مشاوره ي كنكور ارشد 93 با حضور مهندس اسلام پناه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام او
داوطلبان كنكور ارشد93 مي توانيد سوالات مشاوره اي و تحصيلي خود را در اين تاپيك با مهندس اسلام پناه استاد برجسته الكترونيك در ميان بگذاريد. ضمنا سوالات درسي مربوط به درس الكترونيك را ميتوانيد علاوه بر تاپيك رفع اشكال الكترونيك در اين تاپيك نيز مظرح نماييدتا استاد پاسخ گويي شما باشند. موفق باشيد

آخرین ویرایش:

mseslampanah

عضو جدید
به نام او
داوطلبان كنكور ارشد93 مي توانيد سوالات مشاوره اي و تحصيلي خود را در اين تاپيك با مهندس اسلام پناه استاد برجسته الكترونيك در ميان بگذاريد. سوالات درسي مربوط به رفع اشكال الكترونيك را حتما در تاپيك جداگانه اي كه براي اين درس تعیین شده است مطرح کنید. صرفا سوالات در اين تاپيك در راستاي مشاوره و برنامه ريزي باشد. موفق باشيد
سلام به همه عزیزان کنکور سال 93،از اینکه میتونم خدمت دوستان خوب خودم باشم خیلی خرسندم. با توجه به اینکه بنده چند سال قبل از تدریس مشاور کنکور ارشد بودم تصمیم گرفتم که در این سایت به مشاوره کنکور ارشد برق بپردازم. تصمیم بنده اینه که تا روز کنکور بتونم خدمت دوستان باشم. امیدوارم که بتونم برای دوستن مفید باشم. نکته بعد اینه که دوستان عزیز بنده میتونن سوال درسی در مورد الکترونیک هم در این تاپیک بپرسند و از نظر بنده مشکلی نیست. از دوست عزیزم جناب آقای روشن شمال و آقای arshad1367 جهت ایجاد این تاپیک کمال تشکر رو دارم.یا حق

rezarst1911

عضو جدید
سلام استاد
من سال دومم که کنکور میدم اکثر درس ها رو هم خونده بودم برای کنکور 92
از 1.5 ماه پیش شروع به خوندن کردم اما انگیزمو از دست دادم نمیتونم مثل قبل درس بخونم (پارسال)
مدام میگم بذار برای بعد .
برنامه ریزی رو تغییر دادم ولی باز نشد نمیدونم چطور باید انگیزه قبلمو بدست بیارم . هدفم رتبه بالاست اگر بشه زیر 100 .
واقعا اشوفته هستم و نمیدونم چه کار کنم .
ممنون میشم کمک کنید

mseslampanah

عضو جدید
سلام استاد
از 1.5 ماه پیش شروع به خوندن کردم اما انگیزمو از دست دادم نمیتونم مثل قبل درس بخونم (پارسال)
برنامه ریزی رو تغییر دادم ولی باز نشد نمیدونم چطور باید انگیزه قبلمو بدست بیارم . هدفم رتبه بالاست اگر بشه زیر 100 .
ممنون میشم کمک کنید
سلام. خب نیازه بنده یکسری اطلاعات از شما بگیرم. مثال اینکه کدوم درسها رو خوندید؟ در چه سطحی هر درسو بلدید؟الان کدوما رو میخونید؟ برنامتون چجوریه؟ رتبه سال گذشتتون چند شد؟(اگه خواستید اینو برام ایمیل کنید.).
اینکه میخاید زیر 100 بشید خودش انگیزه بالا رو در شما نشون میده. ان شاءالله با صحبتهایی که اینجا میشه سعی میکنیم وضعیت بهتری برای شما ایجاد کنیم. منتظر پاسختان هستم.یا حق

sina_oonline

عضو جدید
با سلام و ممنون از سورپرایز ویژه سایت :)

استاد در فصل دیود ها خیلی بد عمل می کنم کتاب شما را خواندم کمی بهتر شد ولی اصلا راضی نیستم وقتی یک مدار با چندین دیود را بایستی تحلیل کنم که کدام روشن است و کدام خاموش اصلا نمی توانم مساله را شروع کنم؟به نظرتان چه کار کنم؟ منبع خاصی را پیشنهاد می کنید؟

با تشکر

mseslampanah

عضو جدید
با سلام و ممنون از سورپرایز ویژه سایت :)

