راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

HDT

عضو جدید
سلام دوستان من و چندتا از دوستام تو این وبلاگ ک آدرشو نوشتم دور هم جمع شدیم و در مورد رشته و دانشگامون توضیح میدیم جای بدی نیست ....البته این وب تازه تاسیس شده....کم کم شلوغ تر میشه...ی سر بزنید فک کنم کمک کنه بهتون
http://entekhab2sarnevesht.persianblog.ir/

دمتون گـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرم

مکانیکو خوب اومدی

آخرین ویرایش:

akefin

عضو جدید

دوست عزیزم بسیار ممنونم از راهنماییتون

من یه سوال دیگ دارم احتمال قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه اصفهان هم دارم

نظرتون درباره انتخابش چیه بیشتر بازار کارش مهمه برام

و اینکه ایا ارشد میشه رشته های مهندسی نرم افزار رو ادامه داد

valiant22

عضو جدید
سلــــام به دوستان دانشجو....یک مشکلی برام پیش اومده اگر کسی میتونه لطفا جواب بده..
من امسال کنکور دادم و رتبم 6200 منطقه 1 شد...حالا برای ادامه تحصیلات صنایع رو انتخاب کردم....حالا مشکل این جاست..من می تونم خود مهندسی صنایع رو داخل یک دانشگاه درجه2 مثل صنعتی همدان یا یزد بخونم اما مدیریت صنعتی رو می تونم داخل دانشگاه درجه1 مثل اصفهان یا شیراز بخونم...
به نظرتون آیا ایده ی خوبیه که کارشناسی مدیریت صنعتی بخونم و در ارشد برم مهندسی صنایع؟!:)آیا واحد های درسی این دو زیاد تفاوت ندارن؟چه مشکلاتی ممکنه در این تعویض رشته برام ایجاد بشه؟آیا کسی که مدیریت صنعتی خونده می تونه به همه ی گرایش های مهندسی صنایع تغییر رشته بده؟آیا بازار کار دید متفاوتی نسبت به این دو داره؟کدوم یک از این دو بازار کار مطلوب تری داره؟

ممنون میشم در همین چند روز اینده جوابمو بدید...آخه انتخاب رشته داره شروع میشه و من سردر گمم..ممنون:heart::love:

آخرین ویرایش:

mahsa-sadat

عضو جدید
سلام
من رشتم ریاضیِ
امسال کنکور شدم 9700
میدونم خیلی بده ولی میتونم از رشته های مهندسیِ به درد بخور چیزی قبول بشم؟
تو شهر های خیلی پرت هم نه!
یا بهتره بمونم واسه سال بعد؟
راستی منطقه1 هستم

real_madirid

عضو جدید
دوستان سلام
امیدوارم راهنمایی کنید
من رتبه2500منطقه 2کنکور ریاضی رو اوردم
دوس دارم تهران درس بخونم
میوخاستم بدونم از بین دانشگاه های خوب تهران چیزی ازین رشته ها قبول میشم؟
مهندسی صنایع
مهندسی شیمی
مدیریت صنعتی
مهندسی مواد
رشته هارو به ترتیب علاقم نوشتم

maryam54321

عضو جدید
سلام دوستان میخواستم بین نفت و معماری و عمران یکی رو انتخاب کنم همینطور شهرسازی ؟اگه میشه راهنماییم کنیدبه هر سه تا علاقه دارم ولی بیشنهاد مشاورا شهرسازی بوددرصورتیکه من فک نمیکنم مهندسی شهرسازی درامد بالای 2 تومن داشته باشه به نظر شما رشته شهرسازی چه قد میتونه خوب باشه؟؟؟برام جالبه که کسایی این رشترو میگن خوبه که اینده نگر و باتجربه هستن اگه میشه و اشنایی دارید راهنماییم کنید

maryam54321

عضو جدید
مهندسی مواد دانشگاه علم و صنعت- دانشگاه صنعت نفت هم خیلی خوبه میتونی مهندسی شیمی دانشگاه صنعت نفت رو بخونی

F_C

عضو جدید
سلام
چرا کسی جواب منو نمیده؟!!!
دوستان یه بلندپروازی دیگه... میتونم هوافضای امیر کبیر یا علمو وصنعت رو بیارم؟ آیا؟
بابا 5_6 روز بیشتر وقت نداریم لطفا کمک کنید.
سوالات قبلیم هم هنوز بیپاسخه.... خواهشاً...

star700

عضو جدید
سلام دوستان
آخرین رتبه قبولی دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ در رشته برق چنده؟
سطح علمیش چطوره؟
با رتبه ی 5100 منطقه یک ،ارزش داره برادرم برق علم و فرهنگ بره یا اینکه دولتی شهرستان رو بزنه؟

setti_9173

عضو جدید
سلام mahsa-sadat
اگه سمنان برات یه شهر پرت نیست و امکاناتشو داری .میتونی تمام رشته های مهندسی سمنان قبول شی البته مکانیک و برق احتمالا شبانه ولی بقیه رشته های مهندسی روزانه هم قبولی .دانشگاه سمنانه تیپ دو محسوب میشه ولی بنظرم دانشگاه خوبیه .بازم میل خودت .سال دوم خوندن دردسرای خودشو داره و نهایتا همه چی بستگی به هدفت داره . اینم از اطلاعات محدود من .امیدوارم بدردت بخوره

آخرین ویرایش:

Pure Liveliness

عضو جدید
دوستان سلام
امیدوارم راهنمایی کنید
من رتبه2500منطقه 2کنکور ریاضی رو اوردم
دوس دارم تهران درس بخونم
میوخاستم بدونم از بین دانشگاه های خوب تهران چیزی ازین رشته ها قبول میشم؟
مهندسی صنایع
مهندسی شیمی
مدیریت صنعتی
مهندسی مواد
رشته هارو به ترتیب علاقم نوشتم

سلام دوست عزيز.مديريتا رو كه رو شاخشه.
علاقتون به رشته مهمه اما حيف رتبتونه مهندسي نخونين.
راجع به مهندسي مواد خووب تحقيق كردين؟ خيلي بازار كار خوبي نداره.اگه خيلي علاقه دارين بزنين. اگه خواستين بزنين هم حتي الامكان گرايش استخراجي شو نزنين
دانشگاه خوارزمي.كرج. احتمالا صنايع قبول ميشين.اگه دخترين احتمالا الزهرا هم قبولين.
واسه مواد علم و صنعت و خواجه نصير احتمالش هست.
راستي چون رتبتون لبه مرزيه (به تعبير من ) يعني شانستون هست كه يه چيز توووپ قبول بشين و شانس بيارين يه جاي خالي واسه رشته ي دلخواهتون توو يه دانشگاه خوب باشه.دانشگاهاي درجه 1 رو بزنيد حتما بعد جاهاي ديگه.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز.مديريتا رو كه رو شاخشه.
علاقتون به رشته مهمه اما حيف رتبتونه مهندسي نخونين.
راجع به مهندسي مواد خووب تحقيق كردين؟ خيلي بازار كار خوبي نداره.اگه خيلي علاقه دارين بزنين. اگه خواستين بزنين هم حتي الامكان گرايش استخراجي شو نزنين
دانشگاه خوارزمي.كرج. احتمالا صنايع قبول ميشين.اگه دخترين احتمالا الزهرا هم قبولين.
واسه مواد علم و صنعت و خواجه نصير احتمالش هست.
راستي چون رتبتون لبه مرزيه (به تعبير من ) يعني شانستون هست كه يه چيز توووپ قبول بشين و شانس بيارين يه جاي خالي واسه رشته ي دلخواهتون توو يه دانشگاه خوب باشه.دانشگاهاي درجه 1 رو بزنيد حتما بعد جاهاي ديگه.

بازار کار مواد مگه چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟:smile:

یعنی بازار کار کامپوتر از مواد بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه بگید بازار کاره کدوم رشته خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟;)

Pure Liveliness

عضو جدید
راستی دوستان درباره علوم کامپیوتر دانشگاه اصفهان میشه یه کم توضیح بدین

بازار کارش چطوریه

سلام.نمي دونم بستگي به خودتون داره.
اما شما كه تونستيد يه بار برق اميركبير قبول بشين بازم ميتونين.
البته شايد اين فاصله ي 5 سال زياد باشه اما اگه به كوب بخونين حتما ميتونين يه رتبه ي تووپ بيارين.
البته ميتونين چيزايي رو كه دوست دارينو انتخاب كنين اگه نشد دوباره كنكور بدين.
اما من اگه جاي شما بودم و توو خودم ميديدم كه بتونم يه سال حسابي زحمت بكشم.ميموندم واسه سال بعد.
علوم كامپيوترو يكي از بچه ها ميگفت توو ايران زياد خوب نيست.بعدش خيلي هم شبيه كامپيوتر نيست اما ميتونين ارشدو مهندسي كامپيوتر يا آي تي بخونين.
دانشگاه اصفهانم كه كلا دانشگاه خوبيه.

Pure Liveliness

عضو جدید
بازار کار مواد مگه چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟:smile:

یعنی بازار کار کامپوتر از مواد بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه بگید بازار کاره کدوم رشته خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟;)
ببخشيد من بهتون جسارت نكردم.
خب اگه مهارت نداشته باشي بهترين رشته هم واست بازار كار نداره و به قول استادمون اگه علاقه داشته باشي و مهارت و بخواي بدترين رشته ها هم بهترين بازار كارو دارن.
خب دختردايي من ارشد موادشو از بين المللي امام خميني گرفت.خودش ميگفت كه خيلي رشتش بازار كار نداره.به منم گفت كه مني كه علاقه ندارم اصلا نزنمش.
بازار كار كامپيوتر در مجموع خوبه ...
ببخشيد اگه سوء تفاهمي بوده.من هيچ وقت به هيچ رشته اي توهين نميكنم.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام.نمي دونم بستگي به خودتون داره.
اما شما كه تونستيد يه بار برق اميركبير قبول بشين بازم ميتونين.
البته شايد اين فاصله ي 5 سال زياد باشه اما اگه به كوب بخونين حتما ميتونين يه رتبه ي تووپ بيارين.
البته ميتونين چيزايي رو كه دوست دارينو انتخاب كنين اگه نشد دوباره كنكور بدين.
اما من اگه جاي شما بودم و توو خودم ميديدم كه بتونم يه سال حسابي زحمت بكشم.ميموندم واسه سال بعد.
علوم كامپيوترو يكي از بچه ها ميگفت توو ايران زياد خوب نيست.بعدش خيلي هم شبيه كامپيوتر نيست اما ميتونين ارشدو مهندسي كامپيوتر يا آي تي بخونين.
دانشگاه اصفهانم كه كلا دانشگاه خوبيه.

خانوم مهندس دانشگاه اصفهانو با دانشگاه صنعتی اصفهان اشتباه نگیرید!!!!!!!!!!!!!!!

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ببخشيد من بهتون جسارت نكردم.
خب اگه مهارت نداشته باشي بهترين رشته هم واست بازار كار نداره و به قول استادمون اگه علاقه داشته باشي و مهارت و بخواي بدترين رشته ها هم بهترين بازار كارو دارن.
خب دختردايي من ارشد موادشو از بين المللي امام خميني گرفت.خودش ميگفت كه خيلي رشتش بازار كار نداره.به منم گفت كه مني كه علاقه ندارم اصلا نزنمش.
بازار كار كامپيوتر در مجموع خوبه ...
ببخشيد اگه سوء تفاهمي بوده.من هيچ وقت به هيچ رشته اي توهين نميكنم.

نه بابا چه جسارتی.............متونم بپرسم گرایش ایشون چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعدم دارین میگین دختر داییتون..........مواد بیشتر یه رشته مردونست.;)

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

پارسالم دانشگاه یزد اصلا دختر نگرفت!!!!!!!!!!

دفترچه انتخاب رشته رو ندیدم ولی فک کنم امسال بگیره

Pure Liveliness

عضو جدید

به هر حال هر رشته اي واسه خيليا بهترين رشتست به خاطر علاقشون.
من اگه چيزي ميگم چون يكي از دوستام فقط به خاطر اين كه يكي از دانشگاهاي درجه 1 قبول بشه زد مواد.بدون علاقه.
دلم نميخواد بچه ها فقط به خاطر اسم رشته و دانشگاه.حالا هر رشته و دانشگاهي بزننش.حتي همين رشته ي خودم.
خيليا قبول ميشن بعد از برنامه نويسي متنفرن!
آره بيشتر مردونست.
كارشناسيشو فك كنم سراميك خونده.ارشدشو نمي دونم دقيقا!

