راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

HDT

عضو جدید
بهشهر و بجنورد و لرستان و كردستان و مازندران و بندرعباس شبانه و روزانشون بو علي سيناي همدان شبانش احتمالش هست.
غيرانتفاعي هم راحت قبول ميشين.
علوم كامپيوترم راجع بهش تحقيق كنين خيلي راحت تر آدم قبول ميشه.توو مايه هاي كامپيوتره.ميتونين ارشد it يا كامپيوتر بخونين.باز از بچه هاي علوم كامپيوتر بپرسين. قم و تبريز و كاشان احتمال خيلي زياد علوم كامپيوتر ميارين.
محدوديت واسه شهر دارين؟ كدوم استان و شهر هستين؟
باز احتمالش هست شهراي ديگه. نميشه نتيجه ها رو پيش بيني كرد.

آذربایجان غربی
فک نکنم از علوم کامپیوتر خوشم بیاد. نه محدودیتی ندارم فقط دوست داشتم تا جای ممکن نزدیک باشه، ارومیه هم خیلی دوست دارم قبول شم.
ولی خب اگه جاهایی مث سنندج روزانه ش هم قبول بشم خوب میشه.
فک کنم واسه انتخاب رشته فقط IT و کامپیوتر رو بزنم. ببینم میشه تو ترم های اولیه کامپیوتر انقالی IT گرفت؟

Pure Liveliness

عضو جدید
آذربایجان غربی
فک نکنم از علوم کامپیوتر خوشم بیاد. نه محدودیتی ندارم فقط دوست داشتم تا جای ممکن نزدیک باشه، ارومیه هم خیلی دوست دارم قبول شم.
ولی خب اگه جاهایی مث سنندج روزانه ش هم قبول بشم خوب میشه.
فک کنم واسه انتخاب رشته فقط IT و کامپیوتر رو بزنم. ببینم میشه تو ترم های اولیه کامپیوتر انقالی IT گرفت؟
پارسال كه سنندج با 9000 هم قبول شدن.احتمالش هست آره.انشاءالله.اما نميشه خيلي پيشبيني كرد.
من مثلا پارسال خودم چيزي كه مسلم بود قبول ميشدم و نشدم اما دوستم يه چيزي كه اصلا رتبش نميخوردو قبول شد.نفراي قبلي آدم نميزنن يه جاي خالي ميمونه.حالا 100 تا انتخاب رشته داري چيزايي رو كه رتبه ي بهتري ميخواد رو هم بزن خيلي بدبين نباش.
راجع به علوم كامپيوتر تحقيق كن حتما.من تحقيق نكردم و الان پشيمونم يه كم چون ميتونستم توو دانشگاهي كه دلم ميخواد بخونمش اما نزده بودم.
آره ميشه انتقالي گرفت .من تا پس فردا از دوستم كه داره انتقالي ميگيره شرايطو ميپرسم ميام اينجا مينويسم.

• Like
واکنش ها: HDT

Pure Liveliness

عضو جدید
اره تهران وکرج فقط

ببين دوستم خوارزمي و دانشگاها تهرانو نميشه اما باز بزن.ولي غير انتفاعي ها احتمالش زياده. ولي شهرستانم بزن.ريسك نكن شايد خدا نكرده تهران و كرج نشد.شهرستان خوب قبول ميشي .

HDT

عضو جدید
پارسال كه سنندج با 9000 هم قبول شدن.احتمالش هست آره.انشاءالله.اما نميشه خيلي پيشبيني كرد.
من مثلا پارسال خودم چيزي كه مسلم بود قبول ميشدم و نشدم اما دوستم يه چيزي كه اصلا رتبش نميخوردو قبول شد.نفراي قبلي آدم نميزنن يه جاي خالي ميمونه.حالا 100 تا انتخاب رشته داري چيزايي رو كه رتبه ي بهتري ميخواد رو هم بزن خيلي بدبين نباش.
راجع به علوم كامپيوتر تحقيق كن حتما.من تحقيق نكردم و الان پشيمونم يه كم چون ميتونستم توو دانشگاهي كه دلم ميخواد بخونمش اما نزده بودم.
آره ميشه انتقالي گرفت .من تا پس فردا از دوستم كه داره انتقالي ميگيره شرايطو ميپرسم ميام اينجا مينويسم.

