عکس و مطلب راجب برج شیطان..حتما بیا و بخون و نظر بده

heartbroken

عضو جدید
میشه در این مورد توضیح بدین ؟

خوب جوابتون رو از نظر خودم و نظر شخصی خودم میدم...ببینین از قدیم گفتن خودشناسی مساوی خدا شناسی....خوب وقتی خودت رو بشناسی میتونی خدای خودت رو بشناسی و وقتی نظر و فکر و عقیده ات تغییر کنه و باب دل کسی غیر از خدا باشه چی میشه؟؟؟؟فکر کردی؟؟؟؟؟اون وقت خودت رو به اشتباه میشناسی و خدای خودت رو هم اشتباه میشناسی...فکر کنم متوجه شده باشی اگر نشدی بازهم سوال بپرس.

تا حالا دیدی خدا خودش برای دفاع از خودش کاری کنه؟؟
اگه در زمان قدیم برای عذاب یک قوم خدا از قدرت خداییش استفاده میکرده برای اینکه حرف رسولان خدا رو معدود آدمایی گوش میکردن
اما باز هم همون معدود آدم ها منتظر نبودن خدا کاری کنه!!!اینکه هیچ کاری نکنی تا خدا خودش کاری کنه یه کم جمله عجیبیه برام!!!
خدا جایی ننشسته!!!ولی حال میکنه با آدم هایی که دارن ازش دفاع میکنن
میدونم الان میگین خدا احتیاج به دفاع کردن نداره
اما خدا بنده هایی رو که نازش رو میکشن دوس داره
مثل شما که اگه کسی ازتون دفاع کنه حال میکنین
این حرفا برای جمله اولی که گفته بودین
اما متوجه منظورتون از جمله دوم نشدم

بله درسته....این حرفت کاملا درسته ومن قبولش دارم..در زمان قدیم پیامبر خدا بوده و مردم رو مستقیم دعوت میکرده ولی الان ما جز امام زمانمون پیامبری نداریم که هدایت امام زمان به صورت غیر مستقیمه...وخوش حال میشم کاری کنم که خدا و امام زمانم رو خوش حال کرده باشم/

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز

گفتم شاید خوشتون بیاد اینم ببینید
همه که میشناسن؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهم توطئه Conspiracy Paranoia این واژه، مترادف «نظریه ی توطئه» و بیانگر نوعی اختلال روانی است که شخص گمان می کند همه می خواهند به او صدمه بزنند، و یا بر اساس آن، سیر وقایع و امور مهم سیاسی در دست پنهان سیاست بیگانه پنداشته می شود.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
باورهای غریبی چون قلابی بودن فرود بر ماه، نگاهداری دولت ایالات متحده از موجودات فضایی و نسخه های جدید تری چون کار خودی بودن بمب گذاری های باستن یا حملات یازدهم سپتامبر هم محبوب هستند و هم عجیب. برای مدتی طولانی، روانشناسان حرف زیادی درباره این توهم توطئه نداشتند جز اینکه این جور تفکرات با تیپ شخصیتی متوهم (پارانوئید) مرتبط است. اما موضوع این است که چنین باورهایی، بیماری ذهنی یک اقلیت کوچک نیستند. در نظرسنجی ها دایما می شنویم که واقعیات عیان، نادیده گرفته می شود مثلا ۳۷ درصد امریکایی ها باور دارند که گرمایش زمین، حقه دانشمندان است و یا ۲۸ درصد شان معتقدند یک گروه مخفی همه دنیا را اداره می کند. اما ما در هیچ شرایطی این وفور پارانوئید را در جامعه نمی بینیم. پس چه چیزی باعث می شود مردم به چیزهای غریب باور داشته باشند؟

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا دانشمندان متوجه شدند در میان مردم، باور داشتن به اینکه اسامه بن لادن هنوز زنده است، با اینکه کل حمله به ابت آباد صحنه سازی بوده رابطه مثبتی داشته. این منطقی نیست چون اسامه نمی تواند هم زنده باشد هم مرده. آنها نتیجه گرفتند که افراد به جزییات یک باور توطئه آمیز دقت نمی کنند بلکه باورشان به چارچوب فکری است که بر این تفکر توطئه ای حکومت می کند. این چارچوب فکری، بی اعتمادی به اتوریته است. این افراد، دنیا را از خلال لنزی ایدئولوژیک می بینند که همه چیز را به شیوه ای دیگر تفسیر می کنند. مثلا وقتی در حادثه بمبگذاری باستن، ارزش طلا و دلار تغییر کرد، آنها به جای توجه به دلایل رایج تر، به این اعتقاد پیدا کردند که توطئه ای دولتی است تا نظارت ش را بر برنامه ها ورزشی هم افزایش بدهد.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهم توطئه یکی از عناصرِ اصلی در فرهنگ سیاسیِ جوامعِ مختلف است که نشانه‌های آن هم در رفتار، داوری‌ها و ارزیابی‌های مردم عادی و هم در نوعِ نگاه سیاستمداران و اندیشمندان به رخداد‌ها و پدیده‌های سیاسی و اجتماعی قابلِ شناسایی و ردیابی است. در نگرشِ توطئه فرض بر این است که دست‌های پنهان، رقم‌زننده مقدرات فرد، جامعه و ملت هستند. این دیدگاه با دست گذاردن روی تمهیدات و مواردی که از طریق سرچشمه‌های توطئه قابل‌ ردیابی هستند و بزرگ کردن آن‌ها، دیدگاهی افراطی و اغراق‌آمیز از وقایع را به تصویر می‌کشد.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من‌ِ ایرانی به‌دلایل خیلی زیاد ازجمله ترس، احتیاط یا کم‌کاری و به‌هر حال درنتیجه‌ي ترس از عدم موفقیت، علاقه‌مندم آن‌چنان دشمن بزرگی برای خودم فرض کنم و آن‌چنان خودم را در مقابلش، زبون و ناچیز، جلوه بدهم که این عدم موفقیتم، توجیه قانع‌کننده‌ای داشته باشد که اگر من، موفق نشدم؛ از ضعف من نبوده، بلکه از قدرت بیش از اندازه‌ي طرف مقابل بوده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
توهم توطئه یکی از عناصرِ اصلی در فرهنگ سیاسیِ جوامعِ مختلف است که نشانه‌های آن هم در رفتار، داوری‌ها و ارزیابی‌های مردم عادی و هم در نوعِ نگاه سیاستمداران و اندیشمندان به رخداد‌ها و پدیده‌های سیاسی و اجتماعی قابلِ شناسایی و ردیابی است. در نگرشِ توطئه فرض بر این است که دست‌های پنهان، رقم‌زننده مقدرات فرد، جامعه و ملت هستند. این دیدگاه با دست گذاردن روی تمهیدات و مواردی که از طریق سرچشمه‌های توطئه قابل‌ ردیابی هستند و بزرگ کردن آن‌ها، دیدگاهی افراطی و اغراق‌آمیز از وقایع را به تصویر می‌کشد.

راستش یا حرفاتون خیلی سخت بود یا اثرات ماه رمضونه بعد از خوندن حرفاتون اینجوری ام:surprised:
میشه واضح تر توضیح بدین لطفا!!!

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شالوده فکر ایرانی،مراکز پنهان فراماسونری،بهایی و یهود،شبکه در هم تنیده ای را تشکیل داده اند که سیر حوادث و مشی تاریخ معاصر و شخصیتهای پرنفوذ جهان را همچون عروسکان خیمه شب بازی از پشت پرده هدایت می کند.از اردوگاه سوسیالیسم گرفته تا جهان سرمایه داری،از شرق تا غرب عالم ،از ابر قدرتها و کشورهای پیشرفته تا کشورهای در حال رشد،جملگی گوش به فرمان این دستگاه پرقدرت اهریمنی دارند.با اینکه مثلث توطئه در میان قشرها و گروههای گوناگون محبوبیت دارد،لکن گروههای متعصب و سنت گرای مذهبی و نیز میهن پرستان افراطی به نقش پشت پرده این تثلیث نامقدس ایمان و اعتقاد عمیق دارند

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش یا حرفاتون خیلی سخت بود یا اثرات ماه رمضونه بعد از خوندن حرفاتون اینجوری ام:surprised:
میشه واضح تر توضیح بدین لطفا!!!

اولا توهم توطئه مختص مردم عادی نیست و این نگاه در سیاستمداران و اندیشمندان هم دیده میشه.البته خیلی وقت ها اندیشمندان و ساستمداران از اون استفاده میکنند.
در واقع این توهم ایجاد خواهد شد که مشکلات مردم عادی و زندگی افراد توسط دستهای پنهان انجام میشه.نه سیاستمداران و نه اندیشمندان
حتی خیلی هم وقت ها خود سیاستمداران به این توطئه ها ایمان میارند
یک نکته دیگه وجود داره که نمیان از هیچی توهم توطئه درست کنند.میان یک چیز کوچیکی که وجود داره را بزرگنمایی میکنند و به خورد مردم میدهند
که نتیجه اش همین همیشه کار کار انگلیسی ها و یا فراماسون ها هست.
مثلا طبیعی و قابل باور هست که کشور و امپراطوری مثل انگلیس که در خاور میانه نقش فعال داشته دست به توطئه برای مردم ایران بزنه.ولی حالا کارتون یوگی و دوستان هم ربط میدن به توطئه انگلیسی ها :biggrin:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعیت این است که با تئوری توطئه می‌توان مواجهه‌ای سهل‌تر و ساده‌انگارانه‌تر با پدیده‌ها و وقایع داشت. آنان که به این تئوری باور دارند، زحمتِ بررسی و مطالعه اسناد و مدارک را به خود نمی‌دهند و با بیان گزاره‌های کلی و تکراری، کار خود و مخاطبانشان را راحت‌تر می‌کنند. گمانِ توطئه و شیوع شایعه، زاده بی‌خبری و کم‌سوادی است. فضای سیاسی بسته انسان‌ها را تا بدان حد تحقیر می‌کند و تخفیف می‌دهد که سرنوشت خود و جامعه خود را در دستانِ نیروهای بیرونی بر‌تر ببینند و برای خود هیچ سهمی و نقشی قائل نباشند

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
- علت روانی در این صورت افراد برای راضی کردن خود متوسل به فرافکنی می شوند و علت یک رویداد را به موضوعی یا فاعلی خیالی و یا غیر واقعی منصوب می کنند.

- کم اطلاعی، نا آگاهی، کم حوصله ای

- برای سرگرمی و یا اهداف دیگری و یا منحرف کردن اذهان از یک واقعیت به موضوعات و فاعل و عامل غیر واقعی و یا ممکن است صرفا بدلیل عدم علاقه مندی به درک کنه و عمق وقایع برای پاسخ به علت هر رویدای به تئوری توطئه پناه می برند.

۴- در عین حال عوامل پشت پرده ای نیز هستند که با مطالعه و دقت کافی به تئوری توطئه متمسک می شوند که عموما ممکن است انگیزه ایدئولوژیک و انگیزه های قومی، قبیله ای و سیاسی داشته باشند. و با پیش‌داوری به قضاوت بپردازند.

بعضی از افراد علاقه مند به پیشداوری بر اساس اعتقادات مذهبی به اینگونه تحلیل ها روی می آورند. بنابراین افراد با انگیزه ای متفاوت به تئوری توطئه متوسل می شوند. در قدیم مردم علت هر رویداد ناگواری را به اهریمن و شیطان منسوب می کردند. این گروه مانند جبرگرایان، ریشه یابی علت و معلولی رویدادها را امری بی فایده می بینند لذا با توسل به تفسیر رویدادها از منظر توهم توطئه هیچ نیازی به بررسی ابعاد و زوایای رنگارنگ موضوع نمی بینند و مراجعه به کتاب ها و مقاله ها و تئوری های سیاسی و تجزیه و تحلیل تاریخی و زنجیره ای حوادث برایشان بی معنی است. برخی از افراد معتقد هستند هیچ اتفاق سیاسی، مالی و اقتصادی در این دنیا بدون دلیل پشت‌پرده اتفاق نمی‌افتد بلکه همواره افرادی در پس پرده‌های اینگونه رخدادها هستند که اینگونه مسائل را هدایت می‌کنند

به تئوری‌های توطئه اغلب با دیدی شکاک نگاه می‌شود؛ زیرا اغلب این تئوری‌ها مدرک کافی یا معتبری برای اثبات شدن ندارند. البته در مواردی ارئه بعضی از مدل های تئوری توطئه که با ادله ضعیف بیان می شوند را می توان به همان مجامع و گروه های مخفی نسبت داد که با ارائه چنین مطالبی بدون ادله کافی سعی در بی پایه نشان دادن اصل قضیه را دارند. در واقع توطئه گر خود با ارئه یک تئوری ضعیف و غیر قابل دفاع از واقعیت ماجرا سعی در پوشاندن نیات خود رادارد و این هم از پیچیدگی های دنیای رسانه و اطلاعات است

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاریخ دان برجسته آمریکائی ریچارد هوفستدر در یکی از نخستین مقالاتی که به تفصیل به "تئوری توطئه" پرداخته می گوید: "همه ما قربانیان تاریخیم اما توطئه اندیشان دو بار قربانی آن هستند: قربانی آثار واقعی آن و قربانی عواقب تخیلی آن

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطلق سازی و مانوی واری تئوری توطئه:

توطئه‌ها در چشم انداز توطئه اندیشان از همه ابعاد معقول و معمول زمان و مکان و فرهنگ و روان در می گذرند و در این طی الارض افسانه‌ای به دور‌ترین زمانها و مکانها می روند و از آنجا سلطه مفروضشان را بر حیات و ممات انسانها اعمال می کنند. شنیده اید که می گویند انگلیس‌ها تخمی را اکنون می کارند و ۵۰۰ سال دیگر درو می کنند! وقتی می پرسید چه تخمی؟ از کجا دانستید که اصلا چنان دانه‌ای وجود داشته، یا چنان برنامه ریزان کیّاسی در صدد کاشتن آنها بوده اند، استدلال را سر و ته می کنند: از نتایج جریانهائی مانند وهابیت، بهائیت، حکومت پهلوی، یا حکومت اسلامی که در جهت منافع مفروض دشمنان بوده اند به علل ابتدائی آنها در پستو‌های صهیونی، یا لژ‌های ماسونی نقب می زنند. برای موجه جلوه دادن چنین استدلال مستبعدی، ناچارند سردمداران اسرار آمیز این توطئه‌ها را صاحبان نبوغ و دوراندیشی فوق بشری – و ضد بشری – تصور کنند، بطوری که حتی هر پیروزی در برابراین دسیسه گران نیز می تواند به حساب عملی شدن بخشی از برنامه اولیه آنها محسوب شود

mech.shima

کاربر ممتاز
اولا توهم توطئه مختص مردم عادی نیست و این نگاه در سیاستمداران و اندیشمندان هم دیده میشه.البته خیلی وقت ها اندیشمندان و ساستمداران از اون استفاده میکنند.
در واقع این توهم ایجاد خواهد شد که مشکلات مردم عادی و زندگی افراد توسط دستهای پنهان انجام میشه.نه سیاستمداران و نه اندیشمندان
حتی خیلی هم وقت ها خود سیاستمداران به این توطئه ها ایمان میارند
یک نکته دیگه وجود داره که نمیان از هیچی توهم توطئه درست کنند.میان یک چیز کوچیکی که وجود داره را بزرگنمایی میکنند و به خورد مردم میدهند
که نتیجه اش همین همیشه کار کار انگلیسی ها و یا فراماسون ها هست.
مثلا طبیعی و قابل باور هست که کشور و امپراطوری مثل انگلیس که در خاور میانه نقش فعال داشته دست به توطئه برای مردم ایران بزنه.ولی حالا کارتون یوگی و دوستان هم ربط میدن به توطئه انگلیسی ها :biggrin:

یعنی شما دارین میگین هرچی که از فذاماسون ها میشنویم توهمه؟؟؟؟
یعنی میگین اساسا همچین سازمانی وجود نداره؟؟!!:surprised:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید سازی و صاحب دم نوازی تئوری توطئه

همواره شریف ترین، نجیب ترین
، و خوش باور‌ترین مردم قربانیان برنامه ریزان شیطانی توطئه گران معرفی می شوند. آنگاه در این مذبح و مشهد خیالی، با ذکر مصیبت شهیدان مظلوم این دسایس شیطانی، دعوتی برای سوگند تازه شکل می گیرد. منادیان توطئه، به صدای بلند اعلام می کنند که مخاطبان "افشا گری"‌های ضد صهیونی و ماسونی آنها دیگر فریب انسان خواران و تمدن ستیزان و شیطان پرستان را نخواهند خورد و از این پس برای همیشه از پنجره مشبک و محقر توطئه اندیشی به وقایع دینی، میهنی، و جهانی خواهند نگریست.

ادبیات معاصر ما به انحا گوناگون به این مرض روحی پرداخته. مرحوم ایرج پزشکزاد رمان ماندنی "دائی جان ناپلئون" را به عنوان نمونه‌ای از این نگاه و ثمرات آن برای اذهان سر خورده و در عین حال آرمان گرا بدست می دهد. مرحوم غلامحسین ساعدی در داستان "گاو" آنرا در قالب هراس بی‌وقفه "مشدی حسن" از "بلوری ها" ترسیم می کند. این گونه هراس بیمار گونه یا پارانویای شخصی است که تالی اجتماعی (و البته گسترده تر و ملایم تر) خود را در اقبال به تئوری توطئه می یابد. بهداشت محیط فکری نیز که در شرایط خفقان سیاسی نامناسب است به شیوع این طرز تفکر کمک می کند.

نتیجه گیری:بهتر هست اونی که مورد توطئه قرار میگیره کعبه باشه تا تاثیر بیشتری بزاره

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن همش شایعه اس ومیخان برضدعربستان چرت بگن اینم یه برجه مثه برجای دیگه
حالابرج میلادالهام گرفته ازکدوم مسلکه؟:cool:

نیگانورش رفته هواپس برجه شیطونه

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیرو بخشی و نیرو ستانی تئوری توطئه

احساس قدرتی که شنونده و پذیرنده تئوری توطئه می کند دیری نمی پاید. فی الواقع، لحظه چیرگی بر دسیسه مقارن با لحظه بندگی آنست. تئوری توطئه قصه‌ای است برای خواب کردن مردم بیدار، که خود را بصورت هشداری برای بیدار کردن مردم در خواب بزک می کند. آنکه لحظه‌ای قبل تصور می کرد ماهیت خیمه شب بازی را کشف کرده، اینبار شک کند که مبادا آزادی از سر نخ‌های پیشین خود و جزو برنامه‌ای برای انقیادی تازه است! به عبارت دیگر، هیجان حل معمای توطئه به "هوا" است (به همان معنائی که در بازی "گرگم به هوا" بکار می رود) استعمار بیرونی به استحمار درونی تحویل می شود، و استحمار بسیط درونی به استحمار مرکب تبدیل می شود و همینطور الی ما شا الله. در تالار آینه‌های توطئه اندیشانه هر تلاش برای برون رفت از پیله توطئه، در خطر آلودگی به لعاب دیگری است که بر گرد همان پیله تنیده شده است.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای دانیل پایپ، از منتفذ‌ترین صهیونیست‌های آمریکا و پایه گزار بنیاد دست راستی و صهیونیستی "موسسه مطالعات خاور نزدیک" در واشنگتن است. ایشان در مصاحبه‌ها و مقالات اخیرشان که مبتی بر دو کتاب پر فروششان است ریشه‌ها و انواع توطئه اندیشی در خاور میانه را مورد گفتگو قرار داده اند. شایان توجه است که این مقالات نه برای شرقیان و مسلمانان بلکه خطاب به همفکران ایشان در نشریات دست راستی آمریکا و اسرائیل نگاشته شده اند. آقای پایپ نتایج کاربردی مطالعات خویش را اینگونه خلاصه می کنند: به لحاظ سوق الجیشی بی‌تفاوتی در برابر استمرار و حتی کمک به تداوم توطئه اندیشی قابل توصیه است چرا که توطئه اندیشی موجب افزایش رعب و هیبت مردم منطقه نسبت به دشمنان حقیقی یا خیالی آنها می شود و به مثابه فلجی که ابتکار عمل را از فرد و گروه می ستاند، توهم توطئه گونه‌ای وجدان کاذب جمعی می سازد که از جمله موثر‌ترین طرق نومید کردن یک ملت نسبت به برنامه‌های اصلاح طلبان در جوامع خاور میانه است.

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شما دارین میگین هرچی که از فذاماسون ها میشنویم توهمه؟؟؟؟
یعنی میگین اساسا همچین سازمانی وجود نداره؟؟!!:surprised:

اتفاقا این مطلب برعکس این را میگه.این مطلب میگه نمیان برای چیزی که وجود نداره توهم توطئه ایجاد کنند.
میان تو دنیا میگردند میبینند در طول این تاریخ نزدیک کدوم گروه مخفی بوده که از همه معروف تر بوده.

الان حتی من عادی هم بخوام در جامعه ای که دوست دارم توهم توطئه ایجاد کنم .
اگر بخوام کشور را انتخاب کنم.اولین انتخابم انگلیس هست
اگر بخوام سازمان مخفی را انتخاب کنم اولین انتخاب فراماسون ها هستند.
چون این 2 باور پذیر تر هستند

یعنی اگر این مطالب را مثلا میومدم روی ادم فضایی ها زوم میکردم و از این ها مطلب دروغین میساختم .هیچ وقت اینقدر گسترش نداشت چون باور پذیری کمتری داشت

mech.shima

کاربر ممتاز

اتفاقا این مطلب برعکس این را میگه.این مطلب میگه نمیان برای چیزی که وجود نداره توهم توطئه ایجاد کنند.
میان تو دنیا میگردند میبینند در طول این تاریخ نزدیک کدوم گروه مخفی بوده که از همه معروف تر بوده.

الان حتی من عادی هم بخوام در جامعه ای که دوست دارم توهم توطئه ایجاد کنم .
اگر بخوام کشور را انتخاب کنم.اولین انتخابم انگلیس هست
اگر بخوام سازمان مخفی را انتخاب کنم اولین انتخاب فراماسون ها هستند.
چون این 2 باور پذیر تر هستند

یعنی اگر این مطالب را مثلا میومدم روی ادم فضایی ها زوم میکردم و از این ها مطلب دروغین میساختم .هیچ وقت اینقدر گسترش نداشت چون باور پذیری کمتری داشت
من فعلا باید برم ولی بازم سوال داشتم

heartbroken

عضو جدید
وقتی این تاپیک رو زدم منتظر بودم و میدونستم یه عده هستند که این تاپیک برخلاف نظر و عقیدشونه و میدونستم شروع به مخالفت میکنند....دوست عزیزی که فکر میکنی توهمه برچه اساس این حرف رو میزنی ؟آیا دلیلی غیر از اینه که این تاپیک برخلاف نظر و عقیده ی خودته؟این کار درستی نیست که چند تا خط رو از تو اینترنت کپی کنی و بیایی اینجا به عنوان نظر خودت بذاری..این درست نیست که بخواهین حرف خودتون رو به کرسی بشونین.....نمیدونم چرا بعضی ها از بیان این طور مسائل ترس و وحشت دارن و همیشه برای نابودی این طور مسائل از جون مایه میذارن.....با مخالفت بعضی ها یاد درس تاریخ تو دوران مدرسه افتادم که وقتی پیامبر دعوت عمومی خودش رو شروع کرد اشراف قریش برای مخالفت گفتند که پیامبر جادوگره و اتفاقا می گفتن که محمد توهم زده شده این رو که دیگه نمیتونین انکار کنین....ای دوستی که مخالفی برای بیان مخالفتت هر حرفی رو نزن سعی کن با مدرک و دلیل بگی چون الان دیگه زمان پیامبر نیست که با چندتاحرف مخافان کل نظرات عوض بشه الان باید با مدرک و دلیل حرف بزنی وگرنه حرفت دو هزار ارزش نداره.منتظرم که دلیل و مدرکت رو نشونم بدی.

heartbroken

عضو جدید
گفتن همش شایعه اس ومیخان برضدعربستان چرت بگن اینم یه برجه مثه برجای دیگه
حالابرج میلادالهام گرفته ازکدوم مسلکه؟:cool:

نیگانورش رفته هواپس برجه شیطونه

نه این طور نیست که تا یه چیزی دیدم سریع بگیم که آره این هم حتما برمیگرده به این که این مال شیطونه...نه....!اگر شما توی اینترنت جست و جو کنی و نورپردازی مجالس فراماسون ها و همین طور بعضی از آثارشون رو بررسی کنی میبینی که تفاوت فاحشی بینشون هست...یک نصیحت:هرگز زود قضاوت نکنین اول سوال بپرسین بعد نظر بدین.یه ضرب المثل کرمانی میگه:اول بپرس بعد بترس.

آخرین ویرایش:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه این طور نیست که تا یه چیزی دیدم سریع بگیم که آره این هم حتما برمیگرده به این که این مال شیطونه...نه....!اگر شما توی اینترنت جست و جو کنی و نورپردازی مجالس فراماسون ها و همین طور بعضی از آثارشون رو بررسی کنی میبینی که تفاوت فاحشی بینشون هست...یک نصیحت:هرگز زود قضاوت نکنین اول سوال بپرسین بعد نظر بدین.یه ضرب المثل کرمانی میگه:اول بپرس بعد بترس.

نه بابامن فقط اینوگفتم که بدونین اصلاربطب به شیطون پرستی نداره نورو..چرامتوجه نمیشین شما؟
همش تیکه بود