تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگه امکان داره سوالات کنترل خطی دکتری رو حل کنید و جواباشو اینجا قرار بدید

آیناز66

عضو جدید
سلام
من کتاب کنترل سری برق رو خریدم
که دکتر خاکی صدیق تایید کرده واقعا متن کتاب فوق العاده هس
الکترونیک و سیگنال هم داره این سری برق سیمای دانش

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
من یه مشکلی توی ساده سازی تابع تبدیل حلقه بسته دارم .
این روش ساده سازیو من تو دانشگاه استفاده میکردم . هم تو کتاب اوگاتا دیدم هم امین رضایی
Untitled-1.jpg

آیا این روش درسته برای ساده سازی تابع تبدیل ؟؟
چون من خیلی استفاده کردم این روشو . و اکثرا درست جواب داده به جز تعداد کمی . مشکل من همون تعداد کمیه که جواب نمیده این روش . یعنی اون چیزی که من حساب میکنم با اون چیزی که کتاب حساب میکنه فرق داره .
ممنون میشم اگه روش دیگه ای هم هست بگید :دی

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
من یه مشکلی توی ساده سازی تابع تبدیل حلقه بسته دارم .
این روش ساده سازیو من تو دانشگاه استفاده میکردم . هم تو کتاب اوگاتا دیدم هم امین رضایی
مشاهده پیوست 158811

آیا این روش درسته برای ساده سازی تابع تبدیل ؟؟
چون من خیلی استفاده کردم این روشو . و اکثرا درست جواب داده به جز تعداد کمی . مشکل من همون تعداد کمیه که جواب نمیده این روش . یعنی اون چیزی که من حساب میکنم با اون چیزی که کتاب حساب میکنه فرق داره .
ممنون میشم اگه روش دیگه ای هم هست بگید :دی

همچین روش خاصیم نیستشا فقط کافیه توی تابع تبدیل به جای جی و اچ معادل کسریشو قرار بدی بعد جمع و ضرب طرفین وسطینه که همون فرموله شده و صد در صد درستهواحتمالا شما یا در محاسبه مشکل داشتید یا کتاب اشتبا نوشته

sanijoon

کاربر ممتاز
سلام دوستان
اکه امکان داره این سوالات رو حل کنید

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    16.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    17.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان

100_7619.jpg

منظورش از بند الف حل چیه ؟؟
اصلا چجوری شرطهای زاویه برآورده میشن ؟؟

sanijoon

کاربر ممتاز
سلام شما ابتدا صفرها و قطبها رو روی شکل مشخص میکنی سپس از s دلخواه به صفرها و قطبها وصل میکنی.سپس زاویه بین تک تک قطبها با s رو پیدا میکنی(اگه اینجا رو بلد نیستی بگو بیشتر توضیح بدم) و با هم جمع میکنی و از زاویه صفر تا s کم میکنی.اگه حاصل ضریبی از 180بود یعنی sمورد نظر جزو مکان هست.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شما ابتدا صفرها و قطبها رو روی شکل مشخص میکنی سپس از s دلخواه به صفرها و قطبها وصل میکنی.سپس زاویه بین تک تک قطبها با s رو پیدا میکنی(اگه اینجا رو بلد نیستی بگو بیشتر توضیح بدم) و با هم جمع میکنی و از زاویه صفر تا s کم میکنی.اگه حاصل ضریبی از 180بود یعنی sمورد نظر جزو مکان هست.
اها پس چون مساوی ضریبی از 180 نشده جزو مکان نبوده و شرط زاویه برآورده نشده

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
ما دوباره با یه مشکل اومدیم :دی اینبار در مورد دیاگرام بود
سوال :
چجوری یک تابع تبدیل به فرم ثابت زمانی ها تبدیل میشه ؟؟
تو کتاب کمی گنگ توضیح داده من اصلا متوجه نشدم .
بعد فرکانس گوشه چگونه حساب میشه ؟؟؟

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
ما دوباره با یه مشکل اومدیم :دی اینبار در مورد دیاگرام بود
سوال :
چجوری یک تابع تبدیل به فرم ثابت زمانی ها تبدیل میشه ؟؟
تو کتاب کمی گنگ توضیح داده من اصلا متوجه نشدم .
بعد فرکانس گوشه چگونه حساب میشه ؟؟؟
درود
من کتاب و خلاصه هامو بچه ها گرفتن برای همین هر چی یادم مونده میگم:(
یه جوری از ریشه ها فاکترو بگیرین که بهره دیسی یک بشه یعنی به جای s که صفر بذارین بهره 1 بشه یعنی به شکل 1+as‌بشه. مثلا s+5 رو باید از 5 فاکتور گرفت که میشه 1+s/5 اینجا اگه به جای s‌ صفر بذارین بهره 1 میشه (به عبارتی بهره دیسی رو جدا کنین) فرکانس گوشه رو با مساوی صفر قرار دادن اون عبارت باقی مونده بدست میاریم که اینجا 5 هست.
اگه بازم جایشو مشکل داشتین اون قسمتو عکسشو بذارین. من دستم خالیه:D

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
به مرور زمان سوالات آزمون اول سایت در درس کنترل سیستم های خطی حل میشه ، به شرط مشارکت شما داوطلبین عزیز
سوال 66 ، سوال جالبی هست
کسی این سوال رو حل کرده ؟ راه حل شما چیه؟

پیوست ها

• 66.jpg
    66.jpg
    9.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به مرور زمان سوالات آزمون اول سایت در درس کنترل سیستم های خطی حل میشه ، به شرط مشارکت شما داوطلبین عزیز
سوال 66 ، سوال جالبی هست
سلام
مسیر پیشرو پایینی همه بهره هاش یک هست؟

bio_elec

عضو جدید
سلام
سوال 66 ، سوال جالبی هست

اگه بهره ای در مسیر پیشرو رو که باحلقه -5 و-7 میسازد 2 باشد.
2تا مسیر پیشرو داریم که جواب مسیر یک مسیر پیشرو که در دلتا مربوطه اش ضرب بشه 0 میشه ودیگری 25*15 و جواب تابع تبدیل375 تقسیم بر 325Aمیشه که ساده شده اش 15تقسم بر13A
که جواب در گزینه ها نیست.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
مسیر پیشرو پایینی همه بهره هاش یک هست؟
سلام مجدد
نه ، 2 تا بهره 2 داره و بقیشون یک هست
اگه بهره ای در مسیر پیشرو رو که باحلقه -5 و-7 میسازد 2 باشد.
2تا مسیر پیشرو داریم که جواب مسیر یک مسیر پیشرو که در دلتا مربوطه اش ضرب بشه 0 میشه ودیگری 25*15 و جواب تابع تبدیل375 تقسیم بر 325Aمیشه که ساده شده اش 15تقسم بر13A
که جواب در گزینه ها نیست.
توضیح در پست 979
-----
مسئله رو حل کردم و در ادامه ضمیمه کردم
توضیحات لازم نوشته شده
و یه اشکالی در صورت مسئله وجود داشت ، A یک منفی داشت ( فیدبک منفی بود ) که فراموش شده بود نوشته بشه.ولی در حل آموزشی مسئله خللی ایجاد نمی شد

پیوست ها

• 66.rar
    42 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام لطفا در حل این سوال راهنمایم کنید

مشاهده پیوست 160403

سلام
1- تابع تبدیل سیستم رو بنویسید
2- با استفاده داده مسئله ( خطا به ازای ورودی شیب) مقدار Kp رو حساب کنید که میاد 4
3- گفته سیستم باید میرای بحرانی باشه ، پس دلتا رو در معادله مشخصه مساوی صفر بزارید . در انصورت 2 تا مقدار برای Kd بدست میاد
4- همیشه شروط پایداری رو در درس کنترل بررسی کنید ! همیشه ! اینجا شرط لازم کفایت می کنه . یعنی همه ضرایب S ها ، باید بزرگتر از صفر باشه . از اینجا میفهمیم که کدوم یکی از Kd هایی که در مرحله قبل بدست اوردیم درسته
5-KpوKd رو در تابع تبدیل جاگذاری کنید . خواهید دید که معادله مشخصه بدست امده درجه یک هست و اصلا بحث در مورد بحرانی بودنش بی معنی هست ، پس طراحی همچین جبرانسازی غیرممکن هست

آخرین ویرایش:

bio_elec

عضو جدید
سلام مجدد
نه ، 2 تا بهره 2 داره و بقیشون یک هست

جواب شما درست نیست

-----
مسئله رو حل کردم و در ادامه ضمیمه کردم
توضیحات لازم نوشته شده
و یه اشکالی در صورت مسئله وجود داشت ، A یک منفی داشت ( فیدبک منفی بود ) که فراموش شده بود نوشته بشه.ولی در حل آموزشی مسئله خللی ایجاد نمی شد

سلام.من این راه حلو رفتم میشه بگین در محاسبات اشتباه کردم یا راه حلم اشتباست? این حله شما تقریبی است؟
Scan10001.jpg

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.من این راه حلو رفتم میشه بگین در محاسبات اشتباه کردم یا راه حلم اشتباست? این حله شما تقریبی است؟
مشاهده پیوست 160429
حل شما کاملا درست و دقیقه ;)

هدف من از طرح سوال پیدا کردن تابع تبدیل با استفاده از روش موازی و البته بصورت تقریبی بود
در ازمونی که ماشین حساب ممنوع هست در اغلب موارد ، راه حل کوتاه تری برای حل سوالات میسون وجود داره
همیشه نیم نگاهی به گزینه ها داشته باشید

سایر سوالات رو هم حل کنید ، نکات خوبی در این سوالات وجود داره
موفق باشید

bio_elec

عضو جدید
حل شما کاملا درست و دقیقه ;)

هدف من از طرح سوال پیدا کردن تابع تبدیل با استفاده از روش موازی و البته بصورت تقریبی بود
در ازمونی که ماشین حساب ممنوع هست در اغلب موارد ، راه حل کوتاه تری برای حل سوالات میسون وجود داره
همیشه نیم نگاهی به گزینه ها داشته باشید

سایر سوالات رو هم حل کنید ، نکات خوبی در این سوالات وجود داره
موفق باشید

ممنونم از راهنمایی تون.
انشا الله حتما ادامه میدیم.تشکر

• Like
واکنش ها: EECi

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان اگه بخوایم یه تابع ناسره رو به یه تابع اکیدا سره تبدیل کنیم ٬ باید چکار کنیم ؟
درجه مخرج یکه و درجه صورت سه

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام
دوستان اگه بخوایم یه تابع ناسره رو به یه تابع اکیدا سره تبدیل کنیم ٬ باید چکار کنیم ؟
درجه مخرج یکه و درجه صورت سه

البته تقسیم کردن در واقع همون تنها راهشه ....البته بعضی ها اونو به صورت فرمولی هم میگن...یاد تفکیک به کسر های جزیی بیفت..
.
.
ولی کلا من با تقسیم کردن مخالفم چرا که اگه شما چند تا توابعی رو که درجه صورت و مخرج برابری دارند رو تقسیم کنید متوجه میشید چطوری با یه نگاه کردن به چنین کسرهایی که در درس کنترل تابع تبدیل سیستم ها هستش اونو اکیدا سره ببنید...

برای اونایی هم که درجه ی صورت از مخرج بیش تره هم میتونید به نتایج جالبی برسید فقط یه مرحله اضافه تره...

سعی کنید حتما این تمرینو انجام بدید چرا که سر جلسه ی کنکور فکر کردن به این که ادم بخواد در درس کنترل دو ساعت صورتو بر مخرج تقسیم کنه خنده داره...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورد بر دوستان
یکی لطف کنه SFG این نمودار بلوکی رو برام رسم کنه :دی
100_7717.jpg

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
یه سوال آبکی :cry:
نمیدونم چرا این چیزای آبکیو یادم میره همش :cry:

این تابع تبدیل چگونه ساده شده ؟؟ مخصوصا صورتش . مخرجشو یادم اومد ولی صورتش برام گنگه :D

100_7727.jpg

llvll.asoud

کاربر ممتاز

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام دوستان امیدوارم همتون خوب باشید و آرزوی موفقیت براتون میکنم،
دوستایی که کتاب امین رضایی رو دارن ازشون یه سوال دارم، توی فصل نهم صفحه 685 آخر صفحه مثال شماره 5 رو حل کرده و نمودار بود اونرو ترسیم کرده، حالا میخواستم بدونم چرا نمودار در فرکانس 1 به بینهایت منفی میل کرده، واقعا هرچی فکر میکنم دلیلشو نمیفهمم. ممنون میشم زود پاسخ بدین. خیلی ممنونم.

بالا