واقعا ممنون از زحمتتون.
مازندران و سنندج رو منظورتون شبانه هست یا روزانه ش؟
نه نمیتونم رشته های دیگه رو بزنم چون میدونم نمیتونم بخونمشون علاقه ایی به رشته های دیگه ندارم.
اولین انتخاب رو هم میخوام ارومیه بزنم ببینم این بومی سازی میتونه کاری از پیش ببره با نه
راستی شما خودتون که کامپیوترید ازش راضی هستید؟

Pure Liveliness

عضو جدید
ببخشيد ببخشيد الان تازه ديدم .نه نميشه از كامپيوتر رفت آي تي.نميشه.فك كردم انتقال از شهرتاني به شهرستان ديگه رو ميگين.

Pure Liveliness

عضو جدید
واقعا ممنون از زحمتتون.
مازندران و سنندج رو منظورتون شبانه هست یا روزانه ش؟
نه نمیتونم رشته های دیگه رو بزنم چون میدونم نمیتونم بخونمشون علاقه ایی به رشته های دیگه ندارم.
اولین انتخاب رو هم میخوام ارومیه بزنم ببینم این بومی سازی میتونه کاری از پیش ببره با نه
راستی شما خودتون که کامپیوترید ازش راضی هستید؟
خواهش ميكنم.
آره روزانه.ولي ميگم قطعي نميشه اظهار نظر كرد.
علاقه به رشته مهمترين چيزه اما اگه با شناخت باشه.خود من عاشق معماري بودم.اما راجع بهش كه پرسيدم و خوندم و تحقيق كردم ديدم اون چيزي نيست كه من فك ميكردم راجع بهش.
بابا بدبين نباشين.من شريفم زده بودم.شما دانشگاهاي بهترم بزن.
من عاشق كامپيوترم.شديدا. اما بعضيا بعد از قبول شدن توو يه رشته اي پشيمون ميشنا.

• Like

HDT

عضو جدید
ببخشيد ببخشيد الان تازه ديدم .نه نميشه از كامپيوتر رفت آي تي.نميشه.فك كردم انتقال از شهرتاني به شهرستان ديگه رو ميگين.
خب اونم خوبه چون دوست دارم برگردم ارومیه. بعدش میتونم واسه ارشدش یکی از گرایش های IT بخونم. ولی خب لطفا بگید مازندران و سنندج منظورتون شبانه بود یا روزانه و اینکه از کامپیوتر راضی هستید به نظرتون واسه یه دانشگاه مشخص معمولا IT رتبه بهتری میخواد یا کامپیوتر؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سر کارم گذاشتی؟ محرمانه؟!!!!!!!!!
چی !!!!! سرکار ...یعنی چی مگه من با کسی شوخی دارم.شما گفتین از کجا میشه گیرش اورد منم گفتم نمیشه گیرش اورد فقط مشاوران انتخاب رشته دارنش چون اونا مشخصات داوطلبا سال قبل رو دارن ودونه دونه زمان اعلام نتایج همه قبولی ها رو از سایت سنجش مشاهده ویاداشت میکنن وهمشو جمع اوری میکنن تا یه دفترچه بشه و برای سال بعد که میخوان واسه داوطلبا جدید انتخاب رشته یا راهنمایشون کنن .حدود قبولی ها ورتبه ها دستشون باشه.:mad: حالا شما هرطور راحتی فکر کن

Pure Liveliness

عضو جدید
خب اونم خوبه چون دوست دارم برگردم ارومیه. بعدش میتونم واسه ارشدش یکی از گرایش های IT بخونم. ولی خب لطفا بگید مازندران و سنندج منظورتون شبانه بود یا روزانه و اینکه از کامپیوتر راضی هستید به نظرتون واسه یه دانشگاه مشخص معمولا IT رتبه بهتری میخواد یا کامپیوتر؟
فك كنم كامپيوتر رتبه ي بهتري ميخواد.من آي تي رو بيشتر دوست دارم چون به جاي واحداي مشترك با برق يعني مدار و اينا مديريت و .. داره.البته تعداد اين واحدا كمه ها.كلا خيلي با هم فرق ندارن.
اما خيلي از دانشگاها آي تي رو ندارن.

• Like

P.K.H

عضو جدید
آي تي هم همين طور.مث كامپيوتره تقريبا قبوليش اما بديش اينه كه دانشگاهاي كمتري دارنش.
راجع به علوم كامپيوترم تحقيق كن شما شايد خوشت اومد.

اتفاقا سوال بعدیم بود:Dاگه دانشگاه خوب بتونم برم.میشه؟

HDT

عضو جدید
خواهش ميكنم.
آره روزانه.ولي ميگم قطعي نميشه اظهار نظر كرد.
علاقه به رشته مهمترين چيزه اما اگه با شناخت باشه.خود من عاشق معماري بودم.اما راجع بهش كه پرسيدم و خوندم و تحقيق كردم ديدم اون چيزي نيست كه من فك ميكردم راجع بهش.
بابا بدبين نباشين.من شريفم زده بودم.شما دانشگاهاي بهترم بزن.
من عاشق كامپيوترم.شديدا. اما بعضيا بعد از قبول شدن توو يه رشته اي پشيمون ميشنا.

اخه اگه اولیت های اولم دانشگاه هایی مث شریف باشن بومی سازی رو از دست نمیدم؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یعنی شما میگین ادبیات انگلیسی قبول شدنش راحت تر از مترجمیه؟!! من خودم خیلی به ادبیات زبان انگلیسی علاقه دارم! خودم مد نظرم همون ادبیات بودش اما چون فک نمیکردم قبول شم گفتم برم سراغ مترجمی! درضمن این دفترچه ای که میگین، توش نوشته که آیا دانشگاه زنجان، رشته ادبیات انگلیسی داره یا نه؟؟ چون من از یکی شنیدم زنجان تو مقطع کارشناسی ادبیاتشو نداره ولی ارشدش رو داره..

حالا تا 8000 که ادبیات قبول شدن، کجا و کدوم شهر؟ من شانس تو کدوم شهر ها دارم؟

ببخشید طولانی شد ...
بله راحتره.چون مترجمی متقاضی بیشتر داره .البته در مورد اینکه کدوم بهتره اصلا نظری ندارم چون کار من نیست.اینکه زنجان چه رشته هایی رو داره باید منتظر دفترچه انتخاب رشته کنکور باشین اینی که من دارم فقط رتبه ودرصدا وهمچنیم محل قبولی داوطلبا سالهای گذشته رو داره .البته من دفترچه ای که دیدم رو گفتم مربوط به سال 90 و91 بود هنوز 92 نگاه نکردم اگر تو اون موردایی بود میگم

HDT

عضو جدید
فك كنم كامپيوتر رتبه ي بهتري ميخواد.من آي تي رو بيشتر دوست دارم چون به جاي واحداي مشترك با برق يعني مدار و اينا مديريت و .. داره.البته تعداد اين واحدا كمه ها.كلا خيلي با هم فرق ندارن.
اما خيلي از دانشگاها آي تي رو ندارن.

