چون در سه بعد تغییر میکند نمی شود روی دیوار ها قسمت هایی جدا کرد و متریال داد(وقتی میخوام به دیوار متریال بدم ضخامت دیوار را محور قرار میده نه قسمت مورد نظر وکلا با متریال به مشکل میخوره)

من چگونه میتوانم کاری کنم که در صفحه اصلی رویت(نه در قسمتedit mass) بتوانم surfaceهای mass را select کنم یعنی در واقع کاری کنم که چیزی را که به max میفرستم از حالت یکپارچه خارج کنم تا بتوانم به surface های مختلف متریال دهم.
mohsen2129@yahoo.com

mamali-architect

عضو جدید
سلام

شما یه عکس بزار ببینم منظورتون چیه

شما باید واسه دادن متریال های مختلف به این جور سطوح میتونین با void قسمتی از حجمتون رو خال کنین و دوباره با mass پوسته ای پر کنین اون قسمت خالی شده رو!حالا واسه متریا ل دادن تو محیط پروژه یا میتونین با paint متریال بدید یا میتونین تو محیط مس به مس های مختلف پارامتر متریال بدید که تو محیط پروژه بشه متربال رو عوض کرد

بازم طرحتونو ببینم بهتر میشه راهنمایی کرد

موفق باشین

mohsen2129

عضو جدید
سلام دوست من.
آقا چیزهایی که شما گفتید من میدونم مشکل من با متریال دادن توی رویت نیست.
مثلا شما فرض کنید من توی mass یک مکعب ساده طراحی کردم و هر وجه آن را یک نوع متریال دادم وقتی که میخوام این mass را وارد 3dmax کنم و به آن متریال v-ray بدم نمیشه هر وجه آن را یک مترال داد ،اونجا کل mass را یک پوسته به صورت یکپارچه فرض میکنه(مثل حالتی که از mass خارج میشوم و در صفحه اصلی revit نمیشود هر قسمت mass را جداگانه select کرد) و به تمام وجه های آن یک متریال یکسان میدهد
البته میدانم که در حالت خارج ازedit mass میشه با پینت به هر قسمت متریال داد اما وقتی به محیط 3dmax انتقال میدهم نمیشه هر متریال را تغییر داد و فقط به کل mass یک متریال میشود داد.

من آشنایی کامل با نرم افزار مکس ندارم اما قبلا از رویت به مکس انتقال داده بودم و چون mass نبود آن را یکپارچه فرض نمیکرد و میشد به هر وجه آن یک متریال داد
آیا راهی هست که من بتوانم mass را از حالت یکپارچگی در صفحه اصلی revit خارج کنم؟
و آیا در مکس جایی هست که تمام متریال های استفاده شده در حجم منتقل شده را لیست کند و بتوان هر کدام از آن ها را جداگانه با متریال جدید جایگزین کرد؟
آیا راهی وجود دارد که بشود mass را با موتور رندر دیگری رندرگرفت و متریال آن موتور را جایگزین کرد؟
پیشنهادی دیگری برای رندر بهتر از رندر رویت دارید؟( که با تشخیص surfaceهای mass و تغییر متریال آن مشکل نداشته باشه و یا همان متریال را با کیفیت بهتر رندر بگیره)
متشکرم.

mohsen2129

عضو جدید
اینم از عکس.
طرح مقابل را در رویت و قسمت conceptual mass طراحی کردم و برای رندر v-ray در محیط max با مشکل نشان داده شده روبرو میشوم.

{3D}.jpg

*Mina*

عضو
سلام دوست عزیز

در محیط رویت فکر نمیکنم این امر امکان پذیر باشه ولی در مکس میتونید جسم رو به ادیت پلی کانورت کنید و اون پلی گان مورد نظرتون رو انتخاب کنید و detach کنید و بعد از اون میتونید یک متریال دیگه به این سطح اختصاص بدید چون از بقیه جسم جدا شده

موفق باشید

mohsen2129

عضو جدید
عالی بود *mina* متشکرم
منم فکر میکنم برای این مشکل توی رویت راه حلی نیست.کلا mass رویت خیلی جا برای اصلاحو پیشرفت داره،مثل دیوار 3بعدی،کلا modify اون برای سطوح 3 بعدی ضعیفه،اتودسک میتونه براحتی مشکلات اونو برای ایجاد و تغییر و تسطیح سطوح و دیوارهایی که در 3بعد حرکت میکنند و متریال دهی به آن ها را بر طرف کنه و اونارو خیلی ساده تر کنه و مثلا اینکه add profile و edge یکی به صورت افقی ویکی عمودیه در صورتی که اگر هر دو در تمام ابعاد و جهات بودند کار را راحتتر میکرد اما سیاست اتودسک مثل اینکه اینه که مدلینگ و ادیت آنرا پیشرفته تر،راحت تر و کاربردی تر از این نکنه وهمین سیاست رو برای رندرینگ رویت نیز در نظر گرفته.
رویت میتونست یک نرم افزار کامل،بی نقص و کاربردی در تمام ابعاد برای معماران باشه ولی متاسفانه اتودسک نمیخواد چون وابستگی به دیگر محصولاتش کم میشه.

رودبرده

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من به تازگی با نرم افزار رویت آشنا شدم و نمی دونستم که برای طراحی نمای یک ساختمان باید از چه ابزاری استفاده کنم که یکی از دوستان گفتن که میشه این کار رو با modelin-place انجام داد ولی نمی دونم چه جوری میشه این کار رو روی یک ضلع ساختمان انجام داد اگه کسی می دونه لطفا راهنماییم کنه چون این آموزش هایی که شما این جا دادین یک شی ای رو جدا می سازید می خواستم بدونم مثلا میشه روی یک ضلع ساختمان که همچیش آماده هست یه قسمتی رو برجسته کرد و متریال متفاوت داد. متشکرم

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من به تازگی با نرم افزار رویت آشنا شدم و نمی دونستم که برای طراحی نمای یک ساختمان باید از چه ابزاری استفاده کنم که یکی از دوستان گفتن که میشه این کار رو با modelin-place انجام داد ولی نمی دونم چه جوری میشه این کار رو روی یک ضلع ساختمان انجام داد اگه کسی می دونه لطفا راهنماییم کنه چون این آموزش هایی که شما این جا دادین یک شی ای رو جدا می سازید می خواستم بدونم مثلا میشه روی یک ضلع ساختمان که همچیش آماده هست یه قسمتی رو برجسته کرد و متریال متفاوت داد. متشکرم
سلام
اول دستور model inplace و انتخاب کنید بعد گزینه set و بزنید و در پنجره work plan گزینه pick a plan و بزنید و سطح دیواری که میخای نما بکشی انتخاب کنید . حالا با هر دستوری که لازمه نما رو مدل کنید. کار که تمام شد مدل و انتخاب کنید و edit in place , بزنید و با دستور paint بهش متریال بدبد.

رودبرده

عضو جدید
ممنون از اینکه جوابم رو دادین ولی به چند تا مشکل برخورد کردم .
1.بعد از انتخاب دستور
model inplace پنجره ای به نام family category and parameters باز میشه که گزینه های متنوعی درش وجود داره و شما اشاره نکردید کدومش رو انتخاب کنم. 2. بعد از رسم شکل روی دیوار (با توجه به اینکه یک شکل بسته رسم کردم ) ولی صفحه ای ایجاد نشد به همین دلیل وقتی با دستور paint بهش متریال دادم و رندر گرفتم تغییری ایجاد نشد و چیزی رو نشون نداد 3. نمی دونم چه جوری می تونم اون شکل رو برجسته کنم .
لطفا اگه اطلاعات کامل و جامع تری دارید ویا اگه جزوه ای در این خصوص دارید در اختیارم بزارید . .ممنون.

artist92

عضو جدید
سلام دوستان
ممکنه بگید به چه روشی میشه این نمارو توی رویت کشید؟ البته دیوارای من منحنی هستن. لطفا راهنماییم کنید خیلی بهش نیاز دارم.
1tod.jpg

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی شما رویت 2011 رو نداری؟ اگه داشته باشی با این روشی که گفتم مشکلت حل میشه.

تمپلیت رو هم یکی از دوستان توی باشگاه گذاشته دانلود کردم..یه قسمته دیگه؟همون متریک و اینا؟ولی من هنوز وقتی میخوام از روش کانسپچوآل مس برم مسم خالیه:confused:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمپلیت رو هم یکی از دوستان توی باشگاه گذاشته دانلود کردم..یه قسمته دیگه؟همون متریک و اینا؟ولی من هنوز وقتی میخوام از روش کانسپچوآل مس برم مسم خالیه:confused:

این اون چیزیه که میگید باید داشته باشم دیگه؟؟؟پست 1702
بعدم از طریق همون آپشن و علامت پلاس و اینا آوردمش..اوکیه؟ولی هنوزم مس خالیه..ینی همینجوری که میرم تو فولدر مس پره ولی وقتی میخوام صفحه کانسپچوآل باز کنم..خالیه

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بروبچ احیانا محلی که این تمپلیت رو کپی میکنیم مهمه؟؟

jhangard

کاربر بیش فعال
بچه ها این دوره رو دانلود کنید و ببینید به صورت اصولی و کاربردی و تقریبا کامل mass در رویت رو توضیح میده من خیلی ازش یاد گرفتم. در واقع هرکس مس در رویت رو بلد نباشه نصفی از قابلیت این نرم افزار رو بلد نیست و فقط میتونه ساختمان و آپارتمان مربع مستطیلهایی که بساز بفروشا تو ایران میسازن بدون فرم های معمارانه امروزی طراحی کنه... در صورتی که با مس شما هرحجمی هر چند پیچیده و curve بخواهید به سرعت درمیارید و اون رو میارید تو محیط پروژه خیلی راحت بهش دیوار و کف و سقف میدید.
یا انواع اقسام طرح هایی که به صورت شبکه مدولار پارامتریک یا پر و خالی از پنل ها در جلوی دیوار یا در پوسته بیرون دیوار میشه ایجاد کرد نمیشه با تغییر در دیوار خالی ایجاد کرد حتما باید با پنل تو مس انجام بدید.

http://forum.archicom.org/آموزش-روی...-modeling-revit-architecture-لینک-مستقیم-189/

jhangard

کاربر بیش فعال
دانلود نمیشه متاسفانه!یا من نمیتونم دانلود کنم!
از تورنت هم میتونید دانلود کنید
اول نرم افزار زیر رو دانلود و نصب کنید free download
http://www.utorrent.com/utorrent-plus/index/frmnvh

بعد در لینک زیر روی آهنربای قرمز get this torrent کلیک کنید
http://thepiratebay.sx/torrent/7382119/Advanced_Modeling_in_Revit_Architecture-Lynda.com