[برآورد قیمت ساخت ساختمان]► پرسش و پاسخ

algh

عضو جدید
سلام یه سوال تخصصی داشتم:: ممنون میشم اگه کمک کنین...:gol::gol:
کسی میدونه که الان قیمت تمام شده ساختمان در تهران برای یک ساختمان حدود 5 طبقه چنده؟ و اگه برج بشه ( یعنی حدود 10 طبقه ) چند درصد به این قیمت اضافه می شه؟؟؟
راستی داخل قیمت تموم شده هزینه خرید آهن هم محاسبه میشه یا نه ؟؟؟؟:w10:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه که الان قیمت تمام شده ساختمان در تهران برای یک ساختمان حدود 5 طبقه چنده؟ و اگه برج بشه ( یعنی حدود 10 طبقه ) چند درصد به این قیمت اضافه می شه؟؟؟

سلام دوست عزیز
در مورد قیمت تمام شده تهران شرمنده، کاری نمی تونم برات بکنم، اما اگه لازم باشه می تونم سوال کنم براتون.
اما دو تا مورد
اول اینکه برای محاسبه قیمت تمام شده یک پروژه تمامی اقلام و هزینه های ریز و درشت موثر خواهند بود. (آهن که دیگه جای خود داره)
به عنوان مثال از هزینه غذای روزانه، یا هزینه کرایه تاکسی باید بگیرید و بیاید بالاتر.
مورد دوم هم اینه که هر چقدر متراژ مفید شما بالاتر بره، ( با توجه به قیمت های سرسام آور زمین ) هزینه های شما سرشکن می شه. یعنی اینکه افزایش تعداد طبقات سبب افزایش میزان هزینه ها به حسب درصد نخواهد بود.
افزایش هزینه ها به تناسب متراژ پائین تر میاد.

moaqfe

کاربر بیش فعال

یک عامل مهم در این میان هست که شما نفرمودید اونم منطقه ساخت هست

ولی در مناطق متوسط کل زیر بنا رو اعم از مفید و غیر مفید حساب میکنی شامل راه پله و آسانسور و نورگیر و پارکینگ و .... و با قیمت 350000 تومن تا 420000 تومن ضرب میکنی این قیمت تمام شده ساختمونت با تمام هزینه ها هست در مناطق بهتر که تزئینات بیشتر میخاد این قیمت به 600000 تومن هم میرسه

در ضمن ساختمون 10 طبقه تا حالا نساختم و شهرداری هم اجازه اونو نمیده مگر انکه از مساحت مفید طبقاتت کم کنی و به ارتفاع اضافه کنی که هیچکس بخاطر اضافه شده هزینه ها اینکار رو نمیکنه

algh

عضو جدید
سلام دوست عزیز
در مورد قیمت تمام شده تهران شرمنده، کاری نمی تونم برات بکنم، اما اگه لازم باشه می تونم سوال کنم براتون.
اما دو تا مورد
اول اینکه برای محاسبه قیمت تمام شده یک پروژه تمامی اقلام و هزینه های ریز و درشت موثر خواهند بود. (آهن که دیگه جای خود داره)
به عنوان مثال از هزینه غذای روزانه، یا هزینه کرایه تاکسی باید بگیرید و بیاید بالاتر.
مورد دوم هم اینه که هر چقدر متراژ مفید شما بالاتر بره، ( با توجه به قیمت های سرسام آور زمین ) هزینه های شما سرشکن می شه. یعنی اینکه افزایش تعداد طبقات سبب افزایش میزان هزینه ها به حسب درصد نخواهد بود.
افزایش هزینه ها به تناسب متراژ پائین تر میاد.

