► •*♥*•◄ اخبار باشگاه استقلال تهران ► •*♥*•◄

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

++++++++++++++++++++++++++++++++++

تغییر زمان دیدارهای پرسپولیس و استقلال

Banker- سازمان لیگ از تغییر زمان دیدارهای سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال در هفته سوم لیگ برتر خبر داد.

به گزارش سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، در هفته سوم لیگ برتر برنامه سه دیدار به شرح زیر تغییر کرد؛
دیدار فجرسپاسی و استقلال که قرار بود 14 مرداد در ساعت 22 برگزار شود روز سه شنبه 15 مرداد در ساعت 22:15 برگزار خواهد شد.
مسابقه دو تیم گسترش فولاد تبریز و سپاهان که قرار بود دوشنبه 14 مرداد ساعت 22 برگزار شود در روز سه شنبه 15 مرداد و همان ساعت برگزار خواهد شد.
دیدار دو تیم پرسپولیس و مس کرمان که طبق برنامه قرار بود سه شنبه 15 مرداد ساعت 22 برگزار شود در روز چهارشنبه 16 مرداد و ساعت 22:15 برگزار خواهد شد.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخرین تمرین استقلال پشت درهای بست

آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال پیش از رویارویی با تیم سپاهان اصفهان، با نظر کادرفنی پشت درهای بسته برگزار می شود.

به گزارش بي باک به نقل از خبرنگار مهر، با تصمیم کادرفنی تیم فوتبال استقلال تهران، آخرین تمرین این تیم پیش از رویارویی با تیم سپاهان اصفهان در هفته دوم رقابتهای لیگ برتر امروز در کمپ زنده یاد ناصر حجازی و پشت درهای بسته برگزار می شود.

تیم استقلال تهران که در هفته نخست با نتیجه 2 بر یک برابر گسترش فولاد در تبریز پیروز شد، در دومین مسابقه اش در لیگ برتر ساعت 22:15 دقیقه روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی میزبان سپاهان اصفهان است.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اطلاعيه باشگاه استقلال براي ديدار با سپاهان

به گزارش خرداد به نقل از سايت باشگاه استقلال، اين باشگاه در آستانه ديدار حساس فردا شب (پنج شنبه) استقلال مقابل سپاهان بيانيه زير را صادر کرد:

«ورزشگاه آزادي را پر کنيم. به حريف و بازيکنانش احترام بگذاريم. تيم خود را در ارائه يک مسابقه جوانمردانه به پيش برانيم تا از نمايش پر از صحنه هاي ديدني لذت ببريم. باشد که اين ديدار، محلي باشد براي متجلي شدن ارزش هاي فني و اخلاقي فوتبال در حال اوج گيري ايران. از استقلال و از استقلالي ها حضور و احترام و توجه به زيبايي ها انتظار مي رود.»

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تذکر کتبي به خطيبي و رفع اتهام از قلعه نويي

حجت الاسلام عليرضا عليپور در مورد نتيجه تحقيقات هيئت رسيدگي به تخلفات در مورد ادعاهاي رسول خطيبي در مورد بازي با استقلال و تماس با سعيد آقايي بازيکن تيمش گفت: هيئت رسيدگي به تخلفات در روزهاي گذشته به طور فوق العاده به اين پرونده رسيدگي کرد و اقدامات زيادي را انجام داديم. اقداماتي نظير مصاحبه تلفني با رسول خطيبي، مصاحبه با ميرشاد ماجدي، دعوت حضوري از ماجدي و اخذ توضيحات کتبي از ايشان، اخذ توضيحات کتبي از باشگاه استقلال و گسترش فولاد تبريز و سرانجام ارائه فيلم بازي استقلال و گسترش فولاد تبريز به کارشناسان جهت ارزيابي بازي بازيکن مورد نظر. اخذ توضيحات کتبي از مسئول کميته جوانان از جمله اقداماتي بود که هيئت رسيدگي به تخلفات در اين مدت انجام داد.

به گزارش فارس، عليپور تصريح کرد: پس از اين اقدامات گروه کارشناسي نوع بازي سعيد آقايي را در مقابل خسرو حيدري و پژمان منتظري از نظر فني عادي و طبيعي تلقي کرد و با توجه به اينکه حيدري و منتظري اکنون از زوج*هاي قدرتمند فوتبال آسيا هستند نوع بازي آقايي مقابل اين دو بازيکن طبيعي بوده است و هيچ ربطي به ارتباط با کادر فني استقلال هم نداشته است. نوع تماس تلفني با بازيکن گسترش فولاد تبريز نيز از نظر ساختاري و تشکيلاتي نيز ارتباطي به باشگاه استقلال نداشته است.

دبير هيئت رسيدگي به تخلفات تصريح کرد: اظهارنظر امير قلعه نويي سرمربي استقلال قبل از بازي در مورد بازيکن گسترش فولاد تبريز تخطي از آئين نامه نبوده و جزو صحبت هاي عرف و متداول در فوتبال است.

عليپور افزود: با توجه به تماس براي حضور بازيکن گسترش فولاد تبريز در تيم ملي نيازمند اقدام فوري براي اصلاح آئين نامه رابطه تيم ملي و باشگاه ها هستيم. البته با توجه به اظهارنظرهاي رسول خطيبي سرمربي گسترش فولاد تبريز به اين مربي تذکر کتبي داده مي شود و در صورتي که هيئت رسيدگي به تخلفات صلاح بداند پرونده خطيبي به کميته انضباطي ارجاع خواهد شد. از تمامي سرمربيان و مديران تيم هاي ليگ برتري مي خواهيم مراقبت بيشتري در صحبت ها و اقداماتشان انجام دهند،صحبت هايي که مطرح کردم جمع بندي دبيرخانه هيئتي رسيدگي به تخلفات از پرونده گسترش فولاد تبريز و استقلال بود که اين جمع بندي به هيئت رسيدگي به تخلفات ارسال خواهد شد تا آنها تصميم نهايي را در اين مورد اتخاذ کنند.

دبير هيئت رسيدگي به تخلفات در پايان با تأکيد بر پاک بودن ليگ برتر عنوان کرد: ليگ برتر ايران از سه تخلف سوءجريان مالي، زد و بند و دوپينگ مبرا است و با متخلفان در هر رده و جايگاهي که باشند به طور قاطع برخورد مي کنيم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] فتح‌الله‌زاده: چه کسی به جباری گفته برگرد استقلال؟!/ مقابل سپاهان به فغانی باختیم

[/h]
» سرویس: ورزشي - فوتبال، فوتسال

کد خبر: 92051206283
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹

مدیرعامل استقلال ضمن انتقاد از مجتبی جباری می‌گوید اتفاقاتی را که در جلسه او و جباری در سال گذشته افتاده بود به خاطر استقلال در دلش نگه‌ می دارد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی فتح‌الله‌زاده، پس از مراسم رونمایی از کارت هواداری استقلال درباره این کارت، اظهار کرد: ما تلاش ‌کرده‌ایم این قضیه را در سیستم‌ بانکی هم جا بیندازیم. این کار می‌تواند چند منظوره باشد. البته ما پیش از این هم کارت داشته‌ایم، اما این کارت هواداری متفاوت است. این کارت کیفیت مطلوب‌تری دارد و چیزی فراتر از یک کارت هواداری است. با این کارت، هواداران می‌توانند در جاهایی همچون استخر، خریدهای عادی و حتی سینما از آن بهره‌مند شوند. مثلا هواداری که به مسافرت می‌رود با استفاده از این کارت می‌تواند از تخفیف‌های ویژه استفاده کند. این‌ها یک بسته حمایتی و تکمیلی برای هواداران و هم برای باشگاه است. حتی اگر این مساله جا بیفتد یک هوادار با بازیکن مورد علاقه‌اش می‌تواند با استفاده از این کارت که به نوعی اعتبار پولی هم در آن وجود دارد، تلفنی صحبت کند.
او در پاسخ به این سوال که این کارت تا چه اندازه هزینه‌های استقلال را تامین می‌کند؟ بیان کرد: قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود! در بخش تبلیغات ما چیزی حدود 30 درصد از هزینه‌هایمان را با این کارت‌ها می‌توانیم پر کنیم. هوادار 30 میلیونی قابلیت بالایی که باید از آن استفاده می‌شده، اما چون ثبات مدیریتی در استقلال نبوده این مساله به فراموشی سپرده شده بود.
مدیرعامل استقلال افزود: می‌خواهیم کارهای بزرگی را در استقلال انجام دهیم. من یک بار گفته بودم سه سال تیم را به من بدهند تا من باشگاه را به خودکفایی برسانم. عده‌ای اخیرا به من گفته‌اند شما سه سال است در استقلال هستید پس چرا تیم را خودکفا نکردید. من نگفتم که سه سال مدیرعامل شوم، چرا که مدیرعامل مجری مصوبات هیات مدیره است. من گفتم سه سال باشگاه را به من بدهند. استقلال و پرسپولیس بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هستند که متاسفانه دچار مشکلاتی شده‌اند. همین الان شما ببینید که ما یک کمپ راه‌ا‌ندازی ‌کرده‌ایم. این کمپ زمانی که من آن را ساختم 20 میلیارد پولش بود، اما الان 140 میلیارد تومان می ارزد. اگر من صاحب باشگاه بودم این کمپ را می‌فروختم و با 500 میلیون تومان می‌رفتم و برای یک سال زمین اجاره می‌کردم. چیزی حدود 40 میلیارد را صرف هزینه ساخت ورزشگاهی 35 هزار نفری با تمام امکانات می‌کردم و با باقی پول هم می‌توانستم سود بگیرم و هزینه‌های باشگاه را پرداخت کنم. حتی می توانستم چیزی حدود 40 میلیارد را صرف شهرک سازی کنم.
او در پاسخ به این سوال که مهدی رحمتی گفته استقلال برابر سپاهان به وزارت ورزش و جوانان باخت، اظهار کرد: نه این گونه نیست. چون این وزارت ورزش و جوانان در حال رفتن است این صحبت را نکنیم بهتر است. آقای عباسی تلاش زیادی کرد و خیلی به ما کمک کرد، اما ایشان پولی نداشت و به همین دلیل ما هم دچار مشکل شدیم. ان‌شاءالله در دولت جدید در این باره فکری شود. صحبت ما این است که چطور به تراکتورسازی یا سپاهان پول داده می‌شود، اما به ما نمی‌دهند. 30 میلیارد تومان هزینه بازی‌های استقلال است. این پول را به ما نمی‌دهند. در حالی که ما می‌گوییم حداقل 15 میلیارد آن را به ما بدهند. اگر نمی‌خواهند این پول را به ما بدهند بگویند تا ما حق پخش بازی‌هایمان را به خارج از کشور بفروشیم. صداوسیما هم در این میان گناهی ندارد. تمام مشکل از مجلس است. آنها باید پولی را به عنوان بودجه برای بازی‌های ما در نظر بگیرند و به تلویزیون بدهند تا مشکلات تا حد زیادی حل شود.
فتح‌الله‌زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این که جباری گفته تا زمانی که او در استقلال است به این تیم باز نمی‌گردد؟ گفت: آیا کسی به جباری گفته که به استقلال بیا؟ ان‌شاءالله هر وقت که من از استقلال رفتم او به تیم برگردد. متاسفانه عده‌ای از روزنامه‌ها جباری‌نامه شده‌اند! جباری بازیکن خوبی از لحاظ فنی است، اما بزرگ‌تر از تیموریان یا رحمتی نیست. این حق یک باشگاه است که بازیکنانش را اگر از لحاظ رفتاری و اخلاقی نپسندید کنار بگذارد.
او در پاسخ به این سوال که دقیقا در جلسه‌ای که او با جباری به همراه امیری داشته چه اتفاقاتی افتاده است؟ اظهار کرد: من که جباری نیستم که بگویم. من به خاطر استقلال آن مسائل را ته دلم نگه داشتم. فقط می‌خواهم بپرسم اگر به پدر او توهین کرده بودم چرا یک سال در استقلال بازی کرد.
مدیرعامل استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که داوری دیدار استقلال برابر سپاهان را چگونه ارزیابی می‌کند؟ افزود: واقعیت این است که داوری خوبی را ندیدیم. خود همکار شما در تلویزیون گفت که فغانی با مجیدی مشکل دارد. شما هم باشید یکی، دو مورد را تحمل می‌کنید و این داوری در حد محلات هم نبود. دو پنالتی ما را آقای فغانی نگرفت، یک پنالتی آنها را هم نگرفت، اما پنالتی که به نفع آنها سوت زد هم اشتباه بود. واقعیت این است که ما به داوری باختیم. این صحبتی است که همه می‌گویند. از دست دادن دو پنالتی یا نگرفتن دو پنالتی شوخی نیست. با این حال برای فغانی احترام قائلم و اعتقاد دارم که اشتباهی صورت گرفته است. قطعا تعمدی در کار نبوده و ما مثل بسیاری از تیم‌ها در این مواقع ریسمان نمی‌بافیم. ان‌شاءالله که مشکلات هم حل شود.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این رو بخونین ببینین چه بلایی سرمون اوردن

داوري ديدار استقلال و سپاهانيکي از پيشکسوتان داوري فوتبال با تجزيه و تحليل عملکرد تيم داوري ديدار استقلال و سپاهان گفت:

نقد من بر اين بازي مي تواند کلاس درسي براي عليرضا فغاني باشد.

