چراوقتی اعقاید کسی مخالف عقیده مونه کم میمونه بکشیمش؟؟؟؟؟؟

آیدا*

عضو جدید
چراوقتی یه نفر یه تاپیکی میذاره که بااعقاید مانمیخونه بهش توهین میکنیم یااعصبانی میشیم؟هروقت تاپیکی گذاشتم که نیاز به بحث داشته به هم توهین میکنن واعقاید یک دیگرو مسخره میکنن.واقعا این همه بی اخلاقی لازمه؟؟؟نه تنها تاپیکای خودم تو تاپیک های دیگه هم اینو شاهدیم.واقعا نمیشه از یه آدم انتقاد کنیم امابهش توهین نکنیم؟؟؟؟؟واقعا نمیفهمم!!!!!!!!!!!!!! لطفا شماهم نظر بدین که دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوسته گلم گاهی اوقات بعضی از تایپیکا واقعا ادمو روانی میکنه...نمونش تایپیکای مربوط به حجابه خانوما ست..من به اون تایپیکه شما کاری ندارم..من خودم هم محجبه هستم ولی تو اکثر تایپیکا شروع و خود تیتر تایپیک با توهینه..شما چه توقعی از بقیه داری..نباید شاکی بشن..

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای خودمم سواله که چرا؟علتش فکرمیکنم اینه که حرف همدیگرو متوجه نمیشیم.اینجاهیچ کی بدنیست ولی
خب همه هم مثل هم فکرنمیکنندوخیلی هاروخیلی چیزاتعصب دارندمثلامن خودم تواین یکی 2باربدجورعصبانی
شدم واونم مربوط میشدبه شخصی به پیامبروائمه معصومین علنی توهین میکرد.ولی خداروشکردربقیه موارد
خونسردی خودمو سعی میکنم حفظ کنم وبه طرف مقابلم احترام بذارم.چون بلآخره اگه اینجانتونیم درست و
حسابی باهم بحث کنیم بیرون ازاینجاسطل آشغالهای بیچاره... !

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوسته گلم گاهی اوقات بعضی از تایپیکا واقعا ادمو روانی میکنه...نمونش تایپیکای مربوط به حجابه خانوما ست..من به اون تایپیکه شما کاری ندارم..من خودم هم محجبه هستم ولی تو اکثر تایپیکا شروع و خود تیتر تایپیک با توهینه..شما چه توقعی از بقیه داری..نباید شاکی بشن..

خیر نباید شاکی بشن!
مردم تفکراتی دارند که ممکنه از نظر شما درست یا اشتباه بیاد.
مردم حق دارند که هر جور دوست دارند فکر کنند.

شما هم حق دارید تفکرات مردم رو نادیده بگیرید.

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر نباید شاکی بشن!
مردم تفکراتی دارند که ممکنه از نظر شما درست یا اشتباه بیاد.
مردم حق دارند که هر جور دوست دارند فکر کنند.

شما هم حق دارید تفکرات مردم رو نادیده بگیرید.

ببینید مسلمه هر تایپیکی موافق و مخالفه خودشو داره ..ولی مهم اینه که وقتی من میخوام یه تایپیک اینجا قرار بدم باید بسنجم علاوه بر موافق مخالف های زیادی هم داره پس نمیام همون اول تایپیکو جوری شروع کنم و هرچی دلم خواست بگم اخرشم بگم خب نظره منه ...جوری باید شروع بشه که اختلاف بوجود نیاد..بحثه احترام به همدیگس...

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید مسلمه هر تایپیکی موافق و مخالفه خودشو داره ..ولی مهم اینه که وقتی من میخوام یه تایپیک اینجا قرار بدم باید بسنجم علاوه بر موافق مخالف های زیادی هم داره پس نمیام همون اول تایپیکو جوری شروع کنم و هرچی دلم خواست بگم اخرشم بگم خب نظره منه ...جوری باید شروع بشه که اختلاف بوجود نیاد..بحثه احترام به همدیگس...
نت شهر من کند شده!

خیلی هم کند شده.

بعد از زدن دکمه ی ارسال یادم افتاد که جمله ی آخر رو ننوشتم . جمله ی آخرم اینه:

ولی هیچکس حق ندارد به شخصی دیگر توهین کند یا اورا مورد تمسخر قرار دهد.

بیشتر عرض کنم:
اگر انسانیم ، اگر منطق داریم ، اگر ما حیوان نیستیم و جامعه ی ما جنگل نیست . پس باید با منطق و گفتگو مشکلاتمون رو حل کنیم.

تعصب چیست؟
چیزی که باعث شده استارتر این تاپیک ناراحت بشه و بیاد این تاپیک رو ایجاد کنه.

تعصب از نظرم چیز مزخرفی هست. در تمام موارد. تعصب من روی تیم فوتبالم ، روی رشته ی درسیم ، و اینجا منظورم تعصب روی دین و اعتقادات و طرز تفکر هم هست.اگر فکر میکنید دین و اعتقادات و تفکر شما کامل هست بگذارید خود این تفکر صحبت کنه و از خودش دفاع کنه.
لازم نیست به زور افکارتون رو به دیگران تحمیل کنید.

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
نت شهر من کند شده!

خیلی هم کند شده.

بیشتر عرض کنم:
اگر انسانیم ، اگر منطق داریم ، اگر ما حیوان نیستیم و جامعه ی ما جنگل نیست . پس باید با منطق و گفتگو مشکلاتمون رو حل کنیم.

تعصب چیست؟

تعصب از نظرم چیز مزخرفی هست. در تمام موارد. تعصب من روی تیم فوتبالم ، روی رشته ی درسیم ، و اینجا منظورم تعصب روی دین و اعتقادات و طرز تفکر هم هست.اگر فکر میکنید دین و اعتقادات و تفکر شما کامل هست بگذارید خود این تفکر صحبت کنه و از خودش دفاع کنه.

سرعته نته منم خیلی پایین اومده..تانکیو موافقم;)

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

فرمایشه شماصحیحه ولی بعضی وقتاشمایه نفردوست داری به هزارویک دلیل!بعدیک شخص ثالثی این
وسط پیدامیشه که زبونش عادت کرده به توهین وتمسخربازم میشه بهش اجازه ی صحبت دادیامثلااجازه
بدیم اعتقادمون ازخودش دفاع کنه؟تواین جورمواقع چیکارکنیم به نظزشما.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمایشه شماصحیحه ولی بعضی وقتاشمایه نفردوست داری به هزارویک دلیل!بعدیک شخص ثالثی این
وسط پیدامیشه که زبونش عادت کرده به توهین وتمسخربازم میشه بهش اجازه ی صحبت دادیامثلااجازه

اول از همه عرض کنم که پیش بینی میکردم کسی دقیقا به همین یک عبارتی که پررنگ کردم از سخنان بنده توجه کنه.
و پیش بینی میکردم که عزیزی در این مورد پست دیگری بزنه و از من پاسخ بخواد.
انگار پیش بینیم درست بود.

خوپ پاسخ من مشخصه ، به شما میگم تشریف ببرید عرایض بنده رو دوباره کامل بخونید.
در مورد شخصی که عادت کرده به توهین و تمسخر هم انسانیت هم دین اسلام حکم میکنند که : جواب بدی رو با بدی نمیدن.
------------------
من اینطور شخص عزیزی که فرمودید در این دنیا ندارم مسلمه که طرف رو نادیده میگیرم
ولی با توجه به پست قبلی شما من همون اتفاقی رو در نظر میگیرم که براتون افتاده.
یک نفر به پیامبر اسلام توهین کرده و شما عصبانی شدید و جوابشو دادید.

اول اینکه اگر مسلمانید انتقاد متوجه شماست نه بنده؟
چرا جوابشو دادید ؟ به چه حقی جرئت کردید جوابشو با عصبانیت بدید؟
میدونید که همین پیامبر اسلام که در موردشون بحث میشه ، روی سرشون دل و روده ی گوسفند و خاکروبه میریختند و ایشون نادیده میگرفت و حتی لبخند میزد ، ادامه ی داستان رو حتما شنیدید که وقتی طرف مریض شد ، پیامبر به دیدنش رفت و ...

و اصل سخنان جناب عالی ، مربوط به مطلبی که بنده عنوان کردم نمیشه.چون بنده راجع به طرز تفکر صحبت کردم و شما راجع به شخص صحبت میکنید.
مسلمه صحبت کردن عقاید منظور صحبت با دهان فیزیکی نیست ، خیلی ساده هست.
در مورد همون مثال اگر به عقاید شما توهین کردند مثلا اگر کسی گفت خدایی که میپرستید وجود ندارد ، چه با توهین گفت چه با ادب و دلیل و مدرک.
شما 2 انتخاب دارید: بیتفاوت باشید و وارد بحث نشید.
و مورد دیگر اینکه با دلیل و مدرک خلافشو ثابت کنید.

هرچند طرف بی احترامی هم کرده باشه شما حق مقابله به مثل ندارید. اگر هدفتون دفاع از چیز پاکی و عزیزی هست باید از خودش استفاده کنید.
تا حالا کسی رو دیدین که بهش فحش داده باشند و ضرر کرده باشه ؟ مثلا 2 میلیون پول ضرر کنه چون بهش فحش دادند ، یا چشمشو از دست بده؟
دوباره همین جمله رو تکرار میکنم :
جواب بدی رو با بدی نمیدن.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
نت شهر من کند شده!

خیلی هم کند شده.

بیشتر عرض کنم:

تعصب چیست؟

الان فکر کردین نت شهر خودتون فقط خرابه .... ماله ما داغونه عاقا :دی

حالا هرچقدرم اینجا بحث بشه اونایی که تعصب دارن و توهین و مسخره میکنن دست از کارشون برنمیدارن.....

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

اجازه بدید یک نکته ی دیگر هم اضافه کنم ، به خاطر احترام پست قبلی رو دیگر ویرایش نمیکنم . ممکنه در حال مطالعه باشید.
پس از استارتر و دوستان دیگر هم به خاطر پستهای متوالی عذرخواهی میکنم.

عرضم یک مثال دیگه هست ، در نظر بگیرید کسی که 1 سال تمام به اعتقادات و ارزشها و طرز تفکر کسی با بدترین لحن فحاشی میکنه.

در این یک سال این شخص مفعول سکوت کرده و ناگهان تصمیم به پاسخگویی میگیره.
و پاسخش یک فحش هست.

اون 1 سال فحش و ناسزا ذره ای از ارزشهای اعتقادات پاک طرف مفعول (فرض میگیریم اسلام) کم نکرد.

ولی این یک فحشی که در جواب شخصی که ناسزا میگفت میده این اعتقاد رو ویران خواهد کرد.

چرا شخص اول این آدم رو نماینده ی این اعتقاد میدونسته . و به اشتباه دیگر اشخاصی که پیرو این مکتب هستند رو هم مثل این شخص فرض میکنه.
شما از خودتون حق دارید مایه بذارید ولی از تفکری که با اجتماعی چند میلیونی در آن مشترک هستید خیر!حق ندارید.

هر اندیشه ای 3 مرحله برای تاثیر در جامعه داره.
اول نیت و هدفش : وقتی که در ذهن شما هست و بهش میاندیشید.
دوم بیان : طوری که اندیشه تان را بیان میکنید.
سوم پیامد و نتیجه : اثری که این هدف شما با استفاده از بیان شما روی اجتماع میذاره.

شما هدف و نیتتون دفاع از اسلام ، بیانتون با عصبانیت و پیامد سخنانتون متنفر کردن شخصی از اسلام بود.
بیشتر بیاندیشید.

عذز خواهی میکنم بنده انسان پرگویی هستم.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه عرض کنم که پیش بینی میکردم کسی دقیقا به همین یک عبارتی که پررنگ کردم از سخنان بنده توجه کنه.
و پیش بینی میکردم که عزیزی در این مورد پست دیگری بزنه و از من پاسخ بخواد.
انگار پیش بینیم درست بود.

خوپ پاسخ من مشخصه ، به شما میگم تشریف ببرید عرایض بنده رو دوباره کامل بخونید.
در مورد شخصی که عادت کرده به توهین و تمسخر هم انسانیت هم دین اسلام حکم میکنند که : جواب بدی رو با بدی نمیدن.
------------------
من اینطور شخص عزیزی که فرمودید در این دنیا ندارم مسلمه که طرف رو نادیده میگیرم
ولی با توجه به پست قبلی شما من همون اتفاقی رو در نظر میگیرم که براتون افتاده.
یک نفر به پیامبر اسلام توهین کرده و شما عصبانی شدید و جوابشو دادید.

اول اینکه اگر مسلمانید انتقاد متوجه شماست نه بنده؟
چرا جوابشو دادید ؟ به چه حقی جرئت کردید جوابشو با عصبانیت بدید؟
میدونید که همین پیامبر اسلام که در موردشون بحث میشه ، روی سرشون دل و روده ی گوسفند و خاکروبه میریختند و ایشون نادیده میگرفت و حتی لبخند میزد ، ادامه ی داستان رو حتما شنیدید که وقتی طرف مریض شد ، پیامبر به دیدنش رفت و ...

و اصل سخنان جناب عالی ، مربوط به مطلبی که بنده عنوان کردم نمیشه.چون بنده راجع به طرز تفکر صحبت کردم و شما راجع به شخص صحبت میکنید.
مسلمه صحبت کردن عقاید منظور صحبت با دهان فیزیکی نیست ، خیلی ساده هست.
در مورد همون مثال اگر به عقاید شما توهین کردند مثلا اگر کسی گفت خدایی که میپرستید وجود ندارد ، چه با توهین گفت چه با ادب و دلیل و مدرک.
شما 2 انتخاب دارید: بیتفاوت باشید و وارد بحث نشید.
و مورد دیگر اینکه با دلیل و مدرک خلافشو ثابت کنید.

هرچند طرف بی احترامی هم کرده باشه شما حق مقابله به مثل ندارید. اگر هدفتون دفاع از چیز پاکی و عزیزی هست باید از خودش استفاده کنید.
تا حالا کسی رو دیدین که بهش فحش داده باشند و ضرر کرده باشه ؟ مثلا 2 میلیون پول ضرر کنه چون بهش فحش دادند ، یا چشمشو از دست بده؟
دوباره همین جمله رو تکرار میکنم :
جواب بدی رو با بدی نمیدن.
قصدبحث کردن ندارم مثال پیامبرتون کاملابه جابودوبرام مهم نیست که مسلمون هستیدیانیستیدبلآخره به این جمع بندی رسیدید
که مسلمون نباشیدامامعلوم میشه ازاحکام اسلامی حالانه اینکه بی اطلاع باشین ولی میزارم به حساب فراموشی .
یکی ازاحکام اسلامی اینه که هیچ شخصی اجازه توهین به خداورسولش رونداره اگرمسلمون هم نیستین به توضیح المسائل
مراجعه کنین.پس من اگردین اسلام روقبول کردم حق ندارم این تیکشوبه دلخواه حذف کنم .همیطورهست یانه؟
من اتفاقاپست شماروکامل مطالعه کردم وفقط حرفم اینه که میتونیم محترمانه ترباهم صحبت کنیم وتوسروکله هم نزنیم.
یه آدمی وقتی بامن محترمانه صحبت میکنه چرابیام بهش توهین کنم این بی شخصیتی منو میرسونه .
موفق باشین.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه بدید یک نکته ی دیگر هم اضافه کنم ، به خاطر احترام پست قبلی رو دیگر ویرایش نمیکنم . ممکنه در حال مطالعه باشید.
پس از استارتر و دوستان دیگر هم به خاطر پستهای متوالی عذرخواهی میکنم.

عرضم یک مثال دیگه هست ، در نظر بگیرید کسی که 1 سال تمام به اعتقادات و ارزشها و طرز تفکر کسی با بدترین لحن فحاشی میکنه.

در این یک سال این شخص مفعول سکوت کرده و ناگهان تصمیم به پاسخگویی میگیره.
و پاسخش یک فحش هست.

اون 1 سال فحش و ناسزا ذره ای از ارزشهای اعتقادات پاک طرف مفعول (فرض میگیریم اسلام) کم نکرد.

ولی این یک فحشی که در جواب شخصی که ناسزا میگفت میده این اعتقاد رو ویران خواهد کرد.

چرا شخص اول این آدم رو نماینده ی این اعتقاد میدونسته . و به اشتباه دیگر اشخاصی که پیرو این مکتب هستند رو هم مثل این شخص فرض میکنه.
شما از خودتون حق دارید مایه بذارید ولی از تفکری که با اجتماعی چند میلیونی در آن مشترک هستید خیر!حق ندارید.

هر اندیشه ای 3 مرحله برای تاثیر در جامعه داره.
اول نیت و هدفش : وقتی که در ذهن شما هست و بهش میاندیشید.
دوم بیان : طوری که اندیشه تان را بیان میکنید.
سوم پیامد و نتیجه : اثری که این هدف شما با استفاده از بیان شما روی اجتماع میذاره.

شما هدف و نیتتون دفاع از اسلام ، بیانتون با عصبانیت و پیامد سخنانتون متنفر کردن شخصی از اسلام بود.
بیشتر بیاندیشید.

عذز خواهی میکنم بنده انسان پرگویی هستم.

اینواضافه میکنم مراجعه کنین به وقایع صدراسلام جنگهای احدوبدروخندق وغیره.ایدئولوژی اسلام ایدئولوژی
سکوت درمقابل یاوه سرایی نیست.پیامبردریکی ازجنگهاوقتی عمرابن عبدودگنده گویی میکردخطاب به یارانش
فرمودآیاکسی هست جواب این فردرابدهد؟
درموردعصبانیت بایدعرض کنم که اون شخص کسی نبودکه به خاطرحرف من ازاسلام زده بشه خودش اعتراف
میکردگوشش ازاین حرفاپره !ومن هم بعدازاون ماجرادیگه جواب پستاشوندادم.
(من ازفراطی گری به شدت متنفرم خواهش میکنم اگرهمچین ذهنیتی پیداکردیدسریعاتغییرش بدید)عرضم تمام.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان فکر کردین نت شهر خودتون فقط خرابه .... ماله ما داغونه عاقا :دی
حالا هرچقدرم اینجا بحث بشه اونایی که تعصب دارن و توهین و مسخره میکنن دست از کارشون برنمیدارن.....
درود
وظیفه ی ما تلاش در همین راستا هست. نباید جامعمون رو ول کنیم که به سمت هر بی ارزشی و بیهنجاری ای بره.
قصدبحث کردن ندارم مثال پیامبرتون کاملابه جابودوبرام مهم نیست که مسلمون هستیدیانیستیدبلآخره به این جمع بندی رسیدید
که مسلمون نباشیدامامعلوم میشه ازاحکام اسلامی حالانه اینکه بی اطلاع باشین ولی میزارم به حساب فراموشی .
یکی ازاحکام اسلامی اینه که هیچ شخصی اجازه توهین به خداورسولش رونداره اگرمسلمون هم نیستین به توضیح المسائل
مراجعه کنین.پس من اگردین اسلام روقبول کردم حق ندارم این تیکشوبه دلخواه حذف کنم .همیطورهست یانه؟
من اتفاقاپست شماروکامل مطالعه کردم وفقط حرفم اینه که میتونیم محترمانه ترباهم صحبت کنیم وتوسروکله هم نزنیم.
یه آدمی وقتی بامن محترمانه صحبت میکنه چرابیام بهش توهین کنم این بی شخصیتی منو میرسونه .
موفق باشین.

اتفاقا باید براتون همه باشه که مسلمان هستم یا نیستم ،
چون اگر این بحث رو مثل یک نبرد بدونیم ، سلاح شما در دفاع از دینتون احکامتون هست.
باید بدونید سلاحتون روی حریف تاثیری داره یا خیر.
و جا داره بپرسم همیشه شما انقدر ظاهر بین هستید ؟ صرفا چون فکر میکنید تفکر من با شما فرق داره به خودتون اجازه میدید که من رو مسلمان یا غیر مسلمان بدونید؟
چطوری میتونید ثابت کنید که من مسلمان هستم یا نیستم.
------------------------------------------------------------------
اگر قصد بحث کردن ندارید پس چرا با پستی پرسشی و در پی جواب از من سوال کردید؟شما بحث رو ایجاد کردید .
قبول میکنید که در همون 1 مورد اشتباه میکردید؟
یا به علی مشغله ی زندگی قادر به ادامه ی بحث نیستید.
وگرنه همین احترام حکم میکنه که یا بپذیرید اشتباه میکنید یا من رو قانع کنید که اشتباه میکنم.
وگرنه از این به بعد از سلاح "بیتفاوتی" در این اجتماع کوچک باشگاه مهندسان علیه شما استفاده خواهم کرد.

در مورد احکام
احکام اسلامی متعلق به مسلمانان هست نه همه ی مردم.
و به یاد داشته باشید اگر طرف مسلمان بود اصلا به فکرش خطور نمیکرد که به پیامبر اسلام فحاشی کنه.
اگر مسلمان بود که دیگه مشکلی نداشت ،
همون احکام اسلامی توضیح نداده با غیر مسلمانان چطور رفتار کنید ؟ راجع به اخلاق کم در دین اسلام سفارش شده ؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینواضافه میکنم مراجعه کنین به وقایع صدراسلام جنگهای احدوبدروخندق وغیره.ایدئولوژی اسلام ایدئولوژی
سکوت درمقابل یاوه سرایی نیست.پیامبردریکی ازجنگهاوقتی عمرابن عبدودگنده گویی میکردخطاب به یارانش
فرمودآیاکسی هست جواب این فردرابدهد؟
درموردعصبانیت بایدعرض کنم که اون شخص کسی نبودکه به خاطرحرف من ازاسلام زده بشه خودش اعتراف
میکردگوشش ازاین حرفاپره !ومن هم بعدازاون ماجرادیگه جواب پستاشوندادم.
(من ازفراطی گری به شدت متنفرم خواهش میکنم اگرهمچین ذهنیتی پیداکردیدسریعاتغییرش بدید)عرضم تمام.

داستانتون رو کامل کنید...
بعدش چی شد؟
به نظرتون منظور پیامبر این بود که یک نفر بره به این مثل خودش فحش بده؟
یا منظور این بود که طرف رو به نوعی قانع کنید که اشتباه میکنه؟
-----------------------------------------------------------------------------------

اون شخص از شما زده نشده ، ولی از امثال شما دلش پر بوده. (بهش فکر کنید)
ببینید بین ما انسانها مورد تشابه برای بحث منطق و اندیشمون هست نه دین و اعتقاد.

کسی اگر منطق داشته باشه فحاشی نمیکنه ، شامل پاسخ شما به شخص نامبرده و خود شخص میشه.
---------------------------------
مشخصه که بنده از اول که اینجا شروع به نظر دادن کردم دیدگاهم مشخص بود و لازم به ایجاد این بحث بین من و شما نبود.
خیر بنده ظاهر بین نیستم.
فعلا فقط مطمئنم که هم شما انسانید هم من ، هم شما اشتباه میکنید هم من.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
وظیفه ی ما تلاش در همین راستا هست. نباید جامعمون رو ول کنیم که به سمت هر بی ارزشی و بیهنجاری ای بره.

علیک سلام :دی

نمیدونم والا......... موفق باشید.......... من که تو تاپیکا دیدم همش همینجوریه ، همه حق به جانب حرف میزنن...... فک نکنم با یه تاپیک چیزی حل شه!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمیدونم والا......... موفق باشید.......... من که تو تاپیکا دیدم همش همینجوریه ، همه حق به جانب حرف میزنن...... فک نکنم با یه تاپیک چیزی حل شه!
ممنون.
چه خبرا خوش میگذره؟
-----------------------
دیروز توی تاپیک شهرمون نوشتم : یک راه 1000 کیلومتری با اولین قدم شروع میشه.
-----------------------
من خیلی وقته بحث نمیکنم دیگه :) چون آدم باید مسئولیت حرفاشو بپذیره .
وقتیم 1 جایی 1 نظری داری تا آخر یا باید ازش دفاع کنی یا اعتراف کنی که اشتباه میکنی.
منم آدم بیحوصله! اصن از فیس ب-و-ک به اینور دنبال این چیزا نمیرم

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

اتفاقا باید براتون همه باشه که مسلمان هستم یا نیستم ،
چون اگر این بحث رو مثل یک نبرد بدونیم ، سلاح شما در دفاع از دینتون احکامتون هست.
باید بدونید سلاحتون روی حریف تاثیری داره یا خیر.
و جا داره بپرسم همیشه شما انقدر ظاهر بین هستید ؟ صرفا چون فکر میکنید تفکر من با شما فرق داره به خودتون اجازه میدید که من رو مسلمان یا غیر مسلمان بدونید؟
چطوری میتونید ثابت کنید که من مسلمان هستم یا نیستم.
------------------------------------------------------------------
اگر قصد بحث کردن ندارید پس چرا با پستی پرسشی و در پی جواب از من سوال کردید؟شما بحث رو ایجاد کردید .
قبول میکنید که در همون 1 مورد اشتباه میکردید؟
یا به علی مشغله ی زندگی قادر به ادامه ی بحث نیستید.
وگرنه همین احترام حکم میکنه که یا بپذیرید اشتباه میکنید یا من رو قانع کنید که اشتباه میکنم.
وگرنه از این به بعد از سلاح "بیتفاوتی" در این اجتماع کوچک باشگاه مهندسان علیه شما استفاده خواهم کرد.

در مورد احکام
احکام اسلامی متعلق به مسلمانان هست نه همه ی مردم.
و به یاد داشته باشید اگر طرف مسلمان بود اصلا به فکرش خطور نمیکرد که به پیامبر اسلام فحاشی کنه.
اگر مسلمان بود که دیگه مشکلی نداشت ،
همون احکام اسلامی توضیح نداده با غیر مسلمانان چطور رفتار کنید ؟ راجع به اخلاق کم در دین اسلام سفارش شده ؟

میدونیدچرامیگم قصدبحث ندارم چون اولارشته من متالورژیه وربطی به اسلام نداره ثانیابحث بین شیعه وسنی جواب میده چون
مبنای بحث قرآن وحدیثه ولی بین مسلمون وغیرمسلمون بحث میره سمت تعقل وتفکرواین جورچیزا که معمولاآخرش جواب
مشخصی نداره وچون اطلاعاتم به شدت ناقصه پیشنهادمیکنم باکسی که توی این حوزه فعالیت داره بحث کنین.
درضمن فکرکنم خودتون گفتین مسلمون نیستین حالایاهستین یانیستین دیگه .تحقیق وپرسش ازکارشناس بهترین روشه
برای انتخاب دین .درضمن دوباره به سوال من مراجعه کنیدمتوجه میشین اینقدرهم سوالم چالشی نبودکه این همه بحث بشه!
امیدوارم هردینی که داری انسانیت هم ضمیمش باشه

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونیدچرامیگم قصدبحث ندارم چون اولارشته من متالورژیه وربطی به اسلام نداره ثانیابحث بین شیعه وسنی جواب میده چون
مبنای بحث قرآن وحدیثه ولی بین مسلمون وغیرمسلمون بحث میره سمت تعقل وتفکرواین جورچیزا که معمولاآخرش جواب
مشخصی نداره وچون اطلاعاتم به شدت ناقصه پیشنهادمیکنم باکسی که توی این حوزه فعالیت داره بحث کنین.
درضمن فکرکنم خودتون گفتین مسلمون نیستین حالایاهستین یانیستین دیگه .تحقیق وپرسش ازکارشناس بهترین روشه
برای انتخاب دین .درضمن دوباره به سوال من مراجعه کنیدمتوجه میشین اینقدرهم سوالم چالشی نبودکه این همه بحث بشه!
امیدوارم هردینی که داری انسانیت هم ضمیمش باشه

توقع اینطور پاسخ هایی رو نداشتم از شما.

-----------------------
امیدوارم انسانیتم هیچوقت ضمیمه ی چیزی نشه.
-----------------------
دین ها خودشون ابزار معرفی هستند ، معرفی خدای یکتا ، معرفی انسانیت ، معرفی آنچه به "خوب" بودن میشناسیم.
----------------------
یک سوال : چرا بحث رو به تفکر و عقیده ی من میکشید ؟ چرا من به کارشناس مراجعه کنم؟ا
گر براتون جالبه :
من مثل شما نماز میخونم ، قرآن میخونم ، به آنچه شما احترام میذارید هم احترام میذارم و به آنچه احترام نمیذارید هم احترام میذارم.
وجود خدارو قبول دارم.

الان این باعث میشه توی دیدگاهتون تغییری ایجاد شه؟ امیدوارم اینطور نشه وگرنه مخاطب اصلی این تاپیک شما هستید.

اگر امری دارید من هستم که مسئولیت آنچه گفتم رو بپذیرم.
وگرنه از گفتگوی با شما خوشحال شدم.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
توقع اینطور پاسخ هایی رو نداشتم از شما.

-----------------------
امیدوارم انسانیتم هیچوقت ضمیمه ی چیزی نشه.
-----------------------
دین ها خودشون ابزار معرفی هستند ، معرفی خدای یکتا ، معرفی انسانیت ، معرفی آنچه به "خوب" بودن میشناسیم.
----------------------
یک سوال : چرا بحث رو به تفکر و عقیده ی من میکشید ؟ چرا من به کارشناس مراجعه کنم؟ا
گر براتون جالبه :
من مثل شما نماز میخونم ، قرآن میخونم ، به آنچه شما احترام میذارید هم احترام میذارم و به آنچه احترام نمیذارید هم احترام میذارم.
وجود خدارو قبول دارم.

الان این باعث میشه توی دیدگاهتون تغییری ایجاد شه؟ امیدوارم اینطور نشه وگرنه مخاطب اصلی این تاپیک شما هستید.

اگر امری دارید من هستم که مسئولیت آنچه گفتم رو بپذیرم.
وگرنه از گفتگوی با شما خوشحال شدم.
مثل اینکه این سوالی که پرسیدم برام گرون تموم شده:D

اولامن معنی این جملتونودقیق متوجه نشدم که گفتین این انتقادمتوجه شماست که مسلمون هستیدنه من!
ثانیاازکجااونقدرمطمئنیدکه من به اون طرف فحش دادم؟یااینکه برخوردشدیدباهاش داشتم؟
اونقدرصداقت دارم که خودم گفتم بدجورعصبانی شدم میتونیدمراجعه کنیدبه تالاراسلام ،اسم تایپکش هم بود
آیامطعه(متعه)رابرای خواهرومادرخودمیپسندید؟
من یادمه جمله ای که خطاب به اون فردگفتم این بود(توسیکلم نداری چه برسه به دکترا)!!!بالآخره آدم تحصیلکرده حرف
دهنشو میفهمه .میفهمه یانه؟
اگه اسم این ازنظرشمافحشه که دیگه هیچ!
یه دوسه جای دیگه هم همین جوری شده که یادم نیست کدم تایپک بود.اخیراهم کاربری به مسلموناتوهین کرد جوابی که
بهش دادم این بود.گفتم قضاوت بابقیه!
دوست عزیزهرتفکری قابل احترام نیست .شایدطرزفکرمن این باشه که همه مردم دنیابرده های من هستنداین طرزتفکر
قابل احترامه؟
درموردکارشناس همینطورکه شماکارشناس رشته ی برق هستیدافرادی هم عمرشونوگذاشتن برای پژوهش تومسائل دین
چه اشکالی داره من چیزی که برام ابهام داره ازشون بپرسم.دیگه عرضی ندارم موفق باشی.

آیدا*

عضو جدید

اگه یه نفرم قانع بشه که نبایدبه دیگران توهین کرد.خودش کلیه;)

آیدا*

عضو جدید
دوست عزیزهرتفکری قابل احترام نیست .شایدطرزفکرمن این باشه که همه مردم دنیابرده های من هستنداین طرزتفکر
قابل احترامه؟
درسته سخته اماتاجایی که میشه باید بامهربونی ودلیل تاجایی که میدونیم براش توضیح بدیم.کسی که خوابیده رو میشه بیدارش کرد اماکسی روکه خودشو زده به خواب رونه.اگه نهایت سعیمونو کردیم ونشد معلوم میشه که طرف جزو گروه دومه وتاخودش نخواد نمیشه براش کاری کرد.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
چرا هر تفکری قابل احترام نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چطور این حرفو می زنید؟؟؟اگه انسان اشرف موجوداته و خدا هم خودش حتی قیافه ی آدما رو شبیه هم نیافریده چطور آدما باید به خودشون جرات بدن که تفکرات دیگران رو زیر سوال ببرن؟؟؟؟؟؟؟؟یهود چه کم از اسلام دارد؟یا بودا چه کم از مسیحیت؟همه شونم خودشونو محق می دونن!!!
بعدشم کدوم دینه که دیگرانو برده ی خودش نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همه دینها و تفکرات معتقدن خودشون برحقن...پس باید یاد بگیریم که احترام بذاریم به عقاید حتی اگه کافر یا شیطان پرست باشه کسی!!!تا وقتی بهت آسیب نزده حق نداری به عقاید کس دیگه ای بی احترامی کنی!!!!
و ثالثا دقت داری که 90% همین آدمایی که به نظرت دارن به دینت توهین می کنن هم دین خودتن؟(منظورم شمای نوعی نیستیا...کلی می گم)پس اینهمه تفرقه از کجا ناشی می شه؟؟؟
به نظر من از همینجا که همین دین بیشترین خودخواهی رو داره و همه کارایی که بد شمرده شده همیشه راهی برای دور زدنشون هست!!و هر کس هم که طالب قدرته دیگه...بخاطر همین حتی آدم کشتن هم برای یه مسلمون می تونه سنگین نباشه چون اعتقادش می گه می شه بعضی جاها دیگرانو بکشه!!!!!!!!!پس نتیجه این می شه که n جور فرقه داره و هیچ کدمم حاضر به تحمل بقیه نیستن و تو کشورای مسلمون اقلیتها بدبخت می شن!!!!!درحالی که تو دینهای دیگه نداریم!!اصلا کشورای لاییک هم چنین مشکلاتی ندارن!!!نمی دونم چرا مسلمونا اینجورن!!!حتی اگه تو اسلام مشکلی نباشه مشکل مسلمونی مسلمونا کجاست که اینجا هستن و حتی نمی تونن فکر کنن ممکنه کسی باشه که امامشونو قبول نداشته باشه!!قبول نداشتن خدا بماند!!
اصلا من نمی دونم اگه یکی قبول نداشته باشه خدا رو و اینکه خدایی هست رو چه آسیبی به بعضیا می زنه!!!لطفا نیاید بگید که خطرناکن و فلان و بهمان که من خودم می شناسم چند نفر که لاییک هستن ولی از همه نظر اخلاقی و حتی تلاش و این چیزها از خیلی مثلا مسلمونا سرترن!!!اینکه خدارو شکر دیگه مثل حجاب نیست که بیاین بگین که جامعه اس و اثرش رو جامعه اس و اینا(بماند که همین تفکر توهین به انسانه که اونو در حد یه حیوون که کنترلی رو نفسش نداره تصور می کنه)!!
پس بیایم همین الان یاد بگیریم که به عقاید ادما احترام بذاریم حتی اگه شیطان پرست یا همجنس باز باشن
*پی نوشت:فک نکنین من خودم شیطان پرست یا همجنس باز و اینام...منم مثل خیلیاتون الان روزه ام وبه خیلی چیزای دیگه هم عمل می کنم...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته سخته اماتاجایی که میشه باید بامهربونی ودلیل تاجایی که میدونیم براش توضیح بدیم.کسی که خوابیده رو میشه بیدارش کرد اماکسی روکه خودشو زده به خواب رونه.اگه نهایت سعیمونو کردیم ونشد معلوم میشه که طرف جزو گروه دومه وتاخودش نخواد نمیشه براش کاری کرد.
کاملاتاییدمیشه.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هر تفکری قابل احترام نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چطور این حرفو می زنید؟؟؟اگه انسان اشرف موجوداته و خدا هم خودش حتی قیافه ی آدما رو شبیه هم نیافریده چطور آدما باید به خودشون جرات بدن که تفکرات دیگران رو زیر سوال ببرن؟؟؟؟؟؟؟؟یهود چه کم از اسلام دارد؟یا بودا چه کم از مسیحیت؟همه شونم خودشونو محق می دونن!!!
بعدشم کدوم دینه که دیگرانو برده ی خودش نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همه دینها و تفکرات معتقدن خودشون برحقن...پس باید یاد بگیریم که احترام بذاریم به عقاید حتی اگه کافر یا شیطان پرست باشه کسی!!!تا وقتی بهت آسیب نزده حق نداری به عقاید کس دیگه ای بی احترامی کنی!!!!
و ثالثا دقت داری که 90% همین آدمایی که به نظرت دارن به دینت توهین می کنن هم دین خودتن؟(منظورم شمای نوعی نیستیا...کلی می گم)پس اینهمه تفرقه از کجا ناشی می شه؟؟؟
به نظر من از همینجا که همین دین بیشترین خودخواهی رو داره و همه کارایی که بد شمرده شده همیشه راهی برای دور زدنشون هست!!و هر کس هم که طالب قدرته دیگه...بخاطر همین حتی آدم کشتن هم برای یه مسلمون می تونه سنگین نباشه چون اعتقادش می گه می شه بعضی جاها دیگرانو بکشه!!!!!!!!!پس نتیجه این می شه که n جور فرقه داره و هیچ کدمم حاضر به تحمل بقیه نیستن و تو کشورای مسلمون اقلیتها بدبخت می شن!!!!!درحالی که تو دینهای دیگه نداریم!!اصلا کشورای لاییک هم چنین مشکلاتی ندارن!!!نمی دونم چرا مسلمونا اینجورن!!!حتی اگه تو اسلام مشکلی نباشه مشکل مسلمونی مسلمونا کجاست که اینجا هستن و حتی نمی تونن فکر کنن ممکنه کسی باشه که امامشونو قبول نداشته باشه!!قبول نداشتن خدا بماند!!
اصلا من نمی دونم اگه یکی قبول نداشته باشه خدا رو و اینکه خدایی هست رو چه آسیبی به بعضیا می زنه!!!لطفا نیاید بگید که خطرناکن و فلان و بهمان که من خودم می شناسم چند نفر که لاییک هستن ولی از همه نظر اخلاقی و حتی تلاش و این چیزها از خیلی مثلا مسلمونا سرترن!!!اینکه خدارو شکر دیگه مثل حجاب نیست که بیاین بگین که جامعه اس و اثرش رو جامعه اس و اینا(بماند که همین تفکر توهین به انسانه که اونو در حد یه حیوون که کنترلی رو نفسش نداره تصور می کنه)!!
پس بیایم همین الان یاد بگیریم که به عقاید ادما احترام بذاریم حتی اگه شیطان پرست یا همجنس باز باشن
*پی نوشت:فک نکنین من خودم شیطان پرست یا همجنس باز و اینام...منم مثل خیلیاتون الان روزه ام وبه خیلی چیزای دیگه هم عمل می کنم...
امیدوارم ازدستم ناراحت نشی واجازه میخوام که باهات مخالفت کنم .اصل بوجودآمدن ادیان الهی مبارزه باانحرافات اخلاقی و
مفاسداجتماعیه.اگرروزه دارهستیدپیشنهادمیکنم آیه 54سوره ی نمل مراجعه کنید.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
امیدوارم ازدستم ناراحت نشی واجازه میخوام که باهات مخالفت کنم .اصل بوجودآمدن ادیان الهی مبارزه باانحرافات اخلاقی و
مفاسداجتماعیه.اگرروزه دارهستیدپیشنهادمیکنم آیه 54سوره ی نمل مراجعه کنید.

نخیر خواهش می کنم...چرا باید از مخالفت ناراحت شم؟اتفاقا اصلا ناراحت نشدم چون نه لحنتون تحقیر آمیزه نه توهین آمیز(حتی با جوای شما من از جواب خودم خجالت کشیدم...)
من مشکلم با اینه که نظرات دیگران رو محترم ندونیم...این مشکل منه...
بعدشم بستگی داره تعریفمون از انحراف اخلاقی و مفاسد اجتماعی چی باشه...نه؟هر دینی برای خودش یه سری انحرافات و ملزومات داره دیگه...هر کس بخواد اون یکی رو اصلاح کنه همینی می شه که الان وضع دنیاست...که از اول تاریخ بشریت 13 دقیقه بیشتر بدون جنگ نبوده...تاسف برانگیز نیست؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخیر خواهش می کنم...چرا باید از مخالفت ناراحت شم؟اتفاقا اصلا ناراحت نشدم چون نه لحنتون تحقیر آمیزه نه توهین آمیز(حتی با جوای شما من از جواب خودم خجالت کشیدم...)
من مشکلم با اینه که نظرات دیگران رو محترم ندونیم...این مشکل منه...
بعدشم بستگی داره تعریفمون از انحراف اخلاقی و مفاسد اجتماعی چی باشه...نه؟هر دینی برای خودش یه سری انحرافات و ملزومات داره دیگه...هر کس بخواد اون یکی رو اصلاح کنه همینی می شه که الان وضع دنیاست...که از اول تاریخ بشریت 13 دقیقه بیشتر بدون جنگ نبوده...تاسف برانگیز نیست؟

واقعا13دقیقه؟اینونمیدونستم خیلی تاسف آوره.
نکته ی خوبی اشاره شدلازم به توضیحه که این تعریف اعمال خوب وبدمیادقرارمیگیره به مجموعه ای ازبایدهاونبایدها
که درحوزه ی قانون قرارمیگیره ووظیفه قانونه که برخوردکنه.کاری به جامعه جهانی ندارم آیادرکشوری که اکثریت جمعیتش
مسلمونندیاحتی مسیحی ویهودی هستندهمجنس بازی مجازه؟ازفرداببینیم دوتامرددست هموگرفتن دارن توخیابون قدم
میزنن (به عنوان ازدواج)پدرومادراحق دارن نگران بشن؟بازم هرتفکری محترمه؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
واقعا13دقیقه؟اینونمیدونستم خیلی تاسف آوره.
نکته ی خوبی اشاره شدلازم به توضیحه که این تعریف اعمال خوب وبدمیادقرارمیگیره به مجموعه ای ازبایدهاونبایدها
که درحوزه ی قانون قرارمیگیره ووظیفه قانونه که برخوردکنه.کاری به جامعه جهانی ندارم آیادرکشوری که اکثریت جمعیتش
مسلمونندیاحتی مسیحی ویهودی هستندهمجنس بازی مجازه؟ازفرداببینیم دوتامرددست هموگرفتن دارن توخیابون قدم
میزنن (به عنوان ازدواج)پدرومادراحق دارن نگران بشن؟بازم هرتفکری محترمه؟

نظر واقعی منو بخوای به نظرم مشکلی نداره...نگرانی من از اینه که اون جور افراد بخاطر غیرقانونی بودن این کار بیان و بچه های منو بدزدن و .............

آیدا*

عضو جدید
نظر واقعی منو بخوای به نظرم مشکلی نداره...نگرانی من از اینه که اون جور افراد بخاطر غیرقانونی بودن این کار بیان و بچه های منو بدزدن و .............
به نظرتون این جوری گناه ازحالت گناه بودنش خارج نمیشه؟یعنی گناه بدی خودشوازدست میده وخیلی عادی میشه وزشتیش ازبین میره.این طوری ممکن نیست به تدریج خوبی ازبین بره؟؟وروی افراد خوبم تاثیر بذاره چون صددرصد انسان ازاطرافیانش تاثیر میپذیره.ویه جوری تبلیغ گناه نمیشه؟؟؟؟

بالا