تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

mehd0551

عضو جدید
ساخت فایل تمپلت

ساخت فایل تمپلت

سلام کسی میتونی اموزش نحوه ساخت فایل تمپلت(فیلم، pdf ،توضیح شخصی ،هرچی بود) را برام روی ادرس زیر بزاره ممنون میشم .سایت پیکو ------------http://s4.picofile.com-----------------

smmoosavian

عضو جدید
آموزش گام به گام DMU Kinematics - درس اول

آموزش گام به گام DMU Kinematics - درس اول

Contents
1- Entering DMU Kinematics workbench
2- Making a revolute Joint

3- Editing the simulation

download

zohair

عضو جدید
مخلص مهندسین
آقا یه سوال؟ فرض کنید یه بادکنک رو از سه طرف فشار بدبد داخل و اصطلاحا سه تا لپ بزاش ایجاد کنید . میشه این بادکنک رو تو surface مدل کرد ؟ من که خودم نتونستم ( این رو هم بکم لپ ها حالت بیضی دارن)
ممنون منتظم افاضات مهندسا هستیم

yasser2222

عضو جدید
نقشه ساخت

نقشه ساخت

دوستان میشه درمورد تهیه نقشه های ساخت یه توضیحاتی بدین. ممنون

smmoosavian

عضو جدید
مخلص مهندسین
آقا یه سوال؟ فرض کنید یه بادکنک رو از سه طرف فشار بدبد داخل و اصطلاحا سه تا لپ بزاش ایجاد کنید . میشه این بادکنک رو تو surface مدل کرد ؟ من که خودم نتونستم ( این رو هم بکم لپ ها حالت بیضی دارن)
ممنون منتظم افاضات مهندسا هستیم

اينم فايلي كه مي خواستيد

پیوست ها

• Baloon - V5R20.rar
    613.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maryam72

عضو جدید
چه طور میشه از قطعات استاندارد کتیا استفاده کرد؟مثلا میشه وقتی تو محیط پارت هستم یه پینو به طرحم اضافه کنم؟

sep2008

عضو جدید
چطور میشه سطح هایی که توی هر 3 صفحه هستند رو کات کرد(بوجود اورد)؟مثل سطحی که توی تصویر زیر معلومه
Untitled23.jpg

پیوست ها

• Untitled23.jpg
    Untitled23.jpg
    9.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

smmoosavian

عضو جدید
آقا دمت گرم فکر کنم خیلی کمکم کنه دارم روش کار میکنم خیلی حال دادی;)
فقط داداش یه سوال دیگه میتونم همین رو یه ضخامت مثلا 3 میلی بهش بدم؟

بله ، کافیه همه سطوح رو join کنید و سپس در part design با استفاده از thick surface توی نوار ابزار Surface based features سطح مورد نظر رو انتخاب کنید و مقدار ضخامت رو تعیین کنید

smmoosavian

عضو جدید
چطور میشه سطح هایی که توی هر 3 صفحه هستند رو کات کرد(بوجود اورد)؟مثل سطحی که توی تصویر زیر معلومه
مشاهده پیوست 161455

کافیه لبه B2 رو پخ بزنید و برای برش اون قسمت که با فلش مشخص کردید از pocket استفاده کنید. منتهی لبه ای رو که پخ زده شده باید به عنوان direction به pocket معرفی کنید. فیلم رو ببینید همه چی رو متوجه میشید.

پیوست ها

• tamrin.rar
    4.9 مگایابت · بازدیدها: 0

sep2008

عضو جدید
کافیه لبه B2 رو پخ بزنید و برای برش اون قسمت که با فلش مشخص کردید از pocket استفاده کنید. منتهی لبه ای رو که پخ زده شده باید به عنوان direction به pocket معرفی کنید. فیلم رو ببینید همه چی رو متوجه میشید.
فوق العاده بود دمت گرم

smmoosavian

عضو جدید
آموزش DMU Kinematics - درس دوم

آموزش DMU Kinematics - درس دوم

Making two prismatic mechanisms
Editing the values
Changing the zero position

h.ahmadik

عضو جدید
سلام کسی میدونه چطوری میشه تو کتیا قیمت تموم شده ساخت یک قطعه را حساب کرد. تو سالیدورک این امکان تحت cost estimation وجود داره اما کتیا هم این امکانو داره؟

aydogan

عضو جدید
من میخام نقشه ای را از روی عکس در اسکچ رسم می کنم و میخاهم عکس (همان عکسی که میخام از رویش مثل همان را در اسکچ بکشم)را در پس بک گراند (پس زمینه ی )اسکچ بیندازم.
چطور می توانم این کار را بکنم.

aydogan

عضو جدید
چطور در محیط درفتینگ رنگ ترسیمه هایی که با ابزار geometry creationمی کشیم را می توانیم به طور دائم تغییر دهیم.

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام کسی میدونه چطوری میشه تو کتیا قیمت تموم شده ساخت یک قطعه را حساب کرد. تو سالیدورک این امکان تحت cost estimation وجود داره اما کتیا هم این امکانو داره؟

آن چیزی هم که در سالیدورکس وجود دارد چندان قابل اعتماد نیست. قیمت قطعه را نمی توان با نرم افزار حساب کرد چرا که نه تنها به جنس و شکل و کیفیت بستگی دارد بلکه محل ساخت و سازنده آن هم نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت دارد.

hasanbagherian

عضو جدید
با سلام

در زمینه مهندسی مکانیک (مهندسی معکوس) فعالیت میکنم
دوستانی که در رشته های طراحی صنعتی و نقشه کشی صنعتی و سایر رشته های مرتبط فعالیت میکنند
اگر مایل باشند نرم افزار های تخصصی مکانیک از جمله کتیا و سالید و اینورتور و... رو بطور حرفه ای آموزش ببینند
می توانند در همین سایت برام پیام بذارن.
با تشکر

yasser2222

عضو جدید
دوستان من دارم پروژه ای دینامیکی شبیه پمپ های پره ای( پمپهایی که یه سری پره دارن که درون یه پوسته استوانه ای میچرخن ) و یا می توان گف شبیه بادامک های استوانه ای انجام میدم..مسئله من دینامیکی و بررسی تنش های پره هاس. همونطوری که میدونید باید جوابای اباکوس صحه گذاری بشه. یکی از راههای صحه گذاری مقایسه با تئوری و دیگری مقایسه با نتایچ مقالات و پروژه های موفق گذشته هستش. میخاستم ببینم کسی در این مورد مقاله ای ،پروژه ای چیزی در مورد بادامک های استوانه ای و بررسی تنش ها و force contact بین بادامک و پیرو...و یا پره های پمپهای پره ای داره ؟ ممنون.

yones66

عضو جدید
دوستان به وبلاگ من هم سر بزنید. البته تازه تاسیسه و قصد دارم آموزشهای نابی رو توش بذارم فعلا دستم خالی نیست ولی معرفی کنید به هم دیگه والا اگه مشهور نشه تو مرورگر ها هر چقدر هم که آموزشی بذارم چون شناسایی نمیشه فایده نداره. اگه پیشنهادی بود بهم گید.
catiav5r21.blogfa.com

yones66

عضو جدید
دوستان این ارور منظورش چیه :
dslicsrv.exe failed with return code=216
هنگام نصب لایسنس کتیا ورژن 5-6 این ارور رو میده. آنتی ویروسم غیر فعاله و ویندوزم ایکس پی. رو 7 راحت نصب میشد ولی نمیدونم چرا رو ایکس پی مشکل داره. دوستان اگه ممکنه سریع پاسخ بدین ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
سلام دوستان خوبم ببخشید 1 سوال داشتم طریقه نصب سرویس پک چگونه است؟ من Catia v5 R21 دارم نرم افزار رو نصب میکنم بعد سرویس پک بعد کرک اما نرم افزار اجرا نمیشه مشکل چیه به نظر شما دوستان

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم ببخشید 1 سوال داشتم طریقه نصب سرویس پک چگونه است؟ من Catia v5 R21 دارم نرم افزار رو نصب میکنم بعد سرویس پک بعد کرک اما نرم افزار اجرا نمیشه مشکل چیه به نظر شما دوستان

سلام
ئه منم اینجور بود دادم برام درست کردن اما به این نتیجه رسدم کار ساده ای نبود;)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام

در زمینه مهندسی مکانیک (مهندسی معکوس) فعالیت میکنم
دوستانی که در رشته های طراحی صنعتی و نقشه کشی صنعتی و سایر رشته های مرتبط فعالیت میکنند
اگر مایل باشند نرم افزار های تخصصی مکانیک از جمله کتیا و سالید و اینورتور و... رو بطور حرفه ای آموزش ببینند
می توانند در همین سایت برام پیام بذارن.
با تشکر

سلام
مهندسی معکوس چیه؟من اگه بخوام کریر یاد بگیرم میتونید کمکم کنید؟چه جوری آموزش میدید؟
ممنون میشم زود جواب بدین;)

smmoosavian

عضو جدید

هم برای خود نرم افزار و هم برای سرویس پک باید کرک رو اجرا کنید. شما پس از نصب سرویس پک کرکش رو اجرا نمی کند

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
هم برای خود نرم افزار و هم برای سرویس پک باید کرک رو اجرا کنید. شما پس از نصب سرویس پک کرکش رو اجرا نمی کند
یعنی چی ؟ یعنی که نرم افزار رو نصب کردم کرک کنم اجراش کنم و بعد سرویس پک بریزم باز کرک کنم اجراش کنم؟
ببین دوست خوبم من نرم افزارو نصب میکنم کرکش میکنم نرم افزار بالا میاد مشکلی نداره نمی دونم این سرویس پک چگونه نصب کنم سرویس پک 6 هم هست

بعدشم دوست خوبم تو خود پوشه نرم افزار کرک موجود یک فایل dll هست که تو محل نصب نرم افزار تو پوشه bin میریزم اما تو سرویس پک یک crack هست که dsl داره یک جورای شبکه ماننده ممنون میشم کمک کنی دومی نمیدونم چیچوری ورژن catia هم v5r21 اخرین ورژن