مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان جزوه سعید حقیر رو میدونی از کجا میشه گرفت؟

اینجوری که من آمار گرفتم استاد دانشگاه تهرانن. هم تهران هم پردیس کیش هم پردیس کرج. بزار ببینم کسیو دارم که بتونه گیر بیاره

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سارا جان جزوه سعید حقیر رو میدونی از کجا میشه گرفت؟
یعنی شما جزوه های بقیه ی اساتیدی رو که گفتن دارین؟؟ من که اسماشونم برای اولین بار دارم می شنوم (البته به جز دکتر خوشنویس) :D

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما جزوه های بقیه ی اساتیدی رو که گفتن دارین؟؟ من که اسماشونم برای اولین بار دارم می شنوم (البته به جز دکتر خوشنویس) :D

دکتر حقیر: تهران دکتر خوشنویس: استاد سابق تهران دکتر دیبا: پروفسور بازنشسته تهران و استاد فعلی آزاد (عجیبه اسم ایشونو نشنیدین) و دکتر تقوایی: استاد و مدیرگروه شریعتی و مولف کتابای هنرستان

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تا اونجا که من میدونم و پارسال سر کنکور ما شایعه شد دکتر حقیر یه چند سالی هست که از خارج اومده و مبانی نظری معماری غرب درس میده البته پارسال میگفتن سوالات معماری اسلامی رو میخواد بده که به نظر یکم بعید هست همون واسه معماری غرب صحیح تر به نظر میرسه

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.. از دوستان کسی می تونه در مورد نحوه خوندن کتاب جزئیات ارتقا دهنده منو راهنمایی کنه...لازمه رو دیتیل های کتاب خیلی دقیق شد؟ یا معمار بناها ..مکانشون رو تو ذهن سپرد؟

اولا حتما اول کتابای پایه رابخوان. اگه کلاس میری وایستا کلاس به اواسطش برسه بعد شروع کن. چون در اون صورت خوندنش واسط خیلی راحت تر میشه.
شکلها را با اولویت عکسهای قابل چاپ یعنی عکسای ترسیمی و دیتیلی بخون. متن خیلی روونی داره اگه مفاهیم پایه ای را خوب فهمیده باشی سریع جلو میری.

اولا حتما اول کتابای پایه رابخوان. اگه کلاس میری وایستا کلاس به اواسطش برسه بعد شروع کن. چون در اون صورت خوندنش واسط خیلی راحت تر میشه.
شکلها را با اولویت عکسهای قابل چاپ یعنی عکسای ترسیمی و دیتیلی بخون. متن خیلی روونی داره اگه مفاهیم پایه ای را خوب فهمیده باشی سریع جلو میری.

یه سوال. من گیج شدم لطفا راهنمایی. اصلا مگه این کتاب واسه معماری مهمه؟ من فکر میکنم اسمش روشه دیگه "جزییات" پس حتما عناصر جزییاتیه خب تو معماری که سوال عناصر کم میاد بعدش عناصرش معمولا فناوری های نوین دکتر گلابچیه. من به خیالم این کتاب جزییات ارتقادهنده واسه هنرهای ساختیا مهم باشه. اشتباه می کنم؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال. من گیج شدم لطفا راهنمایی. اصلا مگه این کتاب واسه معماری مهمه؟ من فکر میکنم اسمش روشه دیگه "جزییات" پس حتما عناصر جزییاتیه خب تو معماری که سوال عناصر کم میاد بعدش عناصرش معمولا فناوری های نوین دکتر گلابچیه. من به خیالم این کتاب جزییات ارتقادهنده واسه هنرهای ساختیا مهم باشه. اشتباه می کنم؟
اگه جایی شنیدی از مصالح و جزئیات کم میاد بدون منابع سنتی منظورشونه...مثلا عناصر اگه بیاد از کتابای گلابچی مثلا ساختمانه چگونه عمل میکنند.که که استاد سروش نیا گفتن فصل های مربوط به بحث عایقکاری یا فصل عملیات اجرایی رو واسه عناصر بعلاوه فصل هفدهم که برا ایستاییه بخونیم
این جزئیات امسال خیلی مهمه حتما وقت بزار روش
استاد سروش نیا که خودش اخر فنه رو این تاکید میکنن..............

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه جزئیات ارتقا دهنده و سایر کتب گلابچی من خودم از استاد سروش نیا پرسیدم از طریق ایمیل این جوابو دادن که برا شما میزارم :
((درباره نمونه موردی ها صرفا باید بر چند بخش تمرکز کنید: نخست سیستم سازه ای ساختمان چیست؟ مثلا کابلی، غشایی، پوسته یا.... دوم فلسفة طراحی اش چه بوده مثلا چرا از کابل استفاده کرده؟ به دلیل اینکه ترمینال فرودگاه بوده و قصد طراحی رهایی از وجود ستون بوده. سوم نقش و نوع نیروی اعضا و عناصر ساختمان چیست که یک شکل از تصاویر کتاب را در سوال می دهند و روی یک عضو خاص تاکید می کنند و چهارم اینکه اگر این بنا دارای ویژگی خاص و منحصربه فردی است مثلا شیشه های خودتمیزشونده))

mahfo

کاربر بیش فعال

نه آخه اسم اون دو نفر دیگرو نشنیدم...به جز دکتر خوشنویس.ولی سعید حقیر رو شنیدم پارسال ازش سوال اومده

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه جایی شنیدی از مصالح و جزئیات کم میاد بدون منابع سنتی منظورشونه...مثلا عناصر اگه بیاد از کتابای گلابچی مثلا ساختمانه چگونه عمل میکنند.که که استاد سروش نیا گفتن فصل های مربوط به بحث عایقکاری یا فصل عملیات اجرایی رو واسه عناصر بعلاوه فصل هفدهم که برا ایستاییه بخونیم
این جزئیات امسال خیلی مهمه حتما وقت بزار روش
استاد سروش نیا که خودش اخر فنه رو این تاکید میکنن..............

واسه جزئیات ارتقا دهنده و سایر کتب گلابچی من خودم از استاد سروش نیا پرسیدم از طریق ایمیل این جوابو دادن که برا شما میزارم :
((درباره نمونه موردی ها صرفا باید بر چند بخش تمرکز کنید: نخست سیستم سازه ای ساختمان چیست؟ مثلا کابلی، غشایی، پوسته یا.... دوم فلسفة طراحی اش چه بوده مثلا چرا از کابل استفاده کرده؟ به دلیل اینکه ترمینال فرودگاه بوده و قصد طراحی رهایی از وجود ستون بوده. سوم نقش و نوع نیروی اعضا و عناصر ساختمان چیست که یک شکل از تصاویر کتاب را در سوال می دهند و روی یک عضو خاص تاکید می کنند و چهارم اینکه اگر این بنا دارای ویژگی خاص و منحصربه فردی است مثلا شیشه های خودتمیزشونده))

دقیقا فرمایش سجی جان کاملا درسته.
ببینید آقا حمیدرضا یه قانون کلی بگم. هرجا دیدین رو کتابی نوشته دکتر گلابچی شک نکنین تو هر امتحانی چه ارشد چه دکتری چه نظام چه هرچیز دیگه احتمال سوال داره.
کتابای ایشون مزایا و معایبی داره.
مزایا اینکه تنها کسی هستن که بحثهای جدید دنیا رو مطرح میکن و تنها منابع فارسی هستن (اما کاش هرکی برا دلش میخوند اینارو نه برا کنکور چون کنکور استرس میاره و شیرینشو از بین میبره)، خیلی مطالب تکراری هس تو کتابا که سرعت خوندنتو میبره بالا، سوالاش مشخصه و منابع هم مشخصه (مث تاریخ و درک رو هوا نیس)، کتابا متنی کامل نیستن و پر شکلن و فهم مطلبو آسونش میکنه، کتابا برا دانشجوهای معماریه و مث کتابای بی یر جانسون اینا سخت و محاسباتی نیس
معایب: سرعت چاپ کتابا از سرعت مطالعه شما بیشتره، کتابم که از اینور اضافه میشه از اونور چیزی حذف نمیشه و الان تعداد کتابا از تعداد سوالا بیشتره. غلط تایپی و ویراستاری زیاد داره به جز کتابایی که اسم سروشنیا روشونه. (این بی شرف!:heart: (فحش نیستا شاکی نشن دوستان، از علاقه اس:biggrin: ) کتاباشو ببینی کلا متن روون و عالی داره چه ترجمه چه تالیف مثلا طراحی لرزه ای یا همین جزییاتو مقایسه کنین با بقیه کتابا میفهمین چی میگم یا نانو با اینکه مطالبش سنگینه ولی چقدر متن روون و جذابی داره)، بدی دیگه کتابا اینه که ادیت نمیشن ینی چاپ سال 79 با 92 فرقی نداره، بدی دیگه اینه که دکتر گلابچی در همه زمینه ای کتاب دارن هم سازه هم مصالح هم عناصر و هم جدیدا تاریخ و مبانی نظری و از همشون احتمال سوال هس.
اگه با دقت نگاه کنین میبینین دیگه عناصر سنتی داره کم کم حذف میشه. پس این کتابو جدی بگیرین.
البته سجی جان سروش رو این تاکیدی نداشته ها!

