راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام میشه سریعتر بگید حداکثر رتبه لازم واس دختر منطقه 2 واس داروسازی چنده؟؟
خانم کلا رشته های پزشکی وداروسازی تو دانشگاه های خوبزیر هزار ونهایتش دور افتاده ترین دانشگاه ها وشهرها دیگه 2500 هست حالاهر منطقه ای که میخواین باشه.خوشبینانه شو گفتم

Apocalypse Now

عضو جدید
پارسال رشت(شبانه) و يزد با 8000 و 9000 هم قبول شده بودن.
روزانه هم رشت و اينا ميتونين اما زنجانو نميدونم.
امیدوار شدم!
بنظر شما من با این رتبه 5993 تو سهمیه و رتبه 4533 تو زیرگروه 1، تو چه شهری میتونم روزانه قبول شم؟

Pure Liveliness

عضو جدید
شبانه چی؟

از دوستان هستن که با رتبه حدود 5000 روزانه همون زنجان قبول شدن پارسال!
رتبه من که 5993 هست و البته تو زیر گروه زبان هم 4533 هستم

من تو سایت کانون هم دیدم که با رتبه های 6000 تو روزانه سنندج هم قبولی داشته. شبانه هاش که تا 8 و 9 هزار هم داشت!!!!

شما مطمئنین؟

من به هرکی گفتم گفتن کمی شانس دارم...
آره يه كم شانس دارين.
اگه فقط ميخواين زنجان باشه ميتونين بزنين يه شهر ديگه و بعد 2 ترم مهمان بگيرين زنجان.البته بايد هزينه ي شبانه رو بدين.
يكي از آشناهامون فك كنم حدود 4 اينا آورده بود زنجان قبول شد.خدا رو چه ديدين.شايد قبول شدين.توو كنكور راجع به هيچي نميشه 100% اظهار نظر كرد.

Pure Liveliness

عضو جدید
امیدوار شدم!
بنظر شما من با این رتبه 5993 تو سهمیه و رتبه 4533 تو زیرگروه 1، تو چه شهری میتونم روزانه قبول شم؟
راستش من خودم با اين كه زبان شركت كرده بودم.زبان توو انتخاب رشتم نبود كه ببينم شرايط قبولي چطوريه
.اما طبق چيزايي كه شنيدم و ديدم توو شهرايي مثل قم و كاشان و گيلان و سمنان شانس روزانه دارين.
اما راجع به كنكور نميشه چيزي رو قطعي گفت. اما اميدتونو از دست ندين. شايد رتبتون توو زبان به نظر بعضيا خيلي خوب نباشه اما اينو يادتون نره كه خيليا كه رتبشون از شما بهتره اصلا انتخاب رشته نميكنن.چون رشتشون چيز ديگست و همينجوري كنكور زبان ميدن.مث من

Apocalypse Now

عضو جدید
راستش من خودم با اين كه زبان شركت كرده بودم.زبان توو انتخاب رشتم نبود كه ببينم شرايط قبولي چطوريه
.اما طبق چيزايي كه شنيدم و ديدم توو شهرايي مثل قم و كاشان و گيلان و سمنان شانس روزانه دارين.
اما راجع به كنكور نميشه چيزي رو قطعي گفت. اما اميدتونو از دست ندين. شايد رتبتون توو زبان به نظر بعضيا خيلي خوب نباشه اما اينو يادتون نره كه خيليا كه رتبشون از شما بهتره اصلا انتخاب رشته نميكنن.چون رشتشون چيز ديگست و همينجوري كنكور زبان ميدن.مث من
بنظرتون من که بومی زنجان هستم، من تو الویت نیستم؟ :دی هی دارم خودمو گول میزنم که بالاخره بشه دربیام همینجا :))

درمورد مهمان شدن.. میتونم با این رتبه رشت روزانه قبول شم و بعد از 2 ترم بیام باقیشو زنجان بخونم؟

Pure Liveliness

عضو جدید
کسی نمیتونه کمک کنه ؟
رتبتون چنده ؟ يعني شريف اينام ميتونين قبول شين؟
يكي از آشناهاي من پيارسال اميركبير قبول شد. طبق تحقيقات اون اول شريف بعد اميركبير.
راجع به خواجه نصير فقط اينو بگم كه دانشكده ي صنايع و مكانيكش يكيه .

Pure Liveliness

عضو جدید
بنظرتون من که بومی زنجان هستم، من تو الویت نیستم؟ :دی هی دارم خودمو گول میزنم که بالاخره بشه دربیام همینجا :))

درمورد مهمان شدن.. میتونم با این رتبه رشت روزانه قبول شم و بعد از 2 ترم بیام باقیشو زنجان بخونم؟

خيلي معدل و بومي بودن تاثير نداره كلا. نميدونم.انشاءالله.
آره ميتونين.بازم تحقيق كنين راجع بهش اما.

Pure Liveliness

عضو جدید

خيلي بومي و اينا تاثير نداره.خدا كنه.نميدونم.
آره اما 3-4 ترم ميدن اگه معدلتون توو اون 3-4 ترم خوب شد تا آخرش ميتونين بمونين زنجان.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
شبانه چی؟

از دوستان هستن که با رتبه حدود 5000 روزانه همون زنجان قبول شدن پارسال!
رتبه من که 5993 هست و البته تو زیر گروه زبان هم 4533 هستم

من تو سایت کانون هم دیدم که با رتبه های 6000 تو روزانه سنندج هم قبولی داشته. شبانه هاش که تا 8 و 9 هزار هم داشت!!!!

شما مطمئنین؟

من به هرکی گفتم گفتن کمی شانس دارم...
ایناییکه میگین منطقه چندبودن شما منطقه چند هستین؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید

من الان دفترچه رو دیدم ببینین شما مترجمیزبان مد نظرتونه یا زبان وادبیات انگلیسی؟ بعدش زبان وادبیات انگلیسی بله حرفیکه شما میزنین تا 8000 هم امکان قبولیش هست اما مترجمی زبان انگلیسی مثلا کاشان شبانه تا 5200 قبول شده پس برا این رشته لبمرزمحسوب میشه.حالاسوال هست بفرمایید

farimah rad

عضو جدید
این دفترچه را که میگی از کجا گیر بیارم؟

من الان دفترچه رو دیدم ببینین شما مترجمیزبان مد نظرتونه یا زبان وادبیات انگلیسی؟ بعدش زبان وادبیات انگلیسی بله حرفیکه شما میزنین تا 8000 هم امکان قبولیش هست اما مترجمی زبان انگلیسی مثلا کاشان شبانه تا 5200 قبول شده پس برا این رشته لبمرزمحسوب میشه.حالاسوال هست بفرمایید

*ستاره آسمان*

عضو جدید
این دفترچه را که میگی از کجا گیر بیارم؟
سلام عزیز این دفترچه ها فقط مشاوران وکسایی که انتخابرشته میکنن دارن یهچیز مثل همون امارقبولیی هایی هست که تو سایت گزینه دو و امار قبولیی هایی که کانون قلم چی ارایه .منتهی اینیکه مشاورا دارن کاملتر ودقیقتره .مشاوران انتخاب رشته بدون این دفترچه اصلا انتخاب رشته انجامنمیدن چون اطلاعاتشون ناقص هست .و هیچگاه این دفترچه رو دراختیار کسی قرار نمیدن چون خیلی خیلی گرونه ویه طوری چون اطلاعات داوطلبان کنکور قبل داخلشه یکم محرمانه محسوب میشه

HDT

عضو جدید
سلام. میخواستم بدونم میشه با 7200 منطقه 3 سراسری ارومیه رو گرفت. البته رشته IT و با اعمال بومی سازی

delgir2

عضو جدید
واسه دختر رشته ریاضی ( منطقه 3 ، بوشهر ) با رتبه 2700 چه رشته های مهندسی رو تو دانشگاه دولتی شیراز میشه اورد ؟!

Apocalypse Now

عضو جدید
یعنی شما میگین ادبیات انگلیسی قبول شدنش راحت تر از مترجمیه؟!! من خودم خیلی به ادبیات زبان انگلیسی علاقه دارم! خودم مد نظرم همون ادبیات بودش اما چون فک نمیکردم قبول شم گفتم برم سراغ مترجمی! درضمن این دفترچه ای که میگین، توش نوشته که آیا دانشگاه زنجان، رشته ادبیات انگلیسی داره یا نه؟؟ چون من از یکی شنیدم زنجان تو مقطع کارشناسی ادبیاتشو نداره ولی ارشدش رو داره..

حالا تا 8000 که ادبیات قبول شدن، کجا و کدوم شهر؟ من شانس تو کدوم شهر ها دارم؟

ببخشید طولانی شد ...

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام. میخواستم بدونم میشه با 7200 منطقه 3 سراسری ارومیه رو گرفت. البته رشته IT و با اعمال بومی سازی
سلام دوست عزيز.شبانه احتمالش خييييلي زياده اما روزانه احتمالش كمه.
اما توو انتخاب رشته هيچ چيز 100% نيست.
انشاءالله قبول ميشين.اما توو انتخاب رشته خيلي دقت كنين.يه وقت همه رو it و اينا بزنين و خدا نكرده نيارين خيلي بده.دوست منم به خاطر معماري پارسال هيچي قبول نشد.امسالم كنكورشو خراب كرد.

Pure Liveliness

عضو جدید
دوستاي گلي كه ميخوان انتخاب رشته كنن توصيه ميكنم بهشون كه برن با كسايي كه رشته هاي مختلفو ميخونن صحبت كنن و تا جايي كه ميتونن برن توو دانشگاها. رشته خيييلي مهمتر از دانشگاهه اما دانشگاهم مهمه.
واسه ديدن قبولياي سالاي قبل كانون ميتونين از يادگار ماندگار قلمچي تو سايتش استفاده كنين.يه ديد كلي بهتون ميده و مطمئنا خيليم كامل نيست چون مثلا از25-30-50 نفري كه يه جا واسه يه رشته گرفته فقط تعداد محدودي رو گذاشته.نميدونم گزينه 2 و ... دارن يا نه.
و قبولياي هر سالم فرق ميكنه.مثلا پارسال نامردي كردن بد ورداشتن.
موفق باشين.
سوالي داشتين در خدمتيم.

Pure Liveliness

عضو جدید
واسه دختر رشته ریاضی ( منطقه 3 ، بوشهر ) با رتبه 2700 چه رشته های مهندسی رو تو دانشگاه دولتی شیراز میشه اورد ؟!

دوست گلم ملاكت فقط دانشگاه نباشه.ملاكت بيشتر رشته باشه.پارسال با حدود رتبه ي شما متالورژي رو ديدم قبول شدن.
شما سمنان و اراك مهندسياي خووب قبول ميشي.خب همون بوشهر يا آبادان نميخواين بزنين؟
ميدوني كه دانشگاه شيراز واقعا دانشگاه قوي اي هست و رتبه هاي خوبي هم ميگيره.

HDT

عضو جدید
سلام دوست عزيز.شبانه احتمالش خييييلي زياده اما روزانه احتمالش كمه.
اما توو انتخاب رشته هيچ چيز 100% نيست.
انشاءالله قبول ميشين.اما توو انتخاب رشته خيلي دقت كنين.يه وقت همه رو it و اينا بزنين و خدا نكرده نيارين خيلي بده.دوست منم به خاطر معماري پارسال هيچي قبول نشد.امسالم كنكورشو خراب كرد.

خیلی ممنون.
در کل میشه سراسری یه شهر خوب رو با این رتبه برای رشته های IT و کامپیوتر گرفت؟

mosaferz32

عضو جدید
سلام
بهترین دانشگاه ها برای رشته صنایع غیر از دانشگاه های تهران کدوم دانشگاه ها هستن
من می خوام رشته صنایع رو توی بهترین دانشگاه که امکانش واسم هست رو بخونم
چه جوری می تونم گیر بیارم لطفا اگه کسی میدونه منو راهنمایی کنه .. ( البته بجز دانشگاه های تهران )‬
رتبه من
در منطقه 3 : 1002
رتبه کشوری : 9597

Pure Liveliness

عضو جدید
خیلی ممنون.
در کل میشه سراسری یه شهر خوب رو با این رتبه برای رشته های IT و کامپیوتر گرفت؟

بهشهر و بجنورد و لرستان و كردستان و مازندران و بندرعباس شبانه و روزانشون بو علي سيناي همدان شبانش احتمالش هست.
غيرانتفاعي هم راحت قبول ميشين.
علوم كامپيوترم راجع بهش تحقيق كنين خيلي راحت تر آدم قبول ميشه.توو مايه هاي كامپيوتره.ميتونين ارشد it يا كامپيوتر بخونين.باز از بچه هاي علوم كامپيوتر بپرسين. قم و تبريز و كاشان احتمال خيلي زياد علوم كامپيوتر ميارين.
محدوديت واسه شهر دارين؟ كدوم استان و شهر هستين؟
باز احتمالش هست شهراي ديگه. نميشه نتيجه ها رو پيش بيني كرد.

• Like
واکنش ها: HDT

P.K.H

عضو جدید
دختر منطقه2 البرز رتبه13000 میشه مهندسی کامپیوتر قبول شد؟؟

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام
بهترین دانشگاه ها برای رشته صنایع غیر از دانشگاه های تهران کدوم دانشگاه ها هستن
من می خوام رشته صنایع رو توی بهترین دانشگاه که امکانش واسم هست رو بخونم
چه جوری می تونم گیر بیارم لطفا اگه کسی میدونه منو راهنمایی کنه .. ( البته بجز دانشگاه های تهران )‬
رتبه من
در منطقه 3 : 1002
رتبه کشوری : 9597

دوست گلم رتبه ي منم شبيه مال شما شد پارسال يه كم بهتر.
علم و صنعت و اينا تا حدود 500 ميگيرن.
شما به احتمال 70% صنايع روزانه الزهرا قبول ميشي.شبانشو 99%. اما حالا اباز خوارزمي كرج و اينارم بزن گرچه احتمالش كمه اما دانشگاهاي تووپم بزن.
شهرستان.بين المللي قزوين 100%. اصفهانم احتمالا.
سمنان و اراك و رشت و قم و اينا رو با 2-3 هزارم ميشه قبول شد.
شما كدوم شهر هستين؟ محدوديت دارين واسه شهرا؟

بالا