ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
تایید شد ،باشد که که مورد رضا دوستان قرار گیرد.
از ارسال ایمیل و شماره تلفن و تایپ فینگلیش خودداری کنید
موفق باشید

mec.j

عضو جدید
سلام خدمت همه بچه هایی که برای سال 91 دارید خودتونو آماده میکنید همه خسته نباشد.
از امروز دوباره توی این تاپیک ادامه میدیم.
دوستانی که تو تاپیک قبلی کمک کردن.
ئشد؛ ehsan-enventor hamin913 hamid19395و......منتظر همتون هستم
من یکی خودم خیلی به کمک همتون احتیاج دارم:w36:.

amin dd

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم
من 3 ترم دیگه درسم تموم میشه (غیر از این ترم)
با توجه به اینکه باید یه سال زودتر امتحان بدی که جوش دستت بیاد
شما میگین من امسال ثبت نام کنم؟
چی کار کنم؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوبه ولی اگر این تاپیک مهم میشه لطفا تکلیف بقیه ی تاپیکهای همسو و موازی رو هم روشن کنید

mec.j

عضو جدید
خوبه ولی اگر این تاپیک مهم میشه لطفا تکلیف بقیه ی تاپیکهای همسو و موازی رو هم روشن کنید
سلام تاپیکی همسو وموازی با ارشد 91 نداریم.
به نظرم این تاپیک لازمه ولی بعضی دیگه رو میشه ادغام کرد.

ئشد

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها یه خواهش!
اگه براتون ممکنه تایپیک هایی که قبلا گذاشته بودیذ(در مورد مراجع و طریقه برنامه ریزی و ...)مجددا بگذارید تا حداقل اعضای جدیدی که میخوان وارد بحث شن ، یک آشنایی اولیه داشته باشن.
ممنونم.

ئشد

عضو جدید

برای شروع:

لطفا حتما حتما وقت بگذارید و این مطلب رو بخونید. مطمئنا به دردتون میخوره ! من که واقعا از وقتی این اصل رو رعایت میکنم ، زندگیم خیلی عالی شده !

قانون- اصل 10/90 استفان کاوی

( این قانون-اصل میتواند زندگی را یرایتان تغییر دهد، یا حداقل عکس العمل شما را نسبت به موقعیت ها تغییر دهد )

این چه قانونی است؟
• 10 درصد زندگی چیزیست که بر شما اتفاق می افتد.
• 90 درصد زندگی آن چیزی است که شما تصمیم میگیرید چطور عکس العمل نشان دهید.

آیا ما واقعاً کنترل بر 10درصد آنچه بر ما واقع میشود را نداریم؟
ما نمیتوانیم جلوی خرابی ماشین را بگیریم یا هواپیما تأخیر دارد و تمام برنامه ها یمان بهم میریزد و... یا وقتی یک راننده وسط ترافیک جلوی ما می پیچد. ما بر این 10درصد است که هیچ کنترلی نداریم،90 درصد بقیه متفاوت است – شما هستید که آن 90 درصد را مشخص میکنید.
چگونه؟ با عکس العمل خودتان، یا نوع برخودتان با مسائل – شما کنترلی بر چراغ قرمز ندارید، گرچه عکس العمل خود را میتوانید در کنترل خود داشته باشید.
اجازه ندهید کنترل زندگیتان در دست دیگران باشد.

شما هستید که نوع برخوردتان را کنترل میکنید.

حالا بیائید یک مثال را با هم مرور کنیم:
شما مشغول صرف صبحانه با افراد خانواده هستید و ناگهان دست دخترتان به لیوان چای خورده و تمامی آن بر روی پیراهن شما میریزد. شما اینجا هیچ کنترلی بر آنچه رخ داده ندارید. اتقاقی که بعداً می افتد بستگی کامل به نوع برخورد شما با مسأ له ( عکس العمل شما ) دارد. شما با عصبانیت شروع به پرخاش به دخترتان میکنید و او هم ناراحت و گریان میز صبحانه را ترک میکند. حتی شما ناراحتی خودتان را به سر همسرتان خالی میکنید و او را مقصر می بینید که چرا لیوان چای را لب میز گذاشته بوده است! با سرعت به اتاق خواب رفته و پیراهن را عوض کرده و بر میگردید ولی...
اکنون دختر شما که با آن شرایط میز صبحانه را ترک کرده بود، برای سرويس مدرسه نتوانسته آماده شود وهمسرتان هم که عجله دارد و شما هستید که با دلخوری و عصبانیت می باید دخترتان را به مدرسه ببرید در راه از سرعت مجاز بعلت عجله تجاوز کرده و یک جریمه هم میشوید. حالا با یک ربع ساعت تأ خیر به مدرسه دخترتان رسیده ولی او که هنوز دلخور است بدون خداحافظی در را باز کرده و راهش را کشیده و با شانه های افتاده بطرف مدرسه میرود. حالابا 20 دقیقه تاخیر به سر کار تان میرسید. تازه متوجه میشوید که در این گیرو دار کیف کارتان را هم در منزل جا گذاشته اید. روز شما خیلی بد شروع شد و بطوریکه پیش رفته بدتر هم شده و حالا شما منتظرید تا زودتر بتوانید به خانه برگردید. وقتی بر میگردید، با فاصله نا مطلوب بین خود و همسر و دخترتان که از صبح تا به حال از دست شما ناراحت بوده اند، روبرو میشوید.