mahfo

کاربر بیش فعال
دقیقا فرمایش سجی جان کاملا درسته.
ببینید آقا حمیدرضا یه قانون کلی بگم. هرجا دیدین رو کتابی نوشته دکتر گلابچی شک نکنین تو هر امتحانی چه ارشد چه دکتری چه نظام چه هرچیز دیگه احتمال سوال داره.
کتابای ایشون مزایا و معایبی داره.
مزایا اینکه تنها کسی هستن که بحثهای جدید دنیا رو مطرح میکن و تنها منابع فارسی هستن (اما کاش هرکی برا دلش میخوند اینارو نه برا کنکور چون کنکور استرس میاره و شیرینشو از بین میبره)، خیلی مطالب تکراری هس تو کتابا که سرعت خوندنتو میبره بالا، سوالاش مشخصه و منابع هم مشخصه (مث تاریخ و درک رو هوا نیس)، کتابا متنی کامل نیستن و پر شکلن و فهم مطلبو آسونش میکنه، کتابا برا دانشجوهای معماریه و مث کتابای بی یر جانسون اینا سخت و محاسباتی نیس
معایب: سرعت چاپ کتابا از سرعت مطالعه شما بیشتره، کتابم که از اینور اضافه میشه از اونور چیزی حذف نمیشه و الان تعداد کتابا از تعداد سوالا بیشتره. غلط تایپی و ویراستاری زیاد داره به جز کتابایی که اسم سروشنیا روشونه. (این بی شرف!:heart: (فحش نیستا شاکی نشن دوستان، از علاقه اس:biggrin: ) کتاباشو ببینی کلا متن روون و عالی داره چه ترجمه چه تالیف مثلا طراحی لرزه ای یا همین جزییاتو مقایسه کنین با بقیه کتابا میفهمین چی میگم یا نانو با اینکه مطالبش سنگینه ولی چقدر متن روون و جذابی داره)، بدی دیگه کتابا اینه که ادیت نمیشن ینی چاپ سال 79 با 92 فرقی نداره، بدی دیگه اینه که دکتر گلابچی در همه زمینه ای کتاب دارن هم سازه هم مصالح هم عناصر و هم جدیدا تاریخ و مبانی نظری و از همشون احتمال سوال هس.
اگه با دقت نگاه کنین میبینین دیگه عناصر سنتی داره کم کم حذف میشه. پس این کتابو جدی بگیرین.
البته سجی جان سروش رو این تاکیدی نداشته ها!

