.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

datalife

عضو جدید
یه مشت ادمایی مثل شماها گولم زدن
گفتم ای تی از نرمافزار جدیدتره برو اینده داره پیشرفت میکنی همه جا میتونی بری
حتی سخت افزارم میتونی فعالیت کنی
ولی ما که سخت افزار هیچ نرمافزارم هیچی بهمون یاد نمیدن
فقط داریم استراتژی میخونیم این رشته رو باید اسمشو عوض کنن بزارن کنترل پروژه و استراتژی اطلاعات
من الان سایت طراحی میکنم نرما فزار هم برنامه نویسی میکنم ولی اینا هیچ کدوم مطابق رشتم نیست
خداییش چی دارم میخونم
حیف که یه ترم دیگه تا پایان کارشناسی ندارم
بخدا عمرم تلف شد
نابود میشم با این رشته تو اینده
باید بریم مسافر کشی یا بزنیم تو فروشندگی
کارگریم بدنیست

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مشت ادمایی مثل شماها گولم زدن
گفتم ای تی از نرمافزار جدیدتره برو اینده داره پیشرفت میکنی همه جا میتونی بری
حتی سخت افزارم میتونی فعالیت کنی
ولی ما که سخت افزار هیچ نرمافزارم هیچی بهمون یاد نمیدن
فقط داریم استراتژی میخونیم این رشته رو باید اسمشو عوض کنن بزارن کنترل پروژه و استراتژی اطلاعات
من الان سایت طراحی میکنم نرما فزار هم برنامه نویسی میکنم ولی اینا هیچ کدوم مطابق رشتم نیست
خداییش چی دارم میخونم
حیف که یه ترم دیگه تا پایان کارشناسی ندارم
بخدا عمرم تلف شد
باید بریم مسافر کشی یا بزنیم تو فروشندگی
کارگریم بدنیست
میدونید فرق انسان با حیوان تو چی هستش؟؟ انسان عقل داره ولی حیوان نداره. انسان میتونه تصمیم بگیره ولی حیوان نمیتونه . شما هم انسانی و مختار. شما این راه رو انتخاب کردید. همه انگشت دستتون رو به طرف خودتون بچرخونید . الان عصر اطلاعات و ارتباطات هستش. میتونستید خیلی بهتر تصمیم بگیرید.

datalife

عضو جدید
من فک کنم شما خانمی که بدون دلیل و منطق داری از ای تی طرفداری میکنی
ببین من 5 سال پیش انتخاب رشته کردم
5 سال پیش خیلیها نمیدونستن ای تی چیه شما داری راجع به الان صحبت میکنی
اون موقع گفتن ای تی از نرمافزار سرتره چون تو همه زمینه کامپیوتر (نرمافزار-سخت افزار-شبکه-ربات-گرافیک و ....) میتونید در اینده فعالیت کنید
خب این رشته قانونا بایدرشته پیچیده و سختی باشه ما هم گفتیم باش مهم سختی نیست مهم اینه که یه رشته اینده دار بخونیم
حالا اومدیم میبینیم همش دارن میگن مدیر
خب بابا ما کجامون به مدیر میخورد بیایم بشیم مدیر
بخدا هر کی ازم میپرسه چه رشته ای میخونی دروغ میگم کامپیوتر چون هم کلاس داره هم اینکه طرف میفهمه چی حالیته
حالا اگه به کسی بگم ایتی خوندم باید تا 2 ساعت حالیش کنم ای تی چیه تازه اخرشم خودم گیج میشم ضایع میشم
.
.
به قول بچه های کلاسمون اگه اقا پسرا میخوان تو دانشگاه داف بازی کنن و دنبال دخترای داف و خوشگل و خوشگذرون تو کلاسشون میگردن برن رشته ای تی
چون ای تی نسبت به نرم افزار خیلی اسونه و برا دخترای خوشگذرون زیاد ازاردهنده نیست
ما که رفتیم ای تی برای ایندمون حالا نه داف بازی کردیم نه رشته اینده داری خوندیم
در یک کلمه بدبختم

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ما این همه استعداد برنامه نویسی داشتیم رفتیم رشته ای که معلوم نیست فردا چیکاره میخوایم بشیم
من دقیقا نمیفهمم تضاد برنامه نویسی با آی تی چیه.
مثلا تصور کنید مهندسی نرم افزار رفته بودید .... به اندازه مهندسی آی تی برنامه نویسی می‌خوندید.

