مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم من چند وقت پیش توی یکی از تاپیک ها که فکر میکنم جزوه ها بود یه سری عکس دیدم که واسم خیلی جالب بود و اونم این بود که اومده بود عکسهای کتابهای ایستایی که خرپا و ... اسکن کرده بود و زیر هر عکس توضیحات کامل و جامع رو داده بود من الان هرچی میگردم نمیتونم اون رو پیدا بکنم کسی میدونه کجا قرار داده شده؟؟؟:cry:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم من می خوام کتاب درک عمومی علی عسگری واسه عصر کنکاش رو بخرم
ولی هرچی گشتم آخرین چاپش مال سال 91 بود
کسی چاپ جدید گرفته؟ همین چاپ خوبه بخرم؟:question:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم من چند وقت پیش توی یکی از تاپیک ها که فکر میکنم جزوه ها بود یه سری عکس دیدم که واسم خیلی جالب بود و اونم این بود که اومده بود عکسهای کتابهای ایستایی که خرپا و ... اسکن کرده بود و زیر هر عکس توضیحات کامل و جامع رو داده بود من الان هرچی میگردم نمیتونم اون رو پیدا بکنم کسی میدونه کجا قرار داده شده؟؟؟:cry:

اول یه سری فایل گذاشتم دیدم اونا رو خودت کذاشته بودی:D
منظورت ایناست (پست 314-316)؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383-**جزوه-های-آزمون-ارشد-معماری**/page32

