حل 300 سوال مدار های الکتریکی مهندس کهن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
بارها سوال شده که کسی حل 300 سوال مدارهای الکتریکی را برای دانلود دارد ؟
در واقع وجود ندارد و تصمیم بر آن شد یک تاپیک در مورد این موضوع ایجاد شود تا خودمان اقدام به یکی یکی حل کردن سوالات انجام دهیم

از دوستان خواهشمند است هر سوال را با شماره تست با ساده ترین راه حل ، حل نمایند و در اختیار دوستان قرار بدهند تا کمکی برای خود و دیگر دوستان شود

تاپیک یک قانون بیشتر ندارد لطفا رعایت کنید:
تاپیک فقط مربوط به حل 300 سوال می باشد و از پست های بی ربط خواهشا خوداری کنید

با تشکر

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در واقع وجود ندارد و تصمیم بر آن شد یک تاپیک در مورد این موضوع ایجاد شود تا خودمان اقدام به یکی یکی حل کردن سوالات انجام دهیم

از دوستان خواهشمند است هر سوال را با شماره تست با ساده ترین راه حل ، حل نمایند و در اختیار دوستان قرار بدهند تا کمکی برای خود و دیگر دوستان شود

با تشکر

فکر خوبیه موفق باشید منم اگر بتونم کمکتون میکنم

داوود خطر

عضو جدید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فهرست 300 سوال مدار کهن

http://s4.picofile.com/file/7734922147/fehrest.pdf.html

جواب این سوالات از داخل جزوه رضا کهن اسکن گرفتم

35/33/240/156/245/69/66/14/29/90/55/88/121/216

http://s4.picofile.com/file/7734941612/madar.pdf.html

این هم جوابی بعضی از 300 سوال هستش اما شماره تستشو پیدا نکردم خلاصه ببخشید

http://s4.picofile.com/file/7734929030/madar_2.pdf.html

ان شالله در آینده به ترتیب حل شون میکنم فعلا اینا رو گذاشتم که روش خود آقای کهن حل شده داشته باشید یا دوباره کاری نشه

mohsen067

عضو جدید
دروود دوستان
من حدود 50 ، 60 تا سوالشو خودم حل کردم ، ولی اسکنر ندارم که اسکن کنم بذارم ، ولی سعی میکنم پیدا کنم و برای دوستان قرار بدم
راستی ، برای رسیدن به این مهم ، یکی از دوستان باید زحمت بکشه و سوالات حل شده را مشخص کند.
من شماره سوالاتی را که حل کرده ام را بزدوی میگذارم.
حتی برای دوستانی که از الان برای سال اینده میخواهند خودشان را اماده کنند هم کار بسیار گرانسنگی خواهد بود
سوالات این جزوه تاپ ترین سوالات کتاب جبه دار ، نلسون ، هیت ، هدتنی و رهیافت حل مسئله می باشد.

آخرین ویرایش:

farhoudi

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان

با تشکر

سلام به همه مهندسین عزیز
خیلی خوشحال میشم منم کمکی کرده باشم حداقل تو این مورد، ولی سوالارو ندارم اگه کسی لطف کنه لینک بذاره منم بردارم ممنون میشم و شاید تونستیم ما هم یه چندتاییش رو حل کنیم.
مرسی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین عزیز
خیلی خوشحال میشم منم کمکی کرده باشم حداقل تو این مورد، ولی سوالارو ندارم اگه کسی لطف کنه لینک بذاره منم بردارم ممنون میشم و شاید تونستیم ما هم یه چندتاییش رو حل کنیم.
مرسی

از وبلاگ احسان میتونی دانلود کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتشه که کم کم این تاپیک گرم بشه.مطمئنا این تمرینات و حلش برای همه داوطلبان بسیار مهم خواهد بود.به ویژه اینکه در این مجموعه،تمرینات کتاب دکتر هدتنی هم وجود داره و تمرینات خیلی زیرکانه و مهمی هستند.هر کسی که 18 تمرین از این مجموعه رو حل کنه علاوه بر اینکه کاملا به سود خودش هست یک کارت شارژ 1000 تومانی هم به خاطر تلاشش برای سرپا نگه داشتن این تاپیک هدیه خواهد گرفت.گوشه سمت راست بالا نام کاربری خودتون رو روی تک تک برگه های حل شده بنویسید و از حل ها عکس بگیرید و یا بهتر اینه که اسکن کنید و در این تاپیک بذارید.حل ها را از شماره 10 شروع کنید.در این تاپیک علاوه بر حل سوالات رفع اشکال این مجموعه هم انجام خوهد شد.
چند نکته :
1.شدیدا و اکیدا پیشنهاد میشه همه افراد این تمرینات رو حل کنند چون خیلی مثمرثمر خواهد بود.
2.برای حل این تمرینات برنامه ریزی دقیق داشته باشید
3.اگر کاربری مثلا تمرینات 10 تا 28 را حل کرد و اینجا گذاشت چون زودتر این کار رو کرده شارژ به وی تعلق خواهد گرفت اما حل کردن وی دلیل نمیشه که بقیه این مسائل رو حل نکنند.هدف اصلی اینه که همگی همه مسائل رو حل کنند
4.اگر در مبحث خاصی قوی تر هستید میتوانید تمرینات مربوط به آن فصل را حل کنید و اینجا قرار دهید.

آخرین ویرایش:

erwin88

عضو جدید
سلام دوستان

با تشکر
خيلي خوبه داش يوسف ولي كاش مي شد سوالهاي حل شده رو ليست مي كردين

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ب بسم الله رو من میگم ایشالا بقیه هم همراهی کنن تا همه از این مجموعه غنی استفاده بکنیم.
حل سوال 14 که واقعا سوال خیلی قشنگی هست و سوال 17 و 21 رو میزارم.
14
17
21

mohsen067

عضو جدید
دروود دوستان ، قبلا گفته بودم که یه سری از سوالات این جزوه را حل کرده ام
قسمتی از انها را امروز قرار میدهم ، متاسفانه بخشی از سوالهایی از این جزوه که قبلا حل کرده ام را پیدا نکردم اما به محض اینکه پیداشون کنم
انها را نیز در این تاپیک قرار میدهم
دوستان دقت کنند که عکسها را شماره گذاری کرده ام و پشت سر هم هستند ، متاسفانه عکسها کیفیت انچنانی ندارند ولی فک کنم قابل خواندن باشند
امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد .
سوالهای حل شده :
12 - 13 - 14 - 16 - 17 - 19 - 20 - 21 - 22 - 26 - 28 - 29 - 30

http://wdl.persiangig.com/pages/dow...latem.persiangig.com/other/300 soal kohan.rar

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون دوست من خیلی خوبه ایشالله بقیه هم مشارکت کنن
حل سوالهای
10
11
20
22
البته mohsen067 هم حلشون رو گذاشته ولی شاید روش من با ایشون کمی تفوت داشته باشه.
سربلند باشید

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوالهای
34
35
36
37
البته در مورد سوال 37 اینکه چرا ما اول کار -2 رو قبول نمیکنیم و میریم سواغ معادله کلی من خودم اشکال دارم.
ممنون میشم اگه کسی میتونه توضیح قانع کننده بده
چون همیشه معادله کلی که بدست میاریم مقدارش در بینهایت با مقدار بی نهایتی که در مدار بدست میاریم یکی میشه ولی اینجا یکی نمیشه!!!!

mohsen067

عضو جدید
سوالهای
34
35
36
37
البته در مورد سوال 37 اینکه چرا ما اول کار -2 رو قبول نمیکنیم و میریم سواغ معادله کلی من خودم اشکال دارم.
ممنون میشم اگه کسی میتونه توضیح قانع کننده بده
چون همیشه معادله کلی که بدست میاریم مقدارش در بینهایت با مقدار بی نهایتی که در مدار بدست میاریم یکی میشه ولی اینجا یکی نمیشه!!!!

بزودی پاسخ سوالات 31 و 32 و 33 و همین طور سوال 37 را با موشکافی کامل برایتان خواهم گذاشت ، البته من سوالات حل شده ی دیگری هم دارم که دوستان حل کرده اند و دیگر ضرورتی نمی بینم که انها را قرار دهم
حس میکنم این تاپیک خیلی بی نشاط و بی روحه ! ، قصد جسارت ندارم اما فکر میکنم بچه های پارسال در زمینه نقد و بررسی سوالات بسیار فعال تر بودند (امیدوارم دوستان از من دلگیر نشوند !)، بنده قصد کنکور دادن دوباره را ندارم ، این سوالات را نیز پارسال حل کرده ام که برایتان در این تاپیک قرار میدهم ، اما حیف است که این تاپیک این قدر خلوت و سوت و کور باقی بماند
مطمئنم کسی که از عهده ی سوالات این جزوه بر بیاید سوالات کنکور ارشد در مقابل این سوالات ساده تر هستند و خیلی راحت میتواند به انها پاسخ دهد ، پس دست بکار شوید !
موفق و مانا باشید دوستان من.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بزودی پاسخ سوالات 31 و 32 و 33 و همین طور سوال 37 را با موشکافی کامل برایتان خواهم گذاشت ، البته من سوالات حل شده ی دیگری هم دارم که دوستان حل کرده اند و دیگر ضرورتی نمی بینم که انها را قرار دهم
حس میکنم این تاپیک خیلی بی نشاط و بی روحه ! ، قصد جسارت ندارم اما فکر میکنم بچه های پارسال در زمینه نقد و بررسی سوالات بسیار فعال تر بودند (امیدوارم دوستان از من دلگیر نشوند !)، بنده قصد کنکور دادن دوباره را ندارم ، این سوالات را نیز پارسال حل کرده ام که برایتان در این تاپیک قرار میدهم ، اما حیف است که این تاپیک این قدر خلوت و سوت و کور باقی بماند
مطمئنم کسی که از عهده ی سوالات این جزوه بر بیاید سوالات کنکور ارشد در مقابل این سوالات ساده تر هستند و خیلی راحت میتواند به انها پاسخ دهد ، پس دست بکار شوید !
موفق و مانا باشید دوستان من.

اخ اخ داداش حرف دل منو زدی
واقعا عجیبه سوالهایی به این قشنگی طرفدار انچنانی نداره(البته امسال اینطور بنظر میرسه)

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوالهای
28
31
33
42
52
53
55
222
223
265

یه سری سوال دیگه هم هست که حل کردم
عمری باشه وتوفیق نصیبم بشه میزارم.
در مورد سوال 31 و 37کمی اشکال دارم.
یه چند تا سوالم هست که شاید جواب نهایی غلط باشه.شاید
شماره هاش رو میزارم دوستان علاقمند چک کنن.
موفق باشید و سربلند.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوالهای
24
39
69
115
137
168
199
متاسفانه از این مجموعه استقبال چندانی نشد.با حالی که واقعا سوالهای این مجموعه خیلی جالب هستن.
من دیگه کمتر به سایت سر میزنم میخوام رسما شروع کنم به خوندن اگه تونستم اخر هر هفته چندتا سوال میزارم.
احیانا اگه کسی براش سوالی پیش اومد پیام خصوصی بده.یا تو همین تایپیک بپرسه دوستان مطلع جواب میدن ایشالا
یا علی

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوالات
15
18
25
سوال 27، 4ln2 بدست اومد!
بنظرم سوال 32 رو میشه با تحلیلی مشابه پل وتستون حل کرد.
بله با پل و تستون قابل حل هست.
از شاخه ای که منبع ولتاژ قرار داره هیچ جریانی عبور نمیکنه.مثله مدار قطع میمونه.
چهار مقاومت 1 اهم در مجموع تشکیل یه مقاومت یک اهم رو میدن و جریان منبع بین این یک اهم و یک اهم خود مدار به صورت مساوی تقسیم میشه.
ممنون که مشارکت کردین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا