راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
کلاسای غیر انتفاعی چطوره؟! زیاده؟!
بچه ها میشه یه سالی رو غیر انتفاعی خوند و سال بعدش سراسری امتحان داد و بعد از غیرانتفاعی به روزانه تطبیق واحد می کنن؟!

:w05:ازتحصیل دورشته تودودانشگاه متفاوت کسی میتونه اطلاع رسانی کنی عایا؟!

بچه ها کسی می تونه هزینه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان رو + هزینه خوابگاه و خوراک توی اصفهان رو برام تخمین بزنه؟! :huh:

فرق موسسه و دانشگاهش در چیه؟! :huh:
واسه رشته زبان که فقط دو تا دانشگاه داره که یکیش بین المللی امام رضاست و یکیش هم شیخ بهایی اصفهان! باقی همه موسسه س!
کتاب هایِ درسیشون هم با هم فرق دارن؟! یا مثل روزانه س؟!

آزاد که بدرد نمی خوره!... غیر انتفاعی بهتر از اونه!... فکر می کنم زبان کمتر بشه هاااا!
موسسه ها تا یک سال پیش زیر نظر اموزش و پرورش بودن و سطح بسیار پایین و امکانات زیر صفر از ویژگیهاشونه. ببله دیگه دانشگاه ها معتبر تر و امکانات بیشتری دارن واسه برق که فقط یکی هست.
کتاب ها رو تا جایی که میدونم نه. من خودم روزانه بودم و دوستم غیر انتفاعی تفاوت زیادی نداشتیم. حالا شاید واسه شما یکمی فرق کنه.
ازاد هر چی که میخواد باشه از موسسه غیر انتفاعی خیلی خیلی بهتره. تازه اگه موسسه بخواد خارج از شهر محل سکونت باشه که دیگه اصلا ارزش نداره. ممکنه تفاوتی داشته باشن . گفتم کمی بالا پایین ولی اختلاف زیاد نیست.
نظر من اینه که راجب موسسه ای که میخواید ثبت نام کنید خوب تحقیق کنید

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
آقایون و دوستان گل و عزیزم...من کشاورزی و مدیریت صنعتی و ...دانشگاه تهران قبولم...بگین خب،بعد افرادی هستند در کنارم که میگویند که من بروم به پزشکی بین المملل یا مثلا پزشکی های دانشگاه هایی مثل کرمانشاه و یا بم و یا جیرفتو یا هرمزگان که مناطق محرومند و تا رتبه ای بالا میگیرند و یا حتی دام پزشکی شبانه برخی دانشگاه ها که قبول میشم...حالا بگین خب،
من تا صبح همین امروز با اطمینان می خواستم برم کشاورزی تهران چون علاقه هم به این رشته در من به وفور یافت میشه...جان خود تون که نه جان من،خیلی صاف و ساده یه راهنمایی مشتی بزنین ما رو مستفیذ!!!کنین دوستان عزیزم که محتاجیم به راهنمایی و تجاربتون...البته دانشگاه پزشکی زابل رو هم پیشنهاد کردند...:surprised:

دانشگاه پزشکی زابل سطح بسیار بالایی داره ولی ایا شما از شهر زابل و امکانات این شهرستان اطلاعی داری؟ امکانات شهر خیلی پایینه . مردم خوبی داره ولی در عین حال خظرناک.!:d
دانشگاه تهران هم که دیگه نیاز به تعریف و تمجید نداره . تنها دانشگاهی که رتبه ی جهانی داره.
انتخاب رشته هم که به خودت و علاقت و ایتده ای که برنامه ریزی کردی داره. ولی اگه خواستی بری زابل بگو تا یکمی راهنماییت کنم.:d

Pure Liveliness

عضو جدید
ممنون:gol: البته فکر ميکنم علوم پايه نزديکتر هم بتونم بيارم ولي متاسفانه بازارکارشون خرابه!:( دوست ندارم چند سال ديگه برگردم همين جايي که الان هستم:w05:
خب منم اينو گفتم كه خيلي نااميد نباشين.
خب آره.بهتره با كسايي كه علوم پايه خوندن صحبت كنين.
البته اگه بخواين علوم پايه بخونين و مثلا معلم بشين ارزش نداره چون نهايتا يك و خورده اي حقوقشه.
اما اگه بزنين توو كار كنكور يا دكترا بگيرين و دانشگاه درس بدين ارزش داره.