چرا شما یک روز بد داشتید؟
(الف) لیوان چای باعث شده؟
(ب) دخترتان باعث شده؟
(ج) مأمور راهنمایی رانندگی که شما را جریمه کرده باعث شد؟
(د) یا خودتان باعث آن بودید؟

شما بر اتفاق ریختن لیوان چای هیچ کنترلی نداشتید.
آنجه در آن 5 ثانیه گذشت، چگونگی عکس العمل شما با واقعه ریختن چای بود که روز شما را خراب کرد. چیزی که میشد اتفاق بیافتد و میشود اینگونه باشد چنین است:
دختر شما آماده گریه است. شما آرام میگوئید: اشکالی ندارد عزیزم، دفعات بعدی بیشتر دقت کن.... در حالیکه یک حوله برداشته و چای ریخته را پاک میکنید، به اطاق خواب رفته و لباس خود را عوض کرده و بموقع بر میگردید و می بینید که دخترتان در حالیکه به طرف سرویس می رود به شما نگاه تحسین آمیز و محبت بار میکند، دست تکان میدهد و خداحافظی میکند. بموقع به سر کار رسیده و با روحیه خوب به همکاران صبح بخیر میگوئید.

تفاوت را می بینید؟
دو سناریو که هر دو شروع یکسان ولی پایان بسیار متفاوت دارند.

چرا؟
چون عکس العمل شما متفاوت بوده.
شما بواقع بر10 درصد وقایع زندگی کنترل ندارید ولی 90 درصد با نوع برخورد خودتان با مسائل رقم میخورد.

حالا می بینید وقتی که اصل 10/90 به کار برید چطور از نتایج آن متعَجب میشوید.
شما با بکار بردن این اصل هیچ ضرری نمی کنید. ولی فقط تمرین کنید و تمرین کنید که تمرین کنید....
اصل 10/90 خارق العاده است، تعداد معدودی از این اصل مطلع هستند و آن را بکار میبرند.

نتیجه؟

شما خود نتیجه را خواهید دید و زندگی را نوع دیگر تجربه میکنید. میلیون ها نفر از استرس نا خواسته و نا حق رنج میبرند و جز دردسر و سر درد چیزی ندارند. خوبست همگی اصل 10/90 را درک کرده و بکار بریم که میتواند زندگی ها را تغییردهد لذت آن را ببرید. فقط نیاز به اراده دارد تا به خود فرصت تجربه را بدهیم.
بواقع هر کاری که ما میکنیم، هر چه ما میدهیم، هر چه میگوئیم و حتی هر چه فکر میکنیم مثل بومرنگ است که به خود ما بر میگردد. اگر خواهان دریافت هستیم، بیاموزیم که اول لازم است دهنده باشیم. شاید دستمان خالی بماند، ولی قلب ما سر شار از محبت و عشق خواهد بود.

ئشد

عضو جدید

و اما منابع کشف شده :
باکس ریاضیات :
ریاضی 1و2: کتاب آقاسی
معادلات: کتاب گاج
ریاضی مهندسی:کتاب مهندس کریمی
باکس جامدات:
استاتیک: فقط و فقط کتاب مریام و تمرین های مریام
مقاومت مصالح: کتاب نایی
طراحی اجزا
فعلا کتاب به درد بخوری توی بازار نیست گویا ) اما میگن مدرسان شریف از بقیه بهتره ! راستی بهترین جزوه موجود گویا جزوه شریعت پناهی است !
باکس دینامیک:
دینامیک: تمرینهای کتاب مریام + کتاب جباری (پوران پژوهش)
دینامیک ماشین: مفاهیم را که باید بلد باشید،با حل مسائل داخل کتاب مارتین.
اما چون دینامیک ماشین تست تکراری زیاد داره،کتاب راستگو پوران پژوهش،کتاب خوبی برای تست زدن است.
در این کتاب درس لازم گفته نشده و زیاد مغلطه کرده،اما تست هایش کامل و عالی است.
حتما سعی کنید همه تست های دینامیک ماشین (کتاب بانک تست دینامیک ماشین،انتشارات پوران پژوهش )را کامل حل کنید.
ارتعاشات: با کتاب ارتعاشات جباری پوران پژوهش،نمیشه بیشتر از دو تا سه تست زد.
باید مفاهیم ارتعاشات را خوب یاد بگیرید که کتاب ارتعاشات رائو برای فقط درس و حل مسئله سری شومز(ستو) تقریبا مناسب است.
ارتعاشات سری شومز (کتاب بزرگ زرد رنگ) یا ستو (کتاب بزرگ قرمز رنگ)، فقط مسائل ارتعاشات داره، اگه به کتابخانه دانشگاه مراجعه کنید،احتمال زیاد موجود است.
هر مسئله ارتعاشات که فکرش را بکنید در این کتابها موجود است.
بیشتر سوالات کنکور عینا از این دو کتاب استخراج میشه،فقط حجمش یک کم زیاد است.
کنترل: کتاب آریاز برادرانی (البته این کتابو میگن تا قبل از کنکور 89 جوابگوی نیاز داوطلبها بوده اما از سال 89 ریتم سوالها تغییر کرده ، به هر حال بهترین کتاب موجود در بازار فعلا همینه )
باکس سیالات :
سیالات: سیالات (مانسون-یانگ -اوکیشی) واقعا بهترین و کامل ترین مرجعی که برای سیالات وجود داره (میگن متنش سادست و به درد اونایی میخوره که از سیالات فراریند)این کتاب توسط خانم دکتر بهار فیروز آبادی از اساتید دانشگاه شریف ترجمه شده.
راستی کتاب دکتر نبهانی هم هست که میگن کتاب خوبیه !کتابهای گفته شده تنها برای فهمیدن مفاهیم کارایی داره وگرنه بهترین کتاب تست توی بازار کتاب دو جلدی راهیان ارشده !
ترمودینامیک: کتاب دو جلدی راهیان ارشد
انتقال حرارت: برای تست پوران پژوهش (دکتر سمیع پور) و برای خواندن انتقال حرارت اینکروپرا

ئشد

عضو جدید

و اما برنامه ی دراز مدت من ( تا پایان شهریور) :

ان شاء ا... و با توکل به خدا :

تا آخر اسفند مرور کلی بر تمامی درسها برای درک بهتر موقعیت درسی خودم !

از90/1/8 تا 90/1/31 : ریاضی 1 - مقاومت - ارتعاشات - ترمو دینامیک1

از90/2/1 تا 90/2/31 : ریاضی 2 - مقاومت - کنترل - ترمو2

از90/3/1 تا 90/3/31 : معادلات - طراحی اجزا - دینامیک ماشین - سیالات 1. (مرور ترمو و مرور به صورت تست ریاضی عمومی و ارتعاشات)

از90/4/1 تا 90/4/31 : ریاضی مهندسی - طراحی اجزا - مرور باکس دینامیک - سیالات2 . (مرور به صورت تست ریاضی و باکس جامدات به جز طراحی اجزا)

از90/5/1 تا 90/5/31 : انتقال حرارت - تکرار تست های زده شده باکس های : ریاضی و جامدات و دینامیک ( مرور سیالات و ترمو )

از90/6/1 تا 90/6/31 : ثبت نام در کنکور آزمایشی ! مرور باکسها با زدن تست از هر باکس !

توضیحات : [از 1 اسفند هرشب10تمرین دینامیک مریام و 10 تمرین استاتیک مریام!(تعداد تمرینهای دینامیک مریام :1115 و استاتیک مریام : 905) ( هر هفته جمعه برای مرور سوالات خوانده شده در هفته )
در این حالت دینامیک حدود 4 ماه و نیم و استاتیک حدود 3 ماه و نیم دیگر تمام می شود !
و همچنین از 1 اسفند هر روز صبح نیم ساعت از روی نارسیس خواندن لغات انگلیسی ! ( در این حالت 4 ماهه لغات متدوال تمام میشود ) و بعد از این 4 ماه از روی نارسیس تافل کار را دنبال میکنم و بعد از حدود 4 ماه از روی نارسیس 504 کار را به اتمام خواهم رساند ]

من از امروز به امید خدا شروع میکنم !همون طوری که گفتم میخوام اول یه مروری رو دروس داشته باشم . فقط مفاهیم هر درس!

برنامه ماه اسفند :

هفته اول : ریاضی 1 ، ارتعاشات ، مقاومت 1 ، سیالات 1
هفته دوم : ریاضی2 ، کنترل ، مقاومت2 ، سیالات2
هفته سوم : معادلات ، دینامیک ماشین ، طراحی اجزا1 (تا حالا نخوندم ) ،ترمو1
هفته چهارم : ریاضی مهندسی ، انتقال ، طراحی2 ، ترمو2 .

و اما این هفته دروس : ریاضی1،ارتعاشات ، مقاومت1،سیالات1

برنامه روزانه:

هر روز صبح نیم ساعت نارسیس
روزهای فرد: ریاضی1 ، سیالات1،مقاومت 1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
روزهای زوج: ریاضی1 ، ارتعاشات ، مقاومت1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
هر شب هم که طبق قرار 10 تمرین دینامیک و 10 تمرین استاتیک .

و اما برنامه موضوعی:

موضوعات این هفته :
ریاضی1 : تابع ، حدوپیوستگی ، مشتق وکاربردآن ، انتگرال یگانه و کاربرد آن ، مختصات قطبی ، اعداد مختلط ، دنباله و سری
مقاومت1: تنش ، کرنش و تغییر مکان محوری ، پیچش ، تنش خمشی در تیرها ، تنش برشی در تیرها
سیالات1: خواص سیال ، فشار و روشهای اندازه گیری آن ، نیروهای هیدرواستاتیکی ، حرکت صلب گونه ، تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه و تحلیل انتگرالی
ارتعاشات : سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، سیستم های با چند درجه آزادی

و برنامه ریزی :
ریاضی 1 : روز اول:تابع و حدو پیوستگی ، روز دوم: مشتق و کاربرد آن ، روز سوم: مختصات قطبی و اعداد مختلط ، روز چهارم : انتگرال و کاربرد آن ، روز پنجم: انتگرال و کاربرد آن ، روز ششم: دنباله و سری ، روز هفتم:دنباله و سری.
مقاومت 1: روز اول: تنش ، روز دوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز سوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز چهارم: پیچش ، روز پنجم: تنش خمشی در تیرها ، روز ششم: تنش خمشی در تیرها ، روز هفتم : تنش برشی در تیرها .
سیالات 1 : روز اول: خواص سیال و فشار و روشهای اندازه گیری آن ،روز سوم : نیروهای هیدرواستاتیکی و حرکت صلب گونه ،روز پنجم: تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه... ، روز هفتم : مشابه روز پنجم.
ارتعاشات : روز دوم: سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، روز چهارم: سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، روز ششم : سیستم های با چند درجه آزادی.

موفق و سربلند باشید.

ئشد

عضو جدید
یک پیشنهاد:
بهترین برنامه ریزی ، برنامه ریزی هست که هم ساعت و هم میزان مطالعه در ساعت مشخص شود . به دو دلیل:
1- اگر تنها ساعت را ملاک قرار دهید متوجه نخواهید شد که چه میزان از موضوع را مطالعه کرده اید.در این صورت ممکن است در نهایت وقت کافی برایتان باقی نماند ، و یا ناخواسته برای موضوع کم اهمیت زمان بیشتر و برای موضوع پر اهمیت زمان کمتری گذاشته باشید.
2-اگر تنها موضوع را ملاک قرار دهید ،ممکن است بیش از حد روی موضوعی متوقف شوید ، و یا کندتراز حد معمول پیش روید و گاهی اوقات به خاطر استرس ممکن است مدام احساس کنید که باید بیشتر می خواندید و سرعت مطالعه را آن قدر بالا ببرید که کیفیت مطالعه را تحت الشعاع قرار دهد!
بنابراین از همین حالا با یک تقریب مناسب بین ساعت مطالعه و موضوع مورد مطالعه خود، برنامه ریزی منسجم تری انجام دهید.
یادتان باشد در انتخاب ساعت و یا موضوع ، نه زیاد سخاوتمند باشید(چون در کنکور نیاز به سرعت بالا دارید) و نه زیاد خسیس(چون در کنکور نیاز به دقت بالاهم دارید).
موفق باشید.

mec.j

عضو جدید

و اما منابع کشف شده :
باکس ریاضیات :
ریاضی 1و2: کتاب آقاسی
معادلات: کتاب گاج
ریاضی مهندسی:کتاب مهندس کریمی
باکس جامدات:
استاتیک: فقط و فقط کتاب مریام و تمرین های مریام
مقاومت مصالح: کتاب نایی
طراحی اجزا
فعلا کتاب به درد بخوری توی بازار نیست گویا ) اما میگن مدرسان شریف از بقیه بهتره ! راستی بهترین جزوه موجود گویا جزوه شریعت پناهی است !
باکس دینامیک:
دینامیک: تمرینهای کتاب مریام + کتاب جباری (پوران پژوهش)
دینامیک ماشین: مفاهیم را که باید بلد باشید،با حل مسائل داخل کتاب مارتین.
اما چون دینامیک ماشین تست تکراری زیاد داره،کتاب راستگو پوران پژوهش،کتاب خوبی برای تست زدن است.
در این کتاب درس لازم گفته نشده و زیاد مغلطه کرده،اما تست هایش کامل و عالی است.
حتما سعی کنید همه تست های دینامیک ماشین (کتاب بانک تست دینامیک ماشین،انتشارات پوران پژوهش )را کامل حل کنید.
ارتعاشات: با کتاب ارتعاشات جباری پوران پژوهش،نمیشه بیشتر از دو تا سه تست زد.
باید مفاهیم ارتعاشات را خوب یاد بگیرید که کتاب ارتعاشات رائو برای فقط درس و حل مسئله سری شومز(ستو) تقریبا مناسب است.
ارتعاشات سری شومز (کتاب بزرگ زرد رنگ) یا ستو (کتاب بزرگ قرمز رنگ)، فقط مسائل ارتعاشات داره، اگه به کتابخانه دانشگاه مراجعه کنید،احتمال زیاد موجود است.
هر مسئله ارتعاشات که فکرش را بکنید در این کتابها موجود است.
بیشتر سوالات کنکور عینا از این دو کتاب استخراج میشه،فقط حجمش یک کم زیاد است.
کنترل: کتاب آریاز برادرانی (البته این کتابو میگن تا قبل از کنکور 89 جوابگوی نیاز داوطلبها بوده اما از سال 89 ریتم سوالها تغییر کرده ، به هر حال بهترین کتاب موجود در بازار فعلا همینه )
باکس سیالات :
سیالات: سیالات (مانسون-یانگ -اوکیشی) واقعا بهترین و کامل ترین مرجعی که برای سیالات وجود داره (میگن متنش سادست و به درد اونایی میخوره که از سیالات فراریند)این کتاب توسط خانم دکتر بهار فیروز آبادی از اساتید دانشگاه شریف ترجمه شده.
راستی کتاب دکتر نبهانی هم هست که میگن کتاب خوبیه !کتابهای گفته شده تنها برای فهمیدن مفاهیم کارایی داره وگرنه بهترین کتاب تست توی بازار کتاب دو جلدی راهیان ارشده !
ترمودینامیک: کتاب دو جلدی راهیان ارشد
انتقال حرارت: برای تست پوران پژوهش (دکتر سمیع پور) و برای خواندن انتقال حرارت اینکروپرا

و اما برنامه ی دراز مدت من ( تا پایان شهریور) :

ان شاء ا... و با توکل به خدا :

تا آخر اسفند مرور کلی بر تمامی درسها برای درک بهتر موقعیت درسی خودم !

از90/1/8 تا 90/1/31 : ریاضی 1 - مقاومت - ارتعاشات - ترمو دینامیک1

از90/2/1 تا 90/2/31 : ریاضی 2 - مقاومت - کنترل - ترمو2

از90/3/1 تا 90/3/31 : معادلات - طراحی اجزا - دینامیک ماشین - سیالات 1. (مرور ترمو و مرور به صورت تست ریاضی عمومی و ارتعاشات)

از90/4/1 تا 90/4/31 : ریاضی مهندسی - طراحی اجزا - مرور باکس دینامیک - سیالات2 . (مرور به صورت تست ریاضی و باکس جامدات به جز طراحی اجزا)

از90/5/1 تا 90/5/31 : انتقال حرارت - تکرار تست های زده شده باکس های : ریاضی و جامدات و دینامیک ( مرور سیالات و ترمو )

از90/6/1 تا 90/6/31 : ثبت نام در کنکور آزمایشی ! مرور باکسها با زدن تست از هر باکس !

توضیحات : [از 1 اسفند هرشب10تمرین دینامیک مریام و 10 تمرین استاتیک مریام!(تعداد تمرینهای دینامیک مریام :1115 و استاتیک مریام : 905) ( هر هفته جمعه برای مرور سوالات خوانده شده در هفته )
در این حالت دینامیک حدود 4 ماه و نیم و استاتیک حدود 3 ماه و نیم دیگر تمام می شود !
و همچنین از 1 اسفند هر روز صبح نیم ساعت از روی نارسیس خواندن لغات انگلیسی ! ( در این حالت 4 ماهه لغات متدوال تمام میشود ) و بعد از این 4 ماه از روی نارسیس تافل کار را دنبال میکنم و بعد از حدود 4 ماه از روی نارسیس 504 کار را به اتمام خواهم رساند ]

من از امروز به امید خدا شروع میکنم !همون طوری که گفتم میخوام اول یه مروری رو دروس داشته باشم . فقط مفاهیم هر درس!

برنامه ماه اسفند :

هفته اول : ریاضی 1 ، ارتعاشات ، مقاومت 1 ، سیالات 1
هفته دوم : ریاضی2 ، کنترل ، مقاومت2 ، سیالات2
هفته سوم : معادلات ، دینامیک ماشین ، طراحی اجزا1 (تا حالا نخوندم ) ،ترمو1
هفته چهارم : ریاضی مهندسی ، انتقال ، طراحی2 ، ترمو2 .

و اما این هفته دروس : ریاضی1،ارتعاشات ، مقاومت1،سیالات1

برنامه روزانه:

هر روز صبح نیم ساعت نارسیس
روزهای فرد: ریاضی1 ، سیالات1،مقاومت 1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
روزهای زوج: ریاضی1 ، ارتعاشات ، مقاومت1 . (جمع کل ساعت: 4:30 )
هر شب هم که طبق قرار 10 تمرین دینامیک و 10 تمرین استاتیک .

