تشییع شهید موسوی ، سرباز حضرت سیدعلی در اهواز

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
گزارشی از تشییع شهید موسوی در اهواز

با حضور هزاران نفر از مردم خوزستان پیکر بسیجی شهید سیدمهدی موسوی جانشین حوزه ۱۰ شهری اهواز که در روزهای گذشته در درگیری با اشرار مسلح و ایادی استکبار جهانی به شهادت رسید تشییع شد.
به گزارش رجا نیوز از اهواز، بار دیگر عطر و بوی شهادت در فضای شهر پیچید و یاد جبهه ها در ذهن ها زنده شد، دوباره جوانی بر سر اعتقاداتش سر و داد و عند ربهم یرزقون شد.

امروز اهواز حال و هوای دیگری دارد و ملائک الهی آمده اند روح پر فتوح جوانی برومند، از جوانان شهر علی بن مهزیار اهوازی را با خود به بهشت ببرند تا در جوار سردار خط شکن جبهه ها سردار سرلشکر شهید علی هاشمی فرمانده قرارگاه سری نصرت و سپاه امام جعفر صادق (ع) سکنی گزیند.

ای کاش در کربلا بودند.

مردم خوزستان امروز با حضور در میعادگاه عشق و دلدادگی حسینیه عاشقان ثارالله، آمده اند تا برای آخرین بار با فرزند شهید خود، بسیجی دلاور سید مهدی موسوی جانشین حوزه ۱۰ شهری بسیج سپاه حضرت امام حسین (ع) اهواز وداع و او را تا دروازه های بهشت بدرقه کنند.

حسینیه مملو از جمعیت است، خانواده شهید سید مهدی موسوی و دوستانش هم آمده اند، از همه اقشار در مراسم حضور دارند، پیر و جوان، زن مرد، حتی آنان که تا کنون سید مهدی را ندیده اند و او را نمی شناسند هم حاضر شده اند، زیرا او شهیدی از ذریه حضرت فاطمه زهرا (س) است مگر می شود خوزستانی های غیرتمند از این سید شهید را تجلیل نکنند.

پیکر شهید را به حسینیه انتقال می دهند، هر کس نوایی بر دارد، یا حسین یا حسین، این مردم برای تجلیل از یکی از فرزندان رشیدت آمده اند، ای کاش در کربلا هم بودند و علی اکبر (ع)، عباس (ع)، قاسم (ع) و حضرت علی اصغر (ع) را هم این چنین تشییع می کردند.

با نوای ملکوتی قرآن کریم، مراسم به صورت رسمی آغاز می شود و حجت الاسلام و المسلمين میر احمدرضا حاجتی مدیر حوزه های علمیه خوزستان و امام جمعه موقت اهواز در خصوص مقام شهید جملاتی می گوید.

حجت‌الاسلام سیداحمد موسوی، مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت نیز با تشکر از مردم خوزستان از حضور همه تقدیر می کند.

حضرت آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز بر پیکر شهید نماز می خواند.

آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و پدر شهید سید مرتضی شفیعی، آیت الله محسن حیدری امام جمعه موقت اهواز و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری،سردار احمد دانش پژوه فرمانده قرارگاه کربلا و سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان نیز حضور دارند.

حضور پرشور جوانان و نوجوانان

حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان نیز حضور دارد و به مقام شامخ این شهید ادای احترام می کند.
الله اکبر الله اکبر، چه صحنه هایی است، پیکر شهید سید مهدی موسوی بر دستان ملت سلحشور خوزستان قرار می گیرد تا در چهار راه طالقانی، چهار راه امام خمینی (ره)، خیابان شریعتی، چهار راه سلمان فارسی و در نهایت چهار راه ابوذر (چهار راه ابوذر) تشییع شود.

