مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anita.Mosavi

عضو جدید
سلام سارا خانم مهربان. دست شما درد نکند. باز هم از این تحلیل ها دارید؟ اگر دارید لطفا بگذارید خیلی به من کمک می کند. با تشکر دوباره
آره راست میگه اگه مخصوصا مال تاریخ و منظر هم داشته باشی که عالیه

m0zhgan

عضو جدید
کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممک

کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممک

سلام دوستان عزیز
من به یک دوست عزیز نیاز دارم که راه و چاه کنکور ارشد وبهم نشون بده یه اطلاعاتی بدست اوردم ولی خیلی محدود،کسی که این راه و رفته وموفق شده و 100 بهتون قول میدم زحمت حمایتتون با قبول شدنم جبران کنکم این حرف و با100 درصد وجودم میزنم پایه تلاشم .اخه دنیای گنگیه واسه من که تو شهرستانم همش حرف از موسسه های فوق العاده تهران و جزوات دانشگاه تهران.یکمی با کتابهای راهیان ارشد شروع کردم ولی واقعا به کمک های یک راه بلد نیازمندم هرچی باشه تجربه حرف اول رو میزنه مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی.

sahel_00743

عضو جدید
سلام دوست عزیز...
اول از همه بگم من اصلا کاربلد نیستم اما تجربه ی خودمو میگم شاید واست مفید باشه...
اینکه میگی شهرستانی و بابت کلاسا نگرانی...منی هم که تهران هستم اصلا کلاس نرفتم....حتی یکی...تمام دروس رو با منابع دو-سه سال پیش برادرم خوندم...یعنی کتابای پارسه...اون موقع پارسه اسم و رسم بهتری داشت...
خلاصه کتابای پارسه و یه سری جزوات دانشگاهی خودم و یه سری کتابای شاخص معماری که تو کتابخونه ی اکثر بچه های معماری پیدا میشه...مثل قیابکلو و معماری معاصر غرب...
این از این...اما نوع خوندنم...از مهر پارسال تا آخر آبان یه دور کامل خوندم...اذر ماه رو سفر بودم...دوباره از دی تا دم کنکور هم دوره کردم...مفید زمانیم هم 4 ساعت بود...مجموع تلاشم میشه 3 الی 4 ماه...در واقع اصل تلاشم همون مهر و آبان بود...با این تفاسیر رتبه ی 1000 برای این مقدار تلاشم خوب بود...
میخوام بگم درگیر کلاس و فلان کتاب و فلان استاد نباش...اگه آدمی هستی با برنامه ریزی میتونی پیش بری...خودت بخون...من با همه ی شیطنتام برنامه ریزی داشتم و تا حد زیادی هم طبقش پیش رفتم...و خوب از نتیجه اش هم راضی بودم...منم سال اولم بود امتحان میدادم...پس مطمئن باش به کلاس رفتن نیست...من که شاهکاری نکردم ولی میدونم خیلی از رتبه های خوب هم درگیر کلاس و کتاب خاص نیستن...از 10 بهمن هم تستای کنکورای سالای پیش مال راهیان ارشد رو زدم ولی ما کنکاش سالای پیش رو هم داشتم...کنکاش از لحاظ توضیح تست ها خیلی بهتره...
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم...