واحدهای مشترک با برق؟ منظورتون سخت افزارشه؟ آخه تا جایی که من میدونم نرم افزارش نباید چنین واحد هایی داشته باشه

enm

عضو جدید
سلام
به نظرتون با 13661 رشته ریاضی سهمیه منطقه 1 دانشگاه سراسری یا ازاد شبانه یا روزانه تو تهران قبول میشه ؟ دختره
رشتش زیاد مهم نیس

آخرین ویرایش:

J.AVID

عضو جدید
اتفاقا سوال بعدیم بود:Dاگه دانشگاه خوب بتونم برم.میشه؟

خوب یعنی کجا؟
برای دانشگاه دولتی تهران شانس تون زیاد نیست.آزاد و غیر انتفاعی احتمالش هست(به هر حال موقع انتخاب رشته هر دانشگاهی را شبانه یا روزانه که دوست دارید انتخاب کنید).
همون کرج اگر دانشگاه دولتی داره شبانه اش احتمالا مهندسی کامپیوتر (یا حداقل علوم کامپیوتر) قبول می شید (اگر نداره شهرهای نزدیکش).

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر رو اصلاً با هم مقایسه نکنید که در ایران قابل مقایسه نیستند.
در اکثر دانشگاه‌ها، خصوصاً دانشگاه‌های با سطح علمی بالا، ترتیب پر شدن به صورت برق، مکانیک و مهندسی کامپیوتر هست و علوم کامپیوتر بعد از اکثر رشته‌های مهندسی پر میشه.

علتش اینه که علوم کامپیوتر مهندسی به حساب نمیاد و در ایران به رشته‌های غیرمهندسی اهمیت کمتری داده میشه. در کشورهای دیگه، یه مهندسی کامپیوتر داریم که با دانشکده‌ی برق‌شون ارائه میشه و تقریباً همون سخت‌افزار خودمونه و یه علوم کامپیوتر داریم که مشابه مهندسی نرم‌افزار اینجا هست ولی درس‌های سخت‌افزاری خیلی کمی پاس می‌کنند و به جاش از درس‌هایی که اینجا توو علوم کامپیوتر تدریس میشه پاس میکنند. یعنی علوم کامپیوتر توو ایران خیلی درس کامپیوتری‌ای کمتری پاس میکنند. توو بازار کار هم نگاه کنید هیچ وقت نمینوسین یه علوم کامپیوتری میخوایم، مینوسین یه مهندس کامپیوتر (سخت یا نرم) میخوایم. یا مینوسین یه برنامه نویس وب و ... که اون موقع علوم کامپیوتری‌ها هم میتونن وارد بشن. تازه برنامه‌نویسی وب و ... هم تا اونجایی که من خبر دارم یاد نمیگیرن و باید خودشون برن دنبالش. یه سری درس الگوریتمی و ... یاد میگیرن که همه جا بهش بها داده میشه به جز ایران.

خلاصه نگید که اگه مهندسی کامپیوتر قبول نشید، حداقل علوم کامپیوتر رو قبول میشید. مثل این میمونه که بگید اگه 20 نگیری هم، 5 رو حداقل میگیری.

saghar *

عضو جدید
کمک

کمک

سلام با رتبه 46235ریاضی منطقه یک چه رشتهای کجا می شود قبول شد؟
و با رتبه 6936رشته هنر منطقه یک چه رشتهای و کجا قبول می توان شد؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام با رتبه 46235ریاضی منطقه یک چه رشتهای کجا می شود قبول شد؟
و با رتبه 6936رشته هنر منطقه یک چه رشتهای و کجا قبول می توان شد؟
سلام شهرتون کجاست؟
با این رتبه رشته ریاضی شما فقط مهندسی های پیام نور اونم نه همش واکثر غیرانتفاعی ها رو در تمام جاها میاری .شما مد نظرتون چه رشته هایی است؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
به نظرتون با 13661 رشته ریاضی سهمیه منطقه 1 دانشگاه سراسری یا ازاد شبانه یا روزانه تو تهران قبول میشه ؟ دختره
رشتش زیاد مهم نیس
سراسری با این رتبه تو تهران نه البته ممکنه رشته های غیر مهندسی رو بیاره .ازادم یکم سیستمش فرق داره اون احتمالش بیشترها.
البته یکم از تهران فاصله بگیرین مثل شهرهای قم وسمنان وشاهرود وساری از اینجور شهرها که نزدیکن به تهران میشد سراسری روزانه مهندسی خوب اورد البته اونم مهندسی درجه یکش نه

بالا