و اما برنامه موضوعی:

موضوعات این هفته :
ریاضی1 : تابع ، حدوپیوستگی ، مشتق وکاربردآن ، انتگرال یگانه و کاربرد آن ، مختصات قطبی ، اعداد مختلط ، دنباله و سری
مقاومت1: تنش ، کرنش و تغییر مکان محوری ، پیچش ، تنش خمشی در تیرها ، تنش برشی در تیرها
سیالات1: خواص سیال ، فشار و روشهای اندازه گیری آن ، نیروهای هیدرواستاتیکی ، حرکت صلب گونه ، تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه و تحلیل انتگرالی
ارتعاشات : سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، سیستم های با چند درجه آزادی

و برنامه ریزی :
ریاضی 1 : روز اول:تابع و حدو پیوستگی ، روز دوم: مشتق و کاربرد آن ، روز سوم: مختصات قطبی و اعداد مختلط ، روز چهارم : انتگرال و کاربرد آن ، روز پنجم: انتگرال و کاربرد آن ، روز ششم: دنباله و سری ، روز هفتم:دنباله و سری.
مقاومت 1: روز اول: تنش ، روز دوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز سوم: کرنش و تغییر مکان محوری ، روز چهارم: پیچش ، روز پنجم: تنش خمشی در تیرها ، روز ششم: تنش خمشی در تیرها ، روز هفتم : تنش برشی در تیرها .
سیالات 1 : روز اول: خواص سیال و فشار و روشهای اندازه گیری آن ،روز سوم : نیروهای هیدرواستاتیکی و حرکت صلب گونه ،روز پنجم: تحلیل دیفرانسیلی جریان سیال و معادله برنولی و تجزیه... ، روز هفتم : مشابه روز پنجم.
ارتعاشات : روز دوم: سیستم های یک درجه آزادی با ارتعاشات آزاد ، روز چهارم: سیستمهای یک درجه آزادی با ارتعاشات واداشته ، روز ششم : سیستم های با چند درجه آزادی.

موفق و سربلند باشید.

یک پیشنهاد:
بهترین برنامه ریزی ، برنامه ریزی هست که هم ساعت و هم میزان مطالعه در ساعت مشخص شود . به دو دلیل:
1- اگر تنها ساعت را ملاک قرار دهید متوجه نخواهید شد که چه میزان از موضوع را مطالعه کرده اید.در این صورت ممکن است در نهایت وقت کافی برایتان باقی نماند ، و یا ناخواسته برای موضوع کم اهمیت زمان بیشتر و برای موضوع پر اهمیت زمان کمتری گذاشته باشید.
2-اگر تنها موضوع را ملاک قرار دهید ،ممکن است بیش از حد روی موضوعی متوقف شوید ، و یا کندتراز حد معمول پیش روید و گاهی اوقات به خاطر استرس ممکن است مدام احساس کنید که باید بیشتر می خواندید و سرعت مطالعه را آن قدر بالا ببرید که کیفیت مطالعه را تحت الشعاع قرار دهد!
بنابراین از همین حالا با یک تقریب مناسب بین ساعت مطالعه و موضوع مورد مطالعه خود، برنامه ریزی منسجم تری انجام دهید.
یادتان باشد در انتخاب ساعت و یا موضوع ، نه زیاد سخاوتمند باشید(چون در کنکور نیاز به سرعت بالا دارید) و نه زیاد خسیس(چون در کنکور نیاز به دقت بالاهم دارید).
موفق باشید.

با سلام از جون گرفتن دوباره بحث بسیار خوشحالم هر سوالی داشتید من در خدمتم
سلام همه موفق باشید.منم هر کاری از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم.
فقط روی چند تا از منابع با دوست عزیزم ئشد اختلاف نظر دارم ولی این طبیعیه.
مهم درست و مفهومی وبا امید درس خوندنه.
به امید خدا همدیگه رو در جریان کارها قرار خواهیم داد.
یا علی

غلام90

عضو جدید
سلام همه موفق باشید.منم هر کاری از دستم بر بیاد کوتاهی نمیکنم.
فقط روی چند تا از منابع با دوست عزیزم ئشد اختلاف نظر دارم ولی این طبیعیه.
مهم درست و مفهومی وبا امید درس خوندنه.
به امید خدا همدیگه رو در جریان کارها قرار خواهیم داد.
یا علی
اختلاف نظرتون روی کدوم منابعه؟لطفا توضیح دهید

kourosh_7

عضو جدید
سلام

فکر کنم خیلی زوده دارین شروع میکنید ولی شاید تحلیل "آهسته و پیوسته " رو پیش گرفتید ;)، منم تمام سعی و تلاشم رو خواهم کرد ولی یه مشکلی که خیلی ذهنمو درگیر کرده مساله کلاس رفتن یا نرفتنه ! :confused:
اینو بگم که ترم آخرم و کار خاصی هم ندارم که وقتمو بگیره بنظرتون آیا برای رتبه اوردن حتما باید کلاس رفت؟:cool:
چون میخوام سنگ تموم بزارم و هر طوری شده بسته به تواناییم رتبه خوبی کسب کنم !:rambo::rambo::rambo:
آخه یکی میگفت برای کسب رتبه حتما باید کلاس بری البته فکر کنم چون خودش امسال کلاس رفته بود داشت یه جورای توجیه میکرد !ر:twisted:
منتظر نظراتتون هستم.
به آرزوی اینکه یه تیم تشکیل بدیم و با پوشش نقاط ضعف هم موفق بشیم . :w01:

پست اولم بود.....:biggrin::biggrin::biggrin:

آخرین ویرایش:

hamid19395

عضو جدید
من با این یکمی مشکل دارم
کتابش رو که گرفتم توی دستم اولا که یک حجم عظیمی داره اون کتاب
بعدشم خیلی متنش ثقیل هست:eek:من یکی دو جمله خوندم چیزی نفهمیدم:eek:و نکته دیگه اینکه کاغذ بسیار بد وقیمت بالا و نگارش بد رغبتی برای خوندنش حداقل برای من نگذاشته!
شما میخونید این کتاب رو؟نظر شما چیه؟

T_MOHEBI

عضو جدید
سلام همگی موفق باشین :eek:
اما من احتیاج دارم به تعطیلات بعد از عید شروع می کنم تا اون وقت زیاد نخونین تا منم بیام :D

غلام90

عضو جدید
من با این یکمی مشکل دارم
کتابش رو که گرفتم توی دستم اولا که یک حجم عظیمی داره اون کتاب
بعدشم خیلی متنش ثقیل هست:eek:من یکی دو جمله خوندم چیزی نفهمیدم:eek:و نکته دیگه اینکه کاغذ بسیار بد وقیمت بالا و نگارش بد رغبتی برای خوندنش حداقل برای من نگذاشته!
شما میخونید این کتاب رو؟نظر شما چیه؟
من مانسون را نخوندم واسه همین نه تایید میکنم نه رد ولی شما که به سیالات مانسون انتقاد کردی زود باش:smile::smile: یه چیز بهتر معرفی کن.
الهی قمشه ای میگه اگه کسی چیزی را گفت بده باید یه خوبترش را معرفی کنه مثلا اگه شراب دنیوی را میگی بده باید یه خوبترش را معرفی کنی که بعدا میگفت اون شراب عشق الهی است و......

hamid19395

عضو جدید
من مانسون را نخوندم واسه همین نه تایید میکنم نه رد ولی شما که به سیالات مانسون انتقاد کردی زود باش:smile::smile: یه چیز بهتر معرفی کن.
الهی قمشه ای میگه اگه کسی چیزی را گفت بده باید یه خوبترش را معرفی کنه مثلا اگه شراب دنیوی را میگی بده باید یه خوبترش را معرفی کنی که بعدا میگفت اون شراب عشق الهی است و......
من خودم به شدت دنبال یه منبع کامل هستم که هم گویا باشه هم اینکه متنش سبک باشه
فاکس ترجمه بهرام پوستی یه گزینه خوب هست به نظرم
یکی از دوستان میگفت پارسه،پارسه خیلی خلاصه گفته به نظرم!
شما اگر منبعی میشناسی معرفی کن که بررسی کنیم

mec.j

عضو جدید
سلام دوست عزیز من همزمان پارسه رو با کتاب آقای خداکرمی(راهیان)جلو میرم به نظرم یه جورایی مکملن.
ولی اگه کسی پایش ضعیف باشه یانگ-اوکیشی میگن کتاب کاملیه(خودم نخوندمش)

mec.j

عضو جدید
اختلاف نظرتون روی کدوم منابعه؟لطفا توضیح دهید
آقا غلام شما دوست داری سر منابع ما رو با بچه هادعوا بندازی؟؟:D
مهم درست خوندنه..
منابعی که ئشد جون سفارش کردن واقعا بهترینن ولی بعضی کتابها مثل سیالات وریاضی یه خورده سلیقه ای میشه و یا طراحی چون کتاب خوبی تو بازار نداریم خیلی اختلاف نظر پیش میاد..
از تجربه بچه ها حتما استفاده کن ولی زیاد ریز نشو و زیاد هم وسواس به خرج نده.بالاخره هر کتابی نقاط ضعف و قوتی داره..
موفق باشی

ديناميك

عضو جدید
سلام دوستان خيلي خوشحالم اين تاپيك دوباره راه افتاد .
نظر moslem را قبول دارم هر كه از هر كتابي كه راحته بخونه مثلا در سيالات من با مانسون راحترم تا فاكس.
در ضمن در اولين نظر يك سري كتاب معرفي شد كه خيلي منابع خوبي را معرفي كرده بود(عالي) اما در ترمو اصلا دنبال جلد دوم راهيان ارشد نريد (به درد نخور) همون كتاب سنجل يا ون وايلن و انتقال حرارت به نظر من راهيان ارشد و پوران پژوهش را همزمان بخونيد و اگر خواستيد براي كنترل كتاب دكتر غفاريه را همراه با كتب ديگر بخونيد.