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

-موفقیت = 1% نبوغ+99%عرق ریختن
- اگر در اولین قدم موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر معنی نداشت
معیار واقعی بودن تصمیم آنست که دست به عمل بزنیم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من به یک دوست عزیز نیاز دارم که راه و چاه کنکور ارشد وبهم نشون بده یه اطلاعاتی بدست اوردم ولی خیلی محدود،کسی که این راه و رفته وموفق شده و 100 بهتون قول میدم زحمت حمایتتون با قبول شدنم جبران کنکم این حرف و با100 درصد وجودم میزنم پایه تلاشم .اخه دنیای گنگیه واسه من که تو شهرستانم همش حرف از موسسه های فوق العاده تهران و جزوات دانشگاه تهران.یکمی با کتابهای راهیان ارشد شروع کردم ولی واقعا به کمک های یک راه بلد نیازمندم هرچی باشه تجربه حرف اول رو میزنه مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی.
سلام به شما دوست عزیز
اصلا نگران اینکه کلاس نمیرید یا نمیتونید برید و... نباشید من به شخصه تضمین میکنم اگه دچار این جوهای الکی کلاسای کنکور نشید و با اعتماد به نفس و با استفاده از مطالب یاشگاه بهترین رتبه رو سال بعد بیارید من خودم با استفاده از اطلاعات این باشگاه خیلی چیزا یاد گرفتم و به نتیجه رسیدم...کلاس درصورتی که استادش خوب باشه مفیده اما اگر به اونم دسترسی نداری مهم نیس کتابا رو بخون و جزوه های اساتید به نام رو به دست بیار و ایمان داشته باش که میتونی....

zhila89

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من هم نمی تونم کلاس برم......تمام دوستانم که رتبه های خوبی آوردن کلاس رفته بودن...البته می دونم ربطی به کلاس نداره الزاما و تلاش خودشون مهم بوده....اما کمی دچار استرس شدم....از طرفی منابعی که مطالعه باید بکنیم خیلی خیلی زیاد هستن.....استرس این رو هم دارم که نکنه نرسم بخونم.....تازه دانشگاه خوبی نداشتم و عملا توی کارشناسی هیچ چیزی یاد ندادن به ما....نه دروس فنی نه تاریخ نه اسکیس...هیچی.....علاوه بر این احساس می کنم الان برای شروع خیلی دیره
بیا سر رو شونه های هم بذاریم گریه کنیم
:w24:
البته من فکر می کنم در و دل کردن خیلی هم مفیده.....بر خلاف چیزی که یه نفر گفته اینجا.....توی دورانی که تا کنکور وقت داریم اگه انرژی داشته باشیم و آرامش کلی راه رفتیم....خوندن رو همه بلدن مهم اینه که روحیه ی خوبی داشته باشیم.
:w16:

کژال جون

عضو جدید
سلام بچه ها. چند روزه دارم این تاپیکو می خونم . کلی کمکم کرد ممنون از همتون. کارشناسیم معماری نیست و تصمیممو گرفتم تا ارشد معماری بخونم . اما تو این منابعی که گفتین گم شدم . واسه من که ترجیحا می خوام معماری_ معماری قبول شم کدوم منابعا برای شروع مناسب تره آیا؟:question: من تازه واردم :child:کمکم کنید. اگه منابعمو انتخاب کنم از فردا میشینم میخونم به خدا.
ممنون میشم کمکم کنید.:w27:
چرا کسی به من کمک نمی کنه؟؟؟ خیلی ناراحتم:cry:

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها برا زبان اون طوری که تا حالا تاپیکو خوندم و چند جا دیگه مشاوره رفتم گفتن بابک رستمی خیلی خوبه. 504 رو باید خوند و یا همون بابک رستمی کفایت میکنه؟ اول از کدوم شروع کنم؟(من خودم تا حالا از 504 خوندم و 8 تا درسو شو خوندم.)
essential word for the toefl هم لغتاش همه مهمه؟اونم هم زمان بخونم؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا کسی به من کمک نمی کنه؟؟؟ خیلی ناراحتم:cry:
سلام عزیزم
همه ی منابع همینجا هستن اینکه از کجا شروع کنی به خودت ربط داره که با کدوم منبع بهتر باشه استارتت
اما ترجیحا زبانو فن رو شروع کن و کنارش درک رو اصلا فراموش نکن

sorooshalish

عضو جدید
یعنی کتاب سبک شناسی پیرنیا مهم نیست؟نخونیمش؟؟؟؟!!!!!!
جاش چه جزوه ای بخونیم؟

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها اگه یکی رفت کلاس ایستایی و فن و جزوه این اساتیدو خوند مثل فاطمی یا سروش نیا .بازم باید کامل این 3 تا کتاب درک رفتار و سازه در معماری و مبانی سازه رو بخونه یا همون جزوه کفایت می کنه؟(برا ارشد معماری-معماری)

mm.ai

عضو جدید
دوستان-لطف میکنید منابع آزمون ارشد 93 رو برامون بزارین-لطفا-مرسیییییییییی

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. چند روزه دارم این تاپیکو می خونم . کلی کمکم کرد ممنون از همتون. کارشناسیم معماری نیست و تصمیممو گرفتم تا ارشد معماری بخونم . اما تو این منابعی که گفتین گم شدم . واسه من که ترجیحا می خوام معماری_ معماری قبول شم کدوم منابعا برای شروع مناسب تره آیا؟:question: من تازه واردم :child:کمکم کنید. اگه منابعمو انتخاب کنم از فردا میشینم میخونم به خدا.
ممنون میشم کمکم کنید.:w27:

سلام دوست عزیز به این تاپیک ها یه سر بزن مطمئنم میتونه بهت کمک میکنه ;)

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-معماری-93?p=6579829&viewfull=1#post6579829

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-معماری-93?p=6559747&viewfull=1#post6559747

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-معماری-93?p=6560802&viewfull=1#post6560802

اینم برنامه ریزی

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-معماری-93?p=6549325&viewfull=1#post6549325

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها یه سوالی:
روش درست خوندن 504 چیه؟فقط کلماتی که هر درس گفته یا کلمه ها با مثالاش و یا کلا کلمه و مثال و کل تمرینای کتاب؟؟؟؟؟:)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم نمی تونم کلاس برم......تمام دوستانم که رتبه های خوبی آوردن کلاس رفته بودن...البته می دونم ربطی به کلاس نداره الزاما و تلاش خودشون مهم بوده....اما کمی دچار استرس شدم....از طرفی منابعی که مطالعه باید بکنیم خیلی خیلی زیاد هستن.....استرس این رو هم دارم که نکنه نرسم بخونم.....تازه دانشگاه خوبی نداشتم و عملا توی کارشناسی هیچ چیزی یاد ندادن به ما....نه دروس فنی نه تاریخ نه اسکیس...هیچی.....علاوه بر این احساس می کنم الان برای شروع خیلی دیره
بیا سر رو شونه های هم بذاریم گریه کنیم
:w24:
البته من فکر می کنم در و دل کردن خیلی هم مفیده.....بر خلاف چیزی که یه نفر گفته اینجا.....توی دورانی که تا کنکور وقت داریم اگه انرژی داشته باشیم و آرامش کلی راه رفتیم....خوندن رو همه بلدن مهم اینه که روحیه ی خوبی داشته باشیم.
:w16:

اون یه نفر ولش کن. هر از گاهی میاد یکی از پستا را پیدا میکنه و یه همچین جوابی بهش میده. بهتر ما توجه نکنییم و کار خودمون کنیم.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اگه یکی رفت کلاس ایستایی و فن و جزوه این اساتیدو خوند مثل فاطمی یا سروش نیا .بازم باید کامل این 3 تا کتاب درک رفتار و سازه در معماری و مبانی سازه رو بخونه یا همون جزوه کفایت می کنه؟(برا ارشد معماری-معماری)

بستگی داره که چه درصدی از فن بخوای.
ولی اکثرا حداقل این 3 تا کتاب را پیشنهاد میکنن بخونی.

zhila89

عضو جدید
بچه ها یه سوالی:
روش درست خوندن 504 چیه؟فقط کلماتی که هر درس گفته یا کلمه ها با مثالاش و یا کلا کلمه و مثال و کل تمرینای کتاب؟؟؟؟؟:)
کلمه رو حتما حتما با مثال بخونید...اگر وقت دارید تمرین حل کنید که مطمئنا بهتر تثبیت میشه...اگه نه اصلا مثال رو رها نکن

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها برا زبان اون طوری که تا حالا تاپیکو خوندم و چند جا دیگه مشاوره رفتم گفتن بابک رستمی خیلی خوبه. 504 رو باید خوند و یا همون بابک رستمی کفایت میکنه؟ اول از کدوم شروع کنم؟(من خودم تا حالا از 504 خوندم و 8 تا درسو شو خوندم.)
essential word for the toefl هم لغتاش همه مهمه؟اونم هم زمان بخونم؟
سلسله مراتب خوندن زبان ايناس: اول كتاب رستمي.( لغاتش و فصل هاي مهم گرامر و تست هاش). بعد كلمات 504 كه اگه وقت زياد دارين با مثال بخونين بهتره. (كه لغاتش هم تو كتاب رستمي هست) بعد از اون تافل. اگه رسيدين. اون واسه تكميل كردنه ديگه. اما دوتاي قبلي مهم تره. همه اينا بستگي به اين داره كه چقد بخواين رو زبان وقت بذارين و پايتون چجوري باشه.

یعنی کتاب سبک شناسی پیرنیا مهم نیست؟نخونیمش؟؟؟؟!!!!!!
جاش چه جزوه ای بخونیم؟
سبك شناسي ميگن هم غلط توش هست و هم طول و تفسير زياد داره. جزوه نسيم عسگري مهم تره. البته من خودم بخوام بخونم اول كتاب سبك شناسي رو ميخونم يه دور روزنامه وار بعد ميرم سراغ جزوه و اونو حفظ ميكنم. چون جزوه يه جورايي خلاصس. واسه تاريخ من شخصاً خوندن كتاب رو در ابتدا ترجيح ميدم. بعد جزوه.

بچه ها یه سوالی:
اولويت زبان رو بالا نوشتم. لغاتش مهمتره. اما اگه با مثال راحت تري (كه من اينجوريم) يه دور مثالا رو بخون. اما خوندن كل 504 به نظر من زمانبره. ميشه اين وقت بيشتر رو رو كتاب رستمي يا لغات و متناي تافل گذاشت. خلاصه اينكه به منابع گييير نبايد بديم. در حد نورمال خوندن و فهميدن بعضي كتابا كفايت ميكنه مث كتاباي گلابچي. اما بعضيا مث جزوات تاريخ , نه. اونا رو بايد خورد:biggrin:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی که چندین بار در مورد منابع سوال میکردن این لیست منابع رتبه 182 هست که گرفتم البته ایشون به خاطر پایین زدن درصد زبان ودرک رتبه اش 182 شد که میتونست خیلی بهتر هم بشه.ایشون تاکید زیادی رو جزوه نداشتن و در مورد زیاد بودن تعداد کتاب های گلابچی توصیه کردن که 4 تا اول +6،9،10،11،12،16،17 دقیق خونده بشه و بقیه در اندازه این ها مهم نیستن باید خوند ولی نباید وسواس بشیم و سریع بخونیم زبان
504 واژه
essential words for toefl
زبان تخصصی معماری-محمد جواد مهدوی نژاد
متن زبان اصلی یکی دو تا از کتابهای گلابچی
تنظیم شرایط محیطی
بررسي اقليمي ابنيه سنتي، دكتر وحيد قباديان (انتشارات دانشگاه تهران)
تأسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری، سلطاندوست (انتشارات یزدا)
مبانی فیزیک ساختمان1: آکوستیک، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
مبانی فیزیک ساختمان 2: تنظیم شرای محیطی ، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
مبانی فیزیک ساختمان 3: نور و روشنایی ، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
ایستایی
1- درک رفتار سازه – گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
2- سازه در معماری – گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
3- مبانی سازه برای معماران - (انتشارات دانشگاه تهران)
4- طراحی لرزه ای برای معماران _ (انتشارات دانشگاه تهران)
5- ساختمان­ها چگونه عمل می­کنند؟ -گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
6- سازه­های مشبک فضایی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
7- سازه به مثابه معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
8- ساختمان های بلند - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
9ـ سیستم­های ساختمانی آینده - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
10ـ معمار+مهندس= ساختار - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
11- فناوری نانو در معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
12- جزییات ارتقاء دهنده معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
13-معماری آرکی تایپی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
14-طبیعت منبع الهام - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
15- تعامل تکنولوژی و معماری-(بررسی و نقد آثار نورمن فاستر) - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
16- پوسته ها و ورق های تا شده - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
17- فناوری نوین ساختمانی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
کتابهای زیر فقط صفحات خاکستری آخر فصل(مطالعات موردی) خوانده شود
18-طراحی ساختمانهای فولادی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
19-طراحی ساختمانهای بتنی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
20- استاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
21- مقاومت مصالح برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)

مبانی نظری
معماری ایران
1-معماري اسلامی ؛ استاد كريم پيرنيا (نشر سروش دانش)
2ـ سبك‌شناسي؛ استاد كريم پيرنيا (نشر سروش دانش)
معماری معاصر
1-مباني و مفاهيم معماري معاصر غرب؛ وحيد قباديان (انتشارات دانشگاه تهران)
2- معماري غرب(ریشه ها ومفاهیم)؛ امير باني‌مسعود (نشر معماری وهنر قرن 20)
3ـ معماری و شهرسازی قرن 20تالیف لامپونیانی ترجمه لادن اعتضادی (انتشارات دانشگاه شهید بهشتی)
4- كتاب از زمان و معماري، تأليف منوچهر مزيني (انتشارات شهیدی)
معماری جهان
1-آشنايي با معماري جهان؛ ابراهيم زارعي
2- معماري غرب(ریشه ها ومفاهیم)؛ امير باني‌مسعود (نشر معماری وهنر قرن 20)- از فصل 4 به بعد
درک عمومی معماری

1. مشق معماری- دکتر حجت(انتشارات دانشگاه تهران)
  2. معماري از صورت تا مكان؛ پي‌يرفن مايس، ترجمه فرزين فردانش(انتشارات دانشگاه تهران)
  3. زيباشناسي معماري؛يورگ گروتر انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي
  4. فرم فضا نظم معماري؛ دي‌كينگ چينگ ترجمه زهره قره‌گوزلو (انتشارات دانشگاه تهران)
درک عمومی معماری منظر
1-پارادایم های پردیس- آزاده شاهچراغی(اولویت با فصل های 2،3،4،10) انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران
2-كتاب‌ باغ‌هاي ايران، مؤلف غلامرضا نعيما
3-باغ ايراني بازتابي از بهشت؛ سازمان ميراث فرهنگي
4-معماري و طبيعت در گذر زمان؛ دكتر بهبهاني
5-باغ‌هاي ايراني و كوشك‌هاي آن؛ دونالد ويلبر

