بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ماژیک

عضو جدید
سلام
فک کنم مهندسان عزیز فضای این جا تقزیبا از حالت حرفه ایی داره خارج میشه
و داره به هجو می کشه

ماژیک

عضو جدید
یه پیشنهاد هم دارم
اگر دوست دارید می تونیم راجع به فلسفه خطی که کشیدیم از لحاظ معماری حرف بزنیم
منظورم ایده نیست
اونچه که باعث شد تا مغزتون به دستانتون دستور و جسارت رو با هم بده
تا شما قلم رو روی کاغذ بکشید

• Like
واکنش ها: HOTT

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان پیشنهاد خوبی دادند حداقل تا اعلام نتایج میتونیم از طرح هامون بگیم حالا اتودی که فکر نکنم حال داشته باشه کسی اما میتونیم از طرح هامون وایده های طراحی مون بگیم که یه کلاس درسی خوب هم باشه بچه ها

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث استرس نيس خوشبختانه من نه قبل و نه بعد اسكيس استرس نداشتم، تلاشمو كردم بقيش دست من نيس،ولي ديگه شرايط اينطوري بوده براي همه و اينكه اينجا بحث كردن درصد هيشكيو بالا نميبره ، بزاريم بچه ها در مورد كارشون توضيح بدن يا اگه كسي با استادي صحبت كرده بياد ٢تا نكته بگه حداقل اين تايپيك براي سال بعدي ها مفيد باشه،شما هم ايشالا موفق باشي
خب خدارو شکر به ارده ضد استرس شما;)

arch1

عضو جدید
منم موافقم ینی یه کار کردن که جایه اعتراض واسه دانشجو نزارن :surprised:
به نظر من که دیگه همه چی گذشته تو این چند وقت بریم خوش بگذرونیم بریم حال کنیم که تقریبا 1 سال واسه کنکور 92 وقت گذاشتیم
امسال موضوع جوری هست که سلیقه داورها بیشتر توش دخیل هست نظر شخصی من اینه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اومدم یک به 50 بکشم دیدم جا نمیشه یک به 100 هم دیدم بکشم کوچیک میشه ورداشتم همرو یک به 75 کشیدم با اشل ولی یادم رفت آخر سر مقیاسو بنویسم به نظر شما فیل میشه اسکیسم؟
اصن حرفشم نزن.سایت،محل سکونتت بود باید 1/20 میکشیدی تازه!!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بقول رفیقمون رندی کردی نیما جون، فیل کجا بوده:D

من بعد اسکیس منتظر نظر کارشناسیت بودم، بخصوص که سایت طراحی محل سکونتت بود: Qom-Tehran
ولی بیشتر خودتو وقف جوونای مشتاق کنکور 93 کردی تا ما از حضورت کمتر بهرمند بشیم، جا داشت یه روشنگری اینجا میکردی که آیا ، مردم سلامگاه رو میسازن ، یا سلامگاه مردم رو ؟ بقول دیگر آیا ، گنبدنما ، در طول است؟ یا در عرض؟
فرصت نشد یعنی الانم فرصت ندارم تحویل طرح دارم هفته دیگه هیچ کاری نکردم
از محل سکونت بودن سایت خوب من از مصالح آجر استفاده کردم که تو قم بیشتر استفاده میشه در طول عرض بودن بستگی به طرح خودت داره من یه جوری طراحی کردم که هم در طول باشه هم در عرض یعنی یه مسیر طراحی کردم که ابتداش دو طرفش فروشگاه و چای خانه بود که به جاده نزدیک تر بود به جوری هم حائل صوتی بودن بین جاده و نمازخونه ادامه مسیر هم به یه دو راهی تبدیل کردم یه راه به سمت جنوب پیش رفت و سلام گاه رو روی یه کنسول که از تپه جداش میکرد گذاشتم ومسیر شمال غربی که یه حیاط کوچیک با حوض و درخت! سمت جنوبش نمازخونه رو گذاشتم که رو به قبله جهتگیری کرده بود سمت شمالشم وضوخانه و دبلیو سی از بادگیر به عنوان میل و نشانه و هم عملکردی تو نمازخونه استفاده کردم یه تفسیری از گنبد نما واسه خودم کردم که یه فرمی باشه که گنبد باشه ولی گنبد نباشه (مثل تماشاگر نما ! ) واسه همین یه گنبد مکعب مکعب روی نمازخونه گذاشتم کلا از قوس استفاده نکردم حتی واسه ایوان وردی نمازخونه هم مثل فرم گنبد براش یه طرح مکعب مکعب زدم واسه سلام گاه هم فضاشو یکم روی تپه شیفت دادم جلو که کنسول بشه و زیرش رو سازه کار کردم پلانشم شش ضلعی در اوردم که یه دید پانورامیک به بیرون بده سقفش به همون طرح شش ضلعی آجری کار کردم که یه سری روزنه به نشانه روزنه های امید توش گذاشتم فقط یه مشکلی که زیاد وقتمو گرفت تقریبا نیم ساعت اون برنامه فیزیکی اولش بود که نشستم با اطلاعاتی که از کتاب صدیق تو محاسبه برنامه فیزیکی داده بود برای فضاها برنامه فیزیکی دراوردم همین شد که آخر به راندو نرسیدم ولی همه قسمتا رو دسن کردم
فقط پلان رو 1/75 کشیدی؟ یا همه؟
همه مدارک رو 1/75 کشیدم اولش یک پنجاه شروع کردم پلان و یکم که کشیدم دیدم جا نمیشه همرو پاک کردم دوباره یک هفتادو پنج کشیدم اینم باز یکم وقتمو گرفت

اصن حرفشم نزن.سایت،محل سکونتت بود باید 1/20 میکشیدی تازه!!
:biggrin:
اینم یه اسکیس شماتیک از اون چیزی که کشیدم الان یه دقیقه ای کشیدم بچه ها گفتن یه طرح سریع از کارتون نشون بدیدDSC04203.jpg

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرصت نشد یعنی الانم فرصت ندارم تحویل طرح دارم هفته دیگه هیچ کاری نکردم
از محل سکونت بودن سایت خوب من از مصالح آجر استفاده کردم که تو قم بیشتر استفاده میشه در طول عرض بودن بستگی به طرح خودت داره من یه جوری طراحی کردم که هم در طول باشه هم در عرض یعنی یه مسیر طراحی کردم که ابتداش دو طرفش فروشگاه و چای خانه بود که به جاده نزدیک تر بود به جوری هم حائل صوتی بودن بین جاده و نمازخونه ادامه مسیر هم به یه دو راهی تبدیل کردم یه راه به سمت جنوب پیش رفت و سلام گاه رو روی یه کنسول که از تپه جداش میکرد گذاشتم ومسیر شمال غربی که یه حیاط کوچیک با حوض و درخت! سمت جنوبش نمازخونه رو گذاشتم که رو به قبله جهتگیری کرده بود سمت شمالشم وضوخانه و دبلیو سی از بادگیر به عنوان میل و نشانه و هم عملکردی تو نمازخونه استفاده کردم یه تفسیری از گنبد نما واسه خودم کردم که یه فرمی باشه که گنبد باشه ولی گنبد نباشه (مثل تماشاگر نما ! ) واسه همین یه گنبد مکعب مکعب روی نمازخونه گذاشتم کلا از قوس استفاده نکردم حتی واسه ایوان وردی نمازخونه هم مثل فرم گنبد براش یه طرح مکعب مکعب زدم واسه سلام گاه هم فضاشو یکم روی تپه شیفت دادم جلو که کنسول بشه و زیرش رو سازه کار کردم پلانشم شش ضلعی در اوردم که یه دید پانورامیک به بیرون بده سقفش به همون طرح شش ضلعی آجری کار کردم که یه سری روزنه به نشانه روزنه های امید توش گذاشتم فقط یه مشکلی که زیاد وقتمو گرفت تقریبا نیم ساعت اون برنامه فیزیکی اولش بود که نشستم با اطلاعاتی که از کتاب صدیق تو محاسبه برنامه فیزیکی داده بود برای فضاها برنامه فیزیکی دراوردم همین شد که آخر به راندو نرسیدم ولی همه قسمتا رو دسن کردم

