من به شوهرم مشکوک هستم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال:
هنگامی که شوهرم به زن دیگری نگاه می کند ، از خانم هایی که در محل کارش با آنها ارتباط دارد صحبت می کند یا در یک مهمانی با خانم های دیگر صحبت می کند ، تمام این موارد مرا آزار می دهد ،چه کاری انجام دهم؟

پاسخ مشاور:
اگر شما خانمی هستید که با پیش آمد تمام موارد بالا ناراحت می شوید و باعث شروع اختلافی جدید بین شما و همسرتان می شود، توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید :

اگر موارد گفته شده در شما صدق می کند متاسفانه باید گفت شما شخصی مشکوک به روابط همسرتان هستید و این حس در روابط زناشویی مانند یک سم عمل می کند و باعث می شود افکار شما و همسرتان مسموم شود.

چرا هنگامی که همسرتان با زن دیگری صحبت می کند ناراحت می شوید؟
این موضوع تنها بیانگر این است که شما به خودتان شک دارید ، اگر همسر کاملی برای همسرتان بوده اید دیگر نگرانی وجود ندارد جز در موارد نادری که آقایان تمایل به چند همسری دارند در غیر این صورت زمانی که مردی عشق ، محبت و رابطه زیبایی را تنها در وجود همسر خود می یابد ، هرگز به دنبال زن دیگری نمی رود .

شک شما به همسرتان بی مورد است ، تنها او را آزار می دهید و این تفکر را به او القا می کنید که شما به او و رفتارهایش بی اعتنماد هستید به همین دلیل روابط آتی تان سست می شود .

این حس از کجا نشات می گیرد؟
شکاک بودن ، حسی است که در نهاد تمام آقایان و خانم ها وجود دارد اما در بعضی شدت بیشتری دارد بخصوص خانم ها .

شکاک بودن ، نتیجه ی حسی است که در اعماق وجود شما ریشه کرده است . این حس ناشی از کمبود اعتماد به نفس شماست .

زیرا این احساس زمانی آغاز می شود که شما خودتان را کوچک و حقیر فرض کنید . این احساس در مواردی کاملا طبیعی و قابل قبول است اما زمانی که افراط در آن صورت گیرد دیگر قابل تحمل نخواهد بود. خانم هایی که به همسرشان مشکوک هستند ، مدام به دنبال یک سوژه یا رفتار غیر عادی در شیوه ی گفتار یا کردار همسرشان هستند و این رفتار را همان گونه که خودشان دوست دارند تعبیر می کنند و به مقابله با شوهرشان بر می خیزند.

اما چگونه باید از حس شکاک بودن فاصله گرفت؟
در ابتدا باید از خودتان شروع کنید . تمام حالات ،رفتار یا گفتار همسرتان که شما را به شک می اندازد را یادداشت کنید .

در مرحله ی بعدی : به تمام مواردی که یادداشت کرده اید پاسخ بدهید چرا با فلان رفتار همسرتان شک وجود شما را در بر می گیرد.

به چه علت به او مشکوک می شوید؟

در این قسمت به عمق وجود خود بنگرید آیا تمام احساستی که شما را منقلب می کند به دلیل حسادت بیش از حد شما نیست ؟

آیا شما جزو آن دسته از خانم هایی هستید که دوست دارند شوهرشان تنها محدود به خودشان باشد یعنی با هیچ زن دیگری ارتباط نداشته باشد چون حسود هستند ؟

اما تا چه زمانی می توانید شوهرتان را محدود کنید؟
در ابتدا ممکن است همسرتان برای سخنان شما اهمیت قائل شود اما در دراز مدت از شما دوری می کند و به سادگی به شما دروغ می گوید پس از امروز تغییری اساسی در خود به وجود آورید تا دیرتر نشده است .

این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید :
به همسرتان بگویید که با این رفتار یا گفتارت ، من ناراحت می شوم و باعث می شود که به رابطه هایت شک کنم تا شما را در حل مشکل تان یاری دهد . یا اینکه رفتاری که باعث آزرده شدن شما می شود را ترک کند .

اگر با تمام توصیه های گفته شده ، احساس می کنید مشکل شما حل نمی شود یا مشکل تان حاد تر از توصیه های گفته شده می باشد ، به شما پیشنهاد می کنیم به یک روان پزشک مراجعه کنید تا در بهبود رابطه ی زناشویی تان شما را یاری دهد

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوتا چیز یک رابطه رو داغون می کنن

غرور و شک

نگذارید رابطه هانو به این ها دچار بشن
خوب شكاك بودن برميگرده به روابطي كه اون خانم قبل ازاون آقا داشته اگر ضربه عاطفي سختي خورده باشه متاسفانه بدتر ميشه شكاكي اون خانم

خوب شكاك بودن توي

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب شكاك بودن برميگرده به روابطي كه اون خانم قبل ازاون آقا داشته اگر ضربه عاطفي سختي خورده باشه متاسفانه بدتر ميشه شكاكي اون خانم

خوب شكاك بودن توي

کلا بده اگه به طرف اطمینان داشته باشی که درسته و گرنه شما شکاک باش اون بخواد کارشو انجام می ده

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کردی برا ما مردا خیلی راحت تره؟ من یکی که توی 4 ماه 10 سال پیر شدم

نگاه کن دیدی؟
درسته براي هر دو سخت تره ولي زن به خاطر لطافته روحش بيشتر ضربه ميخوره مرد ميتونه تا حدي خودشو با كار سرگرم كنه و تحمل كنه ولي زن نه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم و دلم روشن یک مدت نبودم چقدر تفکراتت عوض شده خوب دیگه چی ؟؟؟

اين حرف من نيست ثابت شده تحمل ضربه عاطفي خيلي براي يه زن سنگين تره و اين پيش زمينه اي ميشه براي شكاك بودن در آينده و برابر با نابود كردن زندگيش ...چون زن سريعتر از يه مرد وابسته ميشه

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين حرف من نيست ثابت شده تحمل ضربه عاطفي خيلي براي يه زن سنگين تره و اين پيش زمينه اي ميشه براي شكاك بودن در آينده و برابر با نابود كردن زندگيش ...چون زن سريعتر از يه مرد وابسته ميشه

کاش می شده حضورا می حرفیدیم و قانعت می کردم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش می شده حضورا می حرفیدیم و قانعت می کردم

خوب مشكلي نداره اينجا هم ميشه قانعم كنيد.... من حرفامو از روي دليل و منطق ميزنم...زن خيلي حساس تر از مرده توي زمينه هاي عاطفي

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
بچه ها من میگم زن خیلی خشن تر از مرده....به نظر شما اینطور نیست؟؟؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب مشكلي نداره اينجا هم ميشه قانعم كنيد.... من حرفامو از روي دليل و منطق ميزنم...زن خيلي حساس تر از مرده توي زمينه هاي عاطفي

چرا از ما مردها موجوداتی بی احساس و خشک ساختید؟

در حالی بر خلاف ظاهرمون خیلی هم احساساتی هسایم فقط بروز نمی دیم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا از ما مردها موجوداتی بی احساس و خشک ساختید؟

در حالی بر خلاف ظاهرمون خیلی هم احساساتی هسایم فقط بروز نمی دیم

خوب از پيدايش انسان تا الان هميشه مرد نماد قدرت و زن نماد لطافت بوده ...براي اين زن به عنوان مادر انتخاب شده چون احساستش خيلي بيشتر از يه مرده ومرد به عنوان نان آور انتخاب شده چون قدرتش بر احساسش غلبه داره ... شايد چون از روز ازل اينطور بوده

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب از پيدايش انسان تا الان هميشه مرد نماد قدرت و زن نماد لطافت بوده ...براي اين زن به عنوان مادر انتخاب شده چون احساستش خيلي بيشتر از يه مرده ومرد به عنوان نان آور انتخاب شده چون قدرتش بر احساسش غلبه داره ... شايد چون از روز ازل اينطور بوده

باهات موافقم

پس چون ظاهرمون خشنه نان آور خونه ایم پس احساس نداریم یخیم سنگیم؟

نه عزیزم خیلی هم احساساتیه فقط بروز نمی ده

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باهات موافقم

پس چون ظاهرمون خشنه نان آور خونه ایم پس احساس نداریم یخیم سنگیم؟

نه عزیزم خیلی هم احساساتیه فقط بروز نمی ده
آره ميدونم هم مرد و هم زن احساسات دارند ولي طرز بيانش در هر دو فرق داره خانمها راحتتر بروز ميدن و آقايون نه.........

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره ميدونم هم مرد و هم زن احساسات دارند ولي طرز بيانش در هر دو فرق داره خانمها راحتتر بروز ميدن و آقايون نه.........

خوب حالا شد پس قبول داری که ما هم حساسیم ضربه می خوریم فقط بروز نمی دیم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب حالا شد پس قبول داری که ما هم حساسیم ضربه می خوریم فقط بروز نمی دیم

بله قبول دارم ولي بازم ميگم آقايونخيلي بهتر با موضوع شكست عاطفيشون كنار ميان تا خانمها ...اينو مطمئنم كه شكاك بودن به همسر منشاش عدم اعتماد به هم هست و عدم اعتماد ريشه در روابط گذشته هر دو فرد داره

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله قبول دارم ولي بازم ميگم آقايونخيلي بهتر با موضوع شكست عاطفيشون كنار ميان تا خانمها ...اينو مطمئنم كه شكاك بودن به همسر منشاش عدم اعتماد به هم هست و عدم اعتماد ريشه در روابط گذشته هر دو فرد داره

مخالفم

مردو زن نداره هر کی بیشتر عاشقه،شکست واسش سختره...

دقیقا