--------------------------------------------------------------------------------

پرويز سيار درباره عملکرد تيم داوري ديدار استقلال و سپاهان در چارچوب هفته دوم فصل سيزدهم ليگ برتر فوتبال، به ايسنا گفت: فغاني يکي از برجسته ترين داوران ايران است که شانس حضور در جام جهاني را دارد، به همين دليل فيفا و afc تمام بازي هاي داخلي و بين المللي او را زير نظر دارند.

متاسفانه او در بازي استقلال و سپاهان خوب عمل نکرد و اشتباه هاي زيادي داشت.

* تاخير در شروع بازي؛ اولين اشتباه

سيار نقد خود را اين گونه آغاز کرد: هميشه اولين چيزي که درباره عملکرد داورمي نويسم اين است که او بازي را چه زماني آغاز کرده است.
گاهي پيش آمده که داوري بازي را 3, 7 يا حتي 11 دقيقه با تاخير شروع کرده است.
من تمام بازي هاي اروپايي را تماشا مي کنم، اما حتي يک بار هم نديده ام که يک بازي بي دليل يک دقيقه با تاخير شروع شود.
متاسفانه فغاني ديروز بازي را سه دقيقه و نيم با تاخير شروع کرد که هيچ دليلي هم نداشت.

وي ادامه داد: محسن قهرماني يک بار به من گفت که نماينده فدراسيون
تعيين مي کند که بازي چه زماني آغاز شود!

من به او گفتم که مسائل خارج از زمين به داور ربطي ندارد و او بايد بازي را سر ساعت شروع کند، ضمن اين که تعيين زمان آغاز بازي جزو اختيارات داور است نه نماينده فدراسيون.

* دقيقه 28؛

تصميم شجاعانه و درست اين پيشکسوت داوري در ادامه به صحنه مشکوک پنالتي استقلال در دقيقه 28 اشاره کرد و گفت:
در اين لحظه مجيدي در محوطه جريمه سپاهان سرنگون شد، اما نه خطايي وجود داشت و نه او شبيه سازي کرد.

در چنين صحنه هايي تشخيص اين که بازيکن، داور را فريب داده يا خير نبايد بر اساس حدس و گمان باشد. داور بهتر است در تصميمش اشتباه کند تا اين که بخواهد با حدس و گمان تصميم بگيرد.

* کارت زرد سخت گيرانه

وي ادامه داد: در دقيقه 38 کمک داور اول بازي در اعلام نکردن آفسايد خوب عمل کرد و دو دقيقه بعد هم کامراني فر به قدري با دقت يک آفسايد را اعلام کرد که لذت بردم، چون تشخيص اين صحنه بسيار سخت بود. دردقيقه 44 فغاني به مجيدي کارت زردي داد که به نظرم سختگيرانه بود.

دليل اخطار دادن به يک بازيکن يا ممانعت از شانس گل حريف است يا اين که خطا با خشونت همراه بوده است. خطايي که مجيدي انجام داد هيچ کدام از اين شاخص را نداشت.

* دقيقه 53، پنالتي اشتباه

سيار در ادامه به يکي از حساس ترين صحنه هاي بازي اشاره کرد: در دقيقه 53 فغاني براي سپاهان پنالتي گرفت که من با تمام دقتي که در حرکات آهسته اين خطا به خرج دادم نتوانستم آن را تشخيص دهم.
بلافاصله يکي از داوران ممتاز کشور با من تماس گرفت و سوال کرد که آيا اين صحنه پنالتي بوده؟ اين نشان مي دهد که پنالتي بودن اين صحنه براي او هم سوال بوده است.

* دقيقه 65، اولين پنالتي گمشده

داور بين المللي اسبق فوتبال ايران در ادامه به صحنه اي اشاره کرد که سپاهاني ها روي آن خيلي اعتراض داشتند: در دقيقه 65 مدافع استقلال به طور واضح روي مهاجم سپاهان خطا کرد که متاسفانه اين خطاي پنالتي از ديد فغاني دور ماند.
حتي مزدک ميرزايي که بازي را گزارش مي کرد، چندين بار تکرار کرد که پنالتي بودن اين صحنه از آنچه که قبلا براي سپاهان گرفته شده بود واضح تر است.

* دقيقه 73، دومين پنالتي گمشده

سيار ادامه داد: در دقيقه 73 مهاجم استقلال با خطاي واضح مدافع سپاهان مواجه شد.
بازيکن سپاهان به بازيکن استقلال پشت پا زد که باعث شد او سکندري بخورد، اما به نظرم بازيکن استقلال جوانمردي کرد که خود را به زمين نيانداخت. به هر حال يک پنالتي ديگر هم از دست داور در رفت.

* فغاني داور شجاعي است

وي در ادامه بار ديگر به ويژگي هاي عليرضا فغاني اشاره کرد و گفت: او ذاتا داور بي نهايت شجاعي است که جوان و تحصيلکرده هم هست.
در زماني که تعداد مربيان تحصيلکرده در ايران کمتر از انگشتان يک دست است، بيش از 90 درصد از داوران ما تحصيلات بالاي ليسانس دارند
فغاني هم يکي از اين داوران است که فوق ليسانس زبان انگليسي دارد.
او بي نهايت مورد احترام من است، اما نقدي که امروز از او داشتم، مي تواند براي او و ساير داوران يک کلاس درس باشد.

* توصيه به بازيکنان

سيار در پايان صحبت هايش توصيه اي به مربيان و بازيکنان فوتبال داشت:

زماني که يک بازيکن به دليل سرعت بالا تعادلش را از دست مي دهد و وارد دروازه مي شود بايد پشت به زمين بايستد و ترجيحا صورتش را با دست شانش بپوشاند، چون در غير اين صورت اگر هم تيمي هايش توپ را وارد دروازه کنند داور مي تواند آفسايد اعلام کند چون حضور بازيکن در چنين موقعيتي روي دروازه بان تاثير مي گذارد

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گزارش تمرین امروز استقلال
غیبت ۳ بازیکن و حضور لاوره/ گلایه قلعه*نویی از اظهارنظر بازیکنان
در تمرین عصر امروز استقلال ۳ بازیکن این تیم که در دیدار روز گذشته به میدان رفته بودند، غایب بودند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تمرین عصر امروز تیم فوتبال استقلال که قرار بود از ساعت 18و 30 دقیقه آغاز شود با 10 دقیقه تاخیر شروع شد.
* مجید صالح مربی استقلال پیش از شروع تمرین اعلام کرد تا زمانی که قلعه*نویی نیاید او تمرین را آغاز نمی*کند که پس از چند دقیقه سرمربی استقلال در تمرین حاضر شد. او ابتدا بازیکنان را جمع کرد و درباره اظهار نظر برخی بازیکنان و همچنین گل*هایی که روز گذشته دریافت کرده بودند، صحبت کرد. قلعه*نویی نسبت به اظهارنظر برخی بازیکنان گلایه داشت.
* هواداران و بازیکنان در مورد دیدار روز گذشته و همچنین قضاوت فغانی با یکدیگر صحبت می*کردند.
* پیش از تمرین در یک جمع دوستانه جواد نکونام با بازیکنان صحبت کرد. همچنین نکونام با آندرانیک تیموریان صحبت*هایی را مطرح کرد.
* در حالی که در آخرین تمرین استقلال پیش از بازی با سپاهان حدود 500 تماشاگران از تمرین آبی*پوشان دیدن کردند اما برای تمرین عصر امروز حدود 100 نفر حاضر شده بودند.
* سیدمهدی رحمتی، فرهاد مجیدی و حنیف عمران*زاده غایبان تمرین امروز بودند.
* پس از صحبت*های امیر قلعه*نویی بازیکنان به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه توسط ایمان عالمی و گروه دیگر توسط جواد نکونام به دویدن پرداختند. حاج*قاسم بدنساز استقلال در تمرین امروز غایب بود.
* خسرو حیدری با آندرانیک تیموریان مشغول دویدن بودند. خسرو لنگان لنگان می*دوید و این امر باعث شد که قلعه*نویی به پزشک استقلال بود که اگر او مصدوم است تمرین نکند اما حیدری اعلام کرد می*تواند آرام بدود.
* شاهرخ بیانی و سیروس دین*محمدی در تمرین امروز حضور داشتند.
* قبل از شروع تمرین اعضای کادر فنی استقلال به غیر از امیر قلعه*نویی در وسط زمین حضور داشتند که صادقی درباره صحنه پنالتی که داور اعلام کرد، توضیح می*داد.
* پس از 30 دقیقه از تمرین بازیکنان اصلی کمپ را ترک کرده و بازیکنان ذخیره به آقاوسط و بازی در یک سوم زمین در 2 تیم سبز و نارنجی پرداختند. آرش برهانی، نیکبخت*واحدی از روی نقطه پنالتی، مهران قاسمی و فردین عابدینی از بازیکنانی بودند که گلزنی کردند. در جریان این بازی برهانی و ستار همدانی برخوردی با یکدیگر داشتند که دچار مصدومیت جزئی شد اما پس از مداوا به بازی بازگشتند.
* پس از رفتن بازیکنان اصلی جواد نکونام،* آندرانیک تیموریان، پژمان نوری و امیرحسین صادقی در گوشه*ای از زمین با یکدیگر سپک*تاکرا بازی کردند. پس از مدتی صادقی جای خود را به قاضی داد.
* میرشاد ماجدی سرپرست استقلال در حاشیه تمرین اعلام کرد اسم لاوره به جای خسوری یکی از بازیکنان جوان این تیم که مشمول است در لیست آسیایی قرار گرفته البته همه این موارد مشروط به این است که لاوره در تست پزشکی مورد تائید قرار بگیرد.
* لاوره هافبک صربستانی استقلال در دقایق پایانی تمرین در محل کمپ حاضر شد و پس از صحبت با امیر قلعه*نویی به دویدن کنار زمین پرداخت. قرار است از این بازیکن فردا تست پزشکی گرفته شود.
* جواد نکونام نیز پس از تمرین به سمت امیر قلعه*نویی رفت و با او روی سکوها صحبت کرد.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]پورحیدری: فدراسیون شب می‌خوابد و صبح از استقلال امتیاز کم می‌کند/ به حکم صادره اعتراض داریم[/h]
عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال گفت: فدراسیون شب می‌خوابد و صبح تصمیم به کسر امتیاز از استقلال می‌گیرد.
خبرگزاری فارس: پورحیدری: فدراسیون شب می‌خوابد و صبح از استقلال امتیاز کم می‌کند/ به حکم صادره اعتراض داریم

به گزارش خبرگزاری فارس و نقل از سایت باشگاه استقلال، منصور پورحیدری عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال، ضمن اعتراض به کسر یک امتیاز از تیم استقلال اظهار داشت: به هر حال من و مسئولان استقلال به دنبال این نیستیم که جو ورزشگاه‌ها خراب باشد و تلاش‌مان هم برای خوب بودن این محیط ورزشی است. با این حال فدراسیون فوتبال ما شب می‌خوابد و صبح که بیدار شد تصمیم به کسر امتیاز از استقلال می‌گیرد و بعد دوباره می‌خوابد و بیدار می‌شود و این بار تصمیم به جریمه می‌گیرد!

