استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

وحیدوحید

عضو جدید
در مورد امکانات هم فکر نکنم خیلی بشه ازشون استفاده کرد. اگه واقعا بخوای 12 ساعت کار کنی، آخر شب دیگه نایی برات نمیمونه که بری تفریح کنی.

آقا من انرژیم زیاده! فقط باید یه نفر پایه داشته باشم :D

mordabpir

عضو جدید
بچه ها دیروز من به یکی از بچه ها که عسلویه کار میکنه و با بچه های spgc سروکار داره زنگ زدم.
اون هم از حقوقشون پرسیده بود ، بهش گفته بودن برای 2 به 1 ضریب حقوقیش 5 هست و 2 به 2 ضریب حقوقیش 3.8
بعد من بهش گفتم حیف شد فکر میکردم بالاتر از این حرفاست
اون هم در جوابم گفت: برو کلات رو بالا بنداز ، مردم از خداشونه تو spgc استخدام بشن و حتی حقوق نگیرن، تا بیای تو عسلویه ببینی خیلی از لیسانسه ها تو این گرما و هوای آلود چقدر جون میکنن تا حقوقشون به یه تومن برسه این حرفا رو نمیزنی
بنده خدا راست میگفت من که 5 سال بیکاری کشیدم باید شکرگزار خدا باشم.

mordabpir

عضو جدید
در ضمن یه مطلب دیگه یادم رفت بگم
گفت دیگه 2 به 1 کمتر وجود داره و همه دارن 2 به 2 میشن

Engineer.che

عضو جدید
سلام
دوستان خواهشا تا از 1 چیزی مطمئن نیستید انقدر شایعه پراکنی نکنید.همینطوری میرید از هرکی میبینید 1 چیزیایی میپرسید و بعدم صاف میاید اینجا مینویسید!!!
خب آخه چه کاریه تا وقتی منبعتون موثق نیست همینطوری میاید حرف میزنید!!!!
پایه حقوق استخدام 92 SPGC(یعنی ماها) 498200 است و ضریبی که بهش میخوره از 4.7 تا 5.2 است که بسته به فازی که میفتید و کاری که میکنید فرق میکنه.
تا چند وقت پیش که 2 به 1 بود ضریب بالای 5.5 میخورد!!!
من دوستم استخدام 90 SPGCاست و اون کامل برام توضیح داد.
دریافتی حقوق ما در حدود 2500000 تومن است حالا با 1 مقدار بالا و پایین!!!

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان خواهشا تا از 1 چیزی مطمئن نیستید انقدر شایعه پراکنی نکنید.همینطوری میرید از هرکی میبینید 1 چیزیایی میپرسید و بعدم صاف میاید اینجا مینویسید!!!
پایه حقوق استخدام 92 SPGC(یعنی ماها) 498200 است و ضریبی که بهش میخوره از 4.7 تا 5.2 است که بسته به فازی که میفتید و کاری که میکنید فرق میکنه.
این درسته

mansour.mm20

عضو جدید
سلام

موافقم آقا جان دوست منم توی پتروشیمی کاویان هست گفت لیسانسا حدودن 2ونیم میگیرن. بعدشم گفت اختلاف حقوق یک لیسانس با فوق دیپلم زیاد نیست حدود 300تومن.
آقا جان کسی درمورد تعدیل مدرک چیزی میدونه لطفا بگه...
شرط معدل یا شرایط خاصی داره؟
و اینکه تعدیل مدرک کار راحتی است یا اصولا کار سختیه؟
باید دوباره آزمون داد و ...؟

hadishs

عضو جدید
موافقم آقا جان دوست منم توی پتروشیمی کاویان هست گفت لیسانسا حدودن 2ونیم میگیرن. بعدشم گفت اختلاف حقوق یک لیسانس با فوق دیپلم زیاد نیست حدود 300تومن.
آقا جان کسی درمورد تعدیل مدرک چیزی میدونه لطفا بگه...
شرط معدل یا شرایط خاصی داره؟
و اینکه تعدیل مدرک کار راحتی است یا اصولا کار سختیه؟
باید دوباره آزمون داد و ...؟

اگه معدلت بالا باشه (فکر کنم بالای 16 برای کارشناسی و 17 برای ارشد) بدون آزمون تعدیلت میکنن. اما اگه اینطور نباشه باید تو آزمون شرکت کنی و حداقل نمره قبولی تو کتبی رو بدست بیاری و بعد بدون انجام مراحل بعدی تعدیلت میکنن.
البته در این مورد مطمئن نیستم اما چند بار تو تاپیکهای مختلف در موردش خوندم.

omid_fakhrayi

عضو جدید
کسانی که با من بیان واسه دوره و یه جا کار کنیم با دوسال سابقه کار spgc من میشم sinior توون.خودتونو اماده کنین که برین تو سایت
بخورو بخاب نداریم

mansour.mm20

عضو جدید
کسانی که با من بیان واسه دوره و یه جا کار کنیم با دوسال سابقه کار spgc من میشم sinior توون.خودتونو اماده کنین که برین تو سایت
بخورو بخاب نداریم
برو کشکتو بسابا:biggrin:
چقدم بخودش مغروره همچین میگه دوسال سابقه کار...
سابقتو بزار تو کیسه ماست چکیده تحویل بگیرا

آخرین ویرایش:

mansour.mm20

عضو جدید
اگه معدلت بالا باشه (فکر کنم بالای 16 برای کارشناسی و 17 برای ارشد) بدون آزمون تعدیلت میکنن. اما اگه اینطور نباشه باید تو آزمون شرکت کنی و حداقل نمره قبولی تو کتبی رو بدست بیاری و بعد بدون انجام مراحل بعدی تعدیلت میکنن.
البته در این مورد مطمئن نیستم اما چند بار تو تاپیکهای مختلف در موردش خوندم.
پس خدا بهم رحم کنه

farhad1989

عضو جدید
بچه ها کسی خبر جدیدی از زمان طب صنعتی نداره؟
آخرش مصاحبه عقیدتی داریم یا نه؟
برای طب صنعتی باید چند روز تهران بمونیم؟

وحیدوحید

عضو جدید
وتی اومدی پس میفهمی برازجونی

فکر کنم تو در دوران مدرسه هم از اونایی بودی که یه عینک ته استکانی داشتی و هیچ کس آدم حسابت نمیکرد اما همیشه غرغر میکردی و میرفتی زیرآب ملتو میزدی اما حتی ناظم و مدیر هم آدم حسابت نمیکردن. سر جلسه امتحان هم با اینکه هیچی حالیت نبود و همیشه برگه ات سفید بود اما میفتادی روی برگه ات که یه وقت یه نفر ازت تقلب نکنه در صورتی که نمیدونستی که کل بچه ها توی مدرسه هم هیچ جوره تو رو حسابت نمیکنن.
تویی که هنوز هیچی نشده داری خط و نشون واسه بقیه میکشی (تازه اونم توی دنیای مجازی!) دو روز دیگه سر کار که اصلا نمیتونی زندگی کنی! دعا کن گیر یه نفر مثل من نیفتی ;)

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخورو بخاب نداریم
ظاهرا اونجا هستین شما. خب برامون یه توضیحاتی میدی از شرایط اونجا و کاره ما و ....
ممنون

Yadavaran

عضو جدید
بخورو بخاب نداریم
آقا جون اگه به سابقه است خو علی کنکوری که ازهمتون بیشتر سابقه داره خو:biggrin:

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چت منو add کنین pm میدم بعد خودتون مطلبو بذذارید اینجا

omid.fakhrayi
یاهوو
اقا امید من مسنجرم مشکل داره و خیلی وقته نمیتونم از یاهو استفاده کنم. اگر اطلاعاتی دارین یبار برای همیشه اینجا بزارین همه استفاده کنن . ممنون

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل قول از امید:
محل کاره ما یا تو فازهای در حال ساخت میشه یا بهره برداری
در حال ساخت ها میشن 2-1
بهره برداری خودش چند جا داره: پروسس بازری یوتیلیتی و ...

Yadavaran

عضو جدید
آقاجان کسی حاضره سمتشو با من تو پالایشگاه گاز مسجدسلیمان عوض کنه این شرکت بیشتر شبیه یه ماکته خو
[h=2]پالایشگاه گاز مسجدسلیمان آغاز به کار کرد[/h]

خوراک این پالایشگاه که از گاز ترش همراه میدان نفتی نفت سفید تامین می‌شود از طریق یک خط لوله ۱۲ اینچ به طول ۲۵ کیلومتر به پالایشگاه منتقل می‌شود.
همچنین مایعات گازی تولید شده نیز از طریق یک خط لوله ۴ اینچ به طول ۱۲ کیلومتر به واحد بهره برداری نفت خام منتقل می‌شود.
به گفته نورالدین رزاقی - رئیس پالایشگاه گاز مسجدسلیمان - این پالایشگاه قادر است روزانه یک میلیون متر مکعب گاز و یک هزار بشکه میعانات گازی تولید کند.
رزاقی در توصیف این پالایشگاه گفت: پالایشگاه گاز مسجدسلیمان که در نوع خود از مدرنترین پالایشگاه‌ها در جهان است با سرمایه گذاری ۲۳۰ میلیارد ریال در مدت ۴۰ ماه احداث شده است.
وی توضیح داد: جایگزین کردن گاز طبیعی با گاز ترش و غیر استاندارد و غیر ایمن مصرفی شهر، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و کمک به بهداشت و سلامت مردم، تامین گاز مصرفی صنایع پیرامون شهر از اهداف اصلی اجرای این پروژه است.
وی اظهار داشت: اشتغالزایی یکی از اهداف مهم این پروژه به منظور محرومیت زدایی از منطقه بوده که در این ارتباط زمینه اشتغال ۴۴ نفر به صورت رسمی و ۱۱۰ نفر در قالب پیمانکاری تحقق یافته است.
رئیس پالایشگاه گاز مسجدسلیمان گفت: همچنین همزمان با گرامیداشت یکصد سالگی صنعت نفت ایران، کارهای اجرایی احداث مامور سرا، ساختمان خوابگاه با امکانات، آمفی تئاتر و سالن چند منظوره این پالایشگاه نیز آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به ویژگی‌های این پالایشگاه و برخورداری از تمامی امکانات و تجهیزات یک پالایشگاه بزرگ به رغم کوچک بودن آن خاطر نشان کرد: این واحد پالایشگاهی می‌تواند به عنوان یک مرکز آموزش و پژوهش پیشرفته برای شرکت گاز قلمداد شود.

رزاقی افزود: در بعد عملیاتی نیز تعریف، طراحی و اجرای واحد تثبیت مایعات گازی (واحد تبرید) نقش مهمی در استفاده بهینه و صدور مایعات گازی تولیدی این پالایشگاه که به مراتب ارزش بالاتر از نفت خام دارد را ایفا خواهد کرد زیرا هم اکنون مایعات گازی حاصله توسط یک خط لوله ۴ اینچ به واحد بهره برداری شماره ۹ نفت مسجدسلیمان انتقال می‌یابد.
پالایشگاه گاز مسجد سلیمان روز شنبه با حضور وزیر نفت به بهره برداری رسید.
این پالایشگاه روزانه یک میلیون متر مکعب گاز و ۷۵۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌کند.
پالایشگاه گاز مسجد سلیمان با ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه در مدت ۳ سال ساخته شده است.
صرف نظر از ارزش گاز تولیدی ارزش میعانات گازی این پالایشگاه سالانه بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
پالایشگاه گاز مسجد سلیمان نخستین پالایشگاه گاز کشور است که تمام مراحل طراحی و ساخت آن به دست متخصصان داخلی صورت گرفته است.

آخرین ویرایش:

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا شروع نکنید دعوا و بحث !
آقا امید هم بچه خوبیه من باش کمی با موبایل چت کردم اطلاعات خوبی داشت که بم داد مثل موقعیت و شرایط کاری و ...

Yadavaran

عضو جدید
بچه ها لطفا شروع نکنید دعوا و بحث !
آقا امید هم بچه خوبیه من باش کمی با موبایل چت کردم اطلاعات خوبی داشت که بم داد مثل موقعیت و شرایط کاری و ...
آقا جان من هم میخام از مراکز آموزشی شرکت گاز براتون مطالبی بگزارم خو
درسال 1372 هيئت مديره محترم شرکت ملي گاز جهت احداث هنرستان فني شهرک توحيد واقع در شهر جم جهت آموزش پرسنل شرکت ملي گاز و نيروهاي پيمانکاري موردنياز صنعت زير نظر واحد آموزش ستاد مصوبه مربوطه را تصويب نمود و واحد آموزش ستاد نسبت به تعيين رشته­ها و فضاهاي موردنياز اقدام و مجوز لازمه را با هماهنگي آموزش و پرورش اخذ نمود. رئيس آموزش و نيروي انساني وقت براي بهره­برداري از مجموعه در تاريخ 15/10/77 به مديريت امور اداري چهار گزينه به شرح زير پيشنهاد نمود: 1.استفاده از مرکز بعنوان واحد آموزش فني/ تخصصي کارکنان پالايشگاه فجر (مهارتهاي فني/ تخصصي) 2.استفاده از مرکز بعنوان هنرستان صنعتي شرکتي (مشابه مراکز آموزشي در مناطق نفت خيز) 3. استفاده از مرکز بعنوان هنرستان همجوار پالايشگاه (آموزش نيروهاي مورد نياز شرکت) 4. واگذاري مرکز به اداره آموزش و پرورش جم (هنرستان صنعتي) در سال 1387 با توجه به اولويت و محدوديت هاي هر کدام از گزينه­ها مديريت امور اداري و مديريت عمليات گزينه 3 يعني اداره مرکز به صورت هنرستان همجوار پالايشگاه را اصلح تشخيص داده که براساس اين طرح هنرستان بصورت مشترک با همکاري آموزش و پرورش توسط شرکت ملي گاز ايران اداره شده و برنامه­ريزي و اجراي دوره­ها طبق توافق طرفين انجام گيرد. دراين راستا آموزش ستاد با اخذ مجوز هاي لازم از هيئت مديره نسبت به تجهيز هنرستان با همکاري شرکت صنايع آموزشي بعنوان پيمانکار اقدام نمود و در سال 1380 تجهيز آموزشگاه زبان و کامپيوتر مجاور اين هنرستان براي استفاده کارکنان شاغل و ساکنان شهرک توحيد ساخته و به بهره­برداري رسيد.
1388/11/11

كارهاي تكميلي فاز 1
[SIZE=+0]کارهاي اجرايي و تکميلي فاز 1[/SIZE][SIZE=+0] [/SIZE][SIZE=+0]***[/SIZE]
الف) خوابگاهها1- محوطه سازي1-1 خط کشي محوطه ها2-1 حرس کردن درختهاي اطراف محوطه2- خوابگاه : تکميل نمودن ساختمان، برق، تأسيسات و ... و تهيه امکانات3- رستوران1-3 آماده سازي کامل سالن غذاخوري و آشپزخانه2-3 بررسي و تکميل تأسيسات جانبي از قبيل سردخانه­ها، تهويه، آب و برق و غيره4-نمازخانه و آماده­سازي وضوخانه ب) آماده­سازي مرکز آموزش و کلاسها - رنگ­آميزي کليه اطاقها، کلاسها، کارگاهها و سقفهاي نورگير - اصلاح کف اطاقها و پوشاندن درزهاي کنار اطاقها، کارگاهها، کلاسها و ايزوگام سقف - اصلاح و راه­اندازي سيستم تهويه و نصب هواکش در مکانهايي نظير کارگاهها - اصلاح سيستم تأسيسات و راه­اندازي کليه تأسيسات وابسته - برداشتن ديوارهاي مربوطه - محوطه­سازي- نصب تابلو مرکز آموزش در جلو محوطه
1388/11/11

اهداف
با توجه به گزارش مشاور مديريت اداري و آموزش و کارشناسان برنامه­ريزي تلفيقي و پژوهش و فناوري، پس از بازديد از محل به آموزش و تجهيز نيروي انساني پيشنهاد گرديد اين محل به مرکز آموزش تخصصي گاز تبديل گردد که جهت اين امر نسبت به اخذ مجوزهاي لازمه از هيئت مديره و رفع نواقص کلاسها و کارگاهها اقدام گرديد که جهت فضاي خوابگاهي بصورت کانتينرهاي موجود در فضاي 80 هکتاري در جوار فرودگاه شهر جم مقدمات لازم فراهم گرديد که در اين راستا مجوزهاي مربوطه اخذ شد و مقرر گرديد، طبق مصوب هيئت مديره در جلسه 1241 مورخ 29/5/85 مرکز آموزش شهيد بهشتي جم در دو فاز و با اهداف ذيل آماده بهره­برداري گرديد. آماده­سازي مرکز آموزش تخصصي شهيد بهشتي جمفاز اول: 1.تجهيز مرکز آموزش نيمه تخصصي در محل هنرستان صنعتي قديم 2.برنامه­ريزي اجراي آموزشهاي اوليه بدواستخدام کارکنان جديدالورود (با اولويت شرکتهاي پالايش) 3.آموزشهاي ضمن خدمت جهت ارتقاء کارکنان شاغل در پالايشگاهها 4.آموزش افراد بومي و ذينفعان شرکت و خانواده کارکنان فاز دوم: برنامه­ريزي احداث مرکز آموزش تخصصي گاز در منطقه که در اين راستا آموزش و تجهيز نيروي انساني اقدام به بررسي موارد ذيل نموده است. 1.برآورد امکانات برگزاري آموزشهاي آکادميک منجر به مدرک براي کارکنان شرکتي يا داوطلبان منطقه­اي غيرشرکتي 2.برآورد نياز آموزشي نيروهاي پيمانکاري شرکتهاي تابعه در منطقه 3.چگونگي احداث کارگاههاي نيمه تخصصي و تخصصي موردنياز 4.برآورد اقتصادي واحدهاي مختلف آموزشي موردنياز منطقه در مرکز آموزش تخصصي گاز با رويکرد اقتصاد بدون وزن Weightless Economic 5.صرفه­جويي در هزينه­هاي اسکان، مکان آموزشي، زمان و هم­سطح نمودن افراد آموزش ديده با سطوح آموزشي کشورهاي مشابه 6.آموزش افراد بومي به منظور امکان جذب 50 درصدي نيروهاي بومي و آماده­سازي آنها جهت استخدام 7.ساخت خوابگاه براي حداقل 250 نفر دانشجو و 30 نفر اساتيد در محوطه 80 هکتاري 8.ترميم جاده و اصلاح سيستم تردد 9.ايجاد فضاي تفريحي، ورزشي و فرهنگي 10.ايجاد قرائت­خانه، کتابخانه، آشپزخانه، آلاچيق و 5 خط تلفن کارتي
1386/2/23

مشخصات مرکز آموزش
مساحت کل زمين/ 13150 مترمربعاحداث مجموعه ساختمان /9200 مترمربعزيربنا در سه بلوک/4500 مترمربعکارگاهها با کلاس آموزشي/1455 مترمربع/ شامل 9 کارگاهکلاسهاي عمومي/500 مترمربع/شامل 5 کلاسآزمايشگاههاي شيمي و فرآيند/240مترمربع/ شامل 2 واحدکتابخانه/60 مترمربع/ شامل 1 واحدتالار اجتماعات/235 مترمربع/ شامل 1 سالن با 185 صندلياتاق چاپ و تکثير/1 واحدانبار تجهيزات/1 واحدبوفه1/ واحدنمازخانه/1 واحدسالن چندمنظوره/شامل 2 سالنقسمت اداري/ شامل دفتر رياست، معاونت و اساتيدتوضــــيح ايــــنکه: مقداري تجهيزات آموزشي در مقطع هنرستاني و اداري به ارزش 000[SUB]/[/SUB]000[SUB]/[/SUB]550[SUB]/[/SUB]3 ريال معادل سه ميليارد و پانصد و پنجاه ميليون ريال خريداري و در کارگاههاي مربوطه نصب شده است و به مرکز آموزش شهيد بهشتي در سال 1380 ارسال گرديد ولي هيچکدام از اين وسايل در مجموعه کارگاهها نصب و راه­اندازي نگرديد.
1386/2/23

چارت سازماني پيشنهادي مرکز
اين مرکز زيرنظر آموزش و تجهيز نيروي انساني شرکت ملي گاز با يک نفر مسئول و يک متصدي مالي و پشتيباني مقيم و نيز دو هماهنگ­کننده فني و غيرفني اداره مي­شود.
ساير نيروهاي موردنياز از طريق برون­سپاري يا نيروهاي شرکتهاي پالايش گاز منطقه تأمين خواهد شد. شامل (کارشناس کارگاههاي بهره­برداري، برق، ابزاردقيق، مکانيک، کامپيوتر، سمعي و بصري، تدارکات و ...)تشکيل شوراي هماهنگي مرکب از مديران عامل سه شرکت پالايش گاز (مجتمع گاز پارس جنوبي، پارسيان، فجر) و رئيس آموزش و تجهيز نيروي انساني ملي گاز و مسئول مرکز تشکيل مي­شود تا نسبت به تحقق سه هدف عمده مرکز يعني 1- تأمين نيازهاي آموزشي سه شرکت، 2- برآورده کردن نظرات و ديدگاههاي شرکتهاي مزبور، 3- ملزم ساختن شرکتهاي مزبور به همکاري و تأمين نيازهاي آموزشي

آخرین ویرایش:
بالا