استاد در فصل دیود ها خیلی بد عمل می کنم کتاب شما را خواندم کمی بهتر شد ولی اصلا راضی نیستم وقتی یک مدار با چندین دیود را بایستی تحلیل کنم که کدام روشن است و کدام خاموش اصلا نمی توانم مساله را شروع کنم؟به نظرتان چه کار کنم؟ منبع خاصی را پیشنهاد می کنید؟

با تشکر
سلام.
نکته اول: مسائل دیود تقریبا بخش کم اهمیتی در سوالات کنکور است لذا نیاز نیست نگران این قضیه باشید.
نکته دوم: در حل مسائل دیود ابتدا دیودهایی رو که مطمئن هستید خاموشه یا روشنه رو مشخص کنید. مثلا یک مدار دیودی پیچیده دارید و در اون مدار دوتا از دیودها کاتدشون بهم وصله خوب میدونید دیودی روشنه که آندش بزرگتر باشه. برای دیودهای باقیمانده ابتدا دیودها رو باز کنید بعد ولتاژ آند و کاتدشون رو اندازه بگیرید اونی بعد اون دیودی که آندش از کاتدش بیشتر را روشن و دیودی که آندش از کاتدش کمتره رو خاموش در نظر بگیرید و دوباره مسئله رو حل کنید.این راه تقریبا درهمه مسائل جواب میده. امتحاش کنید اگه نشد باز با بنده در میان بزارید. یاحق

rezarst1911

عضو جدید
سلام. خب نیازه بنده یکسری اطلاعات از شما بگیرم. مثال اینکه کدوم درسها رو خوندید؟ در چه سطحی هر درسو بلدید؟الان کدوما رو میخونید؟ برنامتون چجوریه؟ رتبه سال گذشتتون چند شد؟(اگه خواستید اینو برام ایمیل کنید.).
اینکه میخاید زیر 100 بشید خودش انگیزه بالا رو در شما نشون میده. ان شاءالله با صحبتهایی که اینجا میشه سعی میکنیم وضعیت بهتری برای شما ایجاد کنیم. منتظر پاسختان هستم.یا حق
مدار 1 و 2 / کنترل خطی / ماشین 1 و 2 / بررسی سیستم قدرت / همه دروس قدرت به جز الکترومغناطیس و زبان البته اون هارو هم نصفه خوندم ولی نتونستم تست بزنم نصفه کاره ول کردم .
همه درسارو چند بار خوندم 4 یا 5 بار اما به خاطر نزدن تست نتونستم نتیجه بگیرم سر کنکور بیشتر سوالات رو بلد بودم ولی نتونستم حلشون کنم .
همه درسارو با هم میخونم چون مثل دوره کردنه برام به جز مغناطیس و زبان
رتبه که اصلا حرف در موردش نزنیم بهتره
برنامه رو اول ساعتی گذاشتم .برای هر درس یه ساعت مشخص توی روز. بعد نتونستم بخونم. تغییر دادم به صورت فصلی هر روز یک فصل یا بخشی از یک فصل دو کتاب. دوباره به خاطر نبود انگیزه نتونستم ادامه بدم گفتم دوباره برگردم به همون برنامه ساعتی ولی برای هر درس صفحه مشخص کردم مثلا مدار هر بار 30 صفحه ایجوری.
ممنون میشم کمکم کنید
استاد میتونید یه جزوه تمیز برای مغناطیس آپلود کنید . چون واقعا احتیاجه .

• Like
واکنش ها: iQl

دانشمند كوچك

عضو جدید
باسلام خدمت استاد محترمسوال اول:وقتی یه درسی خونده میشه(باتوجه به اینکه باید دروس تاآخر تابستان یاد گرفت)،مثلا درس الکترونیک،وقتی فصل جزوه یا کتابی خونده میشه و تمام می کنیم،چطوری بفهمیم فصل بخوبی یاد گرفتیم؟مثلا خودم درسیو میخونم،تمام مثال های درس به اضافه چندتا تست میزنم(حالا یا خودم حل میکنم یا تانصفه حل میکنم یا اصلا نمیتونم) اما بعد یک هفته که میام دوره کنم اون فصل میبینم چیزی یادم نیست و همون مثال هایی رو که خوندم رو یاد نگرفتمسوال دوم:موقع خوندن دقت کافیو نمیکنم،خیلی سعی میکنم مطلبیو که میخونم روش متمرکز بشم،مخصوصا وقتی جوگیر میشم اصلا نمیفهمم اطرافم چی میگذره اما بااین حال تمام نکاتو نمیگیرم.چیکار کنم؟سوال سوم:درمورد نحوه برنامه ریزی که بش عمل کنیم صحبت کنید که با توجه به اتفاقاتی که ممکنه میفته که بش عمل نکنیم؟من اینطوری برنامه ریزی کردم که فلان روز این دودرس با این مقدار بخونم .جمعه ها هم جبران کمبودها،اما بازم عقب میمونم(البته اگر چیزی پیش بیاد که نتونم به برنامم عمل کنم)