ati88

عضو جدید
دوستانی که چندین بار در مورد منابع سوال میکردن این لیست منابع رتبه 182 هست که گرفتم البته ایشون به خاطر پایین زدن درصد زبان ودرک رتبه اش 182 شد که میتونست خیلی بهتر هم بشه.ایشون تاکید زیادی رو جزوه نداشتن و در مورد زیاد بودن تعداد کتاب های گلابچی توصیه کردن که 4 تا اول +6،9،10،11،12،16،17 دقیق خونده بشه و بقیه در اندازه این ها مهم نیستن باید خوند ولی نباید وسواس بشیم و سریع بخونیم زبان
504 واژه
essential words for toefl
زبان تخصصی معماری-محمد جواد مهدوی نژاد
متن زبان اصلی یکی دو تا از کتابهای گلابچی
تنظیم شرایط محیطی
بررسي اقليمي ابنيه سنتي، دكتر وحيد قباديان (انتشارات دانشگاه تهران)
تأسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری، سلطاندوست (انتشارات یزدا)
مبانی فیزیک ساختمان1: آکوستیک، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
مبانی فیزیک ساختمان 2: تنظیم شرای محیطی ، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
مبانی فیزیک ساختمان 3: نور و روشنایی ، قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر)
ایستایی
1- درک رفتار سازه – گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
2- سازه در معماری – گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
3- مبانی سازه برای معماران - (انتشارات دانشگاه تهران)
4- طراحی لرزه ای برای معماران _ (انتشارات دانشگاه تهران)
5- ساختمان­ها چگونه عمل می­کنند؟ -گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
6- سازه­های مشبک فضایی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
7- سازه به مثابه معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
8- ساختمان های بلند - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
9ـ سیستم­های ساختمانی آینده - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
10ـ معمار+مهندس= ساختار - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
11- فناوری نانو در معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
12- جزییات ارتقاء دهنده معماری - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
13-معماری آرکی تایپی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
14-طبیعت منبع الهام - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
15- تعامل تکنولوژی و معماری-(بررسی و نقد آثار نورمن فاستر) - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
16- پوسته ها و ورق های تا شده - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
17- فناوری نوین ساختمانی - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
کتابهای زیر فقط صفحات خاکستری آخر فصل(مطالعات موردی) خوانده شود
18-طراحی ساختمانهای فولادی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
19-طراحی ساختمانهای بتنی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
20- استاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
21- مقاومت مصالح برای دانشجویان معماری و عمران - گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)

مبانی نظری
معماری ایران
1-معماري اسلامی ؛ استاد كريم پيرنيا (نشر سروش دانش)
2ـ سبك‌شناسي؛ استاد كريم پيرنيا (نشر سروش دانش)
معماری معاصر
1-مباني و مفاهيم معماري معاصر غرب؛ وحيد قباديان (انتشارات دانشگاه تهران)
2- معماري غرب(ریشه ها ومفاهیم)؛ امير باني‌مسعود (نشر معماری وهنر قرن 20)
3ـ معماری و شهرسازی قرن 20تالیف لامپونیانی ترجمه لادن اعتضادی (انتشارات دانشگاه شهید بهشتی)
4- كتاب از زمان و معماري، تأليف منوچهر مزيني (انتشارات شهیدی)
معماری جهان
1-آشنايي با معماري جهان؛ ابراهيم زارعي
2- معماري غرب(ریشه ها ومفاهیم)؛ امير باني‌مسعود (نشر معماری وهنر قرن 20)- از فصل 4 به بعد
درک عمومی معماری

1. مشق معماری- دکتر حجت(انتشارات دانشگاه تهران)
  2. معماري از صورت تا مكان؛ پي‌يرفن مايس، ترجمه فرزين فردانش(انتشارات دانشگاه تهران)
  3. زيباشناسي معماري؛يورگ گروتر انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي
  4. فرم فضا نظم معماري؛ دي‌كينگ چينگ ترجمه زهره قره‌گوزلو (انتشارات دانشگاه تهران)
درک عمومی معماری منظر
1-پارادایم های پردیس- آزاده شاهچراغی(اولویت با فصل های 2،3،4،10) انتشارات جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران
2-كتاب‌ باغ‌هاي ايران، مؤلف غلامرضا نعيما
3-باغ ايراني بازتابي از بهشت؛ سازمان ميراث فرهنگي
4-معماري و طبيعت در گذر زمان؛ دكتر بهبهاني
5-باغ‌هاي ايراني و كوشك‌هاي آن؛ دونالد ويلبر
ممکنه در صدهای دوستتون رو بنویسین؟

morteza2010

عضو جدید
خیلی خوبه دوستان مطالعه میکنیم و اینجا مشاوره و همفکری میکنیم به نظر
ساختن یه مسیر مطمعن قبل هر حرکتی خیلی میتونه به هدف های علمی ما کمک کنه
هدفی از جزء برای کل , که با هر شاخه گل میتونیم بهشت بسازیم
برای حمایت به http://eskismemari.ir/ بروید .
دوستان فعال در انجمن های دیگر لطفا یه همت بکنید و یه حرکت کلی انجام بشه تا زود نتیجه بگیرم
لطفا اطلاع رسانی کنید ممنون از همتون
ما 5 ماه بعد دچار همین مشکل هستیم

هرچی تنور داغ باشه بچسپونی عالی میشه

آخرین ویرایش:

zhila89

عضو جدید
سایت archdaily, www10.aeccafe.com خوبه واسه تمرین اسکیس.......من هستم.ولی خودم اینکارو کردم برا اینکه هدفمند بشه دوستانی که میخوان اسکیس کار کنن یه خورده تنظیم شرایط بخونن که طراحیا منطقی بشه....چند وقت دیگه اگه موافق باشین یه تاپیک واسه اسکیس بچه های اینجا رو برا کنیم.....و هر هفته یک یا دو تمرین اسکیسم داشته باشیم.....
بچه ها اینکارو کردین؟ تاپیکی هست برای تمرین اسکیس؟....من پیداش نمی کنم:w20:

ati88

عضو جدید
بچه ها قبلا یه سوال پرسیدم که کسی جواب نداد
جزوه معاصر خوشنویس چطوره به نظرتون؟ممکنه مفید باشه؟

mehraz8090

عضو جدید

اگر کلاس سروش نیا بری هیچ کدوم از کتابای گلابچی رو لازم نیست بخونی
حالا جدا از قضیه کنکور اگر میخوای واقعا بفهمی ایستایی و مقاومت چی هست و با سیستم های ساختمانی کامل آشنا بشی که به قول خود سروش نیا واسه دکترا هم کافیه کلاسشو برو

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کلاس سروش نیا بری هیچ کدوم از کتابای گلابچی رو لازم نیست بخونی
حالا جدا از قضیه کنکور اگر میخوای واقعا بفهمی ایستایی و مقاومت چی هست و با سیستم های ساختمانی کامل آشنا بشی که به قول خود سروش نیا واسه دکترا هم کافیه کلاسشو برو

دقیقا همینطوره. اصن دیدتو عوض میکنه. هیچیو لازم نیس حفظ کنی. واسه همه چی لم و روش داره. ولی اگه کلاسشو نمیرین جزوش به درد نمیخوره و جزوه فیروزیو بخونین

Anita.Mosavi

عضو جدید
دقیقا همینطوره. اصن دیدتو عوض میکنه. هیچیو لازم نیس حفظ کنی. واسه همه چی لم و روش داره. ولی اگه کلاسشو نمیرین جزوش به درد نمیخوره و جزوه فیروزیو بخونین
آره واقعا خیلی آدم عجیب و فوق العاده ایه. خیلی تو وقتت صرفه جویی می کنه حتی راجب بقیه درسا که ازش کمک میخوای

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بیا انرژی مثبت بگیر خاله

بیا انرژی مثبت بگیر خاله

:w10:
بچه ها گفتن پنج تا جمله بسی بسیار است و تا عزم خویشتن را جزم کنی واندراحوالات یک جمله بنگری جمله ای دیگر اغاز میشود و ذهن نوپای خویش دچار اشفتگی میشود و ..پس تصمیم بر آن شد برای جلوگیری از مشوش شدن اذهان عمومی دو جمله بیان گردد:w07:گفتم بگم نگین خسته شد کم کاری کرد:whistle:

-برای شروع باید باور داشته باشی که میتوانی سپس با اشتیاق شروع کنی. _ مارک فیشر

-قانون زندگی , قانون باور است. _ ژوزف مورفی

وضعیت
موضوع بسته شده است.