وی ادامه داد: باید همه چیز قانونی باشد، چطور برای بازی اول استقلال که تماشاگران تبریزی به آقای قلعه‌نویی بی‌احترامی کردند، کمیته انضباطی برخوردی نکرد؟ اگر قرار به اعمال چنین قانونی بود باید از هفته اول آن را به تمام باشگاه‌ها اعلام می‌کردند نه اینکه با تیم استقلال این قانون را رواج دهند! امسال صحبت‌هایی را می‌شنیدیم مبنی بر اینکه هجمه‌ای علیه استقلال است که با این تصمیمات گرفته شده، آدم فکر می‌کند که این موضوع واقعیت دارد. ما نسبت به این حکم اعتراض می‌کنیم اگرچه که رفتار هواداران‌مان را تایید نمی‌کنیم ولی باید از کمیته انضباطی پرسید که جایگاه اشتباهات آقای فغانی کجا قرار دارد؟ چه زمانی فدراسیون می‌خواهد با ایشان برخورد جدی کند که با لجبازی‌هایش در زمین و اتخاذ تصمیمات غلط، اعصاب بازیکنان و هواداران ما را به هم ریخت.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]پورحیدری: هجمه علیه استقلال واقعیت دارد/ فدراسیون چه زمانی با فغانی برخورد می‌کند؟[/h]
خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: صحبت‌هایی می‌شنیدیم مبنی بر اینکه هجمه‌ای علیه استقلال است که با تصمیماتی نظیر کسر امتیاز، فکر می‌کنیم این موضوع واقعیت دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، منصور پورحیدری ضمن اعتراض به کسر یک امتیاز از تیم استقلال اظهار داشت: من و مسئولان استقلال به دنبال این نیستیم که جو ورزشگاه‌ها خراب باشد و تلاشمان هم برای خوب بودن این محیط ورزشی است. با این حال فدراسیون فوتبال ما شب می‌خوابد و صبح که بیدار شد تصمیم به کسر امتیاز از استقلال می‌گیرد و بعد دوباره می‌خوابد و بیدار می‌شود و این بار تصمیم به جریمه می‌گیرد!
وی ادامه داد: باید همه چیز قانونی باشد، چطور برای بازی اول استقلال که تماشاگران تبریزی به آقای قلعه‌نویی بی‌احترامی کردند، کمیته انضباطی برخوردی نکرد؟ اگر قرار به اعمال چنین قانونی بود باید از هفته اول آن را به تمام باشگاه‌ها اعلام می‌کردند نه اینکه با تیم استقلال این قانون را رواج دهند!
پورحیدری عنوان کرد: امسال صحبت‌هایی را می‌شنیدیم مبنی بر اینکه هجمه‌ای علیه استقلال است که با این تصمیمات گرفته شده، آدم فکر می‌کند که این موضوع واقعیت دارد. ما نسبت به این حکم اعتراض می‌کنیم اگرچه رفتار هوادارانمان را تایید نمی‌کنیم ولی باید از کمیته انضباطی پرسید که جایگاه اشتباهات آقای فغانی کجا قرار دارد؟ چه زمانی فدراسیون می‌خواهد با ایشان برخورد جدی کند که با لجبازی‌هایش در زمین و اتخاذ تصمیمات غلط، اعصاب بازیکنان و هواداران ما را به هم ریخت.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]ساختن دشمن فرضي به سبك سرمربي استقلال[/h]
اين صداي اعتراض امير قلعه‌نويي است، مردي كه چشم دوخته به قهرماني در آسيا با استقلال تا شايد دهان منتقدانش را ببندد. امير بر اين باور است كه جرياني تلاش مي‌كند او را از رسيدن به اين مهم محروم كند. اينكه قلعه‌نويي درست فكر مي‌كند يا غلط مشخص نيست.

بايد پاي حرف‌هاي او نشست تا فهميد چه دلايلي براي اين ادعا دارد. امير نگراني‌هايي دارد، اينكه جرياني به اعتقاد او مخالفش هستند و نمي‌گذارند در آسيا توفيقي به دست آورد. استقلال و بوريرام تايلند به زودي رخ در رخ هم قرار خواهند گرفت و كليد رسيدن به جمع 4 تيم نهايي آسيا همين بازي است. از طرفي ناهماهنگي و ناآمادگي استقلال هم هست.

اين يعني مشكل روي مشكل كه امير به آن اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «البته 2، 3 مشكل داريم. يكي اينكه تمرين‌ها را دير آغاز كرديم و دوم اينكه تغييرات زيادي نسبت به فصل گذشته داشتيم. متاسفانه مصدومان زيادي داريم ولي در كل به اين تيم اميدواريم. پيش از اين گفته بودم اين تيم استقلال نسبت به سال گذشته همين موقع خيلي باكيفيت‌تر است. بازيكنان باتجربه‌اي جذب كرديم و اميدوارم تجارب اين بازيكنان بتواند به ما كمك كند.»

اما امير اينگونه سفره‌ دلش را باز كرده است. او حرف‌هايش را ادامه مي‌دهد: «حمايت آنچناني نمي‌شود. در گروه مرگ به‌عنوان تيم سرگروه بالا آمديم اما هيچ‌كس چيزي ننوشت. اكنون به تيم تايلندي برخورد كرديم كه تيم سختي است اما همه مي‌گويند استقلال به قرعه آساني خورده است. يك سوال از اين دوستان دارم. استقلال قهرمان ايران شده و به جمع 8 تيم برتر آسيا راه يافته و هيچ‌كس هم نمي‌تواند نقش استقلال را در صعود تيم ملي به جام جهاني منكر شود؛ در واقع هم فكر استقلال و هم نفرات آن به تيم ملي كمك كرد ولي چرا خيلي از دوستان مقاله مي‌نويسند و مي‌خواهند همه اين قابليت‌ها را ناديده بگيرند؟

علاوه بر اينكه كمكي به استقلال نمي‌شود يكسري از دوستان قلم به دست هستند كه با قلم‌شان استقلال را مي‌زنند. آنها مترصد اين هستند استقلال حذف شود و جشن بگيرند. اين مساله را مي‌دانم و درباره اين آدم‌ها صحبت كرده‌ام. آنها دشمن خوني هستند و اعتقاد عجيبي هم به اجنبي‌ها دارند! كمك نمي‌كنند و كمك‌شان را هم نمي‌خواهيم ولي حداقل به ما ضربه نزنند. با قلم‌هايي كه مي‌زنند بعضا اتفاقاتي كه گفتم براي ما افتاده است. به‌عنوان سرگروه در گروه مرگ بالا آمديم اما چيزي نمي‌نويسند.

بوريرام تايلند تيم بنيادكار ازبكستان را حذف كرده اما مي‌گويند به تيم آساني خورديم. چطور تيمي كه به جمع 8 تيم برتر آسيا رسيده تيم آساني است؟ آنها اگر حمايت نمي‌كنند به ما ضربه نزنند. به غير از اين مسائل دغدغه‌هاي مالي داريم كه به جاي خود باقي مانده است.»

بله، قلعه‌نويي است و اين حرف‌هاي بي‌پايانش. او همچنان حامي سرمربي خارجي را اجنبي‌پرست مي‌داند و از اين موضع بي‌اساس خود كوتاه نمي‌آيد!

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]تعویض عجیب پیراهن بازیکن سایپا[/h]
ه گزارش خبرگزاری فارس، علی زینالی بازیکن سایپا در نیمه اول با شماره 23 در میدان حضور داشت ولی در بین دو نیمه پیراهن بازیکن شماره 22 را بر تن کرد. این پیراهن متعلق به علی بختیاری بود و همه تصور کردند که سایپا بین دو نیمه تعویض کرده است.

در نهایت نیز کادر فنی سایپا در نیمه دوم بازیکن شماره 22 را تعویض کرد.

دیدار دو تیم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]قلعه‌نویی: در دولت‌های گذشته هرکس جایی نداشت به ورزش می‌امد[/h]
سرمربی استقلال با تمجید از تیمش می‌گوید به هاشمی رفسنجانی نکات مهمی را درباره‌ی ورزش گفته است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی تیمش برابر فجرسپاسی شیراز درباره‌ی این دیدار گفت:هرکسی که بازی را دید از یک فوتبال زیبا لذت برد. من به فوتبال ایران و لیگ برتر تبریک می‌گویم. نظم فوتبال در شیراز همیشه زبانزد بوده و همیشه خوب بوده است. امروز هم خوب بودیم و از همه کسانی که برای این دیدار زحمت کشیدند، متشکرم. بعد از بازی با سپاهان تنها روی وضعیت روانی خودمان کار کردیم و خدارا شکر که نتیجه گرفتیم. اگرچه کم شانس بودیم و از همه موقعیت‌هایمان را خوب استفاده نکردیم. شیراز همواره از لحاظ وضعیت میزبانی، شرایطی بهتری داشته و در ورزش هم پایتخت است، مانند فرهنگ و تمدن. گل‌ اولی که خوردیم استثنا بود اما گل دوم دفاعمان باهوش نبود. پنالتی را هم بچگانه دادیم.

او درباره وضعیت کرار هم صحبت کرد و افزود: هیچوقت روی کرار حساب صد در صد نگذاشته‌ایم.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی درباره وزیر ورزش، بیان کرد: نگاه ما به ورزش باید از همه بالاتر باشه، متاسفانه در دولت‌های گذشته هرکس جایی نداشت به ورزش می‌امد و معمولا هم هیچ سر رشته‌ای از ورزش نداشتند. با آقای هاشمی هم صحبت کردم و به او گفتم که مردم گرسنه هستند و در ورزش هم نکاتی را به ایشان متذکر شد. از جمله لزوم آرامش و استفاده‌ از نیروهای توانمند. آقای سلطانی‌فر نیروی خوبی هستند و متاسفانه در ایران هرکس که مسئولیت پیدا می‌کند، یکی ضعیفتر از خودش را می‌اورد و این درحالیست که باید قوی‌تر از خودش را کنارش بگذارد. کابینه معرفی شده قوی است و ما به آن امیدواریم. ما قانون مندیم. باید تمکین کنیم.

قلعه‌نویی درباره‌ی کسر یک امتیاز از تیمش، اظها کرد: من کار تماشاگرانمان را محکوم می‌کنم. ما چند کاندید جام جهانی داریم مثل آقای مظفری‌زاده و فغانی. آن روز، روز خوب فغانی نبود و من بابت رفتار عده ای از تماشاگرانمان از او عذر خواهی می‌کنم. با اینحال نظر ما مثل آقای نصیرزاده است که گفته با این قانون نمی‌توان یک امتیاز را کم کرد . جالب اینجاست که همواره اولین ها مال ماست و از این جهت استقلال جایگاه خوبی دارد. به هرحال هرچه که قانون است باید انجام شود. من در گذشته به داوری اعتراض می کردم اما الان متوجه شدم اشتباه می‌کردند. به هرحال در بازی‌ها، 20 جا از ما توقع دارند. تحت فشار تماشاگریم و امیدوارم جو استادیوم ما هم مثل حافظیه باشد. باید فضاها به سمت و سوی بهتری برود و به هرحال داور هم انسان است و اشتباه می‌کند.