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما استاد بزرگوار

من یه مشکلی دارم تو تست زدن . مخصوصا درس مدار
همیشه راه حل درست رو تشخیص میدم ولی نمیدونم چرا یهو شک میکنم به راه حل درست و راه غلط رو میرم که باعث میشه جواب اشتباه دربیاد .
توی تشخیص مکان KVl و KCL هم مشکل دارم دقیقا نمیدونم کجا باید بزنم .

واقعا این مشکلی شده برام :(

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمته استاد اسلام پناه عزیز و ممنون بابت کار ارزشمندی که انجام میدید.
راستی در حل تستای الکترونیک من مشکلم اینه وقتی مدار یکم پیچیده هستش نمیدونم اول جریان کدوم قسمت رو آی بگیرم بعد براساس اون جریان بقیه جاها رو به صورت پارامتری حساب کنم و بعد کی وی ال بزنم
خیلی سردرگم میشم آیا اصول خاصی یا لم خاصی داره یا همینطوری تجربی هستش؟

mseslampanah

عضو جدید
سلام خدمته استاد اسلام پناه عزیز و ممنون بابت کار ارزشمندی که انجام میدید.
راستی در حل تستای الکترونیک من مشکلم اینه وقتی مدار یکم پیچیده هستش نمیدونم اول جریان کدوم قسمت رو آی بگیرم بعد براساس اون جریان بقیه جاها رو به صورت پارامتری حساب کنم و بعد کی وی ال بزنم
خیلی سردرگم میشم آیا اصول خاصی یا لم خاصی داره یا همینطوری تجربی هستش؟
سلام، برای حل یک مسئله به روش تحلیل نظری اصلا مهم نیست i را کجا میگیرید. ولی بهترین مکان برای شروع امیتر طبقه اول در اکثر موارد بهترین انتخابه. یا حق

mseslampanah

عضو جدید
سلام. از دوستان عزیزم خواهش میکنم که سوالاتشون رو به صورت تک تک مطرح کنن و از مطرح کردن چند سوال به ظور همزمان خودداری کنن.بنده تا روز کنکور خدمت عزیزان خواهم بود پس فرصت به اندازه کافی داریم.یا حق

mseslampanah

عضو جدید
درود بر شما استاد بزرگوار

من یه مشکلی دارم تو تست زدن . مخصوصا درس مدار
همیشه راه حل درست رو تشخیص میدم ولی نمیدونم چرا یهو شک میکنم به راه حل درست و راه غلط رو میرم که باعث میشه جواب اشتباه دربیاد .
توی تشخیص مکان KVl و KCL هم مشکل دارم دقیقا نمیدونم کجا باید بزنم .

واقعا این مشکلی شده برام :(
سلام. اگه دوستان سعی کنند که درسها را بجای نکته واری یاد گرفتند مفهومی یاد بگیرند دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت. به عنوام مثال شما برای حل یک مسئله مدار مرتبه یک از چه روشی استفاده میکند.منتظر جوابتان هستم.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون بابته پاسختون.یه سوالم داشتم در بعضی مواقع جریان بیس رو هم لحاظ میکنیم ولی بعضی وقتا نه صرف نظر میکنیم.در چه مواقعی هستش که صرف نظر میکنیم؟ این صرف نظر کردن ها فقط براساس مقدار بتا هستش یا دلایل دیگه ای هم داره؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
درمورد نحوه مطالعه دروس استاد اسلام پناه میتونم به جای خوندن متن درس درصورتی که تعداد تمرینای داخل متن به اندازه کافی زیاد باشه فقط با خوندن تمرینا و یاد گرفتن روش حل به خودم بقبولونم که درسو یاد گرفتم؟ خیلی پیش اومده متنو خوندم ولی نتونستم تمرینای آخر فصلو اونطوری که باید و شاید حل کنم

controlqueen

عضو جدید
سلام استاد؛ممنون كه وقتتون رودراختياربجه هاي كنكوري ميذارين؛ خواستم بكم من توخوندن درساخيلي كندوآروم بيش ميرم؛مشكلي باخوددرساندارم ولي اينكه كندبيش ميرم خيلي اذيتم ميكنه‏!وازطرفي نكرانم نرسم همه روبخونم؛الان توتابستون هدفم تموم كردن3درس مدارورياضيوسيكنال بوده؛ودرباييزإلك وكنترلوزبان؛ وازطرفي وسواسم دارم اكه يه مبحثومتوجه نشدم اصلانميتونم ولش كنم برم مبحث بعدي‏!‏ خواستم ببينم شماراه حلي براكندخوني من دارين؟يااينكه بااين سرعتم ميرسم تمومشون كنم؟ باتشكر

Mr.Perfect

عضو جدید
استاد ممنون که وقتتون را در اختیار بچه ها قرار میدید...
سوالی از محضرتون داشتم:

دیدن فیلم تدریس الکترونیک استاد شریف بختیار میتونه مفید باشه(منظورم در حیطه کنکوره)...
من این درس را در دانشگاه سراسری با نمره ی نسبتا خوبی هم پاس کردم اما به نظرم چیزهای جدید و جالبی در تدریس ایشون هست
اما سوالم اینه که برای کنکور هم میتونه مفید باشه؟

rezarst1911

عضو جدید
سلام استاد
ممنون میشم کمک کنید

مدار 1 و 2 / کنترل خطی / ماشین 1 و 2 / بررسی سیستم قدرت / همه دروس قدرت به جز الکترومغناطیس و زبان البته اون هارو هم نصفه خوندم ولی نتونستم تست بزنم نصفه کاره ول کردم .
همه درسارو چند بار خوندم 4 یا 5 بار اما به خاطر نزدن تست نتونستم نتیجه بگیرم سر کنکور بیشتر سوالات رو بلد بودم ولی نتونستم حلشون کنم .
همه درسارو با هم میخونم چون مثل دوره کردنه برام به جز مغناطیس و زبان
رتبه که اصلا حرف در موردش نزنیم بهتره
برنامه رو اول ساعتی گذاشتم .برای هر درس یه ساعت مشخص توی روز. بعد نتونستم بخونم. تغییر دادم به صورت فصلی هر روز یک فصل یا بخشی از یک فصل دو کتاب. دوباره به خاطر نبود انگیزه نتونستم ادامه بدم گفتم دوباره برگردم به همون برنامه ساعتی ولی برای هر درس صفحه مشخص کردم مثلا مدار هر بار 30 صفحه ایجوری.
ممنون میشم کمکم کنید
استاد میتونید یه جزوه تمیز برای مغناطیس آپلود کنید . چون واقعا احتیاجه .

استاد منتظر کمک و پاسخ شما هستم

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام. اگه دوستان سعی کنند که درسها را بجای نکته واری یاد گرفتند مفهومی یاد بگیرند دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت. به عنوام مثال شما برای حل یک مسئله مدار مرتبه یک از چه روشی استفاده میکند.منتظر جوابتان هستم.
سلام استاد ...و ممنون از این که همراه با کتاب و جزوتون این جا هم در کنارمون هستید و چه نعمتی واقعا بالاتر از این برای رسیدن به درصدی بسیار بالا در الکترونیک....با تشکر..
.
.
.
به طور کلی برای حل یه مساله مدار مرتبه اول مراحل زیر ر وپیش میریم....البته با فرض این که منابع دی سی باشند ....
1-در بعضی مواقع بدست اوردن مدار معادل تونن نورتن از دو سر المانی که جریان یا ولتاژش خواسته شده.....
2-اگه شرایط اولیه داده نشده باشه رسم مدار در لحظه های صفر منفی و بدست اوردن شرایط اولیه ....
3-در صورتی که شروط پیوستگی ولتاژ خازن یا جریان سلف نقض شده باشه باید مدار را در لحظه ی صفر مثبت رسم کرده و اون مقدارها رو بدت بیاریم و اگه هم نقض نشده بود که با حالت قبل برابره...
4-بدست اوردن ثابت زمانی
5-رسم مدار درلحظه ی بی نهایت و بدست اوردن کمیت خواسته شده
6-جایگذاری موارد فوق در رابطه ای معروف موسم به رابطه ی طلایی
به همین راحتی :smile:
.
.
حالاا استاد شما بفرمایید....

controlqueen

عضو جدید
سلام استاد ...و ممنون از این که همراه با کتاب و جزوتون این جا هم در کنارمون هستید و چه نعمتی واقعا بالاتر از این برای رسیدن به درصدی بسیار بالا در الکترونیک....با تشکر..
...
به طور کلی برای حل یه مساله مدار مرتبه اول مراحل زیر ر وپیش میریم....البته با فرض این که منابع دی سی باشند ....
1-در بعضی مواقع بدست اوردن مدار معادل تونن نورتن از دو سر المانی که جریان یا ولتاژش خواسته شده.....
2-اگه شرایط اولیه داده نشده باشه رسم مدار در لحظه های صفر منفی و بدست اوردن شرایط اولیه ....
3-در صورتی که شروط پیوستگی ولتاژ خازن یا جریان سلف نقض شده باشه باید مدار را در لحظه ی صفر مثبت رسم کرده و اون مقدارها رو بدت بیاریم و اگه هم نقض نشده بود که با حالت قبل برابره...
4-بدست اوردن ثابت زمانی
5-رسم مدار درلحظه ی بی نهایت و بدست اوردن کمیت خواسته شده
6-جایگذاری موارد فوق در رابطه ای معروف موسم به رابطه ی طلایی
به همین راحتی :smile:
.
.
حالاا استاد شما بفرمایید....

ببخشيدولي درحالت عادي اكه منابع وابسته نداشته باشيم كه حتمانبايدتونن نورتن بزنيم‏!‏ من هميشه ازتونن نورتن فرارميكنم حتي وقتي برا ثابت زماني مقاومت تونن روبخوايم منابع وابسته روتبديل به مقاومت ميكنم بعدمقاومت تونن روحساب ميكنم‏!‏ ببخشيدجاي استادنظردادم...

pejman-0098

عضو جدید
سلام درود فراوان خدمت شما
من امسال رتبه ام در قدرت شد2007 فقط به خاطر منفي زدن در كنترل
دوباره شروع كردم به خواندن تا اواخر مرداد كليه كتابهارو با تست برق مرورم تمام ميشه وفقط ميخوام رتبه 2 رقمي كسب كنم(بغير از مغناطيس و زبان)
از شهريور فقط عصرها بيكارم
با اين شرايط كه بهتون گفتم آيا اميدوار باشم؟
شما چه پيشنهاد ميكنيد براي رتبه زير100؟
خيلي خيلي خوشحال ميشم جوابمو بدين ومشاوره ام كنيد
متشكر

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود استاد
من الان دارم تست های فصل اول مدار کار میکنم .
حدوده 40% از تستهای فصل اول درست حل میکنم. ولی اونایی که کمی مشکل هستن . اصلا گم میکنم راه حل درستو .یعنی اول راه حل رو تشخیص میدم ولی ناگهان به بیراهه میرم . مثلا نمیدونم کی باید از پخش جریان استفاده کنم . البته تو مدارات سنگین این مشکلو دارم . و جای مناسب برای kcl و kvl نمیتونم پیدا کنم .

Paydar91

کاربر ممتاز
ببخشيدولي درحالت عادي اكه منابع وابسته نداشته باشيم كه حتمانبايدتونن نورتن بزنيم‏!‏ من هميشه ازتونن نورتن فرارميكنم حتي وقتي برا ثابت زماني مقاومت تونن روبخوايم منابع وابسته روتبديل به مقاومت ميكنم بعدمقاومت تونن روحساب ميكنم‏!‏ ببخشيدجاي استادنظردادم...

اره شما درست میفرمایید و من در حالت کلی گفتم شاید امسال تستی اومد که عدل باید از همین راه میرفتیم ..حیفه ادم بخونه واسه ندونستن یه مورد در این حد نتونه به یه سوال جواب بده ..درسته توی اکثر تستا زیاد همچین تستی رواج نداره ولی حتما نباید که مثلا امسال بیاد تازه متوجه شیم کاش خونده بودیم...
.
.
نمیدونم منظور شما از فرار از تونن و نورتن چی بود؟؟یعنی براتون سخته یا نه اونو وقت تلفی میدونید
ولی اگه سخته که به نظر من اصلا این طور نیست تازه توی همین درس الکترونیک خیلی از نکته ها هست که مثلا از کجای ترانزیستور چه مقاومتی دیده میشه خیلی راحت با یه تونن یا نورتن میشه به طور مفهموی درک کرد چرا این مقاوت دیده میشه....

controlqueen

عضو جدید
اره شما درست میفرمایید و من در حالت کلی گفتم شاید امسال تستی اومد که عدل باید از همین راه میرفتیم ..حیفه ادم بخونه واسه ندونستن یه مورد در این حد نتونه به یه سوال جواب بده ..درسته توی اکثر تستا زیاد همچین تستی رواج نداره ولی حتما نباید که مثلا امسال بیاد تازه متوجه شیم کاش خونده بودیم...
.
.
نمیدونم منظور شما از فرار از تونن و نورتن چی بود؟؟یعنی براتون سخته یا نه اونو وقت تلفی میدونید
ولی اگه سخته که به نظر من اصلا این طور نیست تازه توی همین درس الکترونیک خیلی از نکته ها هست که مثلا از کجای ترانزیستور چه مقاومتی دیده میشه خیلی راحت با یه تونن یا نورتن میشه به طور مفهموی درک کرد چرا این مقاوت دیده میشه....

آره يكم برااينكه Vocو Iscروازرو تونن نورتن تومداراي بيجيده بيداكنم تازه اكه وسطش اشتباه نكنم وبعدبرهم تقسيم كنم تامقاومت معادل به دست بيارم يكم برام سخته‏!‏  ترجيح ميدم ازهمون راهي كه كفتم منابع وابسته روتبديل كنم كرجه انكارتوبعضي مثالام ازاين راه به جواب نميرسم:‏(‏

qmars10

عضو جدید
باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت همه ی هم دوره ای های عزیزم امیدوارم خسته نباشید و ارادت مخلصانه ازبرای شمااستادگرامی راستش من درست نمیدونم ازچه منبعی مثلابرای درس کنترل استفاده کنم چون من ازلحاظ تهییه کتاب مشکلی ندارم تقریباهمه ی کتاب های موجودداخل بازار روبرای همه ی درساتهییه کردم چون من نمیتونم کلاس برم شهرستان میشینیم خلاصه یه عالمه کتاب ازهردرس دارم ولی نمیدونم چه طورشروع کنم بااین کتاباآیا درسنامه ی همه روبخونم برای درک بیشتر ونهایتاازتستهای اوناوپاسخ تشریحیشون استفاده کنم یایه کتاب وبردارم ودرست بخونم ونقاط ضعفم روازکتابای دیگه برطرف کنم ومثل بالاتست بزنم ؛حالابه نظرشمااستادبهترین حالت بااین همه منبع به چه شکله برامطالعه ی درسنامه ودوم تست زدن بهتر

sanup2006

عضو جدید
سلام جناب استاد اسلام پناه.
من چاپ اول کتاب شما رو دارم (بهار 91) اگر امکانش هست لینک اصلاحات کتاب رو بفرمایید.
ممنون

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد
من بعد از دو سال از فارغ التحصیلی برای ارشد میخونم. این برنامه درستیه که تابستون 4 تا درس : ریاضی مهندسی و معادلات و سیگنال و مدار رو بخونم و الکترونیک و کنترل و احتمالاً مغناطیس رو از مهر بخونم؟

toghrolmota

عضو جدید
با عرض سلام وباتشکر از زحمات بیدریغ استاد بزرگوار متاسفانه بنده موقع مطالعه ی کتاب مدار 1 جبه دار به یه مشکلی برخوردم . در صفحه ی سوم این کتاب در توضیح مدارهای فشرده مثالی آورده که در هنگام استفاده از فرمول بجای v سرعت نور را جاگذاری کرده است. در صورتی که با یک مدار صوتی سروکار داریم والبته استاد مدار 1 ما نیز در جزوه ی خود 2 مثال را با v=3*10^8 حل کرده اند(لطفا عکس را ببینید) . ولی به نظر حقیر باید v=340 m/s می بود.
استاد بزرگوار از اینکه وقتتونو در اختیار من قرار دادید کمال تشکر رو دارم.

پیوست ها

• IMG_1963.jpg
    IMG_1963.jpg
    32.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا