c#.net یا c++ را پیشنهاد میکند ؟

BestDay

عضو جدید
با سلام
آقا چند سوال:

1- بنده علاقه دارم دست ببرم تو برنامه های تخصصی رشته ام (مهندسی شیمی) یا حداقل مثلشون بنویسم. C++ یا C# ؟
2- علاقه دارم ویندوزم رو Develope کنم. مثلاً اضافه کردن دکمه Start به Win8 یا مثلاً نوشتن برنامه ی Sticky Note برای دسکتاپم (میدونم ماکروسافت این برنامه رو داره) یا امثال اینها. C++ یا C# ؟
3- علاقه دارم زبانی که یاد میگیرم، در آینده نا امیدم نکنه و بتونم بیشتر برنامه های مورد نیازم رو باهاش بنویسم. C++ یا C# ؟
4- علاقه دارم زبان ساده تری باشه. C++ یا C# ؟
5- علاقه دارم برنامه برای آندروید بنویسم. برنامه هایی برای تغییرات در آندروید. C++ یا C# ؟

ممنون میشم که اگر قصد پاسخ دادن دارید، لطف کنین شماره سوالم رو بنویسین و جلوش پاسخ یا پیشنهادتون رو بنویسین.

با تشکر

Syd Barrett

عضو جدید
با سلام
آقا چند سوال:

1- بنده علاقه دارم دست ببرم تو برنامه های تخصصی رشته ام (مهندسی شیمی) یا حداقل مثلشون بنویسم. C++ یا C# ؟
2- علاقه دارم ویندوزم رو Develope کنم. مثلاً اضافه کردن دکمه Start به Win8 یا مثلاً نوشتن برنامه ی Sticky Note برای دسکتاپم (میدونم ماکروسافت این برنامه رو داره) یا امثال اینها. C++ یا C# ؟
3- علاقه دارم زبانی که یاد میگیرم، در آینده نا امیدم نکنه و بتونم بیشتر برنامه های مورد نیازم رو باهاش بنویسم. C++ یا C# ؟
4- علاقه دارم زبان ساده تری باشه. C++ یا C# ؟
5- علاقه دارم برنامه برای آندروید بنویسم. برنامه هایی برای تغییرات در آندروید. C++ یا C# ؟

ممنون میشم که اگر قصد پاسخ دادن دارید، لطف کنین شماره سوالم رو بنویسین و جلوش پاسخ یا پیشنهادتون رو بنویسین.

با تشکر
سلام
با توجه به سوال اول و قسمت اول سوال دوم من C++ رو پیشنهاد میکنم ،
ولی در مورد سادگی (سوال 4) یا نوشتن برنامه هایی مثل sticky note (قسمت دوم سوال 2) کار کردن با C# خیلی راحت تره ... C++ یکی از سخت ترین زبان های برنامه نویسی هستش ولی بی نهایت قدرتمنده و پایه ی بسیاری از زبان های دیگه است ... یعنی شما اگر این زبان رو یاد بگیرید برای یادگیری اکثر زیان های دیگه ی برنامه نویسی اصلا کار سختی ندارید ...
برای برنامه های اندروید من هیچ کدوم اینها رو پیشنهاد نمیکنم ولی خوب در حد کار راه انداختن هر دو میتونن کار راه بندازن ... اما C# زبان برنامه نویسی تحت ویندوز هستش و باید با یه سری راه ها و برنامه های واسطه برای اندروید کد بنویسید که ( من خودم تست نکردم ) ولی احتمالا دسترسی زیادی ندارید برای تغییرات در خود اندروید .

در مورد سوال 3 ، به نظر من زبان برنامه نویسی یه ابزاره و اگر شما از ابزار درست استفاده کنید هیچوقت شما رو نا امید نمیکنه ... مگر اینکه انتظار بیش از حدی از اون ابزار داشته باشید .... یادگرفتن C# خیلی جاها کار شما رو توی یه زمان کوتاه راه میندازه ولی یادگیری C++ شما رو تبدیل به یه برنامه نویس میکنه که اگر بعد از یه مدتی نیاز به یه زبان دیگه هم داشتید نهایت توی 10 15 روز میتونید اون زبان رو یاد بگیرید .

آخرین ویرایش:

BestDay

عضو جدید
خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتین
با توجه به جواب هایی که گرفتم تاحالا، C++ یه زبان کامل هست (بی برو برگرد) و زبان های دیگه وابسته به این زبان.
با توجه به نوع کاربری بنده، که در پست 31 (http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/431447-c-net-%DB%8C%D8%A7-c-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%9F?p=6661136&viewfull=1#post6661136) نوشته ام، آیا نیاز هست که C++ رو یاد بگیرم؟ یا با همون C# یا جاوا میتونم کارامو انجام بدم؟

2 تا سوال:
1- زبان برنامه MATLAB و زبان Visual Basic 6 به کدام یکی نزدیکه؟ C++ یا C# ؟
2- C++ که توی Base بودنش شک نیست، ولی پیشنهاد شما بین C++ و C# در کل چیه؟

با تشکر

Syd Barrett

عضو جدید
خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتین
با توجه به جواب هایی که گرفتم تاحالا، C++ یه زبان کامل هست (بی برو برگرد) و زبان های دیگه وابسته به این زبان.
با توجه به نوع کاربری بنده، که در پست 31 (http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/431447-c-net-%DB%8C%D8%A7-c-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%9F?p=6661136&viewfull=1#post6661136) نوشته ام، آیا نیاز هست که C++ رو یاد بگیرم؟ یا با همون C# یا جاوا میتونم کارامو انجام بدم؟

2 تا سوال:
1- زبان برنامه MATLAB و زبان Visual Basic 6 به کدام یکی نزدیکه؟ C++ یا C# ؟
2- C++ که توی Base بودنش شک نیست، ولی پیشنهاد شما بین C++ و C# در کل چیه؟

با تشکر

من شاید برای پاسخ به سوالات شما شخص مناسبی نباشم ، امیدوارم دوستانی که برنامه نویس زبانهای خانواده C هستن اگر اشتباهی در حرف های من میبینن پاسخ مناسب تری بدن ولی به عنوان کسی که با اکثر زبان های برنامه نویسی تا حدودی آشنا هستم یه پیشنهاد میدم ، شاید برای شما این راه بهتر باشه

به نظر من شما یه مدت کوتاه مثلا یک ماه وقت بذارید و C++ رو در حد پایه ای برای آشنایی با اصول برنامه نویسی و اطلاعات اولیه یاد بگیرید ... بعد از اینکه با C++ و اصول برنامه نویسی آشنا شدید یه مدت در حد 1 هفته میتونید با چند تا مقاله و فیلم در حد پایه ای C# و visual studio و مفاهیم اولیه پایگاه داده رو هم یاد بگیرید ... بعد از این با توجه به پروژه ای که دارید و اطلاعاتی که در مورد برنامه نویسی و قابلیت های هر برنامه به دست آوردید خود شما بهتر از هر شخص دیگه ای میتونید تصمیم بگیرید که کدوم یکی از اینها رو به طور حرفه ای ادامه بدید و برای پروژه شما کدوم یکی بهتره ... توی اون مرحله دیگه میتونید با پروژه خودتون قدم به قدم جلو برید و یاد هم بگیرید . این به نظر من بهترین راه هم برای یاد گرفتنه ، هم برای انتخاب کردن .

BestDay

عضو جدید
همیشه Pink Floyd باز ها بهترین تفکر رو دارن :D

ممنونم Syd . حرف جالبی زدی. چیزی که دنبالش بودم. اینکه چقدر زمان نیاز هست تا با داستان برنامه نویسی در C++ آشنا شم. ممنونم. ان شاا... دیگه شروع می کنم C++ و در ادامه C# و با تمرین متوجه تفاوت هاشون میشم.

فقط یک سوال نهایی: برای یادگیری ، کلاس (300 تومانی) پیشنهاد میدین؟ یا خودآموز های تصویری (در خانه)؟ یا PDF های آموزشی؟ ممنون میشم اگر پیشنهادتون قابل دانلود هست، لینک یا آدرس بدین که برم بگردم و دانلود کنم

به عنوان تشکر یه آهنگ Offer میدم بهت :smile:

Artist: David Gilmour \ Album: 2006 - On An Island \ Track: The Blue
(بیشتر مد نظرم اون قسمت های SOLO هست که David با Steel Guitar میزنه)

با تشکر فراوان

Syd Barrett

عضو جدید
ممنون به خاطر آهنگ دوست عزیز ... عالی بود

در مورد کلاس ، من خودم هر چی بلدم بدون کلاس یاد گرفتم ولی نمیتونم این رو هم کتمان کنم که کلاس انگیزه زیادی برای یاد گیری به آدم میده ( من این انگیزه رو خودم از 17 سال پیش که کامپیوتر رو اولین بار دیدم و خریدیم داشتم ... ولی شاید شمایی که رشته شیمی هستید این انگیزه رو نداشته باشید که خودتون به تنهایی با تمام مشکلات برنامه نویسی رو به رو بشید .. این بستگی به خود شما داره )

در مورد منابع برای یادگیری یا خودآموز ها هم ، من همونطور که گفتم زبان تخصصی من از خانواده C نیست ، مطمئنن بقیه دوستانی که اینجا هستن میتونن منابع مناسبی رو معرفی کنن .

BestDay

عضو جدید
ممنونم Syd
کلاس که خود منم تاحالا نرفتم. رشته ام مهندسی شیمی هست. ولی خودم فوق العاده از کامپیوتر خوشم میاد. به قول پسر عموم، از یه مهندسی کامپیوتر ،به غیر از برنامه نویسی، خیلی بیشتر حالیمه. ولی کلاً دوست دارم چیزایی که بلدم، فقط مرتبط با رشته ام نباشه.

ممنونم در کل :smile:

ebiramrb

عضو جدید
شما بهتره بری سر اصل مطلب ! یعنی C#
android هم که با جاوا نوشته می شه ، اونم شبیه ، اما فقط و فقط اگه علاقه داری برو سمتش ، چون جاوا هم مثل C++ دشوار تره.

BestDay

عضو جدید
من C++ رو انتخاب کردم.بعدها میشه C# و Java هم یاد گرفت. مهم اینه که C++ رو یاد بگیریم

یا علی

omidn1996

عضو جدید
سلام

هر چند خیلی از زمان آخرین پست تاپیک میگذره اما گفتم نظرم رو بگم شاید مفید واقع شد

دوست عزیز اگر میخوای بیشتر روی برنامه های سیستمی تمرکز کنی و کار کنی بین این دو زبان c++ گزینه ی مناسب تریه اما اگر میخوای روی برنامه های تجاری سرمایه گذاری کنی (که اوضاع کارش هم بهتره) با c# کار کن

و اگر هم کلا دنبال یه زبانی هستی پر درآمد و پول ساز، خوب فعلا بازار زبان های تحت وب خیلی بهتره و بهترین گزینه از نظر درآمد در حال حاضر php هست (البته طبیعیه که html و css هم پیش نیاز اون هستن)

blackhacking21

عضو جدید
++C
زبانی برای تولید اپلیکیشن ها با سرعت حرفه ای
زبانی برای ساخت نرم افزار های امنیتی
کی میگه با سی پلاس پلاس نمیشه سایت ساخت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه دوست داری به جایی برسی برو سراغ ++C
ذهن خودتم به برنامه های تحت کنسول سی پلاس پلاس محدود نکن
با سی پلاس پلاس میشه بهترین اپلیکیشن هارو نوشت
حتما حتما کتابخانه ی Windows.h رو مورد بررسی قرار بده تا بتونی برنامه های کاربردی بسازی ...
موفق باشی