Pure Liveliness

عضو جدید
خانوم مهندس دانشگاه اصفهانو با دانشگاه صنعتی اصفهان اشتباه نگیرید!!!!!!!!!!!!!!!
خب معلومه كه دانشگاه صنعتي اصفهان در سطح دانشگاهاي تاپ تهرانه.اين كه توش شك نيست آقاي مهندس!
اما خود دانشگاه اصفهانم دانشگاه خوبيه.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من اگه چيزي ميگم چون يكي از دوستام فقط به خاطر اين كه يكي از دانشگاهاي درجه 1 قبول بشه زد مواد.بدون علاقه.
دلم نميخواد بچه ها فقط به خاطر اسم رشته و دانشگاه.حالا هر رشته و دانشگاهي بزننش.حتي همين رشته ي خودم.
آره بيشتر مردونست.

منم دقیقا منظورم همین بود........انتخاب رشته براساس توانایی وعلاقه...............

وگرنه الان کدوم رشته بازار کار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعدم همین مواد تو ارشد هشت یا نهتا گرایش داره.............از مهندسی پزشکی(بیو مواد) ونانو تکنولوژی گرفته تا ریخته گری

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خب معلومه كه دانشگاه صنعتي اصفهان در سطح دانشگاهاي تاپ تهرانه.اين كه توش شك نيست آقاي مهندس!
اما خود دانشگاه اصفهانم دانشگاه خوبيه.
من که معلومه کجا دارم درس می خونم .................میشه بگید کجا درس میخونید و رتبتون چن شد تو کنکور؟؟؟؟؟؟؟؟؟

HDT

عضو جدید
آره بيشتر مردونست.

به اینا میگن سیاهی لشکر... متاسفانه خیلی زیادم هستن.
هرچند کسی که مهارت داشته باشه نباید نگران اینا باشه اما وقتی پای پارتی هم بیاد وسط دیگه کار اونام ساخته ست

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام/.
بچه ها دوره های نیمه حضوری چیه؟! کلاس هاش کجا برگزار می شه؟! تو خود دانشگاه های سراسری؟! در مورد شهریه ش هم یه کوچولو توضیح بدید لدفن!
غیر انتفاعی بهتره یا پیام نور یا نیمه حضوری؟! :huh:

mohamad0020

عضو جدید
من هم خودم و هم دوستام بودن که پشت کنکور موندن يکسال و همه هم بهتر شدن نسبت به سال قبلونییکه فک. و با موافقم که انتخاب رشته بکنه.

سلام. من خودم ی سال موندم پشت کنکور. رتبم خیلی بهتر شد. اما بازم اونیکه واسش زحمت کشیدمو تو ازمونها بود نشد. فقط اینو بگم ک پشت کنکور موندن سخته اما اگه همیت داره و میتونه داداشت بچه ی درسخونیه که درس واسش اهمیت داره و میتونه سختهاشو مثل همین که باید یک سال دیگه هم از اکثر تفریحات دور باشه و ... تحمل کنه بهش موندن و پیشنهاد میکنم. در ضمن اینم بگم که اگر میخواد بمونه بهش توصیه کن هر چند وقت یکبار توی جمعی که بچه ها واسه کنکور درس میخونن مثل کتابخونه حاضر بشه تا اون حس درس خوندن و رقابت جای بی خیالی رو بگیره.
امسال هم انتخاب رشته کردن بهتر از نکردنه.

akefin

عضو جدید
بازم سلام دوستان عزیز

ببینید من بیشتر از علاقه و شان اجتماعی رشتم ب بازار کارش اهمیت میدم

خیلی برام مهمه

اگه مثلا قراره بیام صنایع یا عمران یا مکانیک و باز حقوقم حدود دو میلیون باشه تازه ب شرط استخدام

ترجیح میدم دیگ کنکور ندم و برم مهندسی نساجی صنعتی اصفهان

پس لطفا در مورد بازار کار ب من بگین رشته های دیگ چه خبره

برای نساجی مطمئنم بازار کار یک تا دو میلیونی براش هست

valiant22

عضو جدید
یعنی خون بقیه از من رنگین تره که سوال منو ج نمیدید؟
عجبا...

بالا