رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

سکینه خاتون

اخراجی موقت
دوست خوبم ممنون ک پرییدی ولی خودم میدونم جابجا نوشته ..بحث همون جابجا نوشتنه.حالا من ماگیام اینجا و جواب درست رو متوجه میشم یه بدبخت دیگه چکار کنه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کلا درک رفتار و سازه در معماری، شدیدا مشکل زبان فارسی دارن، شایعه معتبرو احتمالا شنیدیدن که این کتب توسط 10-12 تا از دانشجوهای پروفسور گلاب ترجمه شدن، حالا صفحه 27 هستی، تا آخرش که بری به مرز جنون میرسی انقدر مشکل داره متنش. من که هرچی خوندم نفهمیدم منظورش از این جمله چی بوده، احتمالا کتاب اریجینال انگلیسیو بخونی سریعتر متجه بشی:D

تنها کمکی که میتونم بکنم اینه که زیاد گیر نده وقتی به همچین چیزایی میرسی. واضحات رو بخون، بعدها برمیگردی دوباره تناقضات رو بهتر حل میکنی.

الان سوال بچه ها رو خوندم يادم افتاد دو سال پيش وروجك نامي بود كه عين همين سوالا رو ميپرسيد و بهش انگ ميزدن كه بيشتر بخون متوجه ميشي
نگو كه كلا همه چي غلط بوده !
كاش بياد ببينه و بخونه حق با خودش بوده
من خودم كتاب مباني سازه رو هم خوندم اما نتونستم سوالايي كه توي ازمونا ازش ميادو خوب جواب بدم اين كتاب نياز داره به اموزش
دوتا فصل اخرشم نميخاد بخونين

دوستان خوب سوالی می کنید ولی بدونید که سوالات بسیار سطحیه ... نگزان نباشید که یه جواب بعضی از سوالات تون را نمی گیرید... درک رفتار سازه ها راحت ترین کتابه به کتای مبانی سازه برای معماران که می رسید متوجه می شید که اصلا یه خط هم درست نمی تونید بخونید // از بس ترجمه ضعیفه .. پس گیر ندید و اگه سوالتون اساسی بود برید دنبال جوابش ... گیر ندادن در کنکور خیلی مهمه .. به خصوص در مورد دروس فنی .. با یکی از دوستان که صحبت کردم تصمیم گرفتم که قسمتی از دروس فنی که بین 4-5 سوال میاد که معمولا دوستان از این قسمت می نالند را آموزش بدهم ... (این قسمت شامل نمودارها - خرپاها- پایداری و ناپایداری می باشد ) که بین 4 تا 5 سوال کنکور را شامل میشه .... البته این آموزش را با کمک سایر دوستانم انجام می دهم که تاریخشم احتمالا اوایل مهر باشه تا کمی خودتون درگیر مطالب ابتداییش شده باشید .. نیاز به گفتنش نباشه ... اگه دیدم شرایطش هست ... بحث های تحلیلی فن را که بسیار کمکتون می کنه را نیز در تالار به اشتراک قرار می دهم که این بخش نیز بار زیادی در دروس فنی داره ولی مابقی دروس فنی که بین 10 تا 15 سوال بر عهده خودتونه که همین خوندن منابعه و حفظی هست عموما ... تاریخ دقیقشو در تاپیک قرار می دهم... ولی سعی کنید اگه کلاس می تونید برید کلاس برید (چون حظوری بسیار راحت تر یاد می گیرید ) ولی خوب این جوری هم می ذارم برای کسایی که نمی تونند کلاس بیایند... و تمام توانم را می ذارم که گفته های استادم را کامل منتقل کنم ... امیدوارم مفید باشه ... ;)

اره اما من يه سوال دارم
خوب اگه قرار باشه هر جاشو كه نفهميديم ازش بگذريم ،كه احتمالا ميشه خيلي جاها
اخر كتاب چه حرفي داريم براي گفتن؟ نتيجش اينه كه تا به تست برميخوريم كه از همونايي كه ما نفميديم سوال داده هنگ ميكنيم و گريه و زاري
منم با اين كاربر موافقم
هر كي ميتونه بره كلاس بره
هر كي نميتونه خودشو بزنه به در و ديوار كه جزوه خوب گير بياره چه سروش نيا چه طباطبايي كه فعلا توي بورس هستن
توجه كنين جزوه ي خام به هيچ ،هيچ هيچ دردي نميخوره
جزوه ي يكي رو پيدا كنين كه خودش سر كلاس بوده و نكاتو يادداشت كرده
به همين جزوات اعتماد كنين و ديگه لازم نيس برين كتابو بخونين با اين كار كلي در وقتتون صرفه جويي كردين
كساني هم كه ميرن كلاس حتي اگه خدايي نكرده در كنكور نتيجه اي نگرفتين بازم خيالتون راحته كه پولتونو حروم نكردين و حداقل يه چيزي ياد گرفتين
ضمن اينكه هزينه خريد تك تكه كتاباي دكتر گلاب به اندازه ي كلاسي هست كه ثبت نام ميكنين

jeanpierre

عضو جدید
الان سوال بچه ها رو خوندم يادم افتاد دو سال پيش وروجك نامي بود كه عين همين سوالا رو ميپرسيد و بهش انگ ميزدن كه بيشتر بخون متوجه ميشي
من خودم كتاب مباني سازه رو هم خوندم اما نتونستم سوالايي كه توي ازمونا ازش ميادو خوب جواب بدم اين كتاب نياز داره به اموزش

اره اما من يه سوال دارم
اخر كتاب چه حرفي داريم براي گفتن؟ نتيجش اينه كه تا به تست برميخوريم كه از همونايي كه ما نفميديم سوال داده هنگ ميكنيم و گريه و زاري
منم با اين كاربر موافقم
هر كي نميتونه خودشو بزنه به در و ديوار كه جزوه خوب گير بياره چه سروش نيا چه طباطبايي كه فعلا توي بورس هستن
به همين جزوات اعتماد كنين و ديگه لازم نيس برين كتابو بخونين با اين كار كلي در وقتتون صرفه جويي كردين
كساني هم كه ميرن كلاس حتي اگه خدايي نكرده در كنكور نتيجه اي نگرفتين بازم خيالتون راحته كه پولتونو حروم نكردين و حداقل يه چيزي ياد گرفتين
ضمن اينكه هزينه خريد تك تكه كتاباي دكتر گلاب به اندازه ي كلاسي هست كه ثبت نام ميكنين

کاملا درست فرمودن دوستمون
اصلا سرسری نگذرین نه خیلی گیر بدین نه سرسری بگذرین. سابقه سوالای ریز و دقیق هم بوده ها:surprised:
این کتابا اینقدر تناقض داره و غلط تایپی که سردرگم میشین. کلاس خوبیش اینه که قلفتی لقمه رو میده دستت همه تناقضا و همه چیو دراورده و کارتو راحت میکنه. البته بدی کلاسم هزینه و رفتن و جا پارکو ایناس دیگه
اینم درست میگن کاملا که جزوه خام بدتر گیجتون میکنه و البته از همه مهم تر یه توصیه خیلی جدی میکنم به عنوان کسی که هر دوی این بزرگواران رو تجربه کردم. هر کلاسی غیر سروشنیا برید بعدش حس میکنید پولتونو دور ریختید. به نظرم جزوه سروشنیا رو خوندن (البته کاملش نه خامش) می ارزه به کلاسای دیگه. چون کلاسای دیگه یه جورایی تقلید کارای سروش نیاس یه نمونه معروف بگم گنبد میلنیوم:D
ایشالله موفق باشین

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم کاملا کاملا. البته اگه یه کم حوای سحرو داشته باشیم جواب همه سوالامونو اینجا میده . یه چیزی هم من شنیدم از بچه های دانشگاه تهران. دوستان خانم دکتر تقی زاده رو هم حواستون باشه. اگه از ایشون چیزی گیر آوردم میزارم همینجا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کاملا درست فرمودن دوستمون
اصلا سرسری نگذرین نه خیلی گیر بدین نه سرسری بگذرین. سابقه سوالای ریز و دقیق هم بوده ها:surprised:
این کتابا اینقدر تناقض داره و غلط تایپی که سردرگم میشین. کلاس خوبیش اینه که قلفتی لقمه رو میده دستت همه تناقضا و همه چیو دراورده و کارتو راحت میکنه. البته بدی کلاسم هزینه و رفتن و جا پارکو ایناس دیگه
اینم درست میگن کاملا که جزوه خام بدتر گیجتون میکنه و البته از همه مهم تر یه توصیه خیلی جدی میکنم به عنوان کسی که هر دوی این بزرگواران رو تجربه کردم. هر کلاسی غیر سروشنیا برید بعدش حس میکنید پولتونو دور ریختید. به نظرم جزوه سروشنیا رو خوندن (البته کاملش نه خامش) می ارزه به کلاسای دیگه. چون کلاسای دیگه یه جورایی تقلید کارای سروش نیاس یه نمونه معروف بگم گنبد میلنیوم:D
ایشالله موفق باشین
جواد طباطبايي هم جزوش خوبه
من خودم امسال درصد فنم بهتر شد از دوستم كه رفت كلاس سروشنيا
در حد يكي دو درصد
ميخام بگم كه ايشونم تدريسشون خوبه خيلي خوبه
من حتي سر كلاس نبودم جزوه يكي رو داشتم كه قبلا سركلاسش بوده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اگه میشه جزوه هاشو بزارید خوب ... :cry:

تعداد صفحاتش خيلي زياده
من جزوه هاي زيادي رو اپ كردم اما سر اين ميترسم
خودش قدر يه كتابه و حدوده1000 صفحس
اجازه ندارم بزارم
نميدونم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز

اره اما من يه سوال دارم
منم با اين كاربر موافقم

به نظرمنم برا بار اول اگه خوندی دیدی متوجه نمیشی ازش بگذر تو دورای بعد چون کتابای دیگه رو هم خوندی و ... جواب خیلی سوالاتو میگیری
من خودم پارسال تابستون ایستایی خوندمو نصف کتاب درک رفتار سازه ها که بعضی جاهاشو متوجه نشدم!! گفتم مهر که تو دانشگاه کلاسم با دکتر سروش نیا شروع میشه بپرسم ازش اما خیلیاش رو خودم به ج رسیدم البته بعضیاشم رفتم پرسیدم و خیلی از سوالام رو هم با جزوه دکتر حل کردم.... پس نگران نباشید هنوز وقت زیادی دارین برا فهم مطلب

qazal.

عضو جدید
تعداد صفحاتش خيلي زياده
اجازه ندارم بزارم
نميدونم

خودشون گفتن نزارین؟
تیک آف عزیز اگه خودشون اجازه میدن، اگه واسمون بیرون اسکن کنی بزاری اینجا و یه شماره حساب بدی تقسیم بندی میکنیم مبلغ اسکنو و واست میریزیم. اینطوری واسه همه ارزون میفته...چون تقسیم میشه
هر کیم خواست مبلغو واریز کنه و با این موافقه درصورت رضایت تیک آف زیر پست ایشون تشکر بزنه (خودمو نگفتم چون فک نکنین که دنبال تشکرم :) ...........)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خودشون گفتن نزارین؟
تیک آف عزیز اگه خودشون اجازه میدن، اگه واسمون بیرون اسکن کنی بزاری اینجا و یه شماره حساب بدی تقسیم بندی میکنیم مبلغ اسکنو و واست میریزیم. اینطوری واسه همه ارزون میفته...چون تقسیم میشه
هر کیم خواست مبلغو واریز کنه و با این موافقه درصورت رضایت تیک آف زیر پست ایشون تشکر بزنه (خودمو نگفتم چون فک نکنین که دنبال تشکرم :) ...........)
واي اين حرفو نزن
من جزوه ي دوستمو گرفتم

qazal.

عضو جدید
واي اين حرفو نزن
من جزوه ي دوستمو گرفتم

تاپیک خاطرات دانشجویی حذف شد...دسته صدیق عزیز درد نکنه...مخالف اینجور تاپیکا نیستما ولی کار داشت به جاهای باریک و چنگ انداختن میکشید(شوخی):smile:
بعدش اینکه منه بیچاره هرجا برم پست بدم اون تاپیک به عالم معنا و عالم عدم وجود تاپیک میپیونده(بازم شوخی بود) :smile:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.........

.........

اشتباه چاپی درک رفتار سازه ها صفحه 67
5 حجم اصلی افلاطونی برای گنبدهای ژئودزیک:سه ضلعی ، مکعب ، هشت ضلعی ، دوازده ضلعی ، بیست ضلعی صحیح میباشد
تو کتاب نوشتن چهار ضلعی ، مکعب و................(چهار ضلعی و مکعب در واقع یکی هستن)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در 5 حجم گنبدهای ژئودزیک من اینو متوجه نشدم.تعداد وجوه با تعداد رئوس براره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:ممثال میزنم مثلا یه مکعب 6 وجه داره با 8راس این کجاش برابر(البته اینا واسه آزمون شاید مهم نباشن ولی برام سئوال شده بود)
2-
تو مطالعات موردی گنبدهای ژئودزیک باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری میدونیم که جزئ گنبدهای ژئودزیکه ولی تو قسمت توضیحاتش نوشته سازه آن یک سازه فضاکار دو لایه بر اساس الگوی هشت ضلعی
اگه سئوال بدن که سازه این بنا چیه جوابش چی میشه.گنبد ژئودزیک یا سازه فضاکار دولایه..................................؟؟خداییش بی انصافی اگه اینجور سئوالایی رو بدن
:crying::crying:

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
در 5 حجم گنبدهای ژئودزیک من اینو متوجه نشدم.تعداد وجوه با تعداد رئوس براره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:ممثال میزنم مثلا یه مکعب 6 وجه داره با 8راس این کجاش برابر(البته اینا واسه آزمون شاید مهم نباشن ولی برام سئوال شده بود)
2-
تو مطالعات موردی گنبدهای ژئودزیک باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری میدونیم که جزئ گنبدهای ژئودزیکه ولی تو قسمت توضیحاتش نوشته سازه آن یک سازه فضاکار دو لایه بر اساس الگوی هشت ضلعی
اگه سئوال بدن که سازه این بنا چیه جوابش چی میشه.گنبد ژئودزیک یا سازه فضاکار دولایه..................................؟؟خداییش بی انصافی اگه اینجور سئوالایی رو بدن

من که فکر میکنم جزء گنبدهای ژئودزیکه ;)

معماری چند ساختمان با پوشش سازه گنبد ژئودزیک:

گنبد کیسر – باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری

غرفه امریکا،نمایشگاه اکسپو 67

باغ گیاه شناسی کلیماتون

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
2-

یک نکته دیگه //// از این جور چیز ها زیاد می بیینید .. وقتی چنین تناقض هایی دیدید ملاکتون برای تعیین نوع سازه عنوان فصل باشه ... الان جواب گنبد ژئودزیکه ..;)

moeinz

کاربر بیش فعال
عملکرد دیافراگم چیه؟

و در صفخه 223 درک رفتار در قسمت رفتار سازه ای در پاراگراف اولش نوشته:"گنبد تمایلی برای پایداری در بالا ندارد ولی خمش رو به بالا در بخش پایین تر وجود دارد"
ولی در خلاصه مطالب همان فصل در بند 7 آورده ک "تمایل برای پایداری در بالا و خمش رو به بالا در بخش پایین وجود دارد"
کدوم درسته؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
این تعریف احجام افلاطونی فکر می کنم ادامه ای داشته که توی ترجمه دودر شده: معنیش اینه: تمام وجوه با یکدیگر برابر( چند ضلعی های منتظم و یکسان) و تمام رئوس با یکدیگر برابر( در فضا زوایه های یکسان می سازن و تعداد وجوهی که به هر رأس می رسه با دیگری برابر ) هستند.
این توضیحم ببین:
یک جسم افلاطونی، یک شی‌ء محدب چند وجهی سه بعدی است که تمامی وجه‌های آن چند ضلعی‌های یکسان می‌باشند با اضلاعی به طول مساوی و زوایای هم درجه و برابر. همچنین دارای تعداد یکسان از وجه‌هایی است که در هر رأس به هم برخورد می‌کنند. مشهورترین مثال از یک جسم افلاطونی، مکعب است که وجه‌های آن شش مربع یکسان می‌باشند.

یونانیان قدیم ثابت کردند که تنها پنج جسم افلاطونی را می‌توان ساخت:
چهار وجهی، مکعب، هشت وجهی، دوازده وجهی و بیست وجهی
برای مثال، بیست وجهی، دارای 20 وجه می‌باشد که همه‌ی آن‌ها به شکل مثلث‌های متساوی الاضلاع هستند.
تعداد رئوس منهای تعداد یال ها به علاوه تعداد وجوه برابر است با 2:فرمول اولر
ویژگی های احجام افلاطونی رو بلد باشین چون کاربرداش زیاده. ولی اون فرمول اولر رو نمی خواد. منم بلد نبودم کپی کردم از جایی.

اون پست عملکرد دیافراگم: دیافراگم در برابر بارهای افقی(جانبی) مقاومت می کنه و اونا رو به بخش عمودی سازه انتقال می ده (طراحی لرزه ای یه فصل کامل داره در این مورد)
والا این جمله های بی سروته درک رفتار و من همیشه باهاش مشکل داشتم ولی دومی درسته فکر می کنم. من متوجه نمی شدم چی می خواد بگه دقیقا:D
به نطرم می خواد بگه بخش بالا که همچنان تحت فشاره می تونه پایدار بمونه ولی بر اثر خمش بخش پایین فرو می ریزه. یه همچین چیزی.

abdolkarim.d

عضو جدید
عملکرد دیافراگم چیه؟

و در صفخه 223 درک رفتار در قسمت رفتار سازه ای در پاراگراف اولش نوشته:"گنبد تمایلی برای پایداری در بالا ندارد ولی خمش رو به بالا در بخش پایین تر وجود دارد"
ولی در خلاصه مطالب همان فصل در بند 7 آورده ک "تمایل برای پایداری در بالا و خمش رو به بالا در بخش پایین وجود دارد"
کدوم درسته؟
من اینارو پارسال خوندم فک کنم بند اول درست باشه بند دوم یه ندارد جا گذاشته ولی واسه توضیحات بیشتر سازه درمعماری صفحه254 به بعد یابرای درک بیشتر ازفصل یازده به بعدش بخون درک رفتار خیلی مختصر توضیح داده.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
باشه
پس من سعي ميكنم خلاصه ي نانو و جزوه طباطبايي قسمت فناوري هاي نوين ساختمان رو بزارم براتون
ديگه چيكار كنيم
خيليا گذاشتند و ما خورديم
ما بزاريم و ديگران سرو كنند
نوش جونتون
چش حسوداش در اد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من اینارو پارسال خوندم فک کنم بند اول درست باشه بند دوم یه ندارد جا گذاشته ولی واسه توضیحات بیشتر سازه درمعماری صفحه254 به بعد یابرای درک بیشتر ازفصل یازده به بعدش بخون درک رفتار خیلی مختصر توضیح داده.

اين كارو با خودتون نكنين
مثل من عمل نكنين
من اين كارو كردم جواب نگرفتم
وقتتونو تلف نكنين
ابراهيم قول داده جزوه سروش نيا رو بزاره
همونو بخونين
همونو بخونين
فقط همونو
كفايت ميكنه
به جان مادربزرگ مرحومم كفايت ميكنه

اگه سوالي دارين من سعي ميكنم اگه بتونم كمك كنم

سکینه خاتون

اخراجی موقت
اين كارو با خودتون نكنين
مثل من عمل نكنين
من اين كارو كردم جواب نگرفتم
وقتتونو تلف نكنين
ابراهيم قول داده جزوه سروش نيا رو بزاره
همونو بخونين
همونو بخونين
فقط همونو
كفايت ميكنه
به جان مادربزرگ مرحومم كفايت ميكنه

اگه سوالي دارين من سعي ميكنم اگه بتونم كمك كنم

خوب کو این جزوه ای که میگید ؟ من سر سمینار بودم خودش میگفت که یه جزوه دارم اونو بخونید خیلی خوبه ولی همون موقع که ازش پرسیدم گفت یه هفته دیگه میاریم برو از پایین بگیر .. همون مرکز معماری سمینار برگذار شده بود ... همونو میگید ؟

سکینه خاتون

اخراجی موقت
چرا تو این جا توضیح داده که طاق های متقاطع رومانسکی از تقاطع دو طاق غیر مساوی شکل میگیره ولی زیر عکس نوشته طاق گوتیک ؟ اینم باز سوتی داده ؟

moeinz

کاربر بیش فعال
چرا تو این جا توضیح داده که طاق های متقاطع رومانسکی از تقاطع دو طاق غیر مساوی شکل میگیره ولی زیر عکس نوشته طاق گوتیک ؟ اینم باز سوتی داده ؟

بله سوتی تشریف داره
شکل 14-10:طاق متقاطع رومانسک هس

سکینه خاتون

اخراجی موقت
شدم استاد سوتی پیدا کردن .... این چه وضعشه گلاب چی ...ناسلامتی پروفوسوری....یه ویرایش جدید بزن دیگههههه

qazal.

عضو جدید
باشه
پس من سعي ميكنم خلاصه ي نانو و جزوه طباطبايي قسمت فناوري هاي نوين ساختمان رو بزارم براتون
ديگه چيكار كنيم
خيليا گذاشتند و ما خورديم
ما بزاريم و ديگران سرو كنند
نوش جونتون
چش حسوداش در اد

دستت درد نکنه دختر خوب:smile::gol:
بالای صفحه قبل سوال پرسیدما....یه نیگا کن لطفا ، مرسی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
طاق رمانسكي نامساويه طاق گوتيكي مساوي
كاربر ebram0412
لطف كن اگر مقدور هست زوتر اين جزوه رو برسوني به بچه ها

جزوه ي سروش نيا رو ميگم
فك ميكنم ايوانخانه معمار تدريس كنه
هنوز نزاشتن
قول دادن بزارن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منظورت کدوم حرفمه تیک آف؟ اینکه اسکن کنی؟ یا پرداخت هزینشو؟

نه هزينه چيه
مگه اين همه همه جزوه گذاشتن پول گرفتن؟؟؟اسكنم لازم نيست دوربين دارم
ولي اخه جزوه هه سنگينه از طرفي ارزشش به اندازه ي يه كتابه (هم از لحاظ بار اطلاعاتي هم پولي)ما كتاباي اسكيسو تا ميزاشتيم صديق ميگفت چون كپي رايته نزاريم حالا نميدونم

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعداد صفحاتش خيلي زياده
اجازه ندارم بزارم
نميدونم

از چی میترسی خب؟ جزوه گذاشتن که ترس نداره دوست عزیز . اگه چیزی داری که واقعا میدونی به درد بچه ها میخوره خب لطف کنید زحمتش رو بکشید و از هیچ چیزم نترسید . نمیخواد که کل 1000 صفحه رو یهو اسکن کنی روزی 10 صفحه رو هم بزاری کفایت میکنه;)

qazal.

عضو جدید
نه هزينه چيه
مگه اين همه همه جزوه گذاشتن پول گرفتن؟؟؟اسكنم لازم نيست دوربين دارم
ولي اخه جزوه هه سنگينه از طرفي ارزشش به اندازه ي يه كتابه (هم از لحاظ بار اطلاعاتي هم پولي)ما كتاباي اسكيسو تا ميزاشتيم صديق ميگفت چون كپي رايته نزاريم حالا نميدونم
بچه ها واقعا لطف بزرگی میکنن اینو همیشه میگم .... خب من گفتم شاید هزینش واست گرون دربیاد نمیدونستم دوربین داری....این حرفیم که زدی دوباره از لطف شماست که در اختیار بقیه میزاری. در مورد کپی رایت هم یه توضیحی بدم. این جزوه ها اغلب تو انتشاراتا وجود داره و هرکس میخواد میره میخره ... و مثل اینکه تو خریدی به چند تا از دوستات دادی.... این تا اینجا...باز نمیدونم ایشون هزینه انتشاراتو میگیرن یا فقط کلاساشونه... اگه فقط کلاساشون باشه که انگار ما هم از انتشارات خریدیم و برای ایشون فرقی نداره که کی بگیره همونطور که خریدش رو در اختیار همه گذاشته. اما میمونه یه چیز که اون دست نویس بودن و غیر خام بودن جزوس که اونو تقریبا برابر با کلاس میکنه و ارزش جزوه رو میبره بالا(برای کسایی که میتونن با کتاب یا جزوه بخونن) که در اینصورت نمیدونم چی بگم. بقیه هم نظر بدن( البته اینهمه جزوه اینجا هست اگه اینکار اشتباه باشه قطعا دانلودای دیگمونم اشکال داره ...یجا یچیزی خوندم در مورد آوردن حرام سر سفره علم با برخی دانلودها....والا مغزم هنگ کرده...نمیدونم دیگه چی درسته چی غلط...یجا اینو میخونم یجا دیگه دوستان از سر ثواب و کمک به بقیه، وقت و هزینه میزارن برای کساییکه شرایط یکسانی ندارن و واقعا لطف میکنن فایلای خودشونو رایگان به بقیه میدن )

بالا