سارا جان من که فقط میخوام معماری-معماری شرکت کنم برای عناصر چی باید بخونم به جز جزییات ارتقا دهنده و کتاب کزازی؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان من که فقط میخوام معماری-معماری شرکت کنم برای عناصر چی باید بخونم به جز جزییات ارتقا دهنده و کتاب کزازی؟

والله عزیزم عناصر بی در و پیکرترین بحث بین دروس فنیه. نتیجه تجربیات من اینه.
از کتابای دکتر گلابچی نقل قول میکنم از سروشنیا:
فناوریهای نوین ساختمانی
ساختمانها چگونه عمل میکنند فصل های 8 تا دوازده، 16، 18، 19، 20 و فصل 17 هم برا ایستایی
کتابای فولاد و بتن: نمیشه دقیق گفت کجاهاش، اونجاهایی که دیتیل کشیده مثلا اتصال تیر به ستون یا پی و این چیزا
کتاب طراحی لرزه ای: فصل های 10، 11، 12 و 14 (البته بقیه فصلاش برا ایستاییه مهمه ها)
مبانی سازه اونجاهایی که دیتیل داره مثلا نعل درگاهه
کتاب پوسته ها (البته میگفت برا تکنولوژی انرژیا مهمه)
همین کتاب جزییات ارتقادهنده که چنتا پست بالاتر گفتم چیجوری بخونین و سجو جونم توضیح دادن
برا عناصر سنتی هم نشریه 92، جزوه دکتر ثقفی یا تقوایی و سروش میگفت فصلای آخر نشریه 55 که عدد داره مثلا میگه عایق از رو وان باید اینقد سانت بره بالا
اینا چیزاییه که من میدونستم:w05:

mahfo

کاربر بیش فعال
والله عزیزم عناصر بی در و پیکرترین بحث بین دروس فنیه. نتیجه تجربیات من اینه.
از کتابای دکتر گلابچی نقل قول میکنم از سروشنیا:
فناوریهای نوین ساختمانی
ساختمانها چگونه عمل میکنند فصل های 8 تا دوازده، 16، 18، 19، 20 و فصل 17 هم برا ایستایی
کتابای فولاد و بتن: نمیشه دقیق گفت کجاهاش، اونجاهایی که دیتیل کشیده مثلا اتصال تیر به ستون یا پی و این چیزا
کتاب طراحی لرزه ای: فصل های 10، 11، 12 و 14 (البته بقیه فصلاش برا ایستاییه مهمه ها)
مبانی سازه اونجاهایی که دیتیل داره مثلا نعل درگاهه
کتاب پوسته ها (البته میگفت برا تکنولوژی انرژیا مهمه)
همین کتاب جزییات ارتقادهنده که چنتا پست بالاتر گفتم چیجوری بخونین و سجو جونم توضیح دادن
برا عناصر سنتی هم نشریه 92، جزوه دکتر ثقفی یا تقوایی و سروش میگفت فصلای آخر نشریه 55 که عدد داره مثلا میگه عایق از رو وان باید اینقد سانت بره بالا
اینا چیزاییه که من میدونستم:w05:

ممنون دوستم...کلا چنتا سوال میاد از عناصر...یعنی ارزش خوندن این همه کتابو داره؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوستم...کلا چنتا سوال میاد از عناصر...یعنی ارزش خوندن این همه کتابو داره؟
راستشو بخوای نه
اما من یاد گرفتم اصن قطعی اظهارنظر نکنم چون هر سال یجوریه سوال
تو چن سال اخیر سوال عناصر خیلی کم اومده و همش شده ایستایی
اما سال بعد چه شود خدا داند

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که زیاد تجربه نداریم ولی این تجربه بچه های رتبه آور ایوانخانه معماری هستش

مشاهده پیوست 164969

چه چارت جالبی! من اینو ندیده بودم. اما حالا این ترتیبی که اینجاس با چیزایی که بچه ها یمگن همخونی نداره. شاید این مال پارسال بوده

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خدمت عزیزان

همانطور که میدونید دوستان یه وظیفه ای رو به بنده سپردن و از این به بعد کمکی جهت مدیریت بخش تحصیلات تکمیلی در خدمتتون هستم

انشالله با کمک همدیگر و حفظ جو دوستانه و پر انرژی ؛ با تلاش، صداقت ، صمیمیت و برنامه ریزی مناسب به سوی هدف پیش میریم

فقط چند نکته ای که خودتون هم میدونید رو یاد اوری میکنم:
هر سوالی رو جای خودش بپرسین
برای تشکر فقط دکمه ی تشکر
نقل قول چندگانه برای پاسخ های متوالی
استفاده از جستجوی پیش رفته باشگاه جهت پیدا کردن مطلب مورد نظر
پرهیز از پست بی ربط

بزودی تاپیک ها پاکسازی و فهرست بندی میشن و برنامه های بعدی رو بعدا اعلام میکنم

به امید موفقیت
:gol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه یکی حسشو داشته باشه بشینه سوالای چن سال اخیرو جدول بندی کنه که مثلا از هر درس چنتا سوال اومده خیلی عالی میشه. من که وقتشو ندارم وگرنه میکردم:(

اینو یه جایی دیده بودم ولی تا سال 90هستش 1095005_503917699688550_319370866_n.jpg

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها معاصر رئیسی خیلی مهمه ؟حتما باید بخونیم؟

من چیزی نشنیدم. جزوه معماری معاصر دکتر حقیر، دکتر خوشنویس، دکتر ویدا تقوایی، دکتر داراب دیبا رو شنیدم منبعن

اقای رییسی یونی ازاد قزوین درس میده
شاید برای کنکور ازاد بهتر باشه، معمولا استاد ازاد طراح سراسری نیست
جزوه های دیگه بهتره بخونی

**زهره **

عضو جدید
اقای رییسی یونی ازاد قزوین درس میده
شاید برای کنکور ازاد بهتر باشه، معمولا استاد ازاد طراح سراسری نیست
جزوه های دیگه بهتره بخونی

ممنون که جواب دادید ....کدوم جزوات برای معاصر خوبه خونده بشه؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم این ترتیب درست نیست

چه چارت جالبی! من اینو ندیده بودم. اما حالا این ترتیبی که اینجاس با چیزایی که بچه ها یمگن همخونی نداره. شاید این مال پارسال بوده

این چارت ماله همین سمینار 1 ماه پیش ایوانخانه هستش که خودم عکس گرفتم . نفر 4 معماری و 5 منظر داشت توضیحش میداد ... به نظر منم زیاد سخت نگیرد برای ترتیب ... شما پایه ها رو رعایت کنید حله... دیگه بقیش مثل طبعت منبع العام و جزئیات ارتقاع دهنده و نانو و دیجیتال و ... ترتیب خاصی نمیخواد ... چون هرجا که میری هرکی یه چیزی میگه ... سینا شریفی میگه نانو خیلی مهمه جزئیات ارتقاع دهنده خیلی مهمه میریم اوانخانه میگن این دوتا زیاد مهم نیست و ریز نخونیدش ..

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادید ....کدوم جزوات برای معاصر خوبه خونده بشه؟
منابع رو دوستان قبلا گفتن من لینکشو پیدا کردم ضمیمه ی همین پست میکنم>>>>#7
ولی کلا کتابها برا معاصر:قبادیان،بانی مسعود
جزوه مانا قابوسی#323(لینک تست شد درسته)

یه لطفی کنین اینجا ورق بزنین چیزای خوبی دستگیرتون میشه تا سوال تکراری نشه

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب دیگه الان از کتاب خونه اومدم و دارم کتابهای جدید و نو رو که به کتابخونه گفته بودم وارد کتاب خونه کنن رو میخونم .. مبانی رو گرفتم و نانو با استاتیک کاربردی ...

به نظر من کتابا برا خودت باشه بهتره تا از کتاب خونه بگیری من همه ی کتابامو دوس دارم خط خطی کنم نکته ها شو بالای صفحه بنویسم زیر نکات مهم خط بکشم و این نکته ها که مینویسی و خط میکشی واسه مرور میتونه خیلی کمکت کنه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من واسه طراحی لرزه ای درسنامه باشگاه رو میخونم............ولی برای نانو نمیدونم کتابشو بخونم یا درسنامشو؟
کتابش چند صفحه س؟

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من واسه طراحی لرزه ای درسنامه باشگاه رو میخونم............ولی برای نانو نمیدونم کتابشو بخونم یا درسنامشو؟
کتابش چند صفحه س؟
سجی جون یه هفته صبر کنی خلاصه نانو رو از دکتر سروشنیا میگیرم
شرمندم این مدت نبودنم باعث تلف شدن وقت شماها شدش:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.