غلام90

عضو جدید
سلام
من فقط میدونم سیالات یه درسی است که مراجع زیادی داره مثلا 1)فاکس 2) استریتر 3) شیمز 4) مانسون 5 )نادر نبهانی6) محمد صادق معیری از دانشگاه شیراز 7) وایت8 )سنجل و........
به نظرم درسی هم هست که تنوع مساله و تست هم زیاد داره......

kourosh_7

عضو جدید
سلام

یه مشکلی که خیلی ذهنمو درگیر کرده مساله کلاس رفتن یا نرفتنه ! :confused:
اینو بگم که ترم آخرم و کار خاصی هم ندارم که وقتمو بگیره بنظرتون آیا برای رتبه اوردن حتما باید کلاس رفت؟:cool:
چون میخوام سنگ تموم بزارم و هر طوری شده بسته به تواناییم رتبه خوبی کسب کنم !:rambo::rambo::rambo:
آخه یکی میگفت برای کسب رتبه حتما باید کلاس بری البته فکر کنم چون خودش امسال کلاس رفته بود داشت یه جورای توجیه میکرد !ر:twisted:
منتظر نظراتتون هستم.

یکی جوب ما رو نداد فقط یه نظر خواهی ساده !

ebrahimsakht

عضو جدید
یکی جوب ما رو نداد فقط یه نظر خواهی ساده !
سلام دوست عزیز .

والا این بحثی که شما میگی همه جا هست. ولی خب همچی به خود آدم بستگی داره اگه فرد لیاقتشو داشته باشه و نهایت تلاششو هم بکنه می تونه بدون کلاس رتبه بیاره.
نظر شخصی من اینه کلاس راهی برای سرعت بخشیدن به خوندنه .
پیشنهاد من برای شما:
اول توکل
دوم اراده و عزم راسخ
سوم منابع مناسب
بعد اگه خواستی کلاس .
نظر شخصی منه و می تونه پر از اشکال باشه .
موفق باشی

siina2637

عضو
سلام.
من ترم ششمم و هنوز کنترل پاس نکردم. ارتعاشات رو ترم قبل پاس کردم. می خواستم بدونم اکه کنترل بزارم ترم 8 بگیرم مشکلی داره؟
آخه شنیدم که سوالای کنترل سختن و معمولا کسی تو کنکور نمی زنه اگه واقعا سختن تا من قیدشو بزنم و ترم 8 این درسو بگیرم.

غلام90

عضو جدید
سلام.
من ترم ششمم و هنوز کنترل پاس نکردم. ارتعاشات رو ترم قبل پاس کردم. می خواستم بدونم اکه کنترل بزارم ترم 8 بگیرم مشکلی داره؟
آخه شنیدم که سوالای کنترل سختن و معمولا کسی تو کنکور نمی زنه اگه واقعا سختن تا من قیدشو بزنم و ترم 8 این درسو بگیرم.
سوال شما خیلی کلی است من باید خیلی چیزها را میدونستم تا بتونم خوب راهنماییت کنم ولی با این وجود
به نظر من
اگه کسی بخواد خوب(نه عالی) کنکور بده خوبه که دست کم به 2 تا از 5 تا سوالات کنترل پاسخ بده که البته واسه اون 2 تا سوال هم باید کل درس کنترل را بخونه.در کل انتخاب واحد دانشگاه و کنکور را قاطی نکن .فعلا هر جور راحت تری و به نفعته (از نظر استاد خوب و برنامه منظم کلاسی و ....)انتخاب واحد بکن .اگه درس خون باشی کنترل را میتونی حتی پاس نکرده خودت واسه کنکور بخونی یا درس را نگرفته سر کلاس بری.اینم نظر من بود:w26: میتونه درست باشه یا اشتباه!

غلام90

عضو جدید
سلام

فکر کنم خیلی زوده دارین شروع میکنید ولی شاید تحلیل "آهسته و پیوسته " رو پیش گرفتید ;)، منم تمام سعی و تلاشم رو خواهم کرد ولی یه مشکلی که خیلی ذهنمو درگیر کرده مساله کلاس رفتن یا نرفتنه ! :confused:
منتظر نظراتتون هستم.
به آرزوی اینکه یه تیم تشکیل بدیم و با پوشش نقاط ضعف هم موفق بشیم . :w01:

پست اولم بود.....:biggrin::biggrin::biggrin:
ادم ها دو دسته اند دسته اول با کلاس و استاد راحتن و خوب درس یاد میگیرن ودسته دوم خودشون بدون هیچ کلاس و معلمی فقط با کتاب راحتن و بهتر یاد میگیرن.
برای پاسخ به سوال شما ریاضی دانان بزرگ!!!قضیه ای به نام قضیه غلام90 مطرح کرده اند

این قضیه میگوید با داشتن 2 شرط زیر کلاس برو:
1)جز دسته اول باشی
2)وضع مالی تون خوب باشه
شروط بالا شرط های لازم و نه کافی برای کلاس رفتن است یعنی ممکنه کسی جز دسته اول باشه وضع مالیش هم خوب باشه با این حال کلاس نره.
ولی در هر صورت عکس نقیض قضیه بالا همواره برقراره یعنی کسی که جز دسته اول نباشه وضع مالیش هم خوب نباشه بدیهی ست که کلاس هم نمیره!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.