تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه این نکات درمورد جریان و روش kvl و kcl در کتاب الکنرونیک مهندس درستکار آورده شده
حتی اینکه در کلکتور منبع جریان داشته باشیم و در ac مدار باز میشه

شاید کتابی که معرفی کنی خوب باشه ولی قیمتش خیلی خیلی بالاست
کی 50 هزار میده پا کتاب . اگه ارزون بود زیر 20 بود میشد حداقل به عنوان منبع دوم گرفت .

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نکات همه توی کتاب الکترونیک درستکار اومده همرا با مثال های متعدد
احيانا بگردين ببين سوالايي كه ميذارم ازون كتاب نباشه!
بنده نه ايشون و ميشناسم نه كتابشون ديدم تنها كتابي كه واسه كنكور خوندم كتاب تست راهيان ارشد بوده و لاغير ... اين چيزايي هم كه ميگم از تحليل سوالات كنكور بدست اوردم... اگه بدرد شما نميخوره يا مطمين هستيد كه با كتابي كه ميگيد اين سوالارو راحت حل ميكنيد ميتونيد ازون استفاده كنيد. فكر نميكنم همه گفته هاي من تو اون كتاب باشه ...
بقول يكي از دوستان دانشي كه مفت در اختيار ديگران قرار بگيره هيچ ارزشي براش قايل نميشن

آخرین ویرایش:

آیناز66

عضو جدید
شاید کتابی که معرفی کنی خوب باشه ولی قیمتش خیلی خیلی بالاست
کی 50 هزار میده پا کتاب . اگه ارزون بود زیر 20 بود میشد حداقل به عنوان منبع دوم گرفت .

مهندس جان
هستند افرادی که حاضرن 400 هزار تومان بدن برن سر کلاس 50 نفری شلوغ بشینن
اما اگه همین افرادبدونن کارشون با 50 تومان راه میفته حتما این کار رو میکنند چون همیشه میتونند زحمات این مولف رو استفاده کنند
حالا اگه بحث اینکه نخوایم 20 تومان هم پول بدیم و رتبه زیر 100 بیاریم
پس حتما باید فارغ التحصیل دانشگاه خوب باشیم
ببینید شما برید رتبه برتر سال قبل که از دانشگاه فردوسی بوده رو ببینید کلاس نرفته یا یه کلاس رفته
پول داشته بره کلاس اما وقتی در طول 8 ماه در دو ترم مدار رو با دکتر هدتنی پاس میکنه دیگه نیاز به کلاس نس

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان
هستند افرادی که حاضرن 400 هزار تومان بدن برن سر کلاس 50 نفری شلوغ بشینن
اما اگه همین افرادبدونن کارشون با 50 تومان راه میفته حتما این کار رو میکنند چون همیشه میتونند زحمات این مولف رو استفاده کنند
حالا اگه بحث اینکه نخوایم 20 تومان هم پول بدیم و رتبه زیر 100 بیاریم
پس حتما باید فارغ التحصیل دانشگاه خوب باشیم
ببینید شما برید رتبه برتر سال قبل که از دانشگاه فردوسی بوده رو ببینید کلاس نرفته یا یه کلاس رفته
پول داشته بره کلاس اما وقتی در طول 8 ماه در دو ترم مدار رو با دکتر هدتنی پاس میکنه دیگه نیاز به کلاس نس

بحث کلاس با کتاب جداست . کلاس هم میشه عین همین کتابا گرون کرد ولی شاید کارایی اون کلاس ارزونتره نداشته باشه .
اگه اون انتشارات دلش به حال دانشجو ها میسوخت که نمیومد این جنگولک بازی رو کتاباش اعمال کنه که الکی فقط قیمتو ببره بالا .
خوب مشکل اینجاست که مطمئنم کاره کسی با یه کتاب اونم با این قیمت راه نمیوفته .
مثلا الان کنترل امین رضایی چاپ آخرش 24000 . کاره کسیو راه ننداخته ؟؟ لزومی نداره کتابو رنگکاری کنن که قیمتو ببرن بالا . کی میاد 52000 بده کنترل این انتشاراتو در حالی که کتابه ارزون تر و خیلی خیلی بهتر هم هست .

آیناز66

عضو جدید
بحث کلاس با کتاب جداست . کلاس هم میشه عین همین کتابا گرون کرد ولی شاید کارایی اون کلاس ارزونتره نداشته باشه .
اگه اون انتشارات دلش به حال دانشجو ها میسوخت که نمیومد این جنگولک بازی رو کتاباش اعمال کنه که الکی فقط قیمتو ببره بالا .
خوب مشکل اینجاست که مطمئنم کاره کسی با یه کتاب اونم با این قیمت راه نمیوفته .
مثلا الان کنترل امین رضایی چاپ آخرش 24000 . کاره کسیو راه ننداخته ؟؟ لزومی نداره کتابو رنگکاری کنن که قیمتو ببرن بالا . کی میاد 52000 بده کنترل این انتشاراتو در حالی که کتابه ارزون تر و خیلی خیلی بهتر هم هست .

البته با ایت تورم واقعا راست میگی
منم نتونستم کتاب ریاضی رو بخرم اما الک و کنترل به نظر من آدم رو از هر کتاب دیگه ای بی نیاز میکنه
منم به سایت سری برق ایمیل زدم که کتابا گرونه شما هم بزن شاید یه فرجی بشه

bio_elec

عضو جدید
بقول يكي از دوستان دانشي كه مفت در اختيار ديگران قرار بگيره هيچ ارزشي براش قايل نميشن

میگن یکی از تصادف جان سالم به در برده بود و
می گفت زندگی اش را مدیون ماشین مدل بالایش است
و خدا همچنان لبخند میزد

سلام شمامطمئن باشین کسی که به شما این قدرتو داده که اینطوری قشنگ یاد بگیرین و قشنگتر انتقال بدین خودشم میبینه ویاد داشت میکنه پس نگران خوش اومدن یا نیومدن بنده ش نباشین, وصبر کنین.
ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﯾﮏ ﺳﯿﺐ ﺭﺍ ﺑﺸﻤﺎﺭﺩ
ﺍﻣﺎ
ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﻪ ﺳﯿﺐ ﻫﺎﯼ ﯾﮏ ﺩﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﺑﺸﻤﺎﺭﺩ
مطمئن باشید این همه تلاش بی جواب نمی مونه
ممنونیم از شما

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز

تمام پستای شما فقط تبلیغه!!
اره تو همه ی کتابا re=1/gm پس همه از یه جا نوشتن؟؟!!
شما که انقد با کتاب اقای درستکار فول شدین
و نیتتونم خیره 3 تا سوال که جمعه صبح قراره بذارن و برامون حل کنید با همین روشا و نکاتی که یاد گرفتین
بچه ها لطفا سوالا رو که حل میکنید جواب نذارید تا ایشون بذارن تا به همه مون ثابت شه و همه بریم کتاب اقای درستکار و بخریم:cool:والا:D

آقای ارشد لطفا به اینا توجه نکنید به کسایی مثل من بیو اکتریک و بقیه بچه ها که داریم از شما و تجربه هاتون یاد میگیرم لطف کنید
:)
متشکریم

sanup2006

عضو جدید
احيانا بگردين ببين سوالايي كه ميذارم ازون كتاب نباشه!
بنده نه ايشون و ميشناسم نه كتابشون ديدم تنها كتابي كه واسه كنكور خوندم كتاب تست راهيان ارشد بوده و لاغير ... اين چيزايي هم كه ميگم از تحليل سوالات كنكور بدست اوردم... اگه بدرد شما نميخوره يا مطمين هستيد كه با كتابي كه ميگيد اين سوالارو راحت حل ميكنيد ميتونيد ازون استفاده كنيد. فكر نميكنم همه گفته هاي من تو اون كتاب باشه ...

arshad1367
عزیز شما خیلی خیلی کار خوبی میکنید که کمکی به بچه های اینجا میکنید و به حرف و حدیث های پیرامون توجهی نکنید بعضی از همین کاربرها ممکنه خود نویسنده اون کتاب باشن و بخوان اینجا تبلیغات کنن واسه فروش بیشتر. من اسم نمیبرم تا خدای نکرده تهمتی زده نشده ولی بعید هم نیست و شما کاری که برای انجامش کلی دعا پشت سرت هست رو ادامه بده.
من خودم از این تاپیک استفاده نمیکنم چون به ترتیب فصل ها جلو میرم و مسایل شما واسه کسی هست که کل الک رو تقریبا خونده.ولی نفس کار خیلی قشنگه و واقعا وقت گذاشتن واسه نشر علم اونم بی هیچ چشم داشتی تحسین برانگیزه.

فقط کاش سوالات طبقه بندی کنید و یه شکل و شمایل مرتب تری بدید تا مایی که تازه کار هستیم هم چیزی بفهمیم.

ممنون

bio_elec

عضو جدید
اینم بگم به کسایی که نمیدونن :بنده استاد الکترونیک2 ام از دانشگاه المان فارغ التحصیل شده بود و اینطور که شنیدم شریف هم بوده ولی اصلا نه خودش , نه کتابایی که معرفی کرده بود برا امتحانش به من کمکی نکرد .نه تنها به من بلکه به هیچ کدوم از شاگرداش چون ایشون در تفهیم....
واز همه حدودا 40نفر بچه های که با ایشون داشتن 10 نفر یا در همین حدود پاس میکردن.خب این به دانشجو ربط داره یا به استادوکتاب؟صددرصد به تدریس استاد و کتابهایی که معرفی میکنن.پس همیشه کتاب و کلاس و قیمت اینها مهم نیست ,بلکه تسلط و انرژی ودلسوزی که استاد برای یادگیری بچه ها میگذاره ربط داره .
بنابراین روی لطف ووقت و انرژی که دیگران براتون میگذارن قیمت نذارین.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

kcl در vx زدن

جریانی که از امیتر q1 میگذره با جریانی که از مقاومت 1/5k روی امیتر برابره
که برابر تفاضل ولتاژ دو سر همون مقاومت که میشه(vi-vx) به مقاومت1/5k

همه این نکات درمورد جریان و روش kvl و kcl در کتاب الکنرونیک مهندس درستکار آورده شده
حتی اینکه در کلکتور منبع جریان داشته باشیم و در ac مدار باز میشه
دوستان دقت کنند، وقتی در اکثر پستهاشون به هر نحوی روی یک کتاب یا شخص خاص دیکته میکنند احتمال داره پستهاشون بعد مدتی جنبه تبلیغاتی بگیره...
در نتیجه از کاربران عزیز این انتظار رو داریم که در این مسایل دقت کافی رو به خرج بدن.

آخرین ویرایش:

آیناز66

عضو جدید
من به همه دوستان مخصوصا ارشد13.. که نمونه سوال میذاره احترام میذارم و قصد تخریب و توهین به هیچ کسی رو ندارم
هدف همه ما اینکه توی کنکور موفق بشیم حالا با هر روشی و کتاب شخص خاصی مهم نیست

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
من به همه دوستان مخصوصا ارشد13.. که نمونه سوال میذاره احترام میذارم و قصد تخریب و توهین به هیچ کسی رو ندارم
هدف همه ما اینکه توی کنکور موفق بشیم حالا با هر روشی و کتاب شخص خاصی مهم نیست
برای ما هم موسسات، کتاب، شخص و... مهم نیست و با معرفی (نه تبلیغ) کلی اونها مشکلی نداریم ولی تاکید بر روی یک چیز و یک شخص در هر پست که تداعی گر یه نوع تبلیغ بشه مشکل ساز میشه.

آیناز66

عضو جدید
برای ما هم موسسات، کتاب، شخص و... مهم نیست و با معرفی (نه تبلیغ) کلی اونها مشکلی نداریم ولی تاکید بر روی یک چیز و یک شخص در هر پست که تداعی گر یه نوع تبلیغ بشه مشکل ساز میشه.

باشه از این به بعد مثه بقیه رفتار میکنم تا همه راضی باشن

آیناز66

عضو جدید
تمام پستای شما فقط تبلیغه!!
اره تو همه ی کتابا re=1/gm پس همه از یه جا نوشتن؟؟!!
شما که انقد با کتاب اقای درستکار فول شدین
و نیتتونم خیره 3 تا سوال که جمعه صبح قراره بذارن و برامون حل کنید با همین روشا و نکاتی که یاد گرفتین
بچه ها لطفا سوالا رو که حل میکنید جواب نذارید تا ایشون بذارن تا به همه مون ثابت شه و همه بریم کتاب اقای درستکار و بخریم:cool:والا:D

آقای ارشد لطفا به اینا توجه نکنید به کسایی مثل من بیو اکتریک و بقیه بچه ها که داریم از شما و تجربه هاتون یاد میگیرم لطف کنید
:)
متشکریم

دوستان گلم مگه من دشمن شما هستم
به خدا من بیشتر از همه شما از سوالای آقای ارشد استفاده می کنم و واسشون دعا میکنم چون توی این زمونه کسی ازین کارا نمیکنه
فقط من یکی از نکات رو توی کتاب دیدم و ذوق زده شدم گفتم اونجا هم هست دیگه نیاز به دعوا و تهمت نیست دیگه
بعدشم شما sanup2006
یادتون باشه که به کسی تهمت نزنید من جزوه دست نویس این استاد رو دارم و جدیدا کتا رو خریدم و اطلاعات بیشتر رو نمیدونم
جالب نیست که توی ماه رمضون به کسی که نمیشناسیم توهین کنیم
باززم میگم کاش توی این سایت دوستانی مثل آقای ارشد پیدا شم و از سر دلسوزی به ما کمک کنند

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته این نکته که خاص نبوده همه جا هست.ولی نکته مهمیه و یه زمانی ممکن ادم حواسش نباشه رعایتش نکنه.
مثلا توی دکترا 91 هم اومد یه سوال مث این که من خودم یادم رفت dcر حذف کنم.
اخه این که دیگ بحث نداره.........؟

آخرین ویرایش:

دانشمند كوچك

عضو جدید
بنا به درخواست برخي از دوستان تصميم گرفتم هفته اي دوبار روزهاي جمعه و سه شنبه 3 سوال در اين تاپيك قرار بدم
3 سوال اول كه مربوط به تحليل DC و ac ترانزيستور bjt هست. جمعه اين هفته ساعت 10 صبح قرار داده ميشه . موفق باشيد
فکر کردم دیر رسیدم،اما خداروشکر دیر نشد
ما سوال میخوایم یالله.....:smile:

bio_elec

عضو جدید
توی سواله اولی که گذاشتین 2پست قبل ro نمیخواد در نظر بگیریم؟چون Va ندادین.
اون منبع 16 میکرو امپری اس یا میلی در سوال اول که دو تا منبع جریان مقابله هم هستند؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی سواله اولی که گذاشتین 2پست قبل ro نمیخواد در نظر بگیریم؟چون Va ندادین.
اون منبع 16 میکرو امپری اس یا میلی در سوال اول که دو تا منبع جریان مقابله هم هستند؟

منبع جريان 110 ميكرو آمپري است. و عبارت فاقد اثر ارلي يعني ro نداريم.

bio_elec

عضو جدید
من منظورم از سوالات اولی بود که قرار دادین که در 2 پست قبل بود.
یعنی سوال3 که قرار دادین:ro نمیخواد؟؟؟

آخرین ویرایش:

Mr.Perfect

عضو جدید
جسارتا در سوال 3، قسمتی که اطلاعاتی را در مورد مسلئه قرار دادید پایین بتا جا افتاده؟ یا چیز مهمی نیست؟

دانشمند كوچك

عضو جدید
در سوال 2 که محدوده vb خواسته :
Vc2=Ve1=Vb - .6
Vc1=10V
Ve2=9.4V

حالا ولتاژ امیتر هرکدومو حساب کنیم که Q1 :
VCE1=Vc1-Ve1= 10-Vb+.6>.2
vb<10.4
VCE2=Vc2-Ve2=Vb-.6-9.4>.2
Vb>10.2

اشتباه من کجاست؟

دانشمند كوچك

عضو جدید
برای سوال 3 هم :

re1=40 ohm
re2=6/25 ohm

که موقع حساب کردن Rin باید VT و IT زد
اما جوابم با re هایی که بدست آوردم نمیخونه:cry:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سوال 2 که محدوده vb خواسته :
Vc2=Ve1=Vb - .6
Vc1=10V
Ve2=9.4V

حالا ولتاژ امیتر هرکدومو حساب کنیم که Q1 :
VCE1=Vc1-Ve1= 10-Vb+.6>.2
vb<10.4
VCE2=Vc2-Ve2=Vb-.6-9.4>.2
Vb>10.2

اشتباه من کجاست؟

اشتباه شما اينجاست كه منبع 10ولتي اصلا به مسئله ربطي ندارد و در محاسبات دخالت ندارد. vc1=vbe هست نه 10v

بالا