sara.q

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم که دارن برای ارشد تلاش می کنن. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم...
می دونم که تجربه همتون از من بیشتره، پس ازتون می خوام که صادقانه منو راهنمایی کنید، چون واقعا تو دو راهی گیر کردم
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی صنایع دستی در دانشگاه الزهرا هستم. نمی دونم چقدر با این رشته آشنایی دارید، ولی احتمالا شاید مثل خیلیا از روی اسمش فکر کنید که رشته خوبی نیست یا رتبه پایین برای قبولی می خواد که این اصلا درست نیست. من خودم کارشناسی رتبم 132 هنر بود و با علاقه این رشترو انتخاب کردم. الان گرایشم ساخت و ساز مصنوعات هنری چوبیه و ارتباط زیادی با طراحی داخلی داره.
خلاصه کلام بعد از این همه پرگویی اینه که:
دوست دارم برای ارشد معماری داخلی بخونم، دست طراحیم هم بد نیست ولی خب به اقتضای رشتم در تئوری معماری و اسکیس معماری صفر صفرم.
با این تفاسیر به نظرتون می تونم تو این رشته که کلا زیر 30 نفر ظرفیت داره قبول بشم یا نه؟
به نظرتون ارزش تلاش داره یا بهتره برای ارشد هم همون رشته خودمو ادامه بدم؟
و در آخر چون رشتم معماری نبوده و از اون جز یه کم ذوق هنری و کمی طراحی و مبانی اولبه، سررشته دیگه ای ندارم، آیا با تلاش و خوندن منابع می تونم به جایی برسم یا اینکه تقریبا بی فایدس؟
ببخشید که طولانی شد و اصلا نمی دونم که جای سوالم اینجا بود یا نه، ولی با اینکه برای مشاوره به آکادمی معماری هم رفتم، ولی به جواب درستی نرسیدم. واقعا ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گلم که دارن برای ارشد تلاش می کنن. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم...
می دونم که تجربه همتون از من بیشتره، پس ازتون می خوام که صادقانه منو راهنمایی کنید، چون واقعا تو دو راهی گیر کردم
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی صنایع دستی در دانشگاه الزهرا هستم. نمی دونم چقدر با این رشته آشنایی دارید، ولی احتمالا شاید مثل خیلیا از روی اسمش فکر کنید که رشته خوبی نیست یا رتبه پایین برای قبولی می خواد که این اصلا درست نیست. من خودم کارشناسی رتبم 132 هنر بود و با علاقه این رشترو انتخاب کردم. الان گرایشم ساخت و ساز مصنوعات هنری چوبیه و ارتباط زیادی با طراحی داخلی داره.
خلاصه کلام بعد از این همه پرگویی اینه که:
دوست دارم برای ارشد معماری داخلی بخونم، دست طراحیم هم بد نیست ولی خب به اقتضای رشتم در تئوری معماری و اسکیس معماری صفر صفرم.
با این تفاسیر به نظرتون می تونم تو این رشته که کلا زیر 30 نفر ظرفیت داره قبول بشم یا نه؟
به نظرتون ارزش تلاش داره یا بهتره برای ارشد هم همون رشته خودمو ادامه بدم؟
و در آخر چون رشتم معماری نبوده و از اون جز یه کم ذوق هنری و کمی طراحی و مبانی اولبه، سررشته دیگه ای ندارم، آیا با تلاش و خوندن منابع می تونم به جایی برسم یا اینکه تقریبا بی فایدس؟
ببخشید که طولانی شد و اصلا نمی دونم که جای سوالم اینجا بود یا نه، ولی با اینکه برای مشاوره به آکادمی معماری هم رفتم، ولی به جواب درستی نرسیدم. واقعا ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...
سلام دوست عزيز.....اول از همه يه چيزي رو بدونيد كه هر كاري كه اراده كنيد ميشه انجام بديد.....يكي از دوستان من هم وضعيت مشابه شما رو داشت ايشون رشته كارشناسي اش صنايع چوب بود و براي ارشد معماري شركت كرد و رتبه تئوريش هم حدود 250 شد كه خيلي خوب بود و اسكيسش هم فوق العاده است يعني ذهن معمارانه داشت و دستش هم قوي بود و روي مسائل تئوري هم حسابي كار كرده بود زماني كه پشت كنكوري بود... ولي متاسفانه به خاطر ناديده گرفتن بعضي تذكرات در پايين برگه اسكيس و روشهايي رو كه نبايد اجرا ميكرد و اجرا كرده بود با اين كه طرحش فوق العاده قوي بود رد شد ولي دانشگاه آراد قبول شد و الان فارغ التحصيل شده و ايشون به حدي تو اين مدت قوي شده بود كه از ترم 3 به بعد تدريس هم ميكرد تو دانشگاه و حتي چند مسابقه داخلي و بين المللي طراحي هم شركت كرده بود......در كل اين همه حرف زدم كه بگم اگه واقعا علاقه داشته باشيد و سعي كنيد چرا كه نشه ولي نسبت به بچه هايي كه كارشناسي معماري دارن شما بايد تلاش بيشتري بكنيد......انشاله هر تصميمي كه ميگيريد موفق باشيد و سربلند

zhila89

عضو جدید
بچه ها من دو تا سوال دارم:
1) من توی بخش ایستایی ( بردار و گشتاور و اینا) خیلی ضعیفم.....کتابهایی که خوندم یعنی درک رفتار و سازه در معماری اصلا برام مفید نبود توی این قسمت.....کتاب یا جزوه ای هست که از صفر خیلی کامل توضیح داده باشه و درکش برای من ساده باشه؟
2) درک معماریم بد نیست و معمولا توی آزمون ها درصد حدود 50 میشه.....اما هیچ کتابی نخوندم براش و با توجه به اینکه کتابهاش از جمله زیبایی شناسی خیلی حجیم هستن از این می ترسم که فرصت نکنم بخونمشون....چه کتابهایی معرفی می کنین برای درک که حجیم نباشن و بتونن بیشترین تعداد تست رو توی کنکور پوشش بدن؟....چه کتاب تستی براش خوبه؟
خیلی ازتون ممنونم :w27:

atrali

کاربر ممتاز
1) من توی بخش ایستایی ( بردار و گشتاور و اینا) خیلی ضعیفم.....کتابهایی که خوندم یعنی درک رفتار و سازه در معماری اصلا برام مفید نبود توی این قسمت.....کتاب یا جزوه ای هست که از صفر خیلی کامل توضیح داده باشه و درکش برای من ساده باشه؟
2) درک معماریم بد نیست و معمولا توی آزمون ها درصد حدود 50 میشه.....اما هیچ کتابی نخوندم براش و با توجه به اینکه کتابهاش از جمله زیبایی شناسی خیلی حجیم هستن از این می ترسم که فرصت نکنم بخونمشون....چه کتابهایی معرفی می کنین برای درک که حجیم نباشن و بتونن بیشترین تعداد تست رو توی کنکور پوشش بدن؟....چه کتاب تستی براش خوبه؟
براي قسمت هاي تحليلي و مسئله محور ايستايي اول جزوه آقاي سروش نيا خوبه.....البته اگه سر كلاسشون نباشيد يه كم جزوشون مبهمه و جزوه ايشون در صورتي مفيده كه خام نباشه ......اين كلي بود ولي تجربه شخصي من و چيزي كه ازش راضي بودم ايستايي و فن ساختمان راهيان ارشد بود البته مال هنرهاي ساخت رو ميگم كه دو قسمت و قسمت اولش كلا به مسائل و آموزششون ميپردازه و قسمت دوم سيستم هاي ساختماني كه اين قسمتش خيلي ناقصه

shima jo0on

عضو جدید
نظر

نظر

بچه ها چند تا سوال:
1. اول سازه در معماری رو بخونم یا مبانی سازه برای معماران؟
2. از بین فیزیک 1و2و3و4 اول کدومو بخونم؟
3. برای تنظیم شرایط محیطی اقلیم و معماری کسمایی یا بررس اقلیمی ابنیه سنتی قبادیان؟کدومش بهتره؟
4. معمازی غرب امیر بانی مسعود و از زمان و معماری مزینی مهمن حتما باید بخونمشون؟
مررررسی:gol:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها چند تا سوال:
3. برای تنظیم شرایط محیطی اقلیم و معماری کسمایی یا بررس اقلیمی ابنیه سنتی قبادیان؟کدومش بهتره؟

1-سعی کن فصلهای مشترکشو با هم بخونی /اکثرا سازه در معماری و میخونن.
2-فیزیک 2 راحتره ولی در کل کتابهای سختی نیستن همشون راحته
3-نمیدونم .:redface:
4-من اول نمیخواستم بانی مسعودو بخونم اما خریدم دیدم خیلی روونه و کلا خوبه .به نظرم وقت گیر نیست . مزینی هم هر وقت مسلط شدم میخوام بخونم

shima jo0on

عضو جدید
1-سعی کن فصلهای مشترکشو با هم بخونی /اکثرا سازه در معماری و میخونن.
2-فیزیک 2 راحتره ولی در کل کتابهای سختی نیستن همشون راحته
3-نمیدونم .:redface:
4-من اول نمیخواستم بانی مسعودو بخونم اما خریدم دیدم خیلی روونه و کلا خوبه .به نظرم وقت گیر نیست . مزینی هم هر وقت مسلط شدم میخوام بخونم

بانی مسعود و چند خریدی؟؟

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
ن هم با مباحث ایستایی و کلا این درس خیلی مشکل داشتم و هر جزوه و کتابی که می خوندم تازه بیشتر گیج میشدم.کتاب ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش به نظر من فوق الاده هست.واقعا جوری کار کرده که پله پله و کامل روی مباحث مسلط میشی.من که خیلی راضی بودم.ولی هر کس با یه متد تدریس و کتاب می تونه کار کنه قبل از خرید کتاب رو سطحی یه نگاهی بنداز اگه دوست داشتی تهیه کن.واسه درکم که به نظر من مموعه سوالای درک اقای علی عسگری می تونه کمکت کنهموفق باشی.

zhila89

عضو جدید
بچه ها چند تا سوال:
من اقلیم و معماری کسمایی رو نخوندم اما ابنیه سنتی کتاب دوست داشتنی و قابل درکیه....بین درسهات باشه خستگی رو ازت میگیره

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
چاپ پنجم 30 تومن. فکر نکنم چاپ قبلیشم با این فرق داشته باشه / عکساش واضحه اما فونتش کوچیکه . متاسفانه

30 تومن؟:eek: من چاپ چهارمش رو 19 تومن خریده بودم, فکر نکنم فرقی داشته یاشه!:(

zhila89

عضو جدید
براي قسمت هاي تحليلي و مسئله محور ايستايي اول جزوه آقاي سروش نيا خوبه.....البته اگه سر كلاسشون نباشيد يه كم جزوشون مبهمه و جزوه ايشون در صورتي مفيده كه خام نباشه ......اين كلي بود ولي تجربه شخصي من و چيزي كه ازش راضي بودم ايستايي و فن ساختمان راهيان ارشد بود البته مال هنرهاي ساخت رو ميگم كه دو قسمت و قسمت اولش كلا به مسائل و آموزششون ميپردازه و قسمت دوم سيستم هاي ساختماني كه اين قسمتش خيلي ناقصه
ممنونم دوست عزیز.....برای درک چی پیشنهاد می کنید؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
30 تومن؟:eek: من چاپ چهارمش رو 19 تومن خریده بودم, فکر نکنم فرقی داشته یاشه!:(

اره من از اول تابستون تا الان با هزینه پست کتابام 200 خورده ای شده . تازه کتاب پاره هم میفرستننننننننننننن.
همشم فقط تجدید چاپه . هیچی ویرایش نمیکنن.

atrali

کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز.....برای درک چی پیشنهاد می کنید؟

در كل درك چيزيه كه به اطلاعات عمومي معماري كه داريد بستگي داره و منبع خاصي واسش نيست و گستره سوالاتش خيلي وسيع ولي كتاب عسگري كه نمونه سوالات چندين سال پيش خوبه و دركل اگه تو درك سوالهاي 10 سال پيش رو بتونيد تحليل كنيد و بخونيد يه درصد خوبي ميشه كسب كني كه درس خيلي مهم و سرنوشت سازي هم هست
اين كنكورهاي آزمايشي موسسات هم منبع بسيار خوبي واسه سوالات درك عمومي معماري هست از دستشون نديد...............

آخرین ویرایش:

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ایستایی به بیان ساده عصر کنکاش خوبه یا کتاب فاطمی؟

این دو تا با هم قابل مقایسه نیستند.
کتاب ایستایی به زبان ساده همراه کتاب فن سازه ی آقای طباطبایی کامل می شه.

من خودم کتاب آقای طباطبایی عصر کنکاش رو نسبت به کتاب آقای فاطمی ارجح می دونم، تنها ضعف این کتاب اینه که شامل منابع جدید کتابهای گلابچی نمی شه.
کتاب آقای فاطمی آپدیت تره، ولی کتاب آقای طباطبایی انسجام مطالب بهتری داره.

کتاب ایستایی به زبان ساده، فقط شامل مباحث حل کردنیه که مولفش روحی زاده ست

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
اسم کتابش چیه دقیقا؟؟!
بعد یه سوال داشتم جزوه های خانوم مانا قابوسی و نسیم عسکری و از کجا و کدوم انتشارات میتونم اصل و کاملشو استفاده کنم؟

از اینجا ببین:

http://www.fardabook.com/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C.html

دوستان به این کتاب فردا اطمینانی هست؟

qazal.

عضو جدید
این دو تا با هم قابل مقایسه نیستند.
کتاب ایستایی به زبان ساده همراه کتاب فن سازه ی آقای طباطبایی کامل می شه.

من خودم کتاب آقای طباطبایی عصر کنکاش رو نسبت به کتاب آقای فاطمی ارجح می دونم، تنها ضعف این کتاب اینه که شامل منابع جدید کتابهای گلابچی نمی شه.
کتاب آقای فاطمی آپدیت تره، ولی کتاب آقای طباطبایی انسجام مطالب بهتری داره.

کتاب ایستایی به زبان ساده، فقط شامل مباحث حل کردنیه که مولفش روحی زاده ست

طباطبایی عصر کنکاش کی آپدیت میشه؟
سرفصل های ایستایی به زبان ساده رو داری؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.