همه مدارک رو 1/75 کشیدم اولش یک پنجاه شروع کردم پلان و یکم که کشیدم دیدم جا نمیشه همرو پاک کردم دوباره یک هفتادو پنج کشیدم اینم باز یکم وقتمو گرفت

:biggrin:
اینم یه اسکیس شماتیک از اون چیزی که کشیدم الان یه دقیقه ای کشیدم بچه ها گفتن یه طرح سریع از کارتون نشون بدیدمشاهده پیوست 158990
داداش شما چه حسی داشتی اتودی رو زدی اما دمت گرم استارتی بود تا ماهم بکشیم تا شب بزاریم اینجا موفق باشی

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم درست یا غلط کل کارمو به قبله جهت گیری دادم به غیر از سرویس
دو تا حیاط طراحی کردم یکی حیاط اصلی یکی هم حیاط وضوخانه که ورودی وضوخانه و مجموعه ام جدا باشه که کسی اگر خواست اول وضو بگیره بعد وارد شه مسیرش از کسانی که وضو دارند جدا شه
فضای سرویسم از وضوخانه کلا جدا کردم که نجاست و ... وارد فضای وضوخانه نشه(توی استانداردا خوندم که باید اینطوری باشه
برای چایخانه ام از سازه های چادری استفاده کردم
سلامگاه ام جداره هاشو نرم طراحی کردم بعد نوشتم به خاطر سلام به فرد مونث است
یه المانم طراحی کردم که حوصله نوشتن فلسفه شو ندارم
یه گنبد با ارتفاع خیلی کم که از سطح سلامگاه ام با جداری از شیشه جدا میشه طراحی کردم که گفتم میخوام به صورت معلق نمایش داده بشه
محراب نمازخونه امم به صورت شاخص توی حجمم طراحی کردم
همینا یاددم میاد.
اهان یه دیاگرام که توش نسبت فضای باز و نیمه باز و بسته کارمم کنار برنامه فیزیکی ام نوشتم
اما یه سری اشتباهات دارم که از روز اسکیس دارم دق می خورم:crying::crying::crying:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا حیاط طراحی کردم یکی حیاط اصلی یکی هم حیاط وضوخانه که ورودی وضوخانه و مجموعه ام جدا باشه که کسی اگر خواست اول وضو بگیره بعد وارد شه مسیرش از کسانی که وضو دارند جدا شه
فضای سرویسم از وضوخانه کلا جدا کردم که نجاست و ... وارد فضای وضوخانه نشه(توی استانداردا خوندم که باید اینطوری باشه
یه گنبد با ارتفاع خیلی کم که از سطح سلامگاه ام با جداری از شیشه جدا میشه طراحی کردم که گفتم میخوام به صورت معلق نمایش داده بشه
همینا یاددم میاد.
این ایده سازه چادری ونرم بودن که در واقع همون شفافیت در طرح هست خیلی خوبه چون تو مرکز خانم علیمحمدزاده همیشه میگفت که در چنین طرح هایی شفافیت ونرمی بر صلبیت غلبه داشته باشه منم در جداره های اصلی شفاف کار کردم اما چون اقلیم گرم وخشک بود از مصالح فوتوولتائیک استفاده گفتم میکنم تا سایه ایجاد کنه واز انرژی خورشیدیش هم بشه استفاده نمود

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
nima-sd شروع کرد... hot هم استارت زد... بقیه هم لطفا کاراشونو اتود کنن... نترسین داوری تموم شده... اینم کار منه...هر جایی که گنگ بود توضیح میدم... توی طبقه اول و همکفم سلامگاه دارم...مشاهده پیوست 159006

بد نیست کارت کاش یه عنصر عمودی هم حداقل میذاشتی که با توجه به سوال یه میل و نشانه از دور میخواست

milad-karimi

عضو جدید
خواستم بزارم ولی به 2 دلیل نزاشتم 1- اینکه تو شیت جا نمیشد....:D 2- اینکهه فک کردم تویه یه دشت وسیع که خودشم یه تپه داره همین 2طبقه کردنو یه نمای کشیده کافی باشه.. ولی حق با شماس...
بد نیست کارت کاش یه عنصر عمودی هم حداقل میذاشتی که با توجه به سوال یه میل و نشانه از دور میخواست

