رفع اشکال | درک عمومی و منظر آزمون ارشد معماری

DDDIQ

مدیر ارشد
به نام خداوند جان و خرد

این تاپیک به منظور به اشتراک گذاشتن اطلاعات و مشاوره به منظور رفع اشکال پیرامون مطالعه درک عمومی و منظر آزمون ارشد معماری می باشد

فهرست تاپیک

فهرست بخش ها و تاپیکهای مرتبط در تالار معماری

آخرین ویرایش:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
DDDIQ گرامی ازم خواستن در این تاپیک چیزی بنویسم ...
این مسئله که تاپیک های جداگانه ای واسه هر یک از ماده های درسی ایجاد بشه حرکت خوبیه و باعث میشه بچه های باشگاه راحت تر و سریع تر به اون چیزی که می خوان برسن. اما اینکه مثلا تو یک تایپک نظیر این، هم دنبال به اشتراک گذاشتن فایل باشیم هم بخواهیم مشاوره صورت بگیره هم جایی واسه رفع اشکال اون درس(ها) باشه به نظرم باز به تشتت تاپیک منجر میشه از طرفی میدونم که اگه واسه هر کدوم از این امور تاپیک جداگانه ای زده بشه شاید خیلی شلوغ پلوغ بشه.... اینو به هر حال بچه هایی که امسال میخوان از اینجا استفاده کنن باید با همفکری همدیگه تصمیمی براش بگیرن
=============================================================
1- من در مورد درک و همینطور منظر چند چیز به درد بخور داشتم که تو صفحات مختلف تاپیک جزوه دارها گذاشته ام(مثلا مجموعه تست های عسگری یا پاورپوینت پرسپکتیو یا جزوه باغهای جهان و ...) سایر دوستان هم فایلها و مطالب خوب و مفیدی اونجا در طی ماهها قرار دادن. یک پیشنهاد اساسی من واسه دوستانی که امسال میخوان تو آزمون ارشد شرکت کنن اینه که واقعا وقت بذارن و با حوصله کامل کل پست های اون تاپیک رو از اول تا آخر بخونن و فایلها رو دانلود کنن و مطمئن باشن که ضرر نمی کنن واسه وقت و هزینه ای که برای این کار میذارن. شاید برخی چیزها به دردشون نخوره اما کلی مطلب به درد بخور لای اونا هست که می تونن ازش کمال استفاده رو ببرن.
2- راجع به منابع درک عمومی همونطور که دوستای دیگه گفتن این درس منبع خیلی مشخصی نداره در واقع منابع همه دروس دیگه منبع درک هم محسوب میشن. شما با تسلط تو سایر دروس قطعا اوضاعتون تو درک هم بهتر و بهتر میشه. مثال بزنم که بحث منبری تر:smile: بشه: یکی از عمده مفاهیمی که تو این سالها تو سوالات درک (در زمینه مرتبط با ایستایی)مطرح بوده "مفهوم سقف" بوده یعنی طراح سوال درک، با این قصد که میزان فهم و آگاهی داوطلب رو از این مفهوم محک بزنه سوالات مختلفی رو با شکل و فرمت گوناگون آورده که همه شون یه هدف دارن و همونیه که عرض کردم. یا یکی دیگه مسئله فهم واقعی "ممان اینرسی" هستش که سوالات متعددی داشته ایم جوری که الان دیگه تست های ایستایی هم به سبک تست های درک طرح میشن! پس کسی که دروس فنی رو خوب خونده باشه دیگه تو این تیکه کم نمیاره .... همینطور در مورد تاریخ یا منظر و ... که تسلط تو هر کدومشون درصد درک رو هم خیلی خوب بالا میبره
3- با این همه یه سری مسائل پایه هست که انتظار میره یک فارغ التحصیل معماری اونا رو بدونه. برای این دسته مطالب میتونین برید سراغ "زیبایی شناسی در معماری" گروتر ترجمه دکتر پاکزاد و مهندس همایون به اضافه کتاب "مبادی سواد بصری" دونیس داندیس با ترجمه مسعود سپهر.
در کنار اینها من کتاب "فرم، فضا و نظم" دی چینگ رو هم خیلی کتاب مفیدی میدونم هم برای این درس و هم برای مرحله اسکیس.
پیشنهاد دیگه کتاب "مشق معماری" دکتر حجت هست که شما با مطالعه این کتاب به مسائل مورد علاقه ایشون و اصلا نگاه ایشون به معماری پی میبرین و خب ایشون از طراحان سوالات درک هستن:whistle:
و کتاب "نگاهی به مبانی معماری، از فرم تا مکان" نوشته پیرفون مایس ترجمه سیمون آیوازیان ... ایشون هم بعععله:smile:
البته دکتر حجت جزواتی هم در دانشگاه تهران دارن که برای درس مبانی نظری معماری هست و اگه دوست داشته باشین می تونین اونو هم بخونین.
4- بهترین حرکت ممکن برای درک عمومی اینه که سوالات سالیان پیش رو قشنگ بخونین و تحلیل کنین تا با رویه اونا آشنا بشین مهمتر از اون با ذهن طراح آشنا بشین.
5- نکته طلایی هم اینه که از الان تمرین کنید و یاد بگیرید که همه 20 تاسوال رو جواب ندین ... بعضی از سوالات در هر سال "سوالات نزدن" هستند و کسانی که اینو تشخیص ندن ضرر میکنن

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد منظر هم من خودم با توجه به علاقه شخصی هر مطلبی دستم می اومد می خوندم و اینایی که این زیر میگم نیازی نیست همه شون خونده بشه ولی به هر حال اینا مواردی هستن که می تونن مفید باشن:
:::::::::::::::::::::::::::::::
کتابها
باغ های ایران >>>> غلامرضا نعیما
باغ ایرانی بازتابی از بهشت >>>> سازمان میراث فرهنگی
.......... این دو کتاب به لحاظ تصویر و نقشه هم غنی هستند
باغهای ایرانی و کوشکهای آن >>>> دونالد ویلبر
طراح‍ی‌ ب‍اغ‌ و اح‍داث‌ ف‍ض‍ای‌ س‍ب‍ز >>>> غزاله روحانی
پارادایم های پردیس >>>> آزاده شاهچراغی
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
جزوات دکترها!!
منصوری، بهبهانی، اعتضادی، متدین، شاهچراغی
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
مقالات
دکتر منصوری..... ایشون هم بععععله:smile:
مجله منظر
مجله باغ نظز
شماره های ویژه ای مثل شماره منظر مجله معماری و فرهنگ

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
DDDIQ گرامی ازم خواستن در این تاپیک چیزی بنویسم ...
این مسئله که تاپیک های جداگانه ای واسه هر یک از ماده های درسی ایجاد بشه حرکت خوبیه و باعث میشه بچه های باشگاه راحت تر و سریع تر به اون چیزی که می خوان برسن. اما اینکه مثلا تو یک تایپک نظیر این، هم دنبال به اشتراک گذاشتن فایل باشیم هم بخواهیم مشاوره صورت بگیره هم جایی واسه رفع اشکال اون درس(ها) باشه به نظرم باز به تشتت تاپیک منجر میشه از طرفی میدونم که اگه واسه هر کدوم از این امور تاپیک جداگانه ای زده بشه شاید خیلی شلوغ پلوغ بشه.... اینو به هر حال بچه هایی که امسال میخوان از اینجا استفاده کنن باید با همفکری همدیگه تصمیمی براش بگیرن
=============================================================

با تشکر از مهندس صدیق برای تفکیک بندی رفع اشکال ها و نظم دهی و سهل الوصول بودن انها یه موضوعی رو میخواستم بگم اینکه:

این تاپیک های رفع اشکال صرفا برای رفع اشکال سوالات درسی(همچون تست نمونه سوال ازمون و....) هستن مواردی نظیر
برنامه ریزی و مطاله گروهی ،
و اینکه چی بخونیم چگونه بخونیم
از کجا بخونیم چکار کنیم
کدوم کتاب خوبه تست چی بزنیم و....
در مطالعه گروهی پرسیده میشوند فایل ها هم در تاپیک جزوه دارها هستن برای نمونه رفع اشکال زبان رو ببینید

از بچه هایی هم که رتبه خوب اوردن و کمک می کنن هم ممنونم:gol:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم شخصا اول از منظر شروع کردم چون ضریب 1 داره و تا کنکور اگه مسله ای یادم بره زیاد ضرر نمیکنم.مباحث ضریب 3 رو میزارم برای آخرای تابستون و پاییز میخونم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوتی در کتاب پارادایم های پردیس ... آخه این چه وضعشه ؟ یکی نیست بگه آخه خانم دکتر آزاده شاهچراغی این اشتباهات از یه دکتر بعید ... بالاخره باغ گلشن طبس افشاریه هستش یا قاجار ؟ اصلا پلانش چرا اینقدر فرق داره ؟ اگه کسی میدونه بگه ...

20130610_140930.jpg20130610_140937.jpg

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوتی در کتاب پارادایم های پردیس ... آخه این چه وضعشه ؟ یکی نیست بگه آخه خانم دکتر آزاده شاهچراغی این اشتباهات از یه دکتر بعید ... بالاخره باغ گلشن طبس افشاریه هستش یا قاجار ؟ اصلا پلانش چرا اینقدر فرق داره ؟ اگه کسی میدونه بگه ...

مشاهده پیوست 154637مشاهده پیوست 154638

این که چیزی نیست، یه چیزایی میبینی باغ گلشن کنارشون اسمارتیزه:D
گلشن طبس افشاری هست، احتمالا زمان قاجار هم یه کوشکی چیزی توش ساختن، یا مثلا درخت کاشتن توش:D جفت پلانا هم درسته. 2 نفر از یه ساختمون واحد پلان بکشن تفاوت میکنه دیگه، اینجا هم تفاوت کرده، منتهی تفاوت زیاده یه مقدار:D همین کنکور امسال پلان چهلستونو داده بودن، فکر کنم میر خیارالدین استرآبادی کشیده بودش، من چشم بسته پلان چهلستونو میکشم، اونو تشخصی ندادم چهلستونه:D اصولا باید بگردی همه ورژنای نقشه های باغا رو حفظ کنی.

کلا نظر من اینه که همین الانم نخون منظرو، چه کاریه وقتتو تلف میکنی:D جدی میگم، اگه کسی واقعا علاقمنده که بطور خاص منظر بخونه تو ارشد(واقعا همچین کسایی هم پیدا میشن؟:D) باید وقت بذاره و مخصوصا جزوه های منظر اساتیدو بخونه، خیلی بی پدر و مادره منظر کنکور، طراحا واقعا عشقی سوال میدن، تو یه کتابی یه موضوع رو گفته، و تو یه جزوه ای کاملا برعکسشو، تو کنکورم که سوال میاد باید حواست باشه کی طرح کرده که طبق نظر اون جواب بدی:D من خودم 3 روز وقت گذاشتم برای منظر و 31% زدم، کاملا هم راضیم، 30 روزم وقت میذاشتم همینو میزدم. ضریبشم 1 هست، ارزش زیاد وقت گذاشتن نداره. در حد منابع اصلی و تابلو بلد باشین که اون سوالای تابلوشو بزنید کفایت میکنه، سوالای غیر تابلوشم هیچکس نمیزنه، شما تنها نیستید:D

البته برای درک هم همینه ها، بهزاد تو رودربایستی موند اومد 5-6 تا کتاب معرفی کرد، حقیقت اینه که از کل اینا یدونه سوال هم نمیاد، خودتون میتونید بررسی کنید:D البته امسال 1 سوال از زیبایی شناسی اومد اونم توی تاریخ نه درک. این درک معماری لعنتی اصلا منبع نداره، ضریبشم بر خلاف منظر 3 هست و فوق العاده مهمه. دقت تو سوالات سالهای گذشته و دقت سر آزمون، و کمی چاشنی خوش شانسی لازمه که درصد خوبی بدست بیارید. و البته همونطور که بهزاد اشاره کرد، نکته بسیار طلایی اینکه برای درک معماری باید "نزدن" رو هم یاد بگیرید، این خیلی مهمه.

qazal.

عضو جدید

مشاهده پیوست 154637مشاهده پیوست 154638

میشه عکس نوشته ی مربوط به افشاریه رو هم بزاری ببینم اونجا چی نوشته؟ کتابشو ندارم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتو نفهمیدم .من دوتا عکس از صفحات مختلف این کتاب گرفتم ک یکی زده قاجار یکی زده افشار ...

qazal.

عضو جدید
منظورتو نفهمیدم .من دوتا عکس از صفحات مختلف این کتاب گرفتم ک یکی زده قاجار یکی زده افشار ...

صفحه ی دوم رو ندیدم :) ، می خواستم مقایسه کنم. به نظر من منظور کتاب همونطور که حدس زده بودم این بوده که : باغ گلشن واسه دوره افشاریس، باغ کوشک واسه دوره قاجاریه ...الان با دیدن این عکس تقریبا مطمئن شدم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عزیزم من این کتاب رو خوندم.باغها دسته بندی دارن مثل باغ کاخ یا باغ تجیر یا باغ منزل.این باغ یعنی گلشن از نوع باغ کوشک هستش.تو اون صفحه ک درباره دسته بندی باغهاست نوعشو هم نوشته کوشک ولی تو صفحه دون درباره نظام کاشت این باغ حرف میزد ک نوشته بود افشاریه.مطمن باش سوتی داده همیشه تو کتاب من سوتی میگیرم

qazal.

عضو جدید
نه عزیزم من این کتاب رو خوندم.باغها دسته بندی دارن مثل باغ کاخ یا باغ تجیر یا باغ منزل.این باغ یعنی گلشن از نوع باغ کوشک هستش.تو اون صفحه ک درباره دسته بندی باغهاست نوعشو هم نوشته کوشک ولی تو صفحه دون درباره نظام کاشت این باغ حرف میزد ک نوشته بود افشاریه.مطمن باش سوتی داده همیشه تو کتاب من سوتی میگیرم

به نظرم هرجا که اینطور اشتباهاتی میبینن هم اینجا مطرح کنین هم اگه نویسنده ایمیل یا شماره داره تماس بگیرین مطرح کنین و اگه نویسنده اشتباه کرده بود درستش کنه تو چاپب بعدی و یا اگه دلیلی داشته اونو بیان کنه. و جواب نویسنده رو تو این تاپیک هم بنویسین. من کتابو ندارم ولی اگه بعد این هرجا تو مطالعاتم همچین چیزی دیدم که دوگانگی داشت، اگه نویسنده شماره داشت زنگ می زنم و جوابشو میزارم اینجا

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم هرجا که اینطور اشتباهاتی میبینن هم اینجا مطرح کنین هم اگه نویسنده ایمیل یا شماره داره تماس بگیرین مطرح کنین و اگه نویسنده اشتباه کرده بود درستش کنه تو چاپب بعدی و یا اگه دلیلی داشته اونو بیان کنه. و جواب نویسنده رو تو این تاپیک هم بنویسین. من کتابو ندارم ولی اگه بعد این هرجا تو مطالعاتم همچین چیزی دیدم که دوگانگی داشت، اگه نویسنده شماره داشت زنگ می زنم و جوابشو میزارم اینجا

دقت نکردم که شما داده یا نه ولی آخه این کتاب ماله سال 2009 فکر کنم باشه نزدیک 4 سال که داره چاپ میشه .. خیلی عجیبه که هنوز یه سری مشکلات مثل این و غلط های املایی داره بعد از 4 سال !!! این نشون میده که ملت فقط میخونن ... حالا خوبه منم نوت برداری میکردم حین خوندن متوجه این شدم . اینکه شما میگید این کتاب رو ندارم باید بگم که خیلی کتاب مهمیه حتما برای ارشد باید خونده بشه .. تا 120 صفحه اول خیلی خوبه ولی بعد از 120 صفحه خیلی کتاب حوصله سر بر میشه چون دیگه درباره باغ ها زیاد صحبت نمیکنه و فقط جنبه کالبدی و .... باغ رو توضیح میده که فقط باید رو خونی کنی بره و هیچ نوتی نمیشه برداشت

qazal.

عضو جدید
دقت نکردم که شما داده یا نه ولی آخه این کتاب ماله سال 2009 فکر کنم باشه نزدیک 4 سال که داره چاپ میشه .. خیلی عجیبه که هنوز یه سری مشکلات مثل این و غلط های املایی داره بعد از 4 سال !!! این نشون میده که ملت فقط میخونن ... حالا خوبه منم نوت برداری میکردم حین خوندن متوجه این شدم . اینکه شما میگید این کتاب رو ندارم باید بگم که خیلی کتاب مهمیه حتما برای ارشد باید خونده بشه .. تا 120 صفحه اول خیلی خوبه ولی بعد از 120 صفحه خیلی کتاب حوصله سر بر میشه چون دیگه درباره باغ ها زیاد صحبت نمیکنه و فقط جنبه کالبدی و .... باغ رو توضیح میده که فقط باید رو خونی کنی بره و هیچ نوتی نمیشه برداشت

بله ممنون که اشاره کردی ...الان ندارم کتابو ،میدونم کتاب مهمیه تصمیم دارم سر فرصت بخرم... درسته اکثرا دقت نمیشه به اشتباهات. ولی میتونیم خودمون اینجا و همینطور با مولف کتاب اشتباهات رو مطرح کنیم. من خودم یطوریم که فقط حفظ نمیکنم سعی میکنم چیزی که درسته رو یاد بگیرم تا به بار علمیم اضافه شه ، نه صرفا واسه کنکور...واسه همین واسم مهمه دقیق بودن مطلب

pal2isa

عضو جدید
این که چیزی نیست، یه چیزایی میبینی باغ گلشن کنارشون اسمارتیزه:D
گلشن طبس افشاری هست، احتمالا زمان قاجار هم یه کوشکی چیزی توش ساختن، یا مثلا درخت کاشتن توش:D جفت پلانا هم درسته. 2 نفر از یه ساختمون واحد پلان بکشن تفاوت میکنه دیگه، اینجا هم تفاوت کرده، منتهی تفاوت زیاده یه مقدار:D همین کنکور امسال پلان چهلستونو داده بودن، فکر کنم میر خیارالدین استرآبادی کشیده بودش، من چشم بسته پلان چهلستونو میکشم، اونو تشخصی ندادم چهلستونه:D اصولا باید بگردی همه ورژنای نقشه های باغا رو حفظ کنی.

کلا نظر من اینه که همین الانم نخون منظرو، چه کاریه وقتتو تلف میکنی:D جدی میگم، اگه کسی واقعا علاقمنده که بطور خاص منظر بخونه تو ارشد(واقعا همچین کسایی هم پیدا میشن؟:D) باید وقت بذاره و مخصوصا جزوه های منظر اساتیدو بخونه، خیلی بی پدر و مادره منظر کنکور، طراحا واقعا عشقی سوال میدن، تو یه کتابی یه موضوع رو گفته، و تو یه جزوه ای کاملا برعکسشو، تو کنکورم که سوال میاد باید حواست باشه کی طرح کرده که طبق نظر اون جواب بدی:D من خودم 3 روز وقت گذاشتم برای منظر و 31% زدم، کاملا هم راضیم، 30 روزم وقت میذاشتم همینو میزدم. ضریبشم 1 هست، ارزش زیاد وقت گذاشتن نداره. در حد منابع اصلی و تابلو بلد باشین که اون سوالای تابلوشو بزنید کفایت میکنه، سوالای غیر تابلوشم هیچکس نمیزنه، شما تنها نیستید:D

البته برای درک هم همینه ها، بهزاد تو رودربایستی موند اومد 5-6 تا کتاب معرفی کرد، حقیقت اینه که از کل اینا یدونه سوال هم نمیاد، خودتون میتونید بررسی کنید:D البته امسال 1 سوال از زیبایی شناسی اومد اونم توی تاریخ نه درک. این درک معماری لعنتی اصلا منبع نداره، ضریبشم بر خلاف منظر 3 هست و فوق العاده مهمه. دقت تو سوالات سالهای گذشته و دقت سر آزمون، و کمی چاشنی خوش شانسی لازمه که درصد خوبی بدست بیارید. و البته همونطور که بهزاد اشاره کرد، نکته بسیار طلایی اینکه برای درک معماری باید "نزدن" رو هم یاد بگیرید، این خیلی مهمه.

خب شما تو اون سه روزی که خوندید چیا خوندید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:D

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کسی میدونه باغسازی فرانسه رنسانس متقارن بوده یا نه بالاخره.اینجا عکس یه چیز میگه نوشته یه چیز دیگه

qazal.

عضو جدید

کسی میدونه باغسازی فرانسه رنسانس متقارن بوده یا نه بالاخره.اینجا عکس یه چیز میگه نوشته یه چیز دیگه

به نظرم همونطور که خودشم نوشته منظورش اینه که در اوایل دوره رنسانس، نا متقارن بوده. سرچ هم کردم به همین نتیجه رسیدم. مثلا اینجا نوشته:
بطور کلی در اوائل دوره رنسانس ، باغسازی در فرانسه تعریف خاصی داشته، که عبارت از مجموعه باغهای مختلف و متعدد است و این مجموعه از معماری غیر قرینه برخوردار بوده است ، شاید بتوان گفت که قبل از آن اصولاً باغها در فرانسه از نکات محور سازی به دور بوده و ایده، این گونه طرحها از ایتالیا به فرانسه آمده است.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس چرا تو عکس متقارن کشیده ؟
اصلا چرا باغ ولوو ویکنت لونوتر تو فرانسه تو همین دوره متقارن بوده ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
پس چرا تو عکس متقارن کشیده ؟
اصلا چرا باغ ولوو ویکنت لونوتر تو فرانسه تو همین دوره متقارن بوده ؟

با خودتون اين كار رو نكنين
گير دادن اصلا كار درستي نيست به هيچ جايي نميرسين
ميرسي به من

mahyar21

عضو جدید
دوستان کسی میتونه این سوال رو برامون تشریح کنه؟!
سال پیش ناخواسته سر جلسه کنکور چند دقیقه از وقتم سر همین سوال تلف شد و آخرش به نتیجه ای نرسیدم.
همین الانشم نمیدونم واقعا هدف از طرح این سوال چی بوده ؟!
(جواب درست ج هست ولی چرا؟!)
Capture.jpg

soh-rab

عضو جدید
دوستان کسی میتونه این سوال رو برامون تشریح کنه؟!
سال پیش ناخواسته سر جلسه کنکور چند دقیقه از وقتم سر همین سوال تلف شد و آخرش به نتیجه ای نرسیدم.
همین الانشم نمیدونم واقعا هدف از طرح این سوال چی بوده ؟!
(جواب درست ج هست ولی چرا؟!)
مشاهده پیوست 160038

در این گونه سوالات طرح از طریق یه حجم که در صورت سوال مطرح می کنه خط افق و نقاط گریز رو به شما می ده و شما باید با استفاده از اون نقاط گریز حساب کنید که بقیه اجزا پرسپکتیو درست ترسیم شدند یا نه؟ باید به نرده های افقی نردبان دقت کنید مه آیا به نقاط گریز رفتند یا نه؟

mahyar21

عضو جدید
در این گونه سوالات طرح از طریق یه حجم که در صورت سوال مطرح می کنه خط افق و نقاط گریز رو به شما می ده و شما باید با استفاده از اون نقاط گریز حساب کنید که بقیه اجزا پرسپکتیو درست ترسیم شدند یا نه؟ باید به نرده های افقی نردبان دقت کنید مه آیا به نقاط گریز رفتند یا نه؟
باریکلا.
اصلا فکرم بهش نرسیده بود.
با این اوصاف گزینه الف هم میتونه صحیح باشه.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
باریکلا.
اصلا فکرم بهش نرسیده بود.
با این اوصاف گزینه الف هم میتونه صحیح باشه.
در الف اگه درست یادم باشه ... خود این باریکه های وسط نرده ها مشکل داشت ... و به گریز درست نمی رفت ...;)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان راجع به این سوال راهنمایی میخوام.
اصلا منظورشو متوجه نمیشم.
مشاهده پیوست 161576

من راه حله خودمو می گم ...همون مرکز جسم به زبانی راحت تر ... ما 4 نا نقطه داریم . بذار حسی باهاش ارتباط برقرار کنیم.. فرض کن از نقطه a آویزون شده حسی می گی این باعث می شه خیلی قابم پهن بشه .. a راحت رد می شه.. f و bو e می مونه ... مهیار هر چه قدر نقطه آویز وسط تر باشه قاب به عممود نزدیک تره .. مثل یه قاب 4گوش ساده که وقتی وسط ضلع قاب را می گیری قاب عمود باقی می مونه ولی زمانی که از راس می گیری قاب 45 درجه می شه و پهن های قاب زیاد می شه .. توی اینجا fو b راس هستند و راس e نقشه نقطه وسط قاب را بازی می کنه.. امیدوارم تونسته باشم خوب منظور را برسونم //;) این سوالی هست که باید دست طراح را بوسید . بسیار زیبا هست این سوال ..

بالا