همین طراحی سایت یا برنامه نویسی مطابق آی تی نیست؟

به نظر میاد شما همین الانشم نابود شدی!!

سیه مو

اخراجی موقت
من فک کنم شما خانمی که بدون دلیل و منطق داری از ای تی طرفداری میکنی
ببین من 5 سال پیش انتخاب رشته کردم
5 سال پیش خیلیها نمیدونستن ای تی چیه شما داری راجع به الان صحبت میکنی
اون موقع گفتن ای تی از نرمافزار سرتره چون تو همه زمینه کامپیوتر (نرمافزار-سخت افزار-شبکه-ربات-گرافیک و ....) میتونید در اینده فعالیت کنید
خب این رشته قانونا بایدرشته پیچیده و سختی باشه ما هم گفتیم باش مهم سختی نیست مهم اینه که یه رشته اینده دار بخونیم
حالا اومدیم میبینیم همش دارن میگن مدیر
خب بابا ما کجامون به مدیر میخورد بیایم بشیم مدیر
بخدا هر کی ازم میپرسه چه رشته ای میخونی دروغ میگم کامپیوتر چون هم کلاس داره هم اینکه طرف میفهمه چی حالیته
حالا اگه به کسی بگم ایتی خوندم باید تا 2 ساعت حالیش کنم ای تی چیه تازه اخرشم خودم گیج میشم ضایع میشم
.
.
به قول بچه های کلاسمون اگه اقا پسرا میخوان تو دانشگاه داف بازی کنن و دنبال دخترای داف و خوشگل و خوشگذرون تو کلاسشون میگردن برن رشته ای تی
چون ای تی نسبت به نرم افزار خیلی اسونه و برا دخترای خوشگذرون زیاد ازاردهنده نیست
ما که رفتیم ای تی برای ایندمون حالا نه داف بازی کردیم نه رشته اینده داری خوندیم
در یک کلمه بدبختم

خدا رو صد هزار مرتبه شکر که من 5 سال پیش که بابام پیله کرده بود برم این رشته ها زیر بار نرفتم :))))

datalife

عضو جدید
من دقیقا نمیفهمم تضاد برنامه نویسی با آی تی چیه.
مثلا تصور کنید مهندسی نرم افزار رفته بودید .... به اندازه مهندسی آی تی برنامه نویسی می‌خوندید.
تضاد ندارن ولی ای تی میخواد استراتژیشو بهمون بفهمونه ولی نرمافزار خودشو میفهمونه

همین طراحی سایت یا برنامه نویسی مطابق آی تی نیست؟

به نظر میاد شما همین الانشم نابود شدی!!
من هم که گفتم همین الانم نابودم که این رشته رو خوندم
حاجی اینا مطابق ای تی هست ولی کار یه مهندس ای تی نیست فردا تو یه شرکت مهندس خواستن نمیان بگن برا طراحی سایت یا راه اندازی شبکه و نرم افزار مهندس ای تی میخوایم میگن مهندس کامپیوتر یا مخابرات میخوایم
خدا رو صد هزار مرتبه شکر که من 5 سال پیش که بابام پیله کرده بود برم این رشته ها زیر بار نرفتم :))))
واقعا خدا رو شکر کن
مدرکو بگیری بدون پارتی استخدامی
ما با ابن ای تی باید بریم کارگری باید بریم چوپونی
وای خدا چقد استعداد داشتم
نمره اول کلاس بودم تو ریاضی و فیزیک و هندسه و برنامه نویسی
حالا دارم چپ و راست استراتژی میخونم
بابا من به کی بگم غلط کردم اومدم ای تی