او درپاسخ به سوالی که از پیروانی بابت بازی دادن به معدنچی بخاطر بالا بودن سنش، انتقاد می‌کرد، افزود: همیشه پیروانی عده ای جوان را دارد. معدنچی و کوهنورد هم از جوانان فجر بودند. ما خودمان هم برخلاف سال‌های گذشته با تجربه تر تیم را بسته‌ایم و از لحاظ شرایط سنی ما هم وضعیتمان کمی بالاست.

سرمربی استقلال در پایان با قبول ضعیف بودن تیمش در دقایق نخست بازی، گفت: در ده دقیقه نخست خیلی بد بودیم اما حاکم بر بازی شدیم. در سال‌های گذشته نظم دفاعی موجب قهرمانی ما می‌شد و باید این مشکل را حل کنیم.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]قلعه نوعی:امیدوارم جو همه استادیوم ها مثل حافظیه باشد/باید مشکلات دفاعی مان را حل کنیم[/h]
سرمربی تیم استقلال گفت:من به فوتبال ایران و لیگ برتر بابت جو سالم و پاکی که در ورزشگاه حافظیه وجود داشت تبریک می گویم.

به گزارش اوج نیوز،امیر قلعه نوعی پس از بازی تیمش مقابل فجرسپاسی در نشست خبری درباره این بازی عنوان کرد:به هر حال همیشه پیروانی یک سری بازیکن جوان دارد که به مسابقات می آورد.امسال هم بازیکنانش یک مقدار باتجربه تر هم بودند.همانطور که ما هم بازیکنان با تجربه ای داریم.ما در 10 دقیقه اول خیلی بد بودیم اما بقیه اوقات بازی حاکم بر میدان بودیم.

وی درباره خط دفاعی استقلال گفت:در سال گذشته نظم دفاعی مان باعث قهرمانی شد اما امسال مشکلاتی داریم که باید حل کنیم.

سرمربی استقلال درباره جو ورزشگاه حافظیه گفت:من به فوتبال ایران و لیگ برتر بابت جو سالم و پاکی که در ورزشگاه حافظیه وجود داشت تبریک می گویم.امیدوارم این جو در سایر استادیوم ها هم وجود داشته باشد.چمن و امکانات ورزشگاه هم از وضعیت خوبی برخوردار بود.

وی درباره کسر امتیاز از استقلال توسط کمیته انضباطی اظهار داشت:من کار تماشاگرانمان را محکوم می کنم.آن روز،روز خوب فعانی نبود.تماشاگران ما هم کار خوبی نکردند.من از فغانی عذر خواهی می کنم.البته کم کردن امتیاز کار درستی نبود و هوشنگ نصیرزاده هم مساله را بیان کرد.ما باید به داوران خود احترام بگذاریم و بی جهت اعتراض نکنیم.من خودم در گذشته اعتراض می کردم اما الان دیگر این کار را نمی کنم.امیدوارم جو استادیوم ها مثل حافظیه باشد که تیمشان باخت اما فقط تیم خودشان را تشویق کردند.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمک بازیکنان استقلال به هوادار معلول / شوخی رحمتی با نوروزیتیم استقلال بعد از یک روز تعطیلی از ساعت 18 و 45 امروز و در حالی که تمرین این تیم با 45 دقیقه تاخیر آغاز شده بود، برنامه‌های آماده‌سازی خود را برای دیدار با نماینده تایلند پیگیری کرد. در تمرین امروز آبی‌پوشان، تیموریان باز هم حضور پیدا نکرد و این بازیکن برای گرفتن عکس MRI راهی بیمارستان آتیه شد. همچنین گوران لاوره به دلیل مسائل مالی باز هم در تمرین حاضر نشد. * قبل از آغاز تمرین امروز منصور پورحیدری، مهدی رحمتی و تعدادی دیگر از بازیکنان استقلال با چند تماس پیاپی به دنبال تهیه مسکن برای دروازه‌بان جوان این تیم بودند. عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال با گرفتن چند تماس خواستار اجاره یک خانه برای دروازه‌بان استقلال شد. * تعدادی از نوجوانان یک مدرسه فوتبال با لباس متحدالشکل در تمرین امروز حاضر شدند و کارهای تاکتیکی آبی‌پوشان را نظاره کردند. * میرشاد ماجدی سرپرست آبی‌پوشان در تمرین امروز غایب بود. وی به دنبال امیر عرب برای استقلال از کاروان نماینده تایلند به فرودگاه امام رفته بود. * قبل از آغاز تمرین امروز کادر فنی تیم استقلال به تماشای فیلم بازی‌های بوریرام نشست و نشست و ضعف و قوت حریف را آنالیز کرد. * پسر جواد زرینچه مدافع سال‌های نه چندان دور استقلال امروز در تمرین حاضر شد و پا به پای دیگران بازیکنان تمرین کرد. * یک نوجوان معلول با ویلچر خود را به محل تمرین آبی‌پوشان رساند که با استقبال بازیکنان این تیم روبرو شد در ابتدا پژمان نوری به سمت وی رفت و سپس بازیکنان استقلال در اقدامی جالب با وی عکس یادگاری گرفتند. جواد نکونام، فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپور بعد از گرفتن یک عکس یادگاری این قول را به نزدیکان این نوجوان معلول دادند که یک ویلچر نو به او هدیه بدهند. * در ابتدای تمرین امیر قلعه‌نویی بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به صحبت پرداخت. سرمربی تیم استقلال با بازیکنان خواست تا به حواشی بوجود آمده توجه نکنند و کار خود را بکنند. وی خطاب به بازیکنان گفت: بازی روز چهارشنبه بستگی به زحمات یک ساله گذشته شما دارد و با عملکردتان باید از هواداران استقلال قدردانی کنید. * آرش برهانی با 15 دقیقه تاخیر خود را به محل آبی‌پوشان رساند. * فردین عابدینی بازیکن جوان استقلال قبل از شروع تمرین پای خود را بانداژ کرد و به دویدن دور زمین پرداخت. * در اواسط تمرین امروز مهدی رحمتی در اقدامی جالب خود را به مصدومیت زد تا دکتر نوروزی که در محل تمرین استقلال حاضر شده بود به بالای سر وی برود. در حالی که معاونت پزشکی استقلال خود را به رحمتی رساند، این بازیکن با خنده از نوروزی استقبال کرد ولی از وی خواست که زانوی وی را بانداژ کند که دکتر نوروزی این کار را انجام داد. * قبل از اینکه تمرین تاکتیکی آبی‌پوشان آغاز شود، قلعه‌نویی از خبرنگاران خواست تا بارکد توپ‌های AFC را به نوعی در بیاورند اما سرمربی استقلال اعلام کرد که تمرین تاکتیکی‌اش واجب‌تر است و بعدا به این موضوع رسیدگی خواهد کرد. آبی‌پوشان طی یکی دو روز گذشته با توپ‌های AFC تمرین می‌کنند. * منصور پورحیدری، بیانی، دکتر نوروزی، مهدی فنونی‌زاده، حاضران تمرین آبی‌پوشان بودند. * هنگامی که تمرین تاکتیکی آبی‌پوشان آغاز شد، قلعه‌نویی به بازیکنان شرح وظایف داد ولی در همان ابتدا بازی را متوقف کرده و نسبت به عملکرد آنها انتقاد کرد. وی خطاب به بازیکنان گفت: این چه فوتبالی است که بازی می‌کنید؟‌ساده‌تر بازی کنید سپس بازی درون ‌تیمی ادامه پیدا کرد اما چند دقیقه‌ای نگذشته که عمران‌زاده توپ را در محوطه جریمه خودی نگه داشته، قلعه‌نویی با صدای بلند فریاد زد؛حنیف! چند بار گفتم توپ را نگه ندار، برای صدمین بار است که این موضوع را می‌گویم. مگر من مسخره تو هستم. عمران زاده نیز با حرکت دست طوری وانمود کرد که انگار از سرمربی تیمش عذرخواهی می کند اما صدای فریاد قلعه‌نویی به حدی بود که تماشاگران هم تعجب کرده بودند. وی در مقاطعی از تمرین در خصوص نحوه جاگیری مدافعان و البته ضربات مهدی نظری نیز به آنها هشدار داد. * حدود 200 نفر از طرفداران استقلال از تمرین امروز آبی‌پوشان دیدن کردند. تمرینات تیم فوتبال استقلال فردا مجددا پیگیری خواهد شد و این تیم روز چهارشنبه در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانی آسیا به مصاف نماینده تایلند خواهد رفت.* مهدی رحمتی بعد از پایان تمرین عصر روز یکشنبه به سمت هوادار معلول استقلال رفت و پیراهنش را به او هدیه داد.
خسرو حیدری هم گفت که هزینه های درمان دندان این هوادار را پرداخت می کند. * در تمرین روز یکشنبه آبی پوشان یک هوادار معلول طرفدار استقلال در کمپ مرحوم ناصر حجازی حاضر شده بود که فرهاد مجیدی به صورت خصوصی به دکتر ستوده اعلام کرد به خانواده آن هوادار بگوید تمام هزینه های مربوط به فیزیوتراپی او را پرداخت می کند.

خیلی مَردی ... یعنی اگه حـــداقل یه چیز از اسطوره یاد گرفته باشی همینه ...

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سه‌شنبه عصر هم سر تمرین استقلال حاضر می‌شوم و در هتل هم پیش بازیکنان می‌روم. در هر مجموعه‌ اختلاف سلیقه وجود دارد ولی در نهایت همه پشت یکدیگر و حامی هم هستیم. چهارشنبه هم با قلعه‌نویی ثابت می‌کنیم که هیچکس نمی‌تواند به اتحاد و یکپارچگی ما و استقلال لطمه‌ای بزند.
علی‌ فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ مسائل مختلفی از جمله دیدار این هفته تیمش برابر بوریرام، فشردگی رقابت‌های لیگ برتر و بحث‌های پیرامون اختلافاتش با قلعه‌نویی صحبت کرد.

متن این پرسش و پاسخ در زیر می‌آید:

از بازی استقلال برابر بویرام شروع کنیم.

همان‌طور که می‌دانید بوریرام از تیم‌های شرق آسیاست که به این مرحله راه یافته. از سویی تنها تیم ایرانی هستیم که به جمع هشت تیم پایانی رسیده‌ایم. متاسفانه عده‌ای در صحبت‌هایی غیرکارشناسانه این بازی را ساده می‌دانند و می‌گویند که استقلال کار سختی پیش‌رو ندارد؛ در حالی که این دیدار یک بازی حساس و بسیار خطرناک است. بوریرام علی‌رغم همه این صحبت‌ها بسیار تیم مرموزی است. آنها بنیادکار گردن کلفت را به همراه یک تیم ژاپنی و کره‌ای حذف کردند. شاید تیم ملی تایلند ضعیف باشد اما در سطح باشگاهی با حضور بازیکنان خارجی آنها تیم خوبی هستند و در کشور خودشان مثل استقلال شکست‌ناپذیر و در صدر جدول حاضرند. امیدوارم با حضور 100 هزار تماشاگر استقلالی آنها را شکست دهیم. از هواداران می‌خواهم که مبادا تصور کنند این بازی ساده است. به پر شدن تک‌تک سکوها احتیاج داریم تا هواداران قدرتشان را با تشویق‌هایشان به بازیکنان منتقل کنند.

ماجرای مشکلات مالی‌تان به کجا رسید؟

مشکل آن‌چنانی نداریم. اول فصل است و تعویض رییس‌جمهور، وزیر ورزش و جوانان و همه این مسائل بر روی روند کار تاثیر گذاشته است. باید صبوری کنیم تا این روزها بگذرد به 80 درصد بازیکنان پول داده‌ام و فقط چند بازیکن هستند که در این میان پول نگرفته‌اند. یکی از آنها تیموریان است. درباره او به خنسی خورده‌ایم. واقعا نمی‌دانم به او چه بگویم. یک میلیارد قرار بود از وزارت ورزش و جوانان به ما پرداخت شود اما در آستانه پرداخت متوقف شد. با این حال یک برنامه اقتصادی در نظر گرفته‌ایم که تا دو ماه آینده درآمد بسیار خوبی به ما می‌دهد و می‌توانیم 70 – 80 درصد مبالغ قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم. برنامه‌ریزی ‌کرده‌ایم و با سعه‌صدر همه چیز حل می‌شود.

آقای رویانیان گفته ورزشگاه آزادی را به استقلال و پرسپولیس بدهند،. آیا واقعا می‌توان در صورت این اتفاق درآمدزایی برای این دو تیم را متصور بود؟

سال‌هاست که درباره ورزشگاه آزادی صحبت می‌کنیم. برای هر بازی 35 میلیون اجاره می‌دهیم و اعتقاد داریم اگر این ورزشگاه را به ما بدهند، یک بازسازی ظاهری می‌کنیم و این مساله به نفع ما ورزشگاه آزادی و مردم خواهد شد. شاید جاهایی از آنها را مبله کنیم و یک‌سری امکانات در آن قرار دهیم. فکر می‌کنم که رویانیان حرف درستی زده است.

برای بوریرام چه برنامه‌ای را تدارک دیده‌اید. آنها کجا تمرین خواهند کرد؟

تمهیدات ویژه‌ای برای آنها تدارک دیده‌ایم. زمین شماره دو آزادی و کمپ ناصر حجازی را به آنها نشان می‌دهیم و هرکدام را که خواستند انتخاب می‌کنند.

با انتخاب نشدن آقای سلطانی‌فر از سوی مجلس، صالحی امیری از سوی رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست وزارت ورزش انتخاب شد.

بله. از روحانی تشکر می‌کنم که سریعا برای وزارت ورزش یک سرپرست گذاشت تا کارها پیش برود. امیدوارم آقای صالحی امیری هم جلسه‌ای برگزار کنند تا مشکلات حاد نشود.

گویا باشگاه استقلال به فشردگی رقابت‌های لیگ برتر اعتراض کرده و خواهان تعویق دیدارش با راه‌آهن شده است.

این درخواست را داده‌ و اعتقاد داریم فشردگی رقابت‌های لیگ به تیم ما آسیب می‌زند. دیروز سرمربی ما ترسید، تمرین کند و دلیل این امر احتمال مصدومیت بازیکنان است. ما نماینده فوتبال ایران هستیم و انتظار داریم که آقای تاج که فردی فوتبالی هستند، شرایط ما را درک کنند. نباید کاری کنیم که خدایی ناکرده بازیکنان دچار مصدومیت‌هایی شدید شوند.

ماجرای کسر امتیاز استقلال به کجا رسید؟

مدارک و لایحه اعتراضی خودمان را ارائه داده‌ و منتظریم استیناف حکم دهد. امیدوارم حقی از کسی خورده نشود و ما هم به حق خود برسیم.

ماجرای استعفای آقا سررشته‌داری از روابط عمومی باشگاه استقلال چیست؟

ایشان از این سمت استعفا داده‌ اما هنوز نپذیرفته‌ام. آقای سررشته‌داری اصرار دارد که از این سمت کنار برود و در سمت جدیدش به ما کمک و مقدمات کار بزرگ ما را فراهم کند اما به او گفتم که تا زمانی که یک فرد مناسب را پیدا کنم، در این پست بماند.

در خبرها داشتیم که نفت تهران و راه‌آهن برابر استقلال و پرسپولیس احتمالا در ورزشگاه تختی بازی خواهند کرد. موضع باشگاه استقلال نسبت به این مسئله چیست؟

از یک طرف خوشحالم؛ چرا که عده‌ای مدام سرکوفت می‌زدند که با وجود میزبانی از این امتیاز محرومند و مثلا فکر می‌کردند بازی در آزادی برای ما یک امتیاز خیلی خاص دارد. این در حالی بود که برای تیمی مثل استقلال فرقی ندارد که کجا به میدان برود. ما در شهرستان‌ها هم حاضر و پیروز از میدان خارج می‌شویم. پس چه فرقی برای ما دارد که در تختی بازی کنیم یا آزادی؟

به عنوان سوال پایانی صحبت‌هایی درباره مسائلی میان شما و آقای قلعه‌نویی مطرح شده است. دراین‌باره توضیح دهید.

ببینید در یک خانواده دو برادر گاهی با هم دچار سوتفاهماتی می‌شوند. طبیعت کار هم همین است و هیچگاه به دنبال کوچک کردن کارهای قلعه‌نویی نبودم و اتفاقا اعتقاد دارم کارهایی که او کرده، کارهای بزرگی است. حق را این می‌دانم که کارهای قلعه‌نویی را فراموش نکنم و آنها را ببینم. در کارهای مدیریتی هم به هرحال سلایق وجود دارد و شاید دو سلیقه متفاوت وجود داشته باشد وگرنه مشکل ریشه‌ای که نداشته‌ایم و نخواهیم داشت. مثلا زمانی که در اوج مشکلات مالی بودم، قلعه‌نویی به خوبی بازیکنان را مدیریت کرد تا حاشیه‌ای ایجاد نشود. حالا هم، همه هم‌قسم شده‌ایم تا بوریرام را شکست دهیم. سه‌شنبه عصر هم سر تمرین استقلال حاضر می‌شوم و در هتل هم پیش بازیکنان می‌روم. در هر مجموعه‌ اختلاف سلیقه وجود دارد ولی در نهایت همه پشت یکدیگر و حامی هم هستیم. چهارشنبه هم با قلعه‌نویی ثابت می‌کنیم که هیچکس نمی‌تواند به اتحاد و یکپارچگی ما و استقلال لطمه‌ای بزند.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکونام درباره بازی با بوریرام تایلند اظهار داشت :شک نکنید نفس بوریرام را در تهران خواهیم گرفت. منتظر هواداران در آزادی هستیم.
هافبک تیم استقلال گفت:ما در تهران الهلال را دست‌کم گرفتیم و باختیم.

جواد نکونام دربار بازی مقابل داماش عنوان کرد:قبل از بازی هم گفتم خاطره بدم،درگذشت هوادار تیم‌مان بود. این برد را باید به او و خانواده‌اش تقدیم می کنیم. امیدوارم دیگر هیچ هواداری را از دست ندهیم.

وی ادامه داد:می‌توانم بفهمم خانواده او در این شرایط چه می‌کشند. واقعا ناراحت‌کننده است که یک طرفدار از بین ما برود، طرفداری که در‌کنار زمین جان داده است. از برد استقلال خوشحالم و از یادآوری این خاطره بسیار ناراحت. دوست داشتم در گیلان به دیدار خانواده او بروم ولی متاسفانه موفق نشدم.

هافبک استقلال درباره آسیب دیدگی اش در هنگام پاس گل اول به اکبرپور گفت:در آن صحنه پای مدافع داماش به کمرم برخورد کرد که باعث شد کمی آسیب ببینم ولی خدا را شکر جدی نبود‌.

نکونام درباره بازی با بوریرام تایلند اظهار داشت:نباید آن‌ها را دست‌کم گرفت.ما در تهران الهلال را دست‌کم گرفتیم و باختیم. خوشبختانه در شرایط خوبی هستیم و شک نکنید نفس بوریرام را در تهران خواهیم گرفت. منتظر هواداران در آزادی هستیم.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پایان ماه عسل جباری در اصفهان / مجتبی در آستانه جدایی بسیار زود هنگام از سپاهان !!!

پر سر و صداترین انتقال این فصل گویا از وصل جدید راضی نیست و ماه‌عسل شروع نشده، رو به پایان است.

این بار خبرها از جدایی‌ها حکایت می کنند. پر سر و صداترین انتقال این فصل گویا از وصل جدید راضی نیست و ماه عسل شروع نشده ، رو به پایان است.

جباری خیلی زودتر از حتی نیم فصلی که اطرافیانش گفته بودند قصد دارد سپاهان را ترک کند شاید تا پایان هفته ای که می آید. احتمالا او از جایگاه اش در سپاهان راضی یست و او را به این نتیجه رسانده است
البته اگر تصمیم جباری برای جدایی قطعی باشد باید تا نیم فصل بازی های لیگ را در خانه یا رستوران شخصی ببیند. این تصمیمی است که جباری آن را با دوستان نزدیکش در میان گذشته است.

هر چه هست و نیست جدایی نزدیک است. مگر آنکه سوء تفاهم های این چند روزه بین طرفین با خیروخوشی تمام شود.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاقه مجری پرسپولیسی به دروازه‌بان استقلال +عکس

علی ضیا مجری برنامه ویتامین ث که بارها در برنامه خود به سود پرسپولیس و علیه استقلال کرلی خوانی کرده است، اخیرا با حضور در تمرین استقلال مصاحبه ای با امیر قلعه نویی انجام داد.وی در حاشیه حضور در تمرین، با مهدی رحمتی نیز دیدار کرد و عکسی به یادگار گرفت.
رحمتی یکی از مهمانان برنامه ضیا بود که در آن برنامه نیز دو طرف به کری خوانی پرداختند اما به دو دوست صمیمی نیز تبدیل شدند.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزهای بد جباری در سپاهان : مجتبی فقط در استقلال زیدان آسیا بود

روزهای بد مجتبی جباری در اصفهان همچنان ادامه دارد. در شرایطی که سپاهان استارت چندان امیدوار کننده‌ای در لیگ سیزدهم نداشته، نمایش‌های ضعیف و دور از انتظار شماره هشت این تیم هم مزید بر علت شده است تا آقای زیدان اوضاع و احوال مساعدی نداشته باشد. صید بزرگ رحیمی که قرار بود برای خودش یک پا نویدکیا باشد و گلیم زردها را از آب بیرون بکشد، فعلا چیزی از چشمه خلاقیت و توانایی‌هایش به اصفهانی‌ها نشان نداده تا روز به روز جایگاهش در این شهر بیشتر به خطر بیفتد. ظاهرا بازی بد جباری در برابر فجر سپاسی که به رقم خوردن اولین پیروزی فصل حریف شیرازی منجر شده، خشم برخی از هواداران سپاهان را برانگیخته است. آنها عقیده دارند فکر و ذهن جباری پیش استقلال است و اگر قرار باشد شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند، هیچ بعید نیست در ادامه فصل شاهد اصطکاک بین مجتبی و تماشاگران اصفهانی باشیم.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکس العمل قلعه نویی به حمله اسب + عکس

امیر قلعه نوعی به همراه امیدوار رضایی، پژمان منتظری، جواد نکونام و علی امیری در جشنواره اسب اصیل ایرانی که در برج میلاد برگزار شد شرکت کردند.

نکته جالب این مراسم این بود که وقتی اسب برتر انتخاب شد این اسب به سمت قلعه نوعی حمله کرد که سرمربی استقلال هم نترسید و از جای خود تکان نخورد.

علی امیری در حاشیه این مراسم گفت: من شنیده ام که تمرین اسب سواری برای فوتبالیست ها آرام بخش است اما ما آنقدر بی پول هستیم که نمی توانیم چنین هزینه ای برای تیممان در نظر بگیریم.

وی با اشاره به دیدار استقلال و بوریرام تایلند افزود: بوریرام تیم چغری است و ما کار سختی مقابل آنها داریم. هواداران استقلال فکر نکنند این بازی ساده است.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آمار خیره کننده جوانترین 37 ساله لیگ : فــــــــــــــــــرهـــــــــــاد مجیدی !

سومین گل فصل فرهاد مجیدی برای استقلال دومین گل سه امتیازی بود که او پس از ورود به زمین در نیمه دوم برای تیمش زد تا یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان آبی باشد.
او در حالی با سه گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ سیزدهم قرار دارد که بازیکن ثابت تیمش نیست و در فصل جاری در هیچ یک از مسابقات 90 دقیقه کامل در زمین حضور نداشته. او در مسابقه هفته چهارم برای صبا اصلا به میدان نرفت و در چهار بازی دیگر هم یا در نیمه دوم به زمین آمده یا در این نیمه تعویض شده است.
کاپیتان 37 ساله استقلال در فصل جاری در مجموع 161 دقیقه برای این تیم بازی کرده و سه بار توپ را از خط دروازه ها عبور داده است. این یعنی او به طور تقریبی در هر 54 دقیقه یک گل برای تیمش زده که آمار خیره کننده ای است.
بازی با سپاهان تنها مسابقه این فصل بوده که مجیدی در آن موفق نشد دروازه حریف را باز کند. مجیدی در آن مسابقه از ابتدا در ترکیب اصلی قرار گرفت و در دقیقه 60 تعویض شد. یکی دیگر از نکته های او در این فصل این است که برخلاف فصل گذشته در بازی های شهرستان گل می زند.
او در بازی با سپاهان در آزادی گل نزد و در بازی صبا هم به میدان نرفت. این رویه برخلاف فصل گذشته است که یا همراه تیم به شهرستان نمی رفت یا نیمکت نشین بودو بیشتر در آزادی گل هایش را زده است.
شاید خیلی ها در مورد درخشش مجیدی به سن او اشاره کنند، این در حالی است که در مورد او مهمترین فاکتور، هوش این بازیکن است که ارتباطی به سن ندارد. زمانی که مجیدی از ابتدا به زمین می آید درخشش زیادی ندارد اما به عنوان یک بازیکن تعویضی تاثیرگذارتر بازی می کند.
استقلال گل دوم را فقط روی هوش و توانایی مجیدی زد و این هوش در طول فصل هم می تواند بارها ناجی آبی پوشان شود. مجیدی برای اینکه بتواند از توانایی هایش استفاده کند نیاز به زمان زیادی ندارد و فقط احتیاج به یک یا دو موقعیت است تا او ضربه اش را به حریف بزند. این توانایی برای بازیکنی با سن و سال او حکم کیمیا را دارد و اگر این هوش را نداشت، با وجود سن و سالش نمی توانست مفید باشد.
درخشش مجیدی همانقدر که برای استقلالی ها خوشحال کننده است برای فوتبال ایران می توان نگران کننده باشد. فوتبالی که دیگر بازیکن جوان تولید نمی کند و فوتبال به عنوان یک ورزش همگانی را از دست داده است.
وقتی که دیگر در کوچه و خیابان بچه هایی را نمی بینید که فوتبال بازی می کنندو این ورزش مستلزم پرداخت هزینه می شود به اینجا می رسیم که ستاره اش یک بازیکن 37 ساله است. البته نباید از توانایی های مهاجم استقلال که با یک زندگی سالم و تمرینات اضافه تر از بقیه به اینجا رسیده بگذریم.
وقتی یک بازیکن سنش بالاتر می رود اگر از لحاظ بدنی مشکلی نداشته باشد از نظر تجربه می تواند مثمر ثمرتر از بازیکنان جوان باشد چون تجربه لازم را دارد تا بتواند در کوتاهترین زمان بهترین تصمیم را بگیرد.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قلعه‌نویی: با حمایت هواداران سومین ستاره را می‌گیریم

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال در حاشیه این تمرین برد برابر داماش را روحیه بخش دانست و گفت: خدا را شاکر هستیم که توانستیم قبل از بازی حساس‌مان در لیگ قهرمانان آسیا سه امتیاز این بازی را از آن خود کنیم، تا هم جایگاه‌مان را در جدول تثبیت کنیم و هم با روحیه خوب به مصاف حریف تایلندی خود برویم.
تیم فوتبال استقلال صبح امروز تمرین خود را پیش از بازی با حریف تایلندی خود در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در محل آکادمی ملی المپیک برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال در حاشیه این تمرین برد برابر داماش را روحیه بخش دانست و گفت: خدا را شاکر هستیم که توانستیم قبل از بازی حساس‌مان در لیگ قهرمانان آسیا سه امتیاز این بازی را از آن خود کنیم، تا هم جایگاه‌مان را در جدول تثبیت کنیم و هم با روحیه خوب به مصاف حریف تایلندی خود برویم.​

قلعه نویی تصریح کرد: امسال لیگ را خوب شروع کردیم و تیم هم شرایط خوبی را دارد و تنها دغدغه ما مسائل مالی است که الان در حال حاضر یک سری از بازیکنان ما هنوز درصدی از مبلغ قراردادهای خود از فصل پیش را طلب دارند.​

وی ادامه داد: بازیکنانی نظیر سیاوش اکبرپور، پژمان منتظری، آندو و چند نفر دیگر از بازیکنان مبلغی را هنوز دریافت نکرده‌اند، ولي همگی دارند به عشق این پیراهن و مردم با تمام قدرت و توان کار می‌کنند که این جای تقدیر و تشکر دارد. ما هم امیدواریم این مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.​

قلعه نویی در پاسخ به ضعف خط دفاعی و اشتباهات فردی مدافعان خود نیز گفت: ما قبول داریم و این موضوع هم دلیل دارد. به علت اینکه مدافعان ما تقریبا خط دفاعی تیم ملی بوده است. طبیعتاَ این بازیکنان کمتر استراحت کرده‌اند و همچنین بدنسازی لازم را انجام نداده‌اند. البته این دلیل اصلی نیست و نمی‌توانیم با این مسائل اشتباه‌های فردی‌مان را توجیه کنیم و باید در خصوص ساختار ونظم دفاعی بیشتر کارکنیم.​

سرمربی آبی پوشان درباره بازی روز چهارشنبه و شناخت از حریف تایلندی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: شناخت نسبی را نسبت به حریف خود پیدا کرده‌ایم. آنها امرز یک بازی انجام می دهند و ما تیم آنالیز خود را به تایلند فرستادیم تا نکات لازم در خصوص این تیم به ما بدهند. تیم هم روند روبه رشد خوبی را دارد و خوشبختانه سه بازیکن مصدوم‌مان هم در این بازی همراه تیم هستند و اگر شرایط بدنی‌شان اجازه دهد حتما در ترکیب از آنها استفاده می کنیم.​

سرمربی آبی پوشان درپایان درباره حضور و حمایت تماشاگران در بازی روز چهارشنبه نیز به سایت آکادمی ملی المپیک گفت: هواداران ما هیچگاه ما را تنها نگذاشته اند و همیشه ما را مورد لطف خود قرار داده اند. یقین داریم یک روز خوب را با حمایت این هواداران داشته باشیم تا بتوانیم ان‌شاالله با کمک خدا و تلاش بازیکنانمان ستاره سوم استقلال را بدست آوریم.​

قلعه نویی در آخر از شاهرخ شهنازی رییس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک به خاطر مساعدت‌هایش با تیم استقلال و فراهم کردن امکانات برای این تیم تقدیر و تشکر به عمل آورد.​

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتحاد همگانی علیه مدعی قهرمانی آسیا : اینبار اتهام‌های سه هفته پایانی را از روز اول شروع کردند...!

امیر قلعه‌نویی هم اشتباهاتی دارد که در روابط عمومی او نهفته است وگرنه به سادگی می‌توان ابزار دست اپوزوسیون و رقبا را از دست آنها گرفت چرا که امیراردشیر قلب رئوفی دارد،‌ اما حاضر به مصالحه نیست! شاید هم راز موفقیتش در همین جنگ‌های پارتیزانی و مبارزه‌ با مارهای نیش‌دار باشد! هرچه هست او در وسط میدان موفق است و البته به همین دلیل تهمت‌ها هر روز بیشتر علیه او پرتاب می‌شوند

*محمد سررشته داری
خیلی‌ها به من گفتند که بیانیه ملقب به ده فرمان سال گذشته‌‌ات حرفه‌ای‌ترین کار رسانه‌ای تاریخ این باشگاه بود، برخی هم البته دلخور شده بودند و آن را بدترین کار رسانه‌ای تاریخ این باشگاه معرفی کردند!
برای من البته مهم نبود، مهم این بود که استقلال پس از آن همه زحمت برای چندمین بار اسیر بازی‌های برخی آدم‌های خاص (و نه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران صادق) نشود و بازیکنش و مربی‌اش از همه تهدیدها و گلایه‌های روزهای آخر لیگ باخبر باشد!
در واقع آن بیانیه نه برای رسانه‌ها که در عمق به سمت سلول‌های سازنده استقلال نوشته شدکه آن ده بند را بخوانند و بدانند که کدامین تحرکات طی روزهای آتی انجام می‌شود و اسیر آن بازی‌های رسانه‌ای که بعضا رقبا یا اپوزوسیون‌ها می‌سازند نشوند!
در همان ایام برخی مربیان و بازیکنان که می‌خواستند از طلب‌شان حرف بزنند، خودداری کردند، برخی بازیکنان هم درست روز بازی در رسانه‌ها به تیم حریف جابه‌جا می‌شدند با عمق وجود فهمیدند که اینها بازی رسانه‌ای است!
تهمت زدن اتفاقا یکی از بندهای اصلی بود! به ویژه در مورد امیراردشیر قلعه‌نویی !
او به یک دلیل واضح‌تر پیروز میدان‌ها و تهمت خورنده خارج از میدان بوده و هست!
او کارش را در زمین بلد است پس زمین را می‌برد! اما در خارج از میدان آن شیوه کارساز امیر قلعه‌نویی در میان برخی طرفدار ندارد چرا که آن روش یعنی خروج دیگران از دایره کاری امیراردشیر! و این قصه سنتی و قدیمی همچنان ادامه دارد. برخی از این موفقیت‌ها سهم می‌خواهند که سهمی در کار نیست برخی هم...
این بار اما تهمت زدن شاید به خاطر نوشته شدن همان بیانیه نه در سه بازی آخر، که از بازی اول تصویر کریه خود را نشان داده است!
حالا شاید برخی مربیان به همین حربه قصد پایین کشیدن امیراردشیری را دارند که انگاری زیاد بزرگ شده است.
قصه مار و پله امیر را به یاد داریم! برخی تعبیرهای سیاسی هم از آن کردند! اما قصه فراتر از این حرف‌هاست و بیشتر به نظر می‌رسد ریشه تاریخی و فرهنگی دارد! که در ایران کسی را که زیاد بزرگ شده هم می‌خواهند او را کوچک کنند! و به اصطلاح مار نیشش بزند!
درست مثل تیمور لنگ که وقتی یک نفر را بلندقدتر از خود دید دستور داد زانوهایش را ببرند تا کوتاه شود!
حالا انگار دیگر پای خبرنگاران وسط نیست البته در آن سه بازی‌های آخر تکراری هم پای خبرنگاران وسط نبود بلکه پای برخی مافیا، رقبا و اپوزوسیون وسط بود که سعی در خنثی کردن حرکت رو به جلوی استقلال را داشتند بلکه پای برخی همکاران هم وسط کشیده شده است.
به هر حال شاید خیلی‌ها آرزوی سرمربیگری استقلال را دارند و تا وقتی امیر موفق است آنها جزو دستیاران و کمک‌های استقلال هم نمی‌توانند باشند‍! پس شیوه قبلی سه بازی آخر این‌بار باید از بازی اول شروع شود! تا پروژه نیش زدن امیر طولانی‌تر شود!
از طرفی امیر قلعه‌نویی هم اشتباهاتی دارد که در روابط عمومی او نهفته است وگرنه به سادگی می‌توان ابزار دست اپوزوسیون و رقبا را از دست آنها گرفت چرا که امیراردشیر قلب رئوفی دارد،‌ اما حاضر به مصالحه نیست! شاید هم راز موفقیتش در همین جنگ‌های پارتیزانی و مبارزه‌ با مارهای نیش‌دار باشد! هرچه هست او در وسط میدان موفق است و البته به همین دلیل تهمت‌ها هر روز بیشتر علیه او پرتاب می‌شوند! به هر حال او سال سختی دارد، موفقیت امسال امیراردشیر می‌تواند ختم به قهرمانی آسیا شود و این پتانسیل دشمنانش را هوشیارتر کرده و می‌خواهند از راه‌های غیرفنی او را زمین‌ بزنند تا مبادا ستاره سوم را هم با این تیم مجهز شده بگیرد! انگار حالا همه با هم متحد شده‌اند!
امیراردشیر امسال کار سختی دارد، سخت‌تر از همه سال‌های اخیر!
ماموریت امسال رقبا و اپوزوسیون این است: جلوگیری از قهرمانی در آسیا!
پس تهمت‌ها هر روز بیشتر خواهند شد!
بله این‌بار نه برخی خط‌دهندگان رسانه‌ای، نه بعضی اپوزوسیون که انگار همه ایران می‌خواهند استقلال را با امیراردشیر زمین بزنند! و البته که عزت و ذلت دست خداست! بله او دو بار به انسان‌ها می‌خندد! هر دو بار را هم حالا همه می‌دانید که چه زمانی است .

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] قلعه‌نویی: دل من و دایی برای این آب و خاک می‌سوزد

[/h]

کد خبر: 92052816479
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۰

سرمربی استقلال با خطرناک شمردن حریف تایلندی‌ تیمش درباره انتقاداتی که از توپ‌های مورد استفاده در رقابت‌های لیگ برتر انجام داده است، می‌گوید از سر دلسوزی و به خاطر مملکت این صحبت‌ها را مطرح می‌کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر قلعه‌نویی پیش از آغاز تمرین امروز استقلال در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر این‌که "برای تیم‌تان آرزوی موفقیت در بازی برابر بوریرام داریم"، گفت: متاسفانه همه برای ما آرزوی موفقیت نمی‌کنند؛ خصوصا در بازی‌های آسیایی. جا دارد از نمایندگی زاگرس و آقای عبدالله‌پور که در بازی قبل به ما کمک کردند تا به راحتی بتوانیم رفت و برگشت را بپیماییم، تشکر کنم.
او در پاسخ به این سوال که وضعیت مصدومان تیمش در این دیدار چگونه خواهد بود، بیان کرد: ابتدا جا دارد از کادر پزشکی تشکر کنم که تلاش‌های زیادی را انجام می‌دهند. با این حال آندرانیک تیموریان در بازی برابر بوریرام غایب خواهد بود و به این دیدار نمی‌رسد. البته سلامت بازیکنان برای ما مهم‌تر است و به همین دلیل ریسک نمی‌کنیم. خدا را شکر بقیه بازیکنانمان حاضر هستند و امیدوارم نماینده‌ خوبی برای ایران باشیم.
سرمربی استقلال در ادامه از حریف قدرتمندش صحبت کرد و افزود: تیم بوریرام بسیار قوی است. هفته‌های قبل این تیم را آنالیز کرده‌ایم و آنها شاخصه‌های جالبی دارند. آنها تعداد گل خورده کمی دارند و از لحاظ گلزنی در وضعیت بسیار خوبی هستند. در حملات زیاد هستند و در دفاع به خوبی جمع می‌شوند و به یکدیگر کمک می‌کنند. آنها شش بازیکن خارجی دارند و البته نمی‌دانم که چند بازیکن آنها می‌توانند در بازی برابر ما حاضر شوند. از بازی‌های لیگ آنها هم دو دیدار را دیده‌ایم که یکی از آنها دیدارشان برابر تیم دوم جدول بوریرام بود. همچنین دیدارشان برابر بنیادکار را هم تماشا کردیم و همان‌طور که گفتم تیم بسیار خوب و خطرناکی هستند.
او در پاسخ به این سوال که آیا امیدی برای قهرمانی دارد یا خیر، اظهار کرد: کار سختی است اما باید خوشبین باشیم. بازی‌ها به صورت رفت و برگشت است و می‌توانیم به بازی‌های خانگی بسیار امیدوار باشیم.
قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که گویا حواشی می‌خواهد افکار تیم استقلال را پیش از بازی با بوریرام به هم بریزد، گفت: متاسفانه عده‌ای به دنبال به هم ریختن فکر ما بودند. با این حال تلاش کردیم تا تمرکز و به بازی فکر کنیم. من و علی دایی دلمان برای این آب و خاک می‌سوزد. به خاطر مملکت آن حرف‌ها را زدیم. من که بازی نمی‌کنم. البته گویا عده‌ای دوست دارند طوری رفتار کنند که ما هیچ وقت فوتبال بازی نمی‌کرده‌ایم. از سویی کیفیت لباس‌های ما هم چندان مناسب نیست.
سرمربی استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که عده‌ای از شما انتقاد می‌کنند که به دلیل اسپانسرینگ و مسائلی شبیه آن انتقاداتی را مطرح می‌کند، اظهار کرد: من شما را به دو نفر رجوع می‌دهم؛ یکی آقای باغ‌آبادی و دیگری موسسه فجر، آقای نیکزاد. بروید ببینید آیا واقعا این‌گونه است. حتی اگر من آن حرف‌ها را نمی‌زدم یا آن اقدامات را نمی‌کردم، آقای ساعدی‌فر انجام می‌داد. 60 سال است در لیگ لباس استقلال سفید و آبی است. بازیکن باید با رنگی تمرین کند که در مسابقه به میدان می‌رود تا چشمش به آن رنگ عادت کرده باشد. حتی نظرم این بود که در بازی با داماش لباس سفید بر تن بازیکنان ما باشد. یک نکته را هم بگویم و آن این که اگر یادتان باشد من بارها از چمن ورزشگاه‌ها ایراد گرفته‌ام و درباره ورزشگاه آزادی صحبت کرده‌ام. آیا در این زمینه منافعی داشتم؟ از دلسوزی این حرف‌ها را می‌زنم. البته شاید در این فوتبال نیستم و بهتر است از متخصصان امر در این باره نظر بپرسید.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] نیکبخت واحدی: هواداران می‌توانند رعب و وحشت ایجاد کنند

[/h]
کد خبر: 92052816317
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۲

هافبک استقلال معتقد است که هواداران تیمش می‌توانند در موفقیت آنها در بازی برابر بوریرام موثر باشند.
علیرضا نیکبخت واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت تیمش پیش از دیدار برابر بوریرام تایلند اظهار کرد: فعلا در حال تمرین هستیم تا آماده شویم. وضعیت روحی و انگیزه بازیکنان واقعا بالاست و با پیروزی شیرینی که در رشت کسب کردیم، انگیزه تیمی بیشتری را در تیم حس می‌کنیم. این دیدار برای ما حکم یک دیدار مهم و حیاتی را دارد.
در لیگ قهرمانان آسیا نام نیکبخت با بازی برابر الاتحاد همراه است. او با گلش زمینه‌ساز موفقیت استقلال شد: "خیلی‌ها این لطف را به من دارند که آن بازی را به یاد می‌آورند. در آن دیدار به فتح‌الله‌زاده قول داده بودم که در هر دو بازی رفت و برگشت گل می‌زنم و در دقیقه‌ 92 در حالی که هیچ کس امیدی نداشت، موفق شدم دل هواداران را شاد کنم. الان بسیار آماده‌ام و اگر کادرفنی اجازه دهد و صلاح بداند که به میدان بروم، دوست دارم با کمک سایر بازیکنان یک بار دیگر دل هواداران را شاد کنم.
هافبک استقلال در پاسخ به این سوال که بوریرام را چقدر می‌شناسد، بیان کرد: واقعیت این است که شناختی از آنها ندارم. در این حد می‌دانم که از اسپانیایی‌های خوبی برخوردار هستند و قرار است امشب فیلم بازی آنها را نشان دهند و نسبت به آنها شناخت پیدا کنیم.
او در ادامه با تمجید از هواداران استقلال خواستار حضور آنان در ورزشگاه شد و گفت: دیدار ما برابر بوریرام یک بازی ملی محسوب می‌شود. با این حال باید در تهران کار را تمام کنیم و اگر آنها حمایت جدی از ما داشته باشند، می‌توانیم موفق به این کار شویم. حضور تماشاگران 100 درصد در موفقیت ما موثر است و هر چقدر تعداد آنها بالاتر باشد، رعب و وحشت بیشتری بر حریف وارد می‌شود و ما هم با روحیه بالاتری در میدان حاضر می‌شویم.
نیکبخت واحدی در پایان همدلی را برگ برنده تیمش دانست و تصریح کرد: همدلی بازیکنان برگ برنده ماست.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حاشيه ديدار نفت تهران - استقلال

حاشيه ديدار نفت تهران - استقلال

1)
[h=2] مأموران انتظامي در پاسخ به اعتراض خبرنگاران براي تفتيش بدني گفتند رئيس سازمان ليگ هم به ورزشگاه بيايد او را تفتيش مي‌کنيم![/h]

مأموران انتظامي خبرنگاران را هنگام ورود به ورزشگاه مورد تفتيش بدني قرار دادند و وقتي با اعتراض آنها مواجه شدند گفتند حتي اگر مهدي تاج رئيس سازمان ليگ هم به ورزشگاه بيايد او را مورد تفتيش بدني قرار مي‌دهيم.

* ترکيب تيم نفت تهران در ديدار با استقلال به اين ترتيب است: عليرضا بيرانوند، ووريا غفوري، بهمن کامل، احمد آل‌نعمه، وحيد حمدي‌نژاد، کمال کاميابي‌نيا، مرتضي پورعلي‌گنجي، حسين ابراهيمي، رسول نويد‌کيا، وحيد اميري و رضا نوروزي.

* سوشا مکاني در تيم نفت نيمکت‌‌نشين است.

* فقط حدود 1500 تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند که با توجه به اينکه شنبه روز اول هفته است استقبال سردي از مسابقه انجام شده است.

* باشگاه نفت قصد دارد مراسمي براي تقدير از پيشکسوتان باشگاه نفت و همچنين مديريت ورزشگاه جهان پهلوان تختي در جريان بازي برگزار کند.

* اسکوربورد بزرگ ورزشگاه که خراب است را با يک بنر پوشانده‌اند و اسکوربورد کوچکي را کنار آن نصب کرده‌اند.

* سوشا مکاني به سمت بازيکنان استقلال رفت و با آنها خوش و بش کرد البته با مهدي رحمتي رودررو نشد.

* احمد ابراهيمي از مسئولان باشگاه نفت به رختکن استقلال رفت و به آنها خوشامد گفت.

* احمد آل‌نعمه بازيکن نفت با کريم بوستاني مربي تيم استقلال خوش و بش کرد.

* بازيکنان تيم نفت با پيراهن‌هاي قرمز بدن‌هاي خود را گرم کردند که باعث واکنش هواداران استقلال شد.

ديدار دو تيم ساعت 15:45 آغاز مي‌شود.

2)
[h=2] سرمربي تيم فوتبال استقلال بعد از اهداي جايزه به پيشکسوتان باشگاه نفت بين تماشاگران نشست.[/h]

امير قلعه‌نويي که در بازي امروز با حکم کميته انضباطي محروم است پيش از شروع بازي در مراسمي که باشگاه نفت برگزار کرده بود شرکت کرد و به پيشکسوتان باشگاه نفت جايزه داد.

* قلعه‌نويي بعد از اهداي جوايز بين تماشاگران رفت و ميان آنها نشست تا بازي را ببيند.

* بين تماشاگران استقلال درگيري‌هايي پيش آمد.

* يحيي گل‌محمدي سرمربي نفت با دسته گل به استقلال قلعه‌نويي رفت و با او عکس يادگاري گرفت.

* تماشاگران پيش از شروع مسابقه قلعه‌نويي را به شدت تشويق کردند و او را با شعار امير پاک فوتبال حمايت کردند.

* هواداران استقلال عليه علي دايي شعار سر دادند که قلعه‌نويي از آنها خواست به اين شعارها پايان دهند.

* گل‌محمدي با ميرشاد ماجدي سرپرست تيم استقلال هم خوش و بش کرد.

* اميرحسين صادقي، آندرانيک تيموريان، سياوش اکبرپور، مهدي رحمتي و جواد نکونام پيش از شروع مسابقه به سمت يحيي گل‌محمدي سرمربي نفت تهران رفتند.

* سيموئز و مارکار آقاجانيان از مربيان تيم ملي هم در ورزشگاه حضو ر دارند.

* باشگاه نفت از عارف سيدعلي‌خاني، بهرام ميرشيباني و همچنين کلانترزاده رئيس مجموعه ورزشي تختي تقدير کرد.

* به مناسبت هفته نيروي انتظامي از جناب سرهنگ عرب‌سرخي فرمانده يگان ويژه نيز تجليل شد.

* امير عرب، علي اميري و کريم بوستاني نيز در جايگاه ويژه حضور دارند.

* جايگاه گزارشگران صدا و سيما نيز در کنار جايگاه خبرنگاران قرار گرفته است در حالي که در ديدار پرسپوليس و نفت گزارشگران در کنار زمين اين بازي را گزارش مي‌کردند.

* تعدادي از بازيکنان مدرسه فوتبال نفت براي تشويق اين تيم به ورزشگاه آمده‌اند که به آنها بستني يخي رايگان هم دادند.

* امين نوروزي معاون علوم ورزشي و پزشکي باشگاه استقلال نيز در ورزشگاه حضور دارد.

3)

[h=2] دروازه‌بان تيم فوتبال استقلال با سرمربي نفت تهران بين دو نيمه شوخي کرد.[/h]

مهدي رحمتي قبل از ورود به زمين در شروع نيمه دوم با مشت به نيمکت تيم نفت کوبيد که باعث شد گل‌محمدي از ترس از جايش بپرد و رحمتي با او شوخي کرد و گفت من بودم.

* از دقيقه 15 اسکوربورد ورزشگاه خاموش شد که کلانترزاده مدير مجموعه ورزشي تختي در جمع خبرنگاران گفت: اسکوربورد سالم است اما به دستور بهروان اسکوربورد را خاموش کرديم.

* کلانترزاده همچنين از گزارشگر تلويزيون ايراد گرفت که چرا در گزارشش گفته اسکوربورد ورزشگاه دکوري است که گزارشگر هم گفت من چنين حرفي نزدم.

* ستار همداني در کنار امير قلعه‌نويي در بين تماشاگران نشسته و پيغام‌هاي فني سرمربي استقلال را به ايمان عالمي يکي ديگر از مربيان استقلال که روي نيمکت است منتقل مي‌کند.

* حدود 100 تماشاگر نفت که بيشتر آنها فوتبال‌آموزان مدرسه فوتبال هستند در ورزشگاه گاهي اوقات استقلال را تشويق مي‌کنند که ليدر آنها به آنها مي‌گويد شما بايد نفت را تشويق کنيد نه استقلال را، اين تماشاگران که بيشتر آنها کودک و نوجوان هستند همچنين به عکاس‌ها عدد 4 را به علامت حمايت از استقلال نشان مي‌دهند.

* بازيکنان نيمکت‌نشين دو تيم مدام روي نيمکت خميازه مي‌کشند که دليل اين مسئله بازي سرد دو تيم است.

مسابقه استقلال و نفت تا دقيقه 57 با نتيجه تساوي بدون گل در جريان است.

4)
[h=2] سرمربي استقلال از تماشاگران تيمش خواست که عليه سرمربي پرسپوليس شعار ندهند.[/h]

به گزارش خبرگزاري فارس، بعد از گلزني فرهاد مجيدي هواداران استقلال عليه علي دايي شعار سر دادند و امير قلعه‌نويي را تشويق کردند که سرمربي استقلال از آنها خواست به جاي شعار عليه دايي استقلال را تشويق کنند.

* هواداران استقلال همچنين عليه واعظ آشتياني مديرعامل سابق استقلال شعار دادند.

* فريدون اصفهانيان رئيس کميته داوران نيز در جايگاه خبرنگاران حضور دارد.

* سوشا مکاني بعد از اينکه استقلال گل زد دو دستي بر سر خود کوبيد، مکاني دروازه‌بان ذخيره تيم نفت است.

* هواداران استقلال همچنان عليه پرسپوليس شعار سر دادند و غيبت اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا را به رخ هواداران پرسپوليس کشيدند. آنها شعار « يه سهميه تو آسيا حسرت پرسپوليسيا» را سر دادند.

* در حالي که بازي در جريان بود مسئولان برگزار کننده بازي برگه نظرسنجي براي انتخاب بهترين بازيکن از لحاظ فني و اخلاقي را به خبرنگاران دادند.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1]استقلال برد را با مساوي عوض کرد[/h]
[h=2] تيم فوتبال استقلال مقابل نفت متوقف شد و دو امتياز را از دست داد.[/h]

آخرين ديدار هفته سيزدهم ليگ برتر بين دو تيم نفت و استقلال در ورزشگاه تختي تهران از ساعت 15 و 45 دقيقه برگزار شد که بازي با نتيجه يک بر يک مساوي به پايان رسيد.

فرهاد مجيدي در دقيقه 66 با يک ضربه سر روي ضربه کرنر گل استقلال را به ثمر رساند.

ووريا غفوري در دقيقه 89 با يک شوت از راه دور به زيبايي گل نفت را به ثمر رساند و بازي به مساوي کشيده شد.

عليرضا فغاني داور مسابقه به بهمن کامل، حسين ابراهيمي و وحيد حمدي‌نژاد از نفت تهران و جواد نکونام از استقلال کارت زرد نشان داد.

مهم‌ترين اتفاق نيمه اول ضربه کاشته جواد نکونام بود که دروازه‌بان تيم نفت به زيبايي آن را مهار کرد و به کرنر فرستاد. در نيمه اول شاهد بازي چندان جذابي نبوديم.

در نيمه دوم بازي وضعيت بهتري پيدا کرد و دو تيم حملات بيشتري روي دروازه يکديگر انجام دادند.

امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال با حکم کميته انضباطي محروم است و روي نيمکت استقلال حضور ندارد و بين تماشاگران نشسته است. مجيد صالح در غياب او هدايت استقلال را برعهده داشت.

استقلال سه بازي عقب افتاده در ليگ برتر دارد و بايد با تيم‌هاي مس کرمان، سايپا و ملوان بازي کند. اين بازي‌ها به دليل حضور استقلال در ليگ قهرمانان آسيا به تعويق افتاده است.

استقلال با اين مساوي 16 امتيازي شد و از رده نهم به رده هفتم صعود کرد. نفت تهران هم 22 امتيازي شد و در همان رده پنجم باقي ماند.

ترکيب استقلال:

سيدمهدي رحمتي، پژمان منتظري، اميرحسين صادقي، پژمان نوري، هاشم بيک زاده، جواد نکونام، آندو تيموريان، ساموئل، سياوش اکبرپور(از دقيقه 52 آرش برهاني)، فرهاد مجيدي و محمدمهدي نظري

سرمربي: امير قلعه نويي

ترکيب تيم نفت تهران:

عليرضا بيرانوند، ووريا غفوري، بهمن کامل، احمد آل‌نعمه، وحيد حمدي‌نژاد، کمال کاميابي‌نيا( از دقيقه 76 وحيد بوحمدان)، مرتضي پورعلي‌گنجي، حسين ابراهيمي، رسول نويد‌کيا، وحيد اميري( از دقيقه 72 علي قرباني) و رضا نوروزي.( از دقيقه 83 محمد نزهتي)

سرمربي: يحيي گل‌محمدي

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1]تيموريان: گل 40متري هم جزئي از فوتبال است[/h]
[h=2] هافبک تيم فوتبال استقلال گفت: گل 40 متري هم جزئي از زندگي فوتبال است و به بازيکن نفت تهران به خاطر گل قشنگي که زد تبريک مي‌گويم.[/h]

آندرانيک تيموريان پس از تساوي يک بر يک تيمش مقابل نفت تهران گفت: به هر حال خسته بوديم و از تيم ملي به تمرينات استقلال بازگشتيم، مقداري ريکاوري کرديم و سپس آماده بازي امروز شديم. موقعيت‌هاي خوبي داشتيم، روز بد ما نبود اما کمي سهل‌انگار بوديم و از يک شوت راه دور با بدشانسي دروازه‌مان باز شد.

وي در مورد کيفيت زمين اظهار داشت: زمين وضعيت نامساعدي داشت و نمي‌توانستيم در آن کار تاکتيکي انجام دهيم. يک گل از فاصله 40 متري خورديم و اين هم جزئي از فوتبال است، به او تبريک مي‌گويم گل قشنگي زد. به هر حال کنار هم نبودن هم صد در صد در کار ما تأثير داشت.

تيموريان در پاسخ به اين سؤال که قلعه‌نويي ناراحت بود که بازيکنان دير از رختکن بيرون آمدند، خاطر نشان کرد: اين موضوع را از خود قلعه‌نويي بپرسيد.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1]پژمان نوري‌: يک گل استثنايي خورديم[/h]مدافع تيم فوتبال استقلال گفت: قلعه‌نويي از اين مساوي خيلي ناراحت بود که ناراحتي او هم طبيعي بود.

ژمان نوري پس از مساوي يک بر يک مقابل نفت تهران در جمع خبرنگاران گفت: تيم ما بد بازي نکرد يک گل استثنايي خورديم با توجه به شرايط زمين بد بازي نکرديم ما براي 3 امتياز آمده بوديم فوتبال همين است و اتفاقي افتاد که باور کردني نيست.

وي افزود: اي کاش در ورزشگاه آزادي بازي مي‌کرديم زمين آنجا بهتر است.

وي در مورد ناراحتي قلعه‌نويي گفت: قلعه‌نويي از اين تساوي خيلي ناراحت بود و ناراحتي وي هم طبيعي است زيرا 2 امتياز خيلي حساس را در دقايق پاياني از دست داديم.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1]نويدکيا: حق ما مقابل استقلال برد بود[/h]
[h=2] هافبک تيم فوتبال نفت تهران گفت: حق ما مقابل استقلال کسب هر 3 امتياز بازي بود.[/h]

رسول نويد‌کيا پس از مساوي يک بر يک مقابل استقلال در جمع خبرنگاران گفت: اگرچه در دقايق آخر بازي مساوي شد و تساوي هم خوب است اما حق ما پيروزي بود و بايد 3 امتياز بازي را مي‌گرفتيم. نفت چراغ خاموش به سمت بالاي جدول حرکت مي‌کند.

وي در مورد گلي که ووريا غفوري زد، گفت: غفوري يکي از بهترين مدافعان راست ايران است و حقش است که به تيم ملي هم دعوت شود. او اگر بهترين نباشد جزو 3 مدافع برتر ايران است.

نويدکيا در مورد اينکه مدتي در تيم نفت در ترکيب تيم اصلي قرار نداشت، گفت: نظر سرمربي تيم است و هر وقت به من فرصت بدهد با تمام وجود براي نفت بازي مي‌کنم.