شهریار جان ممنون از پاسخت:gol::gol:
امکان داره اگه زخمتی برات نیست یه سوالی برام بکنی....منطقه ما هم تو تهران منطقه 5 هستش.... ضمنا نمی خوام خیلی درگیر ریز محاسبات بشم...همینکه بدونم با اقلام درجه یک ایرانی حدودا جند تمام می شه برام کافیه....:w10:
راستی یه ساختمان 5 طبقه نسبت به ساختمان 10 طبقه و برج حدودا چند درصد افزایش قیمت داره و این مطلب جایی مستند نوشته شده که بشه بهش استناد کرد؟

algh

عضو جدید
یک عامل مهم در این میان هست که شما نفرمودید اونم منطقه ساخت هست

ولی در مناطق متوسط کل زیر بنا رو اعم از مفید و غیر مفید حساب میکنی شامل راه پله و آسانسور و نورگیر و پارکینگ و .... و با قیمت 350000 تومن تا 420000 تومن ضرب میکنی این قیمت تمام شده ساختمونت با تمام هزینه ها هست در مناطق بهتر که تزئینات بیشتر میخاد این قیمت به 600000 تومن هم میرسه

در ضمن ساختمون 10 طبقه تا حالا نساختم و شهرداری هم اجازه اونو نمیده مگر انکه از مساحت مفید طبقاتت کم کنی و به ارتفاع اضافه کنی که هیچکس بخاطر اضافه شده هزینه ها اینکار رو نمیکنه

خیلی عالی بود.... مرسی ازت،:gol::gol:... راستی یه ساختمان 5 طبقه نسبت به ساختمان 10 طبقه و برج حدودا چند درصد افزایش قیمت داره و این مطلب جایی مستند نوشته شده که بشه بهش استناد کرد؟ ضمنا سازه بتنی فکر کنم ارزون تر از فلزی در میاد...حدودش رو اطلاع دارین که چقدره؟؟
این قیمت هایی که گقتی تمام شده در پروژه های کم ارتفاعه.....؟؟؟؟

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام، تاپیک به اشتباه منتقل شده به این مکان.
در اسرع وقت به جای اصلیش منتقل خواهد شد.

• Like
واکنش ها: algh

moaqfe

کاربر بیش فعال
خیلی عالی بود.... مرسی ازت،:gol::gol:... راستی یه ساختمان 5 طبقه نسبت به ساختمان 10 طبقه و برج حدودا چند درصد افزایش قیمت داره و این مطلب جایی مستند نوشته شده که بشه بهش استناد کرد؟ ضمنا سازه بتنی فکر کنم ارزون تر از فلزی در میاد...حدودش رو اطلاع دارین که چقدره؟؟
این قیمت هایی که گقتی تمام شده در پروژه های کم ارتفاعه.....؟؟؟؟

1- قابل شما رو نداره

2- عرض کردم بنده تا حالا بزرگترین ارتفاعی که ساختم 5 طبقه مسکونی روی دو طبقه پارکینگ بوده

3- تا حالا ندیدم شهرداری بیشتر از این جواز بده مگر اینکه جواز خیلی قدیمی باشه و دائم تمدیدش کرده باشن

4- ولی شخصا" حدس میزنم این اضافه طبقه حداکثر 35درصد اضافه هزینه داشته باشه هیچ مستندی هم نداره فقط از سر تجربه و حدسیات نشات گرفته از تجربه در ساخت و فروش مصالح بدست آوردم

5- بله سازه بتنی از سازه فلزی ارزونتره و هم پول خورش به تدریجه نه یکباره ولی معایب خاصی داره که خیلی از سازنده ها رو از استفاده از اون منصرف میکنه یکی از بزرگترین معایبش اتلاف زمان هست که سودآوری پروژه رو به حداقل میرسونه

6- بله این قیمتها که عرض کردم برای ساختمانی با 5 طبقه مسکونی و دوطبقه پارکینگه

باز اگه سوالی باشه در خدمتم

• Like

moaqfe

کاربر بیش فعال
اینم بگم در حال حاضر بدلیل داشتن مدرک مهندسی معماری یا عمران کسی نمیتونه مدعی ساختن ساختمان با صرفه اقتصادی باشه بلکه باید از یه فرد دخیل در کار استفاده کنید یا لااقل مشورت اجرایی بگیرید

سود انتهایی پروژه در پایان 12 ماه اجرا بطور عادی و 10 ماه بطور سریع و 18 ماه بصورت کند کلا" بین 18% تا 38% هست که زمان یکی از عوامل تعیین کننده در این درصدهاست

• Like

algh

عضو جدید
اینم بگم در حال حاضر بدلیل داشتن مدرک مهندسی معماری یا عمران کسی نمیتونه مدعی ساختن ساختمان با صرفه اقتصادی باشه بلکه باید از یه فرد دخیل در کار استفاده کنید یا لااقل مشورت اجرایی بگیرید

سود انتهایی پروژه در پایان 12 ماه اجرا بطور عادی و 10 ماه بطور سریع و 18 ماه بصورت کند کلا" بین 18% تا 38% هست که زمان یکی از عوامل تعیین کننده در این درصدهاست

ممنون از لطفت....خیلی لطف بزرگ و عالی انجام دادی، اطلاعاتت خیلی کمک بود.... ان شالله که بتونم جبران کنم///...:gol::gol:

joojee_lion

عضو جدید
بچه ها مطالب جالبی گفتید:smoke:

ولی با این بازار ..... :biggrin: آیا صرفه اقتصادی داره که بریم تو کار ساخت و ساز:sweatdrop:

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مطالب جالبی گفتید:smoke:

ولی با این بازار ..... :biggrin: آیا صرفه اقتصادی داره که بریم تو کار ساخت و ساز:sweatdrop:

بله
مطمئن باشید که ساختن مسکن خیلی ارزون تر و به صرفه تر از خرید اونه، البته به شرطی که کسی که اقدام به اینکار می کنه، از ساخت و ساز سر در بیاره.

joojee_lion

عضو جدید
حرف شما متین !!!

اما الان که من از چند تا مهندس ناظر و مجری در مورد بازار کار پرسیدم جواب دادن که الان خودشون ها کار چندانی ندارند و برخلاف سالهای گذشته سقف کارشون پرنشده ؟؟؟؟

می خوام بدونم که آیا با این وضعیت بساز و بفروش ( منظورم به عنوان حرفه نه به عنوان خانه دارشدن ) صرفه اقتصادی داره که وارد این شغل شد یا نه ؟؟؟

ممنون:w34:

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما متین !!!

اما الان که من از چند تا مهندس ناظر و مجری در مورد بازار کار پرسیدم جواب دادن که الان خودشون ها کار چندانی ندارند و برخلاف سالهای گذشته سقف کارشون پرنشده ؟؟؟؟

می خوام بدونم که آیا با این وضعیت بساز و بفروش ( منظورم به عنوان حرفه نه به عنوان خانه دارشدن ) صرفه اقتصادی داره که وارد این شغل شد یا نه ؟؟؟

ممنون:w34:

بنده منظور شما رو متوجه شدم.
منم منظورم از بصرفه بودن این نبود که کار نظارت ساختمان رو انجام بدید و یا اینکه صرفا به عنوان مجری با یک نفر که مالک یا کارفرما نامیده می شه قرارداد ببندید و مشغول به کار بشید.
این سقفی که شما فرمودید، به این فاز از کار مهندسی ساختمان مربوط می شه، که بنده توضیحاتی رو در این خصوص در تاپیک ناظرین سازه خدمت دوستان عرض کردم.
سوال قبلی شما این بود که کار ساخت و ساز به صرفه هست یا نه؟
جوابش رو بازم عرض می کنم. اگر سرمایه گذار خودتون باشید و برای خودتون بسازید مطمئنا به صرفه هست و در این نباید شک کرد.

69.ehsan

عضو جدید
[ راهنمایی ساخت یک زمین ]

[ راهنمایی ساخت یک زمین ]

سلام من میخوام ساخت یک زمین به مساحت160 متر در شهرستان اسلامشهر رو اغاز کنم چند تا سوال داشتم.1-چند متر بنا و چند متر حیاط میشه2-هزینه هر طبقه حدودا چقدر میشه3-تک واحدی بهتره یا 2واحدی.اسانسور وپارکینگ باید داشته باشه.5-فولاد بهتره یا بتون

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من میخوام ساخت یک زمین به مساحت160 متر در شهرستان اسلامشهر رو اغاز کنم چند تا سوال داشتم.1-چند متر بنا و چند متر حیاط میشه2-هزینه هر طبقه حدودا چقدر میشه3-تک واحدی بهتره یا 2واحدی.اسانسور وپارکینگ باید داشته باشه.5-فولاد بهتره یا بتون

حدود 70 درصد رو میتونی بسازی
30 درصد بقیه میشه حیاطت دیگه:smile:
هزینه ساخت توو تهران از مترمربعی 800 هزار تومان شروع میشه، تا دیگه نداره بستگی به خودت و جیبت داره
ولی حداقلش 800 هزار تومان هست
100 درصد تک واحدی برای استفاده کننده بهتره ولی برای فروشنده 2 واحدی
آسانسور اجباری هستش
پارکینگ تمامی واحد ها باید تامین بشه
هم فولاد خوبه هم بتن با سلیقه خودت باید تصمیم بگیری

MKH362

عضو جدید
[برآورد قیمت ساخت ساختمان]► پرسش و پاسخ

سلام. من قصد ساخت یک ساختمان سه طبقه روی پیلوت را دارم به متراژ زیربنای 600 متر مربع-( هر طبقه 152 متر مفید)- میخواستم بدونم امکان برآورد قیمت( با تخمین مثبت و منفی ده درصد) برای مراحل مختلف اجرای ساختمان وجود دارد؟ مثلا هزینه گودبرداری،فونداسیون،اجرای اسکلت،سقف(کامپوزیت تخت)،دیوارچینی،آسانسور و ..
نقشه و مقدار آهن ، ورق و .. هم مشخص بوده و در صورت درخواست در اختیار قرار داده میشود.ممنون میشم راهنماییم کنید

.میرحسین

عضو جدید
قیمت مهر ماه 92

اجرای دیوار چینی با آجر سفال یک طرف نما تا ارتفاع 2.5 متر

از قرار هر متر مربع 15000 تومان
بندکشی متر مربع 3500 تومان
قیمت ماسه شسته متر مکعبی با حمل 25000 تومان > هر نیسان 50000 تومان
قیمت سنگ لاشه جهت پی سازی متر مکعبی 18000 تومان با حمل

اجرای یک متر مربع سفال + جوشکاری 80000 ریال
بند کشی هر متر مربع 20000 ریال
تایل 60*60 کناف + اجرا 380000 ریال
چرا اینقد اختلاف قیمت؟

MKH362

عضو جدید
با سلام .........

دوست من ............بله امکان داره .......... اما زمان بر هستش ......... و اینجا دوستان موردی می تونند حساب کنند........و اعلام کنند................... اما چون حجم کار شما زیاده ............بهتره .......... بدین......دفاتر فنی شهرتون محاسبه و برآورد کنند......و مبلغی رو دریافت می کنند.....

تشکر-یعنی دفاتر نقشه کشی یا کارشناسان دادگستری کار برآورد قیمت را انجام می دهند؟

.میرحسین

عضو جدید
تشکر-یعنی دفاتر نقشه کشی یا کارشناسان دادگستری کار برآورد قیمت را انجام می دهند؟
با سلام
دفاتر فنی و نقشه کشی که نقشه های ساختمانی رو میکشن اونها میتونن این کارها رو در قبال اخذ مبلغی انجام بدن.شما نقشه و پروانه ساخت گرفتین؟
کارشناسان دادگستری حوزه کاریشون به این مسئله مربوط نمیشه.

MKH362

عضو جدید
با سلام
دفاتر فنی و نقشه کشی که نقشه های ساختمانی رو میکشن اونها میتونن این کارها رو در قبال اخذ مبلغی انجام بدن.شما نقشه و پروانه ساخت گرفتین؟

سلام.بله من نقشه و پروانه ساختمانی را دارم.آهن و ورق و .. هم مشخص است،من میخوام بدونم تا مرحله اجرای اسکلت(قبل از اجرای سقف) حدودا چقدر باید هزینه کنم؟ سه طبقه روی پیلوت،هر طبقه 152 متر،مساحت زمین 254 متر مربع

.میرحسین

عضو جدید
سلام.بله من نقشه و پروانه ساختمانی را دارم.آهن و ورق و .. هم مشخص است،من میخوام بدونم تا مرحله اجرای اسکلت(قبل از اجرای سقف) حدودا چقدر باید هزینه کنم؟ سه طبقه روی پیلوت،هر طبقه 152 متر،مساحت زمین 254 متر مربع
سلام
بده همون مهندست برات حساب کنه.منظورت هزینه ی پی و اسکلت بندی هست دیگه.اسکلتت هم تیر آهن هست.بدی مهندست راحت برات حساب میکنه.خودت به نظرت چقد هزینه میبره؟

MKH362

عضو جدید
سلام
بده همون مهندست برات حساب کنه.منظورت هزینه ی پی و اسکلت بندی هست دیگه.اسکلتت هم تیر آهن هست.بدی مهندست راحت برات حساب میکنه.خودت به نظرت چقد هزینه میبره؟

والا نمیتونم تخمینی بزنم چون تخصصی در این زمینه ندارم.اما فعلا برای شروع صد میلیون کنار گذاشتیم( شریک دارم) .میخوام هزینه مرحله به مرحلشو بدونم.یک یک نفر پیشنهاد داد اسکلت را بتن اجرا کنیم تا هزینش کمتر بشه ولی ترجیح دادیم اسکلت آهن باشه

.میرحسین

عضو جدید
والا نمیتونم تخمینی بزنم چون تخصصی در این زمینه ندارم.اما فعلا برای شروع صد میلیون کنار گذاشتیم( شریک دارم) .میخوام هزینه مرحله به مرحلشو بدونم.یک یک نفر پیشنهاد داد اسکلت را بتن اجرا کنیم تا هزینش کمتر بشه ولی ترجیح دادیم اسکلت آهن باشه
آهن که خیلی بهتره به شرطی که جوشش خوب صورت بگیره.من هم تخصصی ندارم.
موفق باشی

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
برآورد حدودی هزینه

برآورد حدودی هزینه

با سلام

با سلام .......بله ....... در دفاتر نقشه کشی ..........این کار انجام می گیره .............و البته برخی زا کارشناسان رسمی دادگستری .......هم این کار رو انجام میدن ..........

در خصوص هزینه آهن ........ بایستی عرض کنم ............شما حدودی ..........برای هر متر مربع زیر بنا 35 کیلوگرم آهن در نظر بگیرید...........

حالا شما 600 متر مربع در کل طبقات دارید..........که میشه چیزی حدود 21 تن آهن نیاز دارید........... (این آهن شامل تیر ، ستون و ورق و..میشه بجز تیرچه ها سقف ) .....

.....> از قرار اگه هر کیلو آهن رو الان 1800 در نظر بگیریم ..........میشه حدود 38 میلیون هزینه خرید آهن ............
....> هزینه جوشکاری هم کیلویی 210 تومان در نظر بگیریم ............... > با هزینه جوشکاری راه پله ها و نما حدود 5.5 میلیون در میاد
.....> هزینه سیم جوش نمره 4 حدود 20 کارتن می خوای ....................> با قیمت هر کارتن 95000 تومان حدود 2 میلیون سیم جوش در میاد
....> هزینه جرثقیل کامیونت بنده ساعتی 30 هزار تومان قیمت دارم ........... > با همین قیمت ................ حدود 2.5 میلیون در نظر می گیریم ......
....> هزینه بتن فنداسیون در پی منفرد بنده متر مربع 25 هزار تومان قبلا محاسبه کردم اما پی شما هم که مشخص نیست و احتمالا نواری بایستی باشه ......... با توجه به بار ساختمان و خاک زیر پی ابعاد و نوع میلگرد اون متفاوته .حالا بنده 30 هراز تومان در نظر می گیرم .... 152 متر مربع رو بنده متراژ فنداسیون در نظر می گیرم ...........میشه حدود 5 میلیون ....
....> هزینه گود برداری و سازه های نگهبان با توجه به عمقی که شما از کف کوچه یا خیابان بایستی پایین بری ........ رو هم باتوجه به نقشه تهیه شده .........قابل محاسبه می باشد..........

پس تا اینجا (اسکلت > فنداسیون > حدود 53 میلیون در میاد ...... )

مطلبی دیگر رو بنده در خصوص سازه بتنی عرض کنم که در اجرای اسکلت بتنی (یعنی فقط تیر و ستون ) حدود 20 درصد از سازه فلزی ارزون تر در میاد ...... هزینه سقف در هر دو سازه فرقی نمیکنه و فقط در خود اسکلت 20 درصد بتنی ارزون تر در میاد ....

این برآورد حدودی بود دوست من و بایستی در خصوص قیمتهای با توجه به شهری که می خواهد پروژه در آن مکان انجام شود استعلام بگیرید.

آخرین ویرایش:

.میرحسین

عضو جدید
با سلام .......بله ....... در دفاتر نقشه کشی ..........این کار انجام می گیره .............و البته برخی زا کارشناسان رسمی دادگستری .......هم این کار رو انجام میدن ..........

در خصوص هزینه آهن ........ بایستی عرض کنم ............شما حدودی ..........برای هر متر مربع زیر بنا 35 کیلوگرم آهن در نظر بگیرید...........

حالا شما 600 متر مربع در کل طبقات دارید..........که میشه چیزی حدود 21 تن آهن نیاز دارید........... (این آهن شامل تیر ، ستون و ورق و..میشه بجز تیرچه ها سقف ) .....

.....> از قرار اگه هر کیلو آهن رو الان 1800 در نظر بگیریم ..........میشه حدود 38 میلیون هزینه خرید آهن ............
....> هزینه جوشکاری هم کیلویی 210 تومان در نظر بگیریم ............... > با هزینه جوشکاری راه پله ها و نما حدود 5.5 میلیون در میاد
.....> هزینه سیم جوش نمره 4 حدود 20 کارتن می خوای ....................> با قیمت هر کارتن 95000 تومان حدود 2 میلیون سیم جوش در میاد
....> هزینه جرثقیل کامیونت بنده ساعتی 30 هزار تومان قیمت دارم ........... > با همین قیمت ................ حدود 2.5 میلیون در نظر می گیریم ......
....> هزینه بتن فنداسیون در پی منفرد بنده متر مربع 25 هزار تومان قبلا محاسبه کردم اما پی شما هم که مشخص نیست و احتمالا نواری بایستی باشه ......... با توجه به بار ساختمان و خاک زیر پی ابعاد و نوع میلگرد اون متفاوته .حالا بنده 30 هراز تومان در نظر می گیرم .... 152 متر مربع رو بنده متراژ فنداسیون در نظر می گیرم ...........میشه حدود 5 میلیون ....
....> هزینه گود برداری و سازه های نگهبان با توجه به عمقی که شما از کف کوچه یا خیابان بایستی پایین بری ........ رو هم باتوجه به نقشه تهیه شده .........قابل محاسبه می باشد..........

پس تا اینجا (اسکلت > فنداسیون > حدود 53 میلیون در میاد ...... )

مطلبی دیگر رو بنده در خصوص سازه بتنی عرض کنم که در اجرای اسکلت بتنی (یعنی فقط تیر و ستون ) حدود 20 درصد از سازه فلزی ارزون تر در میاد ...... هزینه سقف در هر دو سازه فرقی نمیکنه و فقط در خود اسکلت 20 درصد بتنی ارزون تر در میاد ....

این برآورد حدودی بود دوست من و بایستی در خصوص قیمتهای با توجه به شهری که می خواهد پروژه در آن مکان انجام شود استعلام بگیرید.
با سلام
چرا به نظر میاد هزینه ای که حساب کردید خیلی کم است ؟
کل پی 5 میلیون تومان هست ؟ یا فقط شناز ؟
هزینه ی جوشکاری کا اسکلت هم 5 تومن خیلی کم هست :surprised:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام
چرا به نظر میاد هزینه ای که حساب کردید خیلی کم است ؟
کل پی 5 میلیون تومان هست ؟ یا فقط شناز ؟
هزینه ی جوشکاری کا اسکلت هم 5 تومن خیلی کم هست :surprised:

با سلام ...........

بله ............. درسته ..................... قید کردم .........ابعاد فنداسیون رو اینجا نداریم ................ بنده حداقل رو در نظر گرفتم..................... حجم بتن .............و نوع میلگرد اون با توجه به ..............به نقشه ای که محاسب میده بایستی محاسبه بشه .......و این حداقل است ............. ممکنه در نقشه فنداسیون ..........که محاسب داده باشه ........فقط هزینه میلگردش بشه 5 میلیون ........... بایستی با نقشه .....محاسبه کرد .............

در خصوص هزینه جوشکاری درسته ...................... چون همین الان دارم کار می کنم..............البته با کیلویی 170 تومان ........................

و در کل ..............این برآورد حدودی می باشد.......و بدون نقشه ..................... دوستمون بایستی ببره به یکی از دفاتر فنی ساختمان .............. شهرشون تا محاسبه کنند ................ حتما ............. برآورد متفاوت خواهد بود............بدرود.

.میرحسین

عضو جدید
:D

ممنون از دوستمون میر حسین........

دوستمون میر حسین این سوال رو به چالش کشید..........و باعث شد این مسئله به یک پاسخ حدودی برسه ...........ممنون از شما
آخه حدود 3 سال پیش یه خونه کلنگی رو یه استاد اوردیم گفت پی و اسکلت بندی کامل دو طبقه بدون مصالح در میاد 12 تومن:cool:
دوسال پیش هم یه پی خونه(پی برای 2طبقه) 150 متر مربعی پی سنگ و شناژ *مصالح و دستمزد* حدود 4 تا 5 تومن.

MKH362

عضو جدید
تشکر از وقتی که گذاشتید. راستش رفتم دفتر نقشه کشی گفتند ما کار تخمین هزینه را انجام نمی دهیم! نقشه ها تایید شده اما ناظرم هنوز مشخص نیست.ابعاد زمین 27*9.5 می باشد (254متر) ، هزینه خاک برداری مشخص نیست؟ سئوال دیگر: آیا امکانش هست که من هر مرحله را جدا جدا بدهم به پیمانکار؟ پی جدا،اسکلت جدا، سقف و .. راستی هزینه اجرای سقف کامپوزیت تخت چقدر میشه؟

.میرحسین

عضو جدید
تشکر از وقتی که گذاشتید. راستش رفتم دفتر نقشه کشی گفتند ما کار تخمین هزینه را انجام نمی دهیم! نقشه ها تایید شده اما ناظرم هنوز مشخص نیست.ابعاد زمین 27*9.5 می باشد (254متر) ، هزینه خاک برداری مشخص نیست؟ سئوال دیگر: آیا امکانش هست که من هر مرحله را جدا جدا بدهم به پیمانکار؟ پی جدا،اسکلت جدا، سقف و .. راستی هزینه اجرای سقف کامپوزیت تخت چقدر میشه؟
خاک برداری به چه عمقی باید انجام بشه؟ خاک برداری کل زمین برداشته میشه یا نواری؟ پی و اسکلت رو بده یه پیمانکار کامل انجام بده.
سقف هم یه پیمانکار. آجر چینی هم جدا.
یا اینکه اگه پیمانکار اول که پی رو انجام داد اگه کارش خوب بود مرحله دوم رو باهاش قرار داد ببند.از اول همه ی ساختمون رو قرار داد نبند.
گرچه من عمرانی نیستم ولی عمرانی ها را دوست دارم.
اشتباه بود دوستان تصحیح فرمایند.

بالا