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.اینا مطابق ای تی هست ولی کار یه مهندس ای تی نیست فردا تو یه شرکت مهندس خواستن نمیان بگن برا طراحی سایت یا راه اندازی شبکه و نرم افزار مهندس ای تی میخوایم میگن مهندس کامپیوتر یا مخابرات میخوایم

۲.مدرکو بگیری بدون پارتی استخدامی

۳.ما با ابن ای تی باید بریم کارگری باید بریم چوپونی

۴.وای خدا چقد استعداد داشتم
نمره اول کلاس بودم تو ریاضی و فیزیک و هندسه و برنامه نویسی
بابا من به کی بگم غلط کردم اومدم ای تی
۱.دقیقا دردت همینجاست، طراحی سایت،شبکه و غیره کار مهندس نرم افزار نیست، کار مهندس آی تی هست. حالا اونی که آگهی استخدام می‌نویسه اینو نمیدونه تقصیر ما نیست! ولی شما همون جایی که فکر میکنی بهت مربوطه رزومه بفرست طرف خیلی به اینکه آی تی هستی یا نرم افزار اهمیت نمیده.

۲.البته رشته ایشون انقدر محرمانه بوده که توی اطلاعاتش ننوشته، اما ما هم بدمون نمیاد بدونیم چی بوده.

۳.شما رو نمیدونم اما من بدون پارتی و حتی بدون سابقه و تجربه، بدون معافیت دائم (معافیت تحصیلی دارم) با مدرک کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات پیام نور به عنوان کارشناس تولید و توسعه یه شرکت خصوصی استخدام شدم، درآمدم در ماه سوم تقریبا ۱ میلیون تومنه (همکارام با سابقه ۱ ساله تقریبا ۱.۵ میگیرن).

۴. بهتر نیست به جای غر زدن یا بدتر از اون زار زدن یه فکری بکنی؟ به جای گریه کردن نمیتونی الان رشته اتو عوض کنی از اون همه استعداد یه استفاده ای بکنی؟

datalife

عضو جدید
اول اینکه کارشناس تولید و توسعه چه ربطی به ای تی داره؟
دوم همش 1 میلیون میگیری
من داداشم با مدرک دیپلم داره تو یه کارخونه کار میکنه ماه اول یک میلیون و نیم حقوقش بود بدون اضافه کاری
سوم من که گفتم ترم دیگه کارشناسی ای تیم رو میگیرم دیگه برای تغییر رشته دیر شده
خاک بر سرم شده
موندم که چه جوری 5 سال وقتمو تلف کردم تو این رشته
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا به دادم بررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررس

mitra.it

عضو جدید
اول اینکه کارشناس تولید و توسعه چه ربطی به ای تی داره؟
دوم همش 1 میلیون میگیری
من داداشم با مدرک دیپلم داره تو یه کارخونه کار میکنه ماه اول یک میلیون و نیم حقوقش بود بدون اضافه کاری
سوم من که گفتم ترم دیگه کارشناسی ای تیم رو میگیرم دیگه برای تغییر رشته دیر شده
خاک بر سرم شده
موندم که چه جوری 5 سال وقتمو تلف کردم تو این رشته
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا به دادم بررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررس
واقعا" که..از ی دانشجو این حرفا بعیده
پسر خالم فوق امنیت داره آی تی هر برج حداقل 3 تومن داره..البته پول که همه چیز نیس