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جوری طراحی کردم که هم در طول باشه هم در عرض

نیما معلومه بدجوری درگیر بودی این چند ماه، مناظره ها رو هم کامل از دست دادی:D

ولی اینکه از تپه کنسول کردین سلامگاه رو ایده خوبیه. برش جذابی به کار میده. البته ما هم این بهانه رو داریم که جا نداشتیم:D الان که 3 نفر از کارشون گفتن عرق نا امیدی بر پیشانی من نشست، نگین عزیزان:D حتی دارم فکر میکنم HOTT هم با این توصیفات 1:200 کشیده انگار خودش خبر نداره:D

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیما معلومه بدجوری درگیر بودی این چند ماه، مناظره ها رو هم کامل از دست دادی:D

ولی اینکه از تپه کنسول کردین سلامگاه رو ایده خوبیه. برش جذابی به کار میده. البته ما هم این بهانه رو داریم که جا نداشتیم:D الان که 3 نفر از کارشون گفتن عرق نا امیدی بر پیشانی من نشست، نگین عزیزان:D حتی دارم فکر میکنم HOTT هم با این توصیفات 1:200 کشیده انگار خودش خبر نداره:D
نه بابا من 1/50 کشیدم ولی دو نکته داره:
1. نصف چایخونه ام جا نشد
2. سرویس و نمازخونه و وضوخونه خانم ها هم نوشتم لطف می کنن میرن بالا
تازه اشم حیاط وضوخونه ام کامل جا نشد
بعدشم گفتم که یه چند اشتباه دارم که .... اصلا نمی تونم بنویسم:cry:

soh-rab

عضو جدید
همینا یاددم میاد.
اهان یه دیاگرام که توش نسبت فضای باز و نیمه باز و بسته کارمم کنار برنامه فیزیکی ام نوشتم
اما یه سری اشتباهات دارم که از روز اسکیس دارم دق می خورم:crying::crying::crying:

من هم تمام کارم رو به سمت حرم و حرم رو به سمت قبله فرض کردم یعنی قبله حرم و کار من همه در یک خط هستن خط به خیر کنه من توی سرویس سوتی نداده باشم فقط یادم مبله اش نکردم همین خدا به خیر بگذرونه

soh-rab

عضو جدید
ول کن برن دنبال زندگیتون با این حرفایی که می زن من اعصاب معصاب ندارم خدایی این قدر در موردش حرف نزنن که ما رو هم به واکنش وادارن بذار 2 ماه خوش باشیم هرچند بعضی از حرفاها عینه زهر هلاهل می مونه کلن همه چیز رو هل (حل ) می کنه

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من با استادم که داور بوده صحبت کردم
داوری چهارشنبه شب تموم شده
فقط اینا میگم گه کلا سطح کارها خیلی پائین بوده و درصدها هم پائین بوده نسبت به دو سال گذشته:que:
اطلاعات بیشتری نمی دم تا نه هیچ کس امیدوار بشه:Dنه کسی نا امید:(

حالا می خواین باور کنید که استادم داور بوده می خواین نکنید

soh-rab

عضو جدید
فقط اینا میگم گه کلا سطح کارها خیلی پائین بوده و درصدها هم پائین بوده نسبت به دو سال گذشته:que:

از کدوم دانشگاهی؟؟

milad-karimi

عضو جدید
نه نه بگو ما باور میکنیم.... بخدا یه هفتس وایسادم یکی بیاد بگه محور اصلاح چی بوده و چیکار کردن و داوری چه جوری بوده.... الان بگینو خودمونو آماده کنیم و یه پیشفرض داشته باشیم بهتره تا شهریور سورپرایز بشیم... خواهش میکنم توضیح بدین:child:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب همین؟؟ اینوکه خودمونم میدونستیم چه گندی زدیم.
نه کسی امیدوار میشه نه کسی نا امید فقط میخوایم از این سردرگمی دربیایم.
لطفا بیشتر توضیح بدید تا این دم افطاری پس نیافتادیم:cry:

معمارباشی

عضو جدید
کیمیاااااااااااااااا من حالم بده ... تو رو خدا اگه می شه بگو ... من باید فردا صبح برم مسافرت و احتمالا دیگه تا چند روز دسترسی به نت ندارم ... اگه بتونی زودتر بگی ممنونت می شم

soh-rab

عضو جدید
کیمیاااااااااااااااا من حالم بده ... تو رو خدا اگه می شه بگو ... من باید فردا صبح برم مسافرت و احتمالا دیگه تا چند روز دسترسی به نت ندارم ... اگه بتونی زودتر بگی ممنونت می شم

حال من دست خودم نیست دیگه آروم نمی مونم

دل من از این اسکیس گرفته است که می خوام براش بخونم و بمونم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بعد از اینکه وقت تموم شد رفتم سالن پایین داشتن شیت ها رو دسته بندی میکردن وایساده بودم کارارو دید میزدم خو واقعا معلوم بود سطح کارا خیلی پایینه بصورت اتفاقیم با چند نفری که صحبت کردم اکثرا یا 1/00 کا رکرده بودن یا اونایی که 1/50 کار کردن نرسیده بودن مدارکو کامل کنن،البته بازم نمیشه نتیجه کلی گرفت چون بصورت علمی نظر سنجی
نکردم:rambo:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من با یکی از ساتید مرکز معماری حرف میزدم امروز البته داور نیستا اما خب دکتراشو از دانشگاه تهران گرفته وبا اساتید رابطه اش نزدیکه گغته که ملاک اونا پلان 1.50 بوده با اینکه نباید همچنین مقیاسی میدادند اما خب بچه های 1.100 هم به دلیل اینکه حقشون ضایع نشه بررسی کردند فعلا این رو شنیدم. بگید دیگه چه شده بابا یا نا امید میشیم یا امیدوار دیگه حداقل میدونیم تکلیفمون چیه کیمیا

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بعد از اینکه وقت تموم شد رفتم سالن پایین داشتن شیت ها رو دسته بندی میکردن وایساده بودم کارارو دید میزدم خو واقعا معلوم بود سطح کارا خیلی پایینه بصورت اتفاقیم با چند نفری که صحبت کردم اکثرا یا 1/00 کا رکرده بودن یا اونایی که 1/50 کار کردن نرسیده بودن مدارکو کامل کنن،البته بازم نمیشه نتیجه کلی گرفت چون بصورت علمی نظر سنجی
نکردم:rambo:
البته تو طبقه سوم دانشگاه خوارزمی 1.50 ها بیشتر بودند اما در کل تقریبا گویا مساوی اند

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من با یکی از ساتید مرکز معماری حرف میزدم امروز البته داور نیستا اما خب دکتراشو از دانشگاه تهران گرفته وبا اساتید رابطه اش نزدیکه گغته که ملاک اونا پلان 1.50 بوده با اینکه نباید همچنین مقیاسی میدادند اما خب بچه های 1.100 هم به دلیل اینکه حقشون ضایع نشه بررسی کردند فعلا این رو شنیدم. بگید دیگه چه شده بابا یا نا امید میشیم یا امیدوار دیگه حداقل میدونیم تکلیفمون چیه کیمیا

فرهانی کذاب بهش هیچ اعتمادی نیست;)
کسی که مدام از خودش بگه و بلند بلند فکر کنه همیشه حرفهایی میزنه که خودشو بزرگ نشون بده.
فرهانی هم از ای دسته از ادماست

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهانی کذاب بهش هیچ اعتمادی نیست;)
کسی که مدام از خودش بگه و بلند بلند فکر کنه همیشه حرفهایی میزنه که خودشو بزرگ نشون بده.
فرهانی هم از ای دسته از ادماست
نه بابا فراهانی نبود اون رو خودم قبول ندارم فقط میگه من اینم من اینم به قول خودش با کمک یکی رفت دکترا خوند حالا بماند کی اما این رو خانم علیمحمدزاده گفت تو فیس بوکش البته نمیدونم فوق لیسانس گرفته یا دکترا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا