مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که میگفتن بچه های تکنولوژی باید همه کتاب رو بخونن آیا به این شماره صفحه ها برای کنکور تکنولوژی میشه اعتماد کرد ؟ مطمئنی که این برای معماری معماری نیست ؟

بله اعتماد کامل داشته باشید!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله اعتماد کامل داشته باشید!

به نظر من این صفحاتی که گفته شده فقط خونده بشه کاملا اشتباست .. به عنوان مثال من مهندس+معمار رو نگاه کردم دیدم صفحاتی که برای خوندن گفته نشده خیلی مهم هستن . تعجب میکنم چرا این صفحات تو لیست نیست ... اگه شد عکس میگیرم براتون تا باور کنید

camelia ka

عضو جدید
دوستان قاصدک جان لطف کردن منابعو با صفحات مهمش گذاشتن ولی همه منابع نیست کسی بقیه این منابع روباقسمتای قابل حذفش از سی دی استاد سروش نیا اگه داره زحمت بکشه بذاره از سردرگمی در بیایم

واینکه کسی اگه سازه در معماری ص273 روداره امکان داره یه عکس بگیره بذاره مال من سفید افتاده !!(بعد از تنش های پوسته های انتقالی محدب) ممنون

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان قاصدک جان لطف کردن منابعو با صفحات مهمش گذاشتن ولی همه منابع نیست کسی بقیه این منابع روباقسمتای قابل حذفش از سی دی استاد سروش نیا اگه داره زحمت بکشه بذاره از سردرگمی در بیایم

واینکه کسی اگه سازه در معماری ص273 روداره امکان داره یه عکس بگیره بذاره مال من سفید افتاده !!(بعد از تنش های پوسته های انتقالی محدب) ممنون

ولی این کارو نکن باور کن قابل اطمینان نیست.شما صفحاتی ک حذف شده رو بخون خیلی مهمن.تو یه صفحه کتاب مهندس معمارساختار درباره معماری گوتیک حرف میزد ولی جز حذفیا بود

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها توجه دارین که صفحاتی که اساتید مشخص می کنند مختص کنکور همون ساله !
همون طور که می دونید متاسفانه یا خوشبختانه !!! اساتید کلاس های کنکور به دست های پشت پرده ی کنکور ارشد دست رسی دارن ... حداقل از نوع تکیدشون بر روی مباحث مختلف در هر سال می شه به این نتیجه رسید !
یعنی چی مثلا یه سال نانو با اهمیت می شه ! استادا تاکید می کنند روش و کلی توضیح می دن و بارها هم سر کلاس ها بهش اشاره می کنن تا ملکه ذهنشونبشه !
یه سال هم میگن فقط از اینچند فصل بخونید !

یاشار معمار

عضو جدید
دقیقا من هم با حرفهای معمارباشی عزیز موافقم هرکسی میخواد واقعا نتیجه بگیره باید کتاب هارو بخونه البته اگر مثل من دسترسی به کلاسهای انچنانی نداره.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها توجه دارین که صفحاتی که اساتید مشخص می کنند مختص کنکور همون ساله !
همون طور که می دونید متاسفانه یا خوشبختانه !!! اساتید کلاس های کنکور به دست های پشت پرده ی کنکور ارشد دست رسی دارن ... حداقل از نوع تکیدشون بر روی مباحث مختلف در هر سال می شه به این نتیجه رسید !
یعنی چی مثلا یه سال نانو با اهمیت می شه ! استادا تاکید می کنند روش و کلی توضیح می دن و بارها هم سر کلاس ها بهش اشاره می کنن تا ملکه ذهنشونبشه !
یه سال هم میگن فقط از اینچند فصل بخونید !

دقیقا من هم با حرفهای معمارباشی عزیز موافقم هرکسی میخواد واقعا نتیجه بگیره باید کتاب هارو بخونه البته اگر مثل من دسترسی به کلاسهای انچنانی نداره.

کتاب خوندن که اصل کاریه چون منبعه دیگه. هیچ جا نمیگن جزوه منبعه. جزوه برا مرور روزای آخر خوبه
با همه احترامی که برا دوست گلم معمارباشی قائلم اما اینو قبول ندارم. دیگه اینقدام بی دروپیکر نیس
به جز استادای دانشگاهای اصلی هیچ کس از سوالا خبر نداره وگرنه تا حالا حتما فروش رفته بود و صداش دراومده بود. با این جو به نظرت اگه کسی از سوال خبر داشت میشد لو نره
فکرتونو درگیر این چیزا نکنین از وقتتون استفاده کنین به لطف خدا و دوستان اینجام که دیگه همه چی هس پس جای نگرانی نیس

qazal.

عضو جدید
کتاب خوندن که اصل کاریه چون منبعه دیگه. هیچ جا نمیگن جزوه منبعه. جزوه برا مرور روزای آخر خوبه
با همه احترامی که برا دوست گلم معمارباشی قائلم اما اینو قبول ندارم. دیگه اینقدام بی دروپیکر نیس
به جز استادای دانشگاهای اصلی هیچ کس از سوالا خبر نداره وگرنه تا حالا حتما فروش رفته بود و صداش دراومده بود. با این جو به نظرت اگه کسی از سوال خبر داشت میشد لو نره
فکرتونو درگیر این چیزا نکنین از وقتتون استفاده کنین به لطف خدا و دوستان اینجام که دیگه همه چی هس پس جای نگرانی نیس

یه فکری همش میاد تو مغزم ....اینکه مشاور نگرفتم از موسسه ها...به نظرت اگه مشاور میگرفتم موفق تر میبودم؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه فکری همش میاد تو مغزم ....اینکه مشاور نگرفتم از موسسه ها...به نظرت اگه مشاور میگرفتم موفق تر میبودم؟

نه عزیزم موسسه ش مهم نیس آدمش مهمه. خیلی از موسسه ها دنیال اینن که کتابای بنجل و بی خاصیتشونو بفروشن و میگن این منبعه و خلاصه همه چی توشه:eek:
نمیخام اسم بیارم ولی به دوست من یه مجموعه کاملو از این کتابابی بیخود غالب کرده بودن. خیلیاشونم دنبال اینن که بزور بکشوننت کلاس. تو برا مشاوره رفتی تاکید میکنن آره فلان استادمون اینجوره و اونجوره وسوست میکنن که اگه کلاس اینو نری به هیچ چی نمیرسی. بعدش میری میبینی خودت سوادت از مثلا استاده بیشتره یا طرف فول کپی پیسته (سرم اومده که میگما)
باید با آدم درست مشورت کنی. فک کنم بهترین مشاورم دوستانین که سال قبل رتبه خوب آوردن که بهترینشو همینجا داریم timaj عزیز
اما اینکه راهو بلد باشی خیلی مهمه. مثلا پارسال من افتاده به جون کتاب هلن گاردنر الا بخون کی نخون یک عزیزی بهم گفت این اصن منبع اصلی نیس و باید چیز دیگه ای بخونی

qazal.

عضو جدید
نه عزیزم موسسه ش مهم نیس آدمش مهمه. خیلی از موسسه ها دنیال اینن که کتابای بنجل و بی خاصیتشونو بفروشن و میگن این منبعه و خلاصه همه چی توشه:eek:
نمیخام اسم بیارم ولی به دوست من یه مجموعه کاملو از این کتابابی بیخود غالب کرده بودن. خیلیاشونم دنبال اینن که بزور بکشوننت کلاس. تو برا مشاوره رفتی تاکید میکنن آره فلان استادمون اینجوره و اونجوره وسوست میکنن که اگه کلاس اینو نری به هیچ چی نمیرسی. بعدش میری میبینی خودت سوادت از مثلا استاده بیشتره یا طرف فول کپی پیسته (سرم اومده که میگما)
باید با آدم درست مشورت کنی. فک کنم بهترین مشاورم دوستانین که سال قبل رتبه خوب آوردن که بهترینشو همینجا داریم timaj عزیز
اما اینکه راهو بلد باشی خیلی مهمه. مثلا پارسال من افتاده به جون کتاب هلن گاردنر الا بخون کی نخون یک عزیزی بهم گفت این اصن منبع اصلی نیس و باید چیز دیگه ای بخونی

از نظر منبعی مشکلی ندارم....از نظر اینکه کدوم قسمتای کتابارو بخونم تا تو وقتم صرفه جویی شه....چون بعضی دوستان میگن تو مشاوره اینارو میگن....درسته؟ خودم دوس دارم کل کتابارو بخونم...ولی میدونی که نمیشه

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر منبعی مشکلی ندارم....از نظر اینکه کدوم قسمتای کتابارو بخونم تا تو وقتم صرفه جویی شه....چون بعضی دوستان میگن تو مشاوره اینارو میگن....درسته؟ خودم دوس دارم کل کتابارو بخونم...ولی میدونی که نمیشه

همی دیگه عزیزم. یه نفر که یه درسیو بالا زده میتونه بهت بگه کجارو بیشتر وقت بزار کجا رو اصن نخون
با این همه منبع بخای روخونیم کنی نمیشه
آره میگن اما همونقدر که مشاور خوب خوبه بدشم آدمو داغون میکنه

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

چنتا از دوستام جاهای خوب قبول شدن. اگه فک میکنی میتونن کمکت کنن بگو تا ازشون بپرسم

camelia ka

عضو جدید
ولی این کارو نکن باور کن قابل اطمینان نیست.شما صفحاتی ک حذف شده رو بخون خیلی مهمن.تو یه صفحه کتاب مهندس معمارساختار درباره معماری گوتیک حرف میزد ولی جز حذفیا بود
ممنون از تذکرت ..البته یادمه که دکتر سروش نیا میگفت که نوع سازه و مصالح ونیروها و..مهمه وقت روچیزای دیگه نذارین مثلا اسم معمار چیه وتاریخ ساخت واز این جور چیزا که به فن ساختمان ربط نداره..من همه کتابارو ندارم اما گلابچی که نمیاد راجع به معماری گوتیک سوال بپرسه اما اگه مسایل فنی توش اومده خب پس مهمه

camelia ka

عضو جدید
کسی 273 و276 سازه در معماریو یعنی نداره یه عکس از صفحش بذاره؟؟؟؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مناظره هم میگذارم برای درک بهتر دوستان......کاملا علمی:)

یاد دارم که شبی در دل دال *** بین فولاد و بتن گشت جدال
هر دو از خستگی و کار زیاد *** بر فلک برده دو صد ناله و داد
بتنش گفت به صد خشم و خروش *** ای تو زنازکی همچون دم موش
با چنین هیکل نازک که تراست *** طاقت و تاب فشاریت کجاست
جمله نیروی فشاری به من است *** زان مرا مانده و افسرده تن است
گفت فولاد که ای یار عزیز *** این چنین سخت تو با من مستیز
من و تو راحت و آسوده بدیم *** هریکی در طرفی توده بدیم
روزی آمد بر ما صاحب کار *** با من و با تو چنین کرد قرار
که بیاییم و به هم در سازیم *** کار او زود به راه اندازیم
او به ما وعده خوبی‎ها داد *** وعده لطف و نکویی‎ها داد
گفت جای تو به بالا سازم *** بهرت از چوب متکا سازم
گرچه اول بنهاد او دو سه بند *** لیک برداشت پس از روزی چند
زان سپس ما بفتادیم به کار *** من فتادم به کشش تو به فشار
بین کنون از چه در این حال شدیم *** راست بشنو زمن، اغفال شدیم
منبع : http://www.civiltj.ir/

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از تذکرت ..البته یادمه که دکتر سروش نیا میگفت که نوع سازه و مصالح ونیروها و..مهمه وقت روچیزای دیگه نذارین مثلا اسم معمار چیه وتاریخ ساخت واز این جور چیزا که به فن ساختمان ربط نداره..من همه کتابارو ندارم اما گلابچی که نمیاد راجع به معماری گوتیک سوال بپرسه اما اگه مسایل فنی توش اومده خب پس مهمه

عزیزم گوتیک مثال بود ... بعدشم این حذفیات فقط برای تکنولوژی نیست برای گرایش معماری معماری هم هست .. بچه های این گرایش معماری گوتیک رو ندونن ک دیگه هیچی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهمیت منابع طبق گفته رتبه برترهای 92(البته واسه بچه های مدیریته ولی زبان وایستاییش واسه ما مهمه)
http://s2.picofile.com/file/7878020963/Refrences_Ratings.pdf.html

کاشکی متنشو کپی و پیست میکردی اینجا ... هرچند ک منابع اهمیتشون هرسال تغییر میکنه ولی همیشه درک رفتار و سازه و در معماری اوله و مبانی سازه و هرکتابی که عکس سیاه و سفید و ساده داره مهمه تره .. مثلا جزئیات ارتقاه دهنده روخوندم اونطوری که باید مهم نبود ... یه مشت ساختمون رو ورداشته توضیح داده .. که فقط مهماشو با دقت خوندم و غیر مهماشو روخوانی کردم

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالبی که آقای سروشنیا راجع به بخشهایی که باید خوانده شود و خوانده نشود مطرح کرده مربوط به درس ایستایی و سیستم ساختمانی هست. نه دروس دیگه. و مطالبی که خودش سر کلاس تدریس میکنه.

دقیقا همینطوره البته تو فایلش یه جدول داشت که تو همون جدول نوشته بود مثلا فلان فصلا برا مصالح یا فلان فصلا برا عناصر مهمن. هرچی میگردم فایلشو پیدا نمیکنم براتون بزارمش:mad:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره البته تو فایلش یه جدول داشت که تو همون جدول نوشته بود مثلا فلان فصلا برا مصالح یا فلان فصلا برا عناصر مهمن. هرچی میگردم فایلشو پیدا نمیکنم براتون بزارمش:mad:

ناراحت نباشه تو صفحه 4 5و یکی گذاشتش..

camelia ka

عضو جدید
ناراحت نباشه تو صفحه 4 5و یکی گذاشتش..

اونی که گذاشتن فقط چن تا از کتاباست... اگه بتونی سارا جان بقیه جدولا که سروش نیا مهمای کتابارو گفته بذاری که بینهایت ممنون .من قبلا گفتم ولی گویا کسی نداشت که بذاره

camelia ka

عضو جدید
m.jpgکیفیتش کمه ببخشید

کاشکی متنشو کپی و پیست میکردی اینجا ... هرچند ک منابع اهمیتشون هرسال تغییر میکنه ولی همیشه درک رفتار و سازه و در معماری اوله و مبانی سازه و هرکتابی که عکس سیاه و سفید و ساده داره مهمه تره .. مثلا جزئیات ارتقاه دهنده روخوندم اونطوری که باید مهم نبود ... یه مشت ساختمون رو ورداشته توضیح داده .. که فقط مهماشو با دقت خوندم و غیر مهماشو روخوانی کردم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونی که گذاشتن فقط چن تا از کتاباست... اگه بتونی سارا جان بقیه جدولا که سروش نیا مهمای کتابارو گفته بذاری که بینهایت ممنون .من قبلا گفتم ولی گویا کسی نداشت که بذاره

والا من که نمیتونم اعتماد کنم ... هرچند چون من دارم برای معماری معماری و تکنولوژی تلاشمو میکنم باید همه کتاب رو بخونم .. از هرکی هم پرسیدم میگه بچه های تکنولوژی باید همه کتاب رو بخونن هیچی حذف نکنن

DDDIQ

مدیر ارشد
اعلام ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد هنر های ساخت 92

اعلام ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد هنر های ساخت 92

اعلام ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد هنر های ساخت

اعلام ظرفیت پذیرش گرایش تکنولوژی معمار آزمون 1392

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=165047&d=1376253221
دیگر گرایش های مجموعه هنرهای ساخت را در فایل ضمیمه مشاهده کنید !

پیوست ها

• 933942_504301442983509_1380637553_n.jpg
    933942_504301442983509_1380637553_n.jpg
    47.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • teknology memari 92.jpg
    teknology memari 92.jpg
    19.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kelly25

عضو جدید
این کتابها جزو منابع ارشد 93 تکنولوژی هستند یا نه؟
طراحی مفهومی ساختمان های بلند گلابچی
مبانی طراحی ساختمان های بلند گلابچی
تعامل تکنولوژی و معماری گلابچی
طبیعت، منبع الهام؛ بررسی و نقد آثار سانیاگو کالاتراوا گلابچی
ممنون

shiva2009

کاربر بیش فعال
این کتابها جزو منابع ارشد 93 تکنولوژی هستند یا نه؟
طراحی مفهومی ساختمان های بلند گلابچی
مبانی طراحی ساختمان های بلند گلابچی
تعامل تکنولوژی و معماری گلابچی
طبیعت، منبع الهام؛ بررسی و نقد آثار سانیاگو کالاتراوا گلابچی
ممنون
به طور کلی هر کتابی که اسم دکتر گلابچی روی جلدش باشه منبع کنکور تکنولوژی هست مگه اینکه خلافش ثابت بشه. یعنی یه سری از کتابا که مشخصاً مربوط به مدیریت پروژه س یا مثلاً آرکی تایپی که محتوای مربوط به تکنولوژی نداره. این کتابا که اسم بردین هم منبع هستن و اون دو تا کتاب ساختمان بلند که باید مهم باشن، دو تای دیگه هم قابلیت طرح سؤالای نمونه موردی رو دارن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.