پرسش و پاسخ در برنامه نویسی جاوا

eng_majid

عضو جدید
سلام به همه عزیزان.من تازه میخوام آموزش جاوا رو شروع کنم هیچ کلاس و ...نرفتم واسه همین شاید سوالام ساده و...باشه شما ببخشید ولی خواهش میکنم اگه کسی میتونه بهم کمک کنه چون ترم بعد باید برنامه سازی پیشرفته بگیرم!!من برنامه میخوام بنویسم که تعداد دقیقه رو بگیره و اونو به سال و روز برگردونه سال 365 روز باشه.به کمک فقط یه متغیر.کد هاشو میخوام ببینم که طریقه برنامه نویسی و نحوه کارو بفهمم واسه شروع کار لازم دارم خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه؟

با سلام
شما اگه میخایید یه همچین برنامه ای بنویسید بهتره خودتون دست به کار بشید
ابتدا سعی کنید که برنامه ای بنویسید که درست کار کنه یعنی جواب درست بده حالا به کمک هر چندتا متغییر که باشه مهم نیس
بعد از این مرحله شروع کنید به بهینه سازی برنامتون و کم کردن متغییرها تا جایی که به یه متغییر برسید
چون تازه کار هستید ممکنه سخت باشه ولی خب چاره چیه!!!! باید تلاش کنید و تلاشتون رو بیشتر کنید تو هر مرحله

eng_majid

عضو جدید
با نام خدا و سلام

دوستان نمیدونم سوالم رو جای درست پرسیدم یا نه (اگه جاش اشتباهه ببخشید)

دوستان میخواستم بدونم کدوم یکی از کامپایلر های جاوا رو برای نوشتن یه windows application پیشنهاد میکنید که اسونی کار باهاش در حد visuall studio برای c# باشه ؟؟؟
سپاس

جوابتون رو پیدا کردید یا هنوز مشکل دارید؟؟؟

merila_1992

عضو جدید
جوابتون رو پیدا کردید یا هنوز مشکل دارید؟؟؟

IDE هایی که برای کار با جاوا وجود داره زیاده، مثل NetBeans,eclipes,Intellj,Jbuilder و ...
من خودم با eclipes و NetBeans کار کردم که NetBeans بهتر بود
از دوستان هم شنیدم IntellJ هم کار باهاش راحته

eng_majid

عضو جدید
IDE هایی که برای کار با جاوا وجود داره زیاده، مثل NetBeans,eclipes,Intellj,Jbuilder و ...
من خودم با eclipes و NetBeans کار کردم که NetBeans بهتر بود
از دوستان هم شنیدم IntellJ هم کار باهاش راحته

خدا رو شکر که مشکلتون حل شده
من خوذم با netbeans کار میکنم
موفق باشید

aidajooon

عضو جدید
سلام
من برنامه نویسی به زبان c و c++ رو خوندم وشی گرایی و وارث رو هم بلدم می خواستم جاوا بخونم تا اونم یاد بگیرم لطفا میشه کمکم کنن ویه کتاب فراسی خوب رو بهم معرفی کنن واسه یاد گیری جاوا ممنون میشم

eng_majid

عضو جدید
سلام
من برنامه نویسی به زبان c و c++ رو خوندم وشی گرایی و وارث رو هم بلدم می خواستم جاوا بخونم تا اونم یاد بگیرم لطفا میشه کمکم کنن ویه کتاب فراسی خوب رو بهم معرفی کنن واسه یاد گیری جاوا ممنون میشم

درود
بنظر من دو مورد یاد گرفتن برای شما وجود داره
اول اینکه شما میخایید جاوا رو با چیزایی که از سی یاد گرفتید تطبیق بدید یعنی با جاوا سی بنویسید!که فکر نکنم خیلی براتون سخت باشه و میتونید دو روزه یاد بگیرید
البته این روش فایده نداره و نباید بهش فکر کنی
دوم اینکه شما میخایید جاوا رو از پایه یاد بگیرید و از تمام قابلیتهای اون استفاده کنید که در این صورت اصلن نباید به این فکر کنید که سی بلدید باید فرض کنید که از صفر میخایید برنامه نویسی یاد بگیرید.
برای کتاب هم میتونید به بخش کتابهای جاوا مراجعه کنید.

pardisan1364

عضو جدید
درخواست کد جاوا اسکریپت

درخواست کد جاوا اسکریپت

سلام
من در سایت زیر عضو شدم
http://ads.gharreh.com/
کد زیر را بهم دادن بزارم تو سایتم

<script language='javascript' src='http://ads.gharreh.com/show_popup.php?user=pardisan'></script>

وقتی بازدید کننده میاد تو سایتم و یه جای سایت کلیک میکنه پاپ اپ باز میشه و برای من درامد محسوب میشه
من از برنامه نویسان میخواهم این کد را طوری تغییر بدهند که بازدید کننده که میاد تو سایت با حرکت موس سایت پاپ اپ باز بشه
هزینه اش را هم پرداخت میکنم

esmae

عضو جدید
سلام من هر کاري ميکنم توي jdk مينويسه error :cannot read:Lozi.java اگه ميشه کمکم کنين خيلي ممنون ميشم

مهین دودویی

عضو جدید
پیاده سازی یک کتابخانه

پیاده سازی یک کتابخانه

سلام
من برنامه ای میخوام که یک کتابخانو رو پیاده سازی کنه که این کتابخانه شامل متد هایی باشه که مثلا یه کتابو به لیست کتابخونه اضافه کنه یا متدی که یه کتابو برمیداره یا متدی که کتابارو دسه بندی مکنه و خیلی از متدای دیگه
اگه کسی میتونه لطفا کمکم کنه خواهششش

Behnam1982

عضو جدید
سلام
من تازه کار هستم و برای اجرای کاری به مشکل برخوردم. ببخشید که سوالم خیلی مبتدیه. خواهش می کنم توضیح بدید.
برای اینسرت اطلاعات به دیتا بیس (اکسس) کل اینترنت و یوتیوب رو گشتم ولی دو مشکل وجود داشت:
1. اونا خودشون با برنامه نویسی باتن ها رو ایجاد می کردن ولی من قبلاً بصورت دستی با استفاده از کامپوننت های آماده JFrame رو طراحی و آماده کردم.
2. دستورات اونا رو هر چی کپی کردم برای من اجرا نشد.

حالا از شما می خوام اولاً به این سوال من جواب بدید که من که یک JFrame آماده دارم، دستور اینسرت دیتا رو در کجاش بنویسم که اجرا بشه؟
چه کلاسهایی باید ایجاد کنم؟ البته من خود متن دستور رو نمی خوام. فقط می خوام بدونم کجاها باید کد بنویسم.
ببخشید که خیلی مبتدی شد.
ممنون

alireza-shabani

عضو جدید
Drag & Drop

Drag & Drop

سلام به همه
چطور میشه توی محیط جاوا، یک Button یا یک Applet یا یک شکل رو جا به جا کرد؟ (چطور میتونم Drag & Drop کنم؟)
واقعا ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
خیلی مهمهههه

sahar-h

عضو جدید
سلام
من تازه کار هستم و برای اجرای کاری به مشکل برخوردم. ببخشید که سوالم خیلی مبتدیه. خواهش می کنم توضیح بدید.
برای اینسرت اطلاعات به دیتا بیس (اکسس) کل اینترنت و یوتیوب رو گشتم ولی دو مشکل وجود داشت:
1. اونا خودشون با برنامه نویسی باتن ها رو ایجاد می کردن ولی من قبلاً بصورت دستی با استفاده از کامپوننت های آماده JFrame رو طراحی و آماده کردم.
2. دستورات اونا رو هر چی کپی کردم برای من اجرا نشد.

حالا از شما می خوام اولاً به این سوال من جواب بدید که من که یک JFrame آماده دارم، دستور اینسرت دیتا رو در کجاش بنویسم که اجرا بشه؟
چه کلاسهایی باید ایجاد کنم؟ البته من خود متن دستور رو نمی خوام. فقط می خوام بدونم کجاها باید کد بنویسم.
ببخشید که خیلی مبتدی شد.
ممنون

شما باید کلاسی که مینویسین از کلاس panel ارث بری کنید و کد های اینسرت رو در اون بنویسید و بعد ار تابع getContentPane() در JFrame بهره ببرید
مثل کد زیر:
class Case extends Panel{
کدهای اینسرت در اینجا
}
static public void main(String args[])
JFrame frame = new JFrame();
Panel panel = new Case();
frame.getContentPane().add(panel);
}

sahar-h

عضو جدید
سلام به همه
چطور میشه توی محیط جاوا، یک Button یا یک Applet یا یک شکل رو جا به جا کرد؟ (چطور میتونم Drag & Drop کنم؟)
واقعا ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
خیلی مهمهههه

منظورتونو درست متوجه شده باشم باید از mouse Listener استفاده کنید .

Behnam1982

عضو جدید
موضوع : دیتابیس اکسس

چه دستوری کرسر رو از یک ستون به ستون دیگه جلو یا عقب می بره؟ چیزی شبیه به rs.next منتها این بار نه از بالا به پایین بلکه از چپ به راست یا بالعکس؟

gh_vm

عضو جدید
به نظر بنده حقیر اگه تو جاوا کلا از اکسس استفاده نکنی خیلی بهتره
هر محصولی باید جای خودش ازش استفاده بشه
مایکروسافت ذاتا با جاوا مشکل دراه بعد تو جاوا از اکسس استفاده کنی زیاد منطقی به نظر نمیاد.

z.aghazadeh

عضو جدید
راهنمایی ساده درباره متغییر جاوا

راهنمایی ساده درباره متغییر جاوا

دوستان الان با دستور پایینی عدد 58 در داخل یک text field نوشته می شه که این کار رو دستور CONTENT انجام می ده حالا اگه بخوام هرچی تو اون text field نوشته شده داخل یک متغیر مثلا var1 بریزم از چه دستوری به جای CONTENT باید استفاده کنم

کد:

TAG POS=1 TYPE=INPUT:TEXT ATTR=ID:inputInstrumentName CONTENT=58

ghazal891

عضو جدید
سلام.من ترم 1 کامپیوتر هستم.کسی میدونه کجا میتونم سوالات مربوط به Sttingها زو با جواب پیدا کنم؟ اگه برنامه جایگشت و زیر مجموعه n شیئ هم فقط باشه یا کسی برام شیوه نوشتنش رو توضیح بده ممنون میشم

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستا جاوا کار
من یه سوال ساختاری در مورد این زبون داشتم
زبون جاوا کامپایلری هستش یا مفسری؟ میشه دلیلتون رو هم بگید. با تشکر

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستا جاوا کار
من یه سوال ساختاری در مورد این زبون داشتم
زبون جاوا کامپایلری هستش یا مفسری؟ میشه دلیلتون رو هم بگید. با تشکر

سلام
جفتش. اول کد java. توسط کامپایل جاوا تبدیل میشه به class. که بهش bytecode گفته می‌شه. حالا این bytecode به وسیله‌ی ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا میشه. بسته به نوع JVM، این JVM ممکنه bytecode رو تفسیر کنه یا کامپایل کنه. یعنی کل پروسه ممکنه به صورت کامپایل-کامپایل یا کامپایل-تفسیر باشه. در هر حال، تفسیر در جاوا با تفسیر در زبان‌های دیگه فرق داره چون اینجا کد کامپایل شده داره تفسیر میشه، نه سورس کد.

اخیراً هم یه کارهایی هم در مورد پردازنده‌هایی دیدم که bytecode جاوا رو "مستقیم" اجرا می‌کنند.

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
جفتش. اول کد java. توسط کامپایل جاوا تبدیل میشه به class. که بهش bytecode گفته می‌شه. حالا این bytecode به وسیله‌ی ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا میشه. بسته به نوع JVM، این JVM ممکنه bytecode رو تفسیر کنه یا کامپایل کنه. یعنی کل پروسه ممکنه به صورت کامپایل-کامپایل یا کامپایل-تفسیر باشه. در هر حال، تفسیر در جاوا با تفسیر در زبان‌های دیگه فرق داره چون اینجا کد کامپایل شده داره تفسیر میشه، نه سورس کد.

اخیراً هم یه کارهایی هم در مورد پردازنده‌هایی دیدم که bytecode جاوا رو "مستقیم" اجرا می‌کنند.
ممنون لطف کردی پس همون در حالت کلی کامپایلری در نظر بگیرم فک کنم بهتره و اگه تخصصی شد این مسائل رو هم دخیل کنیم مرسی

Behnam1982

عضو جدید
من به یه مشکل عجیب برخوردم که خواهش می کنم راهنماییم کنید. وقتی ویندوز رو عوض کردم دیگه برنامه ای که نوشته بودم کار نکرد. لطفاً به این کلیپ توجه کنید تا مشکل رو متوجه بشید.
http://www.youtube.com/watch?v=TcH7790hfxg

atena_2019

عضو جدید
java EE vs java SE

java EE vs java SE

با سلام
من یه پروژه اپن سورس از gitHub دانلود کردم که مبتنی بر maven هست. خود این پروژه شامل 4 تا زیرپروژه س. یکی مربوط به core، یکی سرور، یکی GUI و یکی هم بخش اندروید برنامه س. محیط برنامه نویسی م هم اکلیپسه.
الان یه سوال برام پیش اومده. از کجا بفهمم که مثلا بخش core مربوط به جاوا ee هست یا نه. مثلا این که توی برنامه
import javax.servlet.http.HttpServletRequest;
دارم به این معنیه که ee ه؟
حالا اگه ee باشه نمیشه اون رو توی اکلیپس استاندارد import کرد و ران گرفت؟ یا مثلا باید حتما روی اپلیکیشن سرورهایی مثل glassfish اجرا کرد؟
گیج شدم.

ممنون

alex_17

عضو جدید
سلام
من یه برنامه نوشته که ساعت کامپیوتر رو نشون میده و این ساعت حرکت میکنه تو صفحه(البته با cmd اجرا کردم). حالا می خوام به اخر صفحه که رسید این ساعت تک تک بره بیرون ینی اگه 20:45:22 هست ساعت اول 2 بعد 2 بعد : بعد 5 و به همین ترتیب از صفحه خارج بشه، باید چه کار کنم؟

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تازه برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم بعد تو مفاهیم اولیه به مشکل برخوردم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم
oop=object oriented programmingرو من از رو کتاب خوندم ولی درکش نکردم میشه مفهومشو بگین؟؟کلاس چی؟؟
مرسی :gol:

fardad2105

عضو جدید
با سلام اون بالا این دستور رو بنویس import java.util.Scannerبعد داخل متد مین اینو بنویسScanner input=new Scanner(System.in)البته این دستور واسه گرفتن یه چیزی هست مثلا integerیا Stringموفق باشین

fardad2105

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم بعد تو مفاهیم اولیه به مشکل برخوردم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم
oop=object oriented programmingرو من از رو کتاب خوندم ولی درکش نکردم میشه مفهومشو بگین؟؟کلاس چی؟؟

با سلام ببینین اگه تازه شروع کردین یادگیری جاوا رو خیلی زوده برین تو بحث ابجکت اورینتد بهتره اول کدنویسی رو با جاوا بلد شین بعد من 5 ساله جاوا کار میکنم تا حدیم که تونستم گیم بنویسم و تو
مسابقات acm رتبه بیارم هر کمکی خواستین میکنم من کلاس رو مختصر توضیح میدم
فرض کنید ما میخواهیم برنامه پینت رو بنویسیم خوب تو پینت چی دااریم مثلا کشیدن مستطیل و مثلث و غیره.... هر کدوم از این شکل ها یک کلاسن
مثلا شما تو eclipsیک packajeباز میکنید و داخلش 2 تا کلاس مینویسید و کدهاشو مینویسین یک کلاس مخصوص کشیدن مثلث و دیگری مخصوص مستطیل حال تو کلاس دیگه که mainباشه
از این کلاس ها استفاده میکنین objectاز اون کلاس ها داخل متد مین میسازین
بحث objectorintedهم شامل interfaceها و ارث بری و abstract classو ....میباشد که بعدا میگم خسته نباشید و موفق باشین

ali 254

اخراجی موقت
سلام دوستان

یعنی برنامه نویسی شی گرا:biggrin: بحث مفصلی داره...در چه حد می خواین کار کنین؟