زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

آیا می‌دانید چرا به لوله‌ای که آب از آن خارج می‌شود می‌گوییم "شیر"؟
در سال‌های دور ایران؛ تنها دو شهر بیرجند و تبریز آب لوله‌کشی داشتند که آن صنعت را از روسیه به امانت برده بودند و در کلان‌شهری مثل تهران، مردم از آب چاه که تمیز و سالم نبود استفاده می‌کردند. در شهر تهران تنها سه قنات وجود داشت که آن هم متعلق به سه سرمایه‌دار تهرانی بود. یکی از این قنات‌ها که به سرچشمه معروف بود (وهست) متعلق به سرمایه‌داری بود که بچه‌دار نمی‌شد. او نذر کرد اگر بچه‌دار شود؛ برای تهرانیان آب لوله‌کشی فراهم کند. پس از مدتی بچه‌دار شد و برای ادای نذرش به اتریش رفت تا مهندسانی را از آنجا برای لوله‌کشی آب بیاورد.
در هر کشوری حیوانی که برای آنها مقدس است را بر سر خروجی آب می‌گذاشتند. مثلا در فرانسه سر خروس استفاده می‌‌کنند. او دید در اتریش، هر جا خروجی آب است؛ تندیسی از شیر هست. پس بر سرچشمه آب که برای مردم فراهم کرد، سر شیری گذاشت و مردم هروقت برای برداشتن آب به آنجا می‌رفتند ومی‌گفتند: "رفتیم از سر شیر آب آوردیم!"

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

مواد لازم ( برای 4 نفر) : 1لیوان شیر 1لیوان آب مرغ یک دوم لیوان جعفری خرد شده یک دوم لیوان جوی ریز به مقدار کافی روغن مایع 1عدد پیاز متوسط خرد شده 2 عدد یا یک دوم قاشق غذا...

مواد لازم ( برای 4 نفر) :

1لیوان شیر
1لیوان آب مرغ
یک دوم لیوان جعفری خرد شده
یک دوم لیوان جوی ریز
به مقدار کافی روغن مایع
1عدد پیاز متوسط خرد شده
2 عدد یا یک دوم قاشق غذا خوری گوجه فرنگی رنده شده یا رب گوجه فرنگی
2 عدد هویج رنده شده
به میزان کافی نمک
طرز تهیه:
پیاز را مقداری در روغن تفت دهید، جو را با مقداری آب بپزید، سپس پیاز داغ، آب مرغ، شیر، هویج، نمک و جعفری را به
آن اضافه کنید. 5 دقیقه قبل از طبخ کامل، گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و در ظرف را بگذارید تا بپزد.
نکات تغذیه ای:
سوپ شیرمملو ازمواد پروتئینی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است و برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند و زنان باردار وشیرده، کودکان، نوجوانان و سالمندان غذای مناسبی است.
کل انرژی غذا 325 کالری است و اگر توسط 4 نفر میل شود ، سهم هر فرد 81 کالری است
jazzaab.ir

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/466011-دلیل-اتفاق-عجیبی-که-معمولا-در-تابستان-رخ-می-دهد

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهصومههههههههههههه بیا بغلم ماچت کنم :heart::w38:

می بینی چقد به شهر من توهین میشه ؟ من خیلی صبورم ! :cool:
سلام زیبا جونممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
ای جونم بپر بغل اجی.............................
منم یه بوس گنده میکنممممممممممممممممممممم
الهی قربون اون صبوریت برم من.. عزیز دلم.:love:

خوش اومديد خانوم..
سلام مارجین عزیز... مرسی خانومی....:smile:

بالا