هیئت رزمندگان اسلام زحمات زیادی برای برگزاری مراسم تشییع کشیده است و مداحان این هیئت نیز به نوحه خوانی و مرثیه سرایی می پردازند.
عده زیادی از مردم که برای کارهای روزانه به خیابان ها آمده اند به جمع تشییع کنندگان شهید موسوی می پیوندند، مانند همیشه جوانان و نوجوانان حرف اول را می زنند.

راهپیمایی ضد استکباری
با نواهای ملکوتی الله اکبر الله اکبر، لااله الاالله، محمد رسول‌الله و علی ولی‌الله پیکر شهید بر دستان مهربان خوزستانی ها تشییع می‌شود و ذکر یا حسین یا حسین بر همه زبان‌ها جاری می‌شود و ذکر یا زهرا یا زهرا نیز فضا را عطرآگین می‌کند.

اما از نکات قابل ذکر آیین نورانی تشییع شهید سید مهدی موسوی شعارهای استکبار ستیزی است که از سوی مشایعت کنندگان داده می شود
مشت ها به بالای سر می رود و یک صدا و یک دل همه فریاد بر می آورند «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و این چنین تشییع این شهید اهوازی به راهپیمایی علیه اسکتبار جهانی، آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب تبدیل می شود.

پیوستن مردم به تشییع کنندگان

تعدادی از مردم در کنار خیابان ها ایستاده اند و با نوحه ای که مداح می خواند به سینه می زنند و برخی هم از چشمان خود اشک می ریزند.
برخی نیز در خودروهای در حال عبور با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهید سید مهدی موسوی ادای احترام می کنند و برخی دیگر پیاده می شوند و به جمع مشایعت کنندگان می پیوندند.

کم کم جمعیت به چهار راه ابوذر می رسد، اتوبوس رانی مانند همیشه اتوبوس هایی را برای جابجایی مردم خداجو و شهید پرور مهیا کرده است.
دقایقی در چهار راه ابوذر مرثیه سرایی می شود و سپس به بهشت آباد می رویم تا سید مهدی در خانه ابدی اش آرامش بگیرد.

تبرک جستن از شهید

پیکر شهید موسوی به بهشت آباد منتقل می شود تا در گلزار شهدا و در کنار شهدای عملیات کربلای 5 آرام گیرد، شاید اگر چشم دل داشتیم می دیدیم که سردار شهید موسی اسکندری، سردار شهید علی رضا داودی، سردار شهید شکرخدا بهمنی، سردار شهید حمید رمضانی و سردار شهید مجید سیلاوی به استقبالش آمده اند.

شاید هم سردار شهید مهدی نریمی، سردار شهید غلامعباس عباسی مکوند، سردار شهید حسن بهمنی، سردار شهید داریوش باقری کاهکش و یا سردار مصدق طاهری به او خوش آمد می گویند که در بزمشان میهمان شده است.

تابوت شهید بر دستان مهربان خوزستانی ها قرار می گیرد، این گل پر پر از کجا آمده از سفر کرب و بلا آمده و حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست شعارهایی است که تکرار می شود.

همه دوست دارند از تابوت شهید تبرک بجویند، هر کس هر چقدر می تواند نزدیک می شود تا شاید دستی به تابوت شهید بکشد و متبرک شود.

مزار در قطعه شهدای عملیات کربلای 5

پیکر سید مهدی بر دستان مردم خوزستان در حال مشایعت است، مردم اهواز هزاران بار این صحنه برایشان تکرار شده و برای تشییع شهیدی به گلزار شهدای بهشت آباد آمده اند.
شهدا منتظرند تا از میهمان جدید خود پذیرایی کنند، نمی دانم شاید شهید مهرداد مکوندی برای استقبال از شهید سید مهدی موسوی آمده و شاید هم شهید سید امین حیدری، شهید سید کریم موسوی یا شهید سید عبدالله ولی شرف به پیشوازش آمده اند.

قرار است شهید سید مهدی موسوی در کنار شهید غلامرضا بازاری، شهید احمد پیربابا و شهید سید احمد موسوی کربلایی آرام بگیرد.

جمعیت تشییع کننده از کنار مزار شهید محمدرضا حقیقی همان شهید اهوازی که در قبر خندید و برادرش شهید محمودرضا حقیقی عبور می کند و به سمت قطعه شهدای عملیات کربلای 5 در حرکت است، خانواده شهید ابوطالب کریم پور بلداجی نیز در جمع تشییع کنندگان حضور دارند.

وداع با سرباز جان بر کف ولایت

همه بر سر و سینه می زنند و در سوگ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عزاداری می کنند، گروه موزیک سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان مارش عزا می نوازند.
هر لحظه به مزار شهید نزدیکتر می شویم تا سید مهدی را تا آخرین منزلگاه بدرقه کنیم، نمی دانم شاید شهید سعید میساقی مکوند، شهید سعید صوفی زاده و شهید حبیب الله شرفی جوان نسل سومی از بهشت آمده اند تا سید مهدی را همراه خود ببرند.

الله اکبر الله اکبر، لااله الا الله؛ محمد رسول الله؛ علی ولی الله، اذکاری‌ است که جمعیت در مراسم آخرین وداع با سرباز جان بر کف ولایت بلند تکرار می‌کنند.
با خود می‌گویم این جوان شهید، یکی از فرزندان حضرت سیدالشهدا (ع) و سادات اهواز است که ملت ما این قدر از او تجلیل می کنند و چه تشییع باشکوهی برایش تدارک دیده‌اند؛ پس چرا مردم کوفه عصر روز عاشورا به خاندان رسول‌الله (ص) تسلیت نگفتند و پیکر عزیزترین فرزند زهرا (س) و دیگر شهدا را به حال خود رها کردند.

سلام ما را برسان

پیکر مطهر سرباز حضرت سید علی درون مزار قرار می‌گیرد؛ همه بی‌تابند، تلقین خوانده می‌شود و... خداحافظ بسیجی سپاه امام حسین (ع) اهواز.
سید مهدی جان!
حالا که به دیدار شهیدان می روی، سلام ما را شهید حجت‌الله رحیمی، شهید منصور بروایه، شهید مهدی بهرامی، شهید علی بریهی و شهید مجتبی بابایی‌زاده که بر سر سفره حضرت زهرا(س) میهمان هستند، برسان و به شهید مرتضی وزینی افشار، شهید مرتضی حشمان، شهید مرتضی محمدرضایی، شهید اسحاق صابری نژاد و شهید محسن بختیاری‌خواه بگو برایمان دعا کنند تا از مسیر ولایت خارج نشویم و سرباز خوبی برای حضرت سید علی باشیم.

منبع

آخرین ویرایش:

ceramic.blog

عضو جدید
نیروهای ایرانی که در سوریه در حال جنگ هستند ، منحصر به گردان حضرت ابولفضل العباس و تیپ حضرت علی اکبر هستند که فراملیتی هستند و موسوم به مدافعان حرم که از زینبیه دمشق و ریف دفاع می کنند ، یعنی در بقیه قسمت های سوریه ایرانی ها حداقل حضور جهادی ندارند.
حضور تو سوریه و دفاع از حرم آرزوی بسیاری از جوون های دیگه ایرانی هم هست . آخرش که قراره بمیریم ، اینور و اونورش رو بندازیم جایی که هم دلمون شاد میشه هم از یه ارزشی دفاع کنیم که فبها .
این شهید هم تنها شهید ایرانی در سوریه نیست.
حداقل خود من چند نفر دیگه رو هم میشناسم ، مث شهیدی که دو ماه پیش در مراغه تشییع شد یا شهدای اهل قم .
اکثر این افراد هم خودشون از طرق غیررسمی اعزام شدن ، یعنی داوطلبانه بوده.
مطمئن باشین ایران اگه میخواس سلفی های مزدور رو تو سوریه جمع کنه ، کار سختی براش نبود !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیروهای ایرانی که در سوریه در حال جنگ هستند ، منحصر به گردان حضرت ابولفضل العباس و تیپ حضرت علی اکبر هستند که فراملیتی هستند و موسوم به مدافعان حرم که از زینبیه دمشق و ریف دفاع می کنند ، یعنی در بقیه قسمت های سوریه ایرانی ها حداقل حضور جهادی ندارند.
حضور تو سوریه و دفاع از حرم آرزوی بسیاری از جوون های دیگه ایرانی هم هست . آخرش که قراره بمیریم ، اینور و اونورش رو بندازیم جایی که هم دلمون شاد میشه هم از یه ارزشی دفاع کنیم که فبها .
این شهید هم تنها شهید ایرانی در سوریه نیست.
حداقل خود من چند نفر دیگه رو هم میشناسم ، مث شهیدی که دو ماه پیش در مراغه تشییع شد یا شهدای اهل قم .
اکثر این افراد هم خودشون از طرق غیررسمی اعزام شدن ، یعنی داوطلبانه بوده.
مطمئن باشین ایران اگه میخواس سلفی های مزدور رو تو سوریه جمع کنه ، کار سختی براش نبود !

اگر ما ايراني هستيم دفاع از فرهنگ و كشورمون بر ما واجبه نه كشوري ديگه

ceramic.blog

عضو جدید
اگر ما ايراني هستيم دفاع از فرهنگ و كشورمون بر ما واجبه نه كشوري ديگه

حرف شما ، حرف منو رد نمی کنه !
من دوستی دارم که از ارمنی ها منتفره و حاضره جونشو تو جنگ با اونا بده !
شما (ی نوعی) هم دوس دارین در چارچوب تعریف خودتون جونتون رو بدین !
من (نوعی ) هم به این ترتیب !

فرهنگ من فرهنگ ایرانی اسلامی هست ، ایران بدون اسلامم رو نمیخوام !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما ، حرف منو رد نمی کنه !
من دوستی دارم که از ارمنی ها منتفره و حاضره جونشو تو جنگ با اونا بده !
شما (ی نوعی) هم دوس دارین در چارچوب تعریف خودتون جونتون رو بدین !
من (نوعی ) هم به این ترتیب !

فرهنگ من فرهنگ ایرانی اسلامی هست ، ایران بدون اسلامم رو نمیخوام !
خوب منم اسلامو قبول دارم ولي آيا توي كشور خودمون دفاع از اسلام واجبه يا يه كشور ديگه؟

ceramic.blog

عضو جدید
خوب منم اسلامو قبول دارم ولي آيا توي كشور خودمون دفاع از اسلام واجبه يا يه كشور ديگه؟

اگر بدونین از اسلام در جای دیگر دفاع نکنین ، اسلام خودتون به خطر میفته ، دفاع از اون واجب میشه یا نه ؟!
منطقی نگاه کنید ! نه تعصبی یا احساسی .
در مورد سوریه و بشار اسد و الخ جا واسه بحث زیاد هست ! ولی حداقل اینجا رو انصاف داشته باشیم.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر بدونین از اسلام در جای دیگر دفاع نکنین ، اسلام خودتون به خطر میفته ، دفاع از اون واجب میشه یا نه ؟!
منطقی نگاه کنید ! نه تعصبی یا احساسی .
در مورد سوریه و بشار اسد و الخ جا واسه بحث زیاد هست ! ولی حداقل اینجا رو انصاف داشته باشیم.