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان
منطقه 3 با رتبه زیرگروه 1 : 1270 (نمره کل تو زیرگروه 1 = 8253) صنایع تبریز میتونم قبول شم (روزانه) ؟
نظرتون راجع به مهندسی معدن چیه (دانشگاه تهران یا امیر کبیر) ؟ کلاسش و بازار کارش و ...
مهندسی مواد و متالوژی و شیمی چی ؟
صنایع رشته مورد علاقمه و کلی هم تحقیق کردم و ... ولی شناختی نسبت به مواد و معدن و.. ندارم.
دانشگاه تهران یکی از کدرشته هاش مهندس صنایع ولی محل تحصیلش گیلانه ابنا مدرکی که می دن واسه دانشگاه تهرانه ؟ به همون اندازه واسه ورود به بازار کار معتبره ؟ این بهتره یا صنایع دانشگاه هایی مثه ارومیه و همدان ؟
آره احتمال زياد صنايع تبريز قبولين.همين طور قزوين .رشت.شيراز احتمالا.فردوسي مشهد احتمالا.

nafas z

عضو جدید
ببخشید یکی میتونه راجبه دانشگاه آزاد تهران پزشکی بم اطلاعات بده؟؟؟ سطح علمی...بیمارستان های طرف قرارداد...امکانات..

entekhab reshte

عضو جدید
مشاوره و انتخاب رشته کنکور

مشاوره و انتخاب رشته کنکور www.dars20.ir www.entekhabreshte92.ir برا اساس منطق فازی و قطب شکنی محاسبه احتمال قبولی شما در دانشگاه های ایران مشاوره حضوری و تلفنی 09357984945 09123547243

entekhab reshte

عضو جدید

www.dars20.ir

www.entekhabreshte92.ir

برا اساس منطق فازی و قطب شکنی

محاسبه احتمال قبولی شما در دانشگاه های ایران
مشاوره حضوری و تلفنی

09357984945

09123547243

سلام
آقا من 370 شده رتبم بعد ممکنه مکانیک عمومی امیرکبیر رو نیارم
و من هم حتما حتما میخام فقط جامدات بخونم بخاطر مکاترونیک(یا شاید هم سیالات)
و بعد اینکه رتبم به ساخت تولید میرسه
بنظر شما من ساخت و تولید بخونم تغییر گرایش بدم یا اینکه مثلا برم هوافضا امیرکبیر بعد تغییر رشته بدم یا تو همون هوافضا بمونم بعد بیام واسه ارشد مکانیک؟

بعد اینکه آیا واقعا با توجه به حرف دانشجوهای شریف و رتبه بندی های معتبر و خیلی از مدیران صنعتی امیرکبیر از شریف بهتره؟

iust2699

عضو جدید
سلام
بنظر شما من ساخت و تولید بخونم تغییر گرایش بدم یا اینکه مثلا برم هوافضا امیرکبیر بعد تغییر رشته بدم یا تو همون هوافضا بمونم بعد بیام واسه ارشد مکانیک؟

بعد اینکه آیا واقعا با توجه به حرف دانشجوهای شریف و رتبه بندی های معتبر و خیلی از مدیران صنعتی امیرکبیر از شریف بهتره؟

370منطقه چند اوردی؟

sara.bt

عضو جدید
سلام ... من رتبم 2200 شده منطقه 2
من معماری خیلی دوست دارم ولی اینطوری نیست که هیچ رشته ی دیگه ای نخوام
مهندسی پزشکی و صنایع هم دوست دارم
میشه کمکم کنین که بدونم بهترین معماریی که قبول میشم کدوم دانشگاست؟
کسی میدونه ترتیب بهترین دانشگاه های معماری چیه؟
خیلی ممنونتون میشم اگه کمکم کنین :w27:

J.AVID

عضو جدید
سلام ... من رتبم 2200 شده منطقه 2
من معماری خیلی دوست دارم ولی اینطوری نیست که هیچ رشته ی دیگه ای نخوام
مهندسی پزشکی و صنایع هم دوست دارم
میشه کمکم کنین که بدونم بهترین معماریی که قبول میشم کدوم دانشگاست؟
کسی میدونه ترتیب بهترین دانشگاه های معماری چیه؟
خیلی ممنونتون میشم اگه کمکم کنین :w27:

معماری و صنایع رو احتمالا همه دانشگاه ها غیر از دانشگاه های خیلی خوب قبول می شید (خصوصا دانشگاه های نزدیک محل سکونتتون).
مهندسی پزشکی رو خیلی از دانشگاه ها ندارند بنابراین قبول شدن یخورده سخته.

soroush110

عضو جدید
سلام دوستان من رتبه 2500 منطقه 2 میتونم حقوق شبانه گیلان قبول شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara.bt

عضو جدید
معماری و صنایع رو احتمالا همه دانشگاه ها غیر از دانشگاه های خیلی خوب قبول می شید (خصوصا دانشگاه های نزدیک محل سکونتتون).
مهندسی پزشکی رو خیلی از دانشگاه ها ندارند بنابراین قبول شدن یخورده سخته.

مرسی از لطفتون
من همدانیم ولی میخوام شهر های بهتر درس بخونم
تا جایی که ممکنه بهترینو که میارم برم
ولی نمیدونم معماری کجا خوبه و قبول میشم
راستی انتخاب رشته ی خود سازمان سنجش قابل اعتماده؟
اون واسم پزشکی اصفهانو زده بود

مرسی از لطفتون
من همدانیم ولی میخوام شهر های بهتر درس بخونم
تا جایی که ممکنه بهترینو که میارم برم
ولی نمیدونم معماری کجا خوبه و قبول میشم
راستی انتخاب رشته ی خود سازمان سنجش قابل اعتماده؟
اون واسم پزشکی اصفهانو زده بود
هنر اصفهان معماری قبولی
دانشگاه شیرازم همینطور.ولی هنر اصفهان بهتره

مهندسی صنایع صنعتی اصفهان احتمالش هست بیاری...مخصوصا که ظرفیتا زیاد شده
خوارزمی تهران هم میاری

مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان قبولی که خیلیا میگن مهندسی پزشکی برید امیرکبیر فقط...بقیه بدرد نمیخوره

سازمان سنجش اصلا بدرد نمیخوره...یعنی رشته هایی رو زده که 120 درصد قبولی...10 درصدی هارو هم نزده

سواله منم یکی جواب بده

آخرین ویرایش:

sara.bt

عضو جدید
هنر اصفهان معماری قبولی

خوارزمی تهران هم میاری

مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان قبولی که خیلیا میگن مهندسی پزشکی برید امیرکبیر فقط...بقیه بدرد نمیخوره

سازمان سنجش اصلا بدرد نمیخوره...یعنی رشته هایی رو زده که 120 درصد قبولی...10 درصدی هارو هم نزده

سواله منم یکی جواب بده

واقعا ازتون ممنونم
خیلی لطف کردین
یه دنیا ممنون
من خودمم هنر اصفهانو خیلی دوست دارم

آقا علی آقا

عضو جدید
دانشگاه پزشکی زابل سطح بسیار بالایی داره ولی ایا شما از شهر زابل و امکانات این شهرستان اطلاعی داری؟ امکانات شهر خیلی پایینه . مردم خوبی داره ولی در عین حال خظرناک.!:d
دانشگاه تهران هم که دیگه نیاز به تعریف و تمجید نداره . تنها دانشگاهی که رتبه ی جهانی داره.
انتخاب رشته هم که به خودت و علاقت و ایتده ای که برنامه ریزی کردی داره. ولی اگه خواستی بری زابل بگو تا یکمی راهنماییت کنم.:d

و بعد نظر دوستان عزیز در مورد:twisted: دام پزشکی کرمانشاه و یا شهرکرد و یا خرم آباد و یا اهواز چگونه میباشد؟؟؟:question:

real_madirid

عضو جدید
هنر اصفهان معماری قبولی

خوارزمی تهران هم میاری

سواله منم یکی جواب بده

به به آرش خان
یه هم مدرسه ای تو نت پیدا کردن خیلی سخته
البته اگه اشتباه نکرده باشم

آخرین ویرایش:

J.AVID

عضو جدید
هنر اصفهان معماری قبولی

خوارزمی تهران هم میاری

سواله منم یکی جواب بده

نظرتون زیادی خوشبینانه هست.

J.AVID

عضو جدید
سلام

ببخشید یادم رفت منطقه 2

مکانیک خوش شانس باشی امیر کبیر قبول میشی.
اگر هوافضا می خوای از همون اول برو دیگه (اگه قبول شی) ولی فکر نکنم توی ایران کار زیادی براش باشه.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
مکانیک خوش شانس باشی امیر کبیر قبول میشی.
اگر هوافضا می خوای از همون اول برو دیگه (اگه قبول شی) ولی فکر نکنم توی ایران کار زیادی براش باشه.
فکر نمیکنم مکانیک امیرکبیر قبول بشه.
اتفاقاً هوافضا خیلی هم توو ایران کار داره، مخصوصاً اگه دانشگاهی مثل امیرکبیر باشه. منتهی دیگه نمیتونی پاتو از ایران بیرون بذاری.
در مورد تغییر گرایش یا رشته تحقیق کنید ببینید توو امیرکبیر شرایطش چطوریه؟ 4 سال پیش که چه شرایط دو رشته‌ای و چه تغییر رشته به نسبت آسون بود. مکانیک و هوافضا واحدهاشون شبیه هست و میتونید هوافضا انتخاب کنید و بعد از ترم سوم دو رشته ای کنید (اگه اراده به خرج بدید)، البته 5 ساله تموم میشه اون موقع.
و اما این جمله:
یعنی شما میگی خود دانشجوهای شریف یا رتبه‌بندی‌های معتبر گفتند که امیرکبیر از شریف بهتره!؟ کدوم دانشجوها و کدوم رتبه بندی و کدوم مدیرا؟

آیداجون

عضو جدید
غیر انتفاعی اگر موسسه باشه یه قرون نمیارزه...ولی اگر دانشگاه غیر انتفاعی باشه خوبه. بله میشه . شما غیر انتفاعی میخونی و سال بعد کنکور دولتی شرکت میکنی و قبول میشی از غیر انتفاعی انصراف میدی و تمام نمراتی که بالای 12 هست رو حتی روزانه تطبیق میدن .

بله . رتبه های برتر کنکور میتونن دو 2 دانشگاه مختلف همزمان درس بخونن. قانونش تازگی تصویب شده

من که نگفتم رتبه برتر!!من دانشجوری رشته ی نرم افزارم توپیام نورمیتونم یه رشته دیگه توروزانه بخونم

آقا علی آقا

عضو جدید
دوستان بنده در زمان ثبت نام کنکور رشته های خاص رو انتخاب نکردم و الآن در زمان انتخاب رشته مثل یه چیزی پشیمونم...آیا میشه کاریش کرد...؟؟؟ میخوام ببینم برای رفتن به داروسازی ارتش میشه کاری کرد یا نه؟؟؟

sheida.iust

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
من میخواستم بدانم رشته معماری در کدام دانشگاه (دولتی نه آزاد) بهتر است و آیا معماری بازار کار دارد یا نه؟
من دانش آموز رشته ریاضی-فیزیک هستم.
خیلی ممنون
دوست عزیز نمیشه گفت چه دانشگاهی واقعا در معماری بهتره!!! همه فکر میکنن جواب این سوال دانشگاه تهران ه! ولی دیگه از اونم گذشته الان بین دانشگاه های معماری در تهران دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علم و صنعت با همدیگه رقابت سختی دارند... ولی محیط دانشگاه ها باعث شده این رشته در هر دانشگاهیی طرفداران خاص خودشو پیدا کنه معماری تهران به این دلیل که در پردیس هنر های زیبا قرار گرفته در کنار سایر رشته های هنر بیشتر حال و هوای هنری گرفته ولی معماری علم و صنعت به دلیل فنی مهندسی بودن دانشگاه از ای جنبه ها داره بهتر کار میکنه هر کدوم به نوعی یه طرف از معماریو دارن پیش میگیرن...

خوب من خیلی از دانشجوها ارشدی و دکترا رشته های برق مکانیک عمران صنایع کامپیوتر شریف میشناسم که خودشون میگن دانشگاه تهران و امیرکبیر بهتره
بعد درباره رتبه بندی من 12 تا رتبه بندی معتبر دیدم که تو 6 تاش فنی تهران اول امیرکبیر دوم شریف سومه...تو 2تاش فنی تهران اول شریف دوم امیرکبیر سوم...4تا هم امیرکبیر اول تهران دوم شریف سومه

بعد درباره اون رشته هایی که گفتم قبول میشه یا نه.شما نمیدونم واسه چند سال پیش رو میگید...ولی از همون 2 سال پیش تا پارسال کلی شرایط عوض شده...کسی که مکانیک تهران منطقه 2 با 330 میورده پارسال با 260 نیوورده
اینایی که گکفتم براساس قبولی های پارسال بوده

Apocalypse Now

عضو جدید
سلام. لطفا دوستانی که مطمئن هستن جواب سوال منو بدن:

نحوه انتخاب رشته توسط سیستم سنجش چطوره؟

بعنوان مثال: من الویت اولم رو نمره نمیرسونه، سیستم میره روی الویت دومم. نمره به این میرسونه. حالا همینو برام میزنه قبولم یا اینکه نه... الویت های بعدی رو هم بررسی میکنه و اگه الویت های بعدیم دانشگاه بهتری باشن، و نمره م هم برسونه از بین اونا برام انتخاب میکنه؟؟

یا همون اولی که دید نمره م میرسونه برام قبول میکنه و تمام؟؟!!

خیلی برام مهمه. خواهشا کسایی که مطمئن هستن جواب بدن

بالا