مشاوره : پتروشیمی یا نفت؟؟

milad235

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من امسال کنکور دارم و نمیدونم کدوم یک از رشته های پتروشیمی یا نفت رو انتخاب کنیم

خواهش میکنم کمکم کنین و بگین که کدومش بهتره و درآمدش خوبه و بازار کار خوبی داره

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من امسال کنکور دارم و نمیدونم کدوم یک از رشته های پتروشیمی یا نفت رو انتخاب کنیم

خواهش میکنم کمکم کنین و بگین که کدومش بهتره و درآمدش خوبه و بازار کار خوبی داره

هردوتاش رشته های خوبین اما بازار کارشون محدوده
یعنی همه شهری واسشون کار نیست(درسته که الان کلا کار نیست اما توی شرایط عادی رو گفتم)
یکم دربارشون سرچ کن و دروسی رو که باید بخونی رو نگاه کن
ببین علاقت به کدوما بیشتره
موفق باشی

alireza6727

عضو جدید
سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز من خودم کارمندبتروشیمی هستم.اگه بخواهی از لحاظ کاری بخواهی به نظر من بتروشیمی و گاز مناسب هستند ولی از لحاظ امکانات و امتیازهایی که به کارکنان می دهند نفت مناسب تر هست

mdt1384

عضو جدید
دوست عزیزمن مهندس پتروشیمی هستم 16 سال پتروشیمی کار کردم 3 سال است که به نفت منتقل شدم .نظر شخصی من . نفت خیلی بهتره.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوست عزیزمن مهندس پتروشیمی هستم 16 سال پتروشیمی کار کردم 3 سال است که به نفت منتقل شدم .نظر شخصی من . نفت خیلی بهتره.

مسلما نفت بهتره ... ولی خب کار پیدا کردن یکم سختره .. پتروشیمی کار راحت تر گیر میاد ...

نفت واقعا کلاسش خیلی بالاتره ...

m.bateni

عضو جدید
نفت از نظر کلاس کاری خیلی بالاتره . همچنین مزیت های بهتری داره اما به این فکر کن که خیلی محدودیت شغلی داره.....اما واسه پتروشیمی و شیمی راحت تره اینده شغلی پیدا میکنی.....

Immortal Soul

عضو جدید
ببین مهندس آینده، تمام گرایش های مهندسی شیمی مثل پتروشیمی، پالایش و گاز یکی هستن و در اکثر صنایع میتونن کار کنن ولی مهندسی نفت بسیار محدودتر هست و فقط در شرکت نفت میتونی کار کنی. نفت فقط اسم در کرده و ملت فکر میکنن نفت از شیمی بالاتره ولی نمیدونن که نفت قبلا زیر مجموعه شیمی بوده.
شیمی بازار کار بهتر و موقعیت های شغلی بیشتری داره. به طور مثال در این صنایع میتونی مشغول به کار بشی: کارخانه سیمان، سنگ و سرامیک، داروسازی، مواد غذایی(هر مواد غذایی که فکرشو بکنی)، تمام صنایع شیمیایی و نفت مثل پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، صنایع فرآوری و استخراج و انتقال، صنایع رنگ سازی و...

sorush13

عضو جدید
سلام دوست من
من مهندس نفت شرکت بهره برداری نفت وگاز مسجد سلیمان هستم .
در مورد سوالی که پرسیدی باید بگم که نفت یه رشته تخصصی و منحصر به فرد خودشه که فقط از عهده کار خودش بر میاد ین در حالیه که مهندسی شیمی رشته ایه که می تونه توی هر زمینه نفتی و شیمی فعالیت داشته باشه.
اطلاعات بیشتر
sorush13@gmail.com

ase6396

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگر نظرمن رو میخوای ، به نظر من رشته نفت جزء زشته های تاپ هست ، اما بهتره به بازار کارهم توجه کنید زیرا رشته پتروشیمی درگستره وسیع تری جای دارد و رشته هایی که بدین گونه در گستره وسیعی هستند مطمعنآ بازارکار بهتری دارند.البته انتخاب رشته به علایق و صلیقه شما بستگی داره.
با آرزوی موفقیت برای شما.
آقازاده.

ase6396

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بهتر هست ابتدا اهداف خود را در نظربگیرید،هردو رشته عالی هستند، باید بدانید که کدام رشته شمارا به اهدافتان نزدیکتر می کند چرا که انتخاب رشته تاثیر زیادی در آینده زندگی و کاری شما دارد،هردو رشته بازار کاری خوبی دارند.پیشنهاد میکنم قبل از انتخاب رشته بدنبال متون درسی هردو گروه نام برده بروید ، توان و استعداد خود را محک بزنید تا مطلع شوید که کدام رشته را بیشتر دوست دارید.
موفق باشید.

afshin.f

عضو جدید
با سلام
بنده کارمند پتروشیمی هستم ، و امید وارم موفق باشد
رشته پتروشیمی در شهرهای جنوب کشور مثلاً ماهشهر که حدود 20 پتروشیمی وجود دارد و عسلویه هم شرکت پتروشیمی و گاز دارد در کل بازار کار رشته یمهندسی شیمی و گرایش مهندسی پتروشیمی و بسیار زیاده اما رشته ی نفت فقط مخصوص شرکت نفته و در شرکت نفت جذب می شوید . که اونم به نوبه ی خودش رشته ی عالیه اما استخدامی در شرکت نفت کمی سخت تره . ولی رشته مهندسی پتروشیمی سالانه تعداد نیروی بیشتری جذب میشن و مشغول به کار می شوند و جالب اینه که شرکت نفت هم مهندسی شیمی میگیره ولی رشته ی نفت مختص شرکت نفته و شرکت پتروشیمی مهندسی نفت جذب نمیکنه .
موفق و پیروز باشید

hossein.ka60

عضو جدید
شک نکن برای مهندسی شیمی ... آگهی های استخدام وزارت نفت رو ببینی برای فارغ التحصیلان مهندسی نفت استخدام خیلی کم داره ... ولی مهندسی شیمی عمومی تره .. هم نفت و هم گاز و پتروشیمی می گیره

majid-p

عضو جدید
اگر منظور شما انتخاب رشته پتروشیمی یا نفته، باید بگم که پتروشیمی(مهندسی شیمی) خیلی بهتره. نفت فرصت های شغلیش کمتره.

parisa jalali

عضو جدید
من خودم کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.
از نظر من وقتی نتونی کار پیدا کنی
هیچ کدوم به درد نمی خوره...:razz:

salimbavi

عضو جدید
پريسا اگر رشته پتروشيمي يا صنايع شيميايي را انتخاب كني محل شغلت عمدتا در مناطق جنوبي كشور است با توجه به سياستهاي دولت در افزايش سرمايه گذاري در پتروشيمي توصيه مي كنم همين رشته ها را انتخاب كن من خودم شاغل در يكي از پتروشيميها هستم فرصتهاي خوبي براي خانمها
فراهم شده استفاده كن

aram.a.m

عضو جدید
جفتش خوبه اما تو این دوره زمونه دیگه کسی طبق رشتش سر کار نمیره.....

sahar zareh

عضو جدید
سلام مهندسی شیمی رشته ای که کاربردش رو همه شرکت ها دارند مثل ملی حفاری،صنعت نفت،پتروشیمی،صنایع قند و....