[ راهنمایی در انجام پروژه راه ]

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی دوست من ، پس این فرمول Rmin که با توجه به سرعت طرح هستش چیه ؟ بعد فرضا از نقطه A میخوام برم به نقطه B مثلا دایره ای که زدم باید line رو به کدوم منحنی تراز وصل کنم همین طور تا نقطه B باید بصورت مستقیم با همین شعاع 200 دایره بزنم و بعد دایره ها رو با line هم وصل کنم

خواهش میکنم . وظیفس
فرمولش توی کتاب راهسازی هستش . ای نفرمول وابسته به اصطکاک و سرعت طرح به توان دو و شیب عرضی راه هستش ( ( Rmin=V2/127(e+f) ) ( سرعت بر حسب کیلومرت بر ساعت و به توان دو هستش ) . شما پرگار رو که زدین باید روی قسمتی که خط تراز بعدی قطع شده و به نقطه اجباری تعیین شده نزدیک تره برین . ینی اول ببین کجا میخوای بری طرفش میشه همونطرف . شما اول دایره اولو میزنی بعد خطو وصل میکنی به تراز اصلی بعد دایره بعدی و این روندو ت ااخر مسیر ادامه بدی قسمت اول کار تموم میشه

mm_ce1990

عضو جدید
کمک در انجام پروژه راهسازی

کمک در انجام پروژه راهسازی

سلام
دوستان کسی اطلاع داره چطوری میشه از یک نقشه توپوگرافی در نرم افزار land استفاده کرد ؟

ویا اینکه چطوری میشه اطلاعات x y z رو از نقشه توپوگرافی به صورت یک فایل متنی ذخیره کرد؟

لطفا راهنمایی کنید .

ممنوم

arh_eng

عضو جدید
اگر منظور شما از استفاده نقشه توپوگرافی در land داشتن یک Surface است به روش زیر عمل کنید

Terrain---> Terrain Model Explorer ----> Create New Surface ----> Open + Surface 1 ---> Right Click on Contours ----> Add Contours Data ----->Contours Weeding - Ok -----> Entity - Ok

یعنی شما ابتدا در لند نقشه توپو گرافی را باز می کنید و قبل از هرکاری ببینید که منحنی ها در یک لایه هستند یا دو لایه (مینور و ماژور) بعد مراحل بالا را انجام می دهید در لحظه انتخاب Entity فقط روی یک منحنی به نمایندگی از لایه اش کلیک کنید ، یعنی اگر منحنی ها در دو لایه است روی 2 منحنی از دو لایه مختلف کلیک کنید و Ok .

در نهایت Surface خود را Build کنید تا شبکه ارتفاعی شما مطابق با نقشه توپو گرافی ساخته شود.

mm_ce1990

عضو جدید
با سلام

چطوری میشه نوع منطقه را شناسایی کرد؟
(کوهستانی - تپه ماهور - هموار )

mm_ce1990

عضو جدید
لطفا برای انجام پروژه راهسازی ( به صورت دستی یا با نرم افزار land و civil ) کتاب هایی رو معرفی کنید.

:gol::smile:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا برای انجام پروژه راهسازی ( به صورت دستی یا با نرم افزار land و civil ) کتاب هایی رو معرفی کنید.

برای روش انجام پروژه راهسازی فک نمیکنم کتابی باشه. بهترین راه مطالعه چند پروژه انجام شده است که میتونی تو اینترنت دانلود کنی. کتاب هایی هم که هست بیشتر اومده خود نرم افزار رو اموزش داده نه روش انجام پروژه رو

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظور از شیب خط بزرگترین شیب زمین که درآیین نامه آمده چیست؟

سلام.
ببخشید این پستتون ندیده بودم و الا اینم همون موقع جواب میدادم
منظور اینکه تو توپوگرافی بین یه خط راس و خط القعر ( عامیانش بین نوک تپه و ته گودی دره ) یه خط بکش و شیبشو حساب کن. این میشه شیب زمین که در ائین نامه گفته

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز

چزوه پروژه راهسازی مهندس شیرالیلو رو گیر بیاری برا انجام دستی کامل توضیح داده به علاوه متره و برآورد ...

arghavanii

عضو جدید

من پروژه راه خودمو برات آپلود کردم که توش محاسبات دستی هست، متره رو هم خودم انجام دادم بیشترش درسته :D امیدوارم کمکت کنه.
http://arghavanii.persiangig.com/Projects/proje%20rah.pdf

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز

<مهندس شیرالیلو> استاد کدام دانشگاه هستند؟

جزوشون توی انتشارات دانشگاه ازاد شهر قدسه ( تهران ) . نمیدونم کدوم شهرین شما . جزوشو یکی از دانشجوهای همونجا به منم داد خوندم واقعا عالی بودش و کامل .برای انجام پروژه خیلی عالی بود

TITY7

عضو جدید
سلام به دوستان نقشه بردارگل
من تو LAND2009 یه پروفیل طولی و عرضی زدم و حالا میخوام از هرکدوم از نقاط پروفیل یه مختصات داشته باشم. چجوری میتونم از روی پروفیلها علاوه بر ارتفاعات ، مختصات نظیرشون هم استخراج کنم ؟
ممنون میشم کسی پاسخ بده.واقعا لازم دارم.

zhjamali

عضو جدید
کمک فوری برای پروژه راه

کمک فوری برای پروژه راه

:cry::cry:سلام دوستان من مرحله اول پروژه راهم هستم می خوام پرگارزنی کنم اما شنیدم با کد این کار رو انجام بدم راحت تره،درسته؟اگه میشه یکم توضیح بدین،بعد چجوری رو نقشه م منتقلش کنم؟لطفا کمکم کنید

Parvix

عضو جدید
:cry::cry:سلام دوستان من مرحله اول پروژه راهم هستم می خوام پرگارزنی کنم اما شنیدم با کد این کار رو انجام بدم راحت تره،درسته؟اگه میشه یکم توضیح بدین،بعد چجوری رو نقشه م منتقلش کنم؟لطفا کمکم کنید

1- در اتوکد یک PL بزنید و یک Enter
2- حال F12 بزنید. کنار نشانگر موس، یک زاویه و یک طول مشخص میشود.
3- طول را با کیبرد مثلاً ۱۰ وارد کنید و یک بار کلید TAB را بزنید تا طول روی ۱۰ قفل شود.
4- حال مکان نما مشابه یک پرگار عمل میکند.

لینک زیر کمکت می کنه :
http://www.omran-omran.com/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C/%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87/

mm_ce1990

عضو جدید
با سلام

دوستان کسی میتونه در باره طراحی قوس های سربانتین کمکم کنه؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل خاصی که نیست!
فقط چطوری طراحی اش رو انجام میدن!؟

طراحیش چیز خاصی نداره. باید چند مولفه محاسبه بکنی. کتاب راهسازی بهبهانی رو بگیر کامل توش هست. اگه مشکلی داشتی با اعداد و شرایط نقشت بگو تا اگه تونستم کمکت کنم.

mm_ce1990

عضو جدید
با سلام

منظور از شعاع قوس شناور در اینجا چیه؟

با این گزینه میشه سرپانتین رو تو land رسم کرد؟Gg.jpg

با تشکر از شما:)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

با این گزینه میشه سرپانتین رو تو land رسم کرد؟مشاهده پیوست 171719

سلام. راستش من با لند قوس رسم نکردم. درست نمیدونم. سوالتونو تو تاپیک لند بپرسید شاید کسی بلد باشه.

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
رسم یک منحنی و دو اسپیرال معکوس بین دو منحنی ن

رسم یک منحنی و دو اسپیرال معکوس بین دو منحنی ن

با سلام

با این گزینه میشه سرپانتین رو تو land رسم کرد؟مشاهده پیوست 171719

سلام
اولا فکر نکنم به این فوس بگن چون اسپیرال هستش ،اگر اشتباه میگم دوستان راهنمایی کنن تفاوت قوس و اسپیرال را.
اون چیزی که شما میخواهی به :
رسم یک منحنی و دو اسپیرال معکوس بین دو منحنی نامیده میشود.
روش :
منحنی اول و دوم را انتخاب و سپس طول اسپیرال را با A or L تایپ میکنید،مقدار شعاع منحنی متغیر بین اسپیرالها را وارد ساخته ویا درجه انحنا را با Degree درج میکنید.نتایج را در txt مشاهده کنید.
دیدی چقدر اسون بود

Mohtasham

عضو جدید
سطح بندی سطح شیبدار و برآورد هزینه

سطح بندی سطح شیبدار و برآورد هزینه

سلام می خوام بدونم یه سطح شیبدار باشیب خیلی تند تقریبا عمق دره 40 متر است چه طور میشه مسطح کرد و چه طور می تونم برآورد هزینه کنم چند تا سطح باید ایجاد کنم هزینه تقریبی هر سطح رو چه طور حساب کنم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام می خوام بدونم یه سطح شیبدار باشیب خیلی تند تقریبا عمق دره 40 متر است چه طور میشه مسطح کرد و چه طور می تونم برآورد هزینه کنم چند تا سطح باید ایجاد کنم هزینه تقریبی هر سطح رو چه طور حساب کنم

با سلام ...........

دوست من سوالتون كامل نيستش ................لطفا با گذاشتن نقشه ..............و توضيحات بيشتر ..............سوالتون رو ارائه بديد..........با بشه ............... پاسخ كاملي داد.....................بدرود...........

بالا