آخه دوست گلم برو توي جامعه نگاه كن آيا اعتقادات ماها مثل قبله ؟ چراغي كه به خونه رواست به مسجد حرام است... اگر واقعا دينت برات مهمه جووناي پاك اين مملكت مهمتر هستن تا سوريه....برو يه نگاه بنداز چقدر از جوونا اعتقادشون كم شده؟حالا سوريه واجبه يا ايران

ceramic.blog

عضو جدید
آخه دوست گلم برو توي جامعه نگاه كن آيا اعتقادات ماها مثل قبله ؟ چراغي كه به خونه رواست به مسجد حرام است... اگر واقعا دينت برات مهمه جووناي پاك اين مملكت مهمتر هستن تا سوريه....برو يه نگاه بنداز چقدر از جوونا اعتقادشون كم شده؟حالا سوريه واجبه يا ايران

نشد دیگه !!!
ته مباحثه و گفتگو و .... هستم ! تا هروقت که بشه .
به نظر همه هم احترام میزارم !
الان شما، حرف منو پذیرفتین که این کامنت رو دادین دیگه ؟!
چیزی هم که میگین ، درسته ولی بی ربط !!!

شما رهبر کشور بشین ، رییس جمهور بشین ، همه قوای کشور دست شما باشه ، تازه همه نیروهای کشور رو داخل نگه دارین و خرج کنین ، قول میدین که اعتقادات جوونای پاک مملکت درست بشه ؟!
خیلی ساده هست !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نشد دیگه !!!
ته مباحثه و گفتگو و .... هستم ! تا هروقت که بشه .
به نظر همه هم احترام میزارم !
الان شما، حرف منو پذیرفتین که این کامنت رو دادین دیگه ؟!
چیزی هم که میگین ، درسته ولی بی ربط !!!

شما رهبر کشور بشین ، رییس جمهور بشین ، همه قوای کشور دست شما باشه ، تازه همه نیروهای کشور رو داخل نگه دارین و خرج کنین ، قول میدین که اعتقادات جوونای پاک مملکت درست بشه ؟!
خیلی ساده هست !

نه نيازي نيست من رهبر بشم خدا رو شكر در اون حدخودمو نميبينم و دوستم ندارم بشم ...كاش كمي جامعه رو درك ميكرديد ..ديگه گفتگو با شما جائز نيست ببخشيد چون نه من شما رو درك ميكنم نه شما منو ..دوست گلم رهبري پيشكش خودتون

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

اگه بخوایم خیلی کثیف هم فکر بکنیم بازم داریم از خودمون دفاع میکنیم.
اگه قطعا سوریا سقوط کنه به ضرر ما خواهد بود.
اگه الان لبان و سوریه رو تجهیز نکنیم بعد ممکنه خودمون درگیر جنگ بشیم.این بخشی از بودجه امنیت ملیه که داره بیرون مرز خرج میشه تا جنگ به کشور کشیده نشه.
همونطور که آمریکا واسه امنیت ملیش میره یه قاره دیگه میجنگه.

تو زمینه اعتقادیش هم باید بگم فرقی نمیکنه ایرانی و غیر ایرانی هرجا مسلمونی به مظلومیت بهش ظلم شد باید ازش دفاع کرد.همونطور که از بوسنی دفاع کردیم و نخست وزیر یا رییس جمهورشون گفت اگه ایران نبود الان بوسنی محو بود.
خود سوریه هم تو جنگ ایران و عراق خیلی خیلی زیاد به ایران کمک کردن(اون زمان حافظ اسد پدر بشار رییس جمهور بود)و در واقع خیلی از سلاح ها رو اونا واسه ایران میخریدن.

ceramic.blog

عضو جدید
نه نيازي نيست من رهبر بشم خدا رو شكر در اون حدخودمو نميبينم و دوستم ندارم بشم ...كاش كمي جامعه رو درك ميكرديد ..ديگه گفتگو با شما جائز نيست ببخشيد چون نه من شما رو درك ميكنم نه شما منو ..دوست گلم رهبري پيشكش خودتون

ببینید ! خودتون قضاوت کنین !
دقیقاً باز هم حرف رو عوض کردین و . . .
حالا خوبه که فعال در بخش مشاوره این ، این تکنیک تو بحث ، تو مشاوره خیلی جواب میده !
:|
درهرصورت موفق باشید /