[معرفی و پرسش و پاسخ پیرامون گرایش های مهندسی عمران در مقطع ارشد]

[معرفی و پرسش و پاسخ پیرامون گرایش های مهندسی عمران در مقطع ارشد]

• مجموع رای دهندگان
    10
  • نظرسنجی بسته .

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز کسی اینجا در مورد رشته عمران محیط زیست آشنایی داره از لحاظ کار و این که چرا توی گرایش های ارشد توی دفترچه 2 بار نوشتند.؟ در مورد رشته مدیرت ساختم اگه اشنا هستید توضیحی برام بدید.

اگه از دوستان کسی رتبه های سالای پیش داره ممنون میشم اینجا بذاره

برو تو سایت http://arshadeomran.ir مطالب جالبی داره

middbox

کاربر بیش فعال
دقیقا 5 و 8

چون بازار کارش تازه راه افتاده.. و عالیه...

یه کمم تحقیق کنید میبینید درسته...

بیشتر8

emrah931

عضو جدید
سازه-بعلت کاربرد وسیعش در تمامی صنایع

گرایش سازه جهت تاسیس شرکت پیمانکاری در رشته های ساختمان-آب-راه و ترابری-مرمت آثار باستانی جزو رشته های زمینه و در رشته های صنعت و معدن-نیرو-تاسیسات و تجهیزات-

کاوشهای زمینی-ارتباطات-کشاورزی جزو رشته های مرتبط محسوب میشه.ضمنا رشته های زمینه در مقطع ارشد دارای امتیاز 275 و رشته های مرتبط 135 میباشد.گرایش سازه در تمامی

صنایعی که نام بردم بازار کار داره و در جداول کارشناسی شده نظام مهندسی حائز بالاترین امتیاز در تمامی گرایشهای عمران میباشد.

پس از تمامی دوستان و مهندسین عزیز خواهش میکنم با کمی تحقیق و مطالعه بیشتر نظر بدهند تا دوستانی که تصمیم به انتخاب گرایش دارند بهترین گزینه رو واسه ادامه تحصیل انتخاب کنند.

به هر حال امیدوارم هر انتخابی رو که میکنید موفق باشید:gol:

sahel70

عضو جدید
گرایش ارشد چی باشه بهتره؟

گرایش ارشد چی باشه بهتره؟

سلام دوستان ،من برای انتخاب رشته ی ارشدم به دلیل علاقه زیادی که به خاک دوره لیسانس داشتم گرایش خاکو انتخاب کردم ،الان که با مهندسا صحبت می کنم می گن گرایش سازه بازار کار بهتری نسبت به خاک داره،بازار کارم خیلی برام مهمه
اگه امکانش هست راهنماییم کنین ،خیلی گیج شدم:(

exaflame

عضو جدید
نه عزیزم الان مهدسی سازه خیلی زیاد شده،بنظرم بهترین گرایش محیط زیست و راه و ترابری میتونه باشه.صد البته فوق نقشه برداری

sahel70

عضو جدید
رشته نقشه برداری و راه و ترابری که مناسب خانوما نیس کارش،محیط زیستم استخدامی آنچنانی نداره ،،تدریس تو دانشگاهم نمیتونی بکنی چون درس محیط زیستی نداریم

civil_R

عضو جدید
منم همین مشکل دارم. بین خاک و سازه نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم. ؟؟؟؟

sahel70

عضو جدید
همه چی به خود آدم برمی گرده ،به توانایی خودت برمیگرده
من همون خاک که علاقه داشتمو انتخاب کردم،اگه کنارش کار سازه ایم بود انجام میدم
تو اکثر استخدامیام که میزنن میگن مهندس عمران می خوایم گرایش مشخص نمیکنن،اکثر کساییم که شاغلن با مدرک لیسانسشون دارن کار می کنن که شما می تونی با مدرک لیسانست کار کنی

sahel70

عضو جدید
بین لیسانس و فوق لیسانس سازه تفاوتی وجود نداره ،همه مهندسایی که شاغلن اکثر لیسانس دارن ،حداقل می خوای ن برین ارشد یه گرایش مجزا از سازه انتخاب کنین که اگه تو زمینه سازه کاری گیر نیوردین حداقل کار دیگه تو گرایش دیگه داشته باشین
شما میتونی فوقتو تو زمینه خاک بگیری ولی با لیسانست کارای سازه ایم بکنی،آزمونای استخدامی دولتی هم که اصلا گرایش مشخص نمیکنن
به قول استادمون هیچکدومشون با هم فرقی نمیکنن ،فقط به زرنگی و تلاش خودت برمیگرده که بتونی توشون جا باز کنی

رضا کنکوری

عضو جدید
کدوم گرایش عمران

کدوم گرایش عمران

بچه ها من میخوام فردا انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم کدوم گرایش عمران بهتره؟ (از نظر بازار کار و درآمد)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام فردا انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم کدوم گرایش عمران بهتره؟ (از نظر بازار کار و درآمد)

سلام. می خواید در چه مقطعی انتخاب رشته کنید.
اگر کارشناسی هست من عمران - عمران رو بهتون پیشنهاد میدم. چون برای ادامه تحصیل و کارشناسی ارشد دستتون خیلی بازه.
برای بازارد کار هم تو کارشناسی هر کاری بخواین میتونید بکنید. چه ساختمان ، راه ، آب و ...

*MSH*

عضو جدید
سلام علیکم
برای وارد کردن کد رشته هاتون وقت هست عجله نکنید
بستگی به شرایطتون داره مثلا اگه یکی از اشنا هاتون شرکت نقشه برداری داره خب مشخصا نقشه برداری برای شما بازار کارش خیلی بیشتر از عمران-عمران ولی اگه بخواهیم در حالت کلی بحث کنیم عمران -عمران تا اونجایی که من پارسال تحقیق کردم بازار کارش بهتره
ولی باز شما مختارید
یا علی

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
فرق گرایش آب باگرایش آب وفاضلاب در ارشد

فرق گرایش آب باگرایش آب وفاضلاب در ارشد

دوستان مهندس یه سوالی پیش اومده برام:فرق گرایش آب با مهندسیه اب وفاضلاب چیه؟
یه جا تو همین سایت یکی از دوستان لطف کرده بود گرایش هارو توضیح داده بودن با بازار کارشون ولی فقط گرایش آب توی اون مطلب بود .اصلا با هم فرق داره یا فقط خواستن تنو گرایشا بیش تر بشه؟

Parvix

عضو جدید
دوستان مهندس یه سوالی پیش اومده برام:فرق گرایش آب با مهندسیه اب وفاضلاب چیه؟
یه جا تو همین سایت یکی از دوستان لطف کرده بود گرایش هارو توضیح داده بودن با بازار کارشون ولی فقط گرایش آب توی اون مطلب بود .اصلا با هم فرق داره یا فقط خواستن تنو گرایشا بیش تر بشه؟

سلام دوست گلم

این دو فایل رو مطالعه کنی بد نیست....

مشاهده پیوست aabfazelab_www.sarironline.ir.pdfمشاهده پیوست aab_www.sarironline.ir.pdf

ENG.L.S

سلام دوست گلم

این دو فایل رو مطالعه کنی بد نیست....

مشاهده پیوست 166511مشاهده پیوست 166510

دستتون درد نکنه .2تا سوال دیگه داشتم.توی این دو فایل شرایط پذیرش دانشجو رشته برای کارشناسی مشخص کرده بود که این بند حذف شده این فایل ها یکی برای سال 77اون یکی سال76 بود.الان همه رشته ها میتونن شرکت کنن؟
سوال دیگه:برای گرایش آب درسای جبرانی نداشت یعنی اصلا نباید درس جبرانی پاس کنیم ؟

Parvix

عضو جدید
دستتون درد نکنه .2تا سوال دیگه داشتم.توی این دو فایل شرایط پذیرش دانشجو رشته برای کارشناسی مشخص کرده بود که این بند حذف شده این فایل ها یکی برای سال 77اون یکی سال76 بود.الان همه رشته ها میتونن شرکت کنن؟
سوال دیگه:برای گرایش آب درسای جبرانی نداشت یعنی اصلا نباید درس جبرانی پاس کنیم ؟

در مورد سوال اول باید بگم واسه شرکت تو آزمون ارشد محدودیت وجود نداره....

سوال دوم .... بستگی داره به اینکه چه گرایشی کارشناسی خوندی و چقدر واحد هایی که پاس کردی رو دانشگاهی که ارشد قبول میشی قبول کنه ...

اینکه کدوم بهتره والا نمی دونم ولی اینو می دونم که باید رشته ای که می خونی رو دوس داشته باشی وگرنه واست سخت میشه....

موفق باشی.

ENG.L.S

در مورد سوال اول باید بگم واسه شرکت تو آزمون ارشد محدودیت وجود نداره....

سوال دوم .... بستگی داره به اینکه چه گرایشی کارشناسی خوندی و چقدر واحد هایی که پاس کردی رو دانشگاهی که ارشد قبول میشی قبول کنه ...

اینکه کدوم بهتره والا نمی دونم ولی اینو می دونم که باید رشته ای که می خونی رو دوس داشته باشی وگرنه واست سخت میشه....

موفق باشی.

ممنونم.ولی فقط علاقه نیست بازار کار مهم تره.

ENG.L.S

شما درست میگید اگه رو هر رشته ای جزیی نگاه کنیم با هم فرق های زیادی داررن و لی در بازار کار خیلی شبیه هم هستند

یه سوال اگه مهندسی آب بخونی باز هم میتونی بری اداره آب و فاضلاب کار کنی؟کار کردن توی این اداره برام اهمیت داره پرسیم.

ENG.L.S

سلام.نه.برای استان ما فک نکنم اعلام شده باشه.توی سایت های استخدامی هم چیزی ننوشته بود.
بعدا یه مشکلی دیگه:توی سایت azmoon-niroo.ir هیچ وقت هیچی ننوشته از کجا بفهمیم پس؟

بالا