yasi70

عضو جدید
سلام به همه مهندسای عزیز
بچه ها چه خبره اینجا یه نگاه به پستای اول بندازین یه نگاه به این آخریا !!!
شمایی که ادعا میکنی ک5 سال عمرت تلف شده آره حق داری چون اگه یکی بخواد میتونه کار یاد بگیره
البته
خود منم تازه تموم کردم و به قول شما هیچی یاد نگرفتم اگه بخوام بی انصافی کنم آره دانشگاه و این رشته چیزی برا یاد گیری نداره
ولی
تو همین کلاسی که منم بودم یه عده ای ام هستن که حالا دست پرترن
در ضمن با چه کنم چه کنم نمیدونم ناامیدی که چیزی درست نمیشه اگه قرار بود بشه تا حالا شده بود
اگه همین امروز که دارین این طوری ناامیدانه حرف میزنین و شاکی هستین شروع کنین به یادگریه یه حرفه گرفتن یه مدرکی که توش استعداد دارین میتونین فردا دیگه این همه شکایت نکنین !
به خدا توکل کنین تو هر چیزی خیری هست مطمئن باشین .
کافیه ایمان داشته باشین که میتونین و دیگه یه یا علی بگین و شروع کنین مثل خیلیا ...
همه از اول دارا نبودن باید تلاش کرد قرار نیست هر علمی که میخواین از آسمون نارل شه
وضع درسو آموزش و ... خرابه قبول ولی این آدمای موفقم با این آموشا به اینجا رسیدن با این تفاوت که خودشونو باور داشتن
موفق باشین

Dark Seeker

عضو جدید
دوست عزیز با شما موافقم اما باید این حقیقت هم قبول داشته باشید که دانشگاه رفتن تو این زمونه بحدی راحت شده و از اون سمت بحدی راحت و کشکی مدرک میدند (نمیگیرند).و مسلمه وقتی وارد بازار کار میشن و کاری نیست و اگر باشه اونا بلد نیستن و تئوری مدرک گرفتن مسلمه که باید نا امیدانه و با شکایت حرف بزنن.
منم موافقم که هر کس باید خودش تلاش کنه تا موفق بشه اما این درس و دانشگاه واقعا نباید هیچ انگیزه ای رو ایجاد کنه ؟!!!
نمیدونم اشکال از دانشجوی یا از استاد یا از دانشگاه اما هرچی که هست شدن تافته جئا بافته . استاد فقط میاد درس بده بره و دانشجو اومده پاس کنه بره و دانشگاه فقط دانشجو جذب کنه...
یاسی جون اینجا بذار درد دل بشه شاید کمی آروم بشیم.;)

datalife

عضو جدید
نه ترم دیگه ترم اخر کارشناسیمه دیگه خیلی دوره
بعدشم باید برم سربازی
این رشته جوونی رو ازم گرفت نابودم کرد
خدا لعنت کنه کسی که رشته ای تی رو بوجود اورد

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ترم دیگه ترم اخر کارشناسیمه دیگه خیلی دوره
بعدشم باید برم سربازی
این رشته جوونی رو ازم گرفت نابودم کرد
خدا لعنت کنه کسی که رشته ای تی رو بوجود اورد

شما کلا که معلوم نیست با خودتون چند چندید !! و فقط یک مشت حرف های تکراری رو مثل طوطی تکرار میکنید.

لطف کنید بفرمایید اگه کامپیوتر میخوندید کجا کار میگرفتید ( با درامد خیلی زیاد ) . که الان که ایتی میخونید نمیتونید اونجا کار کنید ؟؟؟
لینک بهم بدید : اسم شرکت + فرم استخدام + درامد ماهیانه

لطف کنید اگه نتونستید بگذارید دوباره حرف های تکراریتون رو مثل طوطی تکرار نکنید. فقط یه سوال ازتون پرسیدم .

yasi70

عضو جدید
بازم سلام
بچه ها ناامید نباشین
نمیگم درد و دل نکنین حق دارین
هر چی نباشه منم تا چند ماه دانشجو بودم اط وضع و اوضاع درس و دانشگاه و دانشجو باخبرم
به هر حال سعی کنیم با این درد و دلا یه فکری به حالا بکنیم نه که بشینیم بگیم چرا چرا ...
همش غصه این 4 سال بخوریم .
حرف همتون حقه اما بچه ها بهتر نیست دیگه شروع کنیم همه با هم
هر کی یه تخصصی داره نداره استعداد که داره
برا رسیدن به چیزی که همون 4 سال پیش براش نقشه میکشیدیم و به هر دلیلی تا امروز نشده
از همین الان شروع کنیم
موافقا دستا بالا :thumbsup2:

datalife

عضو جدید
دانیال تو خودت برو نوع کار و درآمد و اسم شرکتی که رشته ای تی استخدام میکنه بیار واسه من شاید توجیه شدم

yasi70

عضو جدید
سلام مهندس
شما بگو تو چه زمینه میخوای کار کنی تا بگم چی کار میشه کرد:smile:
خیلی کارا میشه کرد :w10:
مثلا بشینی فقط بگی وای چرا این رشته اومدم چرا دانشگاه اونطوری که باید نبود چیزی عوض میشه ؟:w19:
باید از یه جایی شروع کرد
فکر نکن خود من خیلی بارمه نه منم یکی مثل خودت ولی وقتی بخوای شروع کنی کافیه بگی یاعلی و شروع کنی
همین

datalife

عضو جدید
من چون زیاد نت میام
به طراحی سایت و مسائل مربوط به اون علاقه مند شدم

yasi70

عضو جدید
سلام
حالا که شما زیاد نت میاین میخواین تازه شروع کنین؟
تصمیم دارین با چی شروع کنین یا ادامه بدین ؟
طراحی سایت و مسائل مربوط به اون بحث گستره ایه بستگی داره خودتون بخواین با چی کار کنین
در این موردم میتونین تو نت بگردین در مورد بازار کار و با توجه به استعداد و علاقه خودتون تصمیم بگیرین
حالا تصمیمتون چیه؟

datalife

عضو جدید
برنامه نویسی html , css بلدم ولی پایگاه داده و پی اچ پی رو بلد نیستم
درامدش رو من نمیدونم ولی بهش علاقه دارم کمکم کن

yasi70

عضو جدید
سلام
زبان PHP یک زبان Server Side هست ، یعنی بر خلاف زبان هایی مثل Java Script یا HTML یا CSS یا jQuery که برروی سیستم کاربر اجرا شده و کاربر راحت میتونه سورس کد ها رو ببینه ، کد های PHP برروی سرور اجرا شده و کاربران دسترسی به کد های نوشته شده توسط شما ندارند.
بهترین گزینه برای میزبانی کدهای PHP ؛ سرویس Apache میباشد ، یک وب سرویس دیگه گه وظیفه اجرا کد های Server side رو داره IIS هست که ساخته شرکت مایکروسافت هست که مربوط به زبان ASP.Net هست
برا شروع بهتره اینارو تهیه کنی
1 - Adobe Dream Weaver CS5 Or CS6
2 - Wamp Server
سعی میکنم یه کتاب اموزش کامل برات بذارم هم php هم پایگاه داده
برا پایگاه تصمیم بگیر با چی میخوای کار کنی
موفق باشید

yasi70

عضو جدید
سلام
هر چیزی اول کار درامد انچنانی نداره
اما افرادی که تو این کارن خیلی زیادن
و باید بتونی خودی نشون بدی
تو این کار اگه طرح و ایده ی خوبی داشته باشی و بتونی چند جا خودتو نشون بدی درامد خوبی داره
و البته بستگی داره کجا بخوای کار کنی
موفق باشی

saeid sharifzade

عضو جدید
سال کنکورم و عشق مهندسی it چیکار کنم؟

سال کنکورم و عشق مهندسی it چیکار کنم؟

سلام دوستان من تازه عضو شدم اینجا سال کنکورم هستم 93 کنکور دارم میدونم حدود رتبم 500 میشه . خیلی تحقیق کردم . از چیزایی که راجع رشته های مختلف دانشگاهی خوندم از مهندسی فناوری اطلاعات خیلی خوشم اومد مخصوصا گرایش تجارت الکترونیک چون خودمم همین الان سایت فروشگاهی دارم دارم ازش حدودی پول درمیارم و روپا خودم وایسادم . ولی هیچی مثل تجربه ی خود دانشجویان اون رشته نمیشه خواهش می کنم عزیزایی که پیاممو میبینن بگن آیا از اینکه اومدن به این رشته راضین ؟ الآن به چه کاری مشغولن؟ چه مزایا و چه معایبی داره ؟ و هر موضوع دیگه ای که به نظرتون مهمه در این باره که باید ذکر کنید .
من هدف اولم دانشگاه صنعتی شریفه بعد امیرکبیر و صنعتی اصفهان
گزینه هام ایناست : 1- آی تی 2- نفت 3- صنایع 4- کامپیوتر

yasi70

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما قراره کنکور بدین و رتبه خودتونو تخمین زدین یا نه این رتبه امسالتونه؟
نظر شخصیه من اینه اگه از رشته ای خوشمون بیاد و تلاش کنیم مطمئنا میتونیم به جایی که میخوایم برسیم
در مورد انتخابت سعی کن به اهدافی که داری فکر کنی و ببینی با کدوم راحت تری و کدوم رشته به هدفت نزدیک میکنه
موفق باشی

saeid sharifzade

عضو جدید
سلام مجدد من میخواسم موضوع جدید باز کنم نمیدونم چرا تو اینجا سوالم نوشته شد !!!
ممنون از جوابگویی ولی من جواب سوالامو نگرفتم !
من قرار سال 93 کنکور بدم به احتمال 90 درصد رتبم زیر 1000 میشه کلا هدفم زیر 200 هست .

hasti.sunface

عضو جدید
سلام.
میخواستم بدونم که iT دانشگاه های آزاد و سراسری اونقدر کیفیت آموزشیشون با هم فرق میکنه که ارزش داشته باشه دوباره کنکور بدم؟
من الان تو دانشگاه آزاد دماوند درس میخونم و دو ترمو گذروندم(کارشناسی). شدیدا دلم میخواد دانشگاه های سراسری تهران درس بخونم و توانایی قبول شدنشو دارم. ولی پارسال که کنکور دادم یه سری مشکلات باعث شد نتونم کنکورو خوب بدم و تو داشگاه آزاد محل سکونت خودم به راحتی قبول شدم. ولی الان میخوام جبران کنم. لطفا نظرتونو بگید. ارزش داره یه سال وقت بذارم واسه کنکور بخونم دوباره یا همینو ادامه بدم؟ :( در ضمن من عاشق رشتم هستم.

hasti.sunface

عضو جدید
راهنمایی میخوام. تو آمپاس شدیدم!

راهنمایی میخوام. تو آمپاس شدیدم!

سلام دوستان. من تو دانشگاه آزاد دماوند IT میخونم. الان دو ترمو گذروندم اما از دانشگاهو سطح علمیش راضی نیستم. و به یه سری دلایل دیگه هم شدیدا تو این فکرم که دوباره کنکور بدم و دانشگاه سراسری شرکت کنم.
مطمئنم که تواناییشو دارم که تو دانشگاه های سراسری تهران قبول بشم. ولی سوالم اینجاس که دانشگاه سراسری ارزششو داره که یه سال دوباره به شدت درس بخونم و دانشگاه آزادو نصفه ول کنم؟ البته قصد دارم اگه خواستم کنکورو دوباره بدم دانشگاه
آزاد رو هم تا زمانی که مطمئن نشدم قبول شدم یا نه ادامه بدم.
بعضی دوستان بهم گفتن بیخیال شو و همین جا بخون مدرکتو بگیر اما مدرک برای من اهمیت نداره.سطح علمی دانشگاه و شوق شور دانشجو ها و استاد برای یاد گرفتن و یاد دادن و چیزی که یاد میگیرم برام خیلی مهمه که توی دانشگاه الانم ارضام نمیکنه.:(

لطفا راهنماییم کنید تا بالاخره بتونم تصمیم قطعیمو بگیرم و از تو این دوراهی بیرون بیام

بالا