خلوتی با خدا

pereen

عضو جدید
صدا زد:
ای خدای جهانیان
جواب شنید: بله
گفت: ای خدای نیکوکاران
دوباره گفت:
ای خدای اطاعت‌کنندگان
این بار صدا زد:
ای خدای گنهکاران!جواب شنید: بله بله بله
با تعجب گفت: خدایا، تو را خدای جهانیان، خدای نیکوکاران، خدای اطاعت کنندگان خواندم یک بار فرمودی « بله» ولی تو را خدای گنهکاران خواندم سه بار گفتی «بله» حکمتش چیست؟

جواب آمد:
مطیعان به اطاعت خود،
نیکوکاران به نیکوکاری خود،
و عارفان به معرفت خود اعتماد دارند.
گنهکاران که جز به فضل من پناهی ندارند، اگر از درگاه من نا امید گردند به درگاه چه کسی پناهنده می‌شوند؟

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امشب لیله القدره بیایید قدرش را بدانیم اری امشب شبِ غریبی است، شب یتیمی عالم است، پدر همه دورانها رخت بر می بندد از این جهان، و همه دوباره یتیم می شوندبیایین قدر شب قدر رو بدونیم بیایین واسه ظهور صاحبش دعا کنیم همیشه میگن یه دست صدا نداره من امشب واسه تموم ارزو های شماها دعا میکنم شماهم واسه ارزوهای من دعا کنید

التماس دعای فرج

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ياد خدا آرامش بخش دل ها است

13752564101.jpg

دنیای امروز دنیای سرشار از عصبیت است. به نظر می رسد که هزاران نفر در سرتاسر دنیا، زیر فشارهای روانی شدیدی قرار دارند و این روند همه روزه رو به افزایش است: اما این پرسش در بسیاری از قلبها مطرح می شود: «چگونه بر عصبیت غلبه کنیم؟»

آیا دل ما بی‌قرار نیست؟ آیا قلب‌های ما رنج دیده نیستند؟ کاش کسی باشد تا آرامش را به قلب‌های ناآرام ما بازگرداند. آیا روح ما زیر بارهای سنگینی قرار ندارد؟ کاش کسی این بارها را ازقلب ما برمی داشت تا سبکی و طراوت را احساس کنیم.

سال ها پیش مورخی غربی به نام فرانکین بومر کتابی به نام «جریانات اساسی تفکر غرب» نوشت. نویسنده در این کتاب عصر ما را «عصر اضطراب» می خواند. براستی هم که چنین است. بارها شده است به چشمان افراد گوناگون خیره شده ایم. به اعماق قلب شان نگریسته‌ایم و اندوه آنان را دیده‌ایم. عصر ما، عصر اضطراب است. روان شناس برحسته و مشهور سوئیسی کارل گوستاویونگ، بیماری عصر ما را بیگانگی از خدا تشخیص داد. به اعتقاد او، تمدن به دلیل بیگانگی با خدا، بیمار شده است. انسان خود را از خدا که منشاء و نگهدارنده حیات است، جداکرده است. علاوه براضطراب و فشارهای روانی، بسیاری از بیماری‌های جسمانی از سردرد گرفته تا زخم معده در نتیجه عصبیت به و جود می‌آید. عصبیت اغلب به بیخوابی منجر می شود و به همین علت، تقاضا برای داروهای خواب آور روز به روز افزایش می‌یابد. حال آنکه خواب فرایند استراحت طبیعی است. کدام روش را می توان در زندگی اتخاذ کرد که دیگر قربانی عصبیت نباشیم؟ ... ابتدا گرایشی مثبت نسبت به زندگی داشته باشید.

اما منظور از گرایشی مثبت چیست؟

این بدان معنا نیست که فردی با گرایشی مثبت جنبه منفی زندگی را تشخیص می‌دهد. زندگی در حقیقت دارای یک جنبه منفی است. جنبه‌ای تاریک و سرشار از مشکلات و خطر. اما انسان باگرایش مثبت ازتکیه کردن بر قسمت منفی زندگی امتناع می کند.. او از بدترین و ضعیت ها، بهترین نتایج را کسب می کند. او که در رنج ها و مشقات محاصره شده است. به جستجوی مکانی برای ایستادن است. و چه مکانی مطمئن از پناه بردن به خداوند.

در بیمارستانی درکشور فرانسه، دو بیمار در بستر مرگ بودند. یکی از آن دو نویسنده مشهور جهان ولتر بود. آثار وی هنوز در بسیاری از دانشگاه ها تد ریس می شود. او در بستر مرگ قرار داشت و پزشکان در اطرافش جمع شده بودند و حداکثر تلاش خود را انجام می دادند.. او مرتبا فریاد می زد: «اکنون چه به سرم خواهد آمد؟ چیزی جز تاریکی در برابرم نمی‌بینم!» او کتاب‌های زیادی نوشته، اما کوچکترین ار تباط خالصانه و عاشقانه ای با خدا برقرار نکرده بود و در لحظه مرگ احساس تنهایی کرد.

در همان بیمارستان، در اتاقی دیگر ، دختر خردسالی در بستر مرگ بود. او دوازده سال داشت و خوشحال و آرام به نظر می رسید. صورت او پر از لبخند بود. پزشکان از حالت او متعجب بودند و او را با مرد بزرگی که در اتاق دیگر بود مقایسه می‌کردند. بالاخره آنان به او می گفتند: «دختر جان، می دانی که چندی زنده نخواهی می ماند، با این حال لبخند می زنی، آیا از مرگ نمی‌ترسی؟» دختر با لحن ساده کودکانه اش گفت: «چرا باید از مرگ بترسم؟ خداوند بهتر می‌داند که باید مرا به کجا ببرد. من فقط می دانم که مرا هرجا ببرد از خود دور نخواهد کرد». مهم ترین واقعیت این است که ما خداوند را داریم و او در تمام لحظات در کنار ماست. بدون «او» موهبت‌های زندگی مانند زهر تلخ است و با او کشنده ترین سموم همچون شهد شیرین است. تعداد بیشماری از ما، دربسیاری از او قات طوری رفتار می کنیم که گویی خداوندی دربالای سر، نداریم. مارتین لوتر بنیانگذار کلیسای پروتستان، با مشکلات و خطرهای بی‌شماری مواجه بود. روزی همسر او متوجه شد که مارتین سخت افسرده و دلتنگ است.

وی زنی با هوش بود و به مشیت الهی اعتقاد داشت. با مشاهده دلتنگی شوهر خود، لباس سیاه پوشید و دربرابر او ایستاد. مارتین لوتر پرسید: «چرا لباس سیاه پوشیده ای؟» همسرش پاسخ داد: «نمی دانی که خدا مرده است!» مارتین با تعجب گفت: «چطور می توانی چنین چیزی بگویی؟ چطور ممکن است خدا بمیرد؟» همسرش پاسخ داد: «اگر خدا نمرده است دلیل این همه دلتنگی و اندوه چیست؟» مارتین بی درنگ به اشتباه خود پی برد. از این رو لبخند زد و گفت: «بله، غمگین بودن کاری شیطانی است.»

اگر بخدا روی کنیم و دعا کنیم. لطفش برما جاری خواهد شد. وقتی نام خدا را برما جاری خواهد شد. وقتی نام خدا را بر دل مان حک کنیم. از درون اقیانوس رنج و درد، به ساحل آرامش خواهیم رسید. در میان کارهای روزانه پیوسته نام خدا را تکرار کنیم.

هر ساعت و هر لحظه، از اعماق قلب او را بخواهیم. چون غریقی که کمک می طلبد. هرجا که می رویم. خدا را با خود همراه سازیم. هر اندازه که به او روی کنیم به همان میزان توان معرفت و نور الهام سرور و آرامش الهی در زندگی ما و همه کسانی که با ما مرتبط هستند، جاری می‌شود و به یاد داشته باشیم نفس یا ضمیر تجربه گر، عامل رنج آدمی است.

انسان هرچه در نفس گرفتار تر آید. رنج بیشتری نصیبش خواهد شد. درمان آن ترک نفس است و سرشار شدن از نام مقدس خدا. گرانبهاترین دارایی انسان، زندگی اوست. اما بسیاری از ما آن را به جستجوی چیزهایی که فاقد ارزش و ثبات و اقعی هستند بر باد می‌دهیم. درحالی که هر روز، روزی تازه و درخشان است. هر صبح، سرآغازی تازه و با طراوت است. هر روز به یاد غم ها و غصه ها و بارهای دیروز را رها کنیم و آغازی تازه در پیش گیریم و از ته قلب آرزو کنیم که: خدایا یاری‌ام ده زندگی وقتی به ظواهر طی می شود، سرشار از رنج و درد خواهد بود. زندگی در اعماق آرام و شفاف است.

در اعماق خداوند حضور دارد. بسیاری از ما نگران گذشته هستیم و از آینده بیمناک و سرور لحظه حال را از دست دهیم و شادی و آرامش. گرفتن چیزی از زندگی نیست. شادی حاصل طبیعی دادن بهترین هایمان به زندگی است. بیایید همه چیز را برای خاطر خدا انجام دهیم. هرکاری که می کنیم. هر نیایشی که به جا می آوریم. هر یاری‌ای که به دیگران می‌رسانیم. همه را به عنوان پیشکش به خداوند به انجام برسانیم. آنگاه زندگی ما جریانی پرشور می‌شود. که هر لحظه اش خنیای آفتاب و درخشش اختران را نوا می‌کند.

منبع خودمhttp://ahle-sonnat.blogsky.com/posts

آخرین ویرایش:

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باز هم صبح شد، پروردگارا: از اینکه یکبار دیگر مرا لایق حیات دانستی سپاسگزارم
از اینکه فرصت یک شروع مجدد را به من عطاکردی متشکرم
از تو میخواهم به من درک و درایتی بیش از پیش ببخشی
تا امروز اشتباهات دیروز را تکرار نکنم
فرصتهایی که در اختیارم قرار میدهی از دست ندهم و از یادنبرم
که شاید فقط برای امروز بتوانم دوستانم و یارانم را دوست بدارم.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا شتابان به سویت آمدم ....
من همانم که در خلوت از تو حیا نکردم و در آشکار نیز مراقب فرمانت نبودم
من آنم که وقتی مژده گناهی را شنیدم، شتابان به سوی آن رفتم

تو مهلتم دادی، توجه نکردم

تو پرده پوشی کردی، حیا نکردم،

با آنکه میدانستم از همه چیز خبر داری

ولی با تمام این حرفها،

خدایا .....

با بردباریت مهلتم دادی و گناهانم را پوشاندی و مرا عقوبت نکردی
گویی که گناهانم را از یاد برده ای و از کیفرم در گذشته ای

از این بالاتر، گویا تو از من شرم داری

بار خدایا ....

این را هم میدانی که وقتی گناه میکردم،

اعتقاد نداشتم که تو خدای من نیستی

و میدانستی که قصد لجبازی با تو ندارم

پس خدایا ....

مرا به حال خود رها مکن

چون با وجود تمام این گناهان، خودت میدانی که دوستت دارم

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایـــــــــــــا...

آغوشت را امشب به من می دهـــــی ؟

برایِ گفتـــלּ چیزے نــבارم

اما برایِ شنفتنِ حرفهاے تو گوش بسیار . .

می شود من بغض کنمـــ

تو بگویــے : مگر خدایت نباشــבکه تو اینگونهــ بغض کنــی. .

می شود من بگویم خدایا ؟

تو بگویــــے: جانِ دل . .

می شود بیایــــی✘؟!!!

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا چرا خودت را زده ای به آن راه ؟؟

این شکر که میگویم از صد کفر بدتر است...!!!

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا ازت دلگیرم...

چراصدات می کنم صدای منو نمیشنوی؟

چرا به عجز و لابه های من توجه نمی کنی؟

چرا این همه التماس های منو نادیده می گیری؟

به دادم برس...

به داد این دل شکسته برس که دیگه جز تو هیچ کسی و نداره

به غیر از تو دیگه هیچ امید دیگه ای نداره

خدایا خستم...

ازین زندگی سیرم...

تنها آرزوم راحت شدن ازین زندگی و آدمای بی معرفتشه

دلم میخواد یه روز صبح پاشم ببینم همه چیز دروغه...

همه یه بازی واسه سرگرم کردن و امتحان کردن منه...

این همه زجر، این همه عذاب بس نیست.تا کی؟؟؟

خدایا خستم...خیلی خستم

دیگه اشکی هم نمونده که بخوام بریزم

دیگه صدایی نمونده که از این گلو دربیاد

دیگه رمقی برای این تن خسته و خمیده نمونده

خدایا به فریادم برس...

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیش بیا! پیش بیا! پیشتر!
تا که بگویم غم دل بیشتر

دوست ترت دارم از هرچه دوست
ای تو به من از خود من خویشتر

دوست تر از آنکه بگویم چقدر
بیشتر از بیشتر از بیشتر

داغ تو را از همه داراترم
درد تو را از همه درویشتر

هیچ نریزد بجز از نام تو
بر رگ من گر بزنی نیشتر

فوت و فن عشق به شعرم ببخش
تا نشود قافیه اندیشتر...

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

می دانم...

"غــم" که می دهی یعنی..

" دلم برایت تنگ شده صدایم بزن"

نازنین خدای من..

با دلی پُر از "غــم" صدایت می زنم

و همین که من را می شنوی کافیست..

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا کمک کن که راه تو گیرم / چو فرمان دهی ، از تو فرمان پذیرم

خدایا، کمک کن که در زندگانی / به راه رضای تو باشد مسیرم

خدایا نظر کن، که در مشکلاتم / بجز دامن پاک عترت نگیرم . . .

• Like
واکنش ها: 7742

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا مرا محروم کن از داشتنهای خطرناک حتی اگر اشک بریزم التماس کنم،مرا محروم کن از عسلهای مسموم از مارهای خوش خط و خال،لذتهای اندوه بار،ای مهربانتر از من نسبت به من.​

• Like
واکنش ها: 7742

fariba-y

عضو جدید
خدایا بزرگ شدن کار سختی است حصارهارا میشناسم ، بی وفایی ها را میچشم وبه تمسخر گرفتن دوست داشتن را می آموزم ، خداوندا... هرگاه مرا لایق بزرگ شدن دانستی ، به من قدرت تغییر نازیباییها را عطا کن ، به من دانشی ببخش تا رویای هیچکس را نابود نکنم و برای قلب تمامی انسانها ارزش قائل شوم و حصارها را معیار قضاوتم قرار ندهم ، تا بزرگ شدنم با انسان تر شدنم معنا دهد.:gol::gol::gol:

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
◥فعل مرا دیدی ولی چیزی نگفتی

بنده همان بنده، خدا مثل همیشه ◣

◥از ما توسل از تو لطف و دست گیری

آقا همان آقا ، گدا مثل همیشه ◣

◥ممنون از اینکه دست ما را رو نکردی

مثل همیشه باز هم ستار بودی ◣

◥چه خوب شد در معصیت مرگم نیامد

ممنون از این که باز با ما یار بودی ◣

◥آن قدر خوبی مرا گفتی به مردم

آن قدر که حتی خودم هم باورم شد◣

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا از عشق امروزمان چیزی برای فردایمان کنار بگذار
آن زمان که فراموش خواهیم کرد روزی چقدر عاشق بودیم....

pereen

عضو جدید
جز آه حرفی در خور گفتن ندارم
جز آه حرفی هست اما من ندارم
چون طفل بازیگوش، عصیانگر، گرسنه
راهی به خانه غیر برگشتن ندارم
پوسیده یا پاره شده یا آب رفته
مهمانی است و حیف...پیراهن ندارم
این چه بلایی بوده آوار است بر من
اسم تو را می خوانم و جوشن ندارم
آه ای ملائک رو بپوشانید از من
غرق معاصی هستم و دیدن ندارم

pereen

عضو جدید
شب شد و در محیط تاریکی

با زبان دعا سخن گفتم

سر به زیر و شکسته و تنها

پیش چشم خدا سخن گفتم

از خجالت دو گونه ام سرخ و

اشک حسرت ز دیده می بارم

من همان بنده ی خودت هستم

روسیاهم، بدم، گهکارم

ولی حالا شنیده ام گفتی

که به دنبال بنده میگردی

تا بدی مرا بپوشانی

جامه ی پاک و تازه آوردی

جای دوری نمی رود امشب

با محبت بیا نگاهم کن

من که سر در گم و پریشانم

تو کریمانه سر به راهم کن

تلخی کام روزگار مرا

گاه گاهی عسل کنی خوب است

در میان جدال خوف و رجا

بنده ات را بغل کنی خوب است

از غضب کردنت هراسانم

ای جمیع صفات رحمانی

بزن اما خودت بلندم کن

هر زمان، هر کجا که می دانی

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خداوندا!
شرمسارم كه بر درو دیوار شهرم همه جا نام توست اما دریغ از اینكه در رفتار و كردارها بتوانم ترا بیابم.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدایا !
خجلم كه ما بندگان از نعمتی چون فكر و اندیشه خود بهره نمی بریم و عاقبت آن را نصیب و قسمت تو می دانیم.

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
خدایا امشب به صدای دلمون گوش کن و از سر تقصیراتمون بگذر

kharati

عضو جدید
رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنک رَحْمَةً إِنَّک أَنتَ الْوَهَّابُ
بارالها، دل های ما را به باطل میل مده پس از آنکه به حق هدایت فرمودی و به ما از لطف خویش اجر کامل عطا فرما که همانا تویی بخشنده بی عوض و منت.

در این شبهای عزیز فقط بخشش از تمام گناهان

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای آنکـه همـیشه دوســـتم بـودی....

فقـط خواسـتم صـدایت کنـم، همیـن!!!

بقیـه حـرف ها بـماند سـر نـمــــــــاز......

من و شما دونفره.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا جون دلم خیلی